Είμαι εγκλωβισμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    1

    Είμαι εγκλωβισμενη

    Πριν ένα χρόνο χώρισα με το σύζυγό μου μετά από 15 χρόνια γάμου.Λογω οικονομικών κυρίως προβλημάτων είχαμε απομακρυνθεί. Δεν ήθελα να χωρίσουμε αλλά δεν υπήρχε καμία επικοινωνία μεταξύ μας.Μονο καυγάδες και αλληλοκατηγορίες.Του είπα να φύγει και αυτός έφυγε.Εμαθα μετά από λίγους μήνες ότι είχε σχέση,την οποία γνώρισε στην προηγούμενη δουλειά του.Αρνηθηκε ότι είχε σχέση όταν τον ρώτησα και είπαμε να δούμε μήπως μπορούμε να τα ξαναβρούμε.Καναμε κάποια ραντεβού,πήγαν καλά, αλλά μέχρι εκεί.Εγω περίμενα αυτός να μου ζητήσει να ξαναγυρίσει.Δεν το έκανε μέχρι που τον παρακολούθησα και τον είδα με την πρώην συνάδελφό του.Δεν μπορούσε τώρα να το αρνηθεί.Συζητησαμε όλη νύχτα και την άλλη μέρα ξαναγύρισε για να κάνουμε μία νέα αρχή.Εγω όμως δεν μπορώ να τον συγχωρέσω.Θεωρω ότι πολύ εύκολα και γρήγορα με αντικατέστησε.Δεν ξέρω τι να κάνω, γιατί και μόνη μου δεν αντέχω και από το μυαλό μου δεν βγαίνει αυτό που έκανε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Έγινε απλά ο κύκλος και έληξε. Δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Προσωπικά όχι μόνο αν ήμουν παντρεμένη αλλά και σε σχέση να βρισκόμουν, δεν θα δεχόμουν πίσω αυτόν που με απάτησε. Τελείως ξενερωτικό και για μένα αυτό είναι σοβαρός λόγος χωρισμού.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    3
    Μονο εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο για σένα. Και εσυ εισαι η μονη που μπορείς να το δημιουργήσεις. Οταν μου συνεβη κατι παρομοιο με την πρώην σύντροφό μου, ήμουν κάθετος και εκεινη μου ζητουσε να το προσπαθησουμε. Τοτε την ρωτησα το εξης: "Εσυ θα ηθελες να εισαι με εναν ανθρωπο που ανέχεται κατι τετοιο;" Η απαντηση που πηρα ηταν η συγκαταβατική σιωπή.
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Έγινε απλά ο κύκλος και έληξε. Δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Προσωπικά όχι μόνο αν ήμουν παντρεμένη αλλά και σε σχέση να βρισκόμουν, δεν θα δεχόμουν πίσω αυτόν που με απάτησε. Τελείως ξενερωτικό και για μένα αυτό είναι σοβαρός λόγος χωρισμού.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Γιατι θελετε να τα ξαναβρειτε;υπαρχουν παιδια;ο χωρισμος εγινε πριν ενα χρονο κ τωρα θυμηθηκατε να τα ξαναβρειτε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ βλέπω ότι ήταν χωρισμένοι για μήνες αφού η ίδια η θεματοθέτρια το ζήτησε ενώ λέει ότι δεν το εννοούσε αλλά πήγε να τον παίξει τον άλλο και δεν της βγήκε, ότι δεν του μιλούσε και ενώ δεν το εννοούσε για τον χωρισμό δεν έκανε κίνηση να τα βρούν, παρά μόνο μόλις έμαθε ότι βρήκε άλλη, τότε θυμήθηκε να του πει να κάνουν μία προσπάθεια. Και μάλιστα χωρίς να μιλάει στα ίσα, αλλά περιμένοντας να ρίξει αυτός τα μούτρα του και να την διεκδικήσει ή ξέρω κι εγώ τι. Δεν λέω ότι αυτός είναι σωστός ή ειλικρινής, αλλά κι η θεματοθέτρια τον εγωισμό και τους χειρισμούς βάζει μπροστά. Το θέμα δεν είναι η άλλη, είναι που μετά από 15 χρόνια γάμου όπως λέει και η ίδια χάθηκε η επικοινωνία, έχει πέσει ξενέρα και κάθονται και κοροϊδεύονται και οι δύο. Στον άλλο δεν γυρνάς και δεν προσπαθείς να τα βρείτε γιατί δεν μπορείς να μείνεις μόνη ή δεν αντέχεις τους χωρισμούς ή από συνήθεια ή για να βγεις από πάνω, με τον άλλο προσπαθείς να τα βρεις αν πιστεύεις ότι υπάρχουν ακόμα αγνά συναισθήματα, ότι μπορείτε να θέσετε τα πράγματα σε νέα βάση και να αφήσετε πίσω τα παλιά που σας χαλούσαν. Εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο, σοβαρότις μηδέν βλέπω κι από τους δύο.

Similar Threads

  1. Εγκλωβισμένη στο σώμα μου
    By elena_88 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 30-01-2015, 14:05
  2. Εγκλωβισμένη επαγγελματικά
    By sRo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2013, 20:43
  3. ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ!!!
    By fleris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 04-09-2011, 22:50
  4. εγκλωβισμενη στο ιδιο μου το σωμα
    By canary_blenny in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-2011, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •