Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 34
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 34 of 66 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 496 to 510 of 976
  1. #496
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γεια σας και παλι. Ανυσηχω για τα επιπεδα του σακχαρου στο αιμα. Σημερα το πρωι μετρηθηκα νηστικος τρεις φορες και την πρωτη μου εδειξε 150, μετα 110 και την τελευταια 115. Υποθετω η πρωτη ηταν υπερβολικη γιατι δεν ειχα τρυπηθει καλα για να τρεξει αρκετο αιμα. Το περιμενα κατεβασμενο γιατι εχω χασει 18 κιλα. Χθες πηρα τηλεφωνο την ψυχιατρο και της το ειπα πως φοβαμαι μηπως η ολανζαπινη μου ανεβαζει το σακχαρο. Ειπε πως ναι το ανεβαζει αλλα πως πρεπει να το συνεχισω το χαπι γιατι το 102 σακχαρο που ειχα στις εξετασεις ειναι στα φυσιολογικα πλαισια. Εγω σημερα ξαναξεκινησα διαιτα και την ολανζαπινη την πεταξα στα σκουπιδια. Δεν θα παθω εγω διαβητη, αν δεν εχω ηδη, για ενα κωλοφαρμακο που με κανει σαν ζομπι.
    Μαλακία έκανες δεν μπορείς να την πετάξεις στα σκουπίδια και να πεις τέλος.... Δεν ξέρω τι δόση παίρνεις αλλά θα σε γονατίσει ψυχικά αυτή η επιλογή.... Για πες μου μια τι δοσολογία παίρνεις...

  2. #497
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μαλακία έκανες δεν μπορείς να την πετάξεις στα σκουπίδια και να πεις τέλος.... Δεν ξέρω τι δόση παίρνεις αλλά θα σε γονατίσει ψυχικά αυτή η επιλογή.... Για πες μου μια τι δοσολογία παίρνεις...
    Μικρή δόση. Έπαιρνα των πέντε και μου είπε να την ρίξουμε στα δυόμισι. Δεν τα ξαναπαίρνω αν δεν δω το σάκχαρο μου σε νορμάλ επίπεδα. Τέλος.

  3. #498
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Μικρή δόση. Έπαιρνα των πέντε και μου είπε να την ρίξουμε στα δυόμισι. Δεν τα ξαναπαίρνω αν δεν δω το σάκχαρο μου σε νορμάλ επίπεδα. Τέλος.
    Και με τον ύπνο τι θα κάνεις; Θα μπορείς να κοιμηθείς χωρίς αυτήν; Αυτή για ποιο λόγο σου είπε να παρεις ολανζαπίνη; Σε βοηθήσε πιστεύεις εσύ προσωπικά;

  4. #499
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Καλημέρα. Αυτό τι σχέση έχει με το σάκχαρο?? Επειδή θα κόψω το χάπι?? Η γιατρός ήδη μου είχε πει να το μειώσουμε. Χθες μου είπε ότι ανεβάζει το σάκχαρο. Γιατί να κινδύνεψω από διαβήτη τη στιγμή που ξέρω ότι επηρεάζει?? Όλα τα άλλα είναι τέλεια οι εξετάσεις. Δεν νιώθω ότι το χρειάζομαι. Το αντικαταθλιπτικό το πρωί δεν το κόβω γιατί μου δίνει ώθηση αλλά δύο χρόνια Τα παίρνω. Ως πότε??
    Eχει ...
    Για σκεψου κοβεις απο μονο σου ενα φαρμακο απο το σχημα που σε εχει δοση η γιατρος σου ...Σε οποια δοση και να ειναι ,ακομα και στην χαμηλοτερη ..
    Ξερεις τι σημαινει αυτο ?Σπαει το σχημα tzimani ...δεν το αντικατεστησες με κατι αλλο ωστε να μην χαθουν οι ισορροποιες ..

    Δεν ειμαι ουτε γιατρος ουτε ξερω απο τετοια φαρμακα .... αλλα αυτα τα φαρμακα ειναι αλυσιδα και το σχημα το καθοριζει μονο ο γιατρος σου ..Αν εσυ κανεις του κεφαλιου σου θα χαλασουν οι ισιοροπειες οσο και να σου φαινετε παραξενο ..

    Σιγα μην τρελλαθουμε βρε tzimani ..εκανες μια εξεταση στο σπιτι που δεν ξερεις αν αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα ..Πεταξες ενα φαρμακο χωρις την συμφωνη γνωμη του γιατρου σου ...
    Να σου πω και κατι,ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ...Εσυ εισαι οριακα και αν προσεξεις λιγο την διατροφη σου σιγουρα δεν θα εχεις καθολου ...Εχασες κιλα λες ...αυτο δεν σημαινει οτι τρως σωστα ..μπορει χθες ή προχθες να εκανες μονο ενα γευμα αλλα αυτο το γευμα να ητνα γεματο στη ζαχαρη και στα συντηριτικα ....

    Εγω εδω και καποιες μερες παρατηρω εναν αλλον ανθρωπο ,ουτε πανικος ουε τιποτα στα μηνύματα του ..Καμια σχεση απο τοτε που ξεκινησε την θεραπεια του ξανα..
    Εσυ θες αυτο τον κοπο να τον πεταξεις παλι στα σκουπιδια γιατι ΜΠΟΡΕΙ να προκληθει ζαχαρο ....
    Αντε και να προκληθει εγω σου λεωω μπορεις να το φτιαξεις αρκει να εισαι καλα ψυχολογικα ..

    Αν παλι προτιμας να μην εχεις ζαχαρο και να εισαι στα πατωματα αυτο ειναι δικο σου θεμα ..

    Τα φαρμακα ομως τα κοβουμε μονο οταν το κρινει ο γιατρος και κανενανς αλλος ...

    Και εγω επαιρνα ενα χαπι για νευροπαθητικο πονο που επηρέαζε στο συκωτι ...επρεπε να το παρω γιατι πονουσα ομως ..Εκανα καθε εξι μηνες εξετασεις και προσεχα ..Οταν εκρινε η γιατρος μου το σταματησα και δεν επαθα τιποτα ..
    Ολοι μας κατι περνουμε δυστηχως ,τι να κανουμε ...Αν ομως αυτο το κατι καθοριζει την ποιοτητα της ζωης που θελουμε εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει ..Προσεχω παραπανω την διατροφη μου ..
    Τι να το κανω βρε tzimani να ζω μια ζωη με πονο και προβληματα μονο και μονο γιατι δεν θελω να παρω ενα χαπι που αν προσεχω δεν θα παθω τιποτα οσο καιρο το χρειαζομαι ?
    Για εμενα αυτο ειναι ανοησια με συνγχωρεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #500
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και με τον ύπνο τι θα κάνεις; Θα μπορείς να κοιμηθείς χωρίς αυτήν; Αυτή για ποιο λόγο σου είπε να παρεις ολανζαπίνη; Σε βοηθήσε πιστεύεις εσύ προσωπικά;
    Είμαι σίγουρος πως θα κοιμηθώ χωρίς κανένα πρόβλημα γιατί ποτέ δεν είχα θέμα με τον ύπνο. Εκείνη μου το έδωσε γιατί λέει έκανα νοσηρές σκέψεις. Το δίνουν και σε συνδυασμό με αντικαταθλτιπτικό για την επίμονη κατάθλιψη. Να σου πω την αλήθεια ίσως βοήθησε λίγο αλλά δεν νιώθω να χρειάζομαι άλλο. Η απόφαση έχει παρθεί.

  6. #501
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Είμαι σίγουρος πως θα κοιμηθώ χωρίς κανένα πρόβλημα γιατί ποτέ δεν είχα θέμα με τον ύπνο. Εκείνη μου το έδωσε γιατί λέει έκανα νοσηρές σκέψεις. Το δίνουν και σε συνδυασμό με αντικαταθλτιπτικό για την επίμονη κατάθλιψη. Να σου πω την αλήθεια ίσως βοήθησε λίγο αλλά δεν νιώθω να χρειάζομαι άλλο. Η απόφαση έχει παρθεί.
    Την ξέρω την ολανζαπίνη την έπαιρνα σε δοσολογία των 20mg και μου χάρισε κάποτε σε χρόνο dt 20 κιλά. Εγώ δεν πρόκειται να σε μεταπείσω, εσύ είσαι ο κύριος του εαυτού σου, δεν είμαι εγώ....

  7. #502
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Eχει ...
    Για σκεψου κοβεις απο μονο σου ενα φαρμακο απο το σχημα που σε εχει δοση η γιατρος σου ...Σε οποια δοση και να ειναι ,ακομα και στην χαμηλοτερη ..
    Ξερεις τι σημαινει αυτο ?Σπαει το σχημα tzimani ...δεν το αντικατεστησες με κατι αλλο ωστε να μην χαθουν οι ισορροποιες ..

    Δεν ειμαι ουτε γιατρος ουτε ξερω απο τετοια φαρμακα .... αλλα αυτα τα φαρμακα ειναι αλυσιδα και το σχημα το καθοριζει μονο ο γιατρος σου ..Αν εσυ κανεις του κεφαλιου σου θα χαλασουν οι ισιοροπειες οσο και να σου φαινετε παραξενο ..

    Σιγα μην τρελλαθουμε βρε tzimani ..εκανες μια εξεταση στο σπιτι που δεν ξερεις αν αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα ..Πεταξες ενα φαρμακο χωρις την συμφωνη γνωμη του γιατρου σου ...
    Να σου πω και κατι,ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ...Εσυ εισαι οριακα και αν προσεξεις λιγο την διατροφη σου σιγουρα δεν θα εχεις καθολου ...Εχασες κιλα λες ...αυτο δεν σημαινει οτι τρως σωστα ..μπορει χθες ή προχθες να εκανες μονο ενα γευμα αλλα αυτο το γευμα να ητνα γεματο στη ζαχαρη και στα συντηριτικα ....

    Εγω εδω και καποιες μερες παρατηρω εναν αλλον ανθρωπο ,ουτε πανικος ουε τιποτα στα μηνύματα του ..Καμια σχεση απο τοτε που ξεκινησε την θεραπεια του ξανα..
    Εσυ θες αυτο τον κοπο να τον πεταξεις παλι στα σκουπιδια γιατι ΜΠΟΡΕΙ να προκληθει ζαχαρο ....
    Αντε και να προκληθει εγω σου λεωω μπορεις να το φτιαξεις αρκει να εισαι καλα ψυχολογικα ..

    Αν παλι προτιμας να μην εχεις ζαχαρο και να εισαι στα πατωματα αυτο ειναι δικο σου θεμα ..

    Τα φαρμακα ομως τα κοβουμε μονο οταν το κρινει ο γιατρος και κανενανς αλλος ...

    Και εγω επαιρνα ενα χαπι για νευροπαθητικο πονο που επηρέαζε στο συκωτι ...επρεπε να το παρω γιατι πονουσα ομως ..Εκανα καθε εξι μηνες εξετασεις και προσεχα ..Οταν εκρινε η γιατρος μου το σταματησα και δεν επαθα τιποτα ..
    Ολοι μας κατι περνουμε δυστηχως ,τι να κανουμε ...Αν ομως αυτο το κατι καθοριζει την ποιοτητα της ζωης που θελουμε εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει ..Προσεχω παραπανω την διατροφη μου ..
    Τι να το κανω βρε tzimani να ζω μια ζωη με πονο και προβληματα μονο και μονο γιατι δεν θελω να παρω ενα χαπι που αν προσεχω δεν θα παθω τιποτα οσο καιρο το χρειαζομαι ?
    Για εμενα αυτο ειναι ανοησια με συνγχωρεις ...
    Εμένα άλλα πράγματα μου λείπουν όχι χάπια. Η δόση άλλωστε ήταν πολυ μικρή. Κοίτα, δεν τα έπαιρνα δύο μήνες και τα έκοψα. Τα έπαιρνα δύο χρόνια. Ήδη η γιατρός είχε πει να την μειώσουμε. Θα πάω από εβδομάδα να με δει και λογικά θα μου πει για 2,5 αλλά και πάλι εγώ θα αρνηθώ. Ξέρεις τι επιπλοκές μπορεί να έχει ο διαβήτης? Ποια πατώματα μου λες? Ποτέ δεν υπήρξα στα πατώματα, αντίθετα διαχειρίστηκα μια πολύ δύσκολη κατάσταση και ακόμα την διαχειρίζομαι. Όλα αυτά εξαιτίας της ολανζαπίνης?? Δεν ένιωσα ποτέ ότι την έχω ανάγκη αλλά την έπαιρνα προληπτικά κι επειδή με ηρεμούσε λίγο αλλά όχι και να γίνω διαβητικός στα 36. Όχι αυτό δεν το επιτρέπω. Διάβασα μελέτες για ανθρώπους που την έπαιρναν την ολανζαπίνη και το σάκχαρό τους χτύπησε κόκκινα και βδομάδες ή μήνες μετά την διακοπή της επέστρεψε το σάκχαρο στα κανονικά. Σκέψου εγώ που την παίρνω δύο χρόνια. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο? Που το ξαναρώτησα. Ως πότε θα τα παίρνω τα φάρμακα??? Δίαιτα και γυμναστική βοηθούν 1000 φορές παραπάνω στην ψυχολογία μου παρά τα χάπια. Ενιγουει, προς το παρόν και μέχρι να δω το σάκχαρο μου κατεβασμένο κομμένα όλα. Θα τη βγάζω με σαλατές και πρωτεινούχες τροφές και το πολύ να παίρνω το πρωινο το zolotrin που εκείνο όντος όταν το σταμάτησα έπεσα πολύ. Για την ολανζαπίνη δεν νιώθω να έχω πια λόγο να την παίρνω πόσο μάλλον με ανεβασμένο σάκχαρο. Αυτά.

  8. #503
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Εμένα άλλα πράγματα μου λείπουν όχι χάπια. Η δόση άλλωστε ήταν πολυ μικρή. Κοίτα, δεν τα έπαιρνα δύο μήνες και τα έκοψα. Τα έπαιρνα δύο χρόνια. Ήδη η γιατρός είχε πει να την μειώσουμε. Θα πάω από εβδομάδα να με δει και λογικά θα μου πει για 2,5 αλλά και πάλι εγώ θα αρνηθώ. Ξέρεις τι επιπλοκές μπορεί να έχει ο διαβήτης? Ποια πατώματα μου λες? Ποτέ δεν υπήρξα στα πατώματα, αντίθετα διαχειρίστηκα μια πολύ δύσκολη κατάσταση και ακόμα την διαχειρίζομαι. Όλα αυτά εξαιτίας της ολανζαπίνης?? Δεν ένιωσα ποτέ ότι την έχω ανάγκη αλλά την έπαιρνα προληπτικά κι επειδή με ηρεμούσε λίγο αλλά όχι και να γίνω διαβητικός στα 36. Όχι αυτό δεν το επιτρέπω. Διάβασα μελέτες για ανθρώπους που την έπαιρναν την ολανζαπίνη και το σάκχαρό τους χτύπησε κόκκινα και βδομάδες ή μήνες μετά την διακοπή της επέστρεψε το σάκχαρο στα κανονικά. Σκέψου εγώ που την παίρνω δύο χρόνια. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο? Που το ξαναρώτησα. Ως πότε θα τα παίρνω τα φάρμακα??? Δίαιτα και γυμναστική βοηθούν 1000 φορές παραπάνω στην ψυχολογία μου παρά τα χάπια. Ενιγουει, προς το παρόν και μέχρι να δω το σάκχαρο μου κατεβασμένο κομμένα όλα. Θα τη βγάζω με σαλατές και πρωτεινούχες τροφές και το πολύ να παίρνω το πρωινο το zolotrin που εκείνο όντος όταν το σταμάτησα έπεσα πολύ. Για την ολανζαπίνη δεν νιώθω να έχω πια λόγο να την παίρνω πόσο μάλλον με ανεβασμένο σάκχαρο. Αυτά.
    Αυτο θα το ρωτησεις στην γιατρο σου και στον ευατο σου ...

    Ειναι η αποψη σου και ελπιζω να σου βγει σε καλο ολο αυτο .

    Εχω δει ατομα να κοβουν φαρμακα απο μονοι τους και να υποτροπιαζουν ασχημα ..Αλλο να τα κοβεις σταδιακα και αλλο μαχαιρι ...

    Τελοσπαντων εγω σου ειπα τι βλεπω τοσο καιρο που μιλαμε ,δεν εχω σκοπο να σου κανω τον αστυνομο και να σε πεισω για κατι που αφορα την προσωπική σου ζωη ...Ανεφερες μια αποφαση και σου ειπα αυτο που βλεπω ..
    Καλη δυναμη σου ευχομαι μονο απο εδω και περα ,τιποτε αλλο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #504
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτο θα το ρωτησεις στην γιατρο σου και στον ευατο σου ...

    Ειναι η αποψη σου και ελπιζω να σου βγει σε καλο ολο αυτο .

    Εχω δει ατομα να κοβουν φαρμακα απο μονοι τους και να υποτροπιαζουν ασχημα ..Αλλο να τα κοβεις σταδιακα και αλλο μαχαιρι ...

    Τελοσπαντων εγω σου ειπα τι βλεπω τοσο καιρο που μιλαμε ,δεν εχω σκοπο να σου κανω τον αστυνομο και να σε πεισω για κατι που αφορα την προσωπική σου ζωη ...Ανεφερες μια αποφαση και σου ειπα αυτο που βλεπω ..
    Καλη δυναμη σου ευχομαι μονο απο εδω και περα ,τιποτε αλλο !
    Εγώ θα την ενημερώσω τη γιατρό και το βράδυ θα το πω και στον παθολόγο μου. Σέβομαι την άποψη σου και σε ρωτώ ευθέως. Πιστεύεις ότι από όσα έχω πει ότι τα χρειάζομαι?? Καταλαβαίνω ότι τά φάρμακα έχουν παρενέργειες. Δεν αγνοω την απάντηση σου. Άλλο να ξέρεις σίγουρα ότι όταν κόψεις πχ το φάρμακο σου θα πέσουν οι τρανσαμινασες του συκωτιού, άλλο να παίζεις κορώνα γράμματα με τον διαβήτη ο οποίος δεν φεύγει ποτέ και έχει δραματικές επιπτώσεις. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Όχι δεν νομίζω ότι θα υποτροπιασω. Είμαι πολύ πιο σταθερός από πριν και δεδομένων των συνθηκών νομίζω τα πήγα μια χαρά. Αυτό νομίζω

  10. #505
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Εγώ θα την ενημερώσω τη γιατρό και το βράδυ θα το πω και στον παθολόγο μου. Σέβομαι την άποψη σου και σε ρωτώ ευθέως. Πιστεύεις ότι από όσα έχω πει ότι τα χρειάζομαι?? Καταλαβαίνω ότι τά φάρμακα έχουν παρενέργειες. Δεν αγνοω την απάντηση σου. Άλλο να ξέρεις σίγουρα ότι όταν κόψεις πχ το φάρμακο σου θα πέσουν οι τρανσαμινασες του συκωτιού, άλλο να παίζεις κορώνα γράμματα με τον διαβήτη ο οποίος δεν φεύγει ποτέ και έχει δραματικές επιπτώσεις. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Όχι δεν νομίζω ότι θα υποτροπιασω. Είμαι πολύ πιο σταθερός από πριν και δεδομένων των συνθηκών νομίζω τα πήγα μια χαρά. Αυτό νομίζω
    Δεν μπορω να σου πω την αποψη tzimani μου πανω σε αυτο ...... γιατι εκτος οτι δεν ξερω τι κανει αυτη η ουσια ή μαλλον εχω διαβασει αλλα δεν ξερω εσενα γιατι σου τα χορηγει η γιατρος σου και που ακριβως βοηθαει το σχημα σου ,δεν σε γνωριζω προσωπικα ,εννοω να σε ζω για να βλεπω αν εχεις διαφορα στην συμπεριφορα σου απο την ημερα που τα ξεκινησες ,καταλαβαινεις τι θελω να σου πω ..

    Μιιλαω καθαρα με εδω ...αληθινη ή οχι αυτη βλεπω και αυτη λεω ...

    Οσο για εμενα το χαπι αυτο δεν το παιρνω αλλο ,εχει σταθεροποιηθει αυτη η κατσταση και πλεον ειμαι με συμπληρωματα διατροφης ,βιταμινες και ιχνοστοιχεια οπου και αυτα ομως μου τα εδωσε η ιδια γιατρος που αρχικα μου μειωσε το χαπι και επειτα το κοψαμε ..
    Και εδω παλι κανω εξετασεις γιατι να ξερεις μεχρι και οι βιταμινες αν δεν τις ελέγχεις ζημια μπορουν να σου κανουν ...

    Αν παλι ομως καποια στιγμη το χρειαστω θα το παρω ,αυτη ειναι η δικη μου σταση ζωης βλεπεις απο εδω και περα .Δεν θελω να αφηνω τιποτα στην τυχη και στην προσωπικη μου επιλογη ωστε να επηρεαζεται η ψυχολογια μου και κατ επεκταση η ζωη μου ...
    Εκανα και εγω πειραματα γιατι ημουν σαν και εσενα ,δεν ηθελα φαρμακα ,εβγαζα καντηλες στην κυριολεξια μεχρι να το παρω αποφαση ...Αλλα δυστηχως αν δεν παθεις δεν θα μαθεις που λενε ..

    Μιλησε και με τους γιατρους σου και ρωτησε τους ευθεως αν κρινουν οτι τα χρειαζεσαι και γιατι και μετα κανε οτι νομιζεις για εσενα σωστο ,ειπαμε ειναι δικη σου η ζωη την κανεις οτι θελεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #506
    hlias1988
    Guest
    εγω παιρνω ολανζαπινη εδω και 9 χρονια...
    στην αρχη ο πρωτος γιατρος μου εβαλε 30μγ ο δευτερος γιατρος μου το εκανε 20μγ...
    τωρα ειμαι στα 10μγ...
    ειχα φτασει στα 123 κιλα...
    τωρα ειμαι 103,6
    το ζαχαρο μου το ποιο πολυ που ειχε φτασει γιατι τωρα αρχισα να το παρακουλουθω τοσα χρονια δεν εκανα εξετασεις τιποτα...
    λοιπον το πρωι σε περιοδο νηστειας χωρις να ειχα φαει τιποτα ειχε φτασει 140
    στις τελευταιες εξετασεις εδειξε 123
    η ψυχιατρος μου ειπε οτι ειναι οκ...
    διαβασα οτι ο καφες μειωνει το ζαχαρο...

  12. #507
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω παιρνω ολανζαπινη εδω και 9 χρονια...
    στην αρχη ο πρωτος γιατρος μου εβαλε 30μγ ο δευτερος γιατρος μου το εκανε 20μγ...
    τωρα ειμαι στα 10μγ...
    ειχα φτασει στα 123 κιλα...
    τωρα ειμαι 103,6
    το ζαχαρο μου το ποιο πολυ που ειχε φτασει γιατι τωρα αρχισα να το παρακουλουθω τοσα χρονια δεν εκανα εξετασεις τιποτα...
    λοιπον το πρωι σε περιοδο νηστειας χωρις να ειχα φαει τιποτα ειχε φτασει 140
    στις τελευταιες εξετασεις εδειξε 123
    η ψυχιατρος μου ειπε οτι ειναι οκ...
    διαβασα οτι ο καφες μειωνει το ζαχαρο...
    Κι εμένα οκ μου είπε αλλά δεν την εμπιστεύομαι. Ο παθολόγος μου είπε πως μάλλον έχω λίπος στο συκώτι και γι'αυτό έχω λίγο ανεβασμένο σάκχαρο. Δεν ξέρω. Θα πάω πάλι σήμερα στις 7 να μου μιλήσει για το σάκχαρο μου και πώς να το μειώσω.

    Στο ίντερνετ όλες οι πηγές που διάβασα λένε ότι αν έχεις 100-126 είσαι προδιαβητικος που σημαίνει ότι είσαι υποψήφιος για διαβήτη. Έχω αυτή τη στιγμή χίλια προβλήματα. Δεν χρειάζομαι άλλο ένα και τόσο σοβαρό. Ακόμα κι αν γίνομαι υπερβολικός, προτιμώ να προσέξω τώρα και να σώσω ότι μπορώ παρά μετά να τρέχω και να μην φτάνω.

    Έχω χάσει μέχρι στιγμής 18 κιλά. Από 26 Νοεμβρίου. Μέχρι το καλοκαίρι θέλω να έχω χάσει άλλα 30.

  13. #508
    hlias1988
    Guest
    ο εμενα ο παθολογος μου που ειναι και διαβητολογος μου εγραψε διατροφη την οποια δεν κανω.. τεσπα
    εγω εχασα 20 κιλα μεσα σε 6 μηνες.. και ουτε και εγω δεν εμπιστευομαι τους ψυχιατρους..
    και εγω θελω να χασω αλλα 20 κιλα... και μονος τροπος ειναι να μειωσω κιαλο την ολανζαπινη... η ψυχιατρος μου ειπε οτι θα περνω αυτην την δοση μια ζωη.. ε δεν το αντεχω αυτο το πραγμα... την δευτερα θα παω στον παθολογο να μου γραψει τα φαρμακα... και σκεφτομαι εγω τωρα να το μειωσω κατα 5μγ . δηλαδη να παιρνω 5μγ ημερισια δοση...
    να το κανω? τι λες? αλλα απο την αλλη εχω και την οικογενεια μου που θα με ξεμπροστασει...
    αντε τωρα να αποκτησω διαβητη στα 32 τι προβληματα θα εχω... για να ειναι ησυχοι μερικοι θα πεθανω εγω στα 40.. ε δεν γινετε αυτο το πραγμα....

  14. #509
    hlias1988
    Guest
    γαμησε μας! εχω χολιστερινη και τριγλυκεριδια..
    και παιρνω φαρμακα για αυτα..

  15. #510
    hlias1988
    Guest
    εσυ με 2.5 μγ ρε φιλε δεν ποιανετε ειναι σαν να μην παιρνεις καθολου...
    εγω τι να πω που ξεκινησα με 30μγ...

Page 34 of 66 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 00:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 14:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 06:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •