φιλια ή κατι παιζει εδω?διορθωμενο.sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5

    φιλια ή κατι παιζει εδω?διορθωμενο.sos

    οκ δεν ηξερα για τα greeklish....ειμαι με ενα παιδι 3,5 χρονια εκ των οποιων τον ενα ημασταν χωρισμενοι αλλα βλεπομασταν εννιοτε.ειμαστε και οι δυο 25..τον πρωτο χρονο επειδη δεν μου φεροταν οπως ηθελα γκρινιαζα πολυ και εκανα σκηνες με αποτελεσμα να μου πει θελω και αλλες εμπειριες, μου ζητησε να μεινει μονος και χωρισαμε.ολο το διαστημα που ημασταν χωρισμενοι μου ελεγε ο,τι και αν συνεβαινε, οτι του αρεσε μια κοπελα απο την σχολη, την οποια ηξερα την ειχα δει απο την παραταξη του,την οποια την διεκδικουσε οσο ημασταν χωρια αλλα δεν εγινε τιποτα.παντα ομως επεμενε για μια φιλη του την χριστινα οτι ποτε δεν παιχτηκε κατι και μαλιστα οταν τον ειχα δει τυχαια σε ενα κλαμπ ενω ημαασταν χωρισμενοι μου λεει να σου φερω την χριστινα να δεις οτι δεν επαιζε κατι(οταν ημασταν μαζι δεν ηθελα να βγουμε ολοι μαζι εξω του εκανα σκηνικα για αυτην και ετσι πηγαν μια φορα κρυφα για ποτο οπως αποκαλυψε).μετα απο ενα χρονο τα ξαναβρηκαμε μετα απο επιμονη δικη του μηνων αφου ειπε ξερει πλεον τι θελει και λεμε μετα το ναυτικο του να μεινουμε μαζι.τα βρηκαμε οταν ημουν αγγλια με ειχε πιασει μια μελαγχολια οποτε ειπα να ξαναειμαστε μαζι.οταν ηρθε για επισκεψη του στελνει μηνυμα αυτη η χριστινα και λεει: βρε στην αγγλια μου εισαι?πως περνατε?κ αυτος απαντησε καλα και τετοια.επειδη στην αγγλια δεν μου αρεσε γυρισα μονιμα ελλαδα.ημουν σε μια περιεργη φαση τι κανω στην ζωη μου και δεν ειχα παντα διαθεση δεν περναγαμε παντα καλα.τοτε αρχισαν ολα.εκεινη την περιοδο ο φιλος μου παρακολουθουσε ενα μαθημα στην σχολη με την χριστινα μαζι και καθε φορα που τελειωναν να μου λεει στο ασχετο εισαι ολη μου η ζωη και τετοια.στα διαλειμματα με επαιρνε τηλ και μια φορα που δεν πηρε και τον ρωτησα αν ηταν με αυτη λεει ναι οπως παντα πηγαμε στον γρηγορη(δεν το ηξερα τοσο καιρο) ημασταν με παρεα αλλα εγω σε αυτη μιλαγα,δεν θα μου πεις τι θα κανω στην ζωη μ και δεν θα με κοψεις απο τους φιλους μου! γενικα εκεινη την περιοδο εδειχνε οτι δεν πολυγουσταρε εμενα, μου ελεγε στο ασχετο δεν θα μπει κανεις αναμεσα μας,ηταν λιγο απομακρος και ελεγε οτι το εδιωχνα με την γκρινια μου.του εκαναν καποιες φορες αναπαντ με αποκρυψη το σηκωνε δηλαδη και δεν μιλαγαν.οταν εκανε παρτυ για τα γενεθλια του σε ενα μπαρ ηρθε και η χριστινα και εκανα την βλακεια να μην της μιλαω φαινομουν αποτομη και αυτος νευριασε.επειδη ειναι παιδι που τα λεει ολα αυτη ξερει οτι εγω την ζηλευω αυτος της εχει πει οτι τσακωνομαστε για αυτη.ετσι κανονισαμε μια αλλη μερα απο δικη μου προτροπη να βγουμε ολοι μαζι με παρεα.επειδη φυγαμε νωριτερα εμεινε μονη με ενα φιλο μας τον κωστα. την αλλη μερα λοιπον την πηρε τηλ για να κανονισουμε να ερθει να τον ψηφισει σε κατι δημοτικες εκλογες και της ειπε στο τηλ:.δεν έγινε τιπ...ε..δεν βαρεθηκες με τον κωστα ε?γιατι με αφησατε μονη? λεει αυτη.τεσπα ηρθε να τον ψηφισει και την ωρα που εγραφε ο φιλος μου κατι σκυβει με το σαγονι της στον ωμο του και τον ακουμπαει και καλα να δει τι γραφει.οταν του ειπα οτι με πειραξε αυτο νευριασε και ειπε ειπαμε δεν παιζει τιποτα με την κοπελια με εχεις τρελανει αν δεν αλλαξεις χωριζουμε και εφυγε.μετα με επαιρνε τηλ για ανα αλλαξω γνωμη να μην του κανω σκηνες δηλαδη για αυτη. του ζητησα να μην ξαναμιλησουν δεν το δεχοταν μετα απο πολυ πιεση ειπε ναι αλλα την πηρε καποιες φορες κρυφα οπως αποκαλυψε,για να της πει καλο ταξιδι που πηγε erasmus για να της πει οτι μπαινει ναυτικο,χρονια πολλα και οταν γυρισε της εστειλε μηνυμα του τυπου χριστινα μου ελπιζω να εκανες πολλους φιλους αντε τωρα υπομονη με την εξεταστικη θα τα πουμε συντομα πολλα πολλα φιλια.καθε φορα που μιλαμε για αυτο το θεμα και με πιανει υστερια να κλαιω και να οδυρομαι λεει απλα γουσταρω την παρεα της δεν μου αρεσει εμφανισιακα δεν θα μας χωρισεις απο φιλους.οταν πριλ λγο καιρο εγινε ενα σεμιναριο στην σχολη τους ενω θα πηγαινε για βολτα απο μονος του ειπε δεν θα παω γιατι θα ειναι και αυτη για να μην λες οτι κανονιζω τωρα που εσυ δεν θα μπορουσες να ερθεις.οντως δεν πηγε αλλα μου φανηκε υποπτη αυτη η καλη θεληση. μου ειχε πει μια φορα αν εισαι καλα και δεν κανεις γκρινια δεν θα μιλαμε με αυτη λες και θα καθοριστει απο μας η φιλια τους.το θεμα ειναι οτι δεν παιζει να κοψουν.ειλικρινα μου εχει γινει εμμονη ιδεα δεν ξερω πως να το χειριστω αυτο πως να βρω την εσωτερικη μου ηρεμια. ειμαι γενικως ζηλιαρα αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι εδω κατι γινεται οντως?γιατι να δειχνει τοσο ενθουσιασμο απλα για μια φιλη και να εχουν τοσο μεγαλη οικειοτητα?(γνωριζονται και αυτοι 3 χρονια)εχω φτασει σε απογνωση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Λοιπον, το διαβασα και μονο που εκανες τον κοπο να μας το ξαναγραψεις.
    Αλλα, την επομενη φορα, προσπαθησε να χωριζεις καμια παραγραφο, να βαζεις κανενα κεφαλαιο γραμμα, να παιρνει μια ανασα το κειμενο...
    Μορφωμενη κοπελα εισαι, οταν ειναι τοσο φλατ ενα κειμενο, ακομα και οι γραμμες μπερδευονται μεταξυ τους καθως το διαβαζεις ....

    Στο θεμα σου τωρα...
    κοιτα...
    το οτι εισαι υπερβολικη και κουραστικη στις αντιδρασεις σου, δεν σημαινει οτι δεν μπορει πραγματι και να τρεχει κατι....
    αυτο που δεν ξερω ειναι αν σου πει καποιος \"ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ\" αν μπορεις και να το ακολουθησεις.
    νομιζω οτι οταν καποιος αισθανεται ετσι και παθαινει παροξυσμο ζηλειας, ειναι σχεδον αδυνατον να το κοντρολαρει.
    σε καταλαβαινω μεν, αλλα δεν προκειται να καταφερεις τπτ

    ΟΜΩΣ
    δεν ειναι βεβαιο οτι θα απετρεπες τους φοβους σου ακομα κι αν οντως εκοβες τις σκηνες....
    απλα χωρις να τον πρηζεις, θα ειχατε μια καλυτερη σχεσηκαι οποτε περισσοτερεςπιθανοτητες να ξεχασει οποια αλλη και να μεινει μαζι σου....

    εν τελει
    μπορει και να παιζει αυτο που φοβασαι, δεν ειναι αγγελικα πλασμενοι οι συντροφοι ουτε οι \"αλλες\" και στην ηλικια σας και με το παρελθον της σχεσης που μας περιγραφεις, θεωρω οτι ειστε ακομα σε περιοδο αναζητησης στο θεμα των σχεσεων,οποτε πολυ πιθανα να παιζει και με αλλες ο φιλος σου η να εχει σκοπο να παιξει...
    οσο χανεις την ψυχραιμια σου ομως, τοσο πιο γρηγορα θα γινει αυτο..
    θες μια τελικη συβουλη?
    αν δεν το αντεχεις, φυγε πρωτη...τοσο απλα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    ..Greeklish ή όχι, το κείμενο είναι γραμμένο με ασύνδετο ειρμό και με πλήρη απουσία τόνων, κι όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη...Παρεμβαίνω μόνο και μόνο για να πω, πως όποιος ζητά την άποψη των άλλων, καλά θα κάνει να προσπαθεί να γίνεται κατανοητός..

    Remedy, συγχαρητήρια για την υπομονή σου, εγώ πάντως δεν έχω δυστυχώς την διάθεση να χάσω επί πλέον χρόνο, μάλλον αυτό είναι θέμα ηλικίας :P. Αν κι εφόσον από τα συμφραζόμενα , αντιλαμβάνομαι πως πρόκειται για μια ακόμη περίπτωση ζήλειας, ότι κι αν πω θα είναι κακεντρέχεια, οπότε τ\' αφήνω να το πάρει ο άνεμος....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #4
    Παιδια πόσο συμφωνώ μαζί σας!!!!

    Το μόνο που κατάλαβα με πολύ κόπο είναι πως ο τύπος δεν θέλει με τίποτα να απομακρύνει την κολλητή του....Που είναι το πρόβλημα; Αν ήθελε να είναι μαζί της, γιατί να είναι μαζί σου?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας. δεν ξερω κατα ποσο το θεμα ειναι απλα μια περιπτωση ζηλιας γιατι ο φιλος μου εχει αλλαξει.

    ειχα δει δυο γρατζουνιες μια στον λαιμο και στερνο, αλλαξε τον τροπο που με φιλαει και με ειπε μια φορα μωρακι μου ενω οταν μιλαμε δεν το λεμε ποτε αυτο. θελω να φυγω αν κατι γινεται αλλα φοβαμαι οτι δεν θα μαθω ποτε. ειναι ιδεα μου η με δουλευει κανονικα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    σε δουλευει κανονικα..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5
    και εγω τι κανω χωριζω λογω ενδειξεων?και αν ειναι στην φαντασια μου?πως φευγεις μετα απο 4χρονια απλα με ενδειξεις και οχι αποδειξεις?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    sunrise για να μείνεις σε μια σχέση δεν χρειάζεσαι ούτε ενδείξεις ούτε αποδείξεις τέτοιου τύπου. Αρκεί να νιώθεις καλά. Εσύ νιώθεις? Απ\' όσο λες όχι. Οτιδήποτε και να συμβαίνει, ο τρόπος να νιώσεις καλύτερα θα προέλθει από εσένα την ίδια. Αν θες να περιμένεις τις
    \'αποδείξεις\' πιθανώς να ταλαιπωρείσαι για πολύ ακόμα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by sunrise
    και εγω τι κανω χωριζω λογω ενδειξεων?και αν ειναι στην φαντασια μου?πως φευγεις μετα απο 4χρονια απλα με ενδειξεις και οχι αποδειξεις?
    αυτο ειναι το μονο ευκολο..
    το θεμα ειναι αν ΟΝΤΩΣ εχεις αποφασισει οτι ζοριζεσαι τοσο με την ολη ιστορια που τελικα προτιμας να φυγεις παρα να μεινεις και να κυνηγας την σκια του τυπου...

    ΑΝ κατι τετοιο συμβαινει, λες απλα
    \"χιλια συγνωμη σας ευχομαι για τ αναπαντεχο αλλα εγω εχω ενα κατεπειγον και πρεπει να την κανω\"
    και ΦΕΥΓΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, γιατι αν πεσεις στην λουμπα των εξηγησεων, θ αρχισεις να λες ασυναρτησιες για σκιες και γρατσουνιες και θα βγεις εσυ η τρελλη...καταλαβες?
    θα πεις απλα, \"νοιωθω οτι εχεις αλλαξει, δεν νοιωθω κι εγω να περναω καλα πια\" και γεια... χωρις να ανακατεψεις την φιλη του και καμια φιλη..

    προσεξε.....ολα αυτα, ΑΝ....
    μη χωρισεις κι ερθεις μετα κλαιγοντας οτι δεν αντεχεις χωρις τον μητσο γιατι θα τ ακουσεις..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    χα χα!

    remedy εισαι ολα τα λεφτα μιλαμε!

    sunrise good luck! συμφωνω με remedy....και επαυξανω...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    5
    το ξερω οτι θα βγω τρελη αλλα γενικως θελω να ειμαστε καλα και μαζι αν ξερω οτι οντως αυτα ειναι τις φαντασιας μου.και μουναι δυσκολο να παρω αποφαση χωρις αποδειξη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •