O αδελφός μου δεν με αφήνει να πάρω αναρρωτική από την δουλειά μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650

    O αδελφός μου δεν με αφήνει να πάρω αναρρωτική από την δουλειά μου

    Εγώ ανήκω στις ευπαθής ομάδες με ψυχωτική διαταραχή τώρα με τον Covid ζήτησα να πάρω αναρρωτική και ο αδελφός μου δεν με αφήνει να πάρω. Ο αδελφός μου είναι βίαιος και θα μου δημιουργήσει πρόβλημα Μπορείται να μου προτείνετε καμία λύση?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δελφίνι κοπέλα μου, κατά καιρούς επανέρχεσαι και γράφεις τα ίδια απαράδεκτα. Η λύση είναι να γράψεις τον σκερβελέ χαραμοφάη αδερφό σου στα φρύδια σου, να χαράξεις τον δρόμο σου σαν ενήλικος άνθρωπος μακριά από τοξικά σόγια και να βρεις την ηρεμία σου και τον εαυτό σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ ανήκω στις ευπαθής ομάδες με ψυχωτική διαταραχή τώρα με τον Covid ζήτησα να πάρω αναρρωτική και ο αδελφός μου δεν με αφήνει να πάρω. Ο αδελφός μου είναι βίαιος και θα μου δημιουργήσει πρόβλημα Μπορείται να μου προτείνετε καμία λύση?
    ναι, να υποχρεωσετε τον αδερφο σου να κανει θεραπεια. κι αν δεν θελει , εφοσον επιτιθεται και σας κακοποιει οπως εχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ πει εδω, να κανετε εισαγγελικη παραγγελια για να μπει σε θεραπευτηριο.
    οσο δεν το κανετε, τι θες να σου κανουμε εδω; να σου πουμε κανενα ξορκι; μια ηταν η παλαβη εδω που πιστευε οτι κανει μαγια ο πρωην της, εφυγε κι αυτη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ ανήκω στις ευπαθής ομάδες με ψυχωτική διαταραχή τώρα με τον Covid ζήτησα να πάρω αναρρωτική και ο αδελφός μου δεν με αφήνει να πάρω. Ο αδελφός μου είναι βίαιος και θα μου δημιουργήσει πρόβλημα Μπορείται να μου προτείνετε καμία λύση?
    Η λύση θα ήταν να μην είσαι καν στο ίδιο περιβάλλον μαζί του. Αλλα αν αυτό δεν μπορεί να γίνει, που μάλλον δεν μπορεί (θυμάμαι είχες πει και αλλη φορα για τον αδερφό σου), δεν μπορείς να πεις ότι βγήκες σε αναστολή? Πρέπει δηλαδή να δίνεις λογαριασμό για όλα?
    Ο αδερφός σου χρειάζεται βοήθεια και αυτή θα ήταν και η ιδανική λύση.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Η λύση θα ήταν να μην είσαι καν στο ίδιο περιβάλλον μαζί του. Αλλα αν αυτό δεν μπορεί να γίνει, που μάλλον δεν μπορεί (θυμάμαι είχες πει και αλλη φορα για τον αδερφό σου), δεν μπορείς να πεις ότι βγήκες σε αναστολή? Πρέπει δηλαδή να δίνεις λογαριασμό για όλα?
    Ο αδερφός σου χρειάζεται βοήθεια και αυτή θα ήταν και η ιδανική λύση.
    τί είναι αυτό δηλαδή?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, να υποχρεωσετε τον αδερφο σου να κανει θεραπεια. κι αν δεν θελει , εφοσον επιτιθεται και σας κακοποιει οπως εχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ πει εδω, να κανετε εισαγγελικη παραγγελια για να μπει σε θεραπευτηριο.
    οσο δεν το κανετε, τι θες να σου κανουμε εδω; να σου πουμε κανενα ξορκι; μια ηταν η παλαβη εδω που πιστευε οτι κανει μαγια ο πρωην της, εφυγε κι αυτη...
    ποιος έχει τα κότσια να το κάνει αυτό? δύσκολο μου φαίνεται

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    ποιος έχει τα κότσια να το κάνει αυτό? δύσκολο μου φαίνεται
    Δεν θελει κοτσια. αποφαση θελει. οι γονεις του τον χαιδευουν κι αυτος κοντευει να σας σκοτωσει. οι γονεις σας φταινε, ουτε εκεινος καν δεν φταιει, γιατι εκεινος εχει το ακαταλογιστο.
    δεν το κανεις εσυ, η αστυνομια το κανει. θελει ομως να κανετε την καταγγελια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Δεν θελει κοτσια. αποφαση θελει. οι γονεις του τον χαιδευουν κι αυτος κοντευει να σας σκοτωσει. οι γονεις σας φταινε, ουτε εκεινος καν δεν φταιει, γιατι εκεινος εχει το ακαταλογιστο.
    δεν το κανεις εσυ, η αστυνομια το κανει. θελει ομως να κανετε την καταγγελια.
    Ok ο μπαμπάς μου σκέφτεται να το κάνει αυτός που λες !!!! Η μαμά μου δεν θέλει . Θα ενθαρρύνω και εγώ τον μπαμπά μου να το κάνει αλλά να περάσει ο Covid γιατί τα πράγματα τώρα είναι δύσκολα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ok ο μπαμπάς μου σκέφτεται να το κάνει αυτός που λες !!!! Η μαμά μου δεν θέλει . Θα ενθαρρύνω και εγώ τον μπαμπά μου να το κάνει αλλά να περάσει ο Covid γιατί τα πράγματα τώρα είναι δύσκολα!
    καλη επιτυχια..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    τί είναι αυτό δηλαδή?
    Οι δουλειές που έκλεισαν λόγω Covid, οι υπάλληλοι βγήκαν σε αναστολή. Και υπάρχουν και περιπτώσεις που βγήκαν οι μισοί χωρίς να κλείσει η δουλειά εντελώς.
    Αλλά εννοείται ότι αυτή δεν είναι λύση του προβλήματος σου. Απλά θα πάρεις την άδεια που θέλεις χωρίς να του πεις την αλήθεια και χωρίς να χρειαστεί να σε πρήζει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν θυμάμαι καλά είναι νοσηλεύτρια, οπότε πολύ χλωμό να γίνει πιστευτό ότι βγήκε τώρα σε αναστολή!
    Και φυσικά δεν είναι και λύση να κάθεσαι να λες ψέματα και να υποκύπτεις σε εκβιασμούς και απειλές. Τα ψέματα φέρνουν άλλα ψέματα κι άντε να τα μαζέψεις μετά άλλωστε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αν θυμάμαι καλά είναι νοσηλεύτρια, οπότε πολύ χλωμό να γίνει πιστευτό ότι βγήκε τώρα σε αναστολή!
    Και φυσικά δεν είναι και λύση να κάθεσαι να λες ψέματα και να υποκύπτεις σε εκβιασμούς και απειλές. Τα ψέματα φέρνουν άλλα ψέματα κι άντε να τα μαζέψεις μετά άλλωστε...
    Δεν ήξερα ότι είναι νοσηλευτρια. Σε αυτή την περίπτωση όχι, δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνει αυτό με την αναστολή.
    Και όπως της είπα και πριν, σίγουρα αυτή δεν είναι λύση. Ο αδερφός της χρειάζεται βοήθεια.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    O αδελφός μου χρειάζεται βοήθεια το ίδιο και οι γονείς μου γιατί δεν με αφήνουν να πάρω την αναρρωτική. Ενώ την βρίσκω πολύ έξυπνη σαν λύση για να αποφύγω τα covid προς το παρόν.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εννοείς ότι δεν σε αφήνουν να πάρεις άδεια γιατί θέλουν οικονομική βοήθεια και θεωρούν ότι αν πάρεις άδεια θα χάσεις λεφτά/τη δουλειά σου;
    Ή ότι έχουν τα θέματά τους και για αυτό δεν σε αφήνουν να πάρεις άδεια κι εσύ τους ακούς;

    Όπως και να έχει ήσουν νιά και γέρασες που λέει ο λόγος, σου αρέσει η ζωή σου έτσι; Γιατί δεν κάνεις επιτέλους κάτι να την αλλάξεις;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Βρε παιδιά τι πρόβλημα και αυτό είμαστε πραγματικά για λύπηση.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η συμπεριφορα του με αφηνει αναυδη
    By survivor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 06-05-2017, 12:31
  2. Τη γνώμη σας, να πάρω ή να μη πάρω χάπια.
    By marstay in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 56
    Last Post: 02-03-2016, 16:56
  3. θελω να ζησω και δεν με αφηνει η ψυχολογια μου!
    By edim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2012, 10:43
  4. ο θυρεοειδης δεν μ αφηνει σε ησυχια
    By wannabeskinny in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 18
    Last Post: 13-05-2011, 11:45
  5. Replies: 21
    Last Post: 02-10-2009, 23:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •