πονοι, πονοι, πονοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    πονοι, πονοι, πονοι

    Καλημέρα!!! πάλι εγώ !
    βρήκα εναν εαξιρετικό χειροπρακτικό κ μου διόρθωσε πολλά θέματα που είχα σε μόλις δύο επισκεψεις αλλάααααα
    οι πονοι στην ωμοπλατη δν λενε να περασουν! κανω πολυ περισσοτερες κινησεις κλο καμια σχεση πως ημουν αλλα καθε πρωι κ ολη τη μερα εχω πονους στα δυο μου πλευρα στα σημεια που ενωνονται με τις ωμοπλατες κ ερωτω!!
    λετε να ειναι καρκινος;;;;
    λετε να ειναι οντως καποιο αυτοανοσο παροτι οι εξετασεις λενε οτι δν υπαρχει αυτοανοσο;;
    λετε να ειναι τα πνευμονια μου;;;
    λετε να ειναι κατι ανιατο κ εν τελει ν μου προκαλεσει θανατο;;;
    3 χρονια ποναω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλημέρα..εξετάσεις λογικα θα έχεις κάνει.τι δείξανε?να είναι καρκίνος και να πονάς 3 χρόνια λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

  3. #3
    η ακτινογραφια δν εδειξε τιποτε περα απο αλατα !! μαγνητικη μ ειπαν δν χρειαζεται!
    οι αιματολογικες μου ειναι τελειες!!! κ επισης ηδη κανω πολυ περισσοτερα στο γυμνατσηριο αρα εχει υπαρξει τρελη βελτιωση!! τωρα ομως γιατι να ποναω ακομη εκει;;;;;;; εχει τυχει σε κανεναν;;;
    ειπατε ισως ειναι ψυχοσωματικο λογω συνεχομενου σφιξιματος;;;;;;

  4. #4
    και γι αυτοανοσα που εχω κανει ηταν ολες οι τιμες αρνητικες για ολα τα σπονδυλοτετοια !!! ομως συνεχιζω κ ποναω!!! βαρεθηκα να τρεχω σε γιατρους!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Είμαι σίγουρη ότι δεν έχεις απολύτως τίποτα..μπορεί να πονάς από την γυμναστική που κάνεις, μπορεί να είναι και η λαθος στάση σώματος,μπορεί πολλά..εγώ πονάω στην ωμοπλάτη αλλά είναι ο τρόπος που κοιμάμαι.μην φοβάσαι αφού όλες οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές δεν έχεις τίποτα.

  6. #6
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Καλημέρα!!! πάλι εγώ !
    βρήκα εναν εαξιρετικό χειροπρακτικό κ μου διόρθωσε πολλά θέματα που είχα σε μόλις δύο επισκεψεις αλλάααααα
    οι πονοι στην ωμοπλατη δν λενε να περασουν! κανω πολυ περισσοτερες κινησεις κλο καμια σχεση πως ημουν αλλα καθε πρωι κ ολη τη μερα εχω πονους στα δυο μου πλευρα στα σημεια που ενωνονται με τις ωμοπλατες κ ερωτω!!
    λετε να ειναι καρκινος;;;;
    λετε να ειναι οντως καποιο αυτοανοσο παροτι οι εξετασεις λενε οτι δν υπαρχει αυτοανοσο;;
    λετε να ειναι τα πνευμονια μου;;;
    λετε να ειναι κατι ανιατο κ εν τελει ν μου προκαλεσει θανατο;;;
    3 χρονια ποναω....
    3 χρόνια αδιάγνωστο καρκίνο των οστών που δεν φαίνεται στην ακτινογραφία αποκλείεται να έχεις ! Μπορεις να χαλαρώσεις.


    Αφού λες ότι πας και γυμναστήριο , πάρε βοήθεια από κάποιον γυμναστή για να κάνετε ενδυνάμωση στους ώμους, το στήθος και την άνω πλάτη. Με σύνεση στα κιλά που χρησιμοποιείς και σωστή εκτέλεση των ασκήσεων ε?

    Θα δεις ότι θα νιώσεις πολύ καλύτερα, αλλά θέλει δουλειά. 3 χρόνια πόνος δεν είναι δυνατό να εξαφανιστούν με 2 συνεδρίες μόνο στον χειροπρακτικό. Το ότι είχες βελτίωση όμως είναι πολύ ενθαρρυντικό :)

  7. #7
    κ αν ειναι ρε παιδια κατι ρευματυοειδες;;; αν ειναι τα πνευμονια μου;;
    αρα ισως οντως χρειαζονται κ αλλες συνεδριες;;; οπως κανουμε πχ στον φυσικοθεραπευτη;;;

  8. #8
    ποναω στην ανασα τη βαθια κ σε μερικες κινησεις.......αλλα ρεε παιδια πολλα χρονια συνεχομενα...

  9. #9
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    κ αν ειναι ρε παιδια κατι ρευματυοειδες;;; αν ειναι τα πνευμονια μου;;
    αρα ισως οντως χρειαζονται κ αλλες συνεδριες;;; οπως κανουμε πχ στον φυσικοθεραπευτη;;;
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    ποναω στην ανασα τη βαθια κ σε μερικες κινησεις.......αλλα ρεε παιδια πολλα χρονια συνεχομενα...
    Να έχεις ρευματοειδή αρθρίτιδα επι 3 χρόνια και να σε πονάει μονο η ωμοπλάτη και όχι οι άλλες αρθρώσεις των χεριών και των ποδιών δεν είναι πιθανό σενάριο.

    Οι πνεύμονες σου θα σου έκαναν άλλα συμπτώματα, όχι πόνο στις κινήσεις των ώμων.

    Αν έχεις πάει στον γιατρό σου με αυτές τις ανησυχίες και σε έχει διαβεβαιώσει ότι είσαι εντάξει δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Αν δεν έχεις δει γιατρό, άσε τον χειροπρακτικό για λίγο και δες παθολόγο- ορθοπεδικό ώστε να σε καθησυχάσουν και να φυγει το αγχος σου.

  10. #10
    ειχαδει παλαιοτερα ορθοπεδικο κ ολα ηταν οκ! ο παθολογος κ ο ακτινολογος που διαβασαν τις ακτινες ειπαν ειναι μονο αλατα κ τιποτε αλλο αλλα τα αλατα δν πονανε.........
    ειναι ομως μου ειπαν κρυωματα .λαθος σταση σωματος. σφιξιμο κκλπ αλλα ρε σεις!! δεν υποφερεται!!!

  11. #11
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    ειχαδει παλαιοτερα ορθοπεδικο κ ολα ηταν οκ! ο παθολογος κ ο ακτινολογος που διαβασαν τις ακτινες ειπαν ειναι μονο αλατα κ τιποτε αλλο αλλα τα αλατα δν πονανε.........
    ειναι ομως μου ειπαν κρυωματα .λαθος σταση σωματος. σφιξιμο κκλπ αλλα ρε σεις!! δεν υποφερεται!!!
    Αφού σε είδαν γιατροί μην βάζεις άκυρες διαγνώσεις στο κεφάλι σου και κάθεσαι και υποφέρεις

    Η λαθος στάση σωματος και το σφίξιμο φτιάχνονται όλα με γυμναστική, αλλά όπως σου είπα θέλει δουλειά εκ μέρους σου και δεν πρέπει να το αφήνεις και να το ξαναπιάνεις γιατί το πρόβλημα θα επιμένει.
    Δεν είναι λυση να κάθεσαι και να πονας, μίλησε με εναν φυσιοθεραπευτη και εναν γυμναστή ωστε να βγάλετε πρόγραμμα

  12. #12
    Καλημερα!!! ςχω παει αμετρητες φορες αυτα τα 3 χρονια σε φυσικοθεραπευτη κ εχω κανει ολες τις συνεδριες που δικαιουμαι κ εγω κ του αντρα μου εχω παρει κα δυστυχως λυση δν βρηκα!! εχει 2 μηνες που κανω πιλατες κ εχω δει βελπτιωση σε συνδιασμο μ τον χειροπρακτικο (δυστυχως η ευτυχως μονο μ αυτον ανακουφιστηκα καπως ) ωστοσο ενω μου ελυσε πχ την ιερολαγονιτιδα (δν ποναω καθολου πια κ καθομαι κ σηκωνομαι σε δευτερολεπτα κλπ) κ τις τενοντιτιδες στα χερια ...η πλατη κ τα πλευρα μου ειναι λιγηοτερο ανακουφισμενα κ σε καποιες φασεις πονανε πολυ κ αναρωτιεμαι γι αυτο πρεπει προφανως να ξαναπαω;;;;;; μηπως ο ενας μηνας που αφηνω κενο αναμεσα στα ραντεβουειναι πολυς;;;; μηπως δν ειναι εν τελει μυοσκελετικο; γι αυτο αναρωτιεμαι ...αν δν περναει με γυμναστικη κ χειροπρακτικο τι ειναι;;;

  13. #13
    προφανως δν καθομαι να ποναω ...εχω κανει νομιζω τα παντα ολα απο θεμα διαγνωσεων κ θεραπειων...

  14. #14
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Καλημερα!!! ςχω παει αμετρητες φορες αυτα τα 3 χρονια σε φυσικοθεραπευτη κ εχω κανει ολες τις συνεδριες που δικαιουμαι κ εγω κ του αντρα μου εχω παρει κα δυστυχως λυση δν βρηκα!! εχει 2 μηνες που κανω πιλατες κ εχω δει βελπτιωση σε συνδιασμο μ τον χειροπρακτικο (δυστυχως η ευτυχως μονο μ αυτον ανακουφιστηκα καπως ) ωστοσο ενω μου ελυσε πχ την ιερολαγονιτιδα (δν ποναω καθολου πια κ καθομαι κ σηκωνομαι σε δευτερολεπτα κλπ) κ τις τενοντιτιδες στα χερια ...η πλατη κ τα πλευρα μου ειναι λιγηοτερο ανακουφισμενα κ σε καποιες φασεις πονανε πολυ κ αναρωτιεμαι γι αυτο πρεπει προφανως να ξαναπαω;;;;;; μηπως ο ενας μηνας που αφηνω κενο αναμεσα στα ραντεβουειναι πολυς;;;; μηπως δν ειναι εν τελει μυοσκελετικο; γι αυτο αναρωτιεμαι ...αν δν περναει με γυμναστικη κ χειροπρακτικο τι ειναι;;;
    αφού έχεις καλή συνεργασία με τον χειροπρακτικό εννοείται να ξαναπάς! Όταν χάσεις βάρος θα πάρεις και απο εκεί ένα boost. Οι γιατροί είπαν ότι είναι μυοσκελετικό, μην αγχώνεσαι. Μόνη σου το λες ότι βλέπεις βελτίωση. Θέλει υπομονή, άμεση λυση δεν υπάρχει.

  15. #15
    ναι το σκεφτηκα κ εγω αυτο μ τα κιλα!! σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο που ξοδεψες τοσες μερες για μενα!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πόνοι, πόνοι, πόνοι
    By Eirinitr8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 04-10-2022, 18:16
  2. Πόνοι στα πλευρά
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2016, 14:30
  3. Πόνοι στο στήθος!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2015, 13:55
  4. ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-12-2014, 10:33
  5. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-03-2011, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •