Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 58
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 58 of 66 FirstFirst ... 8485657585960 ... LastLast
Results 856 to 870 of 976
  1. #856
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Νιώθω ολομόναχος. Μόνο οι δικοί μου με κρατάνε στη ζωή. Όχι επειδή με ζούνε. Επειδή με έχουν ανάγκη. Μετά δεν ξέρω τι θα κάνω. Το πιο πιθανό να τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα. Γιατί έγινε τόσο σκληρή η ζωή για μένα?? Παραδέχομαι τα λάθη αλλά δεν περίμενα ποτέ τα πράγματα να φτάσουν εδώ. Έχει ο μπαμπάς 7-8 κουτιά λεξοτανιλ θα τα πάρω όλα μαζί να τελειώνουμε.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Θα πάρω σε καμία γραμμή αυτοκτονίας. Δεν γίνεται αλλιώς.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Αυτή τη στιγμή όλα είναι παγωμένα λόγω κορωνοιου. Αν όλοι γονείς μου πάθουν κάτι θα μείνω στον δρόμο. Δεν θα έχω να φάω. Οι ψυχαναλυσεις καλές είναι αλλά εγώ ξέρω τι μου λείπει. Σεξ και έρωτας. Γι'αυτό το έριξα στο φαγητό. Γι'αυτό τρελάθηκα στην Καλιφόρνια. Γι'αυτό βράζω στο ζουμί μου. Οκ? Τώρα μιλάω τελείως ειλικρινά. Επίσης συνειδητοποιώ πολλά και μένω με το στόμα ανοιχτό για τον εαυτό μου. Κολλάει το μυαλό μου είχε πει μια ψυχολόγος. Και είμαι μαζοχα. Συμφωνώ απόλυτα.
    Καλημερα!

    Ειπα δεν θα ξαναγγιξω αυτο το θεμα αλλα δεν γινεται πλεον να το βλεπω ολο και πιο συχνα και πλεον ξερεις κατι ?με θυμώνει ..
    Παλια με σκοτωνε να βλεπω ενα τετοιον ανθρωπο απελπισμενο και το μονο που θα τον κρατουσε ειναι τα καλα λογια ,ο ερωτας που μπορει να ερχοταν σε οποια μορφη ακομα και το σεξ..

    Δεν ειναι λυση ομως αυτο ,ουτε φαρμακο να το ξερεις .
    Και το κυριοτερο ,πως μπορεις να βρεις την αγαπη και τον ερωτα οταν τα ατομα που ειναι γυρω σου θα σε βλεπουν να εχεις τετοιες ακραίες εκρήξεις ?
    Το ξερεις οτι μονο ενοχικα μπορεις να κρατησεις ανθρωπους κοντα σου εκδηλωνοντας τετοιες συμπεριφορες ?
    Ειτε αυτοι θελεις να λεγονται φιλοι σου ειτε συντροφος σου .
    Εγω προσωπικα ειπα ξανα εδω μεσα οταν βλεπω ατομο που μιλαει για αυτοκτονιες και εχει τετοιες εκρήξεις θα φευγω χιλιομετρα μακρυα ...Για εμενα ειναι ακρως χειριστικες συμπεριφορες ολες αυτες (δεν μιλαω μονο για εσενα προσωπικα ,μην παρεξηγηθω)

    Τι ειναι ο ερωτας για εσενα βρε tzmani ?Ενα κουκουλωμα ειναι να το ξερεις και τιποτε αλλο ..Αν βρεθει ενας ανθρωπος και κανεις σχεση θα εισαι καλα ,αλλα με την πρωτη στραβή θα ξαναβγουν ολα στην επιφανεια και μαζι με εσενα θα παρασυρεις και αυτον που ειναι μαζι σου γιατι θα ηθελε να σε βοηθησει ουσιαστικα .
    Οσο παει με τα νερα σου και ειναι καλος θα εισαι τελεια μαζι του ,θα ζεις μεσα στην φουσκα που εχεις φτιαξει στο μυαλο σου και μπηκες μεσα για να μην ακους και βλεπεις τα πραγματικα σου θεματα .
    Οταν αυτος ο ανθρωπος ομως αρχιζει και σε φερνει αντιμέτωπο με την πραγματικοτητα οχι γιατι επαψε να σε νοιαζεται αλλα γιατι ετσι ειναι το σωστο ,ξαφνικα θα σκασει αυτη η φουσκα του μυαλου σου και μαζι με ολα τα αλλα θα παρασυρει και αυτους που εχεις κοντα σου και θελουν μονο το καλο σου ...

    Δεν ξερω αν σου ακουγοντε σκληρα ολα αυτα ,αλλα ετσι ειναι .
    Σταματηστε ολοι εσεις που δεν αναγνωριζεται πιο ειναι το ουσιαστικο σας θεμα να κρυβεστε πισω απο ερωτες νομίζοντας ετσι οτι θα βρειτε το φαρμακο σας .
    Δεν ειναι ετσι ,αν δεν δουλεψεις εσυ μονος σου ,δεις καθαρα τα θεματα σου ποτε δεν θα εχεις εναν ανθρωπο διπλα σου οπως τον θες πραγματικα .
    Ναι! να δεχτει να σε βοηθησει ,να σου συμπαρασταθει, αλλα εσυ θες εναν ανθρωπο αυτη την στιγμη να αγγιστρωθεις απο πανω του γιατι ετσι νομιζεις οτι θα λυθουν ολα τα αλλα .

    Ξερεις κατι tzimani τους ανθρωπους στην ζωη σου τους κερδιζεις γι αυτο που πραγματικα εισαι και οχι για να τους μεταθεσεις τα δικα σου θεματα.
    Ποια γυναικα θα θελει να ειναι μαζι σου αυτη την στιγμη οταν σε βλεπει σε αυτη την κατσταση και να λες για αυτοκτονιες ..

    Δεν ξερω εσεις που τα ζητε μαλλον δεν μπορειται να αναλογιστειται ποιος μπορει να ειναι απεναντι σας και πως μπορει να το λαβει .Πως μπορει να ενεργήσει απεναντι σας ..
    Ενα να ξερεις ο ερωτας και η αγαπη ερχεται οταν τον αλλον τον θαυμαζουμε και οχι οταν τον λυπομαστε .

    Ο θαυμασμος μπορει να υπαρχει και για εναν ανθρωπο σαν και εσενα που καποιος βλεπει οτι μπορει να περνας ολα αυτα αλλα το παλεύεις με θαρρος και πεισμα .
    Οτι μπορει να πεφτεις καπιοιες στιγμες αλλα δεν φτανεις σε ακραια πραγματα γιατι εχεις μαθει να το διαχειριζεσαι .
    Τοτε μετα το θαυμασμο θα ερθει και η αγαπη και ο ερωτας ..

    Δεν θαυμαζουμε και ερωτευομαστε μονο τους δυνατους ανθρωπους ...ισα ισα αυτοι που ¨αιμοραγουν¨και παλευουν καθημερινα με δυναμη και πεισμα ειναι περισσοτερο ερωτευσιμοι απο τον οποιοδηποτε .
    Δυναμη λεγεται και αυτο ..


    Νομιζω πρεπει να το βαλεις καλα στο μυαλο σου ,πως ουτε τα φαρμακα ,ουτε ο ερωτας ουτε τιποτε αλλο δεν θα λυσει τα θεματα σου αν εσυ ο ιδιος δεν κανεις δουλιτσα με τον ευατο σου ..


    Ελπιζω να μην σε στεναχώρησα γιατι ξερω οτι δεδομενη της καταστασης σου εγω προσωπικα δεν θελω να το κανω,αλλα να ξερεις δεν γινεται με δόλο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #857
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εντάξει Μαριλου δεν θα διαφωνήσω. Ότι χρειάζομαι υποστήριξη δεν το συζητώ. Αλλά όχι δεν ψάχνω σχέση για να λύσω τα προβλήματα μου. Χρειάζομαι κάποιον συνοδοιπόρο στη ζωή. Όχι για να κρεμαστώ πάνω του αλλά έτσι πάει τι να κάνουμε. Αύριο μεθαύριο θα θελήσω να κάνω και το δικό μου σπιτικό. Όσο για το σεξ είναι σωματική ανάγκη και μου έχει λείψει. Εν πασει περιπτώσει εντάξει οι απειλές για αυτοκτονία ίσως να φαίνονται λίγο χειριστικες αλλά δυστυχώς περνάνε τέτοιες σκέψεις από το μυαλό σαν ύστατη λύση τι να πω. Δουλειά με τον εαυτό μου πρέπει να κάνω κάι κάνω καθημερινά πίστεψέ με. Ξεσπάω ώρες ώρες γιατί είναι και λίγο καθαριστικό της ψυχής. Πρέπει κάποια πράγματα να διοχετεύονται. Δεν με στενοχωρεις με όσα λες το αντίθετο με γειώνεις όπως πρέπει για να σταματήσω να σκέφτομαι χαζομάρες. Απλά έχω τεράστια απογοήτευση με τον εαυτό μου. Τεράστια. Χθές για λίγο είχα ηρεμήσει. Χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα. Είχα βρει λίγη γαλήνη μέσα μου και μετά άρχισα πάλι να πανικοβάλλομαι.

  3. #858
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Εντάξει Μαριλου δεν θα διαφωνήσω. Ότι χρειάζομαι υποστήριξη δεν το συζητώ. Αλλά όχι δεν ψάχνω σχέση για να λύσω τα προβλήματα μου. Χρειάζομαι κάποιον συνοδοιπόρο στη ζωή. Όχι για να κρεμαστώ πάνω του αλλά έτσι πάει τι να κάνουμε. Αύριο μεθαύριο θα θελήσω να κάνω και το δικό μου σπιτικό. Όσο για το σεξ είναι σωματική ανάγκη και μου έχει λείψει. Εν πασει περιπτώσει εντάξει οι απειλές για αυτοκτονία ίσως να φαίνονται λίγο χειριστικες αλλά δυστυχώς περνάνε τέτοιες σκέψεις από το μυαλό σαν ύστατη λύση τι να πω. Δουλειά με τον εαυτό μου πρέπει να κάνω κάι κάνω καθημερινά πίστεψέ με. Ξεσπάω ώρες ώρες γιατί είναι και λίγο καθαριστικό της ψυχής. Πρέπει κάποια πράγματα να διοχετεύονται. Δεν με στενοχωρεις με όσα λες το αντίθετο με γειώνεις όπως πρέπει για να σταματήσω να σκέφτομαι χαζομάρες. Απλά έχω τεράστια απογοήτευση με τον εαυτό μου. Τεράστια. Χθές για λίγο είχα ηρεμήσει. Χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα. Είχα βρει λίγη γαλήνη μέσα μου και μετά άρχισα πάλι να πανικοβάλλομαι.
    Ωραια αυτο θελω ειλικρινα ,αυτος ειναι ο σκοπος μου πως να στο πω ,να σταματησεις να λες χαζομαρες γιατι ετσι ειναι ρε συ πως να το κανουμε .
    Νοημων εισαι ,αρτημελεις εισαι ολα τα αλλα για αυτοκτονιες ειναι χαζομαρες να μην πω τιποτα πιο βαρυ και να ξερεις αυτα χρησημοποιουντε μονο απο καθαρα χειριστικους ανθρωπους που δεν εχουν αντιληφθει ποσο ¨αρρωστοι¨ειναι και τι δουλεια πρεπει να κανουν με τον ευατο τους προτιστως.
    Εσυ δεν εισαι .

    Αλλο θέλω εναν συνοδοιπορο ο οποιος μπορει να ειναι και ενας φιλος μας και αλλο θελω σεξ καθαρα απο σωματικη ανάγκη .
    Αυτο για πες μου ποιος σε εμποδίζει να το εχεις ?
    Ξερεις οτι ανα πασα ωρα και στιγμης βγαινεις και εχεις κατι τετοιο ,γιατι δεν το κανεις τι σε εμποδιζει σε αυτο ?Ειναι καθαρα σωματικη σου αναγκη και ειναι και σεβαστεί και κατανοητη,νεος ανθρωπος εισαι .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #859
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ωραια αυτο θελω ειλικρινα ,αυτος ειναι ο σκοπος μου πως να στο πω ,να σταματησεις να λες χαζομαρες γιατι ετσι ειναι ρε συ πως να το κανουμε .
    Νοημων εισαι ,αρτημελεις εισαι ολα τα αλλα για αυτοκτονιες ειναι χαζομαρες να μην πω τιποτα πιο βαρυ και να ξερεις αυτα χρησημοποιουντε μονο απο καθαρα χειριστικους ανθρωπους που δεν εχουν αντιληφθει ποσο ¨αρρωστοι¨ειναι και τι δουλεια πρεπει να κανουν με τον ευατο τους προτιστως.
    Εσυ δεν εισαι .

    Αλλο θέλω εναν συνοδοιπορο ο οποιος μπορει να ειναι και ενας φιλος μας και αλλο θελω σεξ καθαρα απο σωματικη ανάγκη .
    Αυτο για πες μου ποιος σε εμποδίζει να το εχεις ?
    Ξερεις οτι ανα πασα ωρα και στιγμης βγαινεις και εχεις κατι τετοιο ,γιατι δεν το κανεις τι σε εμποδιζει σε αυτο ?Ειναι καθαρα σωματικη σου αναγκη και ειναι και σεβαστεί και κατανοητη,νεος ανθρωπος εισαι .
    Χχμμμμ για το σεξ τι με εμποδίζει?? Λίγο ο φόβος του κορωνοιου τίποτα άλλο. Χθες προχωρούσα στον δρόμο και μια ωραία κοπέλα με κοίταζε έντονα στα μάτια. Το ίδιο και εδώ στην πολυκατοικία. Εντάξει. Όσο χάνω κιλά δεν έχω παράπονο έχω επιτυχίες. Προς το παρόν αυτοικανοποιουμαι κρυφά. Τι να πω?? Πέσανε και όλα μαζί κατάλαβες;; Τα έχουμε ξαναπεί. Το καλό είναι πως η γειτονιά με υποστηρίζει.

  5. #860
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Χχμμμμ για το σεξ τι με εμποδίζει?? Λίγο ο φόβος του κορωνοιου τίποτα άλλο. Χθες προχωρούσα στον δρόμο και μια ωραία κοπέλα με κοίταζε έντονα στα μάτια. Το ίδιο και εδώ στην πολυκατοικία. Εντάξει. Όσο χάνω κιλά δεν έχω παράπονο έχω επιτυχίες. Προς το παρόν αυτοικανοποιουμαι κρυφά. Τι να πω?? Πέσανε και όλα μαζί κατάλαβες;; Τα έχουμε ξαναπεί. Το καλό είναι πως η γειτονιά με υποστηρίζει.
    Ρε tzimani ενηλικες ειμαστε τι ειναι αυτα που λες .
    Να στο πω ωμα τι σχεση εχει ο αυνανισμος με την σωματικη επαφη ?Το ιδιο ειναι ?

    Νομιζω οτι ακουω αυτους που λενε οτι ειναι το ιδιο το σαιμπερ σεξ με το κανονικο ...Αυτες ειναι αποψεις για τα 15 χρονα ...

    Κοιτα ο ιος ναι ειναι ενα θεμα και πολυ περισσοτερο σε εσενα που ανησυχεις πολυ για τους γονεις σου .Δεν σε αδικο σε αυτο ,πιστευω ομως να περασει και αυτο καποια στιγμη ρε συ τι αλλο μπορω να πω...

    Χασεις δεν χασεις κιλα οι επιτυχιες ερχονατι οταν εχουμε αυτοπεποίθηση και πιστευουμε στον ευατο μας .
    Δεν καταλαβα μονο οι αδυνατοι εχουν επιτυχειες ή δικαιωμα στο ερωτικο παιχνιδι?
    Ισα ισα εχω ακουσει και απο αντρες και απο γυναικες οτι τους αρεσει ο συντροφος τους να εχει παραπανω κιλα ,αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου και σε αυτο δεν θα βαλεις κανενα οριο ,ειναι αυτο που λενε ,σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε γιατι δεν θελουμε εμεις και οχι αυτοι ...

    Μην χανεις τετοιες ευκαριες για παιχνιδακι αφου το αναζητάς και το εχεις αναγκη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #861
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ρε tzimani ενηλικες ειμαστε τι ειναι αυτα που λες .
    Να στο πω ωμα τι σχεση εχει ο αυνανισμος με την σωματικη επαφη ?Το ιδιο ειναι ?

    Νομιζω οτι ακουω αυτους που λενε οτι ειναι το ιδιο το σαιμπερ σεξ με το κανονικο ...Αυτες ειναι αποψεις για τα 15 χρονα ...

    Κοιτα ο ιος ναι ειναι ενα θεμα και πολυ περισσοτερο σε εσενα που ανησυχεις πολυ για τους γονεις σου .Δεν σε αδικο σε αυτο ,πιστευω ομως να περασει και αυτο καποια στιγμη ρε συ τι αλλο μπορω να πω...

    Χασεις δεν χασεις κιλα οι επιτυχιες ερχονατι οταν εχουμε αυτοπεποίθηση και πιστευουμε στον ευατο μας .
    Δεν καταλαβα μονο οι αδυνατοι εχουν επιτυχειες ή δικαιωμα στο ερωτικο παιχνιδι?
    Ισα ισα εχω ακουσει και απο αντρες και απο γυναικες οτι τους αρεσει ο συντροφος τους να εχει παραπανω κιλα ,αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου και σε αυτο δεν θα βαλεις κανενα οριο ,ειναι αυτο που λενε ,σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε γιατι δεν θελουμε εμεις και οχι αυτοι ...

    Μην χανεις τετοιες ευκαριες για παιχνιδακι αφου το αναζητάς και το εχεις αναγκη !
    Το περίεργο είναι πως έχω τέτοιες ορέξεις. Με τα προβλήματα που έχω θα έπρεπε να μην το σκέφτομαι καν.

    Τώρα κοίταζα μικρές αγγελίες και ζητάνε κάποια άτομα αλλά πως να φύγω από το σπίτι για οκτώ ώρες την ημέρα? Το συζητούσα με τον πατέρα μου και λέει πήγαινε. Δεν ξέρω.

  7. #862
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Τώρα κοίταζα μικρές αγγελίες και ζητάνε κάποια άτομα αλλά πως να φύγω από το σπίτι για οκτώ ώρες την ημέρα? Το συζητούσα με τον πατέρα μου και λέει πήγαινε. Δεν ξέρω.
    Καλά σου λέει ο πατέρας σου. Να πας!

  8. #863
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Το περίεργο είναι πως έχω τέτοιες ορέξεις. Με τα προβλήματα που έχω θα έπρεπε να μην το σκέφτομαι καν.

    Τώρα κοίταζα μικρές αγγελίες και ζητάνε κάποια άτομα αλλά πως να φύγω από το σπίτι για οκτώ ώρες την ημέρα? Το συζητούσα με τον πατέρα μου και λέει πήγαινε. Δεν ξέρω.
    Που ειναι το περιεργο βρε καλο μου?
    Ειπαμε νεος ανθρωπος εισαι τι πιο λογικο απο ολο αυτο ,το οποιο μπορει καποιες φορες να μπαινει στην ακρη αλλα δεν παυει να υπαρχει ποτε .


    Για να το λεει μαλλον το εννοει ο ανθρωπος.Αλλωστε σε ειχα ρωτησει αν μπορει ο πατερας σου γι αυτες τις ωρες μπορει να εχει τον νου του στην μητερα σου να μην φυγει ή να μην κανει το οποιο θα τους βαλει σε κινδυνο.Δεν χρειαζεται να κανει κατι αλλο.Εσυ θα φροντιζεις ολα τα αλλα να τα κανεις οταν θα εισαι στο σπιτι.
    Ξερεις τι καλο θα σου κανει να εχεις μια δουλεια και να μην προλαβαινεις οταν γυρνας σπιτι ουτε να σκεφτεις απο τις δουλειες ?

    Πεσμου φοβασαι να βγεις ακομα εκει εξω για δουλεια και κατα καποιο τροπο κρυβεσαι πισω απο ολο αυτο?
    Οχι οτι δεν ισχυει ,αλιμονο ...
    Απλα μηπως εισαι περισσοτερο υπερπροστατευτικος στο θεμα των δικων σου που ολο αυτο δεν σε αφηνει να δεις λιγακι και το δικο σου κομματι?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #864
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που ειναι το περιεργο βρε καλο μου?
    Ειπαμε νεος ανθρωπος εισαι τι πιο λογικο απο ολο αυτο ,το οποιο μπορει καποιες φορες να μπαινει στην ακρη αλλα δεν παυει να υπαρχει ποτε .


    Για να το λεει μαλλον το εννοει ο ανθρωπος.Αλλωστε σε ειχα ρωτησει αν μπορει ο πατερας σου γι αυτες τις ωρες μπορει να εχει τον νου του στην μητερα σου να μην φυγει ή να μην κανει το οποιο θα τους βαλει σε κινδυνο.Δεν χρειαζεται να κανει κατι αλλο.Εσυ θα φροντιζεις ολα τα αλλα να τα κανεις οταν θα εισαι στο σπιτι.
    Ξερεις τι καλο θα σου κανει να εχεις μια δουλεια και να μην προλαβαινεις οταν γυρνας σπιτι ουτε να σκεφτεις απο τις δουλειες ?

    Πεσμου φοβασαι να βγεις ακομα εκει εξω για δουλεια και κατα καποιο τροπο κρυβεσαι πισω απο ολο αυτο?
    Οχι οτι δεν ισχυει ,αλιμονο ...
    Απλα μηπως εισαι περισσοτερο υπερπροστατευτικος στο θεμα των δικων σου που ολο αυτο δεν σε αφηνει να δεις λιγακι και το δικο σου κομματι?
    Κοίτα το να πάω να εργαστώ τώρα θα μου δώσει απίστευτη χαρά. Αλλά το σοκ που πέρασα ήταν τεράστιο. Γι'αυτό και όλες οι εκρήξεις μου. Όταν συνειδητοποίησα κάποια πράγματα απλά όλα ανατράπηκαν μέσα μου. Όλος μου ο κόσμος ήρθε τα πάνω κάτω. Συνειδητοποίησα πόσα παραπάνω θα μπορούσα να έχω κάνει για τους δικούς μου. Πόσο χρόνο έχασα προσωπικό και πόσο δύσκολα θα τα βρω όταν αποφασίσω να κάνω δικό μου σπιτικό. Οι δικοί μου μου τα έδωσαν όλα κι εγώ τα πέταξα στα σκουπίδια. Όλα αυτά με γονάτισαν. Και τώρα από πάνω κινδύνεψα και να τους χάσω. Δηλαδή τι άλλο μπορεί να μου συμβεί?

    Εν πασει περιπτώσει όχι δεν κρύβομαι πίσω από αυτό χρειάζομαι να εργαστώ απεγνωσμένα απλά προσπαθώ να βρω τρόπους για το πώς θα διαχειριστώ την κατάσταση στο σπίτι.

    Νομίζω η μαμά θα μπορεί να κάθεται με τον μπαμπά όταν θα λείπω. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Θα του πω και του έχω πει πολλές φορές να την προσέχει. Κυρίως δηλαδή μην ανάψει κανένα μάτι κουζίνας και μην αφήσει καμία πόρτα ανοιχτή ξέρω εγώ.... Δεν ξέρω... Δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι να πω την αλήθεια. Μια σου φαίνεται φυσιολογική μια αποκτά έναν άλλον εαυτό.

  10. #865
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Κοίτα το να πάω να εργαστώ τώρα θα μου δώσει απίστευτη χαρά. Αλλά το σοκ που πέρασα ήταν τεράστιο. Γι'αυτό και όλες οι εκρήξεις μου. Όταν συνειδητοποίησα κάποια πράγματα απλά όλα ανατράπηκαν μέσα μου. Όλος μου ο κόσμος ήρθε τα πάνω κάτω. Συνειδητοποίησα πόσα παραπάνω θα μπορούσα να έχω κάνει για τους δικούς μου. Πόσο χρόνο έχασα προσωπικό και πόσο δύσκολα θα τα βρω όταν αποφασίσω να κάνω δικό μου σπιτικό. Οι δικοί μου μου τα έδωσαν όλα κι εγώ τα πέταξα στα σκουπίδια. Όλα αυτά με γονάτισαν. Και τώρα από πάνω κινδύνεψα και να τους χάσω. Δηλαδή τι άλλο μπορεί να μου συμβεί?

    Εν πασει περιπτώσει όχι δεν κρύβομαι πίσω από αυτό χρειάζομαι να εργαστώ απεγνωσμένα απλά προσπαθώ να βρω τρόπους για το πώς θα διαχειριστώ την κατάσταση στο σπίτι.

    Νομίζω η μαμά θα μπορεί να κάθεται με τον μπαμπά όταν θα λείπω. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Θα του πω και του έχω πει πολλές φορές να την προσέχει. Κυρίως δηλαδή μην ανάψει κανένα μάτι κουζίνας και μην αφήσει καμία πόρτα ανοιχτή ξέρω εγώ.... Δεν ξέρω... Δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι να πω την αλήθεια. Μια σου φαίνεται φυσιολογική μια αποκτά έναν άλλον εαυτό.
    Ωραία εφόσον το θες και ο πατέρας σου μπορεί καντω ,κάνε ένα τηλέφωνο και μάθε λεπτομέρειες για την δουλειά ,δεν έχεις να χάσεις κάτι ,πας βλέπεις αν μπορείς να ανταπεξέλθεις και μετά αποφασίζεις .

    Να ξέρεις με το αν και το μήπως δεν γίνεται δουλίτσα.
    Προσπάθησε και αν δεν τα καταφέρεις δεν χάθηκε και ο κόσμος σημασία έχει ότι προσπάθησες.

    Αυτό που είπες χρειάζεται η μαμά σου .Μόνο δύο μάτια να έχουν τον νου τους τίποτε άλλο και εφόσον ο πατέρας σου μπορεί κοίτα να το κάνεις.
    Στην αρχή αν θες μπορείς να πεις και κάποιον να πηγαίνει έτσι και πεταχτά στο ενδιάμεσο να τους ρίχνει μια ματιά για να αισθανεσαι εσυ πιο καλά .
    Μην αφήνεις ούτε μια ευκαιρία ανεκμετάλλευτη αν θες να πας παρακάτω και να διεκδικήσεις αυτά που λες ότι θέλεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #866
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ωραία εφόσον το θες και ο πατέρας σου μπορεί καντω ,κάνε ένα τηλέφωνο και μάθε λεπτομέρειες για την δουλειά ,δεν έχεις να χάσεις κάτι ,πας βλέπεις αν μπορείς να ανταπεξέλθεις και μετά αποφασίζεις .

    Να ξέρεις με το αν και το μήπως δεν γίνεται δουλίτσα.
    Προσπάθησε και αν δεν τα καταφέρεις δεν χάθηκε και ο κόσμος σημασία έχει ότι προσπάθησες.

    Αυτό που είπες χρειάζεται η μαμά σου .Μόνο δύο μάτια να έχουν τον νου τους τίποτε άλλο και εφόσον ο πατέρας σου μπορεί κοίτα να το κάνεις.
    Στην αρχή αν θες μπορείς να πεις και κάποιον να πηγαίνει έτσι και πεταχτά στο ενδιάμεσο να τους ρίχνει μια ματιά για να αισθανεσαι εσυ πιο καλά .
    Μην αφήνεις ούτε μια ευκαιρία ανεκμετάλλευτη αν θες να πας παρακάτω και να διεκδικήσεις αυτά που λες ότι θέλεις .
    Καλά η θεία μου μου λέει για τώρα να μην κάνω τίποτα γιατί οι δικοί μου χρειάζονται φροντίδα. Αλλά εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Καταλαβαίνεις.

    Θα κάνω μια συζήτηση με τον μπαμπά και θα αρχίσω να στέλνω αιτήσεις. Αν κρίνουμε ότι μπορούμε. Μετά από τη δουλειά θα ετοιμάζω τα πάντα βέβαια.

    Ο παθολόγος μου κάτι πήγε να πει ότι είναι πολύ δύσκολο να τους φροντίζω μόνος μου. Ίσως έχει αυτός κάποια ιδέα πώς να κινηθούμε. Νομίζω πως ίσως με θέλει για βοηθό στο ιατρείο. Δεν είναι σίγουρο κάτι μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά αυτό νομίζω.

  12. #867
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εγώ με το που παίρνω την ολανζαπινη αμέσως εξαφανίζονται όλοι οι παράλογοι φόβοι. Σήμερα είχα πάλι τάσεις για κλάμα. Με το που το πήρα πάει τέλος σχεδόν αμέσως. Μου προκαλεί και λίγη υπνηλία αλλά κυρίως χαλάρωση που τόσο έχω ανάγκη.

  13. #868
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλά η θεία μου μου λέει για τώρα να μην κάνω τίποτα γιατί οι δικοί μου χρειάζονται φροντίδα. Αλλά εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Καταλαβαίνεις.

    Θα κάνω μια συζήτηση με τον μπαμπά και θα αρχίσω να στέλνω αιτήσεις. Αν κρίνουμε ότι μπορούμε. Μετά από τη δουλειά θα ετοιμάζω τα πάντα βέβαια.

    Ο παθολόγος μου κάτι πήγε να πει ότι είναι πολύ δύσκολο να τους φροντίζω μόνος μου. Ίσως έχει αυτός κάποια ιδέα πώς να κινηθούμε. Νομίζω πως ίσως με θέλει για βοηθό στο ιατρείο. Δεν είναι σίγουρο κάτι μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά αυτό νομίζω.
    Καλημέρα !
    Η θεία σου ξέρει την όλη σου ανάγκη να βρεις μια εργασία ώστε να ξεφύγεις από την όλη σου ψυχολογική κατάσταση?

    Εκείνη μπορεί να το λέει για τους δικούς της λόγους ,εσύ σου είπα θα στηρίζεται μόνο στα δικά σου θέλω και στις ανάγκες των δικών σου .
    Ο πατέρας σου σου είπε αυτό ,αν θες να μην υποχρεώνεσαι και στην θεία σου βρες ένα άνθρωπο εφόσον θα δουλεύεις οχτάωρο δίνε του κάτι να έχει τον νου του στους δικούς σου
    .
    Το καλύτερο εφόσον μου είπες ότι η γειτονιά σε στηρίζει να βρεις κάποιον από εκεί ώστε να μην χρειάζεται να μενει πολλές ώρες και να την πληρώνεις με πολλά χρήματα ..
    Ίσα ίσα να έχει την ευκαιρία να πάει την ώρα που είναι το γεύμα τους αν λείπεις να τους σερβίρει να μαζέψει και να φύγει ...

    Λύσεις υπάρχουν τζιμανι το είπαμε,δουλειά να βρεις και όλα θα γίνουν .

    Κάνε και μια ερωτήσεις στο δήμο σου αν υπάρχει το πρόγραμμα "Βοήθεια στο σπίτι για τους ηλικιωμενους'
    και πήγαινε να κάνεις χαρτιά να ενταχθείς γιατί να ξέρεις περνάνε μια φορά την ημέρα και καλύπτουν τις απαιτούμενες ανάγκες τους .
    Ειναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα που εδώ σε εμάς λειτουργεί και πραγματικά έχει βοηθησει πολύ κόσμο και τα άτομα που είναι σε αυτό είναι όλοι επαγγελματίες ,είτε γιατροί είτε κοινωνικοί λειτουργοί και αναλαμβάνουν ακόμα και τα φάρμακα τους .
    Κάνε πλεον παράλληλα εκτός από έρευνα εργασίας και για τέτοια προγράμματα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #869
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλά η θεία μου μου λέει για τώρα να μην κάνω τίποτα γιατί οι δικοί μου χρειάζονται φροντίδα. Αλλά εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Καταλαβαίνεις.

    Θα κάνω μια συζήτηση με τον μπαμπά και θα αρχίσω να στέλνω αιτήσεις. Αν κρίνουμε ότι μπορούμε. Μετά από τη δουλειά θα ετοιμάζω τα πάντα βέβαια.

    Ο παθολόγος μου κάτι πήγε να πει ότι είναι πολύ δύσκολο να τους φροντίζω μόνος μου. Ίσως έχει αυτός κάποια ιδέα πώς να κινηθούμε. Νομίζω πως ίσως με θέλει για βοηθό στο ιατρείο. Δεν είναι σίγουρο κάτι μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά αυτό νομίζω.
    Τον Δεκέμβριο με αφορμή το θέμα μιας κοπελιάς είχα γράψει το εξής
    Να σου πω τι πιστεύω... Οι συζητήσεις και οι αναλύσεις βοηθάνε πολύ κάποιον όταν ακόμα δεν έχει καταλάβει τι του συμβαίνει, όταν δεν αισθάνεται για κάτι συγκεκριμένο μία σιγουριά μέσα του και θέλει να το ξεκαθαρίσει ή όταν έχει εντοπίσει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα, είναι πρόθυμος να ακούσει και ψάχνει μία λύση.
    Όταν κάποιος έχει εντοπίσει τι τον χαλάει στη ζωή του αλλά είναι κάθετος στο ότι φταίνε εξωτερικοί παράγοντες, ή επαναλαμβάνει συνεχώς γενικά ότι αισθάνεται έτσι, έχει τα τάδε χαρακτηριστικά και οι συζητήσεις δεν πάνε ένα βήμα παρακάτω, δεν είναι έτοιμος να κάνει αλλαγές, όσο και να το συζητάς τελικά δεν βοηθάει. Μπλέκει σε ένα ατελείωτο κυκεώνα σκέψεων και αναλύσεων και πρακτικά μένει στάσιμος. Όλοι πέφτουμε σε αυτή την παγίδα κατά καιρούς και το βλέπουμε πολύ συχνά κι εδώ μέσα. Ίσως είναι μία στιγμιαία ανακούφιση να συζητάς, αλλά το βασικό είναι να πας ένα βήμα παρακάτω κάποια στιγμή, να μην μένεις στην ανάλυση.
    Λες θες να κάνεις το βήμα παρακάτω, είναι απαραίτητη η δουλειά και τώρα που βρέθηκε κάποια περίπτωση αντί να την κυνηγήσεις κάθεσαι και το αναλύεις κι αμφιταλαντεύεσαι; Άσε τις ιστορίες και κυνήγα τη δουλειά όσο μπορείς.

  15. #870
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Θα την κυνηγήσω. Το άλλο που βλέπω είναι πως αν δεν ξεφύγω από αυτό που περνάω δεν βλέπω να κόβω τα χάπια. Είναι τόσο κρίμα που δεν τα έπαιρνα εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Χθες είχα φέρει τόσο την καταστροφή μέσα μου που περπατούσα στον δρόμο και έκλαιγα γοερά. Επέμενε ο πατέρας μου οπωσδήποτε να πάρω το zyprexa. Όπως και έκανα και από εκείνη την στιγμή νιώθω πολύ πολύ καλύτερα.

Page 58 of 66 FirstFirst ... 8485657585960 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •