Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 66 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 976
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι σύντομα να φτιάξει η κατάσταση σου. Ειλικρινά και για όλο τον κόσμο. Δεν είναι ζωή αυτή.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εγώ φταίω για όλα. Εγώ φταίω που αρρώστησαν οι δικοί μου. Είχα αδιαφορήσει και νόμιζα ότι όλα είναι καλά και στον αυτόματο. Και να τα τώρα. Και οι δύο με άνοια. Ο μπαμπάς στο νοσοκομείο και η μαμά στα χαμένα. Εγώ φταίω. Και για το δικό μου κατάντημα και για τα προβλήματα των δικών μου. Κρίμα. Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Από χρόνια έπρεπε να έχω αναλάβει την ευθύνη τους. Ο Θεός ας μας λυπηθεί δεν βλέπω φως από αλλού. Τι κρίμα που έβγαλαν έναν γιο άχρηστο. Αναίσθητο. Χριστέ και Παναγιά μου τώρα συνειδητοποιώ τις ευθύνες μου. Η μητέρα μου έκοψε το χάπι του θυρεοειδή και αυτό της έκανε άνοια. Αν όμως της το έδινα εγώ από παλιά όπως κάνω τώρα θα είχαμε αποφύγει το πρόβλημα. Όσο για τον πατέρα μου είχε κιτρινίσει από μέρες και εγώ δεν έκανα τίποτα αλλά δεν πήγαινε το μυαλό μου σε πρόβλημα. Ειλικρινά. Ας γίνει καλά Παναγία μου και δεν θα τους αφήσω ούτε ρούπι ποτέ.

  3. #33
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Σε καταλαβαίνω. Είμαι 35 και σε λίγο θα κλείσουν τρία χρόνια από τον ξαφνικό θάνατο του μπαμπά μου. Είμαι μόνη μαζί με τη μαμά μου και είμαι άνεργη χρόνια. Έχω ανάλογες φοβίες στο τι θα απογίνω, γιατί η αλήθεια είναι πως όταν κανείς εργάζεται νιώθει δυναμικός και μπορεί να ανταπεξέλθει στις αντιξοότητες της ζωής. Στήριξη δεν έχω από πουθενά και εύχομαι να είναι γερή και δυνατή η μαμά μου. Φοβάμαι πολύ και γω. Όσο και να με στηρίζει και να τη στηρίζω, πάλι νιώθω ένα κενό, μια ανασφάλεια. Αιτήσεις για δουλειά πολλές χωρίς απάντηση. Μου είπαν πλέον από τον Απρίλη θα χρειαστούν σε ένα μαγαζί μια κοπέλα και θα με έχουν υπόψιν. Πόσο όμως να είμαι ήσυχη ότι όντως θα με πάρουν; Κοιτάζω καθημερινά τις αγγελίες στο τόπο μου που είναι επαρχιακός και οι αγγελίες είναι πλέον μηδενικές. Ζητούν πολλοί εργασία, παρά υπάρχει προσφορά. Μόνη μου σε ένα δωμάτιο και περισσότερο κλαίω. Θέλω να ελπίζω πως όλα θα αλλάξουν. Δεν είσαι οπότε ο μόνος που έχεις ανασφάλειες και φοβίες όπως και απογοητεύσεις. Εύχομαι να γίνει καλά ο μπαμπάς σου...
    κοπελια μαζι σου και εγω....!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πολύ λυπηρό... Το θέμα της broken heart. Ο Θεός είναι μεγάλος παιδιά. Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Να πάρει και να σηκώσει πρέπει να είμαστε δυνατοί. Υπομονή, πίστη, δουλειά και στρατηγική.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλημέρα. Ξύπνησα κάπως καλύτερα. Θέλω να πάω να δω τον πατέρα μου αλλά φοβάμαι και το επισκεπτήριο. Φοβάμαι και για αυτόν μην κολλήσει τίποτα εκεί μέσα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Ο μπαμπάς βγήκε από το νοσοκομείο αλλά θα πάει σε διπλανή πόλη να του σπάσουν την πέτρα στη χολή. Δεν ακούγεται σοβαρό και ελπίζω δεν είναι αλλά όσο να ναι και με τον κορωνοιο φοβάσαι λίγο παραπάνω.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Περαστικά εύχομαι στον πατέρα σου και γρήγορη ανάρρωση!!

    Μην στεναχωριέσαι άδικα όλα καλά θα πάνε γιατί είναι μια επέμβαση ρουτίνας πλέον ...

    Ότι έγινε έγινε ,μεζεψε ψυχικές δυνάμεις και είναι ώρα πλέον να δείξεις όλα αυτά που θες σε εκείνους.
    Φρόντισε τους όσο θες και μπορείς και μέσα από αυτό θα νιώσεις καλύτερα και θα φύγουν τα πάντα από οποίες τύψεις μπορείς να νιώθεις .

    Βάλε στη άκρη τον ιό ,πρόσεχε όσο μπορείς και ότι είναι να γίνει θα γίνει.
    Με το να αγχώνεσαι μόνο κακό σου κάνει και δεν το χρειάζεσαι στην παρούσα φάση .

    Καλή δύναμη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Ευχαριστώ πολύ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πώς βρίσκουν δύναμη οι άνθρωποι σε αυτή τη ζωή? Πραγματικά. Ο μέσος άνθρωπος είναι μέσα στην πονηριά. Εγώ πάντα αδιαφορία σε αυτά τα θέματα. Έλεγα δεν είναι για μένα αυτά. Εγώ είμαι ανώτερος άνθρωπος. Αλλά βλέπω να έρχονται πάνω μου όλες οι δυσκολίες με χίλια χιλιόμετρα την ώρα. Απλά δεν το έχω. Έχω μάθει να με προσέχουν. Με βλέπω σε λίγα χρόνια να τρώω απ'τα σκουπίδια. Ηλίθιος είμαι το έχω ξαναπεί και το πιστεύω. Αυτό που λέμε χαζός. Εγώ που επειδή ήμουν καλός στα μαθήματα θεωρούσα πως είμαι έξυπνος.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Δεν είμαι απλά άχρηστος. Είμαι επικίνδυνος. Επικίνδυνα βλαμμένος. Εγώ που έλεγα ότι είμαι μορφωμένος. Ότι είμαι άξιος, κατέληξα να τρέμω σαν το ψάρι. Βέβαια κάνω αυτά που πρέπει αλλά αυτό της ανεργίας μου τα γ@€ι όλα. Είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα. Και δεν ξέρω τι στο καλό θα γίνει. Με πιάνει απερίγραπτος πανικός.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν είμαι απλά άχρηστος. Είμαι επικίνδυνος. Επικίνδυνα βλαμμένος. Εγώ που έλεγα ότι είμαι μορφωμένος. Ότι είμαι άξιος, κατέληξα να τρέμω σαν το ψάρι. Βέβαια κάνω αυτά που πρέπει αλλά αυτό της ανεργίας μου τα γ@€ι όλα. Είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα. Και δεν ξέρω τι στο καλό θα γίνει. Με πιάνει απερίγραπτος πανικός.
    Αν εσύ λες ότι είσαι άχρηστος 1 φορά, εγώ είμαι 10!!! Πως έχω καταντήσει έτσι, ξέρεις πόσες φορές έχω προσευχηθεί να μην ξυπνήσω το πρωί και να πεθάνω στον ύπνο μου! Ευτυχώς εγώ έχω υγιείς τους γονείς μου το μόνο καλό, κατά τα άλλα!!! Τέλος πάντων, χάρηκα που ο πατέρας σου δεν έχει καρκίνο και κάτι πιο απλό!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Να σαι καλά. Ο μπαμπάς κατουριεται πάνω του. Τον αλλάζω κάθε λίγες ώρες. Εκτός αυτού, ανησυχώ. Ζούμε από τις συντάξεις των δικών μου. Τι θα γίνει αν φύγουν από τη ζωή? Θα μείνω στους δρόμους. Έχω τρομοκρατηθεί. Σας παρακαλώ πείτε μου μια κουβέντα να συνέλθω κάπως. Κοντεύει να μου στρίψει πώς τα κατάφερα έτσι. Μου έρχεται να κάνω εμετό.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Θεέ μου γιατί να εξελιχθεί έτσι η ζωή μου?? Η αυτοκτονία είναι η έσχατη λύση.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πληρώνω για τις μαλακίες μου. Με τιμωρεί ο Θεός. Θεέ μου σε παρακαλώ. Κάνε να πάνε όλα καλά. Πέφτω στα γόνατα σε ικετεύω. Δώσε μου φώτιση να αντιμετωπίσω αυτή την κατάσταση και από μένα ότι θέλεις.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Προσεύχομαι και κλαίω συνέχεια. Ο μπαμπάς κατουριεται και του αλλάζω πάνες. Η μαμά στον κόσμο της. Στις 11 θα πάω να δω τον γιατρό. Δώσε μου δύναμη θεέ μου.

Page 3 of 66 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 01:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 15:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 07:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •