Χωρισμός επανασύνδεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Δεκτή και αυτή η άποψη το χέρι μου στην φωτιά δεν βάζω για κανέναν και καμία μιλα με για το σενάριο που δεν έχει κάποιον πως θα μπορέσω να την ξανα προσεγγίσω εφόσον αν αυτό που λέει είναι αλήθεια και καταλάβει ότι δεν ήμουν μαζί της από ανασφάλεια ή από ανάγκη ή τέλος πάντων ότι δεν ήμουν εξαρτημένος από αυτήν πως θα την ξανα διεκδικήσω.Αν είναι σωστή η επιλογη του να την αφήσω ένα διάστημα χωρίς να ασχοληθώ μέχρι που να ξανά προσπαθήσω να ζεστάνω το κλίμα μεταξύ μας και πως μπορώ να το κάνω γιατί αυτό σκεφτομαι να κάνω να την ξανα προσεγγίσω γιατί νιώθω ότι δεν έχει κάνει τον κύκλο η σχέση και την αγαπώ τώρα αν για αυτήν έχει τελειώσει μέσα της οριστικά προφανώς δεν το ξέρω.Στην περίπτωση που αυτα που λέει είναι έτσι όπως είναι τι μπορώ να κάνω ώστε να προσπαθήσω σε κάποιο διάστημα να μας ξανα φέρω κοντά
    αυτην την στιγμη ειστε χωρισμενοι, δεν ειστε σε διαλλειμα οπως ελεγε αρχικα κι εσυ ακομα και τωρα, στο μυαλο σου εχεις την επαναπροσεγγιση...
    ηδη εχεις γινει πιεστικος οπως ειπες, επομενως πρεπει να αποστασιοποιηθεις εντελως, μεχρι να σε ψαξει εκεινη, ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. και βεβαια, μπορει και να μην το κανει ποτε...
    αν κανεις εσυ την κινηση, θα της επιβεβαιωσεις απλα αυτα που λες. οτι δεν καταλαβες καν τι σημαινει "χωριζουμε" κι επιμενεις να προσκολασαι.

    για μενα, πληρης απομακρυνση ειναι η μονη σταση, ειτε τα ξαναβρειτε, ειτε οχι.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Βασικά σα γυναίκα αυτό που καταλαβαίνω από την στάση της είναι ότι δε θέλει, προφανώς κ με την καραντίνα να διαπίστωσε ότι μπορεί κ χωρις εσένα ότι δεν της λείπεις, ε της τελείωσε. Δυστυχώς ο έρωτας έτσι είναι, δεν κραταει. Ο μόνος τρόπος που ίσως την ξαναφέρει κοντά σου είναι να χτυπήσεις τον εγωισμό της με το να εξαφανιστείς όπως το σκέφτηκες αλλά να μην εμφανιστείς πάλι. Όχι μυνημα μετά τον μήνα όχι μυνημα στα γενέθλια. Και επίσης εξαφανίζεσαι κ από το φεισμπουκ για ένα μήνα που πρακτικά σημαίνει δεν ανεβάζεις τίποτα. Μετά από αυτά αν σε θέλει θα σε προσεγγίσει αυτή. Αν όχι σημαίνει ότι έσβησε ο ερωτας

  3. #18
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Καταλαβαίνω δεκτή η άποψη φυσικά όλες οι απόψεις είναι δεκτές και ευχαριστώ.Εχω πάρει την απόφαση μου και το τι θα κάνω.Εχω σκεφτεί πολύ προσεκτικά μιας και έχουμε τόσο χρόνο να σκεφτούμε και πήρα απόφαση το τι θα κάνω Ευχαριστώ για τις απόψεις!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ότι ήταν να κάνεις, το έκανες. Από τον χειμμαρώδη τρόπο γραφής σου δείχνεις άνθρωπος που αγχώνεται και αγχώνει τους άλλους. Δεν το λέω επικριτικά, απλά σαν υπόθεση/διαπίστωση. Μου φαίνεται λογικό να την κούρασε η πίεση που της ασκούσες, αλλά αν ήταν μόνον αυτό, θα το συζητούσε μαζί σου, θα επεδίωκε να βρείτε μια λύση. Αυτό γίνεται όταν αγαπάς κάποιον και δεν θέλεις να τον χάσεις.

    Τείνω κι εγώ να πιστεύω πως υπάρχει κάποιος άλλος, πιθανότατα από το φέις μπουκ. Γι αυτό δεν κλείνει το προφίλ της, γι αυτό ανεβάζει τραγούδια. Νομίζω πως είσαι πλέον παρελθόν για εκείνη, λυπάμαι.

    Δεν έχει νόημα να την ξαναπλησιάσεις. Ένα τυπικό και συνάμα διερευνητικό τηλεφώνημα στα γενέθλιά της θα σου δώσει να καταλάβεις αν παίζει κάτι άλλο. Σε κάθε περίπτωση απομακρύνσου. Αν θελήσει να σε ψάξει, ξέρει πού θα σε βρεί...

  5. #20
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Καταλαβαίνω δεκτή η άποψη σου δεν ξέρω αν διάβασες όλα τα μηνύματα που έγραψα αλλά η κοπέλα μου ζήτησε να το συζητήσουμε γιατί ακριβώς δεν ήθελε αρχικά να χωρίσουμε και μου είπε ότι δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί γιατί νιώθει αυτό που νιώθει αλλά δεν θέλει να χωρίσουμε είναι δείγμα αγάπης αν ήθελε θα είχε φύγει πιο εύκολα με την μια.Προσωπικά δεν νομίζω ότι παίζει άλλος όχι γιατί δεν το δέχομαι αλλά γιατί αξιολογω την κατασταστη αλλιώς.Πριν γνωρίσω αυτήν είχα κάτι με μια κοπέλα που βρήκε άλλον μπορώ να το δεχθώ και να το δω εδώ δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό μπορεί να κάνω και λάθος.Το θέμα είναι ότι αυτό δεν λύνεται από την μια μέρα στην άλλη το ότι δηλαδή το συζητήσαμε και αρχικά τα βρήκαμε δεν μπορεί να λυθεί μέσα σε 5 μέρες.Ευχαριστω πάντως για τις απόψεις την απόφαση για το τι θα κάνω την έχω πάρει!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Καταλαβαίνω δεκτή η άποψη σου δεν ξέρω αν διάβασες όλα τα μηνύματα που έγραψα αλλά η κοπέλα μου ζήτησε να το συζητήσουμε γιατί ακριβώς δεν ήθελε αρχικά να χωρίσουμε και μου είπε ότι δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί γιατί νιώθει αυτό που νιώθει αλλά δεν θέλει να χωρίσουμε είναι δείγμα αγάπης αν ήθελε θα είχε φύγει πιο εύκολα με την μια.Προσωπικά δεν νομίζω ότι παίζει άλλος όχι γιατί δεν το δέχομαι αλλά γιατί αξιολογω την κατασταστη αλλιώς.Πριν γνωρίσω αυτήν είχα κάτι με μια κοπέλα που βρήκε άλλον μπορώ να το δεχθώ και να το δω εδώ δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό μπορεί να κάνω και λάθος.Το θέμα είναι ότι αυτό δεν λύνεται από την μια μέρα στην άλλη το ότι δηλαδή το συζητήσαμε και αρχικά τα βρήκαμε δεν μπορεί να λυθεί μέσα σε 5 μέρες.Ευχαριστω πάντως για τις απόψεις την απόφαση για το τι θα κάνω την έχω πάρει!
    για να φυγει με την μια, θα επρεπε να ειναι σιγουρη γι αυτο που παει να κανει, ειτε αυτο ειναι το να μεινει μονη, ειτε ειναι το φλερτ με αλλον.
    το οτι δεν ηταν καθετη, δεν ηταν δειγμα αγαπης, αλλα ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. ηθελε να σε εχει διαθεσιμο μεχρι να σιγουρευτει οτι θελει να χωρισετε.

    σε καθε περιπτωση, να κανεις αυτο που θελεις, εσυ. εννοειται..

  7. #22
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Ναι καταλαβαίνω για εμένα ο κύκλος δεν έχει τελειώσει για αυτήν ίσως τελείωσε!Εγώ την αγαπάω πιστεύω πως και αυτή.Αυτο που θέλω να κάνω θέλει δύναμη κουράγιο και αποδοχή για ότι γίνει.Δεν το έχω ξανά κάνει δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω αλλά θα το προσπαθήσω!Θα αφήσω ακόμα κάποιες μέρες να περάσουν και θα προσπαθήσω να την διεκδικήσω από την αρχή!Υπάρχουν πολλά σενάρια από το να έχει ήδη προχωρήσει από το να θέλει αλλά να βάζει τον εγωισμό της και να λέει αφού τον χώρισα πως θα γυρίσω πίσω από το να κατάλαβε ότι δεν ήμουν τόσο δεδομένος όσο πίστευε ή να το σκέφτηκε καλύτερα ή ακόμα και να γυρίσει να μου πει αφού χωρίσαμε τι μου στέλνεις.Απλα θα προετοιμάσω τον εαυτό μου για κάθε πιθανή απάντηση και θα προσπαθήσω να μας φέρω κοντά.Ισως το πρώτο μνμ που θα της στείλω να δείχνει ακόμα ότι είμαι δεδομένος θα προσπαθήσω να της θύμηση μια ανάμνηση πολύ χαρούμενη που είχαμε και θα δω αντίδραση ελπίζω να δώσουμε μια δεύτερη ευκαιρία και οι 2 γιατί πέρα από το τι καταλάβετε από αυτά που έγραψα ένιωσα ότι βρήκα μια κοπέλα πιο αληθινή σε σχέση πάντα με το μέτρο σύγκρισης που είχα δλδ τις άλλες κοπέλες που πέρασαν από την ζωή μου για αυτό και την πιστεύω στον λόγο που χωρίσαμε και για αυτό θα κάνω και προσπάθεια αν δεν την πίστευα δεν θα προσπαθούσα να φέρω πίσω μια κοπέλα που με έχει απατήσει ή με ξεπέρασε σε 2 μέρες ή που στην τελική επειδή μπορεί κάποιος να την φλερταρε να με χώρισε.θα προσπαθήσω γιατί την πιστεύω και πιστεύω και τα δικά μου αισθήματα και προαίσθημα θα δείξει σε κάποιες μέρες!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Να ξέρεις πάντως ότι όταν τα αισθήματα είναι αμοιβαία δεν χρειάζεται να "ιδρωσουμε" για να κερδίσουμε τον άλλο. Επίσης αν σε θέλει μετά από ένα μήνα απουσίας σου θα στείλει τουλάχιστον ένα μυνημα κι από εκεί μπορείς εσύ να πιαστείς κ ν αρχίσει πάλι η επικοινωνία σας. Βέβαια δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αυτό το μυνημα θα είναι επειδή όντως θέλει Εσένα η επειδή νιώθει μόνη η δεν της βγήκε με κάποιον άλλο αλλά θα είναι η ευκαιρία που ψάχνεις για να την προσεγγίσεις ξανά. Αν δεν στείλει αυτή κ την προσεγγίσεις εσύ μετά τον μήνα θα είναι σα να έκανες μια τρύπα στο νερό. Καλό θα ήταν να έχεις ξεκαθαρίσει τι σχεση θες. Αν θες να είσαι με κάποια που την διαλέγεις επειδη είναι αυτή και επίσης σε διαλέγει κι αυτή επειδή είσαι εσύ ή δε σε νοιάζει κ συμβιβάζεσαι με μια σχέση που εσύ την θες κι αυτή σε επιλέγει για να μη μείνει μονη. Αν δεχτείς το δεύτερο να δεχτείς κ όλα τα προβλήματα που θα φέρει μια τέτοια σχεση

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Στην τελική κάνε αυτό που νομίζεις, μαθαίνουμε απ τα λάθη μας κ καμία φορά χρειάζεται να κάνουμε κάποια πράγματα (κι ας μη μας βγουν) για να μπορέσουμε να πάμε παρακατω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Στην τελική κάνε αυτό που νομίζεις, μαθαίνουμε απ τα λάθη μας κ καμία φορά χρειάζεται να κάνουμε κάποια πράγματα (κι ας μη μας βγουν) για να μπορέσουμε να πάμε παρακατω
    Έτσι ακριβώς. Εμείς είπαμε αυτά που θεωρούμε σωστά, αλλά για να φτάσουμε να διαμορφώσουμε αυτές μας τις απόψεις έπρεπε πολλοί από εμάς να πάθουμε για να μάθουμε. Κάποιες φορές οι γνώμες των άλλων δε μπορούν να υποκαταστήσου την εμπειρία.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Δεν λεω ότι είστε λάθος δεν λέω ότι είμαι σωστός απλά λέω ότι νιώθω πως αξίζει να την προσεγγίσω ξανά αφού περάσει κάποιο διάστημα που είμαστε χώρια να δούμε πως θα αντιδράσουμε.Μπορει να μην θέλει να με δει πχ ή να μην μου απαντήσει οκ.Οταν κάνεις απολογισμό μιας σχέσης σίγουρα δεν είναι όλες ίδιες εδώ για εμένα υπάρχει λόγος να το προσπαθήσω προφανώς δεν θέλω μια σχέση όπως την λες δλδ με συμβιβασμό.Θελω να το χτίσω από την αρχή εφόσον θεωρώ πως δεν υπήρχαν θέματα ζηλιας εκτός από αυτό που προκάλεσα μονός δεν είχαμε τσακωμούς μαλωματα απιστία ελπίζω από όσο φαινόταν φυσικά πότε δεν μπορείς να ξέρεις υπήρχε σεβασμός δεν τσακώθηκαμε ούτε όταν χωρίσαμε τότε γιατί να μην είμαστε μαζί ; αν η απάντηση είναι γιατί δεν θέλει πια τότε ίσως όντως δεν μπορώ να κάνω κάτι αν όμως ήτανε πιεσμένη από εμένα ή είδε ότι δεν έτρεξα από πίσω της όταν χωρίσαμε ίσως τότε μπορούμε να ξανά είμαστε μαζί με πιο σωστές βάσεις.Θα δείξει δεν ξέρω για εμένα αξίζει να καταφέρω να αφήσω ότι έγινε πίσω μας και να ξανα προσπαθήσω από την αρχή αν αυτή το δει έτσι ίσως το καταφέρουμε αν το δει σαν πίεση και επιστροφή ενος πρώην που δεν τον θέλω τότε ότι και αν κάνω θα είναι τζάμπα

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Δεν λεω ότι είστε λάθος δεν λέω ότι είμαι σωστός απλά λέω ότι νιώθω πως αξίζει να την προσεγγίσω ξανά αφού περάσει κάποιο διάστημα που είμαστε χώρια να δούμε πως θα αντιδράσουμε.Μπορει να μην θέλει να με δει πχ ή να μην μου απαντήσει οκ.Οταν κάνεις απολογισμό μιας σχέσης σίγουρα δεν είναι όλες ίδιες εδώ για εμένα υπάρχει λόγος να το προσπαθήσω προφανώς δεν θέλω μια σχέση όπως την λες δλδ με συμβιβασμό.Θελω να το χτίσω από την αρχή εφόσον θεωρώ πως δεν υπήρχαν θέματα ζηλιας εκτός από αυτό που προκάλεσα μονός δεν είχαμε τσακωμούς μαλωματα απιστία ελπίζω από όσο φαινόταν φυσικά πότε δεν μπορείς να ξέρεις υπήρχε σεβασμός δεν τσακώθηκαμε ούτε όταν χωρίσαμε τότε γιατί να μην είμαστε μαζί ; αν η απάντηση είναι γιατί δεν θέλει πια τότε ίσως όντως δεν μπορώ να κάνω κάτι αν όμως ήτανε πιεσμένη από εμένα ή είδε ότι δεν έτρεξα από πίσω της όταν χωρίσαμε ίσως τότε μπορούμε να ξανά είμαστε μαζί με πιο σωστές βάσεις.Θα δείξει δεν ξέρω για εμένα αξίζει να καταφέρω να αφήσω ότι έγινε πίσω μας και να ξανα προσπαθήσω από την αρχή αν αυτή το δει έτσι ίσως το καταφέρουμε αν το δει σαν πίεση και επιστροφή ενος πρώην που δεν τον θέλω τότε ότι και αν κάνω θα είναι τζάμπα
    μα, αν ο λογος που επικαλεστηκε ειναι αληθινος (γιατι οπως ειπαμε, αν εχει αλλονσ το μυαλο της, ειναι ατοπο να προσπαθεις), θα της αποδειξεις οτι ειχε αδικο και δεν τρεχεις απο πισω της, τρεχοντας απο πισω της;;;;;
    στο μυαλο σου, το να τρεχεις απο πισω της, ειναι μονο το να την παρεις τηλεφωνο την ιδια η την επομενη μερα;
    στο δικο μου μυαλο, και μετα αποε ναν μηνα να την παρεις, παλι απο πισω της τρεχεις.
    επομενως, το οτι δεν εισαι δεδομενος, δεν το δειχνεις με αυτον τον τροπο. το ακριβως αντιθετο δειχνεις..

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3
    Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με Remedy, πως πιθανότατα εκείνη παίζει μπαλίτσα κι αλλού. Κι ας μη συγκρίνεις με συμπεριφορές από άλλες κοπέλες στο παρελθόν, οταν τύχαινε να γνωρίσουν κάποιον άλλον. Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τρόπο. Μπορεί να σκέφτηκε πως αυτός είναι ο καλύτερος, προκειμένου να μη σε πληγώσει. Ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο, αποφάσισε να μη σου πει την αλήθεια κατάμουτρα, σημασία έχουν τα γεγονότα.
    Φίλε Stuck, όσο κι αν φαίνεται (και είναι) επίπονο...UNStuck!
    Κι επειδή περνάω παρόμοια φάση (ύστερα από μια θυελλώδη και γεμάτη πάθος σχέση)κατάφερα κι έφερα τη λογική στο τιμόνι, κλείνοντας στο πορτμπαγκάζ το συναίσθημα. Δεν λέω οτι το ξεπέρασα εντελώς, αλλά νιώθω σε φάση ανάρρωσης.
    Θα σου συνιστούσα να βρεις άλλες ασχολίες και μη τη σκέφτεσαι διαρκώς. Θα δεις πως λίγο λίγο και με την πάροδο του χρόνου, θα είναι λιγότερο οδυνηρό. Και μείνε μακριά από κάθε είδους επικοινωνία: ούτε τηλέφωνα, ούτε sms, ούτε τσατ.
    Εκείνη ζήτησε χρόνο "να σκεφτεί", εκείνη θα επιλέξει αν και πότε θα επιστρέψει. Ίσως μέχρι τότε να έχεις εσύ πάψει να την εκτιμάς. Με το να τρέχεις όμως ξωπίσω της, της δίνεις ένα επιπλέον λόγο να μείνει στην απόφασή της να σε βγάλει από τη ζωή της, μη σεβόμενος τον εαυτό σου, την αξιοπρέπειά σου. Κι αν έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση, πώς περιμένεις να σε εκτιμήσει κάποιος άλλος άνθρωπος;
    Σου αξίζουν και καλύτερα, πιστεύω. Πίστεψε κι εσύ σε σένα. Κι αν είναι να συμβεί, θα επιστρέψει.
    Last edited by ☆αστράκι; 13-12-2020 at 11:08. Reason: συμπληρωση

  14. #29
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by ☆αστράκι View Post
    Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με Remedy, πως πιθανότατα εκείνη παίζει μπαλίτσα κι αλλού. Κι ας μη συγκρίνεις με συμπεριφορές από άλλες κοπέλες στο παρελθόν, οταν τύχαινε να γνωρίσουν κάποιον άλλον. Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τρόπο. Μπορεί να σκέφτηκε πως αυτός είναι ο καλύτερος, προκειμένου να μη σε πληγώσει. Ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο, αποφάσισε να μη σου πει την αλήθεια κατάμουτρα, σημασία έχουν τα γεγονότα.
    Φίλε Stuck, όσο κι αν φαίνεται (και είναι) επίπονο...UNStuck!
    Κι επειδή περνάω παρόμοια φάση (ύστερα από μια θυελλώδη και γεμάτη πάθος σχέση)κατάφερα κι έφερα τη λογική στο τιμόνι, κλείνοντας στο πορτμπαγκάζ το συναίσθημα. Δεν λέω οτι το ξεπέρασα εντελώς, αλλά νιώθω σε φάση ανάρρωσης.
    Θα σου συνιστούσα να βρεις άλλες ασχολίες και μη τη σκέφτεσαι διαρκώς. Θα δεις πως λίγο λίγο και με την πάροδο του χρόνου, θα είναι λιγότερο οδυνηρό. Και μείνε μακριά από κάθε είδους επικοινωνία: ούτε τηλέφωνα, ούτε sms, ούτε τσατ.
    Εκείνη ζήτησε χρόνο "να σκεφτεί", εκείνη θα επιλέξει αν και πότε θα επιστρέψει. Ίσως μέχρι τότε να έχεις εσύ πάψει να την εκτιμάς. Με το να τρέχεις όμως ξωπίσω της, της δίνεις ένα επιπλέον λόγο να μείνει στην απόφασή της να σε βγάλει από τη ζωή της, μη σεβόμενος τον εαυτό σου, την αξιοπρέπειά σου. Κι αν έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση, πώς περιμένεις να σε εκτιμήσει κάποιος άλλος άνθρωπος;
    Σου αξίζουν και καλύτερα, πιστεύω. Πίστεψε κι εσύ σε σένα. Κι αν είναι να συμβεί, θα επιστρέψει.
    Δεκτή η κάθε άποψη φυσικά αλλά κάθε φορά που φεύγει κάποιος από μια σχέση δεν σημαίνει ότι το κάνει επειδή βρήκε καλυτερο δεν ξέρω γιατί έχετε αυτήν την αντίληψη που προφανώς είναι λάθος.Δεν λέω μπορεί να βρήκε αλλά είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι.Ευχαριστω για τις απόψεις αλλά δεν ήτανε αυτός ο λόγος που άνοιξα το θέμα αν έχει άλλον έχει άλλον ενώ είμασταν και μαζί προφανώς τότε δεν αξίζει και προφανώς δεν θα το μάθω και ποτέ.ολα όσα γράφω είναι με την προοπτική ότι λέει αλήθεια και την πιστεύω.Επισης το να της στείλω ενα Χρόνια πολλά δεν είναι δείγμα ότι δν έχω ξεκολλήσει από επάνω της.Δεν μου αρέσει να αφήνω τα πράγματα στην τύχη τους θα δώσω χρόνο και στους 2 θα προσπαθήσω να την προσεγγίσω και θα είμαι οκ με το αποτέλεσμά αν έτσι πέσω στα μάτια της τόσο εύκολα επειδή θα στείλω ένα χρόνια πολλά ή να δω σε τι φαση βρίσκεται ε ας πέσω αν είναι τόσο εύκολο να πέσει κάποιος στα μάτια σου.Εγω ξέρω ότι ενώ μου ήρθε τόσο απότομο φέρθηκα σωστά γιατί ούτε την παρακάλεσα ούτε έκανα τηλέφωνα και μηνύματα.Μια χαρά την σεβάστηκα και μια χαρά τον χώρο και τον χρόνο της έδωσα αφού από τότε που χωρίσαμε δεν την έχω ενοχλήσει ούτε με ένα like στο φμπ πχ.Δεν με πειράζει αν στείλω πρώτος να δω σε τι κατάσταση είναι και δεν είναι και τόσο κακό ώστε να είναι ενοχλητικό.δεν είπα ότι θα της στείλω "πέρασε ένας μηνας μου λείπεις σε θέλω πίσω".Θα κάνω την προσπάθεια μου με την λογική ότι έλεγε αλήθεια ότι ήτανε το μόνο θέμα που είχαμε και αφου είδε ότι δεν έκανα όπως περίμενε δεν την κυνήγησα ίσως το ξανά σκεφτεί το σκεφτώ και εγώ και ξεκινήσουμε σχεδόν από την αρχή με άλλες βάσεις επικοινωνίας την σχέσης μας.Αν έχει άλλον ούτε αυτό θα λειτουργήσει αν δεν με εμπιστεύεται επίσης αν έπαψε να της αρέσω εμφανισιακά επίσης.Απο την στιγμή που θα νιώσω εγώ δυνατός στο όποια έκβαση και αν πάρει το θέμα θα κάνω μια μικρή κίνηση.γιατι αν την κάνω τώρα που ακόμα δεν είμαι έτοιμος ναι δεν θα είναι καλό.Για αυτό θέλω να περάσει κάποιο διάστημα ώστε να είμαι εντάξει με το να θέλει και με το να μην θέλει καν να το δούμε.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3
    Νομίζω λίγο με παρεξήγησες Stuck- ίσως φταίω κι εγώ λίγο που έγραψα ευθαρσώς τη σκέψη μου, ωστόσο χωρίς να είμαι σίγουρη πως ναι, υπάρχει άλλος (μη παραλείποντας ωστόσο να βάλω το "πιθανότατα", όχι "σίγουρα" γιατί κανείς δεν μπορεί να ξέρει, παρά μόνον η ίδια).

    Σε κάθε περίπτωση, εδώ είμαστε για να εκφέρουμε τις απόψεις μας, εσύ κρατάς ότι σου φαίνεται χρήσιμο και αποφασίζεις. : )

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Επανασύνδεση
    By Elpida111 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-09-2019, 23:31
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 05:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 18:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 19:51
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •