μην αγοραζετε προιοντα σε υπερββολικα χαμιλες τιμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    μην αγοραζετε προιοντα σε υπερββολικα χαμιλες τιμες

    σας το λεω εκ πειρας για να σας προστατεψω γιατι πηγαινει πανω απο ενας χρονος που παρατηρω οτι τα πολυ φτηνα προιοντα δεν ειναι πια πολυ φφτηνα αλλα ειναι πανακριβα σχετικα με τις υπηρεσιες που προσφερουν αφου για να μου πανε κοντρα κατι που ειναι το μονο που τους ενδαφερει τα εκαναν αγνωριστα γιατι τρεμουν μηπως ακολουθησουν ολοι το παραδειγμα μου και αρχισουν να παιρνουν οτι φτηνοτερο βρησκουν και ο σκοπος της ζωης τους ειναι να λεω ασπρο και να λενε μαυρο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ενταξει αυτο ισχυει παντα.
    πολλες φορες το φθηνο μας βγαινει ακριβοτερο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ενταξει αυτο ισχυει παντα.
    πολλες φορες το φθηνο μας βγαινει ακριβοτερο
    τωρα τελευταια ολες οι συσκευες που χρησιμοποιουν μπαταρια επεσαν στη μεση σαν κατι να τους τρωει την ενεργεια χωρις να τις χρησιμοποιεις και εφοσον δεν μας παρακαλουθουν ας βρει καπιος εξηγιση γι αυτο γιατι φανταζομαι οτι θα υπαρχουν και αλλοι που τους συνεβει αυτο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οι μπαταρίες αδειάζουν πιο γρήγορα όσο κρυώνει ο καιρός.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    επισης, οι μπαταριες αδειαζουν και σε αναμονη, οχι μονο οταν χρησιμοποιουνται. αργοτερα βεβαια, αλλα αδειαζουν.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Οι μπαταρίες αδειάζουν πιο γρήγορα όσο κρυώνει ο καιρός.
    kαι ξαφνικα ενω φορτωναν σε 2 ωρες χρειαζονται ενα 5 ωρο για να φωρτισουν? αν ηταν πχ να μου ελεγες οτι αντι να πανε στο 100% πανε στο 90% λογο καιρου θα μπορουσε να στεκει αλλα εδω μιλαμε για τεραστια διαφορα σα να τις ρυθμισε ενα ανθρωπινο χερι δεν ειναι δυνατον πχ σε μια ωρα εκει που μου εδειχνε 50% να μου διχνει 18% και αυτο να ειναι λογο καιρου και ενας ασχετος θα αντιλαμβανοταν οτι κατι τους τρωει την ενεργεια και ξεφορτιζουν αντι να φορτιζουν

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν για παραδειγμα βαλεις 3 προγραματα μαζι να λειτουργουν ειναι πιθανο να πεσει η μπαταρια χωρις ομως να χρεισιμοποιεις τη συσκευη σε αναμονη να πεφτει κατακορυφα η μπαταρια η να φορτιζει το πρασινο μαη αυτο κατι αλλο διχνει εκτος αν μου λες τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια ενας πιθηκος γιατι αν ολοι κανουν αυτο που κανω εγω με ενα κινητο να εχουν 2 μπαταριες μαζι στη συνεχεια δε θα βγαλουν φραγκο αφου ως γνωστον οι περισσοτεροι αντι να αγορασουν μπαταριες αγοραζουν τηλεφωνα αφου μπαταριες δε βρισκεις για μπορουν να τα κονομησουν γιατι αν μαθουν και αυτοι το κολπο να εχουν στο τσεπακι και αλλη μπαταρια μετα θα βαλουν στο τους τις νεες συσκευες

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επισης, οι μπαταριες αδειαζουν και σε αναμονη, οχι μονο οταν χρησιμοποιουνται. αργοτερα βεβαια, αλλα αδειαζουν.
    μεχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει οτι μπαταριες φανταζεσε η δε φανταζεσε απο φτηνη ψηφιακη εως βαρια φωτογραφικη δεν εχω δει ουτε μια φορα μπαταρια να ξεφορτιζει σα βολιδα οπως σε αυτη τη περιοδο το μονο που πραγματι εχω δει ειναι προς το τελος να κλεινει γρηγοροτερα απο πριν αν μπαταρια αδειαζει σε αναμονη αυτο σημαινει οτι την αδειαζει καπιο προγραμα φαντασμα που λειτουργει χωρις τη συγκαταθεση του χρηστη και δε με ενοχλει τοσο αυτο αλλα το να γινει καποιος ενοχλητικος σε συσκευη αλλου αυτο διχνει φοβερο θρασος δε φτανει που βλεπουν τα κουκις για διαφημιστικους λογους και παιρνουν ιδεες τσαμπα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μιλάς για καινούριες μπαταρίες ή για παλιές; Διότι με το καιρό η απόδοσή τους πέφτει. Επίσης μιλάς για κινητά και φωτογραφικές μηχανές ή τι;
    Σίγουρα συμβαίνει αν χρησιμοποιείς πολύ το ίντερνετ και ειδικά αν δεν έχεις καλή γνώση από αυτά τα πράγματα κάποιες φορές να κατεβαίνουν εφαρμογές ή κακόβουλα προγράμματα "από μόνα τους", αλλά μπορείς να πας σε κάποιον κομπιουτερά να σε συμβουλεύσει τι να κάνεις για να έχεις πιο ισχυρά antivirus, anti-spam κτλ και να σου καθαρίσει το δίσκο κτλ από τέτοια προγράμματα στο κινητό ή στον υπολογιστή σου.
    Δεν νομίζω να έχει βάλει στόχο κανένας εσένα συγκεκριμένα, σε όλους λίγο πολύ συμβαίνει αυτό και θέλει μια προσοχή, αλλά ως εκεί.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ενταξει αυτο ισχυει παντα.
    πολλες φορες το φθηνο μας βγαινει ακριβοτερο
    παλιοτερα δεν ηταν ετσι γιατι νομιζαν οτι κανοντας τα μαυρα και μαλον αντιαισθητικα οτι δε θα τα αγορασουν αλλα απ την ωρα που ανακαλυψα το συστημα τους και αρχιζα να αγοραζω οτι φτηνοτερο εβρισκα και επωφεληθηκα απο αυτο τα εκαναν ολα αγνωριστα για να μη μπορει καποιος να βγαλει συμπερασμα αν κατι δε το χρησιμοποιησει δοκιμαστικα και ετσι απ οτι φαινετε εχει οφελος η καταναλωση παρε και αυτο παρε και το αλλο παρε και εκεινο μεχρι να βρεις ποιο σου κανει γιατι με καποιο τροπο πρεπει να αποδειξουν οτι ειναι πανω απ ολα με κολπα συνενοησεις και συνθηματα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μιλάς για καινούριες μπαταρίες ή για παλιές; Διότι με το καιρό η απόδοσή τους πέφτει. Επίσης μιλάς για κινητά και φωτογραφικές μηχανές ή τι;
    Σίγουρα συμβαίνει αν χρησιμοποιείς πολύ το ίντερνετ και ειδικά αν δεν έχεις καλή γνώση από αυτά τα πράγματα κάποιες φορές να κατεβαίνουν εφαρμογές ή κακόβουλα προγράμματα "από μόνα τους", αλλά μπορείς να πας σε κάποιον κομπιουτερά να σε συμβουλεύσει τι να κάνεις για να έχεις πιο ισχυρά antivirus, anti-spam κτλ και να σου καθαρίσει το δίσκο κτλ από τέτοια προγράμματα στο κινητό ή στον υπολογιστή σου.
    Δεν νομίζω να έχει βάλει στόχο κανένας εσένα συγκεκριμένα, σε όλους λίγο πολύ συμβαίνει αυτό και θέλει μια προσοχή, αλλά ως εκεί.
    δε κανουν τιποτα ολα αυτα οι πληρωμες αυτες για της υπηρεσιες της πλακας ειναι ψιχουλα γι αυτους που θελουν μηνιατικο γι να σε προστατευουν εκτος αν καποιος το εχει φανερο το προγραμα αντι να το κρυβει γιατι αν πραγματι το κανω αυτο ειναι σα να του ζητω να τα βγαλω περα χωρις να τον πληρωνω εδω αν αρχισεις να αγοραζεις πραγματα που δε συμφερουν την υπερκαταναλωση τους θα σου πουν μη το παρεις αυτο παρε το αλλο οστε να εχουμε δουλεια και αν ανακαλυψεις κατι μονος σου παρατηροντας τα ολα αυτα απο κοντα μετα θα αρχισουν να ασχολουνται μαζι σου και μονο αν εισαι σουπερ ηρωας θα τα βγαλεις περα

Similar Threads

  1. light προιοντα
    By Missmary852 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-2014, 11:26
  2. Τιμες Εξετασεων
    By -wow- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-2012, 09:06
  3. Παιδια sos ... τιμες ζαχαρου τσιμπημενες ...
    By stellou1989_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 02-12-2009, 18:41
  4. ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ
    By Nefeli- in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 25-02-2009, 21:21
  5. προιοντα lihgt
    By ΔΙΟΝΥ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 29-12-2007, 18:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •