Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 59
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 59 of 66 FirstFirst ... 9495758596061 ... LastLast
Results 871 to 885 of 976
  1. #871
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Ειπα δεν θα ξαναγγιξω αυτο το θεμα αλλα δεν γινεται πλεον να το βλεπω ολο και πιο συχνα και πλεον ξερεις κατι ?με θυμώνει ..
    Παλια με σκοτωνε να βλεπω ενα τετοιον ανθρωπο απελπισμενο και το μονο που θα τον κρατουσε ειναι τα καλα λογια ,ο ερωτας που μπορει να ερχοταν σε οποια μορφη ακομα και το σεξ..

    Δεν ειναι λυση ομως αυτο ,ουτε φαρμακο να το ξερεις .
    Και το κυριοτερο ,πως μπορεις να βρεις την αγαπη και τον ερωτα οταν τα ατομα που ειναι γυρω σου θα σε βλεπουν να εχεις τετοιες ακραίες εκρήξεις ?
    Το ξερεις οτι μονο ενοχικα μπορεις να κρατησεις ανθρωπους κοντα σου εκδηλωνοντας τετοιες συμπεριφορες ?
    Ειτε αυτοι θελεις να λεγονται φιλοι σου ειτε συντροφος σου .
    Εγω προσωπικα ειπα ξανα εδω μεσα οταν βλεπω ατομο που μιλαει για αυτοκτονιες και εχει τετοιες εκρήξεις θα φευγω χιλιομετρα μακρυα ...Για εμενα ειναι ακρως χειριστικες συμπεριφορες ολες αυτες (δεν μιλαω μονο για εσενα προσωπικα ,μην παρεξηγηθω)

    Τι ειναι ο ερωτας για εσενα βρε tzmani ?Ενα κουκουλωμα ειναι να το ξερεις και τιποτε αλλο ..Αν βρεθει ενας ανθρωπος και κανεις σχεση θα εισαι καλα ,αλλα με την πρωτη στραβή θα ξαναβγουν ολα στην επιφανεια και μαζι με εσενα θα παρασυρεις και αυτον που ειναι μαζι σου γιατι θα ηθελε να σε βοηθησει ουσιαστικα .
    Οσο παει με τα νερα σου και ειναι καλος θα εισαι τελεια μαζι του ,θα ζεις μεσα στην φουσκα που εχεις φτιαξει στο μυαλο σου και μπηκες μεσα για να μην ακους και βλεπεις τα πραγματικα σου θεματα .
    Οταν αυτος ο ανθρωπος ομως αρχιζει και σε φερνει αντιμέτωπο με την πραγματικοτητα οχι γιατι επαψε να σε νοιαζεται αλλα γιατι ετσι ειναι το σωστο ,ξαφνικα θα σκασει αυτη η φουσκα του μυαλου σου και μαζι με ολα τα αλλα θα παρασυρει και αυτους που εχεις κοντα σου και θελουν μονο το καλο σου ...

    Δεν ξερω αν σου ακουγοντε σκληρα ολα αυτα ,αλλα ετσι ειναι .
    Σταματηστε ολοι εσεις που δεν αναγνωριζεται πιο ειναι το ουσιαστικο σας θεμα να κρυβεστε πισω απο ερωτες νομίζοντας ετσι οτι θα βρειτε το φαρμακο σας .
    Δεν ειναι ετσι ,αν δεν δουλεψεις εσυ μονος σου ,δεις καθαρα τα θεματα σου ποτε δεν θα εχεις εναν ανθρωπο διπλα σου οπως τον θες πραγματικα .
    Ναι! να δεχτει να σε βοηθησει ,να σου συμπαρασταθει, αλλα εσυ θες εναν ανθρωπο αυτη την στιγμη να αγγιστρωθεις απο πανω του γιατι ετσι νομιζεις οτι θα λυθουν ολα τα αλλα .

    Ξερεις κατι tzimani τους ανθρωπους στην ζωη σου τους κερδιζεις γι αυτο που πραγματικα εισαι και οχι για να τους μεταθεσεις τα δικα σου θεματα.
    Ποια γυναικα θα θελει να ειναι μαζι σου αυτη την στιγμη οταν σε βλεπει σε αυτη την κατσταση και να λες για αυτοκτονιες ..

    Δεν ξερω εσεις που τα ζητε μαλλον δεν μπορειται να αναλογιστειται ποιος μπορει να ειναι απεναντι σας και πως μπορει να το λαβει .Πως μπορει να ενεργήσει απεναντι σας ..
    Ενα να ξερεις ο ερωτας και η αγαπη ερχεται οταν τον αλλον τον θαυμαζουμε και οχι οταν τον λυπομαστε .

    Ο θαυμασμος μπορει να υπαρχει και για εναν ανθρωπο σαν και εσενα που καποιος βλεπει οτι μπορει να περνας ολα αυτα αλλα το παλεύεις με θαρρος και πεισμα .
    Οτι μπορει να πεφτεις καπιοιες στιγμες αλλα δεν φτανεις σε ακραια πραγματα γιατι εχεις μαθει να το διαχειριζεσαι .
    Τοτε μετα το θαυμασμο θα ερθει και η αγαπη και ο ερωτας ..

    Δεν θαυμαζουμε και ερωτευομαστε μονο τους δυνατους ανθρωπους ...ισα ισα αυτοι που ¨αιμοραγουν¨και παλευουν καθημερινα με δυναμη και πεισμα ειναι περισσοτερο ερωτευσιμοι απο τον οποιοδηποτε .
    Δυναμη λεγεται και αυτο ..


    Νομιζω πρεπει να το βαλεις καλα στο μυαλο σου ,πως ουτε τα φαρμακα ,ουτε ο ερωτας ουτε τιποτε αλλο δεν θα λυσει τα θεματα σου αν εσυ ο ιδιος δεν κανεις δουλιτσα με τον ευατο σου ..


    Ελπιζω να μην σε στεναχώρησα γιατι ξερω οτι δεδομενη της καταστασης σου εγω προσωπικα δεν θελω να το κανω,αλλα να ξερεις δεν γινεται με δόλο ...
    Δηλαδή εγώ αιμορραγώ ε?

    Σε αυτή την κατηγορία πλέον ανήκω.

    Και όσο σκέφτομαι πως συνομήλικοι μου σε άλλες χώρες με μια απλή βόλτα και λίγη βοήθεια βρήκαν δουλειά σε πολυεθνικές.

    Κι εγώ δηλαδή Αμερική για να βρω δουλειά σε τράπεζα μια βόλτα κάναμε με τον θείο μου. Δεν κάνω πλάκα απλά μια βόλτα.

  2. #872
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    https://youtu.be/i9kfi5ktxn0 αφιερωμένο σε εμένα!

    Καληνύχτα φίλοι

  3. #873
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλημέρα σας.

    Ρε παιδιά φοβάμαι ρε γαμωτο. Φοβάμαι πολύ. Τι θα γίνει?? Τρέμω ολόκληρος :(

  4. #874
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Μου φαίνεται θα χρειαστώ κλινική μετά από όλα αυτά

  5. #875
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Έκλεισα ραντεβού με το μίλα μου σε μια εβδομάδα.

  6. #876
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πείτε μου κάτι νιώθω να χάνομαι.

  7. #877
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Έκλεισα ραντεβού με το μίλα μου σε μια εβδομάδα.
    Καλημέρα!

    Πολύ καλά έκανες !
    Με το θέμα της δουλειά το αποφάσισες?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #878
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Στέλνω αιτήσεις παντού. Όταν ήμουν φαντάρος πριν από πάνω δέκα χρόνια, με ήθελαν μέσα για ΕΠΟΠ. Έπρεπε να έχω μείνει. Θα είχα τη δουλειά μου τώρα θα ήμουν μια χαρά. Έπρεπε να έχω μείνει μέσα γμτ εμένα μου άρεσε ο στρατός. Τώρα κινδυνεύω να πάθω καρδιακή προσβολή από το αγχος μου. Αν ακούει κάποιος ας βοηθήσει σας παρακαλώ.

    Ναι Μαριλου το αποφάσισα και στέλνω αιτήσεις παντού. Στέλνω και σε ημιαπασχοληση που ίσως σε πρώτη φάση βολεψει πιο πολύ θα δούμε.

  9. #879
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Η πραγματικότητα είναι αδυσώπητη παντως κι εγώ μένω με την απορία. Τι στο καλό έκανα τόσα χρόνια?? Τι έφταιγε?? Μέρα με την μέρα συνειδητοποιώ πράγματα αλλά όχι και να φτάσω σε αυτό το σημείο. Είναι κι αυτός ο καταραμένος ιός που τα έκανε όλα πιο δύσκολα. Δεν ξέρω. Μια με πιάνει κλάμα μια συνέρχομαι. Δεν είμαι πολύ καλά. Πώς την πάτησα έτσι εγώ ρε παιδιά?? Είχα όλα τα φόντα να γίνω ότι θέλω. Και τα έχω. Αν ακούει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μύνημα. Έχω σπουδάσει οργάνωση και Διοίκηση επιχειρήσεων σε πανεπιστήμιο. Έβγαλα 18 χιλιάδες μόρια. Μην με θεωρείτε προχωρημένης ηλικίας γιατί δεν είμαι. Έχω τόσα χρόνια εργασίας μπροστά μου. Γνωρίζω άπταιστα την αγγλική, έχω άδεια λογιστή β τάξης και έχω προϋπηρεσία σε Ελλάδα και εξωτερικό. Είμαι αποφασισμένος να κάνω τα αδύνατα δυνατά για να πετύχω. Ότι μου ζητήσετε.

  10. #880
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Ξέρω Μαριλου εσύ προσφέρθηκες να βοηθήσεις συγνώμη δεν το αγνοω απλά ήμουν πολύ χάλια εκείνη τη στιγμή.

  11. #881
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Ξέρω Μαριλου εσύ προσφέρθηκες να βοηθήσεις συγνώμη δεν το αγνοω απλά ήμουν πολύ χάλια εκείνη τη στιγμή.
    tzimani σταματα να ζητας συγνωμη ρε συ για τετοιο λογο ,δεν νοιωθω εγω καλα μετα ..
    αν δεν σου γραφω ειναι γιατι δεν το εχω διαβασει ακομα ή δεν εχω κατι αλλο να πω περαν απο αυτα που σου εχω πει ...

    οκ?
    Το λυσαμε αυτο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #882
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εντάξει ναι κανένα πρόβλημα.

    Διάβαζα πώς να κάψω το λίπος στο συκώτι. Θέλει πολύ καλή διατροφή που ήδη κάνω αλλά δεν θέλει πείνα που έκανα εγώ. Θέλει σαλάτες, καθαρές πρωτεϊνες, όχι κόκκινο κρέας, όχι ζάχαρη κτλ πάνω κάτω ότι θέλει και το ζάχαρο. Εντάξει θα κάνω ότι μπορώ. Έφτασα τα 111 κιλά από 140. Θα πάω κι ένα περπάτημα αργότερα. Αχ πολλά με βρήκανε. Τι να πω δεν πάει στο καλό. Να πεθάνω να ησυχάσω. Από το να υποφέρω καλύτερα να μην υπάρχω.

  13. #883
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πραγματικά τα πράγματα είναι πολύ άσχημα. Δεν έχω λόγια. Πάντα σε κάθε μου προσπάθεια θα υπάρχει ένα χέρι που με σταματάει. Πάντα θα υπάρχει ένα εμπόδιο. Ψυχολογικά, κρίση, κορωνοιος, πάντα δύσκολιες.

  14. #884
    hlias1988
    Guest
    εγω απο 10μγ ολανζαπινης που ημουν τα πηγα 5μγ μονος μου. τωρα εκτος το οτι πηγαινα στο αγνωστο, ξεκινησε η αποσυρση που μπορει αυτο να οφειλετε για την δυσκιλιοτητα μου. με λιγα λογια με συμφωνια γιατρου επεστρεψα στα 10μγ. ας μεινω σε αυτα να τελιωνει το θεμα...
    απο 30μγ που μου ειχε γραψει ο πρωτος ψυχιατρος καλα ειναι και τα 10μγ! αρκει να ειμαι καλα!

  15. #885
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Εντάξει ναι κανένα πρόβλημα.

    Διάβαζα πώς να κάψω το λίπος στο συκώτι. Θέλει πολύ καλή διατροφή που ήδη κάνω αλλά δεν θέλει πείνα που έκανα εγώ. Θέλει σαλάτες, καθαρές πρωτεϊνες, όχι κόκκινο κρέας, όχι ζάχαρη κτλ πάνω κάτω ότι θέλει και το ζάχαρο. Εντάξει θα κάνω ότι μπορώ. Έφτασα τα 111 κιλά από 140. Θα πάω κι ένα περπάτημα αργότερα. Αχ πολλά με βρήκανε. Τι να πω δεν πάει στο καλό. Να πεθάνω να ησυχάσω. Από το να υποφέρω καλύτερα να μην υπάρχω.
    Οκ!
    Πολύ καλά κάνεις και διαβάζεις θεματακια που αφορούν την καλή υγεία του οργανισμού σου !

    Το περπάτημα να το κάνεις σαν ψυχοθεραπεία κάθε μέρα όπως και να είσαι κάνει πολύ καλό!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 59 of 66 FirstFirst ... 9495758596061 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •