SOS βακιουτεινερ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    SOS βακιουτεινερ

    Γεια σας οπως εχω πει το τελευταιο διαστημα εχω τρελο αγχος με τον hiv,σημερα με επιασε τρελα να παω να κανω εξετασεις,ενω ημουν στο ταμειο και περιμενα με φωναξουν για να μπω για την αιμοληψια εμφανιστηκε καποιος που απο οτι καταλαβα μολις ειχε κανει αιμοληψια και ρωταει στο ταμειο οι εξετασεις μου για τον hiv rna ποτε θα ειναι ετοιμες και εφυγε,εκει εμενα με επιασε φοβος και οταν μπηκα μεσα με επιασε τρελα κοιτουσα γυρω μου,και ξαφνικα ειδα να με παιρνει αιμα οχι με συριγγα αλλα με κατι αλλο,δεν την ειδα την διαδικασια απο που την εβγαλε,και με εχει φαει το αγχος αν ηταν καθαρη και γενικα τι ειναι αυτο το βακιουτεινερ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Στην αιμοληψια δεν χρησιμοποιείται δεύτερη φορά τίποτα,όλες οι σύριγγες και τα άλλα που είναι σαν σωληνάκι που πέφτει το αίμα μέσα στην σύριγγα κατευθείαν είναι όλα μιας χρήσης αλλιώς θα ειμασταν όλοι με hiv τώρα.Πολυ ακραιο αυτό που σκέφτηκες

  3. #3
    Γεια σου gia66 το ξερεις αυτο το βακιουτεινερ λιγο που εψαξα σε βιντεο το πλαστικο δεν ειναι μια χρησης.ειναι ασφαλες μεσο αυτο φοβαμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Το πλαστικό είναι μιας χρήσης ,μου έχουμε πάρει αίμα άπειρες φορές με αυτά λες να μην ξέρω;Στις αιμοληψιες δεν κοιτάνε να αρρωστήσουνε τον κόσμο,αυτά γινόντουσαν καμία 50αρια χρόνια πριν.Απλα σου έχει μπει η ιδέα τώρα

  5. #5
    Gia66 ναι το κερω οτι το εχω και σαν ιδεα αλλα το πλαστικο το ενδιαμεσο που ειδα δεν ειναι μια χρησης,με εζει πιασει πανικος χαλια ειμαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Εσύ που το ξέρεις ότι δεν ειναι μιας χρήσης;Σου το είπε γιατρος;Ότι είναι πλαστικό είναι μιας χρήσης,το πλαστικό δεν αποστειρωνεται για να ξαναχρησιμοποιηθεί.Πετιετ� �ι

  7. #7
    Gia66 πηγα στο διαγνωστικο και τους ρωτησα και μου ειπαν οτι πευιεται ολο το μηχανημα,φοβηθηκα γιατι μιλησα προηγουμενος με εναν γνωστο μ νοσηλευτη και μου ειπε οτι το ενα μερος δεν ειναι αναγκη να πεταχτει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ωραια, αν κολλησες θα το δειξουν και οι εξετασεις σου οποτε μια χαρα και ολα ανθηρά.

  9. #9
    Skiouros γενικα εννοεις η για το σημερα αν εγινε κατι λαθος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Και για σημερα και γενικα.

    Προσεξε μην κολλησεις τον covid στο τελος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •