Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 46
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 46 of 66 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast
Results 676 to 690 of 976
  1. #676
    hlias1988
    Guest
    Τον ποσο μγ παιρνεις μερα παρα μερα?

  2. #677
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν ξέρω. Εγώ ξύπνησα τώρα με τρομερό άγχος και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα πάλι. Χθες πήρα ολανζαπινη τελικά όπως μου είπε ο παθολόγος μέρα παρά μέρα. Είχα καλύτερο ύπνο αλλά ξύπνησα λίγο χάλια. Δεν ξέρω φοβάμαι. Τα πάνω μου τα παίρνω όταν περνάει λίγη ώρα και συνέρχομαι. Κάνω και κανένα τσιγάρο. Σήμερα κάνω υπέρηχο για το συκώτι. Απλά πώς αλλιώς να το πω. Φοβάμαι γαμωτο. Πρώτη φορά τα νιώθω αυτά τα συναισθήματα. Γενικώς μη με αφήνετε ρε παιδιά. Ελπίζω να νιώθω καλύτερα σύντομα. Το μόνο καλό είναι ότι έτσι μπορώ να προσέχω τους δικούς μου. Αλλά η ζωή μου μέχρι τώρα ήταν στα χαμένα. Πάλι θέλω να κλάψω.

    Διάβασε τι έγραφες μόλις χθες για αγωγές, ψυχολογίες, τσιγάρα κτλ και δες τι γράφεις τώρα και βγάλε συμπέρασμα!!!

    Αν σου γράψει ο καρδιολόγος χάπια δεν πας να ακολουθήσεις την συμβουλή του ΩΡΙΛΑ για να τα μειώσεις ή να τα κόψεις.
    Εσένα σου γράφει κάτι ο ψυχίατρος, τα κόβεις μόνος σου και μετά ακολουθείς την συμβουλή του παθολόγου κι αναρωτιέσαι γιατί η ψυχολογία σου είναι σαν γιο-γιο μετά! Θα πας, θα κάνεις τον υπέρηχο, θα δεις ότι δεν θα φανεί τίποτα άξιο λόγου, αλλά και να φανεί, θα συζητήσεις τα αποτελέσματα με παθολόγο ή αν χρειαστεί μετά που χλωμό το κόβω, ηπατολόγο (ναι, υπάρχει τέτοια ειδικότητα).

    Το κυριότερο, μετά θα γυρίσεις σπίτι σου και θα κάνεις αμέσως ένα τηλέφωνο στον ψυχίατρο, θα του πεις όλες τις βλακείες που έκανες τις προηγούμενες μέρες, θα του πεις τους προβληματισμούς σου, θα το συζητήσετε και θα κάνεις ότι σου πει με τα φάρμακα. Ότι δοσολογία σου πει και κάθε μέρα, έχεις ακούσει για πολλές αγωγές να τις παίρνουν μέρα παρά μέρα και να σε πιάνουν; Αφού δεν είσαι έτοιμος να τα κόψεις και φαίνεται.

    Ψυχραιμία, άλλο να κλάψεις κάποιες φορές που υπάρχει λόγος και πίεση κι άλλο όλη την ώρα. Βρίσκεσαι πάλι σε πανικό με τις βλακείες που κάνεις και κλαις χωρίς λόγο. Θα πιέσεις τον εαυτό σου να μην κλάψει αυτή τη στιγμή, να πάει σαν ενήλικας να κάνει ένα τσεκ απ και οι γονείς σου θα δουν έναν γιό πιο ήρεμο και συγκροτημένο σήμερα. Αλλά δεσμεύσου ότι θα μιλήσεις με ψυχίατρο οπωσδήποτε σήμερα κι ότι θα προσπαθήσεις να αρχίσεις να μιλάς με ψυχολόγο τις απόμενες μέρες.

  3. #678
    hlias1988
    Guest
    Καλημερα Σονιααααα!

  4. #679
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Των 5 mg.

    Αλλά γενικά χάλια. Σήμερα ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω.

  5. #680
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Φοβάμαι πολύ. Τρέμω ολόκληρος. Καλημέρα. Μην με αφήνετε θα λιποθυμήσω.
    Καλημέρα

    Τι έγινε βρε καλό μου ?Ετσι ξύπνησες ή σε τάραξε κάτι?

    Ξεκίνησες κανονικά πάλι τις δοσολογιες που σου είπε ο γιατρός ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #681
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Καλημερα Σονιααααα!
    Καλημέρα Ηλία.

  7. #682
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα

    Τι έγινε βρε καλό μου ?Ετσι ξύπνησες ή σε τάραξε κάτι?

    Ξεκίνησες κανονικά πάλι τις δοσολογιες που σου είπε ο γιατρός ?

    Τα παίρνει μέρα παρά μέρα όπως του είπε ο παθολόγος να κάνει αν θέλει να τα κόψει, όχι σαν θεραπεία Μαριλού.

  8. #683
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μέρα παρα μέρα η ολανζαπινη; και περιμένεις να είσαι καλά....ειλικρινά θέλετε και τα κάνετε όλα αυτά στον εαυτό σας είστε μαζόχες τι ειστε; Έτσι για να το καταλάβω με ποια λογική πάει κάποιος σε παθολόγο να μιλήσει για διακοπή του ζυπρεξα; Ειλικρινά θέλω να καταλάβω τη λογική πίσω από αυτο.

  9. #684
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα

    Τι έγινε βρε καλό μου ?Ετσι ξύπνησες ή σε τάραξε κάτι?

    Ξεκίνησες κανονικά πάλι τις δοσολογιες που σου είπε ο γιατρός ?
    Καλημέρα, ε κάθε πρωί έτσι ξυπνάω. Σήμερα λίγο καλύτερα που ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω. Λογικά με βοήθησε το χάπι. Μέρα παρά μέρα είπε ο παθολόγος αλλά μάλλον θα το παίρνω κάθε μέρα.

  10. #685
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Τα παίρνει μέρα παρά μέρα όπως του είπε ο παθολόγος να κάνει αν θέλει να τα κόψει, όχι σαν θεραπεία Μαριλού.
    Το ξέρω Σόνια και του έχω πει και εγώ την άποψη μου ,το θέμα είναι όμως το κάνει έστω και αυτό ?

    Μέρα με την μέρα είναι χειρότερα αυτό βλέπω ενώ είχε κάπως κοπάσει όλο αυτό όταν ήταν κανονικά στην αγωγή και είπε θα την ξαναρχίσει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #686
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Διάβασε τι έγραφες μόλις χθες για αγωγές, ψυχολογίες, τσιγάρα κτλ και δες τι γράφεις τώρα και βγάλε συμπέρασμα!!!

    Αν σου γράψει ο καρδιολόγος χάπια δεν πας να ακολουθήσεις την συμβουλή του ΩΡΙΛΑ για να τα μειώσεις ή να τα κόψεις.
    Εσένα σου γράφει κάτι ο ψυχίατρος, τα κόβεις μόνος σου και μετά ακολουθείς την συμβουλή του παθολόγου κι αναρωτιέσαι γιατί η ψυχολογία σου είναι σαν γιο-γιο μετά! Θα πας, θα κάνεις τον υπέρηχο, θα δεις ότι δεν θα φανεί τίποτα άξιο λόγου, αλλά και να φανεί, θα συζητήσεις τα αποτελέσματα με παθολόγο ή αν χρειαστεί μετά που χλωμό το κόβω, ηπατολόγο (ναι, υπάρχει τέτοια ειδικότητα).

    Το κυριότερο, μετά θα γυρίσεις σπίτι σου και θα κάνεις αμέσως ένα τηλέφωνο στον ψυχίατρο, θα του πεις όλες τις βλακείες που έκανες τις προηγούμενες μέρες, θα του πεις τους προβληματισμούς σου, θα το συζητήσετε και θα κάνεις ότι σου πει με τα φάρμακα. Ότι δοσολογία σου πει και κάθε μέρα, έχεις ακούσει για πολλές αγωγές να τις παίρνουν μέρα παρά μέρα και να σε πιάνουν; Αφού δεν είσαι έτοιμος να τα κόψεις και φαίνεται.

    Ψυχραιμία, άλλο να κλάψεις κάποιες φορές που υπάρχει λόγος και πίεση κι άλλο όλη την ώρα. Βρίσκεσαι πάλι σε πανικό με τις βλακείες που κάνεις και κλαις χωρίς λόγο. Θα πιέσεις τον εαυτό σου να μην κλάψει αυτή τη στιγμή, να πάει σαν ενήλικας να κάνει ένα τσεκ απ και οι γονείς σου θα δουν έναν γιό πιο ήρεμο και συγκροτημένο σήμερα. Αλλά δεσμεύσου ότι θα μιλήσεις με ψυχίατρο οπωσδήποτε σήμερα κι ότι θα προσπαθήσεις να αρχίσεις να μιλάς με ψυχολόγο τις απόμενες μέρες.
    Εντάξει θα τα κάνω όλα αυτά δεσμεύομαι. Θα δω τι μπορώ να κάνω και με ψυχοθεραπεία. Η ίδια είναι και ψυχοθεραπευτρια. Μου έχει συστήσει μια άλλη ένας θείος θα είναι και πιο φθηνή μάλλον.

    Με αγχωσαν οι εξετάσεις γι'αυτό είμαι έτσι.

  12. #687
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλημέρα, ε κάθε πρωί έτσι ξυπνάω. Σήμερα λίγο καλύτερα που ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω. Λογικά με βοήθησε το χάπι. Μέρα παρά μέρα είπε ο παθολόγος αλλά μάλλον θα το παίρνω κάθε μέρα.

    Έλα βρε καλό μου σε παρακαλώ πάρτω σύμφωνα με τις οδηγίες του ψυχιάτρου σου ,γιατί τυραννας έτσι τον ευατο σου?
    Κρίμα δεν είναι?
    Άντε σε παρακαλώ ....δεν είσαι σε φάση διακοπής για να το παιρνεις μέρα παρά μέρα .
    Σε φάση υποτροπής είσαι και αν πήγαινες στον ψυχίατρο θα δεις ότι θα σου έλεγε άλλα πράγματα ..

    Άντε βρε tzimani μου μου θυμίζεις όταν είχα μικρά τα παιδιά μου και τους έκανα τεμεναδες για να πάρουν την αντιβίωση τους όταν ήταν άρρωστα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #688
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το ξέρω Σόνια και του έχω πει και εγώ την άποψη μου ,το θέμα είναι όμως το κάνει έστω και αυτό ?

    Μέρα με την μέρα είναι χειρότερα αυτό βλέπω ενώ είχε κάπως κοπάσει όλο αυτό όταν ήταν κανονικά στην αγωγή και είπε θα την ξαναρχίσει .
    Θα το κάνω Μαριλου μου θα τα παίρνω κάθε μέρα. Θα πάρω τηλέφωνο τήν ψυχίατρο σήμερα.

  14. #689
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Θα το κάνω Μαριλου μου θα τα παίρνω κάθε μέρα. Θα πάρω τηλέφωνο τήν ψυχίατρο σήμερα.
    Άντε μπράβο βρε καλό μου ,κάνε υπομονή να δράσουν και αυτά θέλουν τον χρόνο τους .

    Θα περιμένουμε νέα σου από τον γιατρο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #690
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μέρα παρα μέρα η ολανζαπινη; και περιμένεις να είσαι καλά....ειλικρινά θέλετε και τα κάνετε όλα αυτά στον εαυτό σας είστε μαζόχες τι ειστε; Έτσι για να το καταλάβω με ποια λογική πάει κάποιος σε παθολόγο να μιλήσει για διακοπή του ζυπρεξα; Ειλικρινά θέλω να καταλάβω τη λογική πίσω από αυτο.
    Θα πάρω την ψυχίατρο σήμερα. Με έκανε θέλω να κοιμηθώ. Μάλλον φάνηκε ότι μου λείπει ξεκούραση.

Page 46 of 66 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •