Χωρισμός επανασύνδεση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εχεις ενα οπλο στα χερια σου.
    το να ξερεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι την ξενερωνει.
    και το καταστρεφεις μονος σου γιατι πας να της επιβεβαιωσεις οτι εχει δικιο και οντως εισαι δεδομενος και θα τρεξεις και παλι.
    ενω μπορουσες να το αξιοποιησεις.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Καλά έκανες και το φιλοσοφησες και για αυτό είμαστε εδώ χαχα.Ισως ακούγονται ωραια και ρόδινα έτσι όπως τα λέω αλλά εφόσον δεν είχαμε από όσο ξέρω άλλο θέμα στην σχέση μας ίσως αν την προσεγγίσω όπως και όταν το έκανα πρώτη φορά ξανά μπορέσουμε να έρθουμε κοντά μαζί.σε αυτό που λες έχεις δίκιο ο χρόνος που αφήνω κυρίως για αυτό είναι και σέβομαι αυτήν χωρίς παρακάλια κατεβατά και να ζητάω να με δεχθεί πίσω το έχω κάνει παλιά σε άλλη και δεν έχει νόημα ακόμα και να με δεχθει έτσι είναι θέμα χρόνου να χωρίσουμε.Οποτε σε αυτό το διάστημα θα νιώσω και εγώ πιο καλά ώστε να είμαι οκ με κάθε αποτέλεσμα και προφανώς να έχω την ψυχολογία να την προσεγγίσω και να δει ότι έχει αλλάξει αυτό εφόσον θα είμαι πιο συγκρατημένος πχ αν ο λόγος ήτανε ότι πιέστηκε συναισθηματικά μετά από αυτό διάστημα θα έχει ίσως ηρεμήσει εφόσον δεν είχαμε καβγά απάτη και τα σχετικά και φυσικά νιώθω αγάπη για αυτήν και την έχω "συγχωρέσει" δηλαδή μέρα με την μέρα νιώθω πιο καλά δεν νιώθω μίσος ή αίσθημα κακίας επειδή με άφησε προφανώς αν ένιωθε μη ερωτευμένη καλά έκανε και με χώρισε γιατί αλλιώς θα περνούσαμε άσχημα και θα έκανε ότι ήθελε πχ ίσως πίσω από την πλάτη μου μετά.Επειδη ακριβώς την αγαπάω δεν πρόκειται ούτε να την πιέσω ούτε τίποτα.Αν πάλι αφού την προσεγγίσω μου πει ότι το καλό της είναι μακριά μου τότε θα την αφήσω τελείως.Απλα νιώθω πως δεν έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος της σχέσης τουλάχιστον για εμένα.Ακομα και αυτή όταν με χώρισε έλεγε κάτι περίεργα όπως δεν περίμενα να συμβεί αυτό με εμάς γιατι θα μπορούσαμε να κάνουμε πράγματα μαζί.ισως είναι μπερδεμένη ακομα ίσως όχι ίσως έχει ήδη άλλον ίσως αλλά επειδή είναι μικρή και φοιτήτρια την έχει τσακίσει ότι στερείται φοιτητικής ζωής λόγο τής κατάστασης δεν ξέρω ίσως το μάθω σε λίγες μέρες.
    Μπορεί όντως η σχέση σας να μην έκανε τον κύκλο της. Απλά εγώ στην ουσία δεν έχω καταλάβει γιατί χωρισατε. Μάλλον επειδή δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος.
    Προφανώς της πέρασε ο έρωτας και αυτό ήταν. Ή δεν ήταν ποτέ ερωτευμένη και απλά έτσι νόμιζε.
    Αλλά το πιο πιθανό είναι να μην θέλει να γυρίσει πίσω, ακριβώς γι αυτό το λόγο. Επειδή δεν είναι ερωτευμένη.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #48
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω υπογραμμισα αυτα που ειπες και τα σχολιασα. δεν τα εβγαλα απ το μυαλο μου...
    μα κι εσυ τα ιδια λες. γι αυτο κι εγω ξαναλεω τα ιδια! δεν ειπες κατι καινουργιο οσες φορες επανελαβες οτι θα προσπαθησεις να την πεισεις (χωρις να την πιεσεις) να τα ξαναβρειτε.
    το καινουργιο, δλδ το στοιχειο που ισως την κανει να το ξανασκεφτει, δεν μας το ειπες.
    υπαρχει;;;
    γιατι αν δεν υπαρχει καινουργιο στοιχειο, οι πιθανοτητες ειναι να καταληξετε στα ιδια...

    οχι, δεν θεωρω παρακαλετο και πισωγυρισμα το να της στειλεις ενα χρονια πολλα.
    αλλα με ενα χρονια πολλα, δεν συμβαινουν οι επανανενωσεις. γιαυτο και ειμαι απολυτως βεβαιη οτι δεν θα σταματησεις στο χρονια πολλα και θα επιδιωξεις συζητησεις...
    στις συζητησεις θα ξενερωσει. ΟΧΙ στο χρονια πολλα.

    καταλαβαινω ΑΚΡΙΒΩΣ τι εννοεις και τι σκεφτεσαι να κανεις.
    εσυ ομως δεν θελεις καποιους που να καταλαβουν τι σκεφτεσαι να κανεις. θελεις καποιους που να συμφωνουν οτι θα ειναι αποτελεσματικο.
    εκει ειναι η διαφορα μας.
    εγω πιστευω οτι θα σε παει ακομα πιο κατω αυτο που ΘΑ κανεις (οπωσδηποτε θα το κανεις, δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια), ενω εχεις μια πολυ μικρη πιθανοτητα να το ξανασκεφτει μονη της, εαν δεν κανεις κινησεις.
    απλα προσπαθω να σε προλαβω πριν το τελειωσεις ολοκληρωτικα με τις ενεργειες σου.
    Αν με Ρωτάς τι εννοώ και πως το βλέπω γιατί λες για κάτι καινούργιο.οκ θα προσπαθήσω να εξηγήσω.Αρχικα για να μπορέσω να μην φανώ δεδομένος γενικά δεν αρκεί μόνο το να εξαφανιστώ τι εννοώ ότι θα πρέπει να αρχίσουμε να έχουμε κάποια ακόμα και πολύ μικρή η στοιχειώδη επικοινωνία και κάθε επικοινωνία μου μαζί της να μην επικοινωνεί απελπισία και προφανώς να είναι διασκεδαστική αλλιώς δεν θα θέλει σίγουρα.Φυσικα αν και αυτή ανταποκρίνεται δεν είπα ότι θα στείλω μου έλειψες και κατεβατά και κάθε μέρα και 10 μνμ και τέτοια πολύ σιγά σιγά αλλά με κάθε αλληλεπίδραση να μην δείχνει απελπισία και ότι της μιλάω με το ζόρι. Και αν συνεχιστεί αυτό και μπορέσουμε να βρεθούμε ξανά από κοντά θα δούμε πως θα πάει και πως θα νιώσουμε κάπως έτσι το σκέφτομαι αν εννοούσες αυτό.

  4. #49
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μπορεί όντως η σχέση σας να μην έκανε τον κύκλο της. Απλά εγώ στην ουσία δεν έχω καταλάβει γιατί χωρισατε. Μάλλον επειδή δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος.
    Προφανώς της πέρασε ο έρωτας και αυτό ήταν. Ή δεν ήταν ποτέ ερωτευμένη και απλά έτσι νόμιζε.
    Αλλά το πιο πιθανό είναι να μην θέλει να γυρίσει πίσω, ακριβώς γι αυτό το λόγο. Επειδή δεν είναι ερωτευμένη.
    Στην ουσία γυναικεία άποψη ζητάω για το πως μπορώ πχ ακριβώς να κάνω αυτες τις κινήσεις πως θα τα δεχόταν μια γυναίκα πχ όπως εσείς.Εφοσον δεν έχουμε μαλώσει τσακωθεί βριστει απατήσει ο ένας τον άλλον μετά από μια τέτοια ιστορία τέλος πάντων δεν θα απαντούσατε καθόλου εσείς πχ ;σε τι μνμ μπορεί να απαντούσατε;κάτι τέτοιο θέλω να μάθω ή να ζητήσουμε αφου την απόφαση να προσπαθήσω την έχω πάρει.αν γυρίσει και μου πει σου είπα ασε με ήσυχη ή αφού χωρίσαμε ή κάτι τέτοιο που είναι το πιο πιθανό δεν λέω τότε οκ.Αλλα για να με ξανά ερωτευτεί πχ ή να νιώσει πρέπει κάπως να το επιδιώξω όσο περνάει ο καιρός δεν θα με ερωτευτεί προφανώς!Μπορεί να μην γίνεται μπορεί να μην ξανά γίνει ποτέ να είμαστε μαζί αλλά αν δεν την "τραβήξω" δεν της "δείξω" τις ομορφες στιγμές δεν έρθουμε κοντά και δεν περάσουμε καλά δεν μπορεί να δουλέψει αλλιώς απλά αυτήν την φορά αφου ξέρω τι και πως την πειράζει δεν θα υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές και από τους 2 πλεον ώστε αν είμαστε μαζί ή όσο επικοινωνήσουμε ξανά να μην λαμβάνει μνμ του τύπου είναι δεδομένος είναι συναισθηματικά εξαρτημένος και τα σχετικά.καπως έτσι το σκέφτομαι

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Στην ουσία γυναικεία άποψη ζητάω για το πως μπορώ πχ ακριβώς να κάνω αυτες τις κινήσεις πως θα τα δεχόταν μια γυναίκα πχ όπως εσείς.Εφοσον δεν έχουμε μαλώσει τσακωθεί βριστει απατήσει ο ένας τον άλλον μετά από μια τέτοια ιστορία τέλος πάντων δεν θα απαντούσατε καθόλου εσείς πχ ;σε τι μνμ μπορεί να απαντούσατε;κάτι τέτοιο θέλω να μάθω ή να ζητήσουμε αφου την απόφαση να προσπαθήσω την έχω πάρει.αν γυρίσει και μου πει σου είπα ασε με ήσυχη ή αφού χωρίσαμε ή κάτι τέτοιο που είναι το πιο πιθανό δεν λέω τότε οκ.Αλλα για να με ξανά ερωτευτεί πχ ή να νιώσει πρέπει κάπως να το επιδιώξω όσο περνάει ο καιρός δεν θα με ερωτευτεί προφανώς!Μπορεί να μην γίνεται μπορεί να μην ξανά γίνει ποτέ να είμαστε μαζί αλλά αν δεν την "τραβήξω" δεν της "δείξω" τις ομορφες στιγμές δεν έρθουμε κοντά και δεν περάσουμε καλά δεν μπορεί να δουλέψει αλλιώς απλά αυτήν την φορά αφου ξέρω τι και πως την πειράζει δεν θα υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές και από τους 2 πλεον ώστε αν είμαστε μαζί ή όσο επικοινωνήσουμε ξανά να μην λαμβάνει μνμ του τύπου είναι δεδομένος είναι συναισθηματικά εξαρτημένος και τα σχετικά.καπως έτσι το σκέφτομαι
    Ωραία, ζητάς γυναικεία γνώμη. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν σκεφτόμαστε όλες το ίδιο.
    Εγώ πχ μόνο σε μια περίπτωση θα του απαντούσα. Μόνο αν ήμουν ερωτευμένη. Αλλά αν δεν ήμουν ή αν μου είχε περάσει δεν υπήρχε περίπτωση να τον ξαναερωτευτω.. Και επίσης (πάλι για μένα μιλάω) δεν υπήρχε καμία περίπτωση να χωρίσω επειδή τον θεωρούσα δεδομένο. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορεί όντως η δικιά σου να σου είπε την αλήθεια και να χώρισε γι αυτό. Αλλά δεν μπορείς να βασιστείς στις δικές μας γνώμες για το πώς θα την πλησιασεις γιατί καμία από μας εδώ δεν θα σου πει τα ίδια με την άλλη...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #51
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ωραία, ζητάς γυναικεία γνώμη. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν σκεφτόμαστε όλες το ίδιο.
    Εγώ πχ μόνο σε μια περίπτωση θα του απαντούσα. Μόνο αν ήμουν ερωτευμένη. Αλλά αν δεν ήμουν ή αν μου είχε περάσει δεν υπήρχε περίπτωση να τον ξαναερωτευτω.. Και επίσης (πάλι για μένα μιλάω) δεν υπήρχε καμία περίπτωση να χωρίσω επειδή τον θεωρούσα δεδομένο. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορεί όντως η δικιά σου να σου είπε την αλήθεια και να χώρισε γι αυτό. Αλλά δεν μπορείς να βασιστείς στις δικές μας γνώμες για το πώς θα την πλησιασεις γιατί καμία από μας εδώ δεν θα σου πει τα ίδια με την άλλη...
    Ναι προφανώς δεν θα βασιστω με την έννοια του να κάνω ακριβώς ότι μου πείτε γιατί η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.Αυτο που εκανες και είπες όμως είναι μια γνώμη και καλά έκανες και την είπες Ευχαριστώ.Προφανως αν ξέραμε τι ακριβώς ισχύει και τι παίζει στο κεφάλι της θα ξέραμε και τι θα κάνουμε.Τωρα ερωτευμένη προφανως δεν είναι τώρα εφόσον δεν βρισκόμαστε και δεν είμαστε μαζί ούτε εγώ είμαι απλά ξέρω πόσο καλά περνούσαμε μαζί και ότι μόνο αν ξεκινήσουμε από την αρχή μπορεί να συμβεί αυτό τώρα για να ξεκινήσει από την αρχή όχι όντας άγνωστοι που είπε κάποια πριν αλλά επειδή ξέρουμε τις αξίες μας ξέρουμε τις απόψεις και τις ιδέες μας και έχουμε περάσει πολύ καλά όσο είμασταν μαζί.Αν αυτά είναι έτσι και τα έχει αναγνωρίσει όπως τα έχω αναγνωρίσει και εγώ και για αυτό θέλω να την προσεγγίσω τότε ίσως δουλέψει αν δεν το βλέπει έτσι και το βλέπει ως το τέλος είναι τελος και δεν υπάρχει γυρισμός τότε ναι δεν θα γίνει τίποτα είτε της στείλω είτε όχι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Ναι προφανώς δεν θα βασιστω με την έννοια του να κάνω ακριβώς ότι μου πείτε γιατί η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.Αυτο που εκανες και είπες όμως είναι μια γνώμη και καλά έκανες και την είπες Ευχαριστώ.Προφανως αν ξέραμε τι ακριβώς ισχύει και τι παίζει στο κεφάλι της θα ξέραμε και τι θα κάνουμε.Τωρα ερωτευμένη προφανως δεν είναι τώρα εφόσον δεν βρισκόμαστε και δεν είμαστε μαζί ούτε εγώ είμαι απλά ξέρω πόσο καλά περνούσαμε μαζί και ότι μόνο αν ξεκινήσουμε από την αρχή μπορεί να συμβεί αυτό τώρα για να ξεκινήσει από την αρχή όχι όντας άγνωστοι που είπε κάποια πριν αλλά επειδή ξέρουμε τις αξίες μας ξέρουμε τις απόψεις και τις ιδέες μας και έχουμε περάσει πολύ καλά όσο είμασταν μαζί.Αν αυτά είναι έτσι και τα έχει αναγνωρίσει όπως τα έχω αναγνωρίσει και εγώ και για αυτό θέλω να την προσεγγίσω τότε ίσως δουλέψει αν δεν το βλέπει έτσι και το βλέπει ως το τέλος είναι τελος και δεν υπάρχει γυρισμός τότε ναι δεν θα γίνει τίποτα είτε της στείλω είτε όχι.
    Καλά εμείς μιλάμε απ έξω. Μόνο εσείς ξέρετε πώς ήσασταν στην καθημερινοτητα σας μαζί.
    Αλλά αφού και εσύ δεν είσαι ερωτευμενος τότε γιατί να κάνεις αυτή την προσπάθεια?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #53
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλά εμείς μιλάμε απ έξω. Μόνο εσείς ξέρετε πώς ήσασταν στην καθημερινοτητα σας μαζί.
    Αλλά αφού και εσύ δεν είσαι ερωτευμενος τότε γιατί να κάνεις αυτή την προσπάθεια?
    Πως μπορώ να είμαι το ίδιο ερωτευμένος εφόσον δεν μιλάμε καν δεν βλεπόμαστε καν αυτό εννοώ όχι ότι δεν την θέλω δεν μου αρέσει δεν γουστάρω να την πάρω αγκαλιά και να την φιλήσω.Οσο η απόσταση μεγαλώνει αρχίζει και χάνετε αυτό το αίσθημα αλλά ξέρω πως θα νιώσω όταν και αν βρεθούμε γιατί δεν έχω ούτε μια καλή στιγμή μαζί της όσο είμασταν μαζί.Και για αυτό δεν θέλω να το αφήσω πολύ καιρό ξέρω πως όλα είτε αργά είτε γρήγορα ξε ξεχνιούνται.Επειδη είχα καλή σχέση με κοπέλα που εκτιμούσα πολύ και σεβομουν θέλω να κάνω την προσπάθεια μου όσο δεν είναι πολύ αργά και για τους 2 μας ας πω και προσχωρήσουμε παρακάτω.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Πως μπορώ να είμαι το ίδιο ερωτευμένος εφόσον δεν μιλάμε καν δεν βλεπόμαστε καν αυτό εννοώ όχι ότι δεν την θέλω δεν μου αρέσει δεν γουστάρω να την πάρω αγκαλιά και να την φιλήσω.Οσο η απόσταση μεγαλώνει αρχίζει και χάνετε αυτό το αίσθημα αλλά ξέρω πως θα νιώσω όταν και αν βρεθούμε γιατί δεν έχω ούτε μια καλή στιγμή μαζί της όσο είμασταν μαζί.Και για αυτό δεν θέλω να το αφήσω πολύ καιρό ξέρω πως όλα είτε αργά είτε γρήγορα ξε ξεχνιούνται.Επειδη είχα καλή σχέση με κοπέλα που εκτιμούσα πολύ και σεβομουν θέλω να κάνω την προσπάθεια μου όσο δεν είναι πολύ αργά και για τους 2 μας ας πω και προσχωρήσουμε παρακάτω.
    Αφού είσαι αποφασισμενος καν το. Αλλά όπως σου ξαναείπα, προετοιμάσου ψυχολογικά για όλα τα ενδεχόμενα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #55
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αφού είσαι αποφασισμενος καν το. Αλλά όπως σου ξαναείπα, προετοιμάσου ψυχολογικά για όλα τα ενδεχόμενα.
    Ναι αυτό θα κάνω θα προετοιμάσω όσο μπορω και όχι μόνο για την πρώτη επαφή όπως είπα αλλά για όλες που θα ακολουθήσουν αν ακολουθήσουν γιατί αν δεν έχω προετοιμάσει τον εαυτό μου γενικά θα με ρίξει πάλι ότι και αν συμβεί anywya θα προσπαθήσω και αν είναι δεκτική ίσως φτιάξουμε κάτι !Αν όχι οκ

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Επανασύνδεση
    By Elpida111 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2019, 00:31
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 06:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 19:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 20:51
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 02:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •