Θελω να σπουδασω αλλα δεν μπορω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Πεντε χρονια δεν εκανα τιποτα. Δεν περασα τιποτα, δεν πηγα καν να δωσω εξετασεις. Μονο 4 μηνες παρακολουθησα. Τωρα δεν αντεχω να ξαναπαω σχολη. Μεχρι πριν κανα διμηνο δεν ηξερα ουτε που ειμαι, σε ποιο ετος, τοσο στον κοσμο μου.

    Ειμαι ο χειροτερος φοιτητης που περασε στο πανελληνιο.

  2. #17
    Οχι τιποτα αλλο, ντρεπομαι και να αντικρισω παλιους γνωστους μου απο το σχολειο και να μαθουν οτι τα εκανα σκατα στο πανεπιστημιο.
    Στο σχολειο ημουν αντικοινωνικος, δεν μιλαγα σε κανεναν και τωρα ακομη και ο χειροτερος πρωην συμμαθητης μου καποιο χαρτι πηρε.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Στο χέρι σου είναι το αλλάξεις ,αρκεί να το πάρεις απόφαση...πάρε το χρόνο σου ,σκέψου το και μάζεψε δυνάμεις...όλα γίνονται...εδώ τόσοι άνθρωποι τα έχουν καταφέρει!!!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κι εγώ είχα ξεκινήσει μεταπτυχιακό έκανα ένα εξάμηνο κ το παράτησα. Σε εκείνο που θα σ αρέσει θα είσαι καλός κ υπάρχουν πολλοί που παράτησαν τις σχολές τους απλά εσύ δεν τους ξέρεις. Πάγωσε την τη σχολη για ένα διάστημα.. Ρώτα στη γραμματεία σου αν χρειάζεται να κάνεις κάποια αιτηση κι ασχολήσου λίγο με τον εαυτό σου πρέπει να βρεις κάποιον ψυχολόγο να συζητάς αυτά τα θέματα που σ απασχολούν. Τελικά έχεις ασπεργκερ; είχα διαβάσει ένα παλιό σου θέμα που έλεγες ότι έχεις αυτισμο

  5. #20
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Κι εγώ είχα ξεκινήσει μεταπτυχιακό έκανα ένα εξάμηνο κ το παράτησα. Σε εκείνο που θα σ αρέσει θα είσαι καλός κ υπάρχουν πολλοί που παράτησαν τις σχολές τους απλά εσύ δεν τους ξέρεις. Πάγωσε την τη σχολη για ένα διάστημα.. Ρώτα στη γραμματεία σου αν χρειάζεται να κάνεις κάποια αιτηση κι ασχολήσου λίγο με τον εαυτό σου πρέπει να βρεις κάποιον ψυχολόγο να συζητάς αυτά τα θέματα που σ απασχολούν. Τελικά έχεις ασπεργκερ; είχα διαβάσει ένα παλιό σου θέμα που έλεγες ότι έχεις αυτισμο
    Τελικα δεν εχω αυτισμο η ασπεργκερ, εχω αλλαξει διαφορους ψυχολογους και ψυχιατρους και δεν μου το διεγνωσε κανενας.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Καλά ας μην έχεις. Είσαι αντικοινωνικος ομως χρόνια τώρα. Τι κάνανε λοιπόν όλοι αυτοί οι γιατροί κ οι ψυχολόγοι ή αυτός ο γιατρός που σε παρακολουθεί;; είναι κανένας τους άξιος να σε βοηθήσει;; γιατί συνεχίζεις να είσαι μόνος;;; ή φταίει ο γιατρός ή εσύ δεν κάνεις τις ασκήσεις που σου βάζουν ή κ τα δύο. Κάτι πρέπει ν αλλάξεις εδώ γιατί έτσι στα ξαφνικά δε θα έρθουν ωραία πράγματα στη ζωή σου κ θα διαιωνιζεται η καταθλιψη

  7. #22
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Καλά ας μην έχεις. Είσαι αντικοινωνικος ομως χρόνια τώρα. Τι κάνανε λοιπόν όλοι αυτοί οι γιατροί κ οι ψυχολόγοι ή αυτός ο γιατρός που σε παρακολουθεί;; είναι κανένας τους άξιος να σε βοηθήσει;; γιατί συνεχίζεις να είσαι μόνος;;; ή φταίει ο γιατρός ή εσύ δεν κάνεις τις ασκήσεις που σου βάζουν ή κ τα δύο. Κάτι πρέπει ν αλλάξεις εδώ γιατί έτσι στα ξαφνικά δε θα έρθουν ωραία πράγματα στη ζωή σου κ θα διαιωνιζεται η καταθλιψη
    Ειδικα οι ψυχολογοι δεν με βοηθουν καθολου. Παντα σε μεγαλο μερος της ωρας που μιλαμε δεν εχω τι να πω, υπαρχει αμηχανια. Μονο η τελευταια ψυχολογος κατι πηγε νσ βοηθησει αλλα αναγκαστηκ να σταματησω απο την πρωτη μερα γιατι δεν ειχα χρηματα.
    Ποτε μου δεν ενιωσα τοσο αδυναμος! Στις πανελληνιες ειχα σκεφτει εντονα την αυτοκτονια, ειχα ανεβει και σε μια ταρατσα και σκεφτομουν ν πηδηξω στον ακαλυπτο αλλα τελικα παλεψα μονος μου χωρις να μιλησω σε κανεναν και τα καταφερα (τοτε). Τωρα δεν μπορω να ξαναπαλεψω, νιωθω οτι απο τοτε που εγκατελειψα την σχολη μου κοπηκαν τα φτερα!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Ειδικα οι ψυχολογοι δεν με βοηθουν καθολου. Παντα σε μεγαλο μερος της ωρας που μιλαμε δεν εχω τι να πω, υπαρχει αμηχανια. Μονο η τελευταια ψυχολογος κατι πηγε νσ βοηθησει αλλα αναγκαστηκ να σταματησω απο την πρωτη μερα γιατι δεν ειχα χρηματα.
    Ποτε μου δεν ενιωσα τοσο αδυναμος! Στις πανελληνιες ειχα σκεφτει εντονα την αυτοκτονια, ειχα ανεβει και σε μια ταρατσα και σκεφτομουν ν πηδηξω στον ακαλυπτο αλλα τελικα παλεψα μονος μου χωρις να μιλησω σε κανεναν και τα καταφερα (τοτε). Τωρα δεν μπορω να ξαναπαλεψω, νιωθω οτι απο τοτε που εγκατελειψα την σχολη μου κοπηκαν τα φτερα!
    Όταν είχες την σχολή είχες κάτι σα στόχο. Οι στόχοι βοηθάνε. Σκέψου πως θα θέλεις να είναι η ζωή σου σε 5 χρόνια μάλλον γραψτα σ ένα χαρτί κ μετά γράψε τους υποστοχους που πρέπει να πετύχεις για να σε πάνε στον στόχο σου. Μπορεί να θες να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος γράψτο καθώς κ τα βήματα που πρέπει ν ακολουθήσεις κ μόλις πέφτεις πάνω σ ένα εμπόδιο προσπάθησε να το εξαφανίσεις απ τον δρόμο σου αν δε γίνεται να φύγει αλλάζεις λίγο την διαδρομή αλλά συνεχίζεις για να φτάσεις στον στόχο. Κάθε φορά που θα καταφέρνεις ένα στόχο σου θα νιώθεις πιο δυνατός. Χρειάζεσαι όμως κάποιον ψυχολόγο να σε βοηθάει. Προσπάθησε κ μόνος σου διαβάζωντας κάποια βιβλία σχετικά.τωρα με το ίντερνετ μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση κ να βρεις ποια βιβλία σ ενδιαφέρουν κ θα μπορούσαν να σε βοηθησουν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πρωκτικό σεξ-θέλω αλλά δε μπορώ
    By kokkinoskoufitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 154
    Last Post: 01-09-2019, 20:23
  2. θέλω αλλά δεν μπορώ
    By panos19 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 7
    Last Post: 20-08-2019, 00:53
  3. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!
    By weirdthings in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 18-02-2014, 02:14
  4. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By donald in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2012, 22:24
  5. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •