Δεν ξέρω τι να κάνω? - Page 47
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 47 of 66 FirstFirst ... 37454647484957 ... LastLast
Results 691 to 705 of 976
  1. #691
    hlias1988
    Guest
    Διαβασα στο ιντερνετ οτι οταν καπνιζεις η πινεις και καφε μειωνετε η δραση των αντιψυχωσικων.. και λεει οτι για αυτους που καπνιζουν πρεπει μα δινετε μεγαλυτερη δοση αντιψυχωσικων λογο του οτι δεν πιανουν.. το ιδιο μου ειχε πει και ο ψυχιατρος οταν επαιρνα 15μγ.. μου ειπε οτι κανονικα παιρνεις 10μγ γιατί καπνιζεις 50 τσιγαρα την ημερα! Αυτα!

  2. #692
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Διαβασα στο ιντερνετ οτι οταν καπνιζεις η πινεις και καφε μειωνετε η δραση των αντιψυχωσικων.. και λεει οτι για αυτους που καπνιζουν πρεπει μα δινετε μεγαλυτερη δοση αντιψυχωσικων λογο του οτι δεν πιανουν.. το ιδιο μου ειχε πει και ο ψυχιατρος οταν επαιρνα 15μγ.. μου ειπε οτι κανονικα παιρνεις 10μγ γιατί καπνιζεις 50 τσιγαρα την ημερα! Αυτα!
    Ηλία σταματήστε να παίζετε με την υγεία σας και κάντε ότι σας λένε οι γιατροί σας. Το ίντερνετ λέει ότι θέλει. Πόσες φορές έχουμε πει ότι δεν ψάχνουμε στο ίντερνετ για θέματα υγείας.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #693
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ηλία σταματήστε να παίζετε με την υγεία σας και κάντε ότι σας λένε οι γιατροί σας. Το ίντερνετ λέει ότι θέλει. Πόσες φορές έχουμε πει ότι δεν ψάχνουμε στο ίντερνετ για θέματα υγείας.
    Οκκκκκκκκκ!!!! Καλημερα!!!

  4. #694
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Διαβασα στο ιντερνετ οτι οταν καπνιζεις η πινεις και καφε μειωνετε η δραση των αντιψυχωσικων.. και λεει οτι για αυτους που καπνιζουν πρεπει μα δινετε μεγαλυτερη δοση αντιψυχωσικων λογο του οτι δεν πιανουν.. το ιδιο μου ειχε πει και ο ψυχιατρος οταν επαιρνα 15μγ.. μου ειπε οτι κανονικα παιρνεις 10μγ γιατί καπνιζεις 50 τσιγαρα την ημερα! Αυτα!
    Πως εισαι σημερα?
    Ηρεμησαν καπως τα συπτωματα που ειχες χθες?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #695
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πως εισαι σημερα?
    Ηρεμησαν καπως τα συπτωματα που ειχες χθες?
    Ναι ρε συ καλα ειμαι...! Εχω την μανα μου που ανησυχει με την αποφαση που πηρα με τα φάρμακα.. και εγω ανυσηχω που ανυσηχει... αλλα την εχω παρει την αποφαση μου.. τα φάρμακα τα πηρα γιατι ημουν πολυ βιαιος.. δεν την χτυπησα ποτε αλλα πχ εσπασα το τραπεζι.. μαλακια οκ. Τωρα εχω ηρεμησει..θελω να θεσω νέους στοχους στην ζωη μου.. οχι απαραιτητα επαγγελματικούς.. φιλικους ισως.. να με κανει να αποκτησω προοπτικες στην ζωη μου.. ξερεις κάτι κοβω τα φάρμακα περα απο της παρενεργειες νιωθω οτι αμα επαναυπαυτω ψυχολογικα στα φάρμακα χεστο... η ψυχολογια μου θα ειναι στα ταρταρα.. δεν ειναι κακά τα φάρμακα αλλα οχι για παντα... η ψυχιατρος μου είπε οτι θα πρέπει να τα παίρνω για μια ζωη.. δεν το δεχομαι.. ενηλικας ειμαι υπεύθυνος ειμαι πιστευω και αποφασιζω για τον ευατο μου.. το μονο που με κραταει πισω ειναι η οικονομική εξαρτηση απο την οικογένεια.. με στεναχωρει αυτο... λοιπον το σύνδρομο στέρησης το εχω ακομα, αλλα είχα γραψει καπου οτι μου αρεσει αυτο που γίνετε, γιατι επανέρχεται στημ κανονικη του λειτουργια το σωμα.. οχι χημειες... πραγματικα....!!!

  6. #696
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εγώ σε μια ώρα πάω για υπέρηχο. Φοβάμαι λίγο τα αποτελέσματα.

  7. #697
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ναι ρε συ καλα ειμαι...! Εχω την μανα μου που ανησυχει με την αποφαση που πηρα με τα φάρμακα.. και εγω ανυσηχω που ανυσηχει... αλλα την εχω παρει την αποφαση μου.. τα φάρμακα τα πηρα γιατι ημουν πολυ βιαιος.. δεν την χτυπησα ποτε αλλα πχ εσπασα το τραπεζι.. μαλακια οκ. Τωρα εχω ηρεμησει..θελω να θεσω νέους στοχους στην ζωη μου.. οχι απαραιτητα επαγγελματικούς.. φιλικους ισως.. να με κανει να αποκτησω προοπτικες στην ζωη μου.. ξερεις κάτι κοβω τα φάρμακα περα απο της παρενεργειες νιωθω οτι αμα επαναυπαυτω ψυχολογικα στα φάρμακα χεστο... η ψυχολογια μου θα ειναι στα ταρταρα.. δεν ειναι κακά τα φάρμακα αλλα οχι για παντα... η ψυχιατρος μου είπε οτι θα πρέπει να τα παίρνω για μια ζωη.. δεν το δεχομαι.. ενηλικας ειμαι υπεύθυνος ειμαι πιστευω και αποφασιζω για τον ευατο μου.. το μονο που με κραταει πισω ειναι η οικονομική εξαρτηση απο την οικογένεια.. με στεναχωρει αυτο... λοιπον το σύνδρομο στέρησης το εχω ακομα, αλλα είχα γραψει καπου οτι μου αρεσει αυτο που γίνετε, γιατι επανέρχεται στημ κανονικη του λειτουργια το σωμα.. οχι χημειες... πραγματικα....!!!
    Η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου Ηλια και εσυ ξερεις στο ειπα ,αρκει να προσεχεις λιγο παραπανω τον ευατο σου τωρα .Αν δεις οτι αρχιζεις και ξεφεύγεις σε σκεψεις και πραξεις σε βαθμο που δεν μπορεις να τις ελενχεις να παρεις αμεσως τον γιατρο σου και οτι σου πει θα το κανεις .
    Σου ευχομαι να μην χρειαστει αλλα τουλαχιστον εχε τον νου σου στον αυτοελενχο σου και μην κανεις πραγματα που θα σε βλάψουν .
    Η μαμα δικαιολογημενα ανησυχεί ,αλλα αν σε βλεπει καλα θα ειναι και αυτη ,θα δεις

    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Εγώ σε μια ώρα πάω για υπέρηχο. Φοβάμαι λίγο τα αποτελέσματα.
    καλα αποτελεσματα να εχεις και να μην ξεχασεις και τον ψυχιατρο σου.
    ολα καλα θα πανε θα το δεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #698
    hlias1988
    Guest
    Ευχαριστω μαριλου!!

  9. #699
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Οκκκκκκκκκ!!!! Καλημερα!!!
    Καλημερα!
    Να το κάνεις αυτό που θέλεις, δεν αντιλέγω. Αλλά συζητα το με τον γιατρό που στα έδωσε να τα μειώσετε μαζί. Πιο αποτελεσματικο θα είναι έτσι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #700
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Βγήκε ο υπέρηχος. Όλα φυσιολογικά και το ήπαρ απλά υπάρχει λίπος.

  11. #701
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Παίρνω την ψυχίατρο αλλά δεν το σηκώνει.

  12. #702
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Δεν ξέρω γμτ. Πολύ αγχος. Και ντροπή. Δεν είναι ότι δεν μπορώ να χαλαρώσω. Μπορώ. Είναι ότι όταν χαλαρώνω με πιάνουν αμέσως τύψεις. Και σφίγγονται τα νεύρα μου ειδικά της μέσης. Είχα τα φόντα να γίνω σχεδόν ότι ήθελα. Πώς κατέληξα έτσι?

  13. #703
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πήρα τη γιατρό τηλέφωνο. Μου είπε να συνεχίσω τα χάπια κανονικά.

  14. #704
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Βγήκε ο υπέρηχος. Όλα φυσιολογικά και το ήπαρ απλά υπάρχει λίπος.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Δεν ξέρω γμτ. Πολύ αγχος. Και ντροπή. Δεν είναι ότι δεν μπορώ να χαλαρώσω. Μπορώ. Είναι ότι όταν χαλαρώνω με πιάνουν αμέσως τύψεις. Και σφίγγονται τα νεύρα μου ειδικά της μέσης. Είχα τα φόντα να γίνω σχεδόν ότι ήθελα. Πώς κατέληξα έτσι?
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Πήρα τη γιατρό τηλέφωνο. Μου είπε να συνεχίσω τα χάπια κανονικά.

    Ολα καλα tzimani ειναι φυσιολογικα ολα αυτα και θα περασουν ακομα και η μεση οταν αρχισουν και δρουν τα χαπια ,ειναι αυτο που ειπα εγω ,απίστευτο και ομως μια κατηγορια δρουν και στο νευροπαθητικο πονο ειτε χαλαρωνοντας σε ειτε συμβάλλοντας στην αντίληψη ολου αυτου ,αλλη μια ανεξηγητη χημεια που βοηθαει τον εγκεφαλο μας να το αντιληφθει διαφορετικα.


    Τι λες θελεις να συζηταμε ολοι μαζι εδω και αλλα θεματα καθημερινοτητας σου και να αφησουμε τον χρονο και τα χαπια να κανουν την δουλεια τους ?

    Θα σε βοηθησει καθολου ολο αυτο να ξεχνιεσαι και να βρισκεις λυσεις και σε αλλα ζητηματα που σε απασχολουν περαν του ψυχολογικου σου?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #705
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ολα καλα tzimani ειναι φυσιολογικα ολα αυτα και θα περασουν ακομα και η μεση οταν αρχισουν και δρουν τα χαπια ,ειναι αυτο που ειπα εγω ,απίστευτο και ομως μια κατηγορια δρουν και στο νευροπαθητικο πονο ειτε χαλαρωνοντας σε ειτε συμβάλλοντας στην αντίληψη ολου αυτου ,αλλη μια ανεξηγητη χημεια που βοηθαει τον εγκεφαλο μας να το αντιληφθει διαφορετικα.


    Τι λες θελεις να συζηταμε ολοι μαζι εδω και αλλα θεματα καθημερινοτητας σου και να αφησουμε τον χρονο και τα χαπια να κανουν την δουλεια τους ?

    Θα σε βοηθησει καθολου ολο αυτο να ξεχνιεσαι και να βρισκεις λυσεις και σε αλλα ζητηματα που σε απασχολουν περαν του ψυχολογικου σου?
    Η καθημερινότητα εδώ και δύο μήνες είναι η φροντίδα των δικών μου και περπάτημα και δίαιτα. Πιο πριν ήταν να ψάχνω δουλειά στο ίντερνετ. Τώρα κλαίγομαι σε γνωστούς μπας και περιμαζέψει κανένας το αποτυχημένο κουφάρι μου πρώτου τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα.

Page 47 of 66 FirstFirst ... 37454647484957 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. δε ξέρω τι να κάνω πια..
    By noname99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2018, 01:18
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  4. Δεν ξερω τι να κανω
    By VOI in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2014, 15:03
  5. Δεν ξερω τι να κανω
    By christiex94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2014, 07:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •