Σκέψεις και mind control.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132

    Σκέψεις και mind control.

    Δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ομάδα αλλά δεν ήξερα που άλλο να το γράψω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βιώσει το αίσθημα του mind control. Πιστεύεται ότι υπάρχει το mind control? Κι αν το έχετε αισθανθεί με ποιο τρόπο το αισθάνθηκατε κι αν τελικά καταφέρατε να φύγετε από αυτό. Ας πούμε κάτι που σκέφτεσαι επανηλλημενος αλλά δεν ξέρεις ούτε τι είναι αλλά ούτε γιατί το σκέφτεται αλλά δεν μπορείς να ξεφύγεις από αυτό το σκέφτεσαι εσύ τελικά? Οι αυτόματες σκέψεις είναι σκέψεις που δεν τις ορίζουμε η νομίζουμε ότι δεν τις ορίζουμε αλλά τελικά είναι δικές μας και δεν το ξέρουμε απλά. Είχε ποτέ κανείς τέτοιες σκέψεις που αισθάνεται ότι δεν τις ορίζει αλλά τελικά κατάλαβε ότι ήταν δικές του?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    αν εγραφες πλυση εγκεφαλου θα σου κακοφαινοταν ε;;;
    εψαξα να δω τι θες να πεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,271
    όταν λες Mind Control εννοείς το μυαλό ενός άλλου ανθρώπου; δεν κατάλαβα ακριβώς. αν ναι, ξέρω οτι μπορεί να γίνει, σαφώς. επίσης, υπάρχει και η συναισθηματική χειραγώγηση, η χειραγώγηση των μαζών, και οι καταναγκασμοί/ψυχαναγκασμοί. εγώ δεν θέλω να έχω τον έλεγχο κανενός μυαλού ή ανθρώπου. το βρίσκω ανήθικο.

    τί είδους σκέψεις μπορεί κάποιος να έχει και να μην είναι δικές του και μετά να καταλάβει οτι είναι δικές του;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Σύμφωνα με δύο κορυφαίους επιστήμονες, ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι στην πραγματικότητα ένας «βιολογικός υπολογιστής» και η ανθρώπινη συνείδηση είναι ένα πρόγραμμα που λειτουργεί μέσω ενός υπερλογισμικού του κβαντικού υπολογιστή που βρίσκεται μέσα στον εγκέφαλο και συνεχίζει να υπάρχει και μετά τον θάνατό του. Πρόκειται αφ' ενός για τον Αμερικανό Φυσικό Δρ Stuart Hameroff και τον Sir Roger Penrose, ΜαθΟηματικό και Φυσικό στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, οι οποίοι εργάστηκαν από κοινού σε μία Κβαντική Θεωρία της Συνείδησης, κατά την οποία διατυπώνουν την άποψη ότι η ψυχή διατηρείται σε μικρο-σωληνάρια των κυττάρων του εγκεφάλου και κατ' αυτόν τον τρόπο όταν οι άνθρωποι πεθάνουν, η ψυχή τους επιστρέφει στο σύμπαν και δεν πεθαίνει, αλλά υπάρχει καταχωρημένη σε μία τεράστια βάση δεδομένων. Επιπλέον, οι δύο επιστήμονες υποστηρίζουν ότι αυτό που οι άνθρωποι αντιλαμβάνονται ως «συνείδηση» είναι στην πραγματικότητα το αποτέλεσμα των κβαντικών βαρυτικών επιδράσεων που βρίσκονται μέσα στα λεγόμενα μικρο-σωληνάρια των νευρώνων του εγκεφάλου και αυτή η διαδικασία ονομάζεται από τους δύο επιστήμονες “Orchestrated Target Reduction (Orch-OR ) ”. Επιπρόσθετα, σύμφωνα με αυτή τη θεωρία, οι ανθρώπινες ψυχές είναι κάτι περισσότερο από «αλληλεπιδράσεις» νευρώνων στον εγκέφαλό μας και θα μπορούσαν να ήταν παρούσες από την αρχή του χρόνου και του κόσμου.

    http://www.viosyn.gr/2019/09/egkefalos-syneidisi.html

    Για όποιον αποκτά συνείδηση της φύσης του εγκεφάλου στην ολότητά του καταλαβαίνει ότι λειτουργεί μέσω ενός υπερλογισμικού κάποιου υπολογιστή. Αυτός ο υπολογιστής εμπεριέχει όλη την ανθρώπινη συνείδηση. Στη περίπτωσή μου το υπερλογισμικό είχε σκοπό να μου αλλάξει με βίαιο τρόπο κοσμοθεωρίες και πεποιθήσεις ώστε να εναρμονιστώ με τον σκοπό του υπερλογισμικού, με το σκοπό της παγκόσμιας υπερ συνείδησης. Ήταν ένας μηχανισμός που λειτουργούσε ως κινητήριος μοχλός μιας παγκόσμιας απόλυτης υπερδύναμης.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Όταν συνηδητοποιησεις ότι ο εγκέφαλος σου είναι ένα εργαλείο στα χέρια σου ψάχνεις να βρεις το εγχειρίδιο για το πως δουλεύει αυτό το εργαλείο κ το χρησιμοποιείς προς όφελος σου. Όπως το αμάξι δεν μπαίνεις μέσα το βάζεις μπροστά κι όπου σε πάει, μαθαίνεις να το οδηγείς όπως επίσης κ πως να το διατηρείς σε καλή κατάσταση για να μη βγάζει προβλήματα νωρίς. Δυστυχώς οι περισσότεροι άνθρωποι είμαστε σα μωρά που οδηγούμε. Mind control μάθε να κάνεις εσύ στον εαυτό σου θέλει γνώση κι εξασκηση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Όταν λέω mind control εννοώ να αισθάνεσαι ότι δεν έχεις τον έλεγχο του μυαλού αλλά κάποιος άλλος. Οτι κάποιος μπορεί να ελενξει το μυαλό σου. Ότι είσαι υποχείριο του. Είσαι υποχείριο του και σου περνάει τις σκέψεις του με κάποιο τρόπο ψυχολογικό φυσικά. Τον τρόπο δεν τον ξέρω αλλά αναρωτιέμαι αν το έχει βιώσει κάποιος άλλος. Πχ Σου λέει ο άλλος δεν έχεις το δικαίωμα να μιλας. Εσύ το δέχεσαι γιατί ακριβώς υπάρχει αυτός ο μηχανισμός ο ψυχολογικούς. Σου περνάει αυτήν την σκέψη θέση πεποίθηση την εισπρατεις εσύ ως σωστή γιατί είσαι υποχείριο και όποτε πας να μιλησεις πλέων έχεις πάρει την εντολή να μη μιλάς και όποτε πας να μιλήσεις κάτι σε τραβάει προτα πίσω και δεν μιλάς. Εντελώς έλεγχος μυαλού. Μπορεί να συμβεί?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Σύμφωνα με δύο κορυφαίους επιστήμονες, ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι στην πραγματικότητα ένας «βιολογικός υπολογιστής» και η ανθρώπινη συνείδηση είναι ένα πρόγραμμα που λειτουργεί μέσω ενός υπερλογισμικού του κβαντικού υπολογιστή που βρίσκεται μέσα στον εγκέφαλο και συνεχίζει να υπάρχει και μετά τον θάνατό του. Πρόκειται αφ' ενός για τον Αμερικανό Φυσικό Δρ Stuart Hameroff και τον Sir Roger Penrose, ΜαθΟηματικό και Φυσικό στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, οι οποίοι εργάστηκαν από κοινού σε μία Κβαντική Θεωρία της Συνείδησης, κατά την οποία διατυπώνουν την άποψη ότι η ψυχή διατηρείται σε μικρο-σωληνάρια των κυττάρων του εγκεφάλου και κατ' αυτόν τον τρόπο όταν οι άνθρωποι πεθάνουν, η ψυχή τους επιστρέφει στο σύμπαν και δεν πεθαίνει, αλλά υπάρχει καταχωρημένη σε μία τεράστια βάση δεδομένων. Επιπλέον, οι δύο επιστήμονες υποστηρίζουν ότι αυτό που οι άνθρωποι αντιλαμβάνονται ως «συνείδηση» είναι στην πραγματικότητα το αποτέλεσμα των κβαντικών βαρυτικών επιδράσεων που βρίσκονται μέσα στα λεγόμενα μικρο-σωληνάρια των νευρώνων του εγκεφάλου και αυτή η διαδικασία ονομάζεται από τους δύο επιστήμονες “Orchestrated Target Reduction (Orch-OR ) ”. Επιπρόσθετα, σύμφωνα με αυτή τη θεωρία, οι ανθρώπινες ψυχές είναι κάτι περισσότερο από «αλληλεπιδράσεις» νευρώνων στον εγκέφαλό μας και θα μπορούσαν να ήταν παρούσες από την αρχή του χρόνου και του κόσμου.

    http://www.viosyn.gr/2019/09/egkefalos-syneidisi.html

    Για όποιον αποκτά συνείδηση της φύσης του εγκεφάλου στην ολότητά του καταλαβαίνει ότι λειτουργεί μέσω ενός υπερλογισμικού κάποιου υπολογιστή. Αυτός ο υπολογιστής εμπεριέχει όλη την ανθρώπινη συνείδηση. Στη περίπτωσή μου το υπερλογισμικό είχε σκοπό να μου αλλάξει με βίαιο τρόπο κοσμοθεωρίες και πεποιθήσεις ώστε να εναρμονιστώ με τον σκοπό του υπερλογισμικού, με το σκοπό της παγκόσμιας υπερ συνείδησης. Ήταν ένας μηχανισμός που λειτουργούσε ως κινητήριος μοχλός μιας παγκόσμιας απόλυτης υπερδύναμης.
    Δεν αναφέρομαι στον εγκέφαλο ως εργαλείο που είναι αξιοθαύμαστο. Αναφέρομαι στους ψυχολογικούς μηχανισμούς που μπορούν να μας κάνουν υποχείρια. Πχ σε σχέση με ανθρώπους που έχουν θέση εξουσίας η αυθνεντιας. Έχει νιώσει ποτέ κανείς άλλος θα ήθελα πολύ να ξέρω ότι έχει γίνει υποχείριο ενός άλλου ανθρώπου χωρίς όμως να θέλει? Και να μην μπορεί ούτε να το εξηγήσει ούτε να το καταλάβει. Αν ναι πως ένιωθε? Ήταν όντως υποχείριο. Κι όταν λέω υπόχειριο εννοώ να σου λέει ο άλλος κάτι πχ δεν σε εκτιμώ και αυτόματα να μην εκτιμάς εσύ τον εαυτό σου και να κλαις όλη μέρα. Μπορεί να συμβεί να σου λέει ο άλλος δεν έχεις το δικαίωμα να μιλάς και αυτό να το λαμβάνεις ως ρύθμιση ως δεδομενο πλέων του εαυτού σου οπότε σταματάς να μιλάς. Και οποτε πας να μιλήσεις κάτι σε τραβάει προ; τα πίσω και δεν το κάνεις. Κι αυτό που σε τραβάει είναι ο ίδιος σου ο εαυτός που έχει πάρει αυτή την εντολή. Το πρόγραμμα ας πούμε το δικό μου έχει λάβει λάθος εντολή από κάποιον δηλαδή έχει πάρει ιό από κάποιον που κατάφερε να δυεισδυσεο στο λειτουργικό κι που είχε εγκατασταθεί ήδη για τη χειραγώγηση μου από τη μητέρα μου. Δεν έχει πάθει ζημιά το εργαλείο ο υπολογιστής δηλαδή αλλά το λειτουργικό. Ακριβώς όπως τα γράφεις. Αραγε μπορεί να συμβεί?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,271
    χάθηκα.
    δηλαδή να μην ξαναμιλήσεις ποτέ; τό'χω δει σε ταινία να το κάνουν με την μέθοδο του υπνοτισμού. δεν έχω ασχοληθεί.
    Κι όταν λέω υπόχειριο εννοώ να σου λέει ο άλλος κάτι πχ δεν σε εκτιμώ και αυτόματα να μην εκτιμάς εσύ τον εαυτό σου και να κλαις όλη μέρα. ω αυτό οι αμερικάνοι το λένε rumination. αλλα συμβαίνει υπο συγκεκριμένες συνθήκες ψυχολογικής πίεσης.είναι αυτό που αναμασάς ουσιαστικά αρνητικές πεποιθήσεις και ενοχικά χωρίς να έχεις τέτοια πρόθεση, είναι μια κατάσταση.
    λοιπόν. το άλλο που αναφέρεις με την χειραγώγηση με την μητέρα, έχει να κάνει με τις πεοποιθήσεις ίσως που έχουμε λάθος αποθηκευμένες στο ασυνείδητό μας, αν κατάλαβα καλά. αυτό δεν έιναι έλεγχος μυαλού, γίνεται ασυνείδητα, είναι τραύμα δηλαδή.

    έλεγχος μυαλού μπορεί να γίνει, υπάρχουν και ακραία παραδείγματα με τις αιρέσεις κλπ.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1
    Νομίζω ότι αυτό στο οποίο αναφέρεσαι συμβαίνει σε όλους είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι. Οι γονείς και το περιβάλλον μας μαθαίνουν πράγματα από τόσο νεαρές ηλικίες που είναι αδύνατο να τα ανακαλέσουμε πόσο μάλιστα να τα αξιολογήσουμε. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο για όλους να σκεφτόμαστε και να μιλάμε μέσα από φωνές που δεν είναι δικές μας, όπως η "μεταβίβαση" στην ψυχανάλυση. Αλλά και χωρίς επιστημονικούς όρους όταν ένας άνθρωπος επανειλημμένα τιμωρείται όταν πάει να μιλήσει μαθαίνει να μην μιλάει. Αν ο μόνος τρόπος να αποφύγει τον πόνο είναι να αντιγράψει τι συμπεριφορά του βασανιστή του τότε ταυτίζεται με αυτόν.

    Φτάνουμε στο σήμερα και αναζητούμε την οικειότητα στα ίδια μοτίβα που ζήσαμε με τους γονείς μας και εκείνοι με τους δικούς τους σε μια αλυσίδα που εκτείνεται αόριστα. Άλλοι άνθρωποι σκέφτονται όπως οι γονείς τους άλλοι σκέφτονται εντελώς αντίθετα, άλλοι συμπληρωματικά και τίποτα από τα τρία δεν σημαίνει διαφοροποίηση. Η διαφοροποίηση, η αναζήτηση του πραγματικού εαυτού μας, του δικού μας τρόπου σκέψης και των επιθυμιών μας είναι μια δύσκολη, πολυεπίπεδη και χρονοβόρα διαδικασία. Το πρώτο βήμα είναι να εντοπίσουμε τις παρεμβολές (mind controll που λες και εσύ). Μπράβο σου που το βλέπεις και σε ενοχλεί, πιστεύω θα κάνεις κάτι να το αλλάξεις.
    Αν ναι είναι θέμα χρόνου μέχρι να αρχίσεις να μεταμορφώνεσαι πιο πολύ σε ...εσένα! Εκεί θα συναντήσεις την δικιά σου εκτίμηση και δικιά σου αξία, αυτό που θα βρεις τόσο διαφορετικό από αυτό που περιμένεις που θα σε συγκινήσει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by ksal View Post
    Νομίζω ότι αυτό στο οποίο αναφέρεσαι συμβαίνει σε όλους είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι. Οι γονείς και το περιβάλλον μας μαθαίνουν πράγματα από τόσο νεαρές ηλικίες που είναι αδύνατο να τα ανακαλέσουμε πόσο μάλιστα να τα αξιολογήσουμε. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο για όλους να σκεφτόμαστε και να μιλάμε μέσα από φωνές που δεν είναι δικές μας, όπως η "μεταβίβαση" στην ψυχανάλυση. Αλλά και χωρίς επιστημονικούς όρους όταν ένας άνθρωπος επανειλημμένα τιμωρείται όταν πάει να μιλήσει μαθαίνει να μην μιλάει. Αν ο μόνος τρόπος να αποφύγει τον πόνο είναι να αντιγράψει τι συμπεριφορά του βασανιστή του τότε ταυτίζεται με αυτόν.

    Φτάνουμε στο σήμερα και αναζητούμε την οικειότητα στα ίδια μοτίβα που ζήσαμε με τους γονείς μας και εκείνοι με τους δικούς τους σε μια αλυσίδα που εκτείνεται αόριστα. Άλλοι άνθρωποι σκέφτονται όπως οι γονείς τους άλλοι σκέφτονται εντελώς αντίθετα, άλλοι συμπληρωματικά και τίποτα από τα τρία δεν σημαίνει διαφοροποίηση. Η διαφοροποίηση, η αναζήτηση του πραγματικού εαυτού μας, του δικού μας τρόπου σκέψης και των επιθυμιών μας είναι μια δύσκολη, πολυεπίπεδη και χρονοβόρα διαδικασία. Το πρώτο βήμα είναι να εντοπίσουμε τις παρεμβολές (mind controll που λες και εσύ). Μπράβο σου που το βλέπεις και σε ενοχλεί, πιστεύω θα κάνεις κάτι να το αλλάξεις.
    Αν ναι είναι θέμα χρόνου μέχρι να αρχίσεις να μεταμορφώνεσαι πιο πολύ σε ...εσένα! Εκεί θα συναντήσεις την δικιά σου εκτίμηση και δικιά σου αξία, αυτό που θα βρεις τόσο διαφορετικό από αυτό που περιμένεις που θα σε συγκινήσει.
    . Να μιλάμε με φωνές που δεν είναι δικές μας.!!!! Συμβαίνει λοιπόν αυτό δεν είναι η ιδέα μου αυτά που βιωνω και ανακαλύπτω. Κάτι μου έκανε αυτο που είπες. Μου ταίριαξε πολύ. Αυτές οι φωνές δεν είναι δικές μου είχα πει κάποτε σε μαι θεραπεύτρια. Φαντάζομαι αναφερόμουν σε αυτές τις φωνές τις ξένες. Γενικά. Εκτος από τις φωνές των γόνιων μας και στις φωνές των ψυχαναλυτριων μας νομίζω. Εκεί λοιπόν αντί να υπάρχει η δική μου φωνή ο δικός μου λόγος εξαφανίστηκε μέσα από δικη της εντολή. Τώρα θα σου πω ότι αισθανόμουν μια τρομερή χειραγώγηση από την ψυχαναλυτρια μου. Τρομερή. Ήθελα να την αποτειναξω και δεν μπορούσα και ο μόνος τρόπος ήταν ο δικός μου λόγος. Ίδια ακριβώς με της μητέρας μου. Μόνο που της μητέρας μου είχε τελειώσει και ξεκινούμε μια καινούργια. Από αυτά που γράφεις μοιάζει να το έχεις περάσει η να το γνωρίζεις καλα. Που είναι λοιπόν ο δικός μου λόγος? Μπορεί να στον στερήσει κάποιος ασκώντας σου αυτή την χειραγώγηση? . Εγώ αισθάνομαι ότι μπορεί, αισθανομαι ότι αυτό μου έχει συμβεί. Επίσης αυτή τη χειραγώγηση πρέπει να τη δεις. Και είναι αποτέλεσμα της μεταβίβασης όπως λες η είναι ένας ρόλος που επιλέγουν εκείνοι να μπουν οι θεραπευτές εννοω. Σίγουρα ξέρω ότι αυτό που έγινε δεν είναι καλό και δεσμεύσε κάτι πολύ σημαντικό του εαυτού μου. Το δεσμεύσε με να τρόπο εξουσιαστικο. Δεδομένου ότι ο μόνος τρόπος να απαλλαγείς από αυτή τη χειραγώγηση είναι ο δικός μας λόγος δεν ξέρω αυτή τη στιγμή πως μπορώ να τα καταφέρω αφού το εγώ μου είναι εγκλωβισμενο μαζίε όλες τις λειτουργίες του συμπεριλαμβανομένου και το λόγο που έχει επηρεάσει και τη σκέψη. Όλες δηλαδή τις δομικες λειτουργίες του εγώ. Το εγώ έχει τραυματιστεί και έχει μπει κάτω από μια εντολή γιατί έχει πιστέψει ότι δεν έχει το δικαίωμα να υπάρχει ως εγώ. Πως το έχει πιστέψει? Μέσω μιας πληγωτικης μαμάς. Μόνο που εμένα δεν συνεβει μέσω της μαμάς μου της κανονικής αλλά της ψυχαναλυτριας που πήρε τη θέση της. Οπότε έζησα όλη μου τη ζωή με ένα εγώ που υπήρχε αλλά δεν ήταν εδριαωμενο αλλά ηρθε μια ψυχανυτρια και μου το δυελυσε πριν προλάβω να το εδραιωσω. Φυσικά αυτό θα μπορούσε να εξήγησει πολλά αναφορικά με τους ανθρώπους που πάσχουν από σχιζοφρένειες και ζουν χωρίς το εγώ τους. Καταλήγουμε λοιπόν ότι το mind control υπάρχει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by user View Post
    όταν λες Mind Control εννοείς το μυαλό ενός άλλου ανθρώπου; δεν κατάλαβα ακριβώς. αν ναι, ξέρω οτι μπορεί να γίνει, σαφώς. επίσης, υπάρχει και η συναισθηματική χειραγώγηση, η χειραγώγηση των μαζών, και οι καταναγκασμοί/ψυχαναγκασμοί. εγώ δεν θέλω να έχω τον έλεγχο κανενός μυαλού ή ανθρώπου. το βρίσκω ανήθικο.

    τί είδους σκέψεις μπορεί κάποιος να έχει και να μην είναι δικές του και μετά να καταλάβει οτι είναι δικές του;
    . Ναι εννοώ να ελέγχεις το μυαλο ενός άλλου ανθρώπου ακριβώς αυτο. Μπορεί να γίνει? Εφόσον συμφωνεις ότι μπορεί να γίνει τότε λες σε κάποιον εφόσον ελέγχεις το μυαλό του δεν έχεις το δικαίωμα να υπάρχεις κι αυτός μέσω του ελέγχου δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Είναι δούλος αυτής της θέσης και γίνεται αυτοεκπληρωτης αυτής. Ο ίδιος δηλαδή δεν αφήνει τον εαυτό του να υπάρχει αυτόματα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Αυτά που λες είναι επιστημονική φαντασια

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,271
    το λοιπόν.
    σε κάνω να σκέφτεσαι οτι δεν αξίζει να υπάρχεις, σε περιορίζω απο συστήματα στήριξης, ανθρώπους ή καταστάσεις δηλαδή που θα πιστοποιούσαν το αντίθετο, κι ύστερα εσύ σταματάς να υπάρχεις, εφ όσον δεν υπάρχει απτή απόδειξη της ύπαρξής σου. ψάξε αναφορικά με τον ψυχολογικό θάνατο ή τον θάνατο του εγώ, ίσως βρεις εκεί τις απαντήσεις.
    επίσης, αν δεν έχεις ήδη ασχοληθεί, μια αναζήτηση γύρω από το Mind control που μπορεί να κάνει ένας ναρικισσιστής, ίσως κι εκεί να μπορείς να βρεις τις απαντήσεις.
    μια υποβολή απο μόνη της δεν πιστεύω οτι δουλεύει όμως. πχ αν σου λένε στη δουλειά σου οτι είσαι κακός σε αυτό που κάνεις, ενώ τα αποτελέσματα δείχνουν το αντίθετο, θα πρέπει να το ψάξεις.
    επίσης πιστεύω οτι η παιδική μας ηλικία εξηγεί πολλά για το πώς διαχειριζόμαστε έναν έλεγχο μυαλού.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φανταζομαι κανεις ψυχαναλυση ε? δεν ειμαι ειδικος να κρινω αλλα τελικα ειναι οντως σπανιο να βρεις καλο θεραπευτη, διοτις οι πιο πολλοι κανουν περιεργα πεχνιδια.
    Οσο για την φωνη που ακουμε ολοι στο κεφαλι μας ειναι ο ευτος μας απλα δεν κοινει τις φωνιτικες χορδες! και μακαρι να το καναν ολοι πριν αρχισουν να μιλανε διοτις θα γλυτοναμε πολλες βλακιες!! ειναι αυτο που λενε "σκεψου λιγο πριν μιλησεις" Το υποσυνειδητο για να μπορεσεις να το ξεθαψεις και να το κανεις να σου μιλαει θελει πολυ δουλεια, πολυ ασκηση, πρεπει να υπαρξει πρωτα η περιοδος "σιοπης" δλδ να καταφερεις να φτασεις στο απολυτος τυποτα! πραγμα πολυ δυσκολο .
    Οσο για το ελεγχο μυαλου οπου λες, αυτο υπαρχει παντου, δες τι γινετε γυρο μας! ειμαστε ολοι κλεισμενοι σπιτι, για κατις που ειναι αληθεια, ευκολα ομως αυριο θα το εκαναν κι για αλλο λογο, οπως η αδικια που δεχομαστε ολοι μας καθε μερα! , και δεν αντιδρουμε!Ολα αυτα εχουν βασει δυο αισθησεις μας, τον φοβο και την μνημη ,δλδ να θυμασαι πανα οτι τους φοβασαι! και με αυτον τον λογο δημιουργηθηκε η δικαιωσυνη!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Αυτά που λες είναι επιστημονική φαντασια
    . Σου φαινονται επιστημονική φαντασία? Τεκμηριώσε το.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. I don 't care if it hurts, I wanna have control.... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 71
    Last Post: 28-08-2012, 04:00
  2. Mind control!!!
    By Destiny_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 16-03-2011, 21:15
  3. μεθοδος σιλβα,Mind control
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-03-2010, 18:11
  4. control appetite
    By gkate in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 12-01-2010, 17:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •