4 μηνες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 213

Thread: 4 μηνες

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    παιρνω 17-18 χαπια τη μερα τωρα τα μετρησα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Βοο δεν είναι καλό να αλλάζουμε γιατρούς χωρίς να τους έχουμε δώσει χρονο στην συνεργασία. Μπορεί να είναι πολύ καλή και να μην το ξέρεις γιατί είσαι ακομα στην αρχή. Μια φορά σε είδε όλο και όλο. Πρέπει να της δώσεις χρόνο για να σε βοηθήσει. Πρέπει επίσης εσύ να μιλήσεις ανοικτα μαζί της. Εγω ας πουμε αν την συναντουσα θα της έλεγα παίρνω τόσα φάρμακα σε μεγάλες δοσολογίες και δεν βλέπω φως όλο φοβίες, μανία καταδίωξης, ανηδονία και άγχος. Τι γίνεται; Που πάμε; Δηλαδή μετά από τόσα φάρμακα καταλήγουμε που; Εκεί που δεν πρέπει να είμαι; Τι γίνεται; Τι να προσδοκώ από εσένα την ίδια, δεν με ξέρεις και το καταλαβαίνω, αλλά από την πείρα σου τι πιστεύεις, τι να περιμένω; Εσύ πες της θεωρείς φυσιολογικό να έχω επεισόδιο ενώ παίρνω τόσα φάρμακα; Τι λύσεις έχουμε; Υπάρχουν λύσεις; Αυτη τη στιγμή περνάω επεισόδιο; Τι θα κάνουμε πως θα το σταματήσουμε άμεσα γιατί δεν το αντέχω άλλο;

    Αυτά θα της έλεγα και θα φρόντιζα να της τα έλεγα τώρα και όχι στις 23/12 γιατί είναι μεγάλο διάστημα το 20ήμερο.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ο 1ος που πηγα μου εκανε 2 ερωτησεις και κοιτουσε απλα τις νοσηλειες και δε με ρωτησε. αν ειμαι λυπημενη και 1 ακομα οππου δε θυμαμαι
    και πηρε το 50ρικο.και μου εγραψε 50mg tavor σε 1 24ωρο και μου εβγαλε 1 καρο ψψυχωσικα.επεφτα κατω δε μιλουσα εβλεπα ματια μεσα στο φαγητο μου κλπ.δεν τα θυμαμι αλλα ετσιο μου τα πειεγραψαν.οποτε αθτος καπουτ. η 2η μου μιλουσε ολη την ωρα...40λεπτα δλδ.αλλα με ειχε ρωτρτησει αν συμβαιννει τιποτα επειγον να καναμε νωριτερα ραντεβου αλλα θεωρω οτι δεν εχει αλλαξει κατι για να παω νωριτερα
    οταν παω γιατρο οι φωνες μου λενε για τον καθε γιατρο και δε μπορω να καταλαβω ποιος λεει τι και τα χανω και κολαω να τους πω να το ξαναπουνε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ο 1ος που πηγα μου εκανε 2 ερωτησεις και κοιτουσε απλα τις νοσηλειες και δε με ρωτησε. αν ειμαι λυπημενη και 1 ακομα οππου δε θυμαμαι
    και πηρε το 50ρικο.και μου εγραψε 50mg tavor σε 1 24ωρο και μου εβγαλε 1 καρο ψψυχωσικα.επεφτα κατω δε μιλουσα εβλεπα ματια μεσα στο φαγητο μου κλπ.δεν τα θυμαμι αλλα ετσιο μου τα πειεγραψαν.οποτε αθτος καπουτ. η 2η μου μιλουσε ολη την ωρα...40λεπτα δλδ.αλλα με ειχε ρωτρτησει αν συμβαιννει τιποτα επειγον να καναμε νωριτερα ραντεβου αλλα θεωρω οτι δεν εχει αλλαξει κατι για να παω νωριτερα
    οταν παω γιατρο οι φωνες μου λενε για τον καθε γιατρο και δε μπορω να καταλαβω ποιος λεει τι και τα χανω και κολαω να τους πω να το ξαναπουνε
    Καταρχήν είσαι Αθήνα ή είσαι στο μέρος σου; Γιατί στο μέρος σου δεν πιστεύω πως έχεις και πάρα πολλές επιλογές από γιατρούς. Είναι λίγοι έτσι δεν είναι; Την επόμενη φορά που θα πας στην γιατρίνα θα της πεις πως ακούς φωνές και δεν μπορείς να ακούσεις τι λέει, πως δεν έχεις την συγκέντρωση να την ακούσεις και για αυτό το λόγο πες της θα ηχογραφήσω την συζήτηση μας για να την ακούσω όταν θα είμαι σε θέση να την ακούσω και θα ηχογραφήσεις την συνεδρία. Αν σου το απαγορέψει ή δεν σου το επιτρέψει τότε πες της δεν μπορούμε να συνεχίσουμε την συνεργασία γιατί δεν θα έχει νόημα, δεν μπορώ να σε ακούσω και δεν έχω τη συγκεντρωση να συγκρατήσω την συνεδρία μας. Θα το δεχθεί είμαι βέβαιος.

    Είναι κακό για εμένα κάποιος να μην νιώθει καλά και να περιμένει να κάνει ραντεβού όταν του έχει πει ο ιατρός. Είναι πολύ εύκολο να ξεπεραστεί το όριο και να χαθεί το παιχνίδι με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό. Εγώ με το που νιώθω ότι χάνω την νορμοθυμία μου μέσα στο επόμενο 48ωρο θα έχω κανονίσει να βρεθώ με τον γιατρό μου.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    επαρχια ειμαι.
    ναι δεν υπαρχουν πολλες επιλογες..
    δεθελω ηχογραφηση θα νοιωθω κουμπωμενη πολυ..
    θα της πω την επομενη φορα οτι ακουω φωνες και δε μπορω να συγκεντρωθω σε αυτο που μου ειπε
    εγω κολαω πολυ στην κουκλα με τρομαζει και μου θυμιζει τα φαντασματακια που εβλεπα παλια
    γιατι να της πω να παω νωριτερα?
    εχω κατι ανησυχητικο? ή για το αγχος και το φοβο? και τις δουλειες? γιατι αμα δεν ειναι επειγον θα με βρισει οτι της τρωω το χρονο για βλακειες
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    επαρχια ειμαι.
    ναι δεν υπαρχουν πολλες επιλογες..
    δεθελω ηχογραφηση θα νοιωθω κουμπωμενη πολυ..
    θα της πω την επομενη φορα οτι ακουω φωνες και δε μπορω να συγκεντρωθω σε αυτο που μου ειπε
    εγω κολαω πολυ στην κουκλα με τρομαζει και μου θυμιζει τα φαντασματακια που εβλεπα παλια
    γιατι να της πω να παω νωριτερα?
    εχω κατι ανησυχητικο? ή για το αγχος και το φοβο? και τις δουλειες? γιατι αμα δεν ειναι επειγον θα με βρισει οτι της τρωω το χρονο για βλακειες
    Εγώ θα πήγαινα γιατί θα έλεγα κάτσε ρε φίλε παίρνω τόσα φάρμακα και έχω όλα τα συμπτώματα της σχιζό; Οπα κάτι γίνεται και πρέπει να το προλάβω πριν μεγαλώσει. Δηλαδή με συγχωρείς να παίρνω ολόκληρη λίστα από φάρμακα να παίρνω 40mg αλοπεριδόλη και να έχω επεισόδιο; Δεν φτάνει αυτό σαν λόγος;

    Και για την κούκλα θα της έλεγα από το τηλέφωνο, σε παρακαλώ όταν έρχομαι εκεί με φοβίζει αν είναι δυνατόν να μην την έχεις όταν θα έρχομαι ραντεβου. Θα την βγάλει αν της το πεις και θα την βοηθήσεις κιόλας λέγοντας της το.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μην πας φυτο ειναι κ@ριολ@.μακρυα.θελει το κακο σου.σε κοιμιζει.μην.μην.μη τολμησεις.θα σε σκοτωσουν.μη βγεις εξω θα σε σκαοτωασουν.ηλιθια ηλιθια θα σε σκοτωσουν.δωματιο τωρα

    αυτα ακουω τωρα
    Last edited by boo; 03-12-2020 at 18:22.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειναι πολυ 40μγ αλοπεριντιν? μεχρι 60 το εχω φτασει παλιοτερα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τρεμω μη με κλεισουν μεσα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μην πας φυτο ειναι κ@ριολ@.μακρυα.θελει το κακο σου.σε κοιμιζει.μην.μην.μη τολμησεις.θα σε σκοτωσουν.μη βγεις εξω θα σε σκαοτωασουν.ηλιθια ηλιθια θα σε σκοτωσουν.δωματιο τωρα

    αυτα ακουω τωρα
    Ασε τις φωνές να λένε ό,τι θέλουν. Εσύ να πας γιατί αν πας θα σταματήσουν να σε ζαλίζουν και για αυτό δεν θέλουν να πας. Και 100mg μπορει να δωσουν σε καποιον. Δεν είναι μικρή τα 40mg. Το θέμα είναι να βρεθει η σωστή τομή με τα φάρμακα.

    Ασε τις φωνές εσύ να κάνεις αυτό που πρέπει. Να τη συναντήσεις για να σου τις εξαφανίσει από την ζωή σου και να μπορέσεις να συνεχίσεις. Για εμάς στο φόρουμ τι λενε οι φωνές σου; Πως θέλουμε το κακό σου;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    πηρα σημερα 3μγ ζαναχ αλλα τιποτα δεν αλλαξε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    πηρα σημερα 3μγ ζαναχ αλλα τιποτα δεν αλλαξε
    Για αυτό σου λέω πως πρέπει να την επισκεφθείς και να είσαι βέβαιη πως αν την επισκεφθείς ούτε κινδυνεύεις να σε σκοτώσουν ούτε κινδυνεύεις να σε κλείσουν μέσα.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    οι φωνες δεν φευγουν για μεγαλο διαστημα στο παραμικρο στρεσαρισμα εμφανιζονται.η παρακολουθηση δε πιστευω οτι υα φυγει την εχω 17 χρονια
    καμενο χαρτι ειμαι. δεν εχω ελπιδες.εχω δοκιμασει 1 καρο φαρμακα
    θα γινουν τραγικες αν τους παω κοντρα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οι φωνες δεν φευγουν για μεγαλο διαστημα στο παραμικρο στρεσαρισμα εμφανιζονται.η παρακολουθηση δε πιστευω οτι υα φυγει την εχω 17 χρονια
    καμενο χαρτι ειμαι. δεν εχω ελπιδες.εχω δοκιμασει 1 καρο φαρμακα
    θα γινουν τραγικες αν τους παω κοντρα
    Μην λες πως είσαι καμμένο χαρτί και πως δεν έχεις ελπίδα και εγώ το έχω πει και η γυναίκα μου το έχει πει και τελικά διαπιστώσαμε στην πορεία πως δεν είναι έτσι. Ναι κάνουμε αγώνα καθημερινά για να το καταφέρουμε, αλλά το καταφέρνουμε. Μπορούμε και αντιστεκόμαστε. Αν δεν τους πας κόντρα θα σε υποτάξουν και θα σε κάνουν ό,τι θέλουν εκείνες ενώ μπορείς να τις κερδίσεις όπως το έχει καταφέρει τόσος και τόσος κόσμος. Μην τις αφήνεις να κερδίζουν έδαφος εις βάρος σου. Μπορείς να το καταφέρεις. Μία κίνηση είναι να κάνεις, να μιλήσεις με την γιατρό σου και να της πεις αυτά που λες και σε εμάς. Είναι κρίμα για μία συνάντηση που θα κάνεις με τη γιατρό να αφήνεις την παρακολούθηση και τις φωνές να σε κρατάνε δέσμια. Μην κοιτάς το χθες κοίταξε το σήμερα και το αύριο. Κάνε αυτό που πρέπει πάρε τηλ την γιατρό πίστεψε με θα είναι μία νίκη απέναντι τους.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μιλησα μολις μ τη γιατρο.μου εκοωε το zoloft.
    μου αυξησε το 1 απο τα 3 αντιψυχωτικα που παιρνω το clopixol. παμε στα 125mg
    μου ειπε μεχρι τη δευτερα θα με ειδοποιησει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. 3 μήνες...
    By Lanis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 115
    Last Post: 05-12-2019, 15:10
  2. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 14:51
  3. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 00:34
  4. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 14:54
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •