μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1

    μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?

    Καλημέρα σε όλους...

    Πρόσφατα η ξαδέρφη μου με την οποια έχω αρκετά καλές σχέσης έφυγε αμερική (έχει 2 μήνες αμερική τώρα) για μια καλύτερη ζωή.
    Μέχρι τώρα δούλευε πάνω σε αυτό που είχε σπουδάσει αλλα δεν έπαιρνε καλά λεφτά και είχε ξενερώσει γιατί πήγανε τσάμπα τόσα χρονια σπουδών.
    Σπούδαζε για 5 χρονια νομίζω, τώρα είναι 26 η 27 αν δεν κάνω λάθος.

    Στην Αμερική θα την φιλοξενούσε μια φίλη(παντρεμένη με παιδιά) της μέχρι να προσαρμοστεί και να βρει μια δουλειά και να ζήση μονη τις.
    Την φίλη της την γνώρισε μέσο internet (δεν ξέρω μέσο πίου site η chat και δεν νομίζω να παίζει ρολο σε αυτό που θέλω να καταλήξω).
    Θα άφηνε επίσης τον υπολογιστή στο σπίτι των γονιών της γιατί στην αμερική έχουν διαφορετικές πρίζες και τάσης οποτε θα της ήταν άχρηστο το pc εκεί.
    Και μου είπε να τον κάνω format κάποια στιγμή για να μην κολλάει (επειδή ασχολιόταν ο θείος μου με το pc ο οποιος δεν γνωρίζει και πολλά).

    Πρόσφατα κάτι είχε πάθη ο υπολογιστής και πήγα να δω τι έχει.. το έφτιαξα και μετά έψαχνα μέσα στο pc της ξαδέρφης μου για να βρω τίποτα τραγούδια καμια φωτό και τέτοια.
    Αφού βαρέθηκα τα κλείνω όλα και παο να κλείσω το pc και βλέπω στο κέντρο τις επιφανειας εργασιας ενα text αρχείο με όνομα "I'm.txt"...
    Και από απλή περιέργεια το άνοιξα και είδα πως ήταν ιστορικό του msn με την κοπέλα που θα την φιλοξενούσε στην αμερική και το πέρασα στον σκληρό μου δισκο
    να το διαβάσω σπίτι.
    Φτάνοντας σπίτι άνοιξα το αρχείο να δω τι λέγανε, βαριόμουν κ'ολλας και θα μου πέρναγε και την ώρα.
    Και έβγαλα το συμπέρασμα πως η ξαδέρφη μου είναι λεσβία από αυτά που έλεγε (δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες).
    Σοκαρίστηκα στην αρχή και δεν το πίστευα, αυτό όμως μου κίνησε ακόμα πιο πολύ την περιέργεια να δω τι άλλο έλεγε μέσα και συνέχισα να διαβάζω και ήμουν
    100% σίγουρος πια πως είναι λεσβία αναμφισβήτητα (δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τις λεσβίες ούτε με την ξαδέρφη μου που είναι λεσβία).
    Δεν το έχω πει σε κανέναν (εκτος από έναν φίλο μου γιατί δεν άντεχα ήθελα κάπου να το πω) και ούτε σκοπεύω να το πω στους γονείς της
    η οπουδήποτε αλλου. Θέλω να της πω ότι βρήκα αυτό το αρχείο στο pc, να δω αν το άφησε επίτηδες, δηλαδή αν ήθελε να το μάθω η όχι.
    από την άλλη όμως δεν ξέρω αν πρέπει να το πω, τι θα κερδίσω λέγοντας της το? Φοβάμαι μήπως τσαντιστεί που άνοιξα προσωπικά της αρχεία.
    Γιατί το άφησε όμως στην επιφάνεια εργασίας με τέτοιο όνομα και σε σημείο που θέλεις δεν θέλεις θα το δεις και από το όνομα
    και μονο θα το άνοιξης από απορία... Δεν ξέρω τι να κάνω, το σκέφτομαι κάθε μέρα σχεδόν...

    Πείτε μου τι γνώμη σας, τι θα κάνατε αν ήσασταν στη θέση μου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    σβηστο απο το δικο σου υπολογιστη,και αν θελει να το συζητησει αυτη μαζι σου ας το κανει,δεν ειναι δικη σου δουλεια.εξ αλλου δεν εχει και τιποτα να συζητησετε.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    7
    Originally posted by Empneustns
    σβηστο απο το δικο σου υπολογιστη,και αν θελει να το συζητησει αυτη μαζι σου ας το κανει,δεν ειναι δικη σου δουλεια.εξ αλλου δεν εχει και τιποτα να συζητησετε.
    Αρχικα, δεν εχει καποια σημασια να εχει το αρχειο ακομη στον υπολογιστη του ή οχι. Σημασια εχει οτι το διαβασε και καλως ή κακως, εμαθε ενα \"μυστικο\" το οποιο ηταν κρυμμενο ως τωρα.

    Λιγο το \"σοκ\" της αποκαλυψης αυτης, λιγο το ξαφνικο του ολου συμβαντος συντελει στον προβληματισμο του, οποιος μαλλον μας θελει ν\'αναρωτηθουμε εαν αφησε το τοσο σημαντικο ποια αρχειο καταλαθος ή με καποιον σκοπο, σε ενα σημειο τοσο ορατο που ακομη και καταλαθος θα μπορουσε να τ\'ανοιξει κανεις.

    Μπορει η ιδια να ηθελε να μαθευτει κατι τετοιο εμεσα.
    Ειτε γιατι δεν ειχε την δυναμη και τα κοτσια να το πει ευθεως, ειτε γιατι σε περιπτωση που τραγικοποιουταν το θεμα (απο γονεις κυριως) δεν ηθελε να ειναι ο θυτης, που θα φερνε τους γονεις της σε δυσκολη θεση και να τους εκανε κατα συνεπεια, πιο διστυχισμενους στα γεραματα τους.
    Σαν ενα μελοντικο ελαφρυντικο εαν τα πραγματα παρουν μια τραγικη πορεια. \"Ηθελα να το κρυψω αλλα μαθευτηκε αθελα μου, δεν ηθελα να σας φερω στη δυσαρεστη θεση αυτη.\"
    Μ\'ενα σμπαρο, δυο τριγωνια. Και το βγαζει απο μεσα της, που μεψρι τα 26 της θα την ετρωγε λογικα, και δεν γινεται ο αμεσος θυτης της οποια τραγωδιας ισως ακολουθησει.

    (Παρουσιαζω το ολο θεμα τις ομοφυλοφιλιας, σαν \"τραγωδια\" γιατι διστυχως, ετσι αντιμετοπιζεται στην ελλαδα ακομη και στον 21ο αιωνα. Χωρις να πιστευω προσωπικα οτι ειναι καποιο θεμα που χρηζει συζητησης.)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    και τι εγινε τωρα που εμαθε αυτο το συγκεκριμενο μυστικο.τι αλλαζει;και στο κατω κατω μπορει να του ειχε εμπιστοσυνη και πιστευε πως δεν θα εψαχνε τα κειμενα της.αλλα αν αρχισουμε τα \"μπορει\" δεν θα τελειωσουμε ποτε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    εμπιστοσυνη θα σου ειχε για αυτο σε φωναξε να κανεις φορματ

    απο κει και περα τι δουλεια εχεις εσυ να διαβαζεις και να σχολιαζεις σε τριτους κιολας τα της προσωπικης της ζωης δεν καταλαβαινω με τιποτα ομως.
    για βαλε λιγο τον εαυτο σου στη θεση της..πες οτι το ξεχασε οτι το ειχε σωσει το ρημαδιασμενο το αρχειακι ..περα απο αυτο..πως θα ενιωθες αν ψαχουλευε τα πραγματα σου ?
    Dum spiro spero (?)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Συμφωνω με τον Εμπνευστη. Προσωπικα, δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις, οτι δλδ υποχρεωτικα θα το δεις, θα το ανοιξεις κ θα το διαβάσεις. Μπορω να σου πω, πώς υποχρεωτικά ΔΕΝ θα το ανοιξεις, σεβομενος οτι δεν ειναι δικο σου αρχειο κ διαχειριζεσαι υπολογιστη που ΔΕΝ ειναι δικος σου.

    Παρολα αυτα, ακομα κι αν δεχτουμε το ακραιο (για μενα) σεναριο οτι το εκανε επιτηδες για να το δεις εσυ, τοτε νομιζω θα σε ρωτουσε κατι σχετικο με το συγκεκριμενο αρχειο ή κατι σε σχεση με το αν ειδες κατι διαφορετικο κλπ. Για να μη σε ρωτησει, προφανως κ δεν ειχε τετοιο σκοπο. Αν θελει να μιλησει θα βρει τον τροπο.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν νομιζω να το αφησε επιτηδες,το πιο πιθανο καν να μη περασε απο το μυαλο της το log file της συζητησης.
    Τεσπα εμαθες οτι μπορει να ειναι λεσβια ή απλως μπορει να θελει να πειραματιστει λιγο ή μπορει η αλλη να ειναι λεσβια και να την παρασυρει στην συζητηση ή χιλια ή.
    Σημασια εχει οτι εσυ δεν κανεις τιποτα για αυτο και δεν καταλαβαινω γιατι σε προβληματιζει ο σεξουαλικος προσανατολισμος της ξαδελφης σου,εκτος ισως απο ενα εξιταρισμα φυσιολογικο.
    (Εγω να δεις σε τι συζητησεις εχω μπλεξει αναλογως με ποιον μιλαω lol).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΜSΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΑΚΕΛΟ ΣΤΑ DΟCUΜΕΝΤS ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    ...Πολύ κακό για το τίποτα..Αν έλεγε στο αρχειάκι πως είναι Παναθηναικός ενώ όλοι πίστευαν πως είναι Ολυμπιακός, θα το έκανες θέμα ? Δεν νομίζω...

    Το τι είναι ο καθένας, είναι για τον εαυτό του και στους υπόλοιπους δεν πέφτει λόγος. Το ότι άνοιξες ένα αρχείο που δεν σου ανήκε, ούτε θεματοφύλακα των προτιμήσεων της ξαδέλφης σου σε αναγορεύει, ούτε κριτή των επιλογών της.

    Το μόνο που μένει σε μένα που είμαι τρίτος, είναι πως είσαι αρκετά αδιάκριτος για να σου εμπιστευθεί κάποιος οτιδήποτε. Τα υπόλοιπα περί της ξαδέλφης σου, ούτε κάν με ενδιαφέρουν κι απ\' όσο είδες, το ίδιο συμβαίνει και για όλους όσους είχαν την καλή διάθεση να απαντήσουν στο θρέντ....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  10. #10
    Και γω συμφωνώ με τους προλαλήσαντες....

    Δεν είχες κανένα δικαίωμα να το ανοίξεις και σίγουρα δεν το άφησε επίτηδες..

    Το μόνο που με προβληματίζει είναι γιατί άφησε τον υπολογιστή. Επειδή έχω ταξιδέψει Αμερική, μπορεί να είναι διαφορετικές οι πρίζες, αλλά με ένα μετασχηματιστή που είναι αστεία η αξία του, δουλεύει μια χαρά ο υπολογιστής.

    Κατά τα άλλα ξεχασε το και φυσικά μην κάνεις ποτέ κουβέντα γι αυτά που είδες.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    μπορει να ειναι ακραιο αυτο που θα πω αλλα ο μονος λογος που σοκαριστηκες τοσο πολυ ειναι γιατι πολυ απλα γουσταρεις τη ξαδερφη σου μαλλον!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •