Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 38
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 38 of 66 FirstFirst ... 28363738394048 ... LastLast
Results 556 to 570 of 976
  1. #556
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξέρω αν θα το κάνεις τρόπο ζωής. Επιλογές είναι αυτές. Έχω δει κόσμο να τα παρατάει ενώ έλεγε εγώ ποτέ.... Είναι θέμα συγκυριών της ζωης. Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τίποτα. Για αυτό λέω βδομάδα-βδομάδα. Οσοι κοιτούσαν το τέρμα και όχι την διαδρομή πάντως στο τέλος απέτυχαν.

    Είναι κακό το ψυχολογικό όριο γιατί αν δε πιάσεις πχ τα 90 κιλά επειδή πχ μπορεί να σου χτυπήσει ο οργανισμός πλατώ για ένα μήνα, να φτάσεις τον Ιουνιο 100 και να απογοητευτείς και η απογοήτευση είναι ο πρόδρομος της εγκατάλειψης.

    Κάνε αυτή τη διατροφή που κάνεις και βλέπεις....

    Δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά η μηχανή με τη γυμναστική. Γιατί τώρα πίσω από μία οθόνη είναι εύκολο να πεις θα κάνω αυτό που πρέπει για να αποφύγω τα χειρότερα και οι μηχανόβιοι αυτό λένε, θα κάνω ότι πρέπει , θα κυκλοφορώ με μαμα, δεν θα την στήνω, δεν θα τρέχω, δεν, δεν, δεν. Μέχρι να τους δώθει η πρώτη ευκαιρία, μέχρι κάποιος να τους τσιτώσει με το τρόπο τους, μέχρι να πεις αυτό το άντε γαμήσου που έχει συσσωρευτεί μέσα σου και εκεί να χάσεις το παιχνίδι.

    Η πειθαρχία κρίνεται εκ των υστέρων σε κάτι και όχι εκ των προτέρων....
    Ωραία ενθάρρυνση ρε. Για την πειθαρχία μιλάω από εμπειρία. Εδώ θα είμαστε και θα το δεις. Το μόνο που δεν μπορώ να ελέγξω αυτή τη στιγμή είναι το τσιγάρο. Είναι η μόνη μου διέξοδος αυτή τη στιγμή. Αλλά το φαγητό να πάει να γαμηθει. Πρέπει να είμαι γερός για να προσφέρω σε εμένα και τους γύρω μου. Λογικά σειρά θα πάρει και το τσιγάρο αργά ή γρήγορα αλλά όχι όλα μαζί γιατί εκεί παίζει μεγάλη πιθανότητα αποτυχίας.

    Δεν ξέρω μέχρι πότε έκανες ταρζανιες με τη μηχανή. Εγώ γυμναστήριο πήγαινα μέχρι πέρσι. Και ποτέ δεν έκανα ακρότητες έτσι κι αλλιώς. Δεν απέχω πολύ από την φυσική κατάσταση που είχα πίστεψε με. Το νιώθω. Το σώμα θυμάται. Δεν πέρασε και καμία 20ετια. Ούτε με πήραν τα χρόνια. Και Αμερική που ήμουν περπατούσα σαν τον πουστη.

    Γυρίζοντας Ελλάδα γαμηθηκε ο Δίας αλλά θα επανέλθω. Ποτέ δεν είχα τις τρελές επιδόσεις κι ούτε τις επιδιώκω. Άλλωστε το άλλο άκρο της ακραίας γυμναστικής επίσης δεν κάνει καλό.

    Περπάτημα λίγο καιρό. Μετά πάλι τρέξιμο χαλαρό έτσι μισαωρακια. Θα γίνει μέχρι να πεις κύμινο. Και χωρίς τραυματισμούς. Θα δεις ότι θα πάνε όλα ομαλά. Σιγά σιγά.

    Το πώς θα πάει η ζωή δεν εξαρτάται από εμένα. Αλλά έχω πειθαρχία στο ξαναείπα και γαϊδούρινη υπομονή. Όταν έχω στόχο είμαι προσηλωμένος όσο δεν φαντάζεσαι.

    Εβδομάδα εβδομάδα συμφωνώ.

  2. #557
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Ωραία ενθάρρυνση ρε. Για την πειθαρχία μιλάω από εμπειρία. Εδώ θα είμαστε και θα το δεις. Το μόνο που δεν μπορώ να ελέγξω αυτή τη στιγμή είναι το τσιγάρο. Είναι η μόνη μου διέξοδος αυτή τη στιγμή. Αλλά το φαγητό να πάει να γαμηθει. Πρέπει να είμαι γερός για να προσφέρω σε εμένα και τους γύρω μου. Λογικά σειρά θα πάρει και το τσιγάρο αργά ή γρήγορα αλλά όχι όλα μαζί γιατί εκεί παίζει μεγάλη πιθανότητα αποτυχίας.

    Δεν ξέρω μέχρι πότε έκανες ταρζανιες με τη μηχανή. Εγώ γυμναστήριο πήγαινα μέχρι πέρσι. Και ποτέ δεν έκανα ακρότητες έτσι κι αλλιώς. Δεν απέχω πολύ από την φυσική κατάσταση που είχα πίστεψε με. Το νιώθω. Το σώμα θυμάται. Δεν πέρασε και καμία 20ετια. Ούτε με πήραν τα χρόνια. Και Αμερική που ήμουν περπατούσα σαν τον πουστη.

    Γυρίζοντας Ελλάδα γαμηθηκε ο Δίας αλλά θα επανέλθω. Ποτέ δεν είχα τις τρελές επιδόσεις κι ούτε τις επιδιώκω. Άλλωστε το άλλο άκρο της ακραίας γυμναστικής επίσης δεν κάνει καλό.

    Περπάτημα λίγο καιρό. Μετά πάλι τρέξιμο χαλαρό έτσι μισαωρακια. Θα γίνει μέχρι να πεις κύμινο. Και χωρίς τραυματισμούς. Θα δεις ότι θα πάνε όλα ομαλά. Σιγά σιγά.

    Το πώς θα πάει η ζωή δεν εξαρτάται από εμένα. Αλλά έχω πειθαρχία στο ξαναείπα και γαϊδούρινη υπομονή. Όταν έχω στόχο είμαι προσηλωμένος όσο δεν φαντάζεσαι.

    Εβδομάδα εβδομάδα συμφωνώ.
    Tι θες να σου πω ψέμματα; Δεν σου είπα ότι δεν θα το κάνεις ή δεν θα το πετύχεις και βασικά σου είπα τι θα έκανα στην θέση σου.... Α ξέχασα να σου πω πως κατα 99% αν το έκανα όπως το γράφω αποκλείεται να είχα ραγάδες στο σώμα στο τέλος. Πρέπει να σκεφτείς πως όσο πιο αργά τόσο πιο καλά και για τις ραγάδες.

  3. #558
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Tι θες να σου πω ψέμματα; Δεν σου είπα ότι δεν θα το κάνεις ή δεν θα το πετύχεις και βασικά σου είπα τι θα έκανα στην θέση σου.... Α ξέχασα να σου πω πως κατα 99% αν το έκανα όπως το γράφω αποκλείεται να είχα ραγάδες στο σώμα στο τέλος. Πρέπει να σκεφτείς πως όσο πιο αργά τόσο πιο καλά και για τις ραγάδες.
    Δεν έχω κρεμάσει τόσο. Γενικώς έχω καλό δέρμα. Ραγάδες έχω λίγες από παλιότερες δίαιτες και παχυσαρκίες. Αντίθετα είδα ραγαδα λόγω πάχους. Με είδε ο θείος μου και τρόμαξε. Σου λέω για τρελή σαβουροφαγια. Πίνω πολύ νερό και στην προηγούμενη δίαιτα είχα ξεσκιστει στην περιποίηση του δέρματος. Ενυδατικες αφρολουτρα και άλλα. Είχα γίνει κομμάτια. Πολύ χαμηλό λίπος. Ήταν καλοκαίρι και κρυωνα. Με θέμα μόνο στον αφαλό από χαλάρωση. Όλος ο άλλος ήμουν κόκαλο. Κρίμα που δεν κατάφερα να το διατηρήσω. Αλλά θα ξαναγίνω. Μάρτυς μου ο Θεός. Για το αργά ή γρήγορα θα εξαρτηθεί από τις θερμίδες που θα παίρνω μέσα στην ημέρα. Αν μου πει ο γιατρός να παίρνεις τόσες και να περπατάς τόσο θα έχω έναν Ρυθμό απώλειας. Κατάλαβες είναι λίγο ανάλογα. Προς το παρόν με καίει το ρίσκο μεταβολικού συνδρόμου από το οποίο απειλούμαι. Μέχρι και βαριατρική χειρουργική μου πρότεινε ο γιατρός αλλά του είπα για χάσω 60 κιλά μόνος μου. Και είπε εντάξει.

  4. #559
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν έχω κρεμάσει τόσο. Γενικώς έχω καλό δέρμα. Ραγάδες έχω λίγες από παλιότερες δίαιτες και παχυσαρκίες. Αντίθετα είδα ραγαδα λόγω πάχους. Με είδε ο θείος μου και τρόμαξε. Σου λέω για τρελή σαβουροφαγια. Πίνω πολύ νερό και στην προηγούμενη δίαιτα είχα ξεσκιστει στην περιποίηση του δέρματος. Ενυδατικες αφρολουτρα και άλλα. Είχα γίνει κομμάτια. Πολύ χαμηλό λίπος. Ήταν καλοκαίρι και κρυωνα. Με θέμα μόνο στον αφαλό από χαλάρωση. Όλος ο άλλος ήμουν κόκαλο. Κρίμα που δεν κατάφερα να το διατηρήσω. Αλλά θα ξαναγίνω. Μάρτυς μου ο Θεός. Για το αργά ή γρήγορα θα εξαρτηθεί από τις θερμίδες που θα παίρνω μέσα στην ημέρα. Αν μου πει ο γιατρός να παίρνεις τόσες και να περπατάς τόσο θα έχω έναν Ρυθμό απώλειας. Κατάλαβες είναι λίγο ανάλογα. Προς το παρόν με καίει το ρίσκο μεταβολικού συνδρόμου από το οποίο απειλούμαι. Μέχρι και βαριατρική χειρουργική μου πρότεινε ο γιατρός αλλά του είπα για χάσω 60 κιλά μόνος μου. Και είπε εντάξει.
    Χαλάρωσε ξέχασε το παρελθόν και το πως ήσουν και κοίτα το αύριο. Η πρωην μου έσβησε 40 κιλά και είναι φέτες τώρα κυριολεκτικά. Η γκόμενα έχει six pack και έχει κάτι πόδια που αν σε πιάσουν θα σε συντρίψουν και το έκανε σε δύο χρόνια αλλά αυτή μετά το πρώτο εξάμηνο ξεκίνησε muay thai. Τώρα κάνει και muay thai και bjj. Eν τω μεταξύ είχε διαβήτη, είχε υποθυροειδισμό και τι δεν είχε και ολα αυτά από τα φάρμακα. Και μου λέει μια μέρα έβγαινε από κατάθλιψη, εγώ μου λέει θα τα μειώσω τα φάρμακα θα ξεκινήσω διατροφή και περπάτημα και μετά θα κάνω muay thai. Εντάξει της λέω κάνε ότι θέλεις και εγώ μαζί σου και θα τρώω ότι θες να σου κάνω support. Και τα έχασε η σκύλα όλα!

  5. #560
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Χαλάρωσε ξέχασε το παρελθόν και το πως ήσουν και κοίτα το αύριο. Η πρωην μου έσβησε 40 κιλά και είναι φέτες τώρα κυριολεκτικά. Η γκόμενα έχει six pack και έχει κάτι πόδια που αν σε πιάσουν θα σε συντρίψουν και το έκανε σε δύο χρόνια αλλά αυτή μετά το πρώτο εξάμηνο ξεκίνησε muay thai. Τώρα κάνει και muay thai και bjj. Eν τω μεταξύ είχε διαβήτη, είχε υποθυροειδισμό και τι δεν είχε και ολα αυτά από τα φάρμακα. Και μου λέει μια μέρα έβγαινε από κατάθλιψη, εγώ μου λέει θα τα μειώσω τα φάρμακα θα ξεκινήσω διατροφή και περπάτημα και μετά θα κάνω muay thai. Εντάξει της λέω κάνε ότι θέλεις και εγώ μαζί σου και θα τρώω ότι θες να σου κάνω support. Και τα έχασε η σκύλα όλα!
    Όταν το θέλεις πραγματικά τα χάνεις. Εγώ είχα πάντα εξετάσεις πολύ καλές. Γιατί να τα χαλάσω όλα τώρα? Ξέρω ότι κάποια στιγμή λόγω ηλικίας όλοι μας θα αποκτήσουμε κάτι αλλά όσο το τρεναρουμε τόσο καλύτερα. Είμαι και φοβιτσιαρης πολύ όταν ακούω λέξεις τέτοιες. Διαβήτης, μεταβολικό σύνδρομο κτλ.

    Αλλά φταίω. Φταίω γιατί ξεσπουσα το αγχος μου στο φαι. Ενώ υπάρχουν τόσο δημιουργικά πράγματα που μπορείς να κάνεις για να χαλαρώσεις. Αλλά έτσι είναι τα ψυχολογικά και η ανεργία. Σε γονατίζουν.

    Και η λαιμαργία βέβαια. Μεγάλο ελάττωμα.

  6. #561
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλημέρα. Εγώ ξύπνησα πάλι με στρες. Χθες έκανα περπάτημα μέσα στο σπίτι. Η απουσία της ολανζαπινης δεν έχει γίνει ακόμα αισθητή απλά τις τελευταίες δυο ημέρες είμαι πιο νευρικός στο θέμα ύπνου. Νομίζω με έκανε λίγο νωθρό έστω και σε αυτή τη μικρή δόση. Πάντως το στρες διαδέχονται οι λογικές σκέψεις και αυτό είναι θετικό σημάδι νομίζω. Είναι λίγο τα πρώτα λεπτά όταν ξυπνάω που χτυπάνε τα καμπανάκια και οι συναγερμοί. Είναι το υποσυνείδητό μου που με προειδοποιεί.

    Μιλάω εδώ δημόσια. Έχω πει τα εσωψυχα μου. Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά χρειάζομαι κι άλλη. Χρειάζομαι δράση στη ζωή μου, όχι να μου λένε άραξε, πάρε αυτό το χάπι και νιώσε καλύτερα. Χρειάζομαι αλλαγές.

  7. #562
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλημέρα. Εγώ ξύπνησα πάλι με στρες. Χθες έκανα περπάτημα μέσα στο σπίτι. Η απουσία της ολανζαπινης δεν έχει γίνει ακόμα αισθητή απλά τις τελευταίες δυο ημέρες είμαι πιο νευρικός στο θέμα ύπνου. Νομίζω με έκανε λίγο νωθρό έστω και σε αυτή τη μικρή δόση. Πάντως το στρες διαδέχονται οι λογικές σκέψεις και αυτό είναι θετικό σημάδι νομίζω. Είναι λίγο τα πρώτα λεπτά όταν ξυπνάω που χτυπάνε τα καμπανάκια και οι συναγερμοί. Είναι το υποσυνείδητό μου που με προειδοποιεί.

    Μιλάω εδώ δημόσια. Έχω πει τα εσωψυχα μου. Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά χρειάζομαι κι άλλη. Χρειάζομαι δράση στη ζωή μου, όχι να μου λένε άραξε, πάρε αυτό το χάπι και νιώσε καλύτερα. Χρειάζομαι αλλαγές.
    Από τη στιγμή που επισκέπτεσαι ψυχίατρο και πας και του λες δεν ξέρω τι του λες, αυτός αυτό θα πει χαλάρωσε και πάρε το τάδε φάρμακο, γιατί εσύ το επέλεξες ως λύση. Σκέψου πως εσύ πήγες σε αυτόν δεν ήρθε να σε βρει εκείνος. Έτσι δεν είναι; Είδες που σου είπα για τον ύπνο πριν λίγες ημέρες; Το θυμάσαι; Θα φας κάποιες μέρες withdrawal symptoms όπως τα τρώνε όλοι όσοι κόβουν ένα φάρμακο τέτοιο. Αλλά αν δεις πως δεν τα σηκώνεις για καλό δικό σου, ξανασκέψου μήπως πρέπει να πας στο γιατρό και να του πεις ξέρεις κάτι εγώ θέλω να τα κόψω και να σου πει εκείνος πως πρέπει να τα κόψεις, την διαδικασία.
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Στην Αμερική πως ήσουν; Έχεις συγγενείς; Έχεις υπηκοότητα; Έχεις residence card? Σε σπονσοραρανε; Πως πήγες στην Αμερική; Έχεις σκεφτεί την περίπτωση αν έχεις δικαίωμα να μείνεις εκεί χωρίς sponsorship να επιστρέψεις; Την αντέχεις σαν χώρα; Σε ποιο state ήσουν; Γιατί οκ και εγώ πήγα Αμερική και στους έξι μήνες έγινα Λούης δεν μου άρεσε καθόλου ούτε η νοοτροπία τους, ούτε ο τρόπος ζωής τους. Αλλά γενικά εσύ πως το βλέπεις; Θα πήγαινες πάλι πίσω αν για παράδειγμα σου έλυνε το πρόβλημα της ανεργίας ή ανάμεσα στο να είσαι εδώ και άνεργος προσέχοντας τους δικούς σου προτιμάς να μείνεις εδώ και να προσέχεις τους δικούς σου;

  8. #563
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Από τη στιγμή που επισκέπτεσαι ψυχίατρο και πας και του λες δεν ξέρω τι του λες, αυτός αυτό θα πει χαλάρωσε και πάρε το τάδε φάρμακο, γιατί εσύ το επέλεξες ως λύση. Σκέψου πως εσύ πήγες σε αυτόν δεν ήρθε να σε βρει εκείνος. Έτσι δεν είναι; Είδες που σου είπα για τον ύπνο πριν λίγες ημέρες; Το θυμάσαι; Θα φας κάποιες μέρες withdrawal symptoms όπως τα τρώνε όλοι όσοι κόβουν ένα φάρμακο τέτοιο. Αλλά αν δεις πως δεν τα σηκώνεις για καλό δικό σου, ξανασκέψου μήπως πρέπει να πας στο γιατρό και να του πεις ξέρεις κάτι εγώ θέλω να τα κόψω και να σου πει εκείνος πως πρέπει να τα κόψεις, την διαδικασία.
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Στην Αμερική πως ήσουν; Έχεις συγγενείς; Έχεις υπηκοότητα; Έχεις residence card? Σε σπονσοραρανε; Πως πήγες στην Αμερική; Έχεις σκεφτεί την περίπτωση αν έχεις δικαίωμα να μείνεις εκεί χωρίς sponsorship να επιστρέψεις; Την αντέχεις σαν χώρα; Σε ποιο state ήσουν; Γιατί οκ και εγώ πήγα Αμερική και στους έξι μήνες έγινα Λούης δεν μου άρεσε καθόλου ούτε η νοοτροπία τους, ούτε ο τρόπος ζωής τους. Αλλά γενικά εσύ πως το βλέπεις; Θα πήγαινες πάλι πίσω αν για παράδειγμα σου έλυνε το πρόβλημα της ανεργίας ή ανάμεσα στο να είσαι εδώ και άνεργος προσέχοντας τους δικούς σου προτιμάς να μείνεις εδώ και να προσέχεις τους δικούς σου;
    Έχω υπηκοότητα, είμαι γεννημένος αλλά έφυγα πολύ μικρός και έχω λίγους φίλους και συγγενείς που με βοήθησαν. Δεν έχω πρόβλημα να γυρίσω αν μου λύσει το πρόβλημα της ανεργίας. Πρέπει όμως να φροντίσω και τους δικούς μου. Δεν μπορώ απλά να φύγω από εδώ. Αλλά και πηγαίνοντας πάλι ο δρόμος δεν είναι στρωμένος ακόμα κι αν οι δικοί μου ήταν τέλεια στην υγεία τους. Το ψυχολογικό χτύπημα όταν έφυγα έστω και για τόσο λίγο ήταν μεγάλο για εμάς. Ενιγουει. Όλα θέλω και πρέπει να βολευτούν φίλε μου. Τι θα γίνει με τη ζωή μου?? Τι ερώτηση είναι αυτή? Κοίτα ούτε εγώ τρελάθηκα με τον τρόπο ζωής τους αλλά προτιμάς ανεργία?? Εγώ όχι. Άλλα με τρόμαξαν και έφυγα. Κυρίως οι ιστορίες τρόμου που μου έλεγαν τα ξαδέρφια μου για ακρίβεια και δύσκολη σκληρή ζωή και οι τύψεις που άφησα πίσω τους δικούς μου. Προσωπικά όμως σαν εμπειρία δεν είχα δυσάρεστη. Το αντίθετο. Συν ότι σύμφωνα με την ψυχίατρο μου εκεί έπαθα για κάποιο λόγο ψυχωτικό επεισόδιο. Άντε βγάλε άκρη.

    Ιδανικά πρέπει να βρεθεί κάποια δουλειά εδώ που είμαι τώρα και κάποιος τρόπος φροντίδας των δικών μου από κάποιον επαγγελματία.

    Ps. Έχω χάσει 20 κιλά από 26 Νοεμβρίου και ουσιαστικά διατροφή κάνω τώρα τελευταία. Τα έχασα απλά κόβοντας όλη την σαβουρα που έτρωγα. Αύριο πάω για εξετάσεις αίματος.

    Ναι μου το είπες για withdrawal. Τι να σου πω. Εγώ θα κάνω μια κουβέντα με την γιατρό αλλά δεν είδα τρελή διαφορά. Πριν και μετά. Άμα θέλω να χαλαρώσω πριν τον ύπνο παίρνω μισό ηρεμηστικο. Μια χαρά κοιμήθηκα. Δεν χρειάζομαι φάρμακα που με κάνουν ζόμπι φίλε δεν είμαι "τρελός". Και το ψυχωτικό επεισόδιο που μου λένε μάλλον ήταν αντίδραση εκεί γιατί δεν ήθελα να μείνω. Λίγο ψυχαναγκαστικος και τελειομανής είμαι αλλά όχι κάτι παραπέρα. Εξ ου και η μικρή δόση που έπαιρνα.

    Ενιγουει. Αν δω ότι από σάκχαρο είμαι καθαρός θα το σκεφτώ αν θα το ξαναβάλω στο στόμα μου αν μου πει ότι χρειάζεται μετά από ειλικρινή συζήτηση που θα έχω με τη γιατρό. Παίζει να την αλλάξω κιόλας.

    Προς το παρόν χρειάζομαι τα μάτια μου δεκατέσσερα ώστε να τακτοποιήσω όλα τα θέματα όχι να είμαι ζόμπι. Να μη σου πω ότι νιώθω καλύτερα με το που τα έκοψα. Έχω πιο γρήγορα αντανακλαστικά γενικώς.

    Το πιο πιθανό είναι ότι έκαναν τη δουλειά τους όσο χρειάστηκε. Αλλά αυτό που με προσγείωσε στην πραγματικότητα ήταν οι ασθένειες των δικών μου. Εκεί καθάρισε τελείως το μυαλό.
    Last edited by tzimani; 17-01-2021 at 14:43.

  9. #564
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Να έχω withdrawal λέτε?? Η αλήθεια είναι είμαι πιο νευρικός σήμερα αλλά είναι λογικές οι ανησυχίες μου.

  10. #565
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πείτε μου κάτι ρε παιδιά. Δεν είναι δύσκολο να πάω στο φαρμακείο να πάρω ένα κουτί.

  11. #566
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Πείτε μου κάτι ρε παιδιά. Δεν είναι δύσκολο να πάω στο φαρμακείο να πάρω ένα κουτί.
    Τι να σου πω εγώ σου την έχω πει την άποψη μου όπως και σου λέω κάνε ότι θεωρείς εσύ καλύτερο. Είμαι κατά της αλλαγής ψυχιάτρων λες και είναι πουκάμισα. Αλλάζω ψυχίατρο στην αρχή όταν κάτι δεν μου πάει καλά, όχι όταν έχω φάει μία ολόκληρη διαδρομή μαζί του...

  12. #567
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι να σου πω εγώ σου την έχω πει την άποψη μου όπως και σου λέω κάνε ότι θεωρείς εσύ καλύτερο. Είμαι κατά της αλλαγής ψυχιάτρων λες και είναι πουκάμισα. Αλλάζω ψυχίατρο στην αρχή όταν κάτι δεν μου πάει καλά, όχι όταν έχω φάει μία ολόκληρη διαδρομή μαζί του...
    Αυτό το έχω σκεφτεί πολλές φορές. Ότι έπρεπε στην αρχή να την αλλάξω αλλά κάτι πάντα με ξαναστελνει εκεί.

  13. #568
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Είναι πολύ νωρίς. Νιώθω οκ. Σήμερα κάνω εξετάσεις αίματος. Μετά θα συζητήσω με τη γιατρό τι θα κάνουμε με την ολανζαπινη.

  14. #569
    hlias1988
    Guest
    εγω θα παω σημερα στον παθολογο μου να μου γραψει τα φαρμακα...
    η ψυχιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια ζωη την δοση των 10μγ... εγω δεν μπορω να το δεχτω...
    θα παω στον παθολογο μου και θα του πω να μου γραψει την δοση των 5μγ.. και σιγα σιγα να το κοψω μονος μου...

  15. #570
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εγώ ξύπνησα στην αρχή καλά. Μετά με έπιασε τέτοιο στρες που δεν υπάρχει. Τι σόι άντρας είμαι εγώ ρε παιδιά?? Πώς είναι δυνατόν να τα κατάφερα έτσι στη ζωή μου?? Θα μπορούσα πολύ καλύτερα.

Page 38 of 66 FirstFirst ... 28363738394048 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •