Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 66 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 976
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Γιατί σκέφτομαι να αιμοδοτησω για το χειρουργείο του πατέρα μου. Εγώ θα τους πω κι αν δεν με αφήσουν βλέπουμε.

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Μπορεί να καταλήξω στους δρόμους. Υπάρχει αυτή η πιθανότητα όπως τα κατάφερα. Είμαι πάλι στα πρόθυρα να βάλω τα κλάματα. Απευθύνω έκκληση σε όποιον με ακούει. Αν μπορείτε να δώσετε μια βοήθεια σας παρακαλώ. Θα πεθάνω αν γίνει το χειρότερο. Έχω σπουδάσει έχω εργαστεί με επιτυχία και εδώ και στο εξωτερικό. Κάπου θα μπορώ να απορροφηθώ. Σας παρακαλώ όποιος με ακούει αν μπορεί ας επικοινωνήσει. Είμαι σε απόγνωση.

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γιατί σκέφτομαι να αιμοδοτησω για το χειρουργείο του πατέρα μου. Εγώ θα τους πω κι αν δεν με αφήσουν βλέπουμε.
    Είναι πολύ σπουδαίο όλο αυτό και πραγματικά μπράβο σου αλλά νομίζω πρώτα πρέπει να είσαι καλά ψυχικά εσύ ο ίδιος και μετά να σκέφτεσαι κάτι τέτοιο...

    Έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου για το ότι έχεις διακόψει?
    Είναι σύμφωνος με όλο αυτό?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Όχι δεν ενημέρωσα.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Όχι δεν ενημέρωσα.
    Να ενημερώσεις τώρα σε παρακαλώ πολύ ...
    Βλέπεις σε τι κατάσταση έχεις έρθει?
    είμαι σίγουρη ότι έχεις άμεση ανάγκη τα φάρμακα σου..

    Γνωρίζεις νομίζω ότι η απότομη διακοπή τους μπορεί να σε κάνει χειρότερα και από ότι ήσουν όταν τα ξεκίνησες..

    Αν θες να κάνεις λοιπόν κάτι για όλο αυτό είναι ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου και να του πεις ότι και σε εμάς ...την πραγματική σου κατάσταση.

    Μην στεναχωριέσαι για το αίμα θα βρεθεί είμαι σίγουρη .Μια δημοσίευση να γίνει στις ομάδες που είναι αιμοδότες ξέρεις πόσες φυαλες θα μαζευτούν σε μια μέρα ?
    Σε παρακαλώ πολύ το θέμα του πατέρα σου θα λυθεί άμεσα κοίτα το δικό σου πριν να είναι αργά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Το ίδιο μου είπε κι ένας φίλος. Να μιλήσω άμεσα με τη γιατρό.

    Μα είναι και το θέμα της μητέρας μου. Αυτό δεν αλλάζει. Τι θα απογινει αυτή η γυναίκα? Η μάνα που με γέννησε.

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Το ίδιο μου είπε κι ένας φίλος. Να μιλήσω άμεσα με τη γιατρό.

    Μα είναι και το θέμα της μητέρας μου. Αυτό δεν αλλάζει. Τι θα απογινει αυτή η γυναίκα? Η μάνα που με γέννησε.
    Η γυναίκα που σε γέννησε αν μπορούσε αυτή την στιγμή θα σε άρπαζε και θα σε έσερνε στον γιατρό σου ,αυτό θα έκανε και στο λέω σαν μάνα..

    tzimani είμαι εδώ, θέλω να σε βοηθήσω έστω και από εδω με όποιο τρόπο μπορώ αλλά πραγματικά αυτή την φορά με έχεις κανει να νευριασω και δεν ξέρω αν θέλω να το συνεχίσω όλο αυτό ..

    Είναι δυνατόν ολόκληρος άντρας να έχεις καταντήσει έτσι και να μην πας στο γιατρό σου να πάρεις την αγωγή σου ?
    Αυτή η αγωγή θα σε βοηθήσει να βρεις την δύναμη να αντέξεις όλο αυτό?
    Έχω όλη την καλή διάθεση εδώ να συζητάμε το οτιδήποτε σε απασχολεί και να προσπαθούμε να βρίσκουμε λύσεις στα θέματα σου αλλά αυτό για πόσο?

    Αν θέλεις να έχεις μια επιπλέον στηρίξει και από εδώ καλώς,αλλά εγώ πλέον αν δεν πας ΤΩΡΑ άμεσα στο γιατρό σου δεν ξέρω αν θα ήθελα να το συνεχίσω όλο αυτό ...
    Ή μάλλον για να το πω καλύτερα δεν ξέρω αν έχει νόημα και αν σε βοηθάει όλο αυτό ..
    Η ουσιαστική βοήθεια αυτή την στιγμή βρίσκεται στο να ξαναξεκινησεις άμεσα τα χάπια σου .

    Αν δεν το κάνεις για τον ευατο σου που λες ότι δεν το αξίζεις καντω για τους γονείς σου .
    Καντω όμως και άμεσα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Μίλησα με τη γιατρό. Προφανώς η αιμοδοσία αναβάλλεται και η αγωγή συνεχίζεται. Άμεσα. Μίλησα και με την αιμοδοσία. Εννοείται απαγορεύεται να δώσω. Σταδιακά αν κόψω τα φάρμακα κι αυτό μετά από ένα τρίμηνο μπορώ να δώσω αίμα. Όσο για μένα μόλις πήρα το αντικαταθλιπτικό μαζί με ηρεμηστικο. Δεν γινόταν αλλιώς αν και ξέρω ότι τα ηρεμιστικά δεν πρέπει να τα συνηθίζουμε.

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Μίλησα με τη γιατρό. Προφανώς η αιμοδοσία αναβάλλεται και η αγωγή συνεχίζεται. Άμεσα. Μίλησα και με την αιμοδοσία. Εννοείται απαγορεύεται να δώσω. Σταδιακά αν κόψω τα φάρμακα κι αυτό μετά από ένα τρίμηνο μπορώ να δώσω αίμα. Όσο για μένα μόλις πήρα το αντικαταθλιπτικό μαζί με ηρεμηστικο. Δεν γινόταν αλλιώς αν και ξέρω ότι τα ηρεμιστικά δεν πρέπει να τα συνηθίζουμε.
    Πραγματικά αν το έκανες αυτό δεν έχω λόγια ειλικρινά σου μιλάω ..

    Τα ηρεμιστικά τα παίρνεις μέχρι να δράση το αντικαταθλιπτικό και σε τέτοια περίπτωση δεν υπάρχει κίνδυνος εθισμού να το ξέρεις ..

    Εύχομαι να δράσει γρήγορα και να καθαρίσει το μυαλό σου από όλο αυτό τον πανικό ώστε να μπορείς να έχεις μια πιο καθαρή σκέψη για να μπορέσεις να ξεκινήσεις να κάνεις πράγματα ..

    Όσο για την αιμοδοσία όταν την χρειαστείς είμαι εδώ να ξέρεις, έχω άτομα να δώσουν όσο αίμα θέλεις για τον πατέρα σου.
    Στείλε μου αν θέλεις όταν έρθει η ώρα ένα μήνυμα με τα στοιχεία σας και θα έχεις ότι θέλεις ,αυτό είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω .

    Ηρέμησε τώρα και δώσε χρόνο στην αγωγή σου να λειτουργήσει .
    Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους σιγά σιγά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Τι έκανα?? Πού ενημέρωσα την αιμοδοσία?? Ή που ενημέρωσα τη γιατρό?? Νομίζω όφειλα να τα κάνω και τα δύο. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να το ξέρεις αν χρειαστεί θα σου στείλω στοιχεία. Δυστυχώς περνάω μια μεταβατική περίοδο στη ζωή μου και χρειάζομαι την φαρμακευτική υποστήριξη και την ψυχοθεραπεία αλλά με θλίβει απίστευτα η μέχρι τώρα πορεία μου. Λίγο έλειψε να λιποθυμήσω μερικές φορές και ελπίζω να είμαι πιο δυνατός σε μελλοντικές δοκιμασίες. Το πιστεύω πραγματικά μέσα μου ότι ο Θεός μεριμνεί και τα βλέπει όλα. Τους καλούς δεν τους αφήνει και δεν θα αφήσει και τη μανούλα μου, ούτε εμένα ούτε τον πατέρα μου ούτε κανέναν.

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Σήμερα ξύπνησα λίγο καλύτερα. Τα φάρμακα με βοήθησαν. Καλημέρα σας

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Είμαι απελπισμένος ρε παιδιά.

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Σήμερα ξύπνησα λίγο καλύτερα. Τα φάρμακα με βοήθησαν. Καλημέρα σας
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Είμαι απελπισμένος ρε παιδιά.
    Καλημερα!


    Υπομονη ,ψυχολογικες εναλλαγες που με το περασμα των ημερων θα σταθεροποιηθει η κατασταση σου και θα εισαι πιο καλα !

    Δωσε χρονο τωρα στην αγωγη σου και τις στιγμες που νοιωθεις καλα κοιτα να βαζεις και τα αλλα θεματα επι τάπητος για να δεις τι θα κανεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Αυτό θα κάνω. Με ηρεμία. Προσεύχομαι για ηρεμία αλλά είναι πολλά τα λάθη μου. Όταν ηρεμώ έρχονται όλα στο μυαλό μου. Είμαι ξεκρεμαστος.

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Όταν ξεκίνησε η περιπέτεια ήμουν 140 κιλά. Σήμερα με έδειξε 125. Το πιστεύετε?? 15 κιλά κάτω που άλλος θέλει μήνες να τα χάσει. Αυτά κάνει η στεναχώρια.

Page 16 of 66 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 01:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 15:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 07:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •