Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 52
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 52 of 66 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 976
  1. #766
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Είμαι χάλια πραγματικά. Βάζω λίγο Gary Moore να περάσει η ώρα.
    Έγινε κάτι άλλο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #767
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Έγινε κάτι άλλο?
    Όχι εντάξει.... Σκέψεις... Σκέψεις.... Προσπαθώ να περπατάω όσο μπορώ και πίνω νεράκι. Μια από αυτές τις ημέρες θα βρεθώ με έναν γνωστό να μιλήσουμε λίγο.

  3. #768
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Όχι εντάξει.... Σκέψεις... Σκέψεις.... Προσπαθώ να περπατάω όσο μπορώ και πίνω νεράκι. Μια από αυτές τις ημέρες θα βρεθώ με έναν γνωστό να μιλήσουμε λίγο.
    Εντάξει όλα με μέτρο είπαμε .
    Πολύ καλά θα κάνεις και θα βγεις με παρεουλα είναι ότι καλύτερο!
    Τα πόδια σου όλα καλά σήμερα?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εντάξει όλα με μέτρο είπαμε .
    Πολύ καλά θα κάνεις και θα βγεις με παρεουλα είναι ότι καλύτερο!
    Τα πόδια σου όλα καλά σήμερα?
    Ήδη με το που ξάπλωσα έφυγε η κοκκινίλα. Μάλλον ήταν από ορθοστασία. Θα δούμε και απόψε. Εντάξει ναι θα βγούμε έναν περίπατο. Αν και υποψιάζομαι πως κάτι θέλει να μου ζητήσει χαχα. Τέλος πάντων μπορεί να είναι και για καλό.

  5. #770
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλημέρα σας. Εγώ εδώ σήμερα έχω να πάω στον καρδιολόγο για μένα για έλεγχο. Ανησυχώ λίγο γιατί λέει στην περιοχή μας αυξήθηκαν τα κρούσματα. Τον άλλο μήνα έχουμε να πάμε τον μπαμπά σε γειτονική πόλη να του αφαιρέσουν το σωληνάκι. Εντάξει τι να πω. Δεν περίμενα ποτέ η ζωή μου να φτάσει σε αυτό το στάδιο και φοβάμαι πολύ γμτ.

  6. #771
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Κάθε μέρα ξυπνάω με ταχυπαλμιες. Τάσεις για κλάμα. Φοβάμαι παρά πολύ

  7. #772
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Θα τρελαθώ δεν αντέχω άλλο σας παρακαλώ

  8. #773
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Καλημέρα ηρεμία είπαμε ...

    Πάρε τον γιατρό σε παρακαλώ και πες του ότι συνεχίζεις να έχεις τέτοιες στιγμές που σε εμποδίζουν να δεις τα πράγματα με ηρεμία και ο Πανίκος σε κυριεύει
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #774
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα ηρεμία είπαμε ...

    Πάρε τον γιατρό σε παρακαλώ και πες του ότι συνεχίζεις να έχεις τέτοιες στιγμές που σε εμποδίζουν να δεις τα πράγματα με ηρεμία και ο Πανίκος σε κυριεύει
    Πώς μπορεί να είναι κάποιος ήρεμος στην κατάσταση μου?? Να σου πω κάτι?? Νομίζω με όσα έχω περάσει παραειμαι ήρεμος. Πριν το καταλάβω θα είμαι μεσήλικας. Για ποια ηρεμία μου μιλάς;; Αν ήταν άλλος θα είχε βουτήξει από το μπαλκόνι όπως ήδη έχουν κάνει πολλοί ή θα κατέληγε στο τρελαδικο. Δεν ζητάω πολλά. Να πάνε λίγο καλύτερα τα πράγματα.

  10. #775
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Δεν τα αξίζω τα σκατα που περνάω. Ναι έκανα λάθη αλλά ούτε σκοτωσα ούτε έκλεψα κανέναν για να μου αξίζει αυτή η αιώνια φυλακή!!! Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να βρίσκομαι εδώ μέσα. Ούτε τρελός είμαι ούτε τίποτα!! Είμαι άτυχος!! Ήμουν πρώτος μαθητής. Έχω και είχα μυαλό μια χαρά. Δεν ξέρω τι μου λέτε κι η άλλη η κοπέλα πιο πάνω ότι δεν θα είμαι ποτέ ευτυχισμένος κι οτι ο πατέρας μου πεθαίνει αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Ναι ο μπαμπάς μια μέρα θα φύγει. Κι εγώ και όλοι μας θα φύγουμε. Το θέμα είναι μέχρι τότε τι γίνεται.

  11. #776
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν τα αξίζω τα σκατα που περνάω. Ναι έκανα λάθη αλλά ούτε σκοτωσα ούτε έκλεψα κανέναν για να μου αξίζει αυτή η αιώνια φυλακή!!! Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να βρίσκομαι εδώ μέσα. Ούτε τρελός είμαι ούτε τίποτα!! Είμαι άτυχος!! Ήμουν πρώτος μαθητής. Έχω και είχα μυαλό μια χαρά. Δεν ξέρω τι μου λέτε κι η άλλη η κοπέλα πιο πάνω ότι δεν θα είμαι ποτέ ευτυχισμένος κι οτι ο πατέρας μου πεθαίνει αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Ναι ο μπαμπάς μια μέρα θα φύγει. Κι εγώ και όλοι μας θα φύγουμε. Το θέμα είναι μέχρι τότε τι γίνεται.

    Δεν μου λες ?
    Εχεις παρανοησει τελειως?
    Ποιος σου ειπε τετοια πραγματα ?συνελθε επιτελους ..


    Και να σου πω και κατι αν εσενα σε ευχαριστεί να μπαινεις εδω και να γραφεις ολα αυτα πολυ καλα κανεις ..Ξεσπας και σεβαστό!
    Αλλα κατσε ρε φιλε ...Ποια ειναι αυτη που σε ειπε κατι τετοιο? δεν θα εισαι ποτε ευτυχισμενος και οτι ο πατερας σου θα πεθανει ?
    Την ξερεις ?
    Ξερεις αν ειναι καποια βαρεμενη-κακιασμενη -τοξικη οπως θες πες την ,που σκοπος της ειναι να βγαζει χολη οπου σταθει και οπου βρεθει?

    Και στο κατω κατω τι σε νοιαζει τι λεει ο καθενας μας ,εσυ μπορεις να μας διαψευσεις ολους και να μπεις εδω μεσα και να πεις τα καταφερα ?


    Στο κατω κατω σε εσενα λογοδοτης και στους γονεις σου καθε μερα και οχι εδω μεσα ..

    Αυτα ειχα να σου πω και οπως θες παρτα ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #777
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν τα αξίζω τα σκατα που περνάω. Ναι έκανα λάθη αλλά ούτε σκοτωσα ούτε έκλεψα κανέναν για να μου αξίζει αυτή η αιώνια φυλακή!!! Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να βρίσκομαι εδώ μέσα. Ούτε τρελός είμαι ούτε τίποτα!! Είμαι άτυχος!! Ήμουν πρώτος μαθητής. Έχω και είχα μυαλό μια χαρά. Δεν ξέρω τι μου λέτε κι η άλλη η κοπέλα πιο πάνω ότι δεν θα είμαι ποτέ ευτυχισμένος κι οτι ο πατέρας μου πεθαίνει αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Ναι ο μπαμπάς μια μέρα θα φύγει. Κι εγώ και όλοι μας θα φύγουμε. Το θέμα είναι μέχρι τότε τι γίνεται.

    tzimani υπάρχουν άνθρωποι εδώ που έχουν αφιερώσει χρόνο όσο είναι διατεθειμένος ο καθένας, να σου λέμε τόσα πράγματα κι εσύ μια τα γυρνάς έτσι μία αλλιώς. Δεν είδα ούτε έναν με κακή πρόθεση νομίζω, ούτε κάποιον να δώσει άκυρη συμβουλή (είναι και τόσες σελιδες το θέμα πλέον). Όλοι σου είπαμε ο καθένας με τον τρόπο του, ότι είναι ένα ταρακούνημα αυτό που περνάς, να κάνεις κάτι να επαναπροσδιορίσεις σκέψεις, στόχους, στοιχεία του χαρακτήρα σου, τακτικές και σκεπτικά που πιθανόν σε μπλοκάραν και να κάνεις βήματα να ξεκολλήσεις.
    Κανείς απο όσο θυμάμαι δεν σου είπε ότι δεν θα είσαι ποτέ ευτυχισμένος (αυτό που το είδες;;;; Μάλλον το αντίθετο σου λέμε! ) ούτε ότι ο πατέρας σου θα πεθάνει αύριο. Μπορεί να πεθάνει αύριο μπορεί σε 20 χρόνια, αυτό δεν το ξέρεις. Το δεδομένο είναι ότι είναι ένας 80χρονος με αρκετά καλή υγεία παρά την τελευταία του περιπέτεια. Ως εκεί.
    Εσύ συνεχώς μία αυτομαατιγώνεσαι, μία οικτήρεις τον εαυτό σου, μία τον δικαιολογείς, μία λες θα αλλάξω, μία περιμένεις να σε φροντίσει ο θεός. Όταν όλα φαίνονται βουνό, βάζεις μία σειρά και κάνεις το πρώτο βήμα και μετά το δεύτερο και το τρίτο.
    Όλοι σου είπανε ότι είναι ανθρώπινο να στενοχωριέσαι για κάποια πράγματα κτλ αλλά όχι να βρίσκεσαι μονίμως σε πανικό και να μην κάνεις κάτι για αυτό.
    Εκτός της αγωγής πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις ψυχοθεραπεία και να την πάρεις πολύ σοβαρά μάλιστα, γιατί πέρα από τον πανικό και το παραλήρημα, βλέπω ότι έχεις παγιωμένες συμπεριφορές και τακτικές και σκεπτικά πολύ λάθος. Ακόμα κι αυτά που γράφουμε τα φιλτράρεις στρεβλά και τα ερμηνεύεις λάθος πολλές φορές. Δεν σε βοηθάς καθόλου έτσι.

  13. #778
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    tzimani υπάρχουν άνθρωποι εδώ που έχουν αφιερώσει χρόνο όσο είναι διατεθειμένος ο καθένας, να σου λέμε τόσα πράγματα κι εσύ μια τα γυρνάς έτσι μία αλλιώς. Δεν είδα ούτε έναν με κακή πρόθεση νομίζω, ούτε κάποιον να δώσει άκυρη συμβουλή (είναι και τόσες σελιδες το θέμα πλέον). Όλοι σου είπαμε ο καθένας με τον τρόπο του, ότι είναι ένα ταρακούνημα αυτό που περνάς, να κάνεις κάτι να επαναπροσδιορίσεις σκέψεις, στόχους, στοιχεία του χαρακτήρα σου, τακτικές και σκεπτικά που πιθανόν σε μπλοκάραν και να κάνεις βήματα να ξεκολλήσεις.
    Κανείς απο όσο θυμάμαι δεν σου είπε ότι δεν θα είσαι ποτέ ευτυχισμένος (αυτό που το είδες;;;; Μάλλον το αντίθετο σου λέμε! ) ούτε ότι ο πατέρας σου θα πεθάνει αύριο. Μπορεί να πεθάνει αύριο μπορεί σε 20 χρόνια, αυτό δεν το ξέρεις. Το δεδομένο είναι ότι είναι ένας 80χρονος με αρκετά καλή υγεία παρά την τελευταία του περιπέτεια. Ως εκεί.
    Εσύ συνεχώς μία αυτομαατιγώνεσαι, μία οικτήρεις τον εαυτό σου, μία τον δικαιολογείς, μία λες θα αλλάξω, μία περιμένεις να σε φροντίσει ο θεός. Όταν όλα φαίνονται βουνό, βάζεις μία σειρά και κάνεις το πρώτο βήμα και μετά το δεύτερο και το τρίτο.
    Όλοι σου είπανε ότι είναι ανθρώπινο να στενοχωριέσαι για κάποια πράγματα κτλ αλλά όχι να βρίσκεσαι μονίμως σε πανικό και να μην κάνεις κάτι για αυτό.
    Εκτός της αγωγής πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις ψυχοθεραπεία και να την πάρεις πολύ σοβαρά μάλιστα, γιατί πέρα από τον πανικό και το παραλήρημα, βλέπω ότι έχεις παγιωμένες συμπεριφορές και τακτικές και σκεπτικά πολύ λάθος. Ακόμα κι αυτά που γράφουμε τα φιλτράρεις στρεβλά και τα ερμηνεύεις λάθος πολλές φορές. Δεν σε βοηθάς καθόλου έτσι.
    Αυτό που λες μου το έλεγε η μητέρα μου. Ότι παρερμηνευω τα πράγματα. Δεν ξέρω γιατί το κάνω. Ενώ το μυαλό μου λειτουργεί κατά τα άλλα γίνομαι παρανοϊκός ώρες ώρες. Κοίτα το αναγνωρίζω αλλά μην ξεχνάς πως παίζουν ρόλο και τα βιώματα. Οι καταστάσεις καμία φορά σε κάνουν έτσι και βέβαια και το περιβάλλον.

    Ψυχοθεραπεία χρειάζομαι ναι. Ίσως αλλάξω και τη γιατρό γιατί νομίζω δίνει πιο πολλή σημασία στην φαρμακοθεραπεία παρά στην ψυχανάλυση. Κι εγώ είμαι τύπος που του αρέσει το μπλα μπλα να ανοίγεσαι.

    Ευχαριστώ για ότι μου έχετε πει και μυνήματα σαν το δικό σου με ξυπνάνε και με κάνουν να τα δω αλλιώς τα πράγματα. Πιο αισιόδοξα και λιγότερο αγχωμενα. Και όλα τα μηνύματα βέβαια. Κοίτα καμία φορά νομίζω πως μου λένε καλά λόγια για να μην στενοχωριέμαι που όμως νομίζω ότι δεν τα πίστευετε. Αλλά αυτό είναι ίσως σύμπτωμα.

    Τέλος πάντων θα πάω στην γιατρό από εβδομάδα.

  14. #779
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν τα αξίζω τα σκατα που περνάω. Ναι έκανα λάθη αλλά ούτε σκοτωσα ούτε έκλεψα κανέναν για να μου αξίζει αυτή η αιώνια φυλακή!!! Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να βρίσκομαι εδώ μέσα. Ούτε τρελός είμαι ούτε τίποτα!! Είμαι άτυχος!! Ήμουν πρώτος μαθητής. Έχω και είχα μυαλό μια χαρά. Δεν ξέρω τι μου λέτε κι η άλλη η κοπέλα πιο πάνω ότι δεν θα είμαι ποτέ ευτυχισμένος κι οτι ο πατέρας μου πεθαίνει αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Ναι ο μπαμπάς μια μέρα θα φύγει. Κι εγώ και όλοι μας θα φύγουμε. Το θέμα είναι μέχρι τότε τι γίνεται.
    Tzimani, ολοι σου λέμε πάνω κάτω το ίδιο πράγμα. Κάνε ένα βήμα γιατί δεν θα κατέβει η βοήθεια από τον ουρανό αν δεν κουνηθείς.
    Ναι σου είπε κάποια αυτά που λες, ότι δεν θα είσαι ευτυχισμένος κτλ, τα είδα και εγώ, δεν είσαι παράλογος.
    Αλλά και?
    Γιατί επηρεαζεσαι από ένα μοναδικό άτομο που σου έγραψε κάτι τόσο κουλό και δεν επηρεαζεσαι από 10 άτομα μαζί που σου λέμε να κάνεις κάτι για να γίνει η αρχή?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #780
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Tzimani, ολοι σου λέμε πάνω κάτω το ίδιο πράγμα. Κάνε ένα βήμα γιατί δεν θα κατέβει η βοήθεια από τον ουρανό αν δεν κουνηθείς.
    Ναι σου είπε κάποια αυτά που λες, ότι δεν θα είσαι ευτυχισμένος κτλ, τα είδα και εγώ, δεν είσαι παράλογος.
    Αλλά και?
    Γιατί επηρεαζεσαι από ένα μοναδικό άτομο που σου έγραψε κάτι τόσο κουλό και δεν επηρεαζεσαι από 10 άτομα μαζί που σου λέμε να κάνεις κάτι για να γίνει η αρχή?
    Γιατί ενδόμυχα έχω την φοβία ότι έχει δίκιο. Όταν λογικευομαι το ξεχνάω.

Page 52 of 66 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •