Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 56
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 56 of 66 FirstFirst ... 6465455565758 ... LastLast
Results 826 to 840 of 976
  1. #826
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα με υγεία πάνω απ' όλα σε όλους μας !
    !
    καλο μηνα μαριλου, με υγεια υπαρανω ολων .....

  2. #827
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    καλο μηνα μαριλου, με υγεια υπαρανω ολων .....
    Έτσι ακριβώς Mac υπέρ άνω όλων ,μακάρι!!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #828
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλά εγώ μαγείρευα κι από πριν. Πάντα μου άρεσε.

    Τι να πω. Νιώθω υπερένταση όμως. Νιώθω ότι ο χρόνια μου τελειώνει πώς να το περιγράψω. Πρέπει να βρεθεί μια λύση να βολευτούν όλα τα ζητήματα. Οι μηχανισμοί αυτοπροστασίας του μυαλού δεν αφήνουν το πρόβλημα να μπει στο μυαλό σε όλη του τη διάσταση γιατί νομίζω η ψυχοσύνθεση μου δεν θα το αντέξει. Από την άλλη βέβαια τα πράγματα ίσως δεν είναι τόσο τραγικά.

  4. #829
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλά εγώ μαγείρευα κι από πριν. Πάντα μου άρεσε.

    Τι να πω. Νιώθω υπερένταση όμως. Νιώθω ότι ο χρόνια μου τελειώνει πώς να το περιγράψω. Πρέπει να βρεθεί μια λύση να βολευτούν όλα τα ζητήματα. Οι μηχανισμοί αυτοπροστασίας του μυαλού δεν αφήνουν το πρόβλημα να μπει στο μυαλό σε όλη του τη διάσταση γιατί νομίζω η ψυχοσύνθεση μου δεν θα το αντέξει. Από την άλλη βέβαια τα πράγματα ίσως δεν είναι τόσο τραγικά.
    Εμεις εδω που σου λεμε ολα αυτα ετσι τα βλεπουμε και ετσι ειναι !
    Δεν θα σου ξαναπω δες οτι υπαρχουν και χειροτερα γιατι ξερω οτι οταν εισαι μεσα σε ολο αυτο,το δικο σου κομματι την δεδομενη στιγμη μοιαζει το χειροτερο ,δεν ειναι ομως αυτο κρατα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #830
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εμεις εδω που σου λεμε ολα αυτα ετσι τα βλεπουμε και ετσι ειναι !
    Δεν θα σου ξαναπω δες οτι υπαρχουν και χειροτερα γιατι ξερω οτι οταν εισαι μεσα σε ολο αυτο,το δικο σου κομματι την δεδομενη στιγμη μοιαζει το χειροτερο ,δεν ειναι ομως αυτο κρατα !

    Το κρατάω εντάξει. Για να το λέτε έχετε δίκιο. Ίσως σε λίγο καιρό τα πράγματα να είναι πολύ καλύτερα.

  6. #831
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Προχωρούσα στο δρόμο να τα πάλι τα κλάματα. Γύρισα σπίτι γρήγορα. Φοβάμαι ρε παιδιά δεν είναι αστείο. Και δεν μπορώ να φύγω κιόλας. Ποιος θα προσέχει τους δικούς μου? Αλλά και πού να πας με τον κορωνοιο?? Δεν ξέρω είμαι πραγματικά σκατα. Κάνω και τη δίαιτα με πολύ μειωμένο υδατάνθρακα. Ούτε να φάω έχω όρεξη. Τίποτα. Πολύ δύσκολη φάση. Χθες μετά το μεσημέρι δεν έφαγα τίποτα. Ένας Θεός ξέρει πώς θα καταλήξουμε μετά από όλα αυτά. Καλύτερα? Χειρότερα? Τα ίδια? Ελπίζω καλύτερα τι να πω.

  7. #832
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Έγιναν στη ζωή μου όσα φοβόμουν. Λες και το ήξερα. Λες και το προκάλεσα. Πείτε κάτι γαμωτο.

  8. #833
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Έγιναν στη ζωή μου όσα φοβόμουν. Λες και το ήξερα. Λες και το προκάλεσα. Πείτε κάτι γαμωτο.
    Θες να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά ?
    Θες να σου το γράφουμε όλοι εδώ μέσα και να παίρνεις κουράγιο?
    Νομίζεις έτσι θα πας παρακάτω?

    Συντροφιά και παρεούλα χρειάζεσαι tzimani ,ίσως περισσότερο από κάθε άλλη στιγμή στην ζωή σου θέλεις κοντά σου ανθρώπους να παιρνεις κουράγιο.
    Δυναμη έχεις ,μυαλό έχεις ,κάποιος να σε ακούει θες και νομίζω θα είναι όλα ακόμα πιο εύκολα ...
    Ίσως θες και κάποιον να σου πει πόσο περιφανος αισθάνεται που σε βλέπει να περιποιησε τους δικούς σου και να τα καταφέρνεις μια χαρά ..
    Αγάπη μάλλον είναι και το άλλο το φαρμακακι που χρειάζεσαι για να ολοκληρωθεί η θεραπεία σου.
    Αγάπη και συμπαράσταση ,σε όποια μορφή νομίζω θα είναι το ιδανικό για εσένα αυτή την περίοδο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #834
    ΄Ολα καλά φίλε. Είναι δημιουργικό που μαγειρεύεις. πράξε όσο μπορείς. Και θα κάτσει και η καλή δουλειά.

  10. #835
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θες να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά ?
    Θες να σου το γράφουμε όλοι εδώ μέσα και να παίρνεις κουράγιο?
    Νομίζεις έτσι θα πας παρακάτω?

    Συντροφιά και παρεούλα χρειάζεσαι tzimani ,ίσως περισσότερο από κάθε άλλη στιγμή στην ζωή σου θέλεις κοντά σου ανθρώπους να παιρνεις κουράγιο.
    Δυναμη έχεις ,μυαλό έχεις ,κάποιος να σε ακούει θες και νομίζω θα είναι όλα ακόμα πιο εύκολα ...
    Ίσως θες και κάποιον να σου πει πόσο περιφανος αισθάνεται που σε βλέπει να περιποιησε τους δικούς σου και να τα καταφέρνεις μια χαρά ..
    Αγάπη μάλλον είναι και το άλλο το φαρμακακι που χρειάζεσαι για να ολοκληρωθεί η θεραπεία σου.
    Αγάπη και συμπαράσταση ,σε όποια μορφή νομίζω θα είναι το ιδανικό για εσένα αυτή την περίοδο .
    Αγάπη θέλω και ενθάρρυνση. Και ναι, χρειάζομαι και κάποιον να μου λέει πως όλα θα πάνε καλά. Χρειάζομαι μια αγκαλιά. Μια μεγάλη αγκαλιά για να κλάψω. Να τα βγάλω όλα από μέσα μου. Ναι το κλάμα με βοηθάει. Χρειάζομαι κι έναν άνθρωπο να είναι δίπλα μου. Να βγαίνω στον δρόμο μαζί του και να κρατάμε τα χέρια. Χρειάζομαι να βρω τον εαυτό μου και το θάρρος μου. Να συνεχίσω να χάνω κιλά να πάνε όλα καλά με την υγεία μου. Με φοβησε αρκετά το λίπος στο συκώτι και το ζάχαρο που μου βρήκαν. Θέλω όλα να διορθωθούν.
    Να γυρίσω στην Αμερική. Να χαράξω καινούρια πορεία. Να είναι καλά οι δικοί μου και πάνω από όλα αυτό να είμαστε καλά. Σε μυαλό και σώμα. Να κόψω επιτέλους και το παλιότσιγάρο. Ξέρεις τι άλλο μου λείπει? Να ξεκουραστώ μια μέρα. Όλη μέρα. Να είμαι στο κρεβάτι και να σηκώνομαι μόνο για να φάω και να πάω τουαλέτα. Γιατί είμαι πλέον μήνες σε ατελείωτη ένταση. Τέλος θέλω το συντομότερο να εξαφανιστεί ο κορωνοιος. Αυτή η παράνοια που μας βρήκε και πλέον φοβάμαι να πάω και μέχρι τον μπακάλη!!!

  11. #836
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Tzimani αν ζεις σε αγροτικη περιοχη σκεψου την προοπτικη να δουλεψεις με γη, ζωα κλπ. Αν εχετε δικη σας γη να καλλιεργησεις ακομα καλυτερα. Εισαι νεος και εχεις τη δυναμη ετσι ακομα κι αν λειψουν οι συνταξεις των γονιων σου να μπορεις να ζησεις με τα δικα σου χρηματα.

  12. #837
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Tzimani αν ζεις σε αγροτικη περιοχη σκεψου την προοπτικη να δουλεψεις με γη, ζωα κλπ. Αν εχετε δικη σας γη να καλλιεργησεις ακομα καλυτερα. Εισαι νεος και εχεις τη δυναμη ετσι ακομα κι αν λειψουν οι συνταξεις των γονιων σου να μπορεις να ζησεις με τα δικα σου χρηματα.
    Πώς γίνεται αυτό? Δεν είμαι σε αγροτική περιοχή αλλά δεν είναι μακριά. Πώς μπορώ να προσεγγίσω τέτοια δουλειά?? Δε με χαλάει. Όσο για έκταση ένα στρέμμα έχω στα αζητητα. Τι να καλλιεργήσω?? Ρίγανη?

  13. #838
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Παιδιά είμαι έτοιμος να κατάρρευσω. Δεν μπορώ να περιγράψω πώς νιώθω. Προχωράω στον δρόμο σαν την άδικη κατάρα. Φοβάμαι μην πάθω σοβαρό πρόβλημα στο συκώτι μου και διαβήτη. Από τώρα ρε παιδιά??

  14. #839
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Νιώθω ολομόναχος. Μόνο οι δικοί μου με κρατάνε στη ζωή. Όχι επειδή με ζούνε. Επειδή με έχουν ανάγκη. Μετά δεν ξέρω τι θα κάνω. Το πιο πιθανό να τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα. Γιατί έγινε τόσο σκληρή η ζωή για μένα?? Παραδέχομαι τα λάθη αλλά δεν περίμενα ποτέ τα πράγματα να φτάσουν εδώ. Έχει ο μπαμπάς 7-8 κουτιά λεξοτανιλ θα τα πάρω όλα μαζί να τελειώνουμε.

  15. #840
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Θα πάρω σε καμία γραμμή αυτοκτονίας. Δεν γίνεται αλλιώς.

Page 56 of 66 FirstFirst ... 6465455565758 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •