Καφέ σπέρμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16

    Καφέ σπέρμα

    Δεν ήξερα που αλλού να απευθυνθώ για αυτό κάνω αυτό.Εδω και δύο μέρες έχω δει ότι έχω χρώμα καφετί προς κόκκινο στο σπέρμα..Τιν πρώτη φορά που το είδα τρόμαξα πολύ αλλά κάτι παρόμοιο μου έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν.Δεν έχω κανένα πόνο σύμπτωμα στην εκσπερμάτιση έχει χρώμα καφετί με κόκκινο μόνο. είμαι 17 αθλούμε με κανένα οικογενειακό ιστορικό από ασθένειες.Σημερα είναι η τρίτη μέρα που συνεχίζει αυτό αλλά ηταν λιγότερο κόκκινο. Ντραιπομε και να το πω στους γονείς μου.. έκανα λίγη έρευνα μόνος μου και είδα ότι αυτό περνάει, πείσεις είδα χίλια δυο άλλα και έχω τρομάξει πολύ.Πειτε μου αν κάποιος έχει βιώσει κάτι παρόμοιο σας παρακαλώ.Και συγγνώμη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Marios965 View Post
    Δεν ήξερα που αλλού να απευθυνθώ για αυτό κάνω αυτό.Εδω και δύο μέρες έχω δει ότι έχω χρώμα καφετί προς κόκκινο στο σπέρμα..Τιν πρώτη φορά που το είδα τρόμαξα πολύ αλλά κάτι παρόμοιο μου έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν.Δεν έχω κανένα πόνο σύμπτωμα στην εκσπερμάτιση έχει χρώμα καφετί με κόκκινο μόνο. είμαι 17 αθλούμε με κανένα οικογενειακό ιστορικό από ασθένειες.Σημερα είναι η τρίτη μέρα που συνεχίζει αυτό αλλά ηταν λιγότερο κόκκινο. Ντραιπομε και να το πω στους γονείς μου.. έκανα λίγη έρευνα μόνος μου και είδα ότι αυτό περνάει, πείσεις είδα χίλια δυο άλλα και έχω τρομάξει πολύ.Πειτε μου αν κάποιος έχει βιώσει κάτι παρόμοιο σας παρακαλώ.Και συγγνώμη.
    Ναι το έχω βιώσει στο παρελθόν... και την πάτησα γιατί εμπιστεύτηκα ουρολογους... με λιωσανε στην αντιβίωση... και προκοπή δεν είδα... η διάγνωση... "προστατίτιδα".
    Για να μην τα πολυλογώ... μόλις έκανα διατροφή χώρις γλουτενη λακτόζη και ζάχαρη φύγανε όλα αυτά τα συμπτώματα και η προστατίτιδα...
    Απλά αναφέρω την εμπειρία μου... δεν σε προτρέπω να κάνεις ή να μην κάνεις κάτι...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Έχω κάνει πριν κάτι μήνες εξετάσεις προστάτη ήταν ολλα καλά.Σε ευχαριστώ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Πηγαινε σε ουρολογο Μαριε... Οτι εκανες εξεταση για τον προστατη πριν μηνες δεν λεει απαραιτητα κατι για το σημερα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα μόνο αυτό που είπα..Το είχα και ποιο μικρός και πέρασε από μόνο του. Θα το αφήσω για λίγο καιρό και θα φτιάξω τον διατροφή αλλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι είναι κάτι σοβαρό και δεν μπορώ να ηρεμήσω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ποια διατροφη;; Μη δινεις σημασια σ' αυτα που λεει ο ελενταρ, εχει αποκλειστει απο το φορουμ δυο φορες για μηνες λογω αντιφαρμακευτικης και αντι ιατρικης προπαγανδας. Αντι να αποφευγεις το γιατρο απο το φοβο να ειναι κατι σοβαρο, κανε το σωστο και πηγαινε οσο πιο συντομα μπορεις.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    όλα καλα ομπορουλι ναι

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Λοιπόν μάγκες μπεικα εδώ μέσα να πάρω κάποιες απαντήσεις και γνώμες όχι έσας να τσακονεστε

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Αυτό που έχω λέγεται αιμοσπερμία και δεν ειναι ανησυχητικό άμα δεν υπάρχουν αλλά συμπτώματα και περνάει από μόνο του και αυτό οφείλετε σε διάφορα.Δεν ειμαι ούτε πολύ μεγάλος 17.Θα το αφήσω περίπου μία βδομάδα άμα δεν δω αλλαγή θα πάω.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Η αιμοσπερμία ταξινομείται σε πρωτοπαθή και δευτεροπαθή. Πρωτοπαθής ονομάζεται όταν το μόνο σύμπτωμα του ασθενούς είναι η παρουσία αίματος στο σπέρμα. Για να χαρακτηριστεί πρωτοπαθής θα πρέπει να αποκλεισθεί ότι δεν υπάρχει μικροσκοπική η μακροσκοπική αιματουρία ούτε κάποια ασυμπτωματική λοίμωξη του ουροποιητικού. Η πρωτοπαθής αιμοσπερμία αυτοπεριορίζεται, στο 15% των ασθενών παρουσιάζεται ως ένα μεμονωμένο επεισόδιο.


    Δεν θέλω να το παίξω γιατρός και το ξέρω ότι πρέπει να το κοιτάξω αλλά μάλλον προκιτε για αυτό.

    Θα το αφήσω για λίγες μέρες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα Μαριε να κανεις μια εξεταση σπερματος σε μικροβοολογικο εργαστηριο,και να σε δει ουρολογος.Το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι κατι σοβαρο,εχω ακουσει οτι συμβαινει σε εντονη αθληση (οπως κ η αιματουρια).Ομως ειναι θεμα που καλο ειναι να το δει γιατρος.Εγω εχω χρονια προστατιτιδα,εχω βρει ηρεμια με ενα συμπληρωμα διατροφης ,με περιορισμο αλκοολ και καφεινης.

  12. #12
    εξαρταται απο την αγωγη εγω εχω αναδρομη εκσπερματωση επισης κιτρινα υγρα οταν τελειωνω ειναι καθαρα απο την
    αγωγη ζυζητησε το με το γιατρο σου.Αν εχεις κοπελα τοτε και θες να το πας παρα περα τοτε πρεπει να αλλαξεις αγωγη
    αν τωρα δε εχεις κοπελα δεν νοιζω οτι πρεπει να το λαβεις υποψιν σου
    οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

  13. #13
    Μαριε δεν χρειαζεται να αγωνεσαι αρχικα γτ δεν κερδιζεις τιποτα.. Επισης μην διαβαζεις στο ιντρνετ... Δεν ξερω το ιστορικο σου, ειχες σεξουαλικη επαφη καθολου?(αν θελεις απαντας)..Γνωμη μου,πες στους δικους σου οτι εχεις κατι πονους,στο πεο σου αν ντρεπεσαι να πεις αυτο για το καφε σπερμα,και πηγαινε σ εναν ουρολογο και κατα την εξεταση πες του αυτο που εγινε.. Δεν πιστευω οτι ειναι κατι σοβαρο,αλλα θελει ψαξιμο γτ δυστυχως το ουροποιητικο σ εμας τους αντρες ειναι λιγο πολυπλοκο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Marios965 View Post
    Δεν ήξερα που αλλού να απευθυνθώ για αυτό κάνω αυτό.Εδω και δύο μέρες έχω δει ότι έχω χρώμα καφετί προς κόκκινο στο σπέρμα..Τιν πρώτη φορά που το είδα τρόμαξα πολύ αλλά κάτι παρόμοιο μου έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν.Δεν έχω κανένα πόνο σύμπτωμα στην εκσπερμάτιση έχει χρώμα καφετί με κόκκινο μόνο. είμαι 17 αθλούμε με κανένα οικογενειακό ιστορικό από ασθένειες.Σημερα είναι η τρίτη μέρα που συνεχίζει αυτό αλλά ηταν λιγότερο κόκκινο. Ντραιπομε και να το πω στους γονείς μου.. έκανα λίγη έρευνα μόνος μου και είδα ότι αυτό περνάει, πείσεις είδα χίλια δυο άλλα και έχω τρομάξει πολύ.Πειτε μου αν κάποιος έχει βιώσει κάτι παρόμοιο σας παρακαλώ.Και συγγνώμη.
    Καλησπερα Μαριε. Δεν ειναι κατι που πρεπει να ανυσηχεις, το εχει κ το αγορι μου αυτο, ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση- απαγορεύονται οι διαγνώσεις*** Πηγε εκανε ολες τις εξετασεις κ παιρνει αντιβιωση. Πηγαινε κι εσυ σε εναν ουρολογο. Ολα καλα θα σου πανε δεν ειναι κατι. Να εισαι καλα καλες γιορτες
    Last edited by Aeon; 14-12-2020 at 20:06.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    16
    Σημερα αυνανιστικα μετα απο 4 μερες 2 φορες.. στιν πρώτη ειχε παλι αρεο αιμα μετα απο λίγο δοκιμάζω αλλη μία κ δεν ειχε σχεδον καθολου ξανα με κανενα σύμπτωμα η ενόχληση νομιζω πως καλυτερεύει η κατάσταση παρα χειροτερεύει (:

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η ωρα του καφέ!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 03-08-2018, 01:31
  2. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΦΕ
    By MKEH78 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1217
    Last Post: 06-06-2017, 16:15
  3. αδύναμο σπέρμα - χάνεται η γη κάτω από τα πόδια σου
    By kostthes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-04-2013, 15:05
  4. Δεν εχω σπερμα
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 22-11-2010, 00:02
  5. ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ
    By XRISTOS2612 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2009, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •