Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 40
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 40 of 66 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast
Results 586 to 600 of 976
  1. #586
    hlias1988
    Guest
    Τελικα την ολανζαπινη την έκανα 5μγ.. αντε και καλη μου αρχη!

  2. #587
    hlias1988
    Guest
    Μετρησα σημερα το σαχαρο μου στον παθολογο το πρωι χωρις να εχω φαει κατι απλα ειχα πιει δυο καφεδες και εδειξε 118... μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικό!

  3. #588
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Μετρησα σημερα το σαχαρο μου στον παθολογο το πρωι χωρις να εχω φαει κατι απλα ειχα πιει δυο καφεδες και εδειξε 118... μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικό!
    Κι εμένα για το 102 δεν είπε τίποτα. Δεν κατηγόρησε τα χάπια. Ίσως λέει να έχω λίπος στο συκώτι. Ίσως. Η ψυχίατρος από την άλλη είπε ότι φταίει το χάπι αλλά λίγο. Τι να πω. Γενικά είμαι εντάξει αλλά ίσως το χρειάζομαι λίγους μήνες ακόμα. Ίσως όχι. Θα της κάνω μια επίσκεψη να δούμε. Σε λίγο βγαίνουν και οι εξετάσεις αίματος μου μετά από 20 κιλά που έχω χάσει. Άντε να δούμε. Θέλει ψυχραιμία. Εγώ όμως ανησυχώ.

    Το ένα σίγουρο πράγμα όμως που πρέπει να ειπωθεί εδώ είναι ότι δεν είμαστε γιατροί. Ούτε πρέπει να επηρεάζει ο ένας τον άλλον. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Τέλος.

  4. #589
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τελικα την ολανζαπινη την έκανα 5μγ.. αντε και καλη μου αρχη!
    Αφού πήρες έγκριση από τον γιατρό οκ. Καλή αρχή. Εγώ έπαιρνα 5 και θα πήγαινα στο 2,5 και πήγα μόνος μου στο μηδέν και παρατήρησα κάποιες σκέψεις να επιστρέφουν. Μάλλον θα συνεχίσω. Στα 5 ή τα 2,5.

  5. #590
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Τα αντικαταθλιπτικά ανεβάζουν τρανσαμινασες???

  6. #591
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Τα αντικαταθλιπτικά ανεβάζουν τρανσαμινασες???
    αυτο που λες ειναι για το συκωτη.. νομιζω οχι δεν ανεβαζουν...
    εγω σου λεω παιρνω 9 χρονια ολανζαπινη και οι εξετασεις συκωτιου δεν εχουν δειξει ποτε κατι παραξενο....
    λες απο πανω οτι το ζαχαρο σου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να οφειλετε οτι το συκωτι μπορει να εχει λιπος.. οι εξετασεις δειχνουν αν εχει λιπος...

  7. #592
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αυτο που λες ειναι για το συκωτη.. νομιζω οχι δεν ανεβαζουν...
    εγω σου λεω παιρνω 9 χρονια ολανζαπινη και οι εξετασεις συκωτιου δεν εχουν δειξει ποτε κατι παραξενο....
    λες απο πανω οτι το ζαχαρο σου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να οφειλετε οτι το συκωτι μπορει να εχει λιπος.. οι εξετασεις δειχνουν αν εχει λιπος...
    Το είπε επειδή είμαι παχύσαρκος και επειδή είχα τρανσαμινασες στο όριο. Επίσης μιλάω για αντικαταθλιπτικά όχι για αντιψυχωτικά. Νομίζω πως επηρεάζουν το συκώτι.

  8. #593
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Λίγο περπάτημα που ξεκίνησα πάντως καθημερινά εξαφάνισε το withdrawal και γενικώς νιώθω πολύ καλύτερα. Ούτε τάσεις εμετού ούτε τίποτα. Το σάκχαρο βέβαια εκεί στο 100 ακουνητο και οι sgpt ανέβηκε από τα 45 στα 73. Μάλλον έχω λίπος στο συκώτι. Ίσως φταίει και το πρωινό αντικαταθλιπτικο. Για τις τρανσαμινασες. Με βλέπω για υπέρηχο. Άμα ξεκινήσουμε από τώρα το μεταβολικό σύνδρομο χαθήκαμε. Διατροφή του θανάτου και περπάτημα κάθε μέρα. Είχα και λίγο αυξημένο CPK ... Λέτε να είναι από την απώλεια μυϊκού ιστού λόγω μεγάλης απώλειας κιλών?? Δεν είναι ότι δεν έτρωγα. Έτρωγα απλά έκοψα την σαβουρα. Μου είπαν να πίνω και πιο πολύ νερό. Είχα και λίγο ουρικό. Άντε πάω για απόσυρση μου φαίνεται χαχαχαχα

  9. #594
    hlias1988
    Guest
    Φιλε καλησπερα καλημερα!! Απο τα 10μγ στο ειπα.. πηγα μονος μου στα 5 μγ.. ρε φιλε η ψυχιατρος μου ειπε οτι θα τα παιρνω μια ζωή. Δεν το δεχομαι.. θα ειμαι μια ζωη φυτο? ΟΧΙ.

  10. #595
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Φιλε καλησπερα καλημερα!! Απο τα 10μγ στο ειπα.. πηγα μονος μου στα 5 μγ.. ρε φιλε η ψυχιατρος μου ειπε οτι θα τα παιρνω μια ζωή. Δεν το δεχομαι.. θα ειμαι μια ζωη φυτο? ΟΧΙ.
    Σου είπα δεν είμαστε γιατροί. Τουλάχιστον ενημέρωσε την, πες τους προβληματισμούς σου.

  11. #596
    hlias1988
    Guest
    Θα κανω υπομονη φιλε υπομονη.....

  12. #597
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Κι εγώ! Η Μαριλου δεν μου μιλάει πια :(

  13. #598
    hlias1988
    Guest
    Γιατι ρε συ? Δεν νομιζω να ειναι κατι προσωπικο... απλα μπορεί να μην είδε τα μηνυματα σου η να μην εχει κατι να πει...!!

  14. #599
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Γιατι ρε συ? Δεν νομιζω να ειναι κατι προσωπικο... απλα μπορεί να μην είδε τα μηνυματα σου η να μην εχει κατι να πει...!!
    Τέτοιες ώρες το πρωί αισθάνομαι πολύ χάλια. Δεν ξέρω θέλω να κλάψω. Χρειάζομαι βοήθεια :( Περνάω πολύ βαθιά κρίση ψάχνοντας να βρω λύσεις. Με ανησύχησαν και οι εξετάσεις μου. Θέλω να αδυνατίσω και να είμαι υγιής. Φοβάμαι και δακρύζω.

  15. #600
    hlias1988
    Guest
    Εγω φιλε απο 1μγ ζαναξ το πηγα 0,5μγ εδω και 15 μερες.. την ολανζαπινη την πηγα απο 10μγ, 5μγ εδω και 2 μερες.. το αντικαταθλιπτικο το κοβω.. εχω πονοκεφαλο τρελο.. δεν μπορω να κοιμηθω, καπνιζω...

Page 40 of 66 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •