nes kafe Υπαρχει κινδυνος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    τι ζαλαδα την νιωθεις επειδη αγχωθηκες υπερβολικα.εχεις ακουσει ανθρωπο να πεθανει απο φραπε?!το μονο που μπορει να σου κανει ειναι τρεμουλα και νευρικοτητα..αμα ειναι να παθαινουμε κριση πανικου επειδη νομιζουμε οτι θα πεθανουμε απο τον φραπε...χαθηκαμε!!!

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    synexeia den prosexo re gmt.prepei na trow ygeiina na misoso to tsigaro na mhn pino frape kiomos to kano.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    βρε panikoula μην μεγαλοποιεις τα γεγονοτα που σου συμβαινουν!μην συνδυαζεις τα παντα με τις κρισεις πανικου γιατι ετσι σαν να τις προκαλεις!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Για παράδειγμα, εάν ένα άτομο με διαταραχή πανικού νοιώσει έναν ή δύο έκτακτους κτύπους της καρδιάς του ύστερα από υπερκατανάλωση καφέ, άσκηση, ή λήψη κάποιου φαρμάκου, μπορεί να το ερμηνεύσει σαν σύμπτωμα μιας επερχόμενης κρίσης πανικού και, λόγω αυτής της υπερβολικής ανησυχίας του, να πάθει και πραγματικά την κρίση.
    Ο καφές, η άσκηση, και ορισμένα φάρμακα μπορούν μερικές φορές πράγματι, να προκαλέσουν τις κρίσεις πανικού. Ένα από τα πιο εκνευριστικά πράγματα για τον πάσχοντα από διαταραχή πανικού, είναι ότι δεν ξέρει ποτέ, πώς να απομονώσει τα ακριβή αίτια μιας επίθεσης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ας μου κανει επιθεση ειμαι ετημη θα τον σκισω λολ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Thats the spirit!!!!!!!!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    τι ειναι?νιωθω παντως μια περιεργη δυσφορια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    η δυσφορια ειναι απο το αγχος σου.τοσες ωρες που εχεις πιει τον φραπε,ακομα περιμενεις?!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Ας πιώ εγώ το παγωμένο μου φραπεδάκι λοιπόν!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    στην υγειά σου Δημήτρη!

    αν και εγώ προτιμώ τον ελληνικό

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Πλεον προτιμω το φρεντο αλλα οχι τον στιγμιαιο που πουλανε για καφε και ειναι για πεταμα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εγω που λατρευω τον καφε και πινω ενα μονο καθε μερα παρατηρησα εχω καιρο να πιω επηρεαστηκα λιγο ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς ο γαλλικος?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Τι εννοεις οτι επιρρεαστηκες;Προφανως δεν εννοεις ελαφρυς ως γευση.
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΦΕΣ ΚΑΘΩΣ 1ΦΡΑΠΕ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ 4 ΚΑΦΕΔΕΣ ΦΙΛΤΡΟΥ, 8 ΕΣΠΡΕΣΣΟ ΚΑΙ 10 ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    επηρεαστηκα απο αυτα που λεμε εδω για καφε και οντως εχω παρατηρησει μια μικρη αλλαγη αλλα μαλλον ειναι και στο μυαλο μ αυτο με καφε παλια δεν ειχα προβλημα πχ!ελαφρυ οχι σε γευση εννοω στο στομαχι πχ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Εμενα δεν μου αρεσει ο Ελληνικος οποτε δεν μπορω να σου πω. Η αποψη παντως που ισχυει ειναι πως προκειται για τον πιο καθαρο καφε. Ο εσπρεσσο και ο φιλτρου δεν με ενοχλουν καθολου.
    Παντως οταν βγαινω εξω και παιρνω καφε, επειδη πλεον δεν πινω στο σπιτι, νιωθω να με ενοχλει ενω παλια κατι τετοιο δεν συνεβαινε καθολου
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •