Χωρισμός επανασύνδεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49

    Χωρισμός επανασύνδεση

    είμαστε 9 μήνες μαζί όλα καλά και όλα τέλεια πραγματικά δεν έχω νιώσει έτσι δεν έχω ζήσει τόσο έντονα ,δεν υπερβάλλω το ίδιο και αυτή το έβλεπα αλλά το έλεγε κιόλας,ειχαμε μόνο μια φάση που δεν περάσαμε ωραία θα την εξηγήσω, εγινε μια παρεξήγηση νόμιζε ότι γούσταρα μια άλλη κοπέλα και ίσως λάθος μου γιατί είχαμε μιλήσει με αυτήν για τι μας αρέσει στον έρωτα ας πω αλλά ητανε πρώην φίλου μπέρδεμα λίγο λάθος μου είχα ασχοληθεί μαζί της.Αλλά για να δει ότι είμαι καθαρός την άφησα να δει και ειδε όλα τα μνμ με αυτήν και πίστεψε ότι είναι ερωτικό ενώ αλήθεια ήτανε φιλικο το θέμα στην ουσία γιατί απλά προσπάθησα να την βοηθήσω εκείνη την κοπέλα τέλος πάντων ζήτησε σχεδόν να χωρίσουμε.Εκανα ότι μπορούσα για να της αποδείξω ότι δεν ητανε κάτι ερωτικό με εκείνη (ήταν πρώην φίλου και μίλησα με τον φίλο μου ακόμα και με αυτήν το ξεκαθαρίσαμε όλο το θέμα από την αρχή)και με συγχώρησε γιατί είπε ότι με αγαπάει ότι πιστεύει πως αξίζω ότι είμαι διαφορετικός ότι πρέπει να της αποδείξω ότι μπορεί να μου έχει εμπιστοσύνη ξανά ότι θέλει ενα άνδρα δίπλα της βράχο και μια ήρεμη σχέση και τα σχετικά οπότε το λύνουμε το θέμα και μετά από 2-3 μέρες ξεκινάμε πάλι όπως είμασταν την ξανά ρώτησα λίγο μετά για αυτό και ήτανε όλα καλά έτσι έλεγε και ζούσαμε πάλι όπως πριν και το έδειχνε στις εξόδους μας στον έρωτα μας στην καθημερινότητα μας ότι οκ έγινε σε πίστεψα και συνεχιζουμε μετά από 1.5 περίπου μήνα από αυτό ερχετε η καραντίνα.

    λιγο μετά αφου ξεκινάει η καραντίνα και είμαστε κοντά στους 8 μήνες μαζί μου λέει ότι νιώθει πως πέφτει η ένταση του έρωτα το ενδιαφέρον με θεωρεί δεδομένο πολύ ότι της τα δίνω όλα στο πιάτο ότι έχει χαθεί το μυστήριο και δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί(δεν παράτησα ούτε φίλους χόμπι ασχολίες όπως ούτε και αυτή για να βρεθούμε και μάλιστα πολύ συχνά έλεγε πως είναι πολύ υγιής η σχέση γιατί έχουμε τον προσωπικό μας χώρο χρόνο)βρισκόμαστε αφού αυτό κανονίσαμε και την ρώτησα μήπως θέλεις να χωρίσουμε;μου απάντησε όχι για αυτό ακριβώς θέλω να το συζητήσουμε.τα βρίσκουμε της εξηγώ ότι είμαι κοντα της σε μια δύσκολη φάση όπως η καραντίνα δεν είναι δεδομένος αλλά ότι την στηρίζω στα δύσκολα και τα βρίσκουμε αγκαλιες φιλιά όλα καλά και μόλις την άφησα σπίτι της το βράδυ μου είπε από μονή της ότι νιώθει πολυ καλά στο μεταξύ μας.Την ρωτάω μετά από 1 εβδομάδα όλα καλά στο μεταξύ μας σε αυτά που σε προβλημάτισαν μου λέει ναι νιώθω πολύ καλά μεταξύ μας και 15 μέρες μετά περίπου μου ζητάει χρόνο και κάτι σαν διάλειμμα γιατί νιώθει ότι ξανά βγαίνει αυτό που μου είπε ότι δλδ πέφτει ο έρωτας της πχ.

    Μέχρι να μου τα πει αυτά και να ζητήσει χρόνο δεν είχε δώσει τέτοια δείγματα έλεγε ότι με ευχαριστεί πάρα πολύ που είμαι δίπλα της και την στηρίζω πως και αυτής της λείπω και με σκέφτεσαι και ανυπομονεί να βρεθούμε χωρίς να τα της απαιτώ να μου τα πει ποτέ δεν την ρώτησα αν της λείπω αν με σκέφτεται τα έλεγε μόνη της ότι έλεγε και κάποια στιγμή μου λέει αυτά που ανέφερα περί χρόνου μιλαμε στο τηλ της λέω είσαι σίγουρη ότι δεν το έχεις πάρει ήδη απόφαση να χωρίσουμε ; γιατί αν έχεις πάρει την απόφαση τοτε μου το ανακοινώσεις και τελειώνουμε αν όχι τότε πες μου τι νομίζεις και μου λέει δεν ξέρω ίσως νιώσω καλύτερα αν χωρίσουμε ίσως οχι θέλω χρόνο να το δω να δω αν φταίει η κατάσταση να δω αν φταίει το μεταξύ μας.επισης έλεγε φοβάμαι μην κολλήσω τους γονείς μου εσένα (για τον ιό δλδ γιατί πιστεύει ότι το πέρασε πρόσφατα) δεν έχει βγει εδώ και 25 μέρες από το σπίτι της και ήμουν σίγουρος και την ρώτησα επειδή την ξέρω αν κλαει και μου είπε σχεδόν κάθε μέρα νομίζω ότι απλά είναι κοντά στην κατάθλιψη.αληθεια δεν το λέω ούτε σαν δικαιολογία ούτε επειδή δεν θέλω να δεχθώ τον χωρισμό αλλά αν δεν ήτανε η καραντίνα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα το ζητούσε αυτο.Μπορεί η καραντίνα να είναι για όλους αλλά αυτή πίστευα ότι θα λυγίσει τελείως αν έρθει η καραντίνα είχε την "ευκαιρία"της να με διώξει αν δεν ένιωθε κάτι για εμένα όταν έγινε το σκηνικό που ανέφερα δεν το έκανε και μάλιστα μου είπε ότι δεν το έκανε γιατί είναι ερωτευμένη μαζί μου και με αγαπάει οπότε δεν ξέρω πως σχεδόν ενα μήνα μετά λέει αυτά που λέει και όπως την προηγούμενη φορά που μου είπε ότι πέφτει ο έρωτας της βρεθήκαμε και είδα ότι δεν τα εννοεί περάσαμε πολύ καλά και μάλιστα μου είπε δεν θέλει να χωρίσουμε και από μονή της είπε ότι νιώθει πολύ καλά στο μεταξύ μας.Αποφάσισα λοιπόν να της δώσω χρόνο αφου μου το ζήτησε δεν άντεξα αρχικά και σε 3 μέρες μετά την πήρα να δω τι κάνει καταλήξαμε να λέμε τα ίδια και 3 μέρες μετα με πήρε να μου πει ότι θελει να χωρίσουμε ότι με αγαπάει σαν άνθρωπο με εκτιμάει με σέβεται ότι δεν περίμενε πως αυτό θα συμβεί έτσι γιατί μαζί θα μπορούσαμε να κάνουμε πράγματα μαζι!Της απάντησα πολύ ψύχραιμα της είπα ότι και εγώ σκέφτηκα μήπως αυτή είναι η λύση ο χωρισμός δλδ αλλά για εμένα δεν είναι αυτή οπότε για αυτό δεν το πρότεινα την πείραξε λίγο γιατί μου είπε ναι αλλά με πήρες πριν 3 μερες και μου είπες ότι με θέλεις και της είπα ναι σε θέλω και μου αρέσει αλλά θέλω η κοπέλα που είναι δίπλα μου να με θέλει και εκείνη.κλεισαμε πολύ ήρεμα χωρίς μαλωμα βρίσεις και τέτοια ίσα ίσα είπαμε ότι έχουμε περάσει απίστευτες στιγμές μαζί!έκτοτε έχουν περάσει 12 μερες χωρίς καμία επικοινωνία ούτε like ούτε μνμ τίποτα έχει μια ασυνήθιστη δραστηριότητα στο FB είχε να ανεβάσει τραγούδια 3 χρόνια και ανέβασε 4 σε 10 μέρες δεν ξέρω αν το κάνει για να με τσεκάρει.Την θέλω πολύ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω οπότε σκέφτηκα να την αφήσω έναν μήνα χωρίς ίχνος προσοχής μήπως και καταλάβει ότι δεν είμαι δεδομένος και κάνω προσπάθεια τότε.Αν αυτό είναι όντως το πρόβλημα γιατί αισθάνεται ότι έχει το πάνω χέρι ότι είμαι δεδομένος ότι δεν μπορώ χωρίς αυτήν ότι είμαι κολλημένος επάνω της τότε αφού το έκοψα κατευθείαν είναι ένας τρόπος να καταλάβει ότι δεν ητανε έτσι ;Ένας μήνας χωρίς κανένα σημάδι και μετά να της στείλω μπορεί να αλλάξει λίγο τα πράγματα στο μυαλό της ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    είμαστε 9 μήνες μαζί όλα καλά και όλα τέλεια πραγματικά δεν έχω νιώσει έτσι δεν έχω ζήσει τόσο έντονα ,δεν υπερβάλλω το ίδιο και αυτή το έβλεπα αλλά το έλεγε κιόλας, ειχαμε μόνο μια φάση που δεν περάσαμε ωραία θα την εξηγήσω, εγινε μια παρεξήγηση νόμιζε ότι γούσταρα μια άλλη κοπέλα και ίσως λάθος μου γιατί είχαμε μιλήσει με αυτήν για τι μας αρέσει στον έρωτα ας πω αλλά ητανε πρώην φίλου μπέρδεμα λίγο λάθος μου είχα ασχοληθεί μαζί της.Αλλά για να δει ότι είμαι καθαρός την άφησα να δει και ειδε όλα τα μνμ με αυτήν και πίστεψε ότι είναι ερωτικό ενώ αλήθεια ήτανε φιλικο το θέμα στην ουσία γιατί απλά προσπάθησα να την βοηθήσω εκείνη την κοπέλα τέλος πάντων ζήτησε σχεδόν να χωρίσουμε.Εκανα ότι μπορούσα για να της αποδείξω ότι δεν ητανε κάτι ερωτικό με εκείνη (ήταν πρώην φίλου και μίλησα με τον φίλο μου ακόμα και με αυτήν το ξεκαθαρίσαμε όλο το θέμα από την αρχή)και με συγχώρησε γιατί είπε ότι με αγαπάει ότι πιστεύει πως αξίζω ότι είμαι διαφορετικός ότι πρέπει να της αποδείξω ότι μπορεί να μου έχει εμπιστοσύνη ξανά ότι θέλει ενα άνδρα δίπλα της βράχο και μια ήρεμη σχέση και τα σχετικά οπότε το λύνουμε το θέμα και μετά από 2-3 μέρες ξεκινάμε πάλι όπως είμασταν την ξανά ρώτησα λίγο μετά για αυτό και ήτανε όλα καλά έτσι έλεγε και ζούσαμε πάλι όπως πριν και το έδειχνε στις εξόδους μας στον έρωτα μας στην καθημερινότητα μας ότι οκ έγινε σε πίστεψα και συνεχιζουμε μετά από 1.5 περίπου μήνα από αυτό ερχετε η καραντίνα.

    λιγο μετά αφου ξεκινάει η καραντίνα και είμαστε κοντά στους 8 μήνες μαζί μου λέει ότι νιώθει πως πέφτει η ένταση του έρωτα το ενδιαφέρον με θεωρεί δεδομένο πολύ ότι της τα δίνω όλα στο πιάτο ότι έχει χαθεί το μυστήριο και δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί(δεν παράτησα ούτε φίλους χόμπι ασχολίες όπως ούτε και αυτή για να βρεθούμε και μάλιστα πολύ συχνά έλεγε πως είναι πολύ υγιής η σχέση γιατί έχουμε τον προσωπικό μας χώρο χρόνο)βρισκόμαστε αφού αυτό κανονίσαμε και την ρώτησα μήπως θέλεις να χωρίσουμε;μου απάντησε όχι για αυτό ακριβώς θέλω να το συζητήσουμε.τα βρίσκουμε της εξηγώ ότι είμαι κοντα της σε μια δύσκολη φάση όπως η καραντίνα δεν είναι δεδομένος αλλά ότι την στηρίζω στα δύσκολα και τα βρίσκουμε αγκαλιες φιλιά όλα καλά και μόλις την άφησα σπίτι της το βράδυ μου είπε από μονή της ότι νιώθει πολυ καλά στο μεταξύ μας.Την ρωτάω μετά από 1 εβδομάδα όλα καλά στο μεταξύ μας σε αυτά που σε προβλημάτισαν μου λέει ναι νιώθω πολύ καλά μεταξύ μας και 15 μέρες μετά περίπου μου ζητάει χρόνο και κάτι σαν διάλειμμα γιατί νιώθει ότι ξανά βγαίνει αυτό που μου είπε ότι δλδ πέφτει ο έρωτας της πχ.

    Μέχρι να μου τα πει αυτά και να ζητήσει χρόνο δεν είχε δώσει τέτοια δείγματα έλεγε ότι με ευχαριστεί πάρα πολύ που είμαι δίπλα της και την στηρίζω πως και αυτής της λείπω και με σκέφτεσαι και ανυπομονεί να βρεθούμε χωρίς να τα της απαιτώ να μου τα πει ποτέ δεν την ρώτησα αν της λείπω αν με σκέφτεται τα έλεγε μόνη της ότι έλεγε και κάποια στιγμή μου λέει αυτά που ανέφερα περί χρόνου μιλαμε στο τηλ της λέω είσαι σίγουρη ότι δεν το έχεις πάρει ήδη απόφαση να χωρίσουμε ; γιατί αν έχεις πάρει την απόφαση τοτε μου το ανακοινώσεις και τελειώνουμε αν όχι τότε πες μου τι νομίζεις και μου λέει δεν ξέρω ίσως νιώσω καλύτερα αν χωρίσουμε ίσως οχι θέλω χρόνο να το δω να δω αν φταίει η κατάσταση να δω αν φταίει το μεταξύ μας.επισης έλεγε φοβάμαι μην κολλήσω τους γονείς μου εσένα (για τον ιό δλδ γιατί πιστεύει ότι το πέρασε πρόσφατα) δεν έχει βγει εδώ και 25 μέρες από το σπίτι της και ήμουν σίγουρος και την ρώτησα επειδή την ξέρω αν κλαει και μου είπε σχεδόν κάθε μέρα νομίζω ότι απλά είναι κοντά στην κατάθλιψη.αληθεια δεν το λέω ούτε σαν δικαιολογία ούτε επειδή δεν θέλω να δεχθώ τον χωρισμό αλλά αν δεν ήτανε η καραντίνα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα το ζητούσε αυτο.Μπορεί η καραντίνα να είναι για όλους αλλά αυτή πίστευα ότι θα λυγίσει τελείως αν έρθει η καραντίνα είχε την "ευκαιρία"της να με διώξει αν δεν ένιωθε κάτι για εμένα όταν έγινε το σκηνικό που ανέφερα δεν το έκανε και μάλιστα μου είπε ότι δεν το έκανε γιατί είναι ερωτευμένη μαζί μου και με αγαπάει οπότε δεν ξέρω πως σχεδόν ενα μήνα μετά λέει αυτά που λέει και όπως την προηγούμενη φορά που μου είπε ότι πέφτει ο έρωτας της βρεθήκαμε και είδα ότι δεν τα εννοεί περάσαμε πολύ καλά και μάλιστα μου είπε δεν θέλει να χωρίσουμε και από μονή της είπε ότι νιώθει πολύ καλά στο μεταξύ μας.Αποφάσισα λοιπόν να της δώσω χρόνο αφου μου το ζήτησε δεν άντεξα αρχικά και σε 3 μέρες μετά την πήρα να δω τι κάνει καταλήξαμε να λέμε τα ίδια και 3 μέρες μετα με πήρε να μου πει ότι θελει να χωρίσουμε ότι με αγαπάει σαν άνθρωπο με εκτιμάει με σέβεται ότι δεν περίμενε πως αυτό θα συμβεί έτσι γιατί μαζί θα μπορούσαμε να κάνουμε πράγματα μαζι!Της απάντησα πολύ ψύχραιμα της είπα ότι και εγώ σκέφτηκα μήπως αυτή είναι η λύση ο χωρισμός δλδ αλλά για εμένα δεν είναι αυτή οπότε για αυτό δεν το πρότεινα την πείραξε λίγο γιατί μου είπε ναι αλλά με πήρες πριν 3 μερες και μου είπες ότι με θέλεις και της είπα ναι σε θέλω και μου αρέσει αλλά θέλω η κοπέλα που είναι δίπλα μου να με θέλει και εκείνη.κλεισαμε πολύ ήρεμα χωρίς μαλωμα βρίσεις και τέτοια ίσα ίσα είπαμε ότι έχουμε περάσει απίστευτες στιγμές μαζί!έκτοτε έχουν περάσει 12 μερες χωρίς καμία επικοινωνία ούτε like ούτε μνμ τίποτα έχει μια ασυνήθιστη δραστηριότητα στο FB είχε να ανεβάσει τραγούδια 3 χρόνια και ανέβασε 4 σε 10 μέρες δεν ξέρω αν το κάνει για να με τσεκάρει.Την θέλω πολύ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω οπότε σκέφτηκα να την αφήσω έναν μήνα χωρίς ίχνος προσοχής μήπως και καταλάβει ότι δεν είμαι δεδομένος και κάνω προσπάθεια τότε.Αν αυτό είναι όντως το πρόβλημα γιατί αισθάνεται ότι έχει το πάνω χέρι ότι είμαι δεδομένος ότι δεν μπορώ χωρίς αυτήν ότι είμαι κολλημένος επάνω της τότε αφού το έκοψα κατευθείαν είναι ένας τρόπος να καταλάβει ότι δεν ητανε έτσι ;Ένας μήνας χωρίς κανένα σημάδι και μετά να της στείλω μπορεί να αλλάξει λίγο τα πράγματα στο μυαλό της ;
    καλησπερα.
    εκεινη μπορει να μην βγαινει, μηπως ομως μπαινει καποιος αλλος;;;;
    δεν ειναι καθολου δυσκολο στην καραντινα να πας μια επισκεψη. ακομα πιο ευκολο μαλιστα αν διανυκτερευσεις εκει..

    λυπαμαι, αλλα εμενα οι αντιδρασεις της και κυριως τα λογια της μου δειχνουν οτι εχει κανει καποια γνωριμια.
    μηπως η προσφατη δραστηριοτητα στο ιντερνετ και τα τραγουδια, δεν αφορουν εσενα αλλα καποιον αλλον;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Δεν το θεωρώ τόσο πιθανό αυτό για πολλούς λόγους όπως και να έχει αν έχει άλλον δεν μπορώ να κάνω κάτι.Οποτε μιλαμε για την περίπτωση που λέει αλήθεια γιατί δεν νομίζω να μου λέει ψέμματα και να είναι άλλος ο λόγος μπορεί να εχεις δίκιο.αλλα αν αυτό που λέει είναι η αλήθεια τι μπορώ να κάνω ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Δεν το θεωρώ τόσο πιθανό αυτό για πολλούς λόγους όπως και να έχει αν έχει άλλον δεν μπορώ να κάνω κάτι.Οποτε μιλαμε για την περίπτωση που λέει αλήθεια γιατί δεν νομίζω να μου λέει ψέμματα και να είναι άλλος ο λόγος μπορεί να εχεις δίκιο.αλλα αν αυτό που λέει είναι η αλήθεια τι μπορώ να κάνω ;
    αν αυτο που λεει ειναι αληθεια, τπτ να μην κανεις. απομακρυνσου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι τραγούδια ανέβασε στο φβ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Stuck1424 το διάβασα λίγο βιαστικά το κείμενό σου για να πω την αλήθεια, αλλά εγώ βλέπω δύο ανθρώπους που κάθονται και διαπραγματεύονται συνεχώς την σχέση τους και νοιώθουν ανασφαλείς μέσα σε αυτή. Αν περνάς πράγματι καλά και δεν υπάρχουν σύννεφα, δεν κάθεσαι όλη την ώρα να ρωτάς ή να επιβεβαιώνεις τον άλλο "Αισθάνεσαι καλά μαζί μου;" "Το ξεπέρασες το τάδε καβγαδάκι;" "Είσαι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί!" και πάει λέγοντας. Αν όντως αισθάνεσαι καλά και ήταν όντως τέλεια όπως λες, απλά το ζεις και το απολαμβάνεις χωρίς να το ψειρίζεις.
    Δεν δουλεύει το μεταξύ σας, άστο να πάει στο καλό.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Ανέβασε στην αρχή ένα ας πω ρομαντικό και μετά κάποια πιο κατ'εμέ ήρεμα καταπληκτικά να τα πω δεν ξέρω όπως το dust in the wind πχ και και για κάποιο λόγο ανέβασε στορυ και μια φωτο με quote έλεγε κάτι σαν "στην ζωή παίρνεις αυτό που έχεις κουράγιο να ζητήσεις κάτι τέτοιο" τα οποία μετά κατέβασε την ίδια μέρα δεν ξέρω γιατί.Ακομα και όταν χωρίσαμε μου είπε κάποια πράγματα που θεωρώ δεν τα λες όπως ότι δεν περίμενε ότι θα συμβεί έτσι γιατί θα μπορούσαμε να κάνουμε πολλα μαζί ή ότι δεν μου ζητάει να την περιμένω ή ότι θέλει να μείνει μόνη της.Εχω την ψυχική δύναμη να την ξανα διεκδικήσω επειδή για εμένα αξίζει να είσαι με έναν άνθρωπο που νιώθεις και βλέπεις ακόμα και μετά τον χωρισμό ότι έχετε κοινές αξίες και περνάτε όμορφα όταν είστε μαζί
    Last edited by Stuck1424; 09-12-2020 at 12:34.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    SONIA αυτό που λες κάποιες φορές ίσως συνέβαινε το θέμα είναι ότι περνούσαμε κάθε φορά ωραία χωρίς να υπερβάλλω δεν υπήρχε μέρα που βρισκόμασταν και δεν περνούσαμε καλά!Το θέμα είναι ότι ένιωσε πως έχει το πάνω χέρι ότι κάνει κουμάντο στην σχέση ότι της τα δίνω όλα στο πιάτο ότι είμαι δεδομένος,δεν είχαμε τσακωμούς δεν είχαμε μαλωματα γενικά δεν είχαμε τοξικότητα δεν είχαμε ζήλιες εκτός από αυτό που εκανα εγώ και το προκάλεσα μονός μου δεν είχαμε έλλειψη σεβασμού δεν είχαμε απάτη από όσο έβλεπα τουλάχιστον της είχα εμπιστοσύνη την κέρδισε δεν της την έδωσα έτσι οπότε για αυτό θέλω να προσπαθήσω να επαναφέρω την σχέση μου αλλιώς δεν θα το συζητούσαμε.Αυτο που σκέφτομαι είναι απλά να της αποδείξω ότι μπορώ χωρίς εκείνη χωρίς να την κυνηγήσω χωρίς να την παρακαλέσω να δει ότι δεν ητανε έτσι όπως το περίμενε και να επανέλθω μετά από κάποιες μέρες προσπαθώντας να το χτίσω σιγα σιγά από την αρχή

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες να το χτίσεις σιγα σιγα οταν επανέλθεις, τι εννοείς? Πώς το σκέφτεσαι ας πουμε?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Αν αυτό που λέει είναι αλήθεια γιατί την πιστεύω και δεν φταίει κάτι άλλο ότι έχει άλλον πχ ή ότι δεν έχει σεβασμό και λείπει δλδ κάτι άλλο πλην της έλξης και του έρωτα.Θα χαθώ για κάποιο διάστημα ίσως έναν μήνα από εκεί που μιλούσαμε κάθε μέρα είναι απότομο θεωρώ για να καταλάβει ότι δεν ητανε έτσι όπως τα περιέγραφε και μετά αρχικά θα της στείλω στα γενέθλια της που είναι σε κάποιες μέρες να δω τι θα πει και λίγο μετά θα ξεκινήσω να την ξανα προσεγγίσω πιστεύω ότι αν βρεθούμε τα πράγματα θα είναι αλλιώς.Το γεγονός ότι ακόμα και όταν χωρίσαμε και της είπα να βρεθούμε από κοντα και μου είπε ότι μπορεί να λυγίσει να πέσουν φιλιά και τέτοια ότι δεν έχει σβήσει τα ψευδώνυμα μας από το φμπ κάτι που ειχε κάνει τότε με την παρεξηγήσει.ισως λάθος αλλα μου δείχνουν ότι δεν το έχει συνειδητοποιεί ακόμα και ίσως αν εμφανιστώ ξανά χωρίς φυσικά να φάω μίζερος και απόμακρος ίσως το ξανά σκεφτεί ίσως της λείπω όπως λείπει και αυτή σε εμένα.Για τα τραγούδια γιατί με ρώτησες ;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    SONIA αυτό που λες κάποιες φορές ίσως συνέβαινε το θέμα είναι ότι περνούσαμε κάθε φορά ωραία χωρίς να υπερβάλλω δεν υπήρχε μέρα που βρισκόμασταν και δεν περνούσαμε καλά!Το θέμα είναι ότι ένιωσε πως έχει το πάνω χέρι ότι κάνει κουμάντο στην σχέση ότι της τα δίνω όλα στο πιάτο ότι είμαι δεδομένος,δεν είχαμε τσακωμούς δεν είχαμε μαλωματα γενικά δεν είχαμε τοξικότητα δεν είχαμε ζήλιες εκτός από αυτό που εκανα εγώ και το προκάλεσα μονός μου δεν είχαμε έλλειψη σεβασμού δεν είχαμε απάτη από όσο έβλεπα τουλάχιστον της είχα εμπιστοσύνη την κέρδισε δεν της την έδωσα έτσι οπότε για αυτό θέλω να προσπαθήσω να επαναφέρω την σχέση μου αλλιώς δεν θα το συζητούσαμε.Αυτο που σκέφτομαι είναι απλά να της αποδείξω ότι μπορώ χωρίς εκείνη χωρίς να την κυνηγήσω χωρίς να την παρακαλέσω να δει ότι δεν ητανε έτσι όπως το περίμενε και να επανέλθω μετά από κάποιες μέρες προσπαθώντας να το χτίσω σιγα σιγά από την αρχή
    Για να καταλάβω λίγο πως το σκέφτεσαι... Εσένα θα σου βγαίνει αυθόρμητα να έχετε μία ωραία σχέση, θα θες να μοιράζεστε πράγματα, να βρίσκεστε και ξαφνικά από φόβο μην και καλά σε βαρεθεί και σε θεωρήσει δεδομένο, ξαφνικά θα δημιουργείς τεχνητές διαφωνίες και εντάσεις ή θα την γράφεις ενώ το μυαλό σου είναι εκεί και με αυτό τώρα θα είσαι ευχαριστημένος; Δηλαδή ακριβώς αυτή την ωραία σχέση που λες ότι είχατε θα την χαλάσεις ακριβώς επειδή εκείνη σου λέει ότι είναι υπερβολικά ωραία σχέση και βαριέται και θες να δημιουργήσεις τη σχέση σε μία νέα βάση προς το χειρότερο;;;; Ή θα είστε μαζί και κάθε λίγο και λιγάκι θα έχεις ανασφάλεια μη βαριέται κι αν βαρεθεί θα σου λέει να τα σπάσετε και εσύ θα το παίζεις αδιάφορος μέχρι να σε αναζητήσει και φτου κι από την αρχή;;;

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Όχι δεν το σκέφτομαι έτσι και δεν είπα ότι θα αλλάξω απλά κάποια πράγματα θα τα μετριασω κάποια που ήτανε υπερβολικά!Δεν είναι ακριβώς λάθη απλά είναι κάποιες υπερβολές όπως το ότι μου βγήκε να δακρύσω σε μια έντονη συναισθηματικά στιγμή όπως το ότι κάθε μέρα της έλεγα ότι την αγαπώ όπως ότι με ένιωθε ανασφαλή στο γεγονός ότι είμαι τόσο καλός μαζί της και τόσο δοτικος επειδή φοβάμαι μην την χάσω αυτά είναι κάποια στοιχεία που δεν είναι καλά να υπάρχουν σε πολύ έντονο βαθμό έτσι δεν είναι ;Από ολες τις εμπειρίες μου με γυναίκες σε καμια δεν αρεσε τόσο πολύ "πίεση" στο ότι θέλεις να είστε μαζί.Σκοπος μου δεν είναι να αλλάξω κάτι σκοπός μου είναι στο διάστημα που θα είμαστε χώρια και δεν θα της δείξω κανένα ίχνος κολλήματος ούτε καν like πχ να καταλάβει ότι δεν είχα αυτήν την ανασφάλεια και ότι δεν φοβόμουν με την κακία εννοια μην την χάσω δλδ ότι δεν μπορώ χωρίς εκείνη εγώ καταλαβαίνω ότι αυτά της δημιούργησαν πίεση ένιωθε ότι είμαι εξαρτημένος από αυτήν!Οπότε θέλω να καταλάβει ότι δεν είναι έτσι σίγουρα περίμενε να την κυνηγήσω σίγουρα ανεβάζει περιεργα όπως τα τραγούδια που είπα για να δει αν θα κάνω κίνηση δεν μπορώ να πιστέψω ότι μετά από 2 ή 3 σχεσεις και μετά από 3.5 χρόνια που ειχε να ανεβάσει ξαφνικά μόλις χωρίσουμε άρχισε να ανεβάζει τραγούδια ή πχ μόλις δω στορυ της να το κρύβει και να το ξανά εμφανίζει!Ίσως ο μόνος τρόπος να καταλάβει ότι δεν ήμουν μαζί της λόγο ανασφάλειας λόγο φόβου ότι δεν θα βρω άλλη να είναι αυτός.Δεν ξέρω αν το σκέφτομαι λάθος αλλά δεν θα αλλάξω ούτε κάτι σε εμένα ούτε στην σχέση μας αν ξανά έρθει απλά θέλω να προσπαθήσω το μνμ μέσα από αυτές τις μέρες αποχής ότι δεν ήμουν μαζί της επειδή δεν μπορώ μόνος!Και θέλω να της δημιουργήσω ξανά αυτήν την έλξη όπως στην αρχή για αυτό ζητάω γνώμες πως μπορώ να το πετύχω αυτό πως θα φαινοταν ίσως σε μια γυναίκα που έχει αυτό το αίσθημα ότι δλδ ο αλλος είναι μαζί της επειδή είναι ανασφαλής πως θα μπορούσε να αλλάξει αυτό πχ.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Πιθανόν όλους να τους ξενερώνε αν ένιωθαν ότι έχουν τόσο πολύ το πάνω χέρι που ο σύντροφος τους είναι εξαρτημένος από αυτούς.Αυτη αυτό νομίζω ότι ένιωσε αν ειχε άλλον δεν θα μου έλεγε ότι δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί και ότι θέλει να το συζητήσουμε πχ θα μου έλεγε το έχω σκεφτεί το έχω κάνει θέλω αυτό.Γιατι να βάλει τον εαυτό της σε μια διαδικασία αρχικά να το συζητήσουμε να είμαστε καλά μέρα να ζητήσει χρόνο αν ειχε βρει άλλον πχ.Ειμαι σίγουρος ότι αν δεν ήτανε η καραντίνα αυτό το αίσθημα δεν θα το είχε η σχέση μας βαλτωσε μέσα στην καραντίνα δεν είχαμε τι να πούμε και μιλουσαμε όλη μέρα και εγώ αισθάνθηκα ότι είναι ανούσιο κάποια φάση απλά είμαι πιο ώριμος ίσως στο να καταλάβω ότι αυτό δεν θα κρατήσει για πάντα πχ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stuck1424 View Post
    Πιθανόν όλους να τους ξενερώνε αν ένιωθαν ότι έχουν τόσο πολύ το πάνω χέρι που ο σύντροφος τους είναι εξαρτημένος από αυτούς.Αυτη αυτό νομίζω ότι ένιωσε αν ειχε άλλον δεν θα μου έλεγε ότι δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί και ότι θέλει να το συζητήσουμε πχ θα μου έλεγε το έχω σκεφτεί το έχω κάνει θέλω αυτό.Γιατι να βάλει τον εαυτό της σε μια διαδικασία αρχικά να το συζητήσουμε να είμαστε καλά μέρα να ζητήσει χρόνο αν ειχε βρει άλλον πχ.Ειμαι σίγουρος ότι αν δεν ήτανε η καραντίνα αυτό το αίσθημα δεν θα το είχε η σχέση μας βαλτωσε μέσα στην καραντίνα δεν είχαμε τι να πούμε και μιλουσαμε όλη μέρα και εγώ αισθάνθηκα ότι είναι ανούσιο κάποια φάση απλά είμαι πιο ώριμος ίσως στο να καταλάβω ότι αυτό δεν θα κρατήσει για πάντα πχ
    επειδη ειναι νεα γνωριμια και δεν ξερει πως θα της βγει, ουτε ειναι κατι παγιωμενο.
    αυτη η σταση "θελω λιγο χρονο" και μετα απο λιγες μερες "τελικα δεν θελω χρονο, θελω να χωρισουμε", ειναι στανταρ συμπεριφορες μιας νεας γνωριμιας στην αρχη της. μπορει να τσιλιμπουρδιζουν στο ιντερνετ χωρις να εχει γινει κατι σοβαρο και οταν ενοιωσε οτι ενδιαφερεται σου ειπε οτι θελει να χωρισετε, ενω πριν λιγες μερες σου ελεγε οτι περνατε καλα..

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    49
    Δεκτή και αυτή η άποψη το χέρι μου στην φωτιά δεν βάζω για κανέναν και καμία μιλα με για το σενάριο που δεν έχει κάποιον πως θα μπορέσω να την ξανα προσεγγίσω εφόσον αν αυτό που λέει είναι αλήθεια και καταλάβει ότι δεν ήμουν μαζί της από ανασφάλεια ή από ανάγκη ή τέλος πάντων ότι δεν ήμουν εξαρτημένος από αυτήν πως θα την ξανα διεκδικήσω.Αν είναι σωστή η επιλογη του να την αφήσω ένα διάστημα χωρίς να ασχοληθώ μέχρι που να ξανά προσπαθήσω να ζεστάνω το κλίμα μεταξύ μας και πως μπορώ να το κάνω γιατί αυτό σκεφτομαι να κάνω να την ξανα προσεγγίσω γιατί νιώθω ότι δεν έχει κάνει τον κύκλο η σχέση και την αγαπώ τώρα αν για αυτήν έχει τελειώσει μέσα της οριστικά προφανώς δεν το ξέρω.Στην περίπτωση που αυτα που λέει είναι έτσι όπως είναι τι μπορώ να κάνω ώστε να προσπαθήσω σε κάποιο διάστημα να μας ξανα φέρω κοντά

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επανασύνδεση
    By Elpida111 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2019, 00:31
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 06:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 19:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 20:51
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 02:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •