4 μηνες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 213

Thread: 4 μηνες

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γιατι φοβασαι? ξερεις αφου θα σε σκοτωσουν
    αυτο μου λενε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by boo View Post
    γιατι φοβασαι? ξερεις αφου θα σε σκοτωσουν
    αυτο μου λενε
    Μα ποιοι θα σε σκοτωσουν;
    Αν εννοείς τα φάρμακα ειναι πολυ λαθος.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γειά σου boo.
    Θυμάμαι με εκείνον τον γιατρό στο ΚΨΥ τα πήγαινες καλά.
    Τώρα δεν έχεις βρει κάποιον να σου ταιριάζει μάλλον.
    Η γνώμη μου είναι να μην αγχώνεσαι υπερβολικά για τη σχολή, μόλις αισθανθείς καλύτερα ξαναπιάνεις τα διαβάσματα.
    Αν δεν σου βγαίνει προς το παρόν άσε τα βιβλία στην άκρη και ασχολήσου με κάτι άλλο που σε ηρεμεί και δεν σε πιέζει.

  4. #19
    Γειά σου boo!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γεια σας παιδια
    καλημερα
    μ κυνηγαει το fbi τους εχου βαλει οι εξωγηινοι για να μουν κανουν πειραματα
    και τωρα επειδη ξερω τι γινεται θελουν να με σκοτωσουν
    μονο στο δωματιο αισθανομαι ασφαλεια περισσοτερο
    αλλαξα 2 γιατρους απο τοτε που εφυγε ο αλλος απο το κψυ
    ο ενας με εστειλε επεφτα κατω εβλεπα πραγματα στο πιατο μου απο υπερβολικη δοση tavor.η αλλη που πηγα δε ξερω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τρεμω στην ιδεα μη με ξανακλεισουν μεσα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    η γιατρος στο ενα μερος του δωματιου εχει μια κουκλα 1μετρο απο διαφορα υλικα και με φοβιζει.μου ερχονται φαντασματακια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Βοο πρέπει να πάρεις την γιατρό σου τηλέφωνο τώρα να την συναντήσεις γιατί περνάς επεισόδιο να σου πει τι να κάνεις με τα φάρμακα. Μπορεί να σου δώσει ίσως κάποιο άλλο φάρμακο παροδικά που να σε ηρεμήσει. Πρέπει να το κάνεις όμως, πρέπει να την πάρεις τηλέφωνο, μην το αφήνεις. Πρέπει να της πεις πως τα φάρμακα δεν σε πιάνουν και ότι περνάς επεισόδιο ζήτησε της να σου πει αν υπάρχει κάποιο φάρμακο που να μπορείς να το πάρεις βραχυπρόθεσμα και να σε ηρεμήσει μέχρι να σου περάσει το επεισόδιο. Κάντο όμως, μην το αφήνεις. Γιατί αν δεν το κάνεις δεν αφήνεις επιλογές στους γύρω σου το επεισόδιο θα σε κάνει χειρότερα θα δημιουργήσει φόβο στους γύρω σου και δεν θα ξέρουν τι να κάνουν και θα τους αναγκάσεις να κάνουν πράγματα που ίσως να μην χρειάζοταν να κάνουν αν έπαιρνες ένα τηλέφωνο τη γιατρό.

    Πρέπει να βοηθήσεις και εσύ την κατάσταση και να μην κάθεσαι αδρανής περιμένοντας να περάσει όταν βλέπεις πως δεν περνάει. Πάρε τηλέφωνο την γιατρό τώρα που είναι νωρίς, να προλάβεις να το σώσεις!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δυστυχώς boo θέλει χρόνο να βρεις μία αγωγή να σου ταιριάζει και να φύγουν τα συμπτώματα. Με αυτή τη γιατρό δεν συζητάς ανοιχτά να της πεις τι σε τρομάζει, τι αισθάνεσαι κτλ; Αν δεν της εξηγείς ότι π.χ. αυτή η κούκλα σε τρομάζει, ότι έχεις αισθήματα παρακολούθησης ή ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς δεν μπορεί αυτή να μαντέψει τι ακριβώς σου συμβαίνει και να αλλάξει την αγωγή. Πρέπει ν βρεις κ΄ποιον ειδικό να τον εμπιστεύεσαι και τον βλέπεις σαν σύμμαχο σε όλο αυτό. Θέλει και χρόνο βέβαια κάθε φορά για να δουλέψει η αγωγή.

    Νομίζω θυμάσαι ότι πριν καιρό ήσουν πολύ καλύτερα και οι ιδέες για FBI, εξωγήινους κτλ είχαν φύγει τελείως, όπως τα πράγματα που έβλεπες στο πιάτο σου και τώρα δεν τα βλέπεις, έτσι θα φύγουν πάλι αυτές οι ιδέες. Είναι παιχνίδια του μυαλού, νομίζω μία ψυχολόγος που έβλεπες σε είχε βοηθήσει να ελέγξεις αυτές τις ιδέες και το άγχος σου. Εκείνη πλέον δεν την βλέπεις;

    Μιλάς με τον κολλητό που είχες, με κάποιον που εμπιστεύεσαι για όλα αυτά;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    λετε να εχει επιτηδες αυτην την κουκλα για να μου ερχονται τα φαντασματακια?μηπως πρεπει να την αλλαξω? ειναι ι αυτη στη συνομοσια.
    την αλλη φορα που πηγα ετρεχα σχεδον που ημουν εξω.και πηγαινα απο δρομο και στενα που δεν μπορουσαν να υπαρχουν αλλα και οπου και ναπηγα ηταν ανθρωποι που με κοιταγαν.προσπαθουν να με βλεπουν εξω απο τωματιο να διαβαζουν τι σκεφτομαι
    τρεχω στοο δρομο αν χρειαστεινα βγω εξω αν υπαρχει καποιος λογος στη χειροτερη.μια φορα εχω βγει για να παω στους 2 γιατρους
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μιλησα με την καινουρια γιατρο ολο μου εκανεε ερωτησεις και σημειωνε.μου αυξησε 1 φαρμακο αντιψυχωσικο
    της ητησα να μου δωσεικατι για να μπορω να βγαινω εω χωρις να φοβαμαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η γιατρός δεν είναι εναντίον σου, δεν θέλει να σε βλάψει boo. Δεν έχει καταλάβει ότι η κούκλα σε τρομάζει. Να της το πεις.
    Η γιατρός δεν είναι εύκολο να μπει στη θέση σου και δεν υπάρχει ένα συγκεκριμένο φάρμακο ή συνδυασμός φαρμάκων που να δουλεύουν κάθε στιγμή σε όλους τους ανθρώπους. Το πάει ψάχνοντας, αλλά πρέπει να τη βοηθήσεις και εσύ. Να της μιλάς.

    Στο δρόμο μπορεί οι άνθρωποι να σε κοιτούσαν επειδή βλέπαν μία κοπέλα ταραγμένη να τρέχει και να θέλαν να βοηθήσουν, όχι για να σε βλάψουν. Ή μπορεί κάτι άσχετο να τους κίνησε την προσοχή, π.χ. να είδαν ένα ωραίο ρούχο ή μία όμορφη κοπέλα να περνάει. Ή το πιο πιθανό είναι ότι δεν σε κοιτούσαν καν, αλλά ήσουν ταραγμένη κι έβλεπες παντού εχθρούς.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    aloperidin 40mg
    clopixol 100mg
    dipiperon 40mg
    lamictal 200mg
    akineton 6 mg
    zoloft 100mg
    xanax 2mg
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    στις 23/12 μου εχει πει να παω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    λετε να με βαλουν μεσα παλι?
    το φοβαμαι πολυ γιατι εδω και 4 μηνες ειμαι περιεργα
    φρικαρω στην ιδεα.
    ολοι λενε οτι εχω ψυχωσικο επεισοφδιο αλλα ετσι το λενε.απλα μπορω να καταλαβω τη συνομοσια και θελουν να με κλεισουν μεσα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. 3 μήνες...
    By Lanis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 115
    Last Post: 05-12-2019, 16:10
  2. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 15:51
  3. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 01:34
  4. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 15:54
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •