4 μηνες - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 15 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 213

Thread: 4 μηνες

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μιλησα μολις μ τη γιατρο.μου εκοωε το zoloft.
    μου αυξησε το 1 απο τα 3 αντιψυχωτικα που παιρνω το clopixol. παμε στα 125mg
    μου ειπε μεχρι τη δευτερα θα με ειδοποιησει
    Μπράβο κοριτσάκι. Έτσι κάνουνε, όταν δεις ότι δεν είσαι καλά και σου σκάνε συμπτώματα παίρνεις τηλεφωνο γιατρό και του το λες. Δεν ξέρει ακόμα η γυναίκα ποια φάρμακα σου δουλεύουν καλύτερα και θα της δώσεις χρόνο να δοκιμάσει για να δει και να αντιληφθεί ποιος ειναι και σε ποια δοσολογια ο σωστος συνδυασμός.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    με την κουκλα τι θα κανω...ειναι τελειως τρομακτικη σα σκιαχτρο σα μαγισα σα φαντασμα
    Θα της πεις σε παρακαλώ πριν μπω στο ιατρείο να μην έχεις την κούκλα γιατι μου προκαλεί τρόμο και φοβία. Δεν θα σε παρεξηγήσει και θα την βγάλει όταν θα πας απο εκεί, ειμαι σιγουρος.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    το φοβαμαι πολυ αλλα η μονη λυση που βλεπω ειναι να μου δωσουν κλοζαπινη.. αλλα δε θελω να ξαναμπω μεσα
    Δεν θα ξαναμπεις μέσα. Το leponex είναι το πιο δύνατό φάρμακο που μπορεί να σου δώσει για να σε ηρεμήσει. Μην κοιτάς τώρα τις παρενέργειες, γιατί δεν παίρνεις ένα μόνο φάρμακο αλλά αρκετά, αυτό που πρέπει να σε νοιάζει τώρα είναι να ηρεμήσεις.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    πιστευετε οτι την παρακολουθηση που την εχω 17 χρονια μπορει να σταματησει? ζω με αυτι 20 χρονια σχεδον
    ξεριζωνεται?
    αν γινοταν θα απολαμβανα τη χαρα τς ζωης.τωραζωντανη νεκρη
    Ναι εγώ πιστεύω πως μπορείς να την σταματήσεις εσύ η ίδια. Αλλά θα δουλέψεις με τον εαυτό σου δεν μπορείς να περιμένεις από τα φάρμακα μόνο ανταπόκριση πρέπει και εσύ η ίδια να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Θα σου πω την άποψη μου όταν θα σου περάσει το επεισόδιο και θα σταθεροποιηθείς, για να νιώθεις κιόλας την διαφορά στη διάρκεια του χρόνου αν κάνεις αυτό που θα σου πω.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    πηρα 4μγ ζαναξ..ελαχιστη διαφορα.
    εδω οι φωνες λενε θελουν να σ κελισουνε μεσα'ενα απο τα μεγααλυτερα αγχη νου ειναι η σχολη.δε διαβαζω δεν κανω εγασιες δε κατλαβαινω τιποτα θα παει χαμενο το εξαμηνο..και πως θα τα σμαζεψω..γι αυτο σκεφτομαι να την παρατησω οιυτως ή αλλως ποτε δε με ςενθουσιασε.μονο τα πειραματα που καναμε ειαν καπιο ενδιαφερον αλλα απο τη αραντιινα της ανοιξης νεκρωσαν ολα.γι αυτιοο..δε μ αρεσειπλεον,θελω να σταματησω
    Ασε τις φωνές να λένε ότι θέλουν. Οι φωνές έχουν χάσει ήδη το παιχνίδι που έκοψες το ζολοφτ και αύξησες το λεπονεξ. Απλώς θα κάνεις υπομονή να σε πιάσει. Τη σχολή θα την συνεχίσεις όταν πρέπει και ένα εξάμηνο να χάσεις δεν λέει κάτι. Δεν θα γίνει τίποτα το τρομερό. Και οι φωνές θα σταματήσουν είναι θέμα χρόνου να συμβει.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οι βλακες αστυνομοι ηρθαν σπιτι μου και με πηραν το μαρτη.σα σκουπιδι με ειχαν οι γιατρο στο τμημα.ολο με υποτιμουσε ολη την ωρα οι γιατροι.με κερασαν 2-3 τσιγαρα οι αστυνομοι βεβαια προσεχαν μην το σκασω κσι με ειχαν απο κοντα 7-8 αστυνομοι
    Εδώ Αθήνα είναι χειρότερα, σε ξαπλώνουν κάτω σου βάζουν γόνατο πλάτη σου περνάνε χειροπέδες με τα χέρια πίσω λες και είσαι εγκληματίας και σε πάνε κατευθείαν στο ψυχιατρείο που δέχονται εισαγγελικές. Για αυτο σιχαίνομαι τους μπάτσους και τους καταριέμαι και τους εύχομαι θάνατο είτε απο κορονοϊό είτε απο καρκίνο. Στο Δρομοκαϊτειο μια ημέρα που εφημέρευε και χρειαζόμουν χάπια ένας μπάτσος μου είχε μπει με το όπλο στη μέση και φώναξα κατευθείαν να με ακούσουν οι γιατροί και τον πετάξανε έξω. Βέβαια είπα πολύ χοντρές κουβέντες και πήγε να με αρπάξει, αλλά ήρθανε οι γιατροι στο σαλόνι και τον βγάλανε έξω κατευθείαν ήμουν και σε υπομανία θα γινόταν της επι χρήμασι εκδιδομενης γυναικος το σιδηρούν παραπετασμα για να το πω ευγενικα!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γεια σας παιδια
    χτες μου ειπαν οι δικοι μου οτι εκανα παλι επεισοδιο μαλλον των πολλων mg xanax
    κι οτι δε μπηγαμε στο γιατρο γιατι θα με εκλειναν μεσα.. φοβαμαι
    και τους στεναχωρω...
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    γεια σας παιδια
    χτες μου ειπαν οι δικοι μου οτι εκανα παλι επεισοδιο μαλλον των πολλων mg xanax
    κι οτι δε μπηγαμε στο γιατρο γιατι θα με εκλειναν μεσα.. φοβαμαι
    και τους στεναχωρω...
    Ο ψυχίατρος δεν σε κλείνει μέσα ούτε το προτείνει όταν δεν πρόκειται να κάνεις κακό στον εαυτό σου. Θα το προτείνει αν αντιληφθεί πως υπάρχουν πιθανότητες να κάνεις κακό στον εαυτό σου, μόνο τότε. Εχει το τρόπο να σε βοηθήσει βραχυπρόθεσμα για να ηρεμήσεις όταν γνωρίζουν πως κάποιος θα ειναι δίπλα σου 24/7.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    οχι κακο σε εμενα ή σε καποιον αλλο δεν κανω και δεν εχω λογο να κανω.
    η μανα μου μου ειπε οτι θα μπορουσαν..
    δε ξερω
    αυτο που με προβληματιζει και τις 2 φορες δε θυμαμαι τιποτα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    επεσα κατω
    τρεχαν ε τα σαλια παραμιλουσα φωναζα..
    αλλα κακο σε εμενα ή σε καποιον αλλο δε..δεν υπαρχει λογος
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    boo επειδή ο χώρος εδώ είναι ο πλέον ακατάλληλος για πραγματική συζήτηση έλα στο γκρουπ να συζητήσουμε να σου πούνε και άλλοι την άποψη τους για το θέμα σου. Εδώ δεν μπορούμε να μιλήσουμε ελεύθερα, έχει λογοκρισία. Δεν είναι τυχαίο που είμαστε στο γκρουπ 5 χιλιάδες άτομα και εδώ 10.

  10. #85
    hlias1988
    Guest
    ποιο γκρουπ mindcrime? θελω και εγω... εαν θες μου απαντας....

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    προσπαθησα να δω 1 εργο χτες.στα ελληνικα.δεν καταλαβα τιποτα.ουτε τους ηθοποιους ξεχωρισα και την υποθεση δεν την καταλαβα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοίτα, αν είσαι σε φάση που ακούς φωνές, ανησυχείς για παρακολουθήσεις, έχεις υπερένταση, κοιμάσαι ελάχιστα και το μυαλό παίρνει χιλιάδες στροφές σε περίεργα μονοπάτια, είναι λογικό να μην μπορείς να συγκεντρωθείς με τίποτα και σε τίποτα. Παράλληλα αν σου δίνουν πολύ βαριά φάρμακα για να πάψει το μυαλό σου να δημιουργεί όλα αυτά τα προβλήματα, μπορεί επίσης να πας στο άλλο άκρο, να κοιμάσαι με τις ώρες, να έχεις αργές αντιδράσεις, να μην μπορείς να σκεφτείς τίποτα και να αισθάνεσαι θολωμένη.

    Χρειάζεται χρόνος μέχρι να βρεις μία ισορροπία σε όλο αυτό. Μην σε παίρνει απο κάτω, το βασικό αυτή τη στιγμή είναι να ελέγξεις τις φωνές κι όλα αυτά και θα φιάξουν και τα υπόλοιπα. Ξέρω ότι περνάς δύσκολα αυτή τη στιγμή αλλά το βασικό είναι μέρα με τη μέρα να καλυτερεύεις. Κουράγιο!

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Παράλληλα αν σου δίνουν πολύ βαριά φάρμακα για να πάψει το μυαλό σου να δημιουργεί όλα αυτά τα προβλήματα, μπορεί επίσης να πας στο άλλο άκρο, να κοιμάσαι με τις ώρες, να έχεις αργές αντιδράσεις, να μην μπορείς να σκεφτείς τίποτα και να αισθάνεσαι θολωμένη.
    γεια σου sonia
    αυτο μου κανουν.ειμαι με μια δοση λιγοτερες φωνες.
    απλα πρεπει με καποιον τροπο να καταλαβω πως να ζω με αυτα γιατι ποτε δε θα καταφερω να τα εξαφανισω
    υπαρχει αραγε τετοιος τροπος?
    και αν υπαρχει μπορειτε να μου τον πειτε?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει μαγική συνταγή κι αν υπάρχει εγώ δεν την ξέρω σίγουρα βρε boo. Θυμάσαι όμως πέρισυ που μας έγραφες και ήσουν αρκετά καλά;
    Τι καλό έκανες τότε κι αισθανόσουν ωραία; Νομίζω ήταν συνδυασμός αγωγής, λιγότερου άγχους, πιο καλών ωραρίων στον ύπνο σου, ίσως και εξωτερικών συνθηκών.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι ειναι καποιες περιοδοι που δεν εχω τετοια.
    τα φαρμακα με βοηθανε και οχι αγχος.αλλα με κανουν αργη.σε ολα. δε μπορω να σκεφτω γρηγορα.ειναι σαν να εχω ομιχλη μεσα στο κεφαλι και στις σκεψεις μου και με δυσκολευει πολυ. επισης εχω χασει τη μνημη μου.απο υπνο ειμαι μια χαρα.δεν καταλαβαινω καν ποτε με παιρνει ο υπνος πλεον.10-12 ωρες
    αλλα πως να τα καταφερω με τοσα αγχη και υποχρεωσεις που τρεχουν?
    η σχολη με εχει γονατισει.
    οι φωνες γελσνε μαζι μου και με κοροιδευουν
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 6 of 15 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. 3 μήνες...
    By Lanis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 115
    Last Post: 05-12-2019, 16:10
  2. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 15:51
  3. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 01:34
  4. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 15:54
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •