Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 266
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άρα βλέπεις ότι μόνος σου βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου και μάλιστα αρχικά μας παρουσίασες μία εικόνα ότι είσαι απελπισμένος και δεν βρίσκεις κάτι άλλο, άρα από το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα. Ενώ τώρα λες ότι ενδιαφέρονται για εσένα καλύτερες περιπτώσεις. Γιατί τους κλείνεις την πόρτα;
    Κάτσε, δεν είπα ότι ήταν καλύτερη περίπτωση. Η άλλη κοπέλα ήταν εντάξει και στην συμπεριφορά της και σε όλα, απλά δεν μου άρεσε τόσο πολύ, όσο η δικιά μου που είχα φάει κόλλημα. Ειδικά από άποψη προσωπικότητας δεν μπορουν να συγκριθούν. Η μέρα με την νύχτα. Γενικότερα και με την άλλη κοπέλα δεν θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε για λόγους που δεν χρειάζεται να αναφέρω καθως δεν είναι το θέμα η συγκεκριμενη

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άρα βλέπεις ότι μόνος σου βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου και μάλιστα αρχικά μας παρουσίασες μία εικόνα ότι είσαι απελπισμένος και δεν βρίσκεις κάτι άλλο, άρα από το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα. Ενώ τώρα λες ότι ενδιαφέρονται για εσένα καλύτερες περιπτώσεις. Γιατί τους κλείνεις την πόρτα;
    Επίσης διαφωνώ με αυτό που λες από το ολότελα καλή κι η Παναγιωτάινα. Δεν γίνεται να ζητάμε να είμαστε με κάποιον που δεν μας αρέσει δεν ταιριάζουμε δεν περνάμε καλά μόνο και μόνο για να μην είμαστε μονοι. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να είμαστε μαζί με όλους τους ανθρώπους του κόσμου δυνητικά μόνο και μόνο για να αποφύγουμε τη μοναξιά. Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω έτσι. Ίσως να είμαι πολύ επιλεκτικός

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Εγώ κατά την γνώμη μου βλέπω και τους δύο σας ασταθείς με τα δικά τους προβλήματα.
    Έχεις βαπτίσει τον έρωτα και την παρέα με μια υποτιμητικη έννοια,δηλαδη η κοπέλα σου έγραφε ότι της λείπεις και έκλαιγε ενώ ταυτόχρονα έστελνε κ στον άλλον, έρωτας δηλαδή είναι αυτό για εσένα?μια κοπέλα που έχει δύο άντρες στην ζωή της και όταν την διώχνει ο ένας γυρνάει στον άλλον? Η κάποιος που σου δίνει την αποκλειστικοτητα που θέλει να περνάει χρόνο μαζί σου, που έχει μάτια μόνο για σένα? Που είναι ειλικρινής, που δεν θέλει να σε πληγώσει, όσο για την παρέα που λες σίγουρα θα ήθελε να κάνει παρέα με κάποιον για να ξεχάσει γιατί το χειρότερο για έναν άνθρωπο είναι να μείνει μόνος με τον ευατο του, και επειδή λες πως υπάρχουν πολλοί που την φλερτάρουν δεν σημαίνει πως όλοι αυτοί θα ήθελαν κ παρέα μαζί της, λογικά θα την έδιωχναν οπως έκανε κ η αλλη κοπέλα που ανέφερες εσυ.
    Νομίζω πως λόγο τις δική σου ανασφάλειας έχεις συμβιβαστεί με αυτή την κατάσταση γιατί κ εσύ δεν αντέχεις την μοναξιά η βλέπεις αυτή την κατάσταση σαν μια ρομαντική ταινία που ξαφνικά η κοπέλα θα σε αγαπήσει και θα είστε μαζί για πάντα.
    Κάτι τέτοιο μου βγάζεις εσύ με τρον τρόπο που δέχεσαι τις καταστάσεις, νομίζω πως καλύτερα μόνος για όσο κρατήσει πάρα με κάποιον που σε χρησιμοποιεί...
    Γιατί εμένα όλο αυτό μου φαίνεται πως ο ένας χρησιμοποιεί τον άλλον για δικές τους ανασφαλείς κ κενά.
    Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, έχεις δίκιο, ο έρωτας αυτό είναι και για εμένα. Απλά το θέμα είναι ότι για ένα χρονικό διάστημα έτσι ήμασταν. Όντως δεν έστελνε στον άλλον κτλ. Απλά από εκεί και πέρα είχα φτάσει εγώ προσωπικά σε ένα επίπεδο συναισθημάτων που δεν μπορούσα να χειριστώ όταν πια άρχισαν τα προβλήματα.

    Έχεις δίκιο όταν λες ότι δεν την ανέχονταν. Είχε προσπαθήσει με έναν άλλο γνωστό μου εκτός σχολής να κάνει κάτι πριν λίγο καιρο και μάλιστα δύο φορές αλλά και τις δύο φορές όταν αυτός κατάλαβε ότι η κοπέλα μιλούσε και συνέχισε να βλέπει και τον άλλον ταυτόχρονα εκείνος την σουταρε. Αλλά εκείνη δενβηταν η ίδια περίπτωση νομίζω. Δεν τον είχε βάλει στην ζωή της όσο εμένα και η ίδια μου παραδέχθηκε πως ότι έκανε το έκανε από αντίδραση επειδή ο άλλος είχε πάει στην γυναίκα του.

    Αυτό που λες ότι το βλέπω σαν ρομαντική ταινία ισχύει. Εξάλλου πολλές φορές μου έχουν πει ότι είμαι αθεράπευτα ρομαντικός ( για να ευθυμησουμε και λίγο). Όμως, ξέρεις τι, πιστεύω ότι κάποια στιγμή και η ίδια θα έφτανε στο μη παρέκει. Δηλαδή έχει μια σχέση με κάποιον που την γράφει διαρκώς που νοιάζεται μόνο για το παιδί του και τη γυναίκα του που την πληγώνει διαρκώς όπως η ίδια μου έλεγε. Ε κάποια στιγμή θα τα έπαιρνε και θα τον διαολοστελνε πιστεύω. Πόσα πια να ανεχθεί. Και το γεγονός ότι ξεκίνησε μαζί μιυκαι πρώτη φορά προχωρησε τόσο πολύ με κάποιον όπως η ίδια μου έλεγε πιστεύω ότι δείχνουν προς αυτήν την κατεύθυνση.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η γυναίκα του τι ξέρει? Ξέρει για την κοπέλα?
    Ναι κανονικά. Της τα είχε πει ο άλλος όταν τα πρωτοφτιαξανε με την δικιά μου. Καλά κεράσι μην το πολυψαχνεις είναι τρελά η όλη υπόθεση. Λένε είναι σε διάσταση αλλά δεν έχουν πάρει διαζύγιο μένουν στο ίδιο σπίτι κοιμούνται μαζί κτλ. Και αυτό ότι έχει γκόμενα ο άλλος της το είπε. Και καλά είμαστε κουλ και προχω, ξέρω γω? Ο.τι να ναι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, έχεις δίκιο, ο έρωτας αυτό είναι και για εμένα. Απλά το θέμα είναι ότι για ένα χρονικό διάστημα έτσι ήμασταν. Όντως δεν έστελνε στον άλλον κτλ. Απλά από εκεί και πέρα είχα φτάσει εγώ προσωπικά σε ένα επίπεδο συναισθημάτων που δεν μπορούσα να χειριστώ όταν πια άρχισαν τα προβλήματα.

    Έχεις δίκιο όταν λες ότι δεν την ανέχονταν. Είχε προσπαθήσει με έναν άλλο γνωστό μου εκτός σχολής να κάνει κάτι πριν λίγο καιρο και μάλιστα δύο φορές αλλά και τις δύο φορές όταν αυτός κατάλαβε ότι η κοπέλα μιλούσε και συνέχισε να βλέπει και τον άλλον ταυτόχρονα εκείνος την σουταρε. Αλλά εκείνη δενβηταν η ίδια περίπτωση νομίζω. Δεν τον είχε βάλει στην ζωή της όσο εμένα και η ίδια μου παραδέχθηκε πως ότι έκανε το έκανε από αντίδραση επειδή ο άλλος είχε πάει στην γυναίκα του.

    Αυτό που λες ότι το βλέπω σαν ρομαντική ταινία ισχύει. Εξάλλου πολλές φορές μου έχουν πει ότι είμαι αθεράπευτα ρομαντικός ( για να ευθυμησουμε και λίγο). Όμως, ξέρεις τι, πιστεύω ότι κάποια στιγμή και η ίδια θα έφτανε στο μη παρέκει. Δηλαδή έχει μια σχέση με κάποιον που την γράφει διαρκώς που νοιάζεται μόνο για το παιδί του και τη γυναίκα του που την πληγώνει διαρκώς όπως η ίδια μου έλεγε. Ε κάποια στιγμή θα τα έπαιρνε και θα τον διαολοστελνε πιστεύω. Πόσα πια να ανεχθεί. Και το γεγονός ότι ξεκίνησε μαζί μιυκαι πρώτη φορά προχωρησε τόσο πολύ με κάποιον όπως η ίδια μου έλεγε πιστεύω ότι δείχνουν προς αυτήν την κατεύθυνση.
    Πάντως με τα λεγόμενα σου μου φαίνεσαι γενικά λογικός, θέλω να πω έχεις καταλάβεις κάποια πράγματα, κάποιες ατέλειες η λάθη απλά τα δικαιολογείς νομίζω λέγοντας "τότε δεν έστελνε η έστειλε μετά, η ήρθε μετά ο τσακωμός κτλ"
    Εγώ θα σου έλεγα αν την θέλεις προσπάθησε και τέτοια κ ας έχει τον άλλον αυτό που με προβληματίζει όμως και γενικότερα στους ανθρώπους είναι η ευκολία που έχουν να λένε λόγια χωρίς να το δείχνουν στην πράξη γιατί θα πονέσουν λίγο παραπάνω
    Η κοπέλα αυτή έχει εσένα που φαίνεσαι καλό παιδί αλλά προτίμησε γενικά να μπει στο τρύπακι μιας τέτοιας σχέση με παντρεμένο και παιδί κι εκείνος να τις φέρετε έτσι
    Το ότι αύριο μεθαύριο θα τον ξαπόστειλει ναι, κ μπορει να είναι κ μαζί σου ποιος σου λέει όμως πως με τέτοια συμπεριφορά δεν θα κερατώσει ας πούμε εσένα?
    Γενικά θεωρώ πως οι άνθρωποι που εμπλέκονται συναισθηματικά με 2 δεσμούς και δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν από μόνοι τους που να πανε τους φοβάμαι για τον τρόπο που θα φερθούν σε μια μελλοντική σχέση τους.
    Φαντάσου να είσαι. Με. Την κοπέλα αυτή να τον αφήσει τον άλλον κι ξαφνικά να ερωτευτεί κάποιον άλλον τι σε κάνει να πιστεύεις πως με την συμπεριφορά που έχει πως θα σιυ μείνει πίστη?
    Μερικές φορές όντως όπως στρώνεις κοιμάσαι και πρέπει να βλέπεις την κάθε λεπτομέρεια στους ανθρώπους πως φέρονται σε εσένα και στους άλλους γιατί θα σου κάνουν το ίδιο!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Πάντως με τα λεγόμενα σου μου φαίνεσαι γενικά λογικός, θέλω να πω έχεις καταλάβεις κάποια πράγματα, κάποιες ατέλειες η λάθη απλά τα δικαιολογείς νομίζω λέγοντας "τότε δεν έστελνε η έστειλε μετά, η ήρθε μετά ο τσακωμός κτλ"
    Εγώ θα σου έλεγα αν την θέλεις προσπάθησε και τέτοια κ ας έχει τον άλλον αυτό που με προβληματίζει όμως και γενικότερα στους ανθρώπους είναι η ευκολία που έχουν να λένε λόγια χωρίς να το δείχνουν στην πράξη γιατί θα πονέσουν λίγο παραπάνω
    Η κοπέλα αυτή έχει εσένα που φαίνεσαι καλό παιδί αλλά προτίμησε γενικά να μπει στο τρύπακι μιας τέτοιας σχέση με παντρεμένο και παιδί κι εκείνος να τις φέρετε έτσι
    Το ότι αύριο μεθαύριο θα τον ξαπόστειλει ναι, κ μπορει να είναι κ μαζί σου ποιος σου λέει όμως πως με τέτοια συμπεριφορά δεν θα κερατώσει ας πούμε εσένα?
    Γενικά θεωρώ πως οι άνθρωποι που εμπλέκονται συναισθηματικά με 2 δεσμούς και δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν από μόνοι τους που να πανε τους φοβάμαι για τον τρόπο που θα φερθούν σε μια μελλοντική σχέση τους.
    Φαντάσου να είσαι. Με. Την κοπέλα αυτή να τον αφήσει τον άλλον κι ξαφνικά να ερωτευτεί κάποιον άλλον τι σε κάνει να πιστεύεις πως με την συμπεριφορά που έχει πως θα σιυ μείνει πίστη?
    Μερικές φορές όντως όπως στρώνεις κοιμάσαι και πρέπει να βλέπεις την κάθε λεπτομέρεια στους ανθρώπους πως φέρονται σε εσένα και στους άλλους γιατί θα σου κάνουν το ίδιο!
    Κοίτα προφανώς κι έχω καταλάβει κάποια πράγματα. Απλά νομίζω ότι τα αισθήματα που έχω για αυτήν τα υπερκαλύπτουν.

    Τι εννοείς όταν λες είναι η ευκολία που έχουν να λένε λόγια χωρίς να το δείχνουν στην πράξη γιατί θα πονέσουν λίγο παραπάνω?

    Σχετικά με τα ερωτήματα που θέτεις νομίζω ότι σε μια σχέση δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος εκατό τοις εκατό για τον άλλον την άλλην. Βεβαίως μπορείς να διακρίνεις κάποια σημάδια αλλά τελείως σίγουρος δεν μπορείς να είσαι ποτέ. Άποψη μου.

    Η κοπέλα αυτή όντως δεν έχει δείξει καλά σημάδια ως προς το κομμάτι της πίστης. Ειδικά μου είχε πει ότι αυτούς τους δύο που την χτύπαγαν τους απατούσε, αλλά είχα πει ότι οι αυτοί την έδερναν εκείνη τους ξερατωνε. Ακριβοδικαιαη μοιρασιά. Απλά δεν θα με ξερατωνε πιστευω από φόβο μην φύγω. Όπως ακριβώς δεν μου έλεγε ξεκάθαρα τι γινόταν με τον άλλον. Κοίτα αν όντως δεν νοιαζόταν για ποιο λόγο ήταν τόσο ζηλιαρα ώστε να κλαίει με το παραμικρό λαϊκ η βλέμμα που έριχνα σε άλλη κοπέλα? Εντάξει, ίσως επειδή είχε ανασφάλειες με το σώμα της. Αδιακιολογητες κιόλας. Ίσως επειδή ήθελε να κοπάσει τα κόμπλεξ και τα ψυχολογικά της. Ίσως ήταν ζήτημα εγωισμου. Αλλά και πάλι δεν μπορώ να πιστέψω ότι αν δεν νοιαζόταν καθόλου για εμένα θα αντιδρούσε ετσι

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Επίσης διαφωνώ με αυτό που λες από το ολότελα καλή κι η Παναγιωτάινα. Δεν γίνεται να ζητάμε να είμαστε με κάποιον που δεν μας αρέσει δεν ταιριάζουμε δεν περνάμε καλά μόνο και μόνο για να μην είμαστε μονοι. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να είμαστε μαζί με όλους τους ανθρώπους του κόσμου δυνητικά μόνο και μόνο για να αποφύγουμε τη μοναξιά. Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω έτσι. Ίσως να είμαι πολύ επιλεκτικός
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Κάτσε, δεν είπα ότι ήταν καλύτερη περίπτωση. Η άλλη κοπέλα ήταν εντάξει και στην συμπεριφορά της και σε όλα, απλά δεν μου άρεσε τόσο πολύ, όσο η δικιά μου που είχα φάει κόλλημα. Ειδικά από άποψη προσωπικότητας δεν μπορουν να συγκριθούν. Η μέρα με την νύχτα. Γενικότερα και με την άλλη κοπέλα δεν θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε για λόγους που δεν χρειάζεται να αναφέρω καθως δεν είναι το θέμα η συγκεκριμενη

    Κι εγώ διαφωνώ, αλλά αν δεν το κατάλαβες, με την εισαγωγή σου για τις λίγες εμπειρίες από γυναίκες και το παράδειγμα του τι αμάξι μπορείς να αγοράσεις με μόνο ένα χιλιάρικο, αυτό ακριβώς είπες. Δεν μίλησες για συναίσθημα. Αν αφήσουμε τα συναισθήματα στην άκρη, νομίζω ότι η άλλη είναι πάρα πολύ καλύτερη από την "δικιά σου". Το γεγονός και μόνο ότι δεν πάει με παντρεμένους μπαρμπάδες και ταυτόχρονα σου πουλάει φούμαρα κάτι μήνες κι όλα αυτά, το αποδεικνύει. Πόσο πιο χαμηλά δηλαδή να έχει πέσει η άλλη από τη δικιά σου;

    Ωστόσο όπως είπα και πριν, δεν είναι εκεί το θέμα μας. Ο άνθρωπος μπορεί να μείνει και μόνος του κάποιο καιρό μέχρι να βρει έναν άνθρωπο που του ταιριάζει, έχουν αμοιβαία αισθήματα και δημιουργήσουν μία όμορφη και υγιή σχέση. Δεν είναι όλα συναίσθημα. Αν κάνεις τέτοιες τραγικές εκπτώσεις τώρα για ένα δήθεν συναίσθημα, θα έχεις πρόβλημα με τον εαυτό σου αργότερα και συνεπώς και με μελλοντικές σχέσεις. Και το λέω δήθεν συναίσθημα, διότι όπως τα περιγράφεις, δεν είναι έρωτας αυτός. Ανασφάλεια, εγωισμός, πείσμα, ζήλια, σύνδρομο του σωτήρα, ότι άλλο θες πες, αλλά έρωτας δεν είναι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Δεν γίνεται να ζητάμε να είμαστε με κάποιον που δεν μας αρέσει δεν ταιριάζουμε δεν περνάμε καλά μόνο και μόνο για να μην είμαστε μονοι.
    To "ταιρίαζουμε και περνάμε καλά" που το βλέπεις σε αυτά που περιγράφεις;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Έχεις δίκιο πιστεύω ως προς το ότι προσπαθεί να επουλώσει τρόπον τινά κάποια ψυχικά τραύματα της μεσω των σχέσεων. Δεν ξέρω τι ακριβώς αλλά μάλλον έτσι είναι. Εκείνο που σκέφτηκα είναι ότι προσπαθεί να εκδικηθεί τους γονείς της κάνοντας σχέσεις με τις οποίες ουδέποτε θα συμφωνούσαν επειδή είχαν κάνει, κατά την άποψη της, κάποια λάθη στον τρόπο που την μεγάλωσαν. Τρόπον τινά τους τιμωρεί δηλαδη. Γιατί δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα εδειχναν εμένα και τον παντρεμένο, θα τους ρώτησαν με ποιον προτιμούν να έχει σχέση η κόρη τους και εκείνοι θα έλεγαν τον μεγαλο. Αυτό είναι ξεκαθαρα δική μου σκέψη, δεν της το έχει πει ούτε ψυχολόγος ούτε τιποτα
    δεν μπορει κανεις να ερωτευθει κατα παραγγελια. γι αυτο και θεωρω οτι ειναι λαθος η υποθεση σου.
    αν ηθελε να τιμωρησει με τετοιον τροπο τους γονεις, μππορει να τραβιοταν με τετοιους τυπους να εκανε σεξ κλπ, αλλα δεν θα τραβουσε ζορι.
    αυτη τραβαει ζορι γι αυτον,. ειναιε ρωτευμενη. δεν το κανει για να τιμωρησει τους γονεις της, αλλα θεωρει οτι τετοιες σχεσεις της αξιζουν.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Κοίτα προφανώς κι έχω καταλάβει κάποια πράγματα. Απλά νομίζω ότι τα αισθήματα που έχω για αυτήν τα υπερκαλύπτουν.

    Τι εννοείς όταν λες είναι η ευκολία που έχουν να λένε λόγια χωρίς να το δείχνουν στην πράξη γιατί θα πονέσουν λίγο παραπάνω?

    Σχετικά με τα ερωτήματα που θέτεις νομίζω ότι σε μια σχέση δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος εκατό τοις εκατό για τον άλλον την άλλην. Βεβαίως μπορείς να διακρίνεις κάποια σημάδια αλλά τελείως σίγουρος δεν μπορείς να είσαι ποτέ. Άποψη μου.

    Η κοπέλα αυτή όντως δεν έχει δείξει καλά σημάδια ως προς το κομμάτι της πίστης. Ειδικά μου είχε πει ότι αυτούς τους δύο που την χτύπαγαν τους απατούσε, αλλά είχα πει ότι οι αυτοί την έδερναν εκείνη τους ξερατωνε. Ακριβοδικαιαη μοιρασιά. Απλά δεν θα με ξερατωνε πιστευω από φόβο μην φύγω. Όπως ακριβώς δεν μου έλεγε ξεκάθαρα τι γινόταν με τον άλλον. Κοίτα αν όντως δεν νοιαζόταν για ποιο λόγο ήταν τόσο ζηλιαρα ώστε να κλαίει με το παραμικρό λαϊκ η βλέμμα που έριχνα σε άλλη κοπέλα? Εντάξει, ίσως επειδή είχε ανασφάλειες με το σώμα της. Αδιακιολογητες κιόλας. Ίσως επειδή ήθελε να κοπάσει τα κόμπλεξ και τα ψυχολογικά της. Ίσως ήταν ζήτημα εγωισμου. Αλλά και πάλι δεν μπορώ να πιστέψω ότι αν δεν νοιαζόταν καθόλου για εμένα θα αντιδρούσε ετσι
    Αυτό που θέλω να πω όταν λέω πως λένε πολύ εύκολα πράγματα αλλά από πράξεις το χαλάνε, εννοώ πως σε κάποια πράγματα είναι στάνταρ η αντιδράσεις, όταν λοιπόν βλέπεις εναν άνθρωπο να μην ασχολείται μαζί σου μόνο κ να έχει άλλον δεσμό (και πόσο μάλλον τέτοιον δεσμό) για μένα δεν είναι έρωτας αλλά σου ξανά λέω είναι το πρέπει να μην νιώθω μόνη, οπότε είναι εύκολο να έχει άλλον έναν πάρα να περάσει μόνη της αυτά με τον παντρεμένο πρέπει να έχει αξία κάπου πρέπει κάποιος αυτά που χάνει από τον άλλον να τα παίρνει από άλλον αλλιώς δεν αξίζει.
    Τωρα όσο αφορά τις σχέσεις τις προηγούμενες δεν θα ανοίξω καν την συζήτηση της βίας.
    Αλλά πρέπει να έχεις πολλά προβλήματα για να ασκούν βία πάνω σου κ εσύ το μόνο που να θέλεις είναι να εκδικηθείς και όχι να φύγεις για να σώσεις τον ευατο σου
    Κ τέλος με κανένα εννοείται δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αλλά όταν ο άλλος έχει ιστορικό κ πόσο μάλλον σε όλες τις σχέσεις μπλέκοταν με άλλους άντρες κ απιστουσε τότε τα στατιστικά δείχνουν αλλά. Κ όσο αφορά την ζήλια που κάνει η ζήλια έχει να κάνει καθαρά με ανασφάλεια δική της αν εσύ τις ήσουν πιστός κ εντάξει προς αυτή, τότε πάλι φοβόταν αλλά όχι μην σε χάσει, αλλά για να μην μείνει μόνη αυτή μην βρεις άλλη, τωρα το ότι έκλαιγε ίσως αυτός Να είναι ο τρόπος της. Άλλοι μουτρωνουν, άλλοι φωνάζουν, άλλοι κλαίνε.
    Γενικά η κοπέλα αυτή έχει χάσει τον ευατο της
    Ίσως κ εσύ να. Θέλεις να γίνεις εκείνος που θα την βγάλει από το σκοτάδι κ θα την κάνει ευτυχισμένη (η ταινία που λέγαμε)
    Δεν ξέρω πως σου δημιουργήθηκαν συναίσθηματα ίσως απλά κατά βάθος την λυπάσαι κ νιώθεις ενοχές που δεν μπορείς να την βοηθήσεις..
    Ίσως φταίει που δεν είχες κ άλλες εμπειρίες για να καταλάβεις τι πάει να πει έρωτας, γιατί αλλιώς Ν το έχεις στο μυαλό σου κ αλλιώς κάποιος να είναι όντως ερωτευμένος μαζί σου.
    Καλό θα ήταν να τα βρεις κ εσύ με τον ευατο σου να δεις όντως τι συναισθήματα ήταν αυτά που είχες για εκείνη, κ να προχωρήσεις.
    Όλοι μας έχουμε αξία το πως θα την διαχειριστουμε έξω είναι δικο μας πρόβλημα και το ποσό θα πέσει η αξία μας με τις καταστάσεις είναι δικο μας θέμα, πρέπει να ανεβάζουμε τον πήχη για καλύτερη ζωή!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Remedy σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έχω σκεφτεί κι εγώ αυτά που είπες. Αλλά το θέμα ξέρεις είναι ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο στην ζωή μου. Είναι πχ σαν να θες οπωσδήποτε για τον Χ ψ λόγο να πάρεις ένα αυτοκίνητο αλλά να διαπιστώνεις ότι έχεις μπάτζετ μόνο χίλια ευρώ. Ε δεν θα πάρεις πόρσε Μερσεντές. Δεν θα πάρεις καν καινούργιο. Θα πάρεις μεταχειρισμένο 25 ετών και κακοδουλεμένο. Αλλά αν το έχεις απόλυτη ανάγκη και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς... Για αυτό την εβαλα στην ζωή μου.

    Κοίτα νομίζω είσαι γυναίκα. Αλλά ισχύει και για άντρες νομίζω αυτό που θα πω. Πόσο μέλλον είχε η σχέση της με τον άλλο? Δεν έχει. Κάποια στιγμή θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει έτσι η θα την βοηθήσει ο ψυχολόγος να το καταλάβει και θα το δει αλλιώς. Για αυτήν την στιγμή περίμενα. Βέβαια αυτή η στιγμή μπορεί να αργούσε η και να μην ερχόταν. Εικασίες κάνουμε τώρα. Επίσης εγώ θεώρησα το γεγονός ότι ξεκίνησε μαζί μου που δεν της φέρνουν βίαια δεν ήμουν παντρεμένος κτλ ενα τεράστιο βήμα. Και μου το είχε πει κι εκείνη από μόνη της. Πίστεψα ότι θα φτάσει να ολοκληρώσει αυτήν την προσπάθεια της. Ίσως έκανα λαθος

    Επίσης για αυτό που μου είπες ότι ήθελε μόνο παρέα δεν το πιστεύω. Θεωρώ ότι σίγουρα ήθελε και σεξ γιατί έβλεπα ότι το απολάμβανε μαζί μου. Δεν ξέρω αν είχε και κάποιου είδους εθισμό σε αυτό η όχι αλλά θεωρώ ότι ήθελε και αυτό. Σίγουρα πάντωςζ το κατάλαβα κι εγώ, ήθελε επιβεβαίωση και να ικανοποιήσει το εγώ της. Αλλά λίγο πολύ πάντα δεν συμβαίνει αυτό στον έρωτα. Όταν είμαστε με κάποιον δεν ικανοποιούμε μεταξύ άλλων και τον εγωισμό μας. Δεν νιώθουμε καλά ξέροντας ότι κάποιος είναι εκεί για εμάς? Επομένως αυτό δεν είναι απαραίτητα αρνητικό.

    Όταν μια φορά που μαλώναμε της τα είπα αυτά Καίτης είπα ότι για το μόνο που με ήθελε ήταν για αυτούς τους λόγους που ανέφερε μου απάντησε ότι αν ήθελε μόνο μια καβατζα η μόνο κάποιον που να τον παρουσιάζει είχε κι αλλού για αυτήν την δουλειά. Όντως γιατί είχε και άλλους ανθρώπους που την φλέρταραν. Επομένως νομίζω ότι πράγματι ένιωθε κάποια πράγματα για εμένα. Απλά δεν ξέρω ίσως δεν ήταν αρκετά. Ίσως δεν ήταν έτοιμη...
    ναι, φιλε μου, αλλα στην προκειμενη, δεν πηρες μεταχειρισμενο αυτοκινητο, αλλα χρησιμοποιεις οποτε στο επιτρεψουν, αυτοκινητο αλλουνου. δεν ειναι δικο σου, κι ας ειναι και τρακαρισμενο (οχι απλα μεταχειρισμενο)...
    φυσικα και δεν εχει μελλον η σχεση της με τον αλλον, αυτο ομως δεν σημαινει οτι οταν βρεθει σε αδιεξοδο εκεινη η σχεση θα στραφει σε σενα. θα στραφει παλι σε προβληματικες σχεσεις, δλδ στον επομενο παντρεμενο η κακοποιητη...
    αν δεν διορθωσει το μεσα της (πραγμα δυσκολο), εσενα θα σε βλεπει σαν το "καλο παιδι" που την παρηγορει απο τις απορριψεις, της κανει παρεα, κανουν σεξ, βολτες εκδρομες, αλλα δεν τον ερωτευεται...
    κι εγω οταν λεω "παρεα" συμπεριλαμβανω και το σεξ. το σεξ δεν σημαινει τπτ παραπανω απο απλη παρεα οταν δενε ισαιε ρωτευμενος, αλλα το κανεις ετσι, για την πλακα σου, η για παρηγορια..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι εγώ διαφωνώ, αλλά αν δεν το κατάλαβες, με την εισαγωγή σου για τις λίγες εμπειρίες από γυναίκες και το παράδειγμα του τι αμάξι μπορείς να αγοράσεις με μόνο ένα χιλιάρικο, αυτό ακριβώς είπες. Δεν μίλησες για συναίσθημα. Αν αφήσουμε τα συναισθήματα στην άκρη, νομίζω ότι η άλλη είναι πάρα πολύ καλύτερη από την "δικιά σου". Το γεγονός και μόνο ότι δεν πάει με παντρεμένους μπαρμπάδες και ταυτόχρονα σου πουλάει φούμαρα κάτι μήνες κι όλα αυτά, το αποδεικνύει. Πόσο πιο χαμηλά δηλαδή να έχει πέσει η άλλη από τη δικιά σου;

    Ωστόσο όπως είπα και πριν, δεν είναι εκεί το θέμα μας. Ο άνθρωπος μπορεί να μείνει και μόνος του κάποιο καιρό μέχρι να βρει έναν άνθρωπο που του ταιριάζει, έχουν αμοιβαία αισθήματα και δημιουργήσουν μία όμορφη και υγιή σχέση. Δεν είναι όλα συναίσθημα. Αν κάνεις τέτοιες τραγικές εκπτώσεις τώρα για ένα δήθεν συναίσθημα, θα έχεις πρόβλημα με τον εαυτό σου αργότερα και συνεπώς και με μελλοντικές σχέσεις. Και το λέω δήθεν συναίσθημα, διότι όπως τα περιγράφεις, δεν είναι έρωτας αυτός. Ανασφάλεια, εγωισμός, πείσμα, ζήλια, σύνδρομο του σωτήρα, ότι άλλο θες πες, αλλά έρωτας δεν είναι.
    Η άλλη κοπέλα με την οποία βγαίναμε όντως μπορεί να μην είχε τέτοια θέματα με παντρεμένους κτλ αλλά για να στο θέσω απλά δεν ταιριάζαμε σε επίπεδο εμφάνισης, προσωπικότητας, χαρακτήρα και άλλα τα οποία θεωρώ βασικά για να είμαι με μια κοπέλα. Αν δηλαδή ήμουν με αυτήν την κοπέλα και το προχωρούσα σε σχέση τότε θα είχες δίκιο να πεις ότι κάνω εκπτώσεις. Θα ήμουν με μια κοπέλα μόνο και μόνο για να λέω ότι είμαι και μετά αν προέκυπτε κάτι καλύτερο θα έφευγα. Για αυτό και δεν το προχώρησα με αυτήν την κοπέλα. Τώρα σαν χαρακτήρας η άλλη μπορεί να είναι καλύτερη αλλά και πάλι δεν είναι μόνο αυτό που μετράει. Ίσως στην κοπέλα με την οποία εχω το θέμα αυτό να είναι που με εξιταρε κα με γοήτευε. Ότι ήταν μια θλιμμένη κοπέλα την οποία θέλω να κάνω ευτυχισμένη. Βότανα είσαι ερωτευμένος για αυτό δεν προσπαθείς? Να κάνεις ευτυχισμένο τον άνθρωπο που αγαπάς?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορει κανεις να ερωτευθει κατα παραγγελια. γι αυτο και θεωρω οτι ειναι λαθος η υποθεση σου.
    αν ηθελε να τιμωρησει με τετοιον τροπο τους γονεις, μππορει να τραβιοταν με τετοιους τυπους να εκανε σεξ κλπ, αλλα δεν θα τραβουσε ζορι.
    αυτη τραβαει ζορι γι αυτον,. ειναιε ρωτευμενη. δεν το κανει για να τιμωρησει τους γονεις της, αλλα θεωρει οτι τετοιες σχεσεις της αξιζουν.
    Δεν είπα ποτέ ότι δεν ήταν ερωτευμένη με τον άλλο. Προφανώς και ήταν και υπήρξε και δεμένη μαζί του. Απλά για να ξεκινήσει με έναν τέτοιον άνθρωπο θεωρώ ότι προσπαθούσε να λύσει κάποια ψυχολογικά. Δηλαδή εγώ αν γνώριζα μια πολύ μεγαλύτερη, παντρεμένη και με παιδι, θα την έβαζα κατευθείαν στην κατηγορία unfuckable. (Ελπίζω να μην φαω Μπαν από κανένα διαχειριστή.). Με άλλα λόγια δεν θα υπήρχε καν στο μυαλό μου η πιθανότητα να ξεκινήσω κάτι μαζί της. Πριν αρχίσω να σέβομαι και να εχωαισθηματα. Για να ξεκίνησε η κοπέλα να το σκέφτεται πιστεύω ότι υπήρχαν κάποια βαθυτερα θέματα. Ίσως έψαχνε τον πατέρα της? Η έναν άντρα που να της κάνει τον πατέρα? Μπορεί από φόβο λόγω των προηγούμενων σχέσεων της να επέλεξε έναν τέτοιον άνθρωπο με τον οποίο μοιραία η σχέση της δεν έχει σχέση, δεν ζει, δεν κάνουν πράγματα και φυσικά δεν έχει κανένα μελλον

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Αυτό που θέλω να πω όταν λέω πως λένε πολύ ύκολα πράγματα αλλά από πράξεις το χαλάνε, εννοώ πως σε κάποια πράγματα είναι στάνταρ η αντιδράσεις, όταν λοιπόν βλέπεις εναν άνθρωπο να μην ασχολείται μαζί σου μόνο κ να έχει άλλον δεσμό (και πόσο μάλλον τέτοιον δεσμό) για μένα δεν είναι έρωτας αλλά σου ξανά λέω είναι το πρέπει να μην νιώθω μόνη, οπότε είναι εύκολο να έχει άλλον έναν πάρα να περάσει μόνη της αυτά με τον παντρεμένο πρέπει να έχει αξία κάπου πρέπει κάποιος αυτά που χάνει από τον άλλον να τα παίρνει από άλλον αλλιώς δεν αξίζει.
    Τωρα όσο αφορά τις σχέσεις τις προηγούμενες δεν θα ανοίξω καν την συζήτηση της βίας.
    Αλλά πρέπει να έχεις πολλά προβλήματα για να ασκούν βία πάνω σου κ εσύ το μόνο που να θέλεις είναι να εκδικηθείς και όχι να φύγεις για να σώσεις τον ευατο σου
    Κ τέλος με κανένα εννοείται δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αλλά όταν ο άλλος έχει ιστορικό κ πόσο μάλλον σε όλες τις σχέσεις μπλέκοταν με άλλους άντρες κ απιστουσε τότε τα στατιστικά δείχνουν αλλά. Κ όσο αφορά την ζήλια που κάνει η ζήλια έχει να κάνει καθαρά με ανασφάλεια δική της αν εσύ τις ήσουν πιστός κ εντάξει προς αυτή, τότε πάλι φοβόταν αλλά όχι μην σε χάσει, αλλά για να μην μείνει μόνη αυτή μην βρεις άλλη, τωρα το ότι έκλαιγε ίσως αυτός Να είναι ο τρόπος της. Άλλοι μουτρωνουν, άλλοι φωνάζουν, άλλοι κλαίνε.
    Γενικά η κοπέλα αυτή έχει χάσει τον ευατο της
    Ίσως κ εσύ να. Θέλεις να γίνεις εκείνος που θα την βγάλει από το σκοτάδι κ θα την κάνει ευτυχισμένη (η ταινία που λέγαμε)
    Δεν ξέρω πως σου δημιουργήθηκαν συναίσθηματα ίσως απλά κατά βάθος την λυπάσαι κ νιώθεις ενοχές που δεν μπορείς να την βοηθήσεις..
    Ίσως φταίει που δεν είχες κ άλλες εμπειρίες για να καταλάβεις τι πάει να πει έρωτας, γιατί αλλιώς Ν το έχεις στο μυαλό σου κ αλλιώς κάποιος να είναι όντως ερωτευμένος μαζί σου.
    Καλό θα ήταν να τα βρεις κ εσύ με τον ευατο σου να δεις όντως τι συναισθήματα ήταν αυτά που είχες για εκείνη, κ να προχωρήσεις.
    Όλοι μας έχουμε αξία το πως θα την διαχειριστουμε έξω είναι δικο μας πρόβλημα και το ποσό θα πέσει η αξία μας με τις καταστάσεις είναι δικο μας θέμα, πρέπει να ανεβάζουμε τον πήχη για καλύτερη ζωή!
    Καλά κάνεις και δεν ανοίγεις την συζήτηση της βίας γιατί είναι μεγάλο θέμα και θα ξεφύγουμε. Αλλά θα σου πω ότι πολλές κοπέλες δεν φεύγουν επειδή φοβούνται την αντίδραση του συντρόφου τους. Το ίδιο και η κοπέλα που σας λέω. Σε κάποια στιγμή μου είπε ότι φοβόταν ότι ο άλλος θα της κάνει αντίποινα για αυτό και δεν το λήγει. Τώρα μπορεί να έλεγε ψέματα.

    Όσον αφορά αυτό που λες για ανασφάλεια έχεις δίκιο. Η κοπέλα έχει πολλές ανασφάλειες δλδ ενώ είναι μια χαρά εμφανισιακά θεωρεί ότι είναι παχιά ότι δεν είναι όμορφη κτλ. Σε πολύ μεγάλο βαθμό. Δεν την είχα απατήσει ποτέ. Αυτές τις φορές που βγήκα με την άλλην ήταν σε περιόδους που είχαμε χωρίσει και πότε δεν το έμαθε.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, φιλε μου, αλλα στην προκειμενη, δεν πηρες μεταχειρισμενο αυτοκινητο, αλλα χρησιμοποιεις οποτε στο επιτρεψουν, αυτοκινητο αλλουνου. δεν ειναι δικο σου, κι ας ειναι και τρακαρισμενο (οχι απλα μεταχειρισμενο)...
    φυσικα και δεν εχει μελλον η σχεση της με τον αλλον, αυτο ομως δεν σημαινει οτι οταν βρεθει σε αδιεξοδο εκεινη η σχεση θα στραφει σε σενα. θα στραφει παλι σε προβληματικες σχεσεις, δλδ στον επομενο παντρεμενο η κακοποιητη...
    αν δεν διορθωσει το μεσα της (πραγμα δυσκολο), εσενα θα σε βλεπει σαν το "καλο παιδι" που την παρηγορει απο τις απορριψεις, της κανει παρεα, κανουν σεξ, βολτες εκδρομες, αλλα δεν τον ερωτευεται...
    κι εγω οταν λεω "παρεα" συμπεριλαμβανω και το σεξ. το σεξ δεν σημαινει τπτ παραπανω απο απλη παρεα οταν δενε ισαιε ρωτευμενος, αλλα το κανεις ετσι, για την πλακα σου, η για παρηγορια..
    Όταν ξεκινήσαμε με αυτήν την κοπέλα είχε χωρίσει με τον άλλον όντως. Δεν είχε δλδ κάποια σχέση τότε. Γενικά δεν κάνω κινήσεις σε κοπέλες που είναι δεσμευμένες. Επίσης και η ίδια βγήκε μαζί μου, έκανε κινήσεις κτλ. Για τις απορρίψεις της δεν μου μίλησε ποτέ σε σημείο που να την παρηγορήσω. Συμφωνώ ότι εν μέρει εμένα με ήθελε για να καλύπτω τα κενά του άλλου. Να με παρουσιάζει δλδ σε συγγενείς φιλους να ζούμε όπως ένα ζευγάρι με εξόδους κτλ. Απλά αν δεν ήταν ερωτευμένη μαζί μου πιστεύω δεν θα γυρνούσε τόσες φορές ούτε θα ξεκινούσαμε

    Διαφωνώ όμως μαζί σου σε αυτό που λες για το σεξ. Δεν νομίζω ότι το σεξ είναι μόνο παρέα. Πρέπει και να θέλεις τον αλλον να τον γουστάρεις κτλ. Αν ήθελε να βρει κάποιον που να κάνει μόνο παρέα, πίστεψέ με είχε πολλούς φίλους. Δεν είχε ανάγκη την παρέα την δική μου, οσο καλή κι αν ηταν. Πιστεύω ότι πραγματικά υπήρξε ερωτευμένη μαζί μου. Μόνο που αυτό αν ήταν σε όποια άλλη κοπέλα θα ήταν αρκετό, στην συγκεκριμένη δεν ήταν. Όχι μόνο λόγω του παντρεμένου, αλλά και λόγω των προηγούμενων βιωμάτων της, των δυσκολιών της, των προβλημάτων της

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 01-02-2015, 00:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 21:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 14:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 17:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •