Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 266
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι και το απλούστερο πράγμα στη ζωή να πεις απλά κόβω και πάω παρακάτω. Όλη η ζωή μας είναι ένα κλικ. Ενα κλικ θέλει το μυαλό για να πάρει ανάποδες στροφές, ένα κλικ για να βρεθείς σε κατάθλιψη, ένα κλικ για να βρεθείς σε μανία. Αν αυτή τώρα του έχει κάνει κλικ στον εγκέφαλο για τον α ή β λόγο τελείωσε εγκλωβίστηκε και δεν πάει παρακάτω. Μπορεί να θέλει να πάει αλλά ο εγκέφαλος και το κόλλημα δεν θα τον αφήσει. Μπορεί να βρει στη ζωή του 10 γυναίκες που θα είναι 100 φορές καλύτερες από εκείνη για εμένα και τον οποιοδήποτε άλλον και η συγκεκριμένη για όλους εμάς να είναι γυναίκα προς αποφυγή, αλλά για εκείνον η συγκεκριμένη να είναι το κόλλημα του γιατί του κλείδωσε τον έγκεφαλο. Και δεν μπορεί να κάνεις τίποτα, δεν μπορεί να τον βοήθησει τίποτα και κανένας!
    Μαιντ κφαιμ νομίζω εδώ έχει δίκιο η μεντιτεισον. Αλλά έχεις κι εσύ. Είναι δύσκολο να κόψεις άμεσα έχεις δίκιο. Αλλά όταν βλέπεις ότι ένας άνθρωπος έχει τόσα ζητήματα το σοφότερο είναι να μένεις μακρυά. Αυτό έκανα κι εγώ εξάλλου. Παρόλα όσα λέω δεν της έχω ξαναστείλει, δεν την έχω πάρει τηλ, τίποτα. Το βλέπω κι εγώ ότι δεν τραβάει αυτή η κοπέλα. Απλά ίσως να μου είχε κάνει σε κάτι κλικ.

    Η μπορεί να έχει δίκιο μια φίλη που μου είπε μόλις γνωρίσεις την επόμενη που θα σε ενθουσιάσει θα την ξεχάσεις αμέσως την ταδε

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι και το απλούστερο πράγμα στη ζωή να πεις απλά κόβω και πάω παρακάτω. Όλη η ζωή μας είναι ένα κλικ. Ενα κλικ θέλει το μυαλό για να πάρει ανάποδες στροφές, ένα κλικ για να βρεθείς σε κατάθλιψη, ένα κλικ για να βρεθείς σε μανία. Αν αυτή τώρα του έχει κάνει κλικ στον εγκέφαλο για τον α ή β λόγο τελείωσε εγκλωβίστηκε και δεν πάει παρακάτω. Μπορεί να θέλει να πάει αλλά ο εγκέφαλος και το κόλλημα δεν θα τον αφήσει. Μπορεί να βρει στη ζωή του 10 γυναίκες που θα είναι 100 φορές καλύτερες από εκείνη για εμένα και τον οποιοδήποτε άλλον και η συγκεκριμένη για όλους εμάς να είναι γυναίκα προς αποφυγή, αλλά για εκείνον η συγκεκριμένη να είναι το κόλλημα του γιατί του κλείδωσε τον έγκεφαλο. Και δεν μπορεί να κάνεις τίποτα, δεν μπορεί να τον βοήθησει τίποτα και κανένας!
    Επίσης αυτό που περιγράφεις δεν είναι πάνω κάτω αυτό που κάνει και η κοπέλα του θρεντ? Δεν λέω ότι είμαι εκατό φορές καλύτερος φυσικά, αλλά όπως έγραψαν και καποίοι παραπάνω η λογική θα έλεγε να είναι μαζί μου. Και όχι με τον παντρεμένο που της ρίχνει διακόσια χρονια

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Επίσης αυτό που περιγράφεις δεν είναι πάνω κάτω αυτό που κάνει και η κοπέλα του θρεντ? Δεν λέω ότι είμαι εκατό φορές καλύτερος φυσικά, αλλά όπως έγραψαν και καποίοι παραπάνω η λογική θα έλεγε να είναι μαζί μου. Και όχι με τον παντρεμένο που της ρίχνει διακόσια χρονια
    Το μυαλό σε κάποιους ανθρώπους κάνει περίεργα παιχνίδια. Σε κάποιους ανθρώπους λοιπόν αν το μυαλό παγιδευτεί από κάποιο χαρακτηριστικό και δεν μιλάμε για εμφάνιση μόνο αλλά για το οτιδήποτε μπορεί να είναι αυτό είτε χαρακτήρα, είναι από πολύ δύσκολο ως ακατόρθωτο να καταφέρει να ξεφύγει. Οπότε σου λέω πως ο/η παγιδευμένος δεν κοιτάει και δεν σκέφτεται άλλες ή επόμενες. Η κοπέλα που αναφέρεις δεν ανήκει κατ' εμέ σε αυτή την κατηγορία και να σου πω την αλήθεια ούτε εσύ.

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Το μυαλό σε κάποιους ανθρώπους κάνει περίεργα παιχνίδια. Σε κάποιους ανθρώπους λοιπόν αν το μυαλό παγιδευτεί από κάποιο χαρακτηριστικό και δεν μιλάμε για εμφάνιση μόνο αλλά για το οτιδήποτε μπορεί να είναι αυτό είτε χαρακτήρα, είναι από πολύ δύσκολο ως ακατόρθωτο να καταφέρει να ξεφύγει. Οπότε σου λέω πως ο/η παγιδευμένος δεν κοιτάει και δεν σκέφτεται άλλες ή επόμενες. Η κοπέλα που αναφέρεις δεν ανήκει κατ' εμέ σε αυτή την κατηγορία και να σου πω την αλήθεια ούτε εσύ.
    Τι εννοείς δηλαδή? Υπάρχει συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων αυτού του στυλ?

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Τι εννοείς δηλαδή? Υπάρχει συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων αυτού του στυλ?
    To μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια και θεωρώ πως ναι...

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Αρχικά δεν κατάλαβα εσύ με αυτό τον τύπο ήσασταν μαζί και ήταν φίλος με την κοπέλα η το ανάποδο. Όπως μου τα περιγράφεις, μάλλον αυτός είχε πολλά ψυχολογικά η ήταν απλά κακός άνθρωπος όπως λέμε.

    Κοίτα δεν είμαι ψυχολόγος, το έχω ξαναπεί, αλλά δεν νομίζω να αλλάζει εύκολα ένας άνθρωπος.

    Στον παντρεμένο δεν ξέρουμε αν έβγαζε τόσα ψυχολογικά. Πιστεύω ότι αυτή η κοπέλα τα βγάζει μόνο σε όσους ξέρει ότι θα την ανεχθούν και δεν θα φύγουν εύκολα καθόλου.

    Τώρα για τις σχέσεις με παντρεμένους εγώ πιστεύω ότι δεν θα μπορούσα ποτέ να μπω σε τέτοια σχέση. Με διαζευγμένη ναι, αλλά όχι με παντρεμένη. Το έγραψα παραπάνω αυτό.
    Καλημερα !
    Κρατα μονο αυτο που ειπες ψυχολογικα και κακιά ,συνδιασμος που σκοτώνει....μπορει να σκοτωσει εσενα τον ιδιο και οτι καλο εχεις μεσα σου ή μπορει να σκοτωσει καθε ιχνος αισθηματος μπορεις να εχεις για εναν άνθρωπο.....
    πραγματικα μπορω να σε καταλαβω γιατι εχω ερθει στην θεση σου ..Εχω μπει και εγω στην διαδικασια να το παιξω σωτήρας και νοσοκομα αλλα για ενα φιλο ,αυτη εναι η μονη μας διαφορα .
    Γιατι σου λεω αν εμπαινε στην μεση το ερωτικο δεν ξερω αν θα μπορουσα να δω καθαρα καποια στιγμη γιατι και εγω ειμαι ανθρωπος που οταν ερωτευομαι και αγαπαω πραγματικα ειμαι εκει και δινω μαχη μεχρι τελικης πτώσεως για να δω τον ανθρωπο μου να ειναι καλα,τον ανθρωπο ομως με τον οποιο ειμαι χρονια μαζι του και τον σεβομομαι και με σεβεται ,οχι να ερωτευτω καποιον οπως την δικη σου περιπτωση .. ...Ευτυχως στα τοσα χρονια δεν χρειαστηκε να δωσω τετοια μαχη γιατι πραγματικα δεν ξερω αν μπορω να βγω στην κυριολεξια ζωντανη απο αυτο .
    Ειναι βαρυ αυτο που λεω ,αλλα εγω ετσι ειμαι ,ετσι αγαπαω ολα αυτα τα χρονια και δεν εχω σκοπο να το αλλαξω γιατι μονο σε καλο μου βγαίνει ...Και επειδη ψυχανεμιζομαι οτι εισαι ανθρωπος που αναζητας ανθρωπους που οπως εσυ δινεις να ειναι και αυτοι σε θεση να δωσουν ,προσεχε πολυ γιατι θα πληγωνεσαι και ειναι πραγματικα κριμα και αδικο...


    Εισαι μικρος ακομα ,κοιτα να δουλεψεις πανω στον ευατο σου.Να θωρακίσεις την καρδια σου ,τα συναισθηματα σου και να μην επηρεαζεσαι απο φαινομενικα δακρυβρεκτες ιστοριες που αποτερο σκοπο εχουν μονο το καλο του αλλου...
    Με λιγα λογια γινε ο αντρας που στηριζεται στα ποδια του και στα χερια του .Γινε ο αντρας που θα μπορει μια γυναικα να αισθανεται σιγουρια διπλα σου και να σου δινει οτι της δινεις .Δεν θα τα ζητιανευεις αυτα που δικαιουσε ,θα τα διακδικεις με τον τροπο σου .
    Μην πεφτεις με τα μουτρα απο την αρχη σε μια σχεση .Κρατα πισινες ,προσπαθησε να ψυχολογείς τον αλλον πριν αρχιζεις και δινεις ...Δες ,αξιζει να δωσεις ?
    Εκει δωσε ,δωσε οσα εχεις μεσα σου και να εισαι σιγουρος οταν ο ανθρωπος που ειναι διπλα σου καταλαβει τι ανθρωπο εχει κοντα του θα παρεις και εσυ πολλα ..

    Δυναμωσε μονο εσυ αρχικα για να μπορεις να απολαμβανεις χωρις να πονας και να βασσανιζεσαι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ρεμεντι καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θα μπορούσες να μου πεις τι εννοείς διαταραχή προσωπικότητας? Συγγνώμη αλλά οι γνώσεις μου από ψυχολογία είναι οι απολύτως βασικές, επομένως δεν μπορώ να σε καταλάβω ακριβώς.

    Επίσης δεν νομίζω να μου λέει ψέματα για τον ψυχολόγο. Μου το έχει πει δυο τρεις φορές και ήταν σε φάσεις που ήταν ειλικρινής. Τώρα αν μου έλεγε ψέματα

    Τέλος δεν είχε ακριβώς πρόβλημα με το αλκοόλ, μην το διογκωνουμε. Ούτε με ουσίες.
    καλησπερα. χρονια πολλα.
    εννοω, οτι με τοσα προβληματα ταυτοχρονα, η φιλη σου μαλλον εχει καποια παθηση με ονοματεπωνυμο. μια ψυχικη ασθενεια δλδ , και το ξερει καλα.
    απλα λεει οσο λιγοτερα μπορει προς τα εξω, αλλα την προδιδει η συμπεριφορα της.
    το προβλημα ειναι, οτι η παθηση της δεν στρεφεται προς τον εαυτο της, αλλα προς τους γυρω της, κι εσυ εισαι ενας απο αυτους.
    χρειαζεται θεραπεια, οχι εσενα να κανεις τον νοσοκομο.
    κι εσυ, χρειαζεσαι μια υγιη σχεση. οχι ασθενη, να παριστανεις τον ψυχιατρο...
    αρχικα , δεν ηξερες καν τι συμβαινει, ουτε σου ελεγε. μονος σου εμαθες οτι εκανε διπλη ζωη (η μηπως τριπλη;;)
    απο την στιγμη που εν γνωσει σου μενεις σε μια τετοια σχεση, το προβλημα το εχεις κι εσυ, οχι μονο αυτη.
    καλο θα σου εκανε να συζητησεις κι εσυ με εναν ψυχοθεραπευτη, για ποιον λογο παραμενεις σε μια σχεση που σε εξευτελιζει τοσο.

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    To μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια και θεωρώ πως ναι...
    Χμ μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες? Και για ποιο λόγο θεωρείς ότι εκείνη κι εγώ δεν ανήκουμε στην εν λόγω κατηγορία?

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα !
    Κρατα μονο αυτο που ειπες ψυχολογικα και κακιά ,συνδιασμος που σκοτώνει....μπορει να σκοτωσει εσενα τον ιδιο και οτι καλο εχεις μεσα σου ή μπορει να σκοτωσει καθε ιχνος αισθηματος μπορεις να εχεις για εναν άνθρωπο.....
    πραγματικα μπορω να σε καταλαβω γιατι εχω ερθει στην θεση σου ..Εχω μπει και εγω στην διαδικασια να το παιξω σωτήρας και νοσοκομα αλλα για ενα φιλο ,αυτη εναι η μονη μας διαφορα .
    Γιατι σου λεω αν εμπαινε στην μεση το ερωτικο δεν ξερω αν θα μπορουσα να δω καθαρα καποια στιγμη γιατι και εγω ειμαι ανθρωπος που οταν ερωτευομαι και αγαπαω πραγματικα ειμαι εκει και δινω μαχη μεχρι τελικης πτώσεως για να δω τον ανθρωπο μου να ειναι καλα,τον ανθρωπο ομως με τον οποιο ειμαι χρονια μαζι του και τον σεβομομαι και με σεβεται ,οχι να ερωτευτω καποιον οπως την δικη σου περιπτωση .. ...Ευτυχως στα τοσα χρονια δεν χρειαστηκε να δωσω τετοια μαχη γιατι πραγματικα δεν ξερω αν μπορω να βγω στην κυριολεξια ζωντανη απο αυτο .
    Ειναι βαρυ αυτο που λεω ,αλλα εγω ετσι ειμαι ,ετσι αγαπαω ολα αυτα τα χρονια και δεν εχω σκοπο να το αλλαξω γιατι μονο σε καλο μου βγαίνει ...Και επειδη ψυχανεμιζομαι οτι εισαι ανθρωπος που αναζητας ανθρωπους που οπως εσυ δινεις να ειναι και αυτοι σε θεση να δωσουν ,προσεχε πολυ γιατι θα πληγωνεσαι και ειναι πραγματικα κριμα και αδικο...


    Εισαι μικρος ακομα ,κοιτα να δουλεψεις πανω στον ευατο σου.Να θωρακίσεις την καρδια σου ,τα συναισθηματα σου και να μην επηρεαζεσαι απο φαινομενικα δακρυβρεκτες ιστοριες που αποτερο σκοπο εχουν μονο το καλο του αλλου...
    Με λιγα λογια γινε ο αντρας που στηριζεται στα ποδια του και στα χερια του .Γινε ο αντρας που θα μπορει μια γυναικα να αισθανεται σιγουρια διπλα σου και να σου δινει οτι της δινεις .Δεν θα τα ζητιανευεις αυτα που δικαιουσε ,θα τα διακδικεις με τον τροπο σου .
    Μην πεφτεις με τα μουτρα απο την αρχη σε μια σχεση .Κρατα πισινες ,προσπαθησε να ψυχολογείς τον αλλον πριν αρχιζεις και δινεις ...Δες ,αξιζει να δωσεις ?
    Εκει δωσε ,δωσε οσα εχεις μεσα σου και να εισαι σιγουρος οταν ο ανθρωπος που ειναι διπλα σου καταλαβει τι ανθρωπο εχει κοντα του θα παρεις και εσυ πολλα ..

    Δυναμωσε μονο εσυ αρχικα για να μπορεις να απολαμβανεις χωρις να πονας και να βασσανιζεσαι...
    Συμφωνώ άνω κάτω σε αυτά που λες. Όμως το θέμα μου είναι ότι όταν αγαπάς έναν άνθρωπο, δεν θες να τον βοηθήσεις να ξεπεράσει τα οποία προβλήματα έχει? Όχι να του τα λύσεις εσύ, εφόσον δεν είσαι ειδικός, αλλά να του σταθείς και να τον βοηθήσεις να τα ξεπεράσει? Επίσης, η κοπέλα που έγραψα μου είχε δώσει στην αρχή της σχέσης μας, ήταν εκεί, το παλεύε. Στη συνέχεια όμως άλλαξαν τα πράγματα δυστυχως

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα. χρονια πολλα.
    εννοω, οτι με τοσα προβληματα ταυτοχρονα, η φιλη σου μαλλον εχει καποια παθηση με ονοματεπωνυμο. μια ψυχικη ασθενεια δλδ , και το ξερει καλα.
    απλα λεει οσο λιγοτερα μπορει προς τα εξω, αλλα την προδιδει η συμπεριφορα της.
    το προβλημα ειναι, οτι η παθηση της δεν στρεφεται προς τον εαυτο της, αλλα προς τους γυρω της, κι εσυ εισαι ενας απο αυτους.
    χρειαζεται θεραπεια, οχι εσενα να κανεις τον νοσοκομο.
    κι εσυ, χρειαζεσαι μια υγιη σχεση. οχι ασθενη, να παριστανεις τον ψυχιατρο...
    αρχικα , δεν ηξερες καν τι συμβαινει, ουτε σου ελεγε. μονος σου εμαθες οτι εκανε διπλη ζωη (η μηπως τριπλη;;)
    απο την στιγμη που εν γνωσει σου μενεις σε μια τετοια σχεση, το προβλημα το εχεις κι εσυ, οχι μονο αυτη.
    καλο θα σου εκανε να συζητησεις κι εσυ με εναν ψυχοθεραπευτη, για ποιον λογο παραμενεις σε μια σχεση που σε εξευτελιζει τοσο.
    Χρόνια πολλά ρεμεντι!
    Κοίτα ίσως να έχει κάποια πάθηση καθώς έχει και ιστορικό με ψυχαναλυτές και λοιπά, αλλά αυτό παραμένει μα εικασία προς το παρόν. Μέχρι τουλάχιστον να το επιβεβαιώσει κάποιος ειδικός. Σίγουρα χρειάζεται πολύ πολύ βοήθεια, αλλά για να πούμε ότι έχει ψυχική ασθένεια από το φόρουμ, ίσως να ρέπει λίγο προς την αστοχία.

    Δεν μου έλεγε τι είχε συμβεί, όχι. Ούτε μου είπε ότι τον φιλοξενούσε αρχικά, αλλά το κατάλαβα. Αν έκανε τριπλή ζωή, δεν το ξέρω. Αυτό που ξέρω, όπως είπα και παραπάνω, είναι ότι και στο παντρεμένο τα έχει φορέσει τουλάχιστον αλλά μια φορά. Πάντως σε σχέσεις της που ήταν πιο νορμάλ, δεν απατούσε. Έτσι μου έλεγε τουλάχιστον.

    Να σου πω το θέμα είναι ότι όλοι εσείς μέχρι τώρα λογικά μιλάτε. Αλλά όταν κάποιος έξω από το χορό συμβουλεύει έναν ερωτευμένο, είναι σαν να μιλάνε άλλες γλωσσες. Ο ερωτευμένος κάνει επίκληση στο συναίσθημα, όπως μας έλεγαν στην έκθεση στη γ λυκείου. Αντίθετα, ο σύμβουλος του, επειδή ακριβώς είναι απ' έξω και δεν μπορεί να νιώσει αυτά που νιώθει ένα ς ερωτευμένος, το προσεγγίζει λογικά το ζήτημα. Δεν βιώνει δηλαδή τι νιώθει ο ερωτευμένος. Αυτό το λέω γενικά σαν θέμα συζήτησης. Όχι επειδή κολλάει στην εν λόγω περιπτωση

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Συμφωνώ άνω κάτω σε αυτά που λες. Όμως το θέμα μου είναι ότι όταν αγαπάς έναν άνθρωπο, δεν θες να τον βοηθήσεις να ξεπεράσει τα οποία προβλήματα έχει? Όχι να του τα λύσεις εσύ, εφόσον δεν είσαι ειδικός, αλλά να του σταθείς και να τον βοηθήσεις να τα ξεπεράσει? Επίσης, η κοπέλα που έγραψα μου είχε δώσει στην αρχή της σχέσης μας, ήταν εκεί, το παλεύε. Στη συνέχεια όμως άλλαξαν τα πράγματα δυστυχως
    Υugim θα αφησω λιγο το τι ειναι η αλλη κοπελα ...εξαλου δεν ξερω πραγματικα να ψυχολογήσω τετοιους ανθρωπους απο λογια τριτων και να σου πω και κατι δεν με ενδιαφέρει πλεον ..
    Για εμενα δεν αξιζουν ουτε δευτερολεπτο απο τον χρόνο μου ..Μπορει να σου ακουγετε σκληρο αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα .Αυτο ειναι που πρεπει να εισπαρατουν χειριστικοι ανθρωποι που μπροστα στο εγω τους δεν λογαριάζουν ΤΙΠΟΤΑ.Εγω προσωπικα δεν θελω κακους ανθρωπους κοντα μου ,νομιζω οτι με κανουν να χανω κατι απο εμενα και να γινομαι ιδια με αυτους ...
    Τωρα αν εσυ βλεπεις και κατι αλλο που δεν βλεπουμε ολοι οι αλλοι λογικο εν μερη ,εσυ εισαι κοντα της ....

    Θα ερθω σε εσενα γιατι εσενα εχω εδω και μιλαμε ..
    Αντεχεις βρε συ Yugim να μπεις σε κατι τετοιο?Ενταξει εγω ειμαι μαζι σου γιατι στο ειπα αν αγαπουσα και εγω μπορει να προσπαθουσα μεχρι ενα σημειο και ας ματωνα στην κυριολεξια ...

    Εσυ ομως ?Νεο παιδι εχοντας ολη την ζωη μπροστα σου εισαι καταλληλα εξοπλισμενος ωστε να μην σε παρει μαζι του ολο αυτο ?
    Αυτος ο ερωτας που ζεις αξιζει ?Ειναι τοσο δυνατος?Πατας τοσο γερα στα ποδια σου και νοιωθεις τοσο δυνατος ωστε να την τραβηξεις απο ολο αυτο χωρις να σε παρει μαζι της?

    Και το αλλο ρε συ που πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω οχι μονο σε εσενα αλλα και σε ανθρωπους που βρίσκονται σε παράλληλες σχεσεις ..
    Πως αντεχεις να ξερεις οτι ο ανθρωπος σου ειναι με καποιον αλλον?Αυτο απο μονο του ειναι αρρωστο και δεν θα το καταλαβω ποτέ ,πως μπορουν καποιοι ανθρωποι να σκεφτούν πως ο ανθρωπος τους κοιμάται και με αλλον ?
    Μονο η σκεψη ολου αυτου μπορει να σε φτασει στην παρανοια οχι να το εχεις δεδομενο και να συζητας και λεπτομέρειες κιολας ...ποιος ερωτευμενος ανθρωπος αντεχει κατι τετοιο...

    Ειλικρινα εισαι σε θεση εκτος απο το να παλεψεις για ενα ανθρωπο ,να τον μοιράζεσαι κιολας?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Χμ μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες? Και για ποιο λόγο θεωρείς ότι εκείνη κι εγώ δεν ανήκουμε στην εν λόγω κατηγορία?
    Θα σου δώσω κάποια για να το κατανοήσεις. Κάποιος για παράδειγμα μπορεί να έχει σκάλωμα στον εγκέφαλο πως η γυναίκα που θα θέλει να έχει δίπλα του να είναι πχ Ολυμπιακός και να πηγαίνει στο γήπεδο για να πηγαίνουν και οι δύο στο γήπεδο. Η για παράδειγμα κάποιος να πει εγώ θέλω η γυναίκα που έχω δίπλα μου να κάνει καταδύσεις και θέλω να μπλέξω με κάποια που πχ να κάνει καταδύσεις χειμώνα καλοκαίρι και σου λέει ο άλλος πχ αν η γυναίκα δίπλα μου δεν κάνει καταδύσεις δεν μπαίνω στην διαδικασία να μπλέξω μαζί της. Η πχ να σου πει κάποιος εγώ θέλω η γυναίκα μου να κατεβαίνει με superbike στα λιμανάκια και να κάνουμε βόλτες.

    Αυτομάτως όταν κάποιος θέτει κάποιον όρο αποκλείει ένα μεγάλο ποσοστό ή τέλος πάντων κάποιο ποσοστό από τον γενικό πληθυσμό. Σκέψου λοιπόν κάποιον που κατεβαίνει λιμανάκια τη Κυριακή και εκεί που κάνει βόλτα τσάκ του σκάει μία από δίπλα με ένα r1 για παράδειγμα τι θα πάθει αυτός, δεν θα κλειδώσει τον εγκεφαλό του πάνω της; Μόλις είδε μπροστά του αυτήν που επιθυμούσε το αν θα την αποκτήσει ή όχι, το αν είναι λογικό ή παράλογο, ποιες συνέπειες θα έχει η απόρριψη ή η μη εύρεση, δεν μας ενδιαφέρει και δεν εξετάζουμε αυτά. Εξετάζουμε τι σημαίνει κλείδωμα εγκεφάλου! Το καταλαβαίνεις τώρα τι σημαίνει κλικ στον εγκέφαλο; Θα μου πεις και θα κάνει πχ αποχή ή θα είναι αδιαφορος σε όλες τις υπολοιπες που δεν έχουν αυτό που αναζητά; Είπαμε το μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια!

    Νομίζω με τα παραδείγματα που σου έδωσα δεν χρειάζεται να σου απαντήσω στο επόμενο ερώτημα. Ειναι αυτονόητο πως δεν ανήκεις ούτε εσύ ούτε εκείνη στην αναζήτηση εξεζητημένης κατηγορίας!

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Διαβάζοντας μόνο το αρχικό σου post θεωρώ πως πρέπει να δουλέψεις μέσα σου το ότι νιώθεις μειονεκτικά που δεν έχεις άλλες σεξουαλικές εμπειρίες. Μια γυναίκα που θα σε θέλει εσένα και με υγιή τρόπο δεν θα την νοιάζει αν εσύ είσαι άπειρος ή πόσες είχες πριν. Αν υπάρχει χημεία και αγάπη θα το δουλέψετε. Και αν δεν κάτσει, δεν έκατσε. Πάντως δεν γίνεται να δηλώνεις πως θες κάποιον και παράλληλα να έχεις άλλον, να συζητάς μαζί του αν θα χωρίσει, αν σου λείπει κτλπ. Σε ζήλευε τόσο γιατί έκανε εκείνη αυτά που έκανε με μηνύματα με τον άλλον πίσω από την πλάτη σου και θεωρούσα πως κι εσύ λογικά θα έκανες τα ίδια.

  14. #239
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    14
    Καλησπέρα και από μένα. Είμαι νέος στο φόρουμ σας. Το παρακολουθούσα καιρό κυρίως άλλες κατηγορίες σαν θεατής. Πριν λίγη ωρα έπεσα σε αυτό το θέμα. Και ομολογώ ότι εντυπωσιαστηκα έκανα εγγραφή και ήρθα να γράψω κι εγώ τη γνώμη και εμπειρία μου. Για να πω την αλήθεια έπαθα ένα σοκ και ξανά ήρθαν αναμνήσεις που νόμιζα ότι έχουν φύγει αλλά τελικά υπάρχουν ακόμα ολοζώντανες στο μυαλό μου. Γράφω παραπάνω εντυπωσιαστηκα γιατί βρήκα πολλές ομοιότητες στην ιστορία του τς με τη δικιά μου.

    Είχα κι εγώ πριν καιρό μια υπόθεση παρόμοια με του θεματοθετη. Είχαμε κάποιες μικρό διάφορες στην ηλικία εγώ ήμουν πιο μεγάλος από το θςματοθετη πχ αλλά δεν έχει τόσο σημασία. Τα βασικά και σημαντικά στοιχεία ήταν τα ίδια. Μια κοπέλα ταλαιπωρημενη μια κοπέλα που έκανε λάθος επιλογές στη ζωή της με εντελώς ακατάλληλα άτομα κι εγώ να τρελαίνομαι μαζί της και να θέλω να τη σώσω. Οποία θυσία κι αν χρειαστεί να κάνω. Μια κοπέλα που ερωτεύτηκα τόσο βαθιά που ήθελα και ονειρευόμουν μαζί μου να νιώσει καλύτερα. Έχασα φίλους. Απομακρυνθηκα από ανθρώπους. Χάλασαν σχέσεις. Έμεινα πίσω επαγγελματικά. Έμεινα πίσω ερωτικά. Έγινα ευεξαπτος και τσακωνομουν με γονείς.

    Η κοπέλα η δική μου επίσης είχε σχέση με παντρεμένο. Όχι τόσο μεγαλύτερο όπως του τς αλλά είχε. Μια κοπέλα που έκλαιγε εύκολα και συχνά. Ίσως για να με χειριστεί δεν ξέρω. Που ζήλευε τρελά κι εκείνη. Που έκανε σκηνές με το παραμικρό. Κι εγώ άπειρος τότε να προσπαθώ να βρω μια άκρη για να είμαστε μαζί.

    Και με είχε βάλει κι εμένα σε μια παράλληλη σχέση και δεν είπα τίποτα. Το αντίθετο την παρακαλούσα να μην χωρίσουμε. Να είμαστε μαζί. Ίσως για να έχω και μια ελπίδα ότι κάποια στιγμή θα ξυπνήσει και θα έρθει σε εμενα. Μάταια. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά εκανα και λαθη

    Ταυτόχρονα να κάνω και όνειρα για μας. Και να κάνω στο τέλος κι εγώ λάθη. Πολλά και αδιορθωτα. Χειρότερα από του τς. Λάθη που με το δίκιο της δεν τα συγχώρησε ποτέ.

    Λάθη που αν δε τα είχα κάνει μπορεί να γυρνούσε σε εμένα. Τς δεν σου κρύβω ότι με αυτήν τη σκεψη κοιμάμαι και ξυπνάω. Δεν σου κρύβω ότι αυτό θαε ταλαιπωρεί σε όλη μου τη ζωή. Αυτό το τι θα γινόταν αν... Δεν σου κρύβω ότι δεν περνάει μέρα που να μην τη σκεφτώ 15 φορές. Δεν υπάρχει κάτι που να κάνω και να μην σκεφτώ πως θα ήταν να ήταν μαζί μου τώρα και να το κάναμε μαζί. Δεν υπάρχει μέρος που να πηγαίνω και να είχαμε πάει με εκείνη και να μην πονάει. Δεν περνάει εβδομάδα χωρίς να αναρωτηθω τι κάνει. Προχώρησε στη ζωή της? Με σκέφτεται ποτέ? Μετανιώνει? Συνεχίζει στα ίδια μοτίβα συμπεριφοράς? Είναι καλά? Τα δώρα που τις έκανα τα κράτησε?

    Και έχουμε χωρίσει ενάμιση χρόνο. Και δεν σου κρύβω ότι οποία κοπέλα κι αν γνωρίσω φαίνεται κατώτερη λίγο η πολύ από την πρώτη. Πάντα θα τη συγκρίνω με αυτήν και παντα θα φαίνεται κατώτερη και σαν κακέκτυπο η καρικατούρα.

    Τς δεν ξέρω αν θα διαβάσεις ποτέ αυτό το ποστ μου. Ελπίζω και εύχομαι να είσαι καλά. Να ξέρεις όμως πως σε καταλαβαίνω. Έκανες λάθος με αυτήν την κοπέλα αλλά δεν μπορεί κανείς να σε κατηγορήσει. Όλοι έχουμε μια τέτοια ιστορία. Που μας βασανίζει και μας πονάει και εν τέλει δεν ξεπερνάμε ποτέ.

    Ρωτάω ήρεμα τα υπόλοιπα μέλη του φορουμ. Δεν έχετε κάνει ποτέ λάθος? Δεν έχετε εμπιστευτεί λάθος άτομο? Δεν σας έχει βραχυκύκλωσει το μυαλό κάποιο άλλο άτομο για τον Χ η ψ λόγο? Γιατί κατηγορείται τον τς? Δεν έχετε ερωτευτεί τόσο βαθιά ώστε να τα θυσιασετε όλα για το άλλο άτομο?

    Και τώρα ρωτάω τον τς. Αν δεις αυτό το ποστ. Πες μας. Τι κάνεις? Της ξαναμιλήσεις? Μήπως σου μίλησε εκείνη? Γνώρισες άλλες κοπέλες? Έκανες σχέσεις? Μήπως την πάτησες σαν κι εμένα και πέταξες ευκαιρίες στα σκουπίδια? Εγώ έκανα ακόμα χειρότερα καθώς χρησιμοποίησα ανθρώπους με άσχημο τρόπο μετά από αυτή την εμπειρία μου. Φερθηκα άσχημα και πληγωσα κοπέλες που μου είχαν φερθεί πολύ καλά.
    Η μήπως ξαναειστε μαζί? Μήπως έγινε αυτό με την ταινία που σου είπε ο φίλος πιο πάνω? Μήπως κατάλαβε η κοπέλα τι γίνεται και γύρισε?

    Συγγνώμη αν ανακρίνω ένα θέμα που έχει ξεχαστεί η ηθελε να το ξεχάσει ο τς. Και συγγνώμη για τον τρόπο γραφής μου τον τόσο συναισθηματικά φορτισμένο. Απλά έγραψα ότι ένιωθα από μια δική μου εμπειρία σχεδόν ίδια.

  15. #240
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    14
    Χάχαχα φαντάζεστε να έχουμε γνωρίσει την ίδια με τον τς?

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 01-02-2015, 00:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 21:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 14:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 17:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •