φοβος θανατου, τον εχετε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    βεβαια δεν εχουν κλεισει τα παντα, τα σουπερ μαρκετ ειναι ανοιχτα αομα κι αν το δουμε απο πλευρα μεταδωσεις ειναι ισως πιο επικυνδινα αφου στα σουπερ μαρκετ ακουμπαμε προιοντα οπου τα ακομπαει μετα καποιος λλος, η ερχομαστε κοντα .
    Οσο για τις εκκλησιες ,ισως δεν γνωριζεις οτι ειναι λιγακι διαφορετικα τα πραγματα. Ακομα και συνταγματικα δλδ να το δεις, αναφερει οτι η ορθωδοξη χριστιανικη πιστη ειναι η επισιμη θρησκεια των ελληνων πολιτων . Επισης υπαρχει και κατις αλλο, ο νομος του κρατους και ο νομος του Θεου, ποιος απο τους δυο ειναι πιο σημαντικος πιο δυνατος ,αντικοιμενικα να το δεις, οι νομοι του κρατους αλλαζουν καθε 1-2 χρονια, η πολλες φορες ανατρεποντε ακομα και στην πραξη! σε αντιθεση με τους νομους του Κυριου , και του Ευαγγελιου οπου ειναι χιλιαδες χρονια, οπου εχουν πεθανει ανθρωποι για αυτους και εχουν την χαρη της θεοτητος.
    Το κορανι ,αναφερει μεσα για το δικαιο του ισλαμ, ειναι δλδ ενα νομικο πλαισιο οπου εχει νομους και γενικα ειναι ενα ξεκαθαρο νομικο ιερατιο που εχει ποινες και δικαστικο δικαιο, αντιθετος εμεις λογο της φιλευλευθερης ματιας μας ως χριστιανοι δεν εχουμε τετοια πραματα, αλλα ουτε και θα επεμβει στην πιστη μου καποιος, θεωρω λοιπον οτι ειναι εναντι στα ανθρωπικα δικαιωματα να μην αφηνουν καποιον να κανει αυτο που πιστευει! ειναι αδικο! να επεμβαινεις στη ελευθερια του! κατι τετοιο γινεται και με τις αμβλωσεις οπου παει καποια κοπελα και σκοτωνει το εμβρυο λες και της ανηκει! ενω στην πραξη κανει φονο σε εναν ανθρωπο!
    Το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος! Είναι έμβρυο που κάποια στιγμή μπορεί να γίνει άνθρωπος...κ ανήκει στην γυναίκα που το κουβαλάει στην κοιλιά της 100%

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Φίλε μου,πολύ ανορθόγραφος είσαι για τόσο διαβασμενος..δεν είναι η ουσία αυτη,αλλα εντάξει επειδη λες έχεις διαβασει...μα ορθοδοξη με Ω;;συγνώμη κιόλας!!
    μην λες "συγνωμη" εχεις απολυτο δικιο ! λογο δυσλεξιας ειμαι μεγας "δολοφονος" της γλωσσας! Αρα το συγνωμη το οφειλω εγω!
    Θα μου πεις λυσεις υπαρχουν οπως , γιατι δεν τα γραφω στο οφις ,που τα διορθωνει μονο του και μετα να τα φερνω εδω, ή να τα ξανα διαβασω οπου θα εβλεπα τα λαθη . πρωτα διοτις θα αργω παρα πολυ, και δευτερον θελω να παψω να υποκρινομαι ! να το παιζω δλδ σωστος σε κατις ενω δεν ειμαι!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος! Είναι έμβρυο που κάποια στιγμή μπορεί να γίνει άνθρωπος...κ ανήκει στην γυναίκα που το κουβαλάει στην κοιλιά της 100%
    Ας μην το κουβεντιαζουμε διοτις θα χαλασουμε το θεμα του ανθρωπου αφου ειναι ασχετο. Το μηνυμα πο εγραψα και που πολλες φορες γραφω εχουν σκοπο να καταθεσουν αποψεις που δεν ειναι δικες μου, ουτες παντα ειναι συμφωνες με τις δικες μου.Ομως κρινω σωστο και αναγκαιο να αναφεροντε διοτι εχουν πιο μεγαλη σημασια απο τις δικες μου. Οσο για τις αμβλωσεις το θεμα ειναι και νομικο και θεολογικο αλλα και φυλοσοφικο. Διοτις ο ανθρωπος αποκτα υποσταση νομικη την μερα οπου γεννιεται μεν αλλα εαν υπαρχει πρωορη γεννιση παλι δεν εχει? Μετα και οταν η εκκλησια ειναι που μας βαφτιζει κι μεχρι πριν 20 χρονια περιπου εδινε τα πιστοποιητικα τοτες της πευτει μεγαλος λογος ! Τελος ,δεν ανηκει το παιδι στην μητερα απο την στιγμη οπου εχει υπρξει γονημοποιηση διοτις δεν ειναι πραξη που εκανε μονη της, αλλα μαζι με καποιον αλλον αρα θα πρεπει να ρωτησει και τον ανδρα!
    .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο θανατος ειναι κατι που φοβιζε ανεκαθεν τους ανθρωπους , γι αυτο και θαβουμε τα πτωματα , για να μην τα βλεπουμε να σαπιζουν , δλδ . την ασχημια του θανατου .....

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    ο Χριστος ειχε πει οτι αυτη δεν ειναι η πραγματικη ζωη...
    ευχομαι να πεθανω γερος, γεματος με ανθρωπους που αγαπαω!
    επισης με την ζωη που κανω την ζω την τσακιζω ζω στα ακρα! αλλα εχει ενα τιμημα αυτο... εαν καταλαβαινετε τι λεω...
    καπνισμα, καφεδες καθιστικη ζωη κτλ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φόβος θανάτου
    By Sotiriskamp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-08-2020, 13:26
  2. Φόβος Θανάτου
    By ΕιρηνηΠαναγιωτα in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 07-11-2019, 10:27
  3. Φοβος θανάτου
    By skata in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2017, 15:11
  4. Φόβος Θανάτου
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-10-2016, 07:52
  5. ΦΟΒΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ
    By freit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 14-06-2011, 04:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •