Ειμαι μονος μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Έχω την εντύπωση ότι μας λες ψέμματα για την κατάθλιψη η μάλλον δε λες όλη την αλήθεια. Τελοσπαντων για να καταφέρεις να περάσεις ιατρική σημαίνει ότι αν προσπαθήσεις μπορείς να καταφέρεις πολλά. Είναι μια σημαντική επιτυχία αυτή μπράβο σου. Η σχολή ίσως κ να σου άρεσε αν δεν είχες τα άλλα θέματα που έχεις. Δεν πειράζει ας αργήσεις να τελειώσεις τη σχολή αλώστε αυτό που έχει πρωτεραιοτητα είναι η υγεία σου. Είσαι πολύ νέος κ μ αυτά που περνας είναι λογικό να έχεις νεύρα βέβαια πρέπει να μάθεις να διαχειρίζεται καλύτερα το θυμό σου για να μη βλάψεις ανθρώπους που αγαπας.κανε ένα καλό για τον εαυτό σου κ ξεκινά ψυχοθεραπεια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Υποθετω οτι εγινα ετσι απο παιδικα τραυματα επειδη οι γονεις μου χωρισαν με πολυ ασχημο τροπο, επειδη ημουν παντα κλειστος τυπος. Παλια πιστευα οτι πασχω απο ασπεργκερ γιατι εχω πολλα κοινα χαρακτηριστικα αλλα ο ψυχιατρος μου με διαβεβαιωσε πως οχι.
    Άσε τι νομίζεις ότι είχες ή τι ταμπέλα σου κόλλησε ο καθένας .
    Εσύ σαν άνθρωπος αυτή την στιγμή αναγνωρίζεις ότι η όλη συμπεριφορά σου δεν είναι σωστή και ότι έχεις θέματα.?

    Από που νομίζεις ότι πρέπει να ξεκινήσεις και τι θα έλεγες σε κάποιον άλλο να κάνει για να αρχίσει σιγά σιγά να βάζει σε μια σειρά τη ζωή του.
    Καταλαβαίνεις ότι είσαι είκοσι χρονών έτσι?
    Έχεις όλη την ζωή μπροστά σου και είναι πολύ κρίμα να την χαραμίσεις σε τέτοιες σκέψεις και συμπεριφορές .

    Συμφωνώ ότι αυτά που πέρασες μικρός είναι πολύ δύσκολα για ένα παιδί και απολύτως λογικό να σε ακολουθούν ...
    Δεν είσαι πλέον όμως παιδί και πρέπει να προσπαθήσεις σαν νοήμων ενήλικας πλέον να διώχνεις ότι νομίζεις εσύ ότι δεν σου κάνει για να μπορέσεις να μετατρέψεις τον ευατο σου από ένα πληγωμένο παιδί σε ένα ψυχικά υγιή ενήλικα.

    Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά πρέπει φίλε μου, αλλιώς δεν θα πας πουθενά να το ξέρεις και κάθε μέρα όλο και πιο πολύ όλο αυτό το μίσος και η κακια που κουβαλάς να σε κάνουν ακόμα πιο βίαιο .
    Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από ατομα που θυμώνουν με το παραμικρό και αντιδρούν με βία να το ξέρεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Έχω την εντύπωση ότι μας λες ψέμματα για την κατάθλιψη η μάλλον δε λες όλη την αλήθεια. Τελοσπαντων για να καταφέρεις να περάσεις ιατρική σημαίνει ότι αν προσπαθήσεις μπορείς να καταφέρεις πολλά. Είναι μια σημαντική επιτυχία αυτή μπράβο σου. Η σχολή ίσως κ να σου άρεσε αν δεν είχες τα άλλα θέματα που έχεις. Δεν πειράζει ας αργήσεις να τελειώσεις τη σχολή αλώστε αυτό που έχει πρωτεραιοτητα είναι η υγεία σου. Είσαι πολύ νέος κ μ αυτά που περνας είναι λογικό να έχεις νεύρα βέβαια πρέπει να μάθεις να διαχειρίζεται καλύτερα το θυμό σου για να μη βλάψεις ανθρώπους που αγαπας.κανε ένα καλό για τον εαυτό σου κ ξεκινά ψυχοθεραπεια
    Δεν λεω ψεματα. Αισθανομαι καταθλιπτικα και ανεφερα συγκεκριμενα και ποια φαρμακα παιρνω. Μαλιστα εβαλα και 20-25 κιλα απο αυτα και μεχρι πριν λιγο καιρο εκανα εμετους καθε μερα και τωρα περιστασιακα παιρνω χαπι για το στομαχι πριν το φαγητο. Επισης μου κοπηκε και η ορεξη για φαγητο και εχω σχεδον χασει την στηση μου (και ειμαι μολις εικοσι).

    Προσπαθησα για εναν μηνα να μην τα παιρνω τα κωλοχαπα λογω του οτι δεν μου σηκωονταν καθολου και δεν μπορουσα να αυοικανοποιηθω αλλα εκανα συνεχια εμετους, δεν υπολογισα οτι εχω εξαρτηθει απο αυτα.

    Τωρα πια δεν με ενδιαφερει ουτε το βαρος μου ουτε η εμφανιση μου ουτε η στηση μου. Ας ξπερασω και τα εκατο κιλα και ας μην μπορω ν κανω ερωτα. Σαμπως θα βρεθει γυναικα να με κοιταξει; Οταν παντως ημουν λεπτος, 70 κιλα υψος 1,74, δεν ειχα καποια ερωτικη επιτυχια ουτε και προσπαθησα ποτε.

    Η σχολη ισως και να μου αρεζε, βασικα την διαλεξα γιατι ηταν θετικη επιστημη χωρις πολλα μαθηματικα. Ποτε δεν με ενδιεφερ να γινω γιατρος. Δεν καταδεχτηκα καν να παραλαβω τα βιβλια της σχολης περαν του πρωτου εξαμηνου. Δυο φορες σε διαφορετικα εξαμηνα προσπαθησα να παω στην σχολη αλλα βαρεθηκα, ουτε φιλους βρηκα για πολλοστη φορα και πηγαινα κρυφα στην βιβλιοθηκη με το λαπτοπ και καθομουν και περιμενα ν περασει η ωρα για να επιστρεψω σπιτι για να πω στην μανα μου οτι παρακολουθησα.

    Θελω να σπουδασω, θελω να αποκτηω πτυχιο και μεταπτυχιακο οπως πολλοι συνομιληκοι μου αλλα δεν δυναμαι.

    Παιδια, δεν ειμαι εξυπνος και θα σας πω το εξης. Δεν ξερω να δενω τα κορδονια μου. Μπορει ενας που δεν ξερει να δενει κορδονια του να γινει γιατρος; Αλλο παραδειγμα, δεν μπορω να μαθω μια ξενη γλωσσα. Εχω ενα βιβλιο γερμανικων το οποιο σε τριαντα κεφαλαια σου διδασκει λιγα γερμανικα. Το παρατησα στο πρωτο κεφαλαιο. Καλα, για αγγλικα ουτε λογος, μου μιλαν καμια φορα στα αγγλικα και μονο το i dont speak τολμω να πω.

    Τελος παντων, εχω ολη την ζωη μπροστα μου -οπως ειπατε ολοι σας- κι ξερω οτι ειναι ζωη μιζερη και αποτυχημενη. Μακαρι να γυρναγα πισω εικοσι χρονια στο πατρικο μου. Μονο και μονο για να με πνιξω στην κουνια.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post

    Θελω να σπουδασω, θελω να αποκτηω πτυχιο και μεταπτυχιακο οπως πολλοι συνομιληκοι μου αλλα δεν δυναμαι.

    Παιδια, δεν ειμαι εξυπνος και θα σας πω το εξης. Δεν ξερω να δενω τα κορδονια μου. Μπορει ενας που δεν ξερει να δενει κορδονια του να γινει γιατρος; Αλλο παραδειγμα, δεν μπορω να μαθω μια ξενη γλωσσα. Εχω ενα βιβλιο γερμανικων το οποιο σε τριαντα κεφαλαια σου διδασκει λιγα γερμανικα. Το παρατησα στο πρωτο κεφαλαιο. Καλα, για αγγλικα ουτε λογος, μου μιλαν καμια φορα στα αγγλικα και μονο το i dont speak τολμω να πω.

    Τελος παντων, εχω ολη την ζωη μπροστα μου -οπως ειπατε ολοι σας- κι ξερω οτι ειναι ζωη μιζερη και αποτυχημενη. Μακαρι να γυρναγα πισω εικοσι χρονια στο πατρικο μου. Μονο και μονο για να με πνιξω στην κουνια.
    Κι εγώ δεν ξέρω να δένω καλά τα κορδόνια μου, μετά από λίγο λύνονται, και έχω μάθει άριστα 4 ξένες γλώσσες και κάνω μεταφράσεις και έχω και μάστερ στο εξωτερικό με άριστα. Και ξέρω κάποια που επίσης δυσκολεύεται να δέσει τα κορδόνια της και γράφει βιβλία και κάνει και μεταφράσεις. Κάποιοι απλά δεν είναι πρακτικοί και τα καταφέρνουν σε πιο θεωρητικά θέματα. Επίσης, οι κλειστοί άνθρωποι όπως εσύ τείνουν να είναι χειρότεροι στις πρακτικές ασχολίες, αλλά πολλοί από αυτούς είναι έξυπνοι και τα καταφέρνουν αλλού. Δεν ξέρω γιατί δε μαθαίνεις ξένες γλώσσες, ίσως δεν το'χεις, ίσως όμως να βαριέσαι να διαβάσεις. Πάντως για να έγραψες στις πανελλήνιες τόσο που να μπεις ιατρική βλάκας δεν είσαι, ξέρω άλλους που διαβάζανε σα φυτά και δεν πήραν καλούς βαθμούς.
    Επικεντρώσου στη δημιουργική γραφή και στη συγγραφή βιβλίων κατ' εμένα, νομίζω αυτή είναι η κλήση σου!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εννοούσα ότι ίσως είναι πιο σοβαρό μου φάνηκαν βαριά τα φάρμακα για κατάθλιψη. Τα έχεις πει αυτά στο γιατρό σου; υποτίθεται πηγές εκεί για να γίνεις καλύτερα όχι χειρότερα, αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει να πας σε άλλον. Να ξέρεις ότι λύση υπάρχει όπως κ πολλές επιλογές φαρμάκων κ θεραπειών. Κι εγώ ξέρω άτομο που είναι πολύ έξυπνο κ δεν μπορεί να δέσει τα κορδόνια του έχει asperger. Ο γιατρός σου ίσως δεν είναι κατάλληλος. Η κατάθλιψη θεραπεύεται να ξέρεις. ΠΑΝΤΑ. Αρκεί να βρεθεί ο γιατρός κ όχι αυτοί που απλά έχουν τον τίτλο.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Στον τίτλο γράφεις είμαι μόνος μου όποτε φαντάζομαι αυτό είναι που σ ενοχλεί περισσότερο κ το οποίο συντηρεί κατά κύριο λόγο κ την κατάθλιψη σου. Ο άνθρωπος δεν μπορεί να ζει μόνος γι αυτό φτιάξαμε τις κοινωνίες κ μέσα σ αυτήν φτιάξαμε κ ομάδες το σχολείο τους φίλους την οικογένεια. Κανένας άνθρωπος όχι μόνο εσύ δεν μπορεί να είναι καλά κ να νιώθει χαρούμενος όταν μόνος πηγαίνει στη σχολή μόνος κάθεται κ απομονώνεται κ μόνος γυρίζει σπίτι. Αυτό οποίος το κάνει για μεγάλο διάστημα θα καταλήξει καταθληπτικος. Κοινωνικές δεξιότητες έχεις; ίσως κ αυτό που είπες στην ψυχολόγο να μην ήταν έλλειψη σεβασμού απαραίτητα φοβάμαι μήπως δεν ξέρεις να φέρθεις κι αυτό σου στοιχίζει παρέες. Αυτά τα ένα δύο άτομα που λες κάνεις παρέα πόσο πιο μεγάλοι σε ηληκια είναι;

  7. #22
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Στον τίτλο γράφεις είμαι μόνος μου όποτε φαντάζομαι αυτό είναι που σ ενοχλεί περισσότερο κ το οποίο συντηρεί κατά κύριο λόγο κ την κατάθλιψη σου. Ο άνθρωπος δεν μπορεί να ζει μόνος γι αυτό φτιάξαμε τις κοινωνίες κ μέσα σ αυτήν φτιάξαμε κ ομάδες το σχολείο τους φίλους την οικογένεια. Κανένας άνθρωπος όχι μόνο εσύ δεν μπορεί να είναι καλά κ να νιώθει χαρούμενος όταν μόνος πηγαίνει στη σχολή μόνος κάθεται κ απομονώνεται κ μόνος γυρίζει σπίτι. Αυτό οποίος το κάνει για μεγάλο διάστημα θα καταλήξει καταθληπτικος. Κοινωνικές δεξιότητες έχεις; ίσως κ αυτό που είπες στην ψυχολόγο να μην ήταν έλλειψη σεβασμού απαραίτητα φοβάμαι μήπως δεν ξέρεις να φέρθεις κι αυτό σου στοιχίζει παρέες. Αυτά τα ένα δύο άτομα που λες κάνεις παρέα πόσο πιο μεγάλοι σε ηληκια είναι;
    Δεν πρεπει να εχω καμια κοινωνικη δεξιοτητα. Πριν ενα χρονο εβγαινα με παιδια της ηλικιας μου, 4-5 σε αριθμο, αλλα δεν μου ξαναμιλησαν ποτε.

    Πενηντα πεντε ειναι οι φιλοι μου, οπως καταλαβαινεις θα μπορουσαν να ειναι γονεις μου.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Δεν πρεπει να εχω καμια κοινωνικη δεξιοτητα. Πριν ενα χρονο εβγαινα με παιδια της ηλικιας μου, 4-5 σε αριθμο, αλλα δεν μου ξαναμιλησαν ποτε.

    Πενηντα πεντε ειναι οι φιλοι μου, οπως καταλαβαινεις θα μπορουσαν να ειναι γονεις μου.
    Γι αυτό πρέπει να πας κ σ έναν ψυχολόγο να τα συζητάτε αυτά. Τέτοιες περιπτώσεις τις βλέπουν συχνά στο γραφείο τους δε θα ακούσουν κάτι καινούριο. Καλύτερα τώρα που είσαι ακόμα νέο παιδί να αφιερώσεις χρόνο σ αυτό στην αυτό βελτίωση σου. Είναι άλλοι που φτάνουν 30 40 η κ 50 κ πότε δεν τόλμησαν να κάνουν αυτό το δώρο στη ζωή τους που θα τους βγάλει απ το γκρίζο που ζούνε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σε αυτές τις περιπτώσεις τα φάρμακα είναι μία βοήθεια προσωρινή για να απαλύνουν τα βαριά συμπτώματα, να ανασκουμπωθείς και να το παλέψεις δουλεύοντας με τον εαυτό σου. Δεν είναι η λύση. Τη λύση θα την βρεις με ψυχοθεραπεία, αρκεί όμως πραγματικά να το θέλεις και να είσαι πρόθυμος να παλέψεις. Όχι να μιζεριάζεις και να τελματώνεις. Συν Αθηνά και χείρα κίνει!

  10. #25
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εννοούσα ότι ίσως είναι πιο σοβαρό μου φάνηκαν βαριά τα φάρμακα για κατάθλιψη.
    Τα έχεις πει αυτά στο γιατρό σου; υποτίθεται πηγές εκεί για να γίνεις καλύτερα όχι χειρότερα, αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει να πας σε άλλον. Να ξέρεις ότι λύση υπάρχει όπως κ πολλές επιλογές φαρμάκων κ θεραπειών. Κι εγώ ξέρω άτομο που είναι πολύ έξυπνο κ δεν μπορεί να δέσει τα κορδόνια του έχει asperger. Ο γιατρός σου ίσως δεν είναι κατάλληλος. Η κατάθλιψη θεραπεύεται να ξέρεις. ΠΑΝΤΑ. Αρκεί να βρεθεί ο γιατρός κ όχι αυτοί που απλά έχουν τον τίτλο.
    Εψαξα την ιατρικη γνωματευση του γιατρου και ειδα οτι εχει ως διαγνωση "ψυχωσικη συνδρομη σχιζοφρενικου τυπου F20"
    Τι να σου πω. ο γιατρος μου ειναι καθηγητης και φαινεται να καταλαβαινι τα προβλματα μου. Δεν επιθυμω να τον αλλαξω.

  11. #26
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σε αυτές τις περιπτώσεις τα φάρμακα είναι μία βοήθεια προσωρινή για να απαλύνουν τα βαριά συμπτώματα, να ανασκουμπωθείς και να το παλέψεις δουλεύοντας με τον εαυτό σου. Δεν είναι η λύση. Τη λύση θα την βρεις με ψυχοθεραπεία, αρκεί όμως πραγματικά να το θέλεις και να είσαι πρόθυμος να παλέψεις. Όχι να μιζεριάζεις και να τελματώνεις. Συν Αθηνά και χείρα κίνει!
    Εχεις δικιο. Απλα τωρα με τον κορονοιο δεν μπορω να πηγαινω στο κεντρο ψυχικη υγειας στην ψυχολογο που εβλεπα ως φοιτητης δωρεαν, πρεπει να μιλαω μαζι της απο Skype και δεν θελω γιατι με ακουει η μητερα μου. Εινι προσωπικες στιγμες και δεν μου αρεσει αυτο.
    Σε ιδιωτη δεν μπορω νσ παω αν και μου φανηκε πιο βοηθητικη την μια φορα που πηγα ( πενηντα ευρω την φορα παιρνει)

  12. #27
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κι εγώ δεν ξέρω να δένω καλά τα κορδόνια μου, μετά από λίγο λύνονται, και έχω μάθει άριστα 4 ξένες γλώσσες και κάνω μεταφράσεις και έχω και μάστερ στο εξωτερικό με άριστα. Και ξέρω κάποια που επίσης δυσκολεύεται να δέσει τα κορδόνια της και γράφει βιβλία και κάνει και μεταφράσεις. Κάποιοι απλά δεν είναι πρακτικοί και τα καταφέρνουν σε πιο θεωρητικά θέματα. Επίσης, οι κλειστοί άνθρωποι όπως εσύ τείνουν να είναι χειρότεροι στις πρακτικές ασχολίες, αλλά πολλοί από αυτούς είναι έξυπνοι και τα καταφέρνουν αλλού. Δεν ξέρω γιατί δε μαθαίνεις ξένες γλώσσες, ίσως δεν το'χεις, ίσως όμως να βαριέσαι να διαβάσεις. Πάντως για να έγραψες στις πανελλήνιες τόσο που να μπεις ιατρική βλάκας δεν είσαι, ξέρω άλλους που διαβάζανε σα φυτά και δεν πήραν καλούς βαθμούς.
    Επικεντρώσου στη δημιουργική γραφή και στη συγγραφή βιβλίων κατ' εμένα, νομίζω αυτή είναι η κλήση σου!
    Ευχαριστω για την απαντηση. Σιγουρα δεν το εχω με τις γλωσσες απο πολυ μικρος, παλιοτερα μου αρεζε πολυ το διαβασμα. Ολη μερα μπορει να διαβαζα μεχρι και για ακινες λεηζερ αλλα ξενες γλωσσρς οχι. Το lower στην β λυκειου το πηρα.
    Ειχα προπαθησει περυσι να βρω δουλεια να βγαλω κανα μισθο και δεν ειχα προσοντα για τιποτα, μονο για φυλλαδια που κι εκει μανταρα τα εκανα.
    Τωρα ασχολουμαι μονο με τα βιβλια. Εχω στειλει τρια βιβλια σε εκδοτικο οικο και εγκριθηκαν ολα, θα εκδοθουν σε λιγο καιρο.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    θεματοθετη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! ευχομαι να ειναι καθε επομενη και πιο ομορφη οι ημερες σου απο εδω κι περα.
    Λοιπον, ξεκιναω απο την συμβιωση σου με την μανα σου και τους τσακομους σας.Πρεπει οπω και οπωσδηπωτες αυτο το πραμα να παψει το σηντομοτερο το δυνατον Νικολα. Ειναι ο λογος για πολλα προβληματα σου και η λυση .Ειναι η εναρξη για μια πιο ομορφη ζωη! ειναι η λυση για καλυτερη υγεια. Για το κλιμα οπου υπαρχει στο σπιτι σου, τους τσακομους κι ολα αυτα θα σου πω οτι δεν φταις εσυ στην δημιουργια τους, ομως για την διονησητους φταις,μπορεις να κανεις κατι να σταματησουν πλεον, αφου βλεπεις οτι δεν κερδιζεις τυποτα.Δυστυχως ο κοσμος, η μαμα σου δεν μπορει να καταλαβει οτι ειναι υπευθυνη για την ψυχικη σου υγεια, δεν μπορει να παρει χαμπαρει οτι μεχρι τα 4-5 χρονια σου οτι εζησες ,οτι ασχημο εβλεπες επλαθε το υποσυνειδητο σου,αλλα και να το καταλαβει ισως να τρελαθει απο τις τυψεις ,για αυτο Νικολα ως ανδρας πλεον θα πρεπει να δειξεις αλλη μια φορα μεγαλοπρεπια κι να δοσεις τοπο στην οργη, προσπαθησαι λοιπον να μην τσακονεσαι με την μητερα σου, μπορει να φταιει αυτη ,το ξερω ρε συ Νικο ,κανε υπομονη ομως λιγο.Οσο για το οτι ζεις εκει μην σου κανει τοσο εντυπωση, εδω υπαρχουν ατομα 35 χρονων που ζουν με τους γονεις τους .Οσο λοιπον ζεις εκει πρεπει να εχεις σκοπο να περνας οσο πιο καλυτερα μπορεις για αυτο να λες οχι στους τσακομους.
    Μπραβω σου για τις σπουδες σου, συνεχησε , ολα αυτα τα εμποδια οπου αναφερεις ισως εχουν να κανουν με την ασθενια σου και με τιςπαρενεργειες των φαρμακων σου.
    Τελος ,σχετικα με την κοινωνικοποιηση σου θα πρεπει να ασχοληθεις με αυτην διοτις θα σου αλλαξει κυριολεκτικα την ορεξη για την ζωη .Αναφερομαι και για ερωτα και για φιλους.Για τις κοπελες θα πρεπει να ασχοληθεις με την εμφανηση σου, με τα ρουχα σου ,δεν λεω για υπερβολες,τα βασικα, να εισαι καθαρος, να φορας ρουχα οπου να εχουν καποια αρμονια να τεροιαζουν δλδ τα παπουτσια σου (οπου πρεπει να ειναι καθαρα ) με την ζωνη σου η με το σακακι σου. το ιδιο και τα ρουχα σου να εχουν ενα αρμονικο συνολο.Ευγενικος να εισαι μαζι τους οχι πολλα λογια για τον εαυτο σου , πιο πολλες ερωτησεις για την ζωη τους, το να δειχνεις ενδιαφερον για αυτες να ξες οτι μετραει παρα πολυ, ε αυτον τον τροπο μπορεις να "ριξεις" οποια κοπελα και να γουσταρεις, πιστεψεμε, δοκιμασετω! Οσο για φιλους, εκει η αληθεια και το χιουμορ ειναι ισως η συμπεριφορα που πρεπει να δσεις για να παρεις.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Εψαξα την ιατρικη γνωματευση του γιατρου και ειδα οτι εχει ως διαγνωση "ψυχωσικη συνδρομη σχιζοφρενικου τυπου F20"
    Τι να σου πω. ο γιατρος μου ειναι καθηγητης και φαινεται να καταλαβαινι τα προβλματα μου. Δεν επιθυμω να τον αλλαξω.
    Μην τον αλλάξεις τότε.. Να του λες ότι σε απασχολεί όπως αυτό το θέμα της μοναξιάς γιατί η ζωή είναι πιο όμορφη με φιλους

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Giorgos panou δεν φταίνε πάντα οι μαμάδες κ οι μπαμπάδες κ αυτοί ήταν κάποτε παιδιά κ ίσως πέρασαν πιο δύσκολες καταστάσεις απ ότι εμείς στην οικογένεια τους. Αν αυτοί πήραν ψίχουλα στην παιδική τους ηληκια δεν μπορούν να δώσουν πολλά, συνήθως δίνουν αρκετά περισσότερα απ ότι πήραν αυτοί απ τους δικούς τους γονείς αλλά άλματα δεν γίνονται. Επίσης παίζει ρόλο κ η κληρονομικότη τα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 00:33
  2. Ισως να ειμαι ο μονος?
    By Mauroslosk in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 4
    Last Post: 10-05-2017, 01:47
  3. Δεν θέλω να ειμαι μόνος
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 219
    Last Post: 18-10-2016, 09:02
  4. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 12:40
  5. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 04:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •