Συνεχης αγχος για hiv - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 101
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Καταρχην μονο ενα δωμάτιο ειχε για αιμοληψια? Μπορει ο συγκεκριμένος να πηγε σε αλλο δωματιο. Εκτος αυτου, ειλικρινά, τι θα εκανε μετα η κοπέλα? Θα πηρε να χρησιμοποιησει το ιδιο? Για ποιο λόγο να το κάνει?

  2. #77
    Δεν ξερω νομιζω πως ναι σε ενα δωματιο τους βαζουν.Εσενα πως σου ακουγετε lloullou αυτο που σκεφτομαι;;;;;Παω να τρελαθω νιωθω οτι πηγα στη φωλια του λυκου εκει μεσα,νιωθω οτι τοσο καιρο τζαμπα αγχωνομουν και τωρα στη κυριολεξια εκτεθηκα,το μετανιωνω που πηγα σε αυτο το κεντρο,εχω μια φιλη που δουλευει σε νοσοκομειο μου λεει απο την μια οτι οταν κανουν ενεση το πρωτο πραγμα που κανουν ειναι να αφαιρεσουν την ενεση σε ενα ειδικο δοχειο,δεν αντεχω νιωθω οτι ζαλιζομαι τα ματια μου τα νιωθω βαρυα και εχω ενα σφιξιμο στο λαιμο

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Ψυχραιμία, έχεις παθει κρίση πανικού τωρα, κι εγώ το παθαινα και δεν ήθελα ανθρωπο να δω και να ακουσω, κουκουλωνομουν στο κρεβατι κι εκλαιγα απο τον φοβο. Θεωρω πραγματικά οτι τζάμπα αγχωνεσαι. Δε γίνονται τετοια λαθη το 2020 σε διαγνωστικα κεντρα. Το πρωτο που κανουν οπως σου ειπε η φιλη σου είναι να αφαιρεσουν το παλιο κ να βαλουν καινούργιο. Το χω παθει κι εγώ αυτο, να παω για καλυτερα και να φυγω χειρότερα και μετα να λεω τι ήθελα και πηγα. Ομως ειλικρινά δεν πιστευω οτι εχεις λογο να ανησυχείς!!

  4. #79
    Δεν ξερω δεν αντεχω να ειμαι ετσι,ακριβως αυτο θελω να ειμαι κουκουλωμενος κατω απο την κουβερτα δεν θελω τιποτα αλλο δεν εχω ορεξη για τιποτα μονο εκει ειμαι πιο ηρεμος.Δηλαδη πηγα για να τελειωσει ολο αυτο και ξαφνικα νιωθω οτι μου εγινε κακο.Δεν ξερω αν και εσυ ησουν ετσι,το λεω απο την εννοια οτι εσυ αποκλειεται να επιασες τοσο πατο οσο εγω γιατι εσυ ειχες παιδι και αντρα δεν ξερω αν μπορουσες να πεσεις τοσο πολυ

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Ωωωω, τοσο κι ακόμα περισσότερο!!! Πιο πατο δεν εχει!! Η λεξη πατος είναι μικρη για να περιγράψει το ποσο χαμηλά ειχα πεσει! Κι ακόμα φυσικά δεν εχω ξεμπερδεψει, δλδ παλι τρωω φρικες σε μικρότερο βαθμό.. Μην το βλέπεις ετσι, δε φταις εσυ που σου συμβαίνει αυτο, τι θα πει εχω πιασει πατο, εδω υποφέρουμε πραγματικά, δεν είναι απλο!! Ξερω ότι τωρα εισαι στη χειρότερη φαση. Αλλα θέλω να σφιξεις τα δοντια και να κανεις για λιγο καιρο υπομονή. Μεχρι να αρχισουν να σε πιανουν τα λαντοζ. Εν αναγκη σε πολυ μεγαλη ενταση, ισως θα μπορουσε ο γιατρός να σου δωσει λιγο ζαναξ, ελαχιστη δοση, κι αυτο μονο για μερικες μερες γιατί είναι πολυ εθιστικο. Μονο αν δεις οτι δεν την παλεύεις με τίποτα. Ομως κανε λιγο υπομονη, προσπαθησε να ηρεμήσεις και να αφήσεις τις μερες να περασουν..

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Τα τελευταία χρονια που ηρεμησα αρκετα, δεν τρεχω πια για εξετασεις. Παλιοτερα με αφορμες που φρίκαρα πολυ, αφηνα να περασουν 3 μηνες και πηγαινα κι εκανα τεστ. Καταλαβαίνεις ομως καθε φορά για 3 μηνες πως ημουν... Κι αφου εβγαιναν τα αποτελέσματα, μπορει την επομενη μερα ή στιγμη να ξαναετρωγα πάλι φρικη με κατι αλλο. Και αντε παλι 3 μηνες και μετα ξανα τεστ. Κι ετσι περνουσε ο χρονος... Ωσπου κατάλαβα οτι δεν είναι δουλεια αυτη, δε γινεται για καθε παρανυχιδα, πιθανο τσιμπημα, πιθανη πληγη να τρεχω να εξεταζομαι. Και μια μερα σταματησα. Το αφησα και εβραζα στο ζουμι μου. Μαζι με τον ψυχοθεραπευτη που με κρατουσε. Μου έλεγε αν πας, θελω να μου το πεις, να μη μου πεις ψέματα πως δεν πηγες. Καποια στιγμή δεν πηγα τελικα καθολου. Αντεξα. Δεν επαθα τιποτα. Περασε καιρος. Ολα καλα!

  7. #82
    Μπραβο σου που το ξεπερασες και εισαι καλα,χαιρομαι πολυ να βλεπω οτι υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι ειναι καλα πλεον

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Τελειως δεν ξέρω αν θα το ξεπερασω ποτε... Απλα να μπορώ να είμαι λειτουργικη, αυτο θέλω.

  9. #84
    Μου ηρθαν σημερα και τα τελευταια αποτελεσματα,ειχα κανει pcr hiv1 hiv2 hcv και τα τρια αρνητικα.Τις εξετασεις τις εκανα 16 μερες απο το αντισηπτικο λογικα με καλυπτουν,τωρα το μονο που μου εχει μεινει αν εγινε βλακεια την μερα της εξετασης

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιάννη οι παράλογες σκέψεις είναι σύμπτωμα ότι κάτι άλλο σε χαλάει και ξεσπάς εκεί, στην αρρωστοφοβία, ίσως έχεις ανάγκη από προσοχή ή κάποιες ενοχές ή κάτι άλλο σε χαλάει στη ζωή σου και αρνείσαι να το παραδεχτείς στον ίδιο σου τον εαυτό.

    Εκεί βοηθάει η ψυχοθεραπεία, αλλά εκεί είναι και το δύσκολο γιατί σαμποτάρουμε οι ίδιοι τον εαυτό μας και αντιστεκόμαστε στο να βρούμε τι πραγματικά φταίει.

    Εγώ νομίζω ότι πέρα απο την αγωγή που θα σε βοηθήσει, καλό είναι να ψαχτείς παράλληλα με κάποιον ειδικό κι από αυτή την πλευρά.

  11. #86
    Sonia μου σε ευχαριστω αρχικα.Δεν εχω θεμα ειμαι ενας ανθρωπος που για να γινω καλα ας.κανω οτι χρριαστει,εχω μια απορια οταν λες ψυχοθεραπεια εννοεις περα απο το γιατρο που κανω συνεδριες να βρω και ενα ψυχολογο που ειδικευετε λογικα.Αλλα να σου πω κατι ρε σονια δηλαδη οι σκεψη μου οτι μπορει να κολλησα απο το διαγνωστικο σου φαινεται παραλογη;Σε ρωταω βασικα προσπαθω να σκεφτω οτι μου το λεει αυτο ενας φιλος μου αυτο για τον ευατο του και προσπαθω να δω πως φαινεται

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, παράλογη σκέψη μου φαίνεται.

  13. #88
    Τι να πω και εγω προσπαθω να σκεφτω λογικα και να πω δεν γινεται.Δεν αντεχω αλλο εχω εξαντληθει δεν μπορω να ζω αλλο ετσι δεν γινεται,δεν θελω να ειμαι ετσι δεν ξερω τι να κανω.Φοβαμαι παρα πολυ,το ξερω οτι μαλλον ειναι στο μυαλο μου γιατι εγω φοβαμαι μονο που πηγα εκει μεσα,που ακουμπησα το τηλεφωνο ενα στηλο που μου δωσαν οτι εκατσα στη καρεκλα οτι μου βαλαν αυτον τον ιμαντα για να μου παρουν αιμα,τρεμω δεν ξερω τι θα γινει

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Giannislaa πως είσαι?

  15. #90
    Γεια σου lloullou δεν ξερω ειμαι καπως καλυτερα,ετσι νιωθω καποιες στιγμες ισως παει να κανει κατι το ladoze η δεν ξερω.Ειναι στιγμες που λεω δεν παιζει να εχεις τιποτα αλλες στιγμες που λεω αν το εχεις δεν μπορεις να κανεις κατι θα ζησεις ετσι.Σημερα πηγα και εκανα και αλλη εξεταση pcr.Μπηκα μεσα και πριν κατσω στη καρεκλα ειπα στο παιδι που θα μου επερνε αιμα οτι μην με παρεξηγησεις εχει ψυχολογικο θεμα και φοβαμαι παρα πολυ και θελω να βλεπω τη διαδικασια και του ειπα και οτι στο αλλο διαγνωστικο που πηγα δεν ειδα τη διαδικασια και φοβαμαι παρα πολυ μην εγινε κανενα λαθος.Το παιδι αρχισε να μου λεει οχι δεν γινονται τετοια λαθοι εδω οι τατουατζιδες δεν το κανουν αυτο θα γινει σε διαγνωστικο.Τεσπα αυτος δεν μου πηρε αιμα με συριγγα αλλα με πεταλουδα που ηταν ενωμενη με ενεση,την ανοιξε μπροστα μου και μου την εβαλε στη φλεβα,μετα ειδα που την πεταξε αμεσως και στο κιτρινο δοχειο,αλλα σκεψου μου κανει παιχνιδια το μυαλο μου γιατι δεν θυμαμαι το αιμα μετα πως το εβαλε στο μπουκαλακι και λεω λες να εγινε κανενα λαθος αλλα εκει παω να το σωσω και λεω οχι αφου ειδες οτι στην ανοιξε μπροστα σου και του ειχες κανει και τετοιο προλογο.Γενικα με φοβιζουν πλεον οι διαδικασια της αιμοληψιας,αισθανομαι οτι οποιπς δινει αιμα παιζει με την τυχη του,ημουν ετοιμος να αναιβασω θεμα και να ρωτησω αν υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι λογω καποιοιυ προβληματος τους παιρνουν αιμα συχνα για να δω αν ειναι φυσιολογικο

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Συνεχής φόβος για hiv
    By KB24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 30-01-2020, 14:59
  2. Συνεχής φόβος και άγχος για HIV
    By Jake in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 13-05-2018, 23:38
  3. ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 08-11-2016, 11:38
  4. Συνεχής ανασφάλεια
    By Mar.Evans in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 20:37
  5. Συνεχής κόπωση
    By Margaritta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 09-09-2010, 15:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •