Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 266
  1. #151
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Επίσης που είδες ότι είπα ότι ξενυχτάει με τον καημό μου? Που το γράφω? είναι συγκεκριμένα αυτα που γράφω. Δεν είπα ούτε για καημούς ουτεγα Σαίξπηρ ούτε για Φώσκολο. Είπα ποτέ ότι την έχει δέσει ο άλλος? Είπα κάπου ότι τη βαράει? Είπα κάπου μήπως ότι θέλει καν να γυρίσει σε εμένα? Το θέμα όπως σου είπα είναι ότι παίρνεις σαν μέτρο τον εαυτό σου και λες ε αφού εγώ έτσι ήμουν, έτσι θα είναι και όλος ο υπόλοιπος κόσμος. Και δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό. Ούτε σε κατηγορώ για αυτό.

    Με λες ξεροκέφαλο. Μα έχω θέσει καποία ερωτήματα και δεν μου έχεις απαντήσει καν
    Τι να κάνω να μη πιάσω και την ειρωνεία.;;; Παρέλυσαν τα νεύρα μου και μένα. Διάβασα όλα όσα έγραψες και επιμένω ότι είναι χλιαρή απέναντι σου. Πέρα από τη δική μου εμπειρία πέρα από όσα έγραψαν οι άλλοι. Η γνώμη μου αυτή είναι.σου απάντησα .εάν θες δέξου το. Εάν όχι δικαίωμα σου

    Άμα κάποια στιγμή ανοίξω ποστ για τα δικά μου θα σε φωνάξω να έρθεις για βοήθεια να τα αναλύσουμε

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Και πάλι σου λρω ότι δεν σε αφορούν τα δικά μου. Σου έφερα σαν παράδειγμα για να σου πω ότι οι άνθρωποι κάνουν σχέσεις χωρίς να είναι απαραίτητα ερωτευμένοι.Δεν τον παραμύθιασα σε τίποτα. Του είπα ότι δεν ετρεφα δυνατά αισθήματα.... Έτρεφα αισθήματα, ομως

    συναισθήματα μεν , χλιαρά δε....ποτε δεν ένιωσα όμως ερωτευμένη αλλα ούτε και ότι τον κοροιδεψα. Εκείνος με σούταρε στο τέλος και έκλαψα. Αλλά και πάλι τώρα όπως και τότε πιστεύω ότι δεν ήμασταν ο ένας για τον άλλον και ότι σίγουρα υπήρχε κάποιος πιο ιδανικός.

    Αυτά! και τέλος με το θέμα μου γιατί κουράστηκα.

    Πάρε οποία απόφαση θες.

    Απλά οι δύο οι παραπάνω που είπαν ότι σε θέλει πολύ και ότι το μόνο εμπόδιο ειναι ο χαρακτήρας της δεν κατάλαβαν ότι σου έδωσαν την ελπίδα πως αν επιμεινεις και την κάνεις να αλλάξει τότε θα είστε μαζί!!!

    Γιατί εκεί ποντάρεις! Θες να το συνεχίσεις με την ελπίδα ότι θα την αλλάξεις και στο μυαλό σου οτι θα έχετε happy end. Αν όμως το πρόβλημα δεν είναι ο χαρακτήρας της αλλα το γεγονός ότι τρέφει χλιαρά αισθήματα απέναντι σου ...τοτε θα είναι χάσιμο χρόνου..

    Το χρόνο σου θα χάσεις και την υγεία σου ,το μυαλό σου και θα την σιχαθείς τόσο πολύ που αργότερα ίσως να μην μπορείς να δώσεις αξία σε μια γυναίκα που θα το αξίζει. Εφοσον θα καείς.

    Εδώ είναι η φωτιά δική η απόφαση αν θα πέσεις
    Βε μεντιτεισον πάλι βγάζεις συμπεράσματα από τα λόγια άλλων που δεν ισχύουν. Ποτέ μου είπαν ο οκγουορντ και ο Σαούντ οβ σαιλενς ότι με θέλει πολύ. Οι άνθρωποι είπαν ότι απλά έτρεφε κάποια αισθήματα για εμένα. που είπαν ότι με θέλει πολύ η άλλη? Ειδικά ο Σαούντ οβ σαιλενς αλλά έλεγε.

    Τώρα σε αυτό που λες ότι οι άνθρωποι κάνουν σχέσεις χωρίς να έχουν αισθήματα εννοείς ότι ΕΣΥ το έκανες. Γενικά εγώ δεν το έχω ξανακουσει ούτε το θεωρω υγιες.

    Μου λες δεν κοροϊδέψεις τον άλλο. Όταν του τα φόραγες δεν ήταν κοροϊδία? Χωρίς να του πεις κάτι? Επίσης τι του είπες? Ξέρεις μεγάλε τα αισθήματα μου ήταν χλιαρά και ο άλλος έλεγες τι ωραία? Ακόμα και αυτό που έκλαψες ήταν επειδή σε σουταρε. Και σε ρωτάω όταν σε οσυταρε γύρισες σε αυτόν? Έτρεξες πίσω του? Του είπες να το ξανασκεφτείτε? Σου λέω η κοπέλα ξαναγύριζε σε εμένα

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Τι να κάνω να μη πιάσω και την ειρωνεία.;;; Παρέλυσαν τα νεύρα μου και μένα. Διάβασα όλα όσα έγραψες και επιμένω ότι είναι χλιαρή απέναντι σου. Πέρα από τη δική μου εμπειρία πέρα από όσα έγραψαν οι άλλοι. Η γνώμη μου αυτή είναι.σου απάντησα .εάν θες δέξου το. Εάν όχι δικαίωμα σου

    Άμα κάποια στιγμή ανοίξω ποστ για τα δικά μου θα σε φωνάξω να έρθεις για βοήθεια να τα αναλύσουμε
    Βρε μεντιτεισον ειλικρινά γιατί χάνεις την υπομονή σου. Η ίδια αναφέρθηκες στα δικά σου. Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι όλος ο κόσμος δεν αποτελείται από μεντιτεισον μόνο. Είναι σαν να μου λες ότι εσύ πας στη Βασιλίσσης Σοφίας με 200 μια ότι αφού το κάνεις εσύ, το κάνουν όλοι.εγω πχ δεν το κάνω. Η ίδια άνοιξες το θέμα για αυτό και το σχολίασα. Με συγχωρείς αν έγινα αγενής. Κάνουμε μια συζήτηση μου λες την άποψη σου, φυσικά είναι δεκτή, και σου απαντάω. Σου λέω αν ήταν σωστή η άποψη σου γιατί συνέβαινε το αβγ που θεωρώ δε συνάδει με αυτά. Και εσύ το γυρνάς στην ειρωνια

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Τι να κάνω να μη πιάσω και την ειρωνεία.;;; Παρέλυσαν τα νεύρα μου και μένα. Διάβασα όλα όσα έγραψες και επιμένω ότι είναι χλιαρή απέναντι σου. Πέρα από τη δική μου εμπειρία πέρα από όσα έγραψαν οι άλλοι. Η γνώμη μου αυτή είναι.σου απάντησα .εάν θες δέξου το. Εάν όχι δικαίωμα σου

    Άμα κάποια στιγμή ανοίξω ποστ για τα δικά μου θα σε φωνάξω να έρθεις για βοήθεια να τα αναλύσουμε
    Επίσης και στο λέω με καλοσύνη το γεγονός ότι ανοίγεις ένα θέμα δικό σου και εν συνεχεία δεν δέχεσαι να το συζητήσεις καν μάλλον δείχνει ότι σε αυτά που σου είπα για τον τρόπο που φέρουν σε αυτό το παιδί είχα δίκιο. Απλά έβγαλες μια δικαιολογία στονευατο σου ότι ένιωθες χλιαρά και τέλος.

    Αλλά και πάλι σου λέω το κέρατο δεν δικαιολογείται. Από τη στιγμή που τον απατούσες το σωστότερο θαηταναυτο. Να το λήξεις και όχι να φέρεσαι έτσι.

    Συγγνώμη, δεν θέλω να σε φέρω σε δυσκολη θεση

  5. #155
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Βρε μεντιτεισον ειλικρινά γιατί χάνεις την υπομονή σου. Η ίδια αναφέρθηκες στα δικά σου. Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι όλος ο κόσμος δεν αποτελείται από μεντιτεισον μόνο. Είναι σαν να μου λες ότι εσύ πας στη Βασιλίσσης Σοφίας με 200 μια ότι αφού το κάνεις εσύ, το κάνουν όλοι.εγω πχ δεν το κάνω. Η ίδια άνοιξες το θέμα για αυτό και το σχολίασα. Με συγχωρείς αν έγινα αγενής. Κάνουμε μια συζήτηση μου λες την άποψη σου, φυσικά είναι δεκτή, και σου απαντάω. Σου λέω αν ήταν σωστή η άποψη σου γιατί συνέβαινε το αβγ που θεωρώ δε συνάδει με αυτά. Και εσύ το γυρνάς στην ειρωνια
    Μα σου λέω ότι ανεξάρτητα από τη δική μου εμπειρία η γνώμη μου για το θέμα σου είναι ότι είναι χλιαρή απέναντι σου. Φυσικά και δεν συγκρίνω την εμπειρία μου με τη δική σου γιατί δεν συγκρίνονται. Δεν καταλαβαίνω τι άλλο θες να μάθεις. Τις ίδιες ερωτήσεις έκανες και σε προηγούμενα σχόλια και απάντησα. Όταν έχεις χρόνο πήγαινε να τα ξαναδιαβάσεις

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μα σου λέω ότι ανεξάρτητα από τη δική μου εμπειρία η γνώμη μου για το θέμα σου είναι ότι είναι χλιαρή απέναντι σου. Φυσικά και δεν συγκρίνω την εμπειρία μου με τη δική σου γιατί δεν συγκρίνονται. Δεν καταλαβαίνω τι άλλο θες να μάθεις. Τις ίδιες ερωτήσεις έκανες και σε προηγούμενα σχόλια και απάντησα. Όταν έχεις χρόνο πήγαινε να τα ξαναδιαβάσεις
    Μεντιτεισον εσύ ανέφερες το παράδειγμά σου ως παράδειγμα σε αυτό εδώ το θέμα. Σου έκανα κάποιες ερωτήσεις. Σου ξανακνω λιγότερες.

    Γιατί επιδιώκει να βγαίνουμε ενώ ήταν και ο παντρεμένος σπίτι της?
    Γιατί γύριζε κάθε φορά σε έμενα που είχε χλιαρά αισθήματα και δεν πήγαινε σε άλλους για να ειβαβαιωθει?
    Γιατί ενώ ήταν με τον παντρεμένο ξεκίνησε με εμένα? Άρα δεν την κάλυπτε ο άλλος
    Γιατί αν δεν την κάλυπτε όπως λες ο παντρεμένος το ξεκίνησε μαζί του? Ενώ ήξερε εξαρχής ότι δεν έχει μέλλον?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Αν μπορείς απαντά μου σε αυτά τα ερωτήματα άλλη μια εφόσον θεωρείς ότι έχεις τις απαντήσεις. Και φυσικά μετά μπορούμε να συνεχισυμε τη συζήτηση. Αυτό είναι το φόρουμ και το νόημα της ανταλλαγής επιχειρηματων

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Βρε ρεμεντι μου τώρα νομίζω εσύ είσαι εκείνη που είναι άσπρο η μαύρο. Λες αν σε ήθελε θα ήταν μαζί σου, δεν είναι άρα δεν ήθελε. Πρώτη φορά ακούς εσυ δύο άνθρωποι να θέλουν και οι δύο να είναι μαζί αλλά να μην μπορούν για άλλους λόγους.Κυρίως ψυχολογικών του ενός από τους δύο. Η λόγω πρακτικών λόγων.Η ξέρω γω απόστασης? Εγώ το έχω ακούσει αρκετές φορές. Ακριβώς γιατί η ζωή δεν είναι ένα άσπρο μαύρο και τέλος. Υπάρχουν και γκρίζες ζώνες. Δυστυχώς η ευτυχώς, δεν ξέρω.
    Επίσης με την δική σου λογική αφού ήθελε τον παντρεμένο τι με ήθελε εμένα? Αντιστρέψω το ερώτημα.
    Μια διόρθωση. Ήμασταν μαζί ΚΑΙ όταν ο άλλος ήταν μαζί σπίτι της. Εγώ της είχα πει να το συζητήσουμε λίγο καιρό μετά, αλλά εκείνη γύρισε πάλι σε εμένα, επεδίωκε επαφές, εξόδους και τα λοιπά ακόμα κι όταν ήταν ο άλλος σπίτι της. Πριν γυρίσει στη γυναίκα του. Πριν. Αν ξαναγυρνάνε σε εμένα όταν έφευγε ο άλλος θα σου έλεγα ναι, έχεις χίλια δίκια, μαζί σου. Και σε ρωτάω γιατί γύρισε? Ακόμα κι όταν ήταν ο άλλος σπίτι της και δεν ήταν μόνη. Γιατί αφού δεν με γουστάρε δεν το πάλεψε με κάποιον από τους άλλους που της έκαναν καμάκι. Και μάλιστα μπορούσε να το πάει και καλύτερα. Να μην πει τίποτα για τον άλλον, να πει μενει με τους δικούς της και να είναι εκεί ο άλλος να της κάνει τα ψυχολογικά και να μην νιώθει μονη. Και σε πληροφορω ότι οι άλλοι συνέχιζαν να της στέλνουν όταν γυρνούσε σε εμένα. Δεν της έριχναν φτύσιμο. Είχε άλλους δύο ετοιμοπόλεμους.

    Ο παντρεμένος της έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν χωρίζει. Αλλά ενάμιση χρόνο είναι μαζί όσο μπορούν. Δεν παίζει μόνο σεξ, αλλά είναι μαζί.
    οχι, δεν το ακουω πρωτη φορα, αλλα "ψυχολογικος λογος" ειναι και το "δεν σε θελει αρκετα".ουτε αποσταση υπαρχει, ουτε παντρεμενος εισαι για να υπαρχουν αλλοι λογοι περα απο το οτι δεν σε θελει αρκετα.

    το ασπρο# μαυρο, ισχυει κι εδω, μονο που το γκρι, ειναι αυτο ακριβως που βρισκεστε εσεις. δλδ ειναι χλιαρη απεναντι σου. το ξερει οτι ορθολογικα εισαι η σωστη λυση, γιατι εισαι ελευθερος και την θελεις, αλλα εκεινη δεν θελει αρκετα.
    σε θελει τοσο οσο να σε εχει στην ζωη της, αλλα οχι τοσο ωστε να ειναι μαζι σου (αποκλειστικα εννοω)
    . εχει και την καψουρα της με τον μπαγλαμα που ΔΕΝ χωριζει για χαρη της, παρολο που τον πληρωνει κιολας!!! δλδ, φαντασου ποσο φτυσιμο.

    ο ερωτημα το δευτερο στο απαντησα. ηθελε τον παντρεμενο δικο της, αλλα δεν μπορει να τον ε χει. την γραφει και τηνε χει στο περιμενε για κανενα σεξακι και για να της τρωει λεφτα. γι αυτο σε θελει εσενα. επειδη εσυ την θες πιο πολυ απ τον παντρεμενο, μονο που δεν σε θελει εκεινη, αρκετα για να ειναι μαζι σου.

    μα τα ειπαμε τοσες φορες. μπορει να ηταν σπιτι της, αλλα με απαγορευτικο. το ηξερε και δεν εκανε πισω οτι δεν θελει να φυγει απ την γυναικα του και βεβαια, μεγαλο παιδι εισαι, το ξερεις οτι "τα παιδια" ειναι δικαιολογια. οποιος θελει να φυγει, φευγει. δεν παθαινουν τπτ τα παιδια, αν χωρισει πολιτισμενα ενα ζευγαρι που δεν αγαπιεται πλεον...

    δεν ειπα ποτε οτι δεν σε γουσταρε. δεν υπαρχει μονο ασπρο#μαυρο... σε γουσταρει για την παρεα που κανετε, αλλα οχι αρκετα για να θελει να ειναι μαζι σου.
    ουτε οτι δεν την θελει κανεις, ειπα ποτε. ΕΚΕΙΝΗ δεν σας θελει. θελει τον μπαγλαμα και σας εχει στην σειρα για να σας χρησιμοπιοιει οποτε τρωει ακυρο. αν κι εσυ την εδιωχνες και δεν την ξαναδεχοσουν, θα ενεργοποιουσε καποιον αλλον απο αυτους, να την κολακευει...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον εσύ ανέφερες το παράδειγμά σου ως παράδειγμα σε αυτό εδώ το θέμα. Σου έκανα κάποιες ερωτήσεις. Σου ξανακνω λιγότερες.

    Γιατί επιδιώκει να βγαίνουμε ενώ ήταν και ο παντρεμένος σπίτι της?
    Γιατί γύριζε κάθε φορά σε έμενα που είχε χλιαρά αισθήματα και δεν πήγαινε σε άλλους για να ειβαβαιωθει?
    Γιατί ενώ ήταν με τον παντρεμένο ξεκίνησε με εμένα? Άρα δεν την κάλυπτε ο άλλος
    Γιατί αν δεν την κάλυπτε όπως λες ο παντρεμένος το ξεκίνησε μαζί του? Ενώ ήξερε εξαρχής ότι δεν έχει μέλλον?
    τι να τον κανει "σπιτι της". ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΞΥΠΝΑΑΑΑ!!! αυτο επιδιωκει.
    γιατι ο παντρεμενος, ειναι εκει, σαν μονιμη απορριψη: "πηδημα ναι, διαζυγιο, οχι".


    για εσενα εχει χλιαρα αισθηματα, για τους αλλους υποψηφιους, εχει ακομα λιγοτερα. αν την παρατησεις εσυ, θα σε αντικαταστησει.

    το ξεκινησε μαζι του με την ελπιδα ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΕΙ. αλλα ακομα παρακαλαει.
    καθολου δεν το ηξερε εξ αρχης. ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ εξ αρχης. αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αλλαζε γνωμη. τοσοι εχουν χωρισει. δεν ειναι και μεγαλο κατορθωμα.. εκεινη, ελπιζει και παρακαλαει..
    ειτε γιατι το προβλημα της ειναι να τον παρει απο μια αλλη γυναικα, ειτε γιατι πιστευει οτι πρεπει να σερνεται παντα πισω απο καποιον που την απορριπτει.
    Last edited by Remedy; 19-12-2020 at 11:07.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον εσύ ανέφερες το παράδειγμά σου ως παράδειγμα σε αυτό εδώ το θέμα. Σου έκανα κάποιες ερωτήσεις. Σου ξανακνω λιγότερες.

    Γιατί επιδιώκει να βγαίνουμε ενώ ήταν και ο παντρεμένος σπίτι της?
    Γιατί γύριζε κάθε φορά σε έμενα που είχε χλιαρά αισθήματα και δεν πήγαινε σε άλλους για να ειβαβαιωθει?
    Γιατί ενώ ήταν με τον παντρεμένο ξεκίνησε με εμένα? Άρα δεν την κάλυπτε ο άλλος
    Γιατί αν δεν την κάλυπτε όπως λες ο παντρεμένος το ξεκίνησε μαζί του? Ενώ ήξερε εξαρχής ότι δεν έχει μέλλον?
    Γιατί κλάνει το γατί....
    Ε μα ρε άνθρωπε μου....τα είχε με άλλον και κάθεσαι κ αναρωτιέμαι αν σε θέλει...
    Άμα σε ήθελε ούτε παντρεμένος θα υπήρχε ούτε τίποτα....κάτσε εσύ να την παρακαλάς...ε ωραία μπορεί κάτι λίγο να θέλει,στην καλύτερη περίπτωση...κάτσε κ δεξου ψίχουλα...

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post

    Σχετικά με το παράδειγμα που χρησιμοποιείς είναι λίγο γενικό. Πχ δεν κατάλαβα αν είχες γνωρίσει το παιδί αυτό σε φιλικά η ερωτικά πλαίσια. Σε κάθε περίπτωση όμως εγώ μέχρι πρότινος ακολουθούσα αυτήν τη λογική ότι αν κάποιος δεν με ωφελεί στη ζωή μου τον διώχνω. Ειδικά σε φιλικό επίπεδο. Επίσης τι εννοείς ακριβωςοταν λες σε φόρτωσε τα δικά του κόμπλεξ? Προφανώς και υπάρχουν άνθρωποι συμφεροντολογοι, οι οποίοι για τ μόνο που νοιάζονται είναι ο εαυτός τους. Αλλά διατηρώ αμφιβολίες ότι αυτή η κοπέλα είναι όντως έτσι.
    Καλημερα!

    Διαβασα οσες μπορουσα απο τις απαντησεις σου .......

    Αν σε αγαπουσε ή ενοιωθε εστω και κατι για εσενα θα εκανε προσπαθειες να αλλάξει ...Εκεινη ομως παρ ολο οτι παει σε ψυχολογο ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να αλλαξει.Ειναι αυτο που σου λεω ,παει καποιος εκει γιατι πολυ απλα δεν ειχε ποτε στην ζωη του ενα ατομο το οποιο θα τον ακουει και θα του δινει καποιες συμβουλες ...Ο ψυχολογος μιλαει και λεει πολυ σωστα πραγματα το θεμα ειναι κατα ποσο εσυ τα δεχεσαι και προσπαθεις να τα εφαρμοσεις ..Ξερεις ποσα ατομα κανουν συνεδριες μονο και μονο γιατι οι ψυχολογοι ειναι τα μοναδικα ατομα στην ζωη τους που εχουν για να βγαλουν τα εσωψυχα τους ?
    Που νομιζουν οτι θα πουν το οτιδηποτε και εκεινος δεν θα τους κρινει ή δεν θα τους κατσαδιασει για τις συμπεριφορες τους?
    Ξερεις ποσοι ψυχολογοι υπαρχουν που παρ ολο οτι ο πελατης τους τους παρουσιαζει τα γεγονοτα οπως τον βολευουν και ετσι τον δικαιολογούν?
    Στο ψυχολογο παμε οταν εχουμε παρει την αποφαση οτι κατι δεν παει καλα με τον ευατο μας ,οτι θελουμε να αλλαξουμε και ειμαστε ετοιμοι γι αυτες τις αλλαγες ...
    Οποτε το κομματι οτι η κοπελα σου παει σε ψυχολογο αστο ,δεν ειναι κινητρο για εσενα ...

    Οσο γι αυτο που λες για την παιδεια εν μερη εχεις δικιο...Ξερω ανθρωπους που κρυβονται πισω απο τα δηθεν πτυχια τους και την μορφωση τους και σους οικειους τους βγαζουν συμπεριφορες χειροτερες αυτες του παιζοδρομιου ..Οποτε αυτο οκ μπορει να το δεχτω και το αφηνω ...ριχνω το φταιξιμο ομως καθαρα σε εκεινη ,γιατι και ο πριγκιπας του Μονακο να ειναι ο αλλος οταν βρε φιλε μου σηκωνεις χερι επανω μου ή θα στο κοψω απο την ριζα μαζι με κατι αλλο και θα στο δωσω να το φας ή αν δεν ειμαι τοδο δυνατη ,επιτοπου κανω μεταβολη και εξαφανιζομαι απο την ζωη σου.Δεν καθομαι και υπομένω τετοιες συμπεριφορες ,εκει εχω καθαρε θεμα εγω ...

    Το παιδι το ειχα γνωρισει καθαρα σε φιλικο επιπεδο ,οπως ειναι οι σχεσεις μου με αρκετους αντρες τα τελευταια εικοσι χρονια ,βλεπεις ειμαι παντρεμενη ...Καλως ή κακως ανεκαθεν τα πηγαινα πολυ καλα μαζι τους ,περισσοτερο θα ελεγα απο τις γυναικες ..Δεν ξερω αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που μπορω να ειμαι εκει οταν με χρειαζεσαι για να σε ακουσω και να κανουμε κουβεντουλα και παρραληλα ειμαι και απο αυτους που θαυμαζω το χιουμορ ,το εξυπνο χιουμορ σε ενα ανθρωπο ..Το θεωρο ενα ειδος εφυειας και δυστηχως οι αντρες σε αυτο το θεμα ειναι πολλα ετη μπροστα απο τις γυναικες ..
    Εμεις οι γυναικες απο την φυση μας ειμαστε πιο ανταγωνιστικες σε πολλα θεματα ...ποιο μπιτσ θα ελεγα ,απο τους αντρες και εγω αυτα δεν τα μπορω καθολου ....Προτιμω κουβεντουλες που ναι μεν να ειναι σοβαρες αλλα στο τελος να ελαφραινει η ατμοσφαιρα ...

    Τελοσπαντων ..Λοιπον η σχεση ηταν καθαρα φιλικη εξαρχης , αλλα ο τυπακος το πηγε αλλου με αποτελεσμα οταν δεν εγιναν τα κεφια του να μεταλλαχθεί και να γινει ενας αλλος ανθρωπος .Κοινος οταν αρχισε να με βλεπει να τον γκαζώνω να καταλαβαινω τι ανθρωπος ειναι και οτι μου ελεγε τοσο καιρο ηταν ολα βαση ¨σχεδιου ¨να το πω, με απώτερο σκοπο καθαρα και μονο την καλοπερασει του ,πεταξε την ωραια μασκα που φορουσε του πονεμενου ,κατατρεγμενου και συναισθηματικου ανθρωπου και αρχισε να με χειραγωγη ,να με κατευθυνει και το κυριοτερο να με βγαζει τρελλη ,να με στελνει στον ψυχιατρο και ολα αυτα γιατι του ελεγα τι ανθρωπος ηταν ..Οτι πλεον δεν με πειθουν ολα αυτα για τα οποια ηταν και η αιτια να γνωριστουμε και να βρουμε κατι κοινο και πολυ περισσοτερο οτι ηταν η αιτια που θελησα εγω να το παιξω σωτηρας και νοσοκομα,καλη ωρα σαν και εσενα ...Βλεπεις οταν ειμαι εγω καλα μπορω ανετα να καταλαβω και απο μια σου γραπτη προτση τι κρυβεται απο πισω και αν ειναι δικα σου λογια ή τριτων ...

    Για ολα αυτα ομως πλεον κατηγορω τον ευατο μου ετσι ?Γιατι πλεον καταλαβα οτι εγω του επετρεψα να μου ασκει
    τετοια χειριστικοτητα και ψυχολογικο εκβιασμο ...Θα μπορουσα καλλιστα με το πρωτο σημαδι που ειχα να τον παρατησω και να μην ασχοληθω καθολου μαζι του .Εγω ομως εκει ,ξεροκεφαλη να του αποδειξω οτι αξιζει να δουλευει ψυχολογικα για να μπορεσει να φτιαξει την ζωη του ...
    Γιατι πολυ απλα με εκανε να τον αγαπησω στην κυριολεξια , προσεχε ομως να τον αγαπησω σαν φιλο μου και οχι σαν γκομενο ...
    Αφου πλεον ματωσα στην κυριολεξια ψυχολογικα ανακαλυψα οτι ο τυπος παραλληλα και με εμενα επαιζε το ιδιο εργακι και σε αλλα προσωπα ,αρκετα θα ελεγα(παντρεμενα ,ανυπαντρα .ελευθερα ...) ....Το ιδιο του κατατρεγμενου ,του πονεμενου .οτι βρηκε στα λογια μου τα λογια της μανας που ποτε δεν γνωρισε (και σε αυτο ειχε δικιο γιατι βλεπεις ετσι τον εβλεπα ,μεχρι να ντυνεται καλα και να τον γιατροπορευω εφτανα να του λεω)και πολλα πολλα αλλα που πραγματικα δεν θελω πλεον να τα θυμαμε γιατι φιλε μου η ολη αγαπη και το ενδιαφερων που του ειχα εφτασε να την κανει ο ιδιος μια αηδια ..Να εχω συνδιασει το ονομα του με οτι χειροτερο υπαρχει απο θεμα ανθρωπου .Δεν μπορουσα να διανοηθω πως ενας ανθρωπος καθαρα και μονο με τις κινησεις του ,την λασπολογια του ,την ανηθικοτητα του μπορει να με κανει να αηδιασω ..

    Ξερεις πολλα απο αυτα που μας εχει πεις τα ζουσα και εγω αλλα οχι ερωτικα,αντιδρασεις και συμπεριφορες εννοω.. ..και τα ζουσα παραλληλα με καποιον αλλον ,που πλεον επειδη εχω συζητησει μαζι του καταλαβαμε πως αυτοι οι χαρακτηρες θελουν να εχουν ανθρωπους κοντα του καθαρα και μονο για το συμφερων τους.Δεν μπορουν την μοναξια ,αυτη που δυστηχως αυτα τα ατομα δεν την επιλεγουν αλλα ειναι αναγκαστικος δρομος γι αυτους αφου δεν ξερουν ,δεν μπορουν να συνηπαρχουν με αλλα ατομα μαζι χωρις να τα κατευθυνουν ,να ελενχουν την ζωη τους και το κυριοτερο Yugim δεν ξερουν να αγαπουν οτι και να λενε ..Θελουν να νοιωθουν οτι ειναι το επικεντρο παντου ,ολα θελουν να στρεφονται γυρω απο αυτους .Και ξερεις και κατι αλλο?Οταν σε αυτα τα ατομα αρχιζεις και του δειχνεις οτι πλεον τους ξερεις ,τους διαβαζεις οτι πλεον οτι και να λενε δεν σε αγγιζουν και δεν νοιωθεις τιποτα γι αυτους εξαφανιζονται ...Δεν θελουν να υπαρχουν στον ιδιο χωρο ,κοινωνικό περιγυρω με ατομα που γνωριζουν τι ειναι για τι πολυ απλα δεν εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους ...

    Αν οι δρομοι σας συναντηθουν ποτε ειτε με τον παντρεμενο ,ειτε με οποιον αλλον ξερεις εσυ απο τους δεσμους της και συζητησε οι δυο σας θα ανακαλυψεις ποσα ψεματα και ποσες χειριστικες συμπεριφορες ειχε και με τους δυο σας με αποτερω σκοπο βεβαια μονο το δικο της καλο ...
    Βεβαια στο ξαναλεω, δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι για εσενα που την βλεπεις ερωτικα να κανεις μια τετοια συζητηση γιατι για εμενα το ξεκαθαριζω να κανω συζητηση ερωτικου περιεχομενου και συμπεριφορων με αλλο παραλληλο ατομο, ξεπερναει την σφαιρα και τις πιο τρελλης μου φαντασιας ...Δεν αντεχεται αυτο το πραγμα και ειλικρινα απορω με την δικη σου αντοχη σε αυτο το κομματι ...Τον αντρα μου ,τον γκομενο τον συντροφο μου οπως θες πεστων οταν τον αγαπαω ερωτικα δεν ανεχομαι να μοιραζομαι σωματικα και εμπειριακα ουτε μια τριχα απο τα μαλλια του ..
    Αυτο με συνχωρεις αλλα ξεπερναει τα δικα μου στανταρ...

    Οταν αγαπας τον αλλον εστω και φιλικα ,πολυ περισσοτερο ερωτικα ζεις την καθε μερα για να τον βλεπεις να ειναι καλα ,να χαμογελαει ,να μοιραζεται πραγματα μαζι σου και να χαιρεσαι με την χαρα του και το κυριοτερο ,οταν αγαπας τον αλλον τον αφηνεις να νοιωθει ελευθερος ..
    Δεν τον καταπιεζεις ,τον ζηλευεις ,τον χρησημοποιεις ,τον χειραγωγης και το κυριοτερο τον εχεις ερμαιο γιατι δεν αντεχεις την μοναξια ...
    Βλεπεις εσυ πουθενα σε αυτη την σχεση να υπαρχει κατι τετοιο ?


    Διαβασα καπου πιο πανω οτι ειναι μεγαλυτερη σου ,εκει γυρω στα τριαντα και εσυ 24?
    Αν ισχυει νομιζω καλε μου Yugim αν δεν ανασκουμπωθεις να δεις πραγματικα τι ανθρωπο πας να σωσεις θα εισαι μια ζωη υποδουλος της χωρις καθολου ιχνος υπερβολης ..
    Αυτοι οι ανθρωποι σε αρρωσταινουν χωρις να το παρεις χαμπαρι ...Αλλοιωνεσαι σαν προσωπικοτητα και σαν ανθρωπος απο την τοξικοτητας τους ...

    Γιατι ενας ανθρωπος που σου παρουσιαζει μια αρνητικη συμπεριφορα και μετα το μετανοιωνει και το παιρνει πισω ,μπορεις να τον συνχωρεσεις και να εισαι μαζι του .Οταν ομως αυτος ο ανθρωπος παρ ολο οτι αναγνωριζει οτι ηταν λαθος, σου ζηταει συγνωμη αλλα σε λιγο χρονικο διαστημα σου ξαναπαρουσιαζει τετοιες συμπεριφορες εκει μιλαμε καθαρα για τοξικους χαρακτηρες ..

    Εκει φυσικα τους διωχνεις μακρυα ,δεν θες να ξερεις οτι αναπνεουν οσες συγνωμες και να σου ξαναζητησουν..Γιατι ξερεις οτι θα ειναι παλι για λιγο ...

    Προσεχε στο ξαναλεω και δεν εχω λογο να σου πω κατι αρνητικο,αυτο να σκεφτεις ,οτι ολοι εμεις δεν εχουμε καποιο συμφερουν για να στα πουμε ...
    Και για να σε προλαβω δεν συγκρινω καταστασεις ,αλλωστε η δικη πρωτόγνωρη για τα δικα μου δεδομενα εμπειρια δεν εχει καμια σχεση με την δικη σου ,ειναι καθαρα ερωτικου περιεχομενου και εκει ισως ειναι ακομα πιο δυσκολο και επιπονο να την απομακρυνεις ,ΑΛΛΑ στην κοπελα αυτη αναγνωριζω συμπεριφορες ..
    Αρρωστες συμπεριφορες οι οποιες ασυναισθητα σε εσενα, σε εχουν χειραγωγησει ,σε εχουν κανει να μην αναλογιζεσαι τις συναιπιες στο να ξεκινησεις μια ζωη μαζι με ενα τετοιο ατομο ..

    Εισαι νεο παιδι και απο οτι καταλαβαινω συναισθηματικο γιατι τετοιοι χαρακτηρες την πατανε ,ξερουν αυτοι που κανουν τα παιχνιδια τους ,μην αρωωστηεις εσυ στο τελος και εκτος οτι δεν θα μπορεις να διαχειριστης το ψυχολογικο σου κομματι θα βρεθεις και εντελως μονο σου γιατι να ξερεις, οταν καταλαβει οτι εχεις ερθει εσυ σε αυτη την κατσταση αυτη φιλε μου δεν θα καθίσει να σου κανει την νοσοκομα ...Θα βρει αλλο παιχνιδακι να κλαφτει και κατσε μετα εσυ να μαζεψεις τα ερωτικά σου κομματια που θα τα εχει καταπατήσει χωρις ίχνος μεταμέλειας...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Συγνώμη για την ειρωνία μου πριν,αλλά θεωρώ ότι δεν μπορείς να την "σώσεις", άσε τον ψυχολόγο της να προσπαθεί...έχεις δικά σου θέματα κ για αυτά πρέπει να συζητάς...έχεις θέμα με τις γυναίκες,αυτό είναι...μια ,ΜΙΑ που κάπως ενδιαφέρθηκε την δέχτηκες και ας είναι τοξική κατάσταση απλά από φόβο ότι δεν θα σε θέλει άλλη....δες το πρόβλημα στην ουσία του

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Επίσης ,επειδή ξανακοίταξα το ποστ σου, δεν παρακαλάμε ΚΑΝΕΝΑΝ....
    Όσο ερωτευμένοι κ να νιωθουμε,δεν είναι ωραίο ο άλλος να μένει επειδή μας λυπήθηκε...άμα θέλει ας φύγει...υπάρχει κ μια αξιοπρέπεια

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Αυτό με τη βία ροτο Ελ το είπα επειδή είδα ότι της ασκήσεως κριτική που δέχτηκε βία. Όντως δεν το ξέρω και εννοούσα ότι από τα γραφόμενα σου δεν έχεις δεχθεί σωματική βία. Συγγνώμη δεν το όρισα και ήταν λάθος μου.

    Δεν υπάρχει κανένα θέμα με το ύφος σου ειλικρινά. Μην το σκέφτεσαι,όλοι λίγο πολύ μιλάμε κάποια στιγμή πιο έντονα. Κανένα θέμα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ που αφιερώνεις χρόνο στο θέμα μου.

    Αυτό ότι δεν είχα εμπειρίες το έγραψα για ποιο λόγο ανέχτηκαν κάποια πράγματα με την κοπέλα. Και αυτό ότι όντως δεν θα βρω κάτι άλλο πράγματι το σκέφτομαι για αυτό και το μοιράστηκαν εδώ. Πιστεύω ότι η κοπέλα είχα αισθήματα για μένα. Τώρα όπως ξαναπα πολλά λίγα δεν ξέρω, κάποια πράγματα δεν μετριούνται. Η αλήθεια είναι ότι όταν το προσεγγίζω το θέμα μόνο λογικά λέω ότι δεν αξίζει ναξανασχοληθω. Αλλά είναι και το συναισθηματικό κομμάτι στη μέση. Άλλο συναίσθημα, άλλο λογικη
    Εγώ πάντως σαν τελευταία συμβουλή θα σιυ έλεγα ακουληθησε την καρδιά σου...
    Άκου όλα τα συναισθήματα σου μιλά σε εσένα και αναρωτήσου τι θέλεις και προσπάθησε για τον έναν ή τον άλλον λόγο..
    Δεν θέλω να γίνω κάθετη γιατί δεν σε ξέρω κ προσωπικά...
    Η κοπέλα κάτι ένιωθε απλά δεν ήταν αρκετό
    Και νομίζω είναι δύσκολο αυτό το αρκετό να το κάνεις πάρα πολύ και ίσως ακατόρθωτο
    Ίσως έχεις πονέσει για πρώτη φορά και ψάχνεις ασφάλεια μήπως αλλάξει κάτι... Η ψάχνεις μια δικαιολογία για να πεις ότι είχε ψυχολογικά για αυτό δεν με ερωτεύτηκε η δεν την έχω
    Ξέρεις δεν είναι κακό να μην μας ερωτεύονται και δεν είναι κακό να πονάμε για κάτι τέτοιο
    Μην πας κόντρα σε ολα αυτα τα συναισθήματα σου γενικά κατανοήσε τον ευατο σου και δως του χρόνο να σηκωθεί ξανά κ την επόμενη να κάνει καλύτερη επιλογή.
    Μέτρα πράξεις όμως από ανθρώπους χτίσε σχέσεις με γερά θεμέλια.

    Κ όταν πας στον ψυχολογικο θα με ενδιαφέρε να ακούσω τι θα σου πει!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Μεντιτεισον αρχικά στα δικά μου μάτια τον χρησιμοποίησες. Τον παραμυθιαζες ότι έχετε σχέση ότι τον ήθελες ότι νοαιζοσουν αλλά από την άλλη του τα φόραγες. Προφανώς τον είχες για κάποιους λόγους άλλους που τους ξέρεις μόνο εσύ. Και απλά σε βάθος χρόνου ενδεχομένως για να μην κατηγορήσεις τον εαυτό σου ότι χρησιμοποίησες έναν άνθρωπο λες έλα καλέ εντάξει έχω χλιαρά συναισθήματα, άρα καλά έκανα και του έβαλα κέρατο. Το κέρατο κατά την άποψη μου δεν δικαιολογείται. Όταν φτάνεις σε σημείο μόνο να σκέφτεσαι να βάλεις κέρατο θα πρέπει να φεύγεις. Γιατί δεν έχει μείνει τίποτα άλλο. Δηλαδή πως ορίζεις εσύ τη σχέση και τον έρωτα. Σε ξαναρωτήσω και δεν μου απάντησες. Αν ήσουν σωστή απέναντι στον άλλο θα έπρεπε πριν το κέρατο να του πεις τελειώσαμε. Αφού είχες και ανύπαρκτα σχεδόν αισθήματα οπως λες. Γιατί τον κρατήσεις? Μήπως κι εσύ δεν ήσουν μαζί του λόγω αισθημάτων αλλά για κάποιο άλλο λόγο? Μηπως ήταν ο κατά παραγγελία έρωτας που λέγαμε πιο πριν?
    Καλά τα γράφεις, το κέρατο δε δικαιολογείται. Και αν εκείνη ήταν σωστή απέναντί σου, θα έπρεπε να σου πει να τελειώνετε και να μην κάνει πισωγυρίσματα, Yugi. Και ούτε εσύ θα έπρεπε να αμφιταλαντεύεσαι για κάτι τόσο προφανές. Το ότι σου μίλησε ανοικτά για τον άλλον (όταν τη στρίμωξες) δεν αναιρεί το ότι σε κεράτωσε. Βλέπω ότι για τους άλλους γράφεις δυναμικά, έχεις την αποφασιστικότητα μέσα σου, το βλέπεις λογικά και όχι με συναίσθημα και άλλα τέτοια που έλεγες πιο πάνω. Έχεις τετράγωνη λογική και δεν είσαι μαλθακός τελικά.Ευτυχώς, γιατί νόμιζα ότι μας τρολλάρεις. Εφάρμοσέ τα πάνω σου, αυτά που τόσο αυστηρά έγραψες στη Meditation. Το έχεις, πιστεύω σ’εσένα!

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 16:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •