Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 18 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 266
  1. #76
    Meditation
    Guest
    Έτσι...εαν είναι να λέω και εγώ ότι έχω τραύματα. Και προσπαθώ να τα λύσω.Να πηγαίνω να πηδιεμαι με παντρεμένους, ανύπαντρους να κάθονται οι μαλακες να περιμένουν ποια μέρα θα αποφασίσω να δω τον καθένα ξεχωριστά. Να τους βγάλω και νουμερακια προτεραιότητας.

    Εάν όπως λες η κατάσταση με τον παντρεμένο είναι και μακροχρονια τότε η δική σου "ταλαιπωρημενη" ψυχή ξέχασε να σου πει ότι πηδιέται χρόνια μαζί του επειδή κάνει καλό κρεβάτι και είναι έμπειρος. Και πραγματικά το απολαμβάνει. Για αυτό τραβιέται μαζι του.

    Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ έχω ανασφάλειες και κόμπλεξ. Θα κάνω ψυχοθεραπεία θα τα φτιάξω με δέκα γκόμενους και θα απαιτώ να σέβονται τη κατάσταση μου

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Yugi, τι λες; Αλήθεια πιστεύεις ότι δεν κάνει σεξ μαζί του; Τι την έχει ο παντρεμένος, για ντεκόρ; Εντωμεταξύ, τόσοι άνθρωποι έχουν τραύματα από το παρελθόν, αλλά δεν μπλέκουν με παντρεμένους, ούτε λένε ψέματα στον σύντροφό τους, ούτε το παίζουν διπλό ταμπλό. Και ναι, εννοείται ότι βοηθάμε τον σύντροφό μας, αλλά αυτή εδώ πρώτον δεν είναι σύντροφός σου και δεύτερον το συγκεκριμένο πρόβλημά της δε σε αφορά, δε σε θέλει αρκετά, δε σε γουστάρει αρκετά, ούτε πρόκειται να το κάνει. Και να σου πω και κάτι; Από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά σου δεν πρόκειται να σε αγαπήσει ποτέ, γιατί το μόνο που της βγάζεις είναι ένας αδύναμος χαρακτήρας που δεν πατάει πόδι, που είναι πρόθυμος να τη μοιράζεται. Έπεσες στα μάτια της από την πρώτη στιγμή που αποδέχτηκες αυτήν την κατάσταση και η γκρίνια που της βγάζεις δεν το σώζει, είναι απλά γκρίνια, κρεβατομουρμούρα, από το ένα αυτί μπαίνει κι από το άλλο βγαίνει, αυτό είναι όλο. Χρειάζονται πράξεις, όχι πειθώ σε αυτές τις περιπτώσεις. Οι πραγματικοί άντρες λένε «ή εγώ ή αυτός» κι αν ανακαλύψουν κρυφή επικοινωνία, απλά φεύγουν και στο λέω εγώ ως γυναίκα ότι αυτό γίνεται, ότι δε χρειαζόμαστε βοήθειες τέτοιου είδους, ότι η κοπέλα σε παίζει, σε κοροϊδεύει, τέλος.
    Καλησπέρα chaos. Όχι δεν είπα ποτέ ότι δεν έκανε σεξ με τον άλλον. Εξάλλου είδα και τα μηνύματα της. Αυτό που είπα είναι ότι δεν μου το έλεγε. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Μου είχε πει μόνο για κάτι φάσματα.

    Όσον αφορά αυτό που λες ότι δέχτηκα την κατάσταση δεν το έκανα όπως ακριβώς νομίζεις. Δηλαδή όταν κατάλαβα ότι είναι με τον άλλον να της πω α τι ωραία τι καλά. Ακόμα και εκείνη τη στιγμη που είχα αποφασίσει να φύγω έβαλε τα κλάματα και μου ζήτησε συγγνώμη. Αν όντως της ήμουν τελείως αδιάφορος γιατί να το δεχτεί? Και εκείνη τη στιγμή ήξερε ότι μπορεί να φύγω και να μην αποδεχτώ την κατάσταση. Λες ότι εσύ δεν θα το δεχομουν κάποιος να σου φέρεται έτσι. Μα το πρόβλημα αυτής της κοπέλας ήταν ακριβώς ότι δεν έβρισκε ανταπόκριση από κάποιον στα θέματα της. Κατά την άποψη μου. Δεν έβρισκε κάποιον που να καταλάβει τι πέρασε και να δείξει συμπόνοια για αυτό.

    Φυσικά δεν είχα ποτέ ότι δικαιολογώ την στάση της. Αυτό που είπα είναι ότι την κατανοω

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Yuri πιστεύω πως ότι και να σου γράψουμε δεν θα ξεκολλήσεις και θα έχεις έναν αντίλογο, ωστόσο πέρα από το οποιοδήποτε συναίσθημα, πέρα από την προστασία της ψυχολογίας σου, ειλικρινά, λίγη αξιοπρέπεια δεν έχεις; Άσε το αν έχεις εγωισμό ή αν πιστεύεις το α ή το β για τα πως και τα γιατί. Δικαιολογείται το οποιοδήποτε ξεφτυλίκι για να καλύψουμε τις όποιες συναισθηματικές ανάγκες μας ή οτιδήποτε άλλο να στο θέσω κι έτσι; Είσαι 24 χρονών, δεν έχεις ένα έστω ελάχιστο αξιακό σύστημα που να σε αποτρέπει να μπλέξεις με όλη αυτή την ιστορία;
    Σόνια καλησπέρα. Στον έρωτα πολλές φορές για τον άλλον δεν πρέπει να τσαλακωνουμε και την αξιοπρέπεια μας? Κάποιες φορές λέω, όχι πάντα. Σου παραθέτω ένα παράδειγμα.

    Με αυτήν την κοπέλα ας την πούμε Σούλα τυχαίο όνομα που βγαίναμε όταν είχε πάει ο άλλος σπίτι της μετά οι κάποιο διάσημα εγώ ξαναγύρισα στην άλλη. Την έπιασα και της είπα λοιπόν στη "σουλα" ότι ξέρεις κάτι αυτό κι αυτό, τέλος. Θύμωσε τα πήρε μου φώναξε κτλ. Μετά από λίγο μου έστειλε και μου ζήτησε συγγνωμη

    Σε μια άλλη φάση πάλι από αντίδραση της έστειλα Παλι της άλλης. Να ξαναπροσπαθησουμε και τέτοια. Από αντίδραση το έκανα. Και την δεύτερη φορά με δέχτηκε. Και για να τσεκαρω κάποια πράγματα θυμάμαι της είχα θέσει το θέμα το παραδέχτηκε και μου ξανά ζήτησε. Και με ξαμδεχτηκε πίσω παρόλο που της είπα ότι δεν ξέρω αν έχει λήξει με την άλλη. Και την δεύτερη φορά πάλι εγώ έφυγα γιατί δεν ένιωθα καλά.

    Και τώρα παλι μου λέει και μου στέλνει να τα πούμε όταν λήξει η καραντίνα. Τη "Σούλα την είχα γνωρίσει μέσω μιας φίλης μας κοινής. Και μου είπε ακριβώς αυτό. Ότι σε γουστάρει πάρα πολύ η κοπέλα για αυτό και τα ανέχεται όλα αυτά. Σε άλλες παλιές της σχέσεις δεν είχε αποδεχθεί τίποτα από αυτά.

    Τι θέλω να πω? Ότι πολλές φορές άμα είμαστε ερωτευμένοι γκριζαρουν οι κόκκινες γραμμές μας και γίνονται δυσθώρητα τα όρια μας. Ακόμα και η αξιοπρέπεια κάποιες φορές. Ναι για άλλη κοπέλα δεν θα δεχομουν τόσα. Εκατό τοις εκατό. Για την εν λόγω δέχτηκα. Ίσως να έφταιγε ότι ήταν χειριστικη και μεγαλύτερη σε ηλικία και πιο εμπειρη

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα Yugi
    πραγματικα διαβαζω τα τοσα μηνυματα και παντα μα παντα οτι και να σου πουνε βρίσκεις μια δικαιολογια και την καλύπτεις .
    Πραγματικα απορω τι ειναι αυτο που σε κραταει κολλημενο στην κυριολεξια σε αυτη την κοπελα .Να μου ελεγες οτι την βλέπεις καθαρα φιλικα και θελεις να της σταθεις θα ελεγα και εγω μαζι σου και μπραβο σου.Αλλα μετα απο ολα αυτα που εχει κανει να την θες και ερωτικα,με συνχωρεις αν αυριο μεθαυριο ερθεις και μας γραψεις για το ποσο πληγωμενος και προδομένος αισθανεσαι απο μια τυχων σχεση μαζι της θα σου πουμε τα ηθελες και τα επαθες και θα εχουμε και δικιο..

    Ειναι δυνατον να καλυπτεις και να δικαιολογείς μια γυναικα που ειναι με παντρεμενο και ανεχεται ολη αυτη την κατασταση?Δηλαδη να ειναι η καβαντζα του ,να την χρησημοποιει μονο για το κρεβατι και αυτη να ειναι κολλημενη μαζι του?
    Οτι και να της λεει δεν προκειται να χωρισει ο τυπος ..Εχει βολευτει μια χαρα και με την γκομενιτσα και με την γυναικα του.Ειναι δικηγορος ειπες ,νομιζεις οτι θα αφειση την οικογενεια του ,το σπιτι του και θα χαλασει την εικονα του για εκεινην?Ειδικα με ολα αυτα που κανει.Κανενας αντρας δεν εκτιμαει μια γυναικα που συμπεριφερεται ετσι οτι και να λενε ..Ειδικα με το κυρος που θελει να καλλιεργεί αυτος με το επαγγελμα που εχει.
    Μαλλον βολευεται η φιλή σου ,καλα περνανε ,ευκαταστατος ειναι κατι θα αποκομίζει και απο αυτο και ο μηνας εχει εννια στην κυριολεξια .

    Κατσε εσυ να παρηγορεις ενα τετοιον ανθρωπο που με συνχωρεις αλλα για εμενα οτι και να εχει περασει δεν εχει συναισθηση τι θα πει ήθος και άξιες .Πρωτο και κυριων για τον ιδιο της τον ευατο που του επιτρεπει να βρισκεται μεσα σε ολο αυτο και δευτερων που τα εχει μπλέξει μαζι του.Δεν θίγω βεβαια το κομμάτι με τους ξυλοδαρμούς ....
    Για εμενα οσο φταιει ο παντρεμενος αλλα τοσο φταιει και αυτη ...Οτι και να λεμε ατομο που χωνεται μεσα σε ζευγαρια σε οποια κατασταση και να ειναι ,ειδικα παντρεμένους με παιδια δεν τους κανει λιγοτερο ηθικους απο τους ιδιους τους παντρεμενους που πανε και ξενοπηδανε και μετα γυρνανε και ξαπλωνουν διπλα στο συντροφο τους ...Εν γνωση της παει να χωρισει μια οικογενεια ,οποια ειναι αυτη διαλυμένη ,σε διάσταση ,συμβατικη οπως θες πες το....

    Ενα θα σου πω , κριμα βρε παλικαρι μου.Εχεις τοσα ομορφα συναισθηματα μεσα σου ,φαινεσα ανθρωπος που εχεις και θελεις να δωσεις ομορφα πραγματα σε μια σχεση γιατι χαραμιζεσαι ?
    Υπαρχουν τοσα κοριτσια εκει εξω που ανετα ολο αυτο που θα τους δωσεις θα το εκτιμήσουν στο μεγιστο και θα σου το ανταποδώσουν και εσυ εχεις κολλησει σε μια τετοια αρρωστη καταστσαη...
    Μετα απορουμε γιατι τοσες προβληματικες σχεσεις σκανε η μια μετα την άλλη.
    Αντι να φυγεις χιλιομετρα μακρυα απο τετοια ατομα και να βρεις να δημιουργησεις ενα υγιές δεσμο, καθεσαι και το παιζεις σωτηρας με τον σκοπο σου βεβαία .
    Πιστευεις οτι ισως ετσι γινει κατι μεταξύ σας ...Αλλα αληθεια τωρα πιστευεις οτι και να δημιουργηθει κατι δεν θα φτασει καποια στιγμη που θα εισαι στα πατωματα γιατι πολυ απλα θα στο πω χοντρα θα φας και εσυ κέρατο με την σειρά σου?
    Νομιζεις οτι μπορει να αλλαξει ενας τετοιος χαρακτηρας?

    Πραγματικα συγνωμη αν στα λεω χυμα και σε στεναχωρώ αλλα ανοιξε τα ματια σου ,σταματα να δικαιολογεις μια αρρωστη κατασταση και πανε παρακατω .
    Ειναι κριμα να θες να ταλαιπωρήσε ετσι ....
    Γεια σου Μαριλου και ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Ο παντρεμένος εξ αρχής της είχε πει ότι είναι σε διάσταση. Της το είχε πει επίσης ότι δε σκέφτεται το διαζύγιο για κάποιους λόγους παιδιών κυρίως. Επομένως δεν θέλει εκείνη να διαλύσει μια οικογένεια εφόσον το ζευγάρι είναι σε διάσταση.

    Επίσης μπορεί να μην έγινε σαφές στο σχόλιο μου, αλλά δεν είναι εκείνος δικηγόρος αλλά η μαμά της. Και απλά αυτός ο τύπος μαζί με άλλους έχουν πάει σε αυτήν , άσχετα με το ζήτημα με την δικιά μου,για διεκδίκηση δεδουοεθμενων απόζημιωσης από τον πρώην εργοδότη τους που έκλεισε. Συγχωρώ με αν το λέω λάθος, δεν ξέρω τη νομική ορολογία.

    Εκείνος είναι απλά υπάλληλος σε ρουχαδικο. Καμία σχέση με νομική. Ούτε της δίνει λεφτά. Το πρώτο που σκέφτηκα όταν άκουσα για αυτήν την περίπτωση είναι ότι έλα ο παντρεμένος της τα σκάει,αλλά δεν είναι έτσι. Μάλιστα, η ίδια του έχει δανείσει κιόλας λεφτά και μάλιστα νομίζω ήταν και αγύριστα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

    Τώρα εκεί που ρωτάς αν αλλάζει ένας τέτοιος χαρακτήρας είναι μεγάλο θέμα. Πιστεύω ότι όντως ξεκίνησε η αλλαγή της από το γεγονός ότι ξεκίνησε και μαζί μου, ότι πήγε σε ψυχολόγο, ότι με έβαλε στη ζωή της και με γνώρισε σε αδελφές και φίλους. Αυτά για εκείνη είναι τεράστια βήματα. Γιατί πολύ όλα οι πρώην της της ασκούσαν βία η την κακομεταχειρίζονται ακόμα και μπροστά σε φίλους της. Πχ ξέρω για ξύλο μπροστά σε κόσμο κτλ τα οποία όντως είναι αλήθεια, μου τα είπαν και άλλοι. Επομένως έκανε πολλά βήματα μαζί μου. Ξεκίνησε η αλλαγή και τη είδα. Κι εγώ κι εκείνη? Πίστεψα ότι το μόνο πρόβλημα είναι να ολοκληρωθεί αυτή η αλλαγη

    Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως αναλώνεται μια κοπέλα σε τέτοιες σχεσεις αρρωστημένες. Που την χτυπούσαν, που εμπλέκει με αλκοολικούς, που εμπλέκει με τζογαδόρους , άλλη φάση αυτή, που της έτρωγαν λεφτά κιόλας και πόσα αρκετά μεγάλα για την οικονομική της κατάσταση.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Παραπανω ρωτάς εάν φταις εσύ που έχετε ένα μήνα να μιλήσετε. Και εάν είναι καλή ιδέα να τη παρακαλεσεις. Αυτό δεν είναι το ερώτημα;

    Ένα πράγμα θα σου πω. Εάν σε ηθελε σε σεβαστό βαθμό, δεν θα ήσουν σε αυτή τη θέση τώρα να αναρωτιέσαι εάν φταις εσύ, εάν έκανες λάθος.

    Εάν σε ηθελε θα χτυπούσε το κεφάλι της στην τοίχο για τις βλακείες που έκανε. Θα μετανιώνε που χαζολογουσε με παντρεμένους, θα κατηγορούσε τον εαυτό της που σε έβγαλε εκτός εαυτού να πας να μιλάς άσχημα για αυτή. Θα σκυλομετανιωνε που σου έδωσε το δικαίωμα με τη στάση της να μη τη σεβαστείς και να φτάσετε στο σημείο να χωρίσετε. Θα ήθελε να επανορθώσει για το παρελθόν και να σε είχε προτεραιότητα της. Θα σε παρακαλουσε να σου ζητήσει συγγνώμη.

    Πιστεύεις ότι σκέφτεται κάτι από όλα αυτά;
    Το να θυμώνει και να σε απειλεί ότι θα το μετανιωσεις εγωισμό βγάζει. Εγωισμό προς το καλό παιδί που έκανε την ανατροπή και την πρόδωσε, θαβοντας την στη φίλη της. Θυμός και τσαμπουκας προς το σκυλάκι που δεν κάθεται στα αυγά του και δεν φέρεται σαν βούτυρο, όπως συνήθιζε να είναι εξαρχής απέναντι της. Εγωισμός επειδή η τωρινή στάση σου δεν τη βολεύει. Γιατί την είχες καλομαθει να της φέρεσαι σαν πριγκίπισσα και απαιτεί να της φέρεσαι έτσι, οτιδήποτε και αν σου κάνει αυτή. Ανεξάρτητα από τη στάση που έχει απέναντί σου.
    Εσύ δεν έφταιξες πουθενά! Δεν έκανες κάτι κακο. Το μόνο κακο που έκανες ήταν ότι παρά ήσουν καλός σε ένα άτομο που δεν το άξιζε. Θες να της ζητήσεις και συγνωμη;

    Με τους φίλους σου το έχεις συζητήσει και σου είπαν ότι πρέπει να χωρίσεις και ότι δεν αξίζει. Για πήγαινε μιλα και με τους γονείς σου. Κάτσε και περιέγραψε τους τη σχέση σας με λεπτομέριες, να σου πουν την άποψη τους. Να σε καθοδηγήσουν. Να δεις και αυτοί τι θα σου πουν.
    Λογικές οι σκέψεις σου και της έχω κάνει κι εγώ. Θα σου πω όμως ποιο είναι το θέμα. Εσείς όλοι προσεγγίζετε το θέμα λογικά. Δεν τρέφετε αισθήματα για αυτήν την κοπέλα. Εύκολα βάζετε στη θέση του πάθους το επιχείρημα. Και καλά κάνετε? Δεν μπορείτε να κάνετε αλλιώς. Όταν είσαι μέσα όμως στο χορό, τα πράγματα είναι αλλιώς.

    Σου δίνω ένα παράδειγμα από την προσωπική μου εμπειρία? Έχω μια φίλη από το πανεπιστήμιο που έκανε μεταπτυχιακό στη Δανία. Εκεί τα έφτιαξε με έναν Έλληνα που ζούσε εκεί. Είχε προβλήματα στη σχέση της γιατί αυτός είχε θέμα με το αλκοόλ σοβαρό από τα 15 του με νοσηλεία σε ίδρυμα κτλ. Είχε και ψυχολογικά γιατί πάλι στα 15 σκοτώθηκε σε τροχαίο ο πατέρας του και ένα μήνα μετά η μάνα του σπιτωσε ένα γκόμενο. Αυτός έτρεχε στους ψυχιάτρους πολύ καιρό και έπρεπε ενώ είχε καταφέρει να περιορίσει το θέμα με το αλκοόλ. Όταν τα φτιάξανε με την κοπέλα, άρχισε να της φέρεται άσχημα, απόψε τον ψυχίατρο και της είχε κάνει τη ζωή πατίνι. Μετά από λίγο ξανάρχισε και το αλκοόλ. Πριν καν χρόνο η κοπέλα γύρισε Ελλάδα μόνιμα. Εκείνος οπότε ερχόταν της έστελνε. Θυμάμαι είχε φάει πολύ μεγάλο κόλλημα μαζί του και δεν το έχει λήξει εντελώς μέχρι και τώρα. Όταν πρωτογυρισε θυμάμαι να έχω πάει σπίτι της και πάλι να είναι χάλια και να επιμένει σε αυτόν. Εγώ φυσικά της είπα να το λήξει. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μόλις έφυγα από το σπίτι της, σκέφτηκα καλα βλαμμένη είναι αυτή κάθεται και χαραμιζεται με αυτόν. Και μετά από λίγο μάλωσα εντός εισαγωγική τον αευατο μου γιατί κατάλαβα ακριβώς αυτό. Εγώ δεν είχα δει πλαν ποτέ μπροστά μου τον άλλο, επομένως δεν ήμουν σε θέση να έχω αισθήματα για αυτόν. Η φίλη μου όμως είχε. Και δεν μπορείς εύκολα να βάλεις λογική στο συναίσθημα. Εκείνη μόνο ήξερε πως ένιωθε όταν τον έβλεπε, τα τον σκεφτόταν, όταν της έλειπε. Εγώ δεν μπορούσα όλα αυτά να τα δω. Εξέταζαν ψυχρά το θέμα και έλεγχοι ληξ το. Αλλά ήμουν απ' έξω. Δεν μπορούσα με άλλα λόγια να το βιωσω

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Όλος ο κόσμος έχει τραύματα... Και υπάρχουν και πολλές γυναίκες που έχουν δεχτεί βία... Και κοροϊδία αλλά νομίζω πως καμία νοήμων κοπέλα δεν μπλέκει και δεν γίνετε το τρίτο πρόσωπο πόσο μάλλον σε οικογένεια..
    Το να μην θέλει σχέση είναι ο εύκολος δρόμος στο να μην μείνω μόνη, γιατί αν πραγματικά είχε κουραστεί από τις προηγούμενες σχέσεις θα έλεγε τέλος οι άντρες ας τα βρω με τον ευατο μου, προτίμησε αντί αυτού να τα βρει με έναν που σύμφωνα με τα λεγόμενα σου δεν θα έχει μέλλον για αυτή....αλλα ότι τον παρακαλαει τον παρακαλαει... Δεν στέκουν και τα λόγια της.. Δεν θελει μέλλον μαζί του αλλά τον παρακαλαει κι τον αφήνει να μείνουν στο ίδιο σπίτι? Αυτό δείχνει σαν να νοιάζεται...

    Απόρριψη τις ριχνει ο παντρεμένος μόνο και μόνο επειδή είναι παντρεμένος... Τι διάσταση που λες τι κ αν πάει σπίτι της τι κ όλα αυτά... Είναι παντρεμένος δεν είναι δικός της.. Οπότε απόρριψη είναι...
    Φασκεις κ αντί Φασκεις.. Γιατί λες ότι είσαι ρομαντικός ότι έχεις τον έρωτα στο μυαλό σου αλλιώς δηλαδή ο άλλος για τον έρωτα του αφήνει τα πάντα αλλάζει ο ευατος του αλλά η κοπέλα για εσένα δεν άλλαξε.....δεν προσπάθησε δεν άφησε τα πάντα...καταλαβαίνω ότι υποθηκαν πράγματα γέλια κ υποσχέσεις και λόγια από εσάς τους δύο αλλά ας είμαστε ρεαλιστές... Τα λόγια σχεδόν δεν έχουν καμία αξία μππρστα στις πράξεις...
    Ήταν με τον άλλον κ ήταν μαζί σου ίδια χρονική περίοδο...
    Παρακαλαγε εσένα Παρακαλαγε κ τον άλλον ίδια χρονική περίοδο..
    Δεν άφησε κανέναν δεν διάλεξε κανέναν για να μην πληγωθει το εγώ της ...
    Όταν ήταν ο άλλος μαζί της έστελνε σε εσένα.. Όταν ήταν μαζί σου έστελνε στον άλλον... Ίδια χρονική περίοδο..
    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό ήταν όντως έρωτας? Ακόμη κ σε ταινίες βλέπουμε ο ένας να κυνηγάει τον άλλον να τρέχει να τον προφτασει.. Εδώ εγώ δεν είδα την συγκεκριμένη να τρέχει είδα κάποια κοπέλα που όπως σου λέμε όλοι προσπαθεί να καλύψει κενά που καλύπτονται με το λάθος τρόπο... Και το ότι σε γνώρισε σε δικά της άτομα.. Τις άλλες σχέσεις που ήταν 5 χρόνια δενν τους είχε γνωρίσει? Εγώ είχα σχέση 3 χρόνια κ δεν με γνώρισε πουθενά σημαίνει κάτι? Θέλω να πω πως μπορεί να ήθελε να δείξει πως είναι φυσιολογική ή να καλύψει αυτό με τον παντρεμένο για αυτό σε γνώρισε..που το πιο πιθανό είναι πως ήθελε να καλύψει ολο αυτό με τον παντρεμένο κ έπρεπε να δείξει την καινούργια σχέση της.. Και γιατί διάλεξε εσένα ανεμσα στους άλλους 3?γιατι οι άλλοι 3 απλούστατα δεν θα το ανεχοντουσαν κ δεν ήταν τόσο εύκολα θύματα όταν δεν έχεις γενικά εμπειρίες μπορείς να πιαστείς πολύ πιο εύκολο θύμα από το να ξέρεις πως πάει το κόλπο, Για εμένα προσωπικά τα λόγια είναι του αέρα.. Κοίτα πράξεις.. Είναι άλλο να θες να την βοηθήσεις ως άνθρωπο κ άλλο να νιώθεις πως σου αξίζει..
    Οι άλλες σχέσεις της γνώριζαν τους φίλους της, αλλά όπως έγραψα και παραπάνω είχε συμβεί να την χτυπήσουν και να της φερθούν άσχημα και μπροστά σε φίλους τους οποίους μετά φυσικά δεν ξαναείδε ποτέ από ντροπή. Για αυτό απέφευγε να γνωρίσει άτομα σε φίλους της. Με εμένα όμως το έκανε.

    Σχετικά με αυτό που λες για τους άλλους τρεις δεν ξέρουμε τι θα ανέχονταν. Μπορεί και να την έβρισκαν βάρους ρίχνει κέρατο. Επίσης ούτε σε εμένα ήξερε εκ των προτέρων τι θα ανεψχθβω κα τι όχι. Μπορεί κι εγώ να έφευγα.

    Για τον παντρεμένο είχε μιλήσει στους φίλους της. Δεν χρειαζόταν να καλύψει κάτι. Στην αδελφή της που με γνώρισε δεν ήξερε για τη παντρεμένο. Η άλλη κα ο πατέρας της ξέρανε επειδή είχε πάει η γυναίκα του στο μαγαζί τους τους είχε βρισει

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Έτσι...εαν είναι να λέω και εγώ ότι έχω τραύματα. Και προσπαθώ να τα λύσω.Να πηγαίνω να πηδιεμαι με παντρεμένους, ανύπαντρους να κάθονται οι μαλακες να περιμένουν ποια μέρα θα αποφασίσω να δω τον καθένα ξεχωριστά. Να τους βγάλω και νουμερακια προτεραιότητας.

    Εάν όπως λες η κατάσταση με τον παντρεμένο είναι και μακροχρονια τότε η δική σου "ταλαιπωρημενη" ψυχή ξέχασε να σου πει ότι πηδιέται χρόνια μαζί του επειδή κάνει καλό κρεβάτι και είναι έμπειρος. Και πραγματικά το απολαμβάνει. Για αυτό τραβιέται μαζι του.

    Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ έχω ανασφάλειες και κόμπλεξ. Θα κάνω ψυχοθεραπεία θα τα φτιάξω με δέκα γκόμενους και θα απαιτώ να σέβονται τη κατάσταση μου
    Είσαι λίγο υπερβολική αλλά ναι πάνω κάτω έτσι είναι. Και αν τα δεχτούν οι δέκα γκόμενοι αυτά, γιατί όχι? Απλά δεν είναι ακριβώς η κατάσταση που μου περιγράφεις. Τώρα αν κάνει καλό κρεβάτι ο παντρεμένος, δεν το ξέρω.

    Εσύ όμως δεν νομίζω ότι έχεις δεχθεί βία. Παιδιά, άλλο ε έχω κάποια θέματα, δεν περνάω καλά και έχω πληγωθεί και άλλο τρώω ξύλο δημοσίως από τους άλλους. Έχει διαφορά όσο να πεις

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Επίσης ρε μεντιτεισον τι να πάω να πω στους δικούς μου για αυτήν την κατάσταση? Θα με πάρουν με τις πέτρες οι άνθρωποι και με το δίκιο τους

    Εντιτ. Καλά πρέπει να μου έχει κάνει πολύ πλύση εγκεφάλου η γκόμενα για να την δικαιολογώ ακόμα και τωρα

  9. #84
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Επίσης ρε μεντιτεισον τι να πάω να πω στους δικούς μου για αυτήν την κατάσταση? Θα με πάρουν με τις πέτρες οι άνθρωποι και με το δίκιο τους

    Εντιτ. Καλά πρέπει να μου έχει κάνει πολύ πλύση εγκεφάλου η γκόμενα για να την δικαιολογώ ακόμα και τωρα
    Να πας να τους μιλήσεις. Θα σε βοηθήσουν, το καλο σου θέλουν οι άνθρωποι. Από τη στιγμή που εμας η άποψή μας είναι εσφαλμένη και υπερβολική, αυτοί μπορεί να σε βοηθήσουν.

    Φυσικά και εμείς εδώ γράφουμε λογικά, και όχι συναισθηματικά. Για αυτό είμαστε εδώ,αν ήθελες συναισθηματική οπτική των πραγμάτων θα κρατούσες την άποψη σου. Εσύ λογικά θες μια αντικειμενική αποψη. Εάν πιστεύεις ότι αυτο που θες να κάνεις ειναι να πας να τη παρακαλεσεις να σε έχει σαν παράλληλη σχέση κανε το. Από τη στιγμή που βλέπω ότι τη δικαιολογεις ακόμα και τώρα ,μάλλον έχεις πάρει την απόφαση και θες να ξαναγυρίσεις σε αυτήν.

    Τόλμησε το λοιπόν. Αλλά να έχεις συναίσθηση της κατάστασης και του ρίσκου που παίρνεις.

    Για μενα δεν αξίζει. Πιστευω πως νιώθει χλιαρά για σενα και όλα τα υπόλοιπα είναι κόμπλεξ και ζηλειες που βγάζει.

    Εάν όμως εσύ πιστευεις ότι είναι η βασανισμένη πρωταγωνίστρια και εσύ ο ιππότης που με την επιμονή σου θα τη φέρεις στα νερά σου ...ακολουθησε το.

    Μια ζωή την έχουμε.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Σόνια καλησπέρα. Στον έρωτα πολλές φορές για τον άλλον δεν πρέπει να τσαλακωνουμε και την αξιοπρέπεια μας? Κάποιες φορές λέω, όχι πάντα. Σου παραθέτω ένα παράδειγμα.

    Με αυτήν την κοπέλα ας την πούμε Σούλα τυχαίο όνομα που βγαίναμε όταν είχε πάει ο άλλος σπίτι της μετά οι κάποιο διάσημα εγώ ξαναγύρισα στην άλλη. Την έπιασα και της είπα λοιπόν στη "σουλα" ότι ξέρεις κάτι αυτό κι αυτό, τέλος. Θύμωσε τα πήρε μου φώναξε κτλ. Μετά από λίγο μου έστειλε και μου ζήτησε συγγνωμη

    Σε μια άλλη φάση πάλι από αντίδραση της έστειλα Παλι της άλλης. Να ξαναπροσπαθησουμε και τέτοια. Από αντίδραση το έκανα. Και την δεύτερη φορά με δέχτηκε. Και για να τσεκαρω κάποια πράγματα θυμάμαι της είχα θέσει το θέμα το παραδέχτηκε και μου ξανά ζήτησε. Και με ξαμδεχτηκε πίσω παρόλο που της είπα ότι δεν ξέρω αν έχει λήξει με την άλλη. Και την δεύτερη φορά πάλι εγώ έφυγα γιατί δεν ένιωθα καλά.

    Και τώρα παλι μου λέει και μου στέλνει να τα πούμε όταν λήξει η καραντίνα. Τη "Σούλα την είχα γνωρίσει μέσω μιας φίλης μας κοινής. Και μου είπε ακριβώς αυτό. Ότι σε γουστάρει πάρα πολύ η κοπέλα για αυτό και τα ανέχεται όλα αυτά. Σε άλλες παλιές της σχέσεις δεν είχε αποδεχθεί τίποτα από αυτά.

    Τι θέλω να πω? Ότι πολλές φορές άμα είμαστε ερωτευμένοι γκριζαρουν οι κόκκινες γραμμές μας και γίνονται δυσθώρητα τα όρια μας. Ακόμα και η αξιοπρέπεια κάποιες φορές. Ναι για άλλη κοπέλα δεν θα δεχομουν τόσα. Εκατό τοις εκατό. Για την εν λόγω δέχτηκα. Ίσως να έφταιγε ότι ήταν χειριστικη και μεγαλύτερη σε ηλικία και πιο εμπειρη
    Εδώ διαφωνώ κάθετα αγαπητέ μου. Τα όριά σου σε σημαντικά ζητήματα δεν τα μετακινείς ποτέ μα ποτέ λόγω συναισθήματος. Όχι για το τι θα πει ο κόσμος ή ξέρω κι εγώ τι, αλλά για να είσαι εσύ καλά με τον εαυτό σου και να προστατέψεις την ζωή σου και την προσωπικότητά σου και την υγεία σου. Οι εντελώς απαράδεκτες και άσχημες συμπεριφορές μπορεί να έχουν χίλιες εξηγήσεις, αλλά δεν σημαίνει ότι γίνονται ανεκτές. Στην ζωή σου να μάθεις να μην άγεσαι και φέρεσαι από παρορμήσεις και συναισθήματα όταν πας να μπλεχτείς σε καταστάσεις άκρως επικίνδυνες για εσένα από οποιαδήποτε άποψη και/που αντιβαίνουν κάθε λογική και όριο.
    Με το να προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα μόνο άσχημα αποτελέσματα θα έχεις. Αν υποχωρήσεις σήμερα σε αυτά που λες,αύυριο θα υποχωρήσεις σε κάτι άλλο και πάει λέγοντας. Θα σε πάρει η κατρακύλα - που ήδη σε έχει πάρει και δεν το καταλαβαίνεις. Κάποια όρια δεν θα τα ξεπερνάς γιατί μετά είναι η αρχή του χάους.


    Σε τελική ανάλυση κοίτα και αυτή η κοπέλα που κατάντησε. Γιατί κατάντια και ξεφτίλα είναι όλα αυτά τα σκηνικά που λες. Ένα βασικό όριο που βάζει ο καθένας για τον εαυτό του δεν είναι να μην δέχεται βία; Ένα βασικό όριο δεν είναι να μην χώνεται σε ζευγάρια; Ένα βασικό όριο δεν είναι να μην κάνει παράλληλες σχέσεις; Τόσα χρόνια τι κάνει αυτή η καμμένη που την έχεις και θεά; Παραβιάζει κάθε όριο με φτηνές δικαιολογίες και παίρνει κι άλλους στο λαιμό της και ουσιαστικά μέσα της αισθάνεται σκουπίδι. Ξύπνα σε παρακαλώ!

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Πιστεύω ότι όντως ξεκίνησε η αλλαγή της από το γεγονός ότι ξεκίνησε και μαζί μου, ότι πήγε σε ψυχολόγο, ότι με έβαλε στη ζωή της και με γνώρισε σε αδελφές και φίλους. Αυτά για εκείνη είναι τεράστια βήματα. Γιατί πολύ όλα οι πρώην της της ασκούσαν βία η την κακομεταχειρίζονται ακόμα και μπροστά σε φίλους της. Πχ ξέρω για ξύλο μπροστά σε κόσμο κτλ τα οποία όντως είναι αλήθεια, μου τα είπαν και άλλοι. Επομένως έκανε πολλά βήματα μαζί μου. Ξεκίνησε η αλλαγή και τη είδα. Κι εγώ κι εκείνη? Πίστεψα ότι το μόνο πρόβλημα είναι να ολοκληρωθεί αυτή η αλλαγη

    Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως αναλώνεται μια κοπέλα σε τέτοιες σχεσεις αρρωστημένες. Που την χτυπούσαν, που εμπλέκει με αλκοολικούς, που εμπλέκει με τζογαδόρους , άλλη φάση αυτή, που της έτρωγαν λεφτά κιόλας και πόσα αρκετά μεγάλα για την οικονομική της κατάσταση.
    ΜΑ που είδες την αλλαγή; Και τους πρώην τους έβαλε στην ζωή της και τους παρουσίαζε σε φίλους κι ας ήταν προβληματικοί. Το ότι εσύ δεν την χτυπάς έχει να κάνει με εσένα, όχι με το ότι σε παρουσίασε κάπου. Το ότι άρχισε να βλέπει ψυχολόγο είναι μία κάποια πρόοδος για εκείνη, αλλά όχι για την σχέση σας.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Λογικές οι σκέψεις σου και της έχω κάνει κι εγώ. Θα σου πω όμως ποιο είναι το θέμα. Εσείς όλοι προσεγγίζετε το θέμα λογικά. Δεν τρέφετε αισθήματα για αυτήν την κοπέλα. Εύκολα βάζετε στη θέση του πάθους το επιχείρημα. Και καλά κάνετε? Δεν μπορείτε να κάνετε αλλιώς. Όταν είσαι μέσα όμως στο χορό, τα πράγματα είναι αλλιώς.

    Σου δίνω ένα παράδειγμα από την προσωπική μου εμπειρία? Έχω μια φίλη από το πανεπιστήμιο που έκανε μεταπτυχιακό στη Δανία. Εκεί τα έφτιαξε με έναν Έλληνα που ζούσε εκεί. Είχε προβλήματα στη σχέση της γιατί αυτός είχε θέμα με το αλκοόλ σοβαρό από τα 15 του με νοσηλεία σε ίδρυμα κτλ. Είχε και ψυχολογικά γιατί πάλι στα 15 σκοτώθηκε σε τροχαίο ο πατέρας του και ένα μήνα μετά η μάνα του σπιτωσε ένα γκόμενο. Αυτός έτρεχε στους ψυχιάτρους πολύ καιρό και έπρεπε ενώ είχε καταφέρει να περιορίσει το θέμα με το αλκοόλ. Όταν τα φτιάξανε με την κοπέλα, άρχισε να της φέρεται άσχημα, απόψε τον ψυχίατρο και της είχε κάνει τη ζωή πατίνι. Μετά από λίγο ξανάρχισε και το αλκοόλ. Πριν καν χρόνο η κοπέλα γύρισε Ελλάδα μόνιμα. Εκείνος οπότε ερχόταν της έστελνε. Θυμάμαι είχε φάει πολύ μεγάλο κόλλημα μαζί του και δεν το έχει λήξει εντελώς μέχρι και τώρα. Όταν πρωτογυρισε θυμάμαι να έχω πάει σπίτι της και πάλι να είναι χάλια και να επιμένει σε αυτόν. Εγώ φυσικά της είπα να το λήξει. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μόλις έφυγα από το σπίτι της, σκέφτηκα καλα βλαμμένη είναι αυτή κάθεται και χαραμιζεται με αυτόν. Και μετά από λίγο μάλωσα εντός εισαγωγική τον αευατο μου γιατί κατάλαβα ακριβώς αυτό. Εγώ δεν είχα δει πλαν ποτέ μπροστά μου τον άλλο, επομένως δεν ήμουν σε θέση να έχω αισθήματα για αυτόν. Η φίλη μου όμως είχε. Και δεν μπορείς εύκολα να βάλεις λογική στο συναίσθημα. Εκείνη μόνο ήξερε πως ένιωθε όταν τον έβλεπε, τα τον σκεφτόταν, όταν της έλειπε. Εγώ δεν μπορούσα όλα αυτά να τα δω. Εξέταζαν ψυχρά το θέμα και έλεγχοι ληξ το. Αλλά ήμουν απ' έξω. Δεν μπορούσα με άλλα λόγια να το βιωσω
    Εξακολουθείς να δικαιολογείς αρρωστημένες καταστάσεις βάζοντας μπροστά το συναίσθημα.
    Για αυτό και κάπου στις πρώτες σελίδες σου είπαμε να πας να δεις εσύ ψυχολόγο.
    Είναι τόσο μεγάλες οι συναισθηματικές σου ελλείψεις και η χαμηλή αυτοεκτίμησή σου που αλλοιώνεις τα όρια και την πραγματικότητα.
    Σε λίγο θα μας δικαιολογήσεις και κάνα φόνο γιατί ήταν φόνος πάθους, άρα εμείς σαν απέξω δεν καταλαβαίνουμε πως αισθανόταν ο δολοφόνος και θα μας πεις να μην βοηθάμε θύματα χειρισμών και βίας γιατί ερωτευτήκανε και δεν χρήζουν βοήθειας να ξεκολλήσουν.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Γεια σου Μαριλου και ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Ο παντρεμένος εξ αρχής της είχε πει ότι είναι σε διάσταση. Της το είχε πει επίσης ότι δε σκέφτεται το διαζύγιο για κάποιους λόγους παιδιών κυρίως. Επομένως δεν θέλει εκείνη να διαλύσει μια οικογένεια εφόσον το ζευγάρι είναι σε διάσταση.

    Επίσης μπορεί να μην έγινε σαφές στο σχόλιο μου, αλλά δεν είναι εκείνος δικηγόρος αλλά η μαμά της. Και απλά αυτός ο τύπος μαζί με άλλους έχουν πάει σε αυτήν , άσχετα με το ζήτημα με την δικιά μου,για διεκδίκηση δεδουοεθμενων απόζημιωσης από τον πρώην εργοδότη τους που έκλεισε. Συγχωρώ με αν το λέω λάθος, δεν ξέρω τη νομική ορολογία.

    Εκείνος είναι απλά υπάλληλος σε ρουχαδικο. Καμία σχέση με νομική. Ούτε της δίνει λεφτά. Το πρώτο που σκέφτηκα όταν άκουσα για αυτήν την περίπτωση είναι ότι έλα ο παντρεμένος της τα σκάει,αλλά δεν είναι έτσι. Μάλιστα, η ίδια του έχει δανείσει κιόλας λεφτά και μάλιστα νομίζω ήταν και αγύριστα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

    Τώρα εκεί που ρωτάς αν αλλάζει ένας τέτοιος χαρακτήρας είναι μεγάλο θέμα. Πιστεύω ότι όντως ξεκίνησε η αλλαγή της από το γεγονός ότι ξεκίνησε και μαζί μου, ότι πήγε σε ψυχολόγο, ότι με έβαλε στη ζωή της και με γνώρισε σε αδελφές και φίλους. Αυτά για εκείνη είναι τεράστια βήματα. Γιατί πολύ όλα οι πρώην της της ασκούσαν βία η την κακομεταχειρίζονται ακόμα και μπροστά σε φίλους της. Πχ ξέρω για ξύλο μπροστά σε κόσμο κτλ τα οποία όντως είναι αλήθεια, μου τα είπαν και άλλοι. Επομένως έκανε πολλά βήματα μαζί μου. Ξεκίνησε η αλλαγή και τη είδα. Κι εγώ κι εκείνη? Πίστεψα ότι το μόνο πρόβλημα είναι να ολοκληρωθεί αυτή η αλλαγη

    Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως αναλώνεται μια κοπέλα σε τέτοιες σχεσεις αρρωστημένες. Που την χτυπούσαν, που εμπλέκει με αλκοολικούς, που εμπλέκει με τζογαδόρους , άλλη φάση αυτή, που της έτρωγαν λεφτά κιόλας και πόσα αρκετά μεγάλα για την οικονομική της κατάσταση.
    Ειλικρινα διαβάζω και ξαναδιαβαζω τις απαντησεις σου και προσπαθω να δωσω μια λογικη δικαιολογια σε ολο αυτον τον παραλογισμο που σε κανει να μην βλεπεις στην κυριολεξια μπροστα σου.

    Ειναι δυνατον να την δικαιολογεις οτι κοιμαται με τον παντρεμενο αλλα δεν θελει να τον χωρισει?Γιατι ειναι τοτε μαζι του ?Μονο για το πηδημα?Και ετσι να ειναι παλι, εσυ θες μια γυναικα που μενει σε μια σχεση μονο και μονο γι αυτο?

    Τωρα οκ μπορει να παρανοησα ως προς το επαγγελμα αλλα το εκανες ακομα χειροτερο ...τον χαρτζιλικονει κιολας δηλαδη?
    Ποιον χαρτζιλικονει τον ανθρωπο που την εχει μονο για το κρεβατι?Ξερεις φανταζομαι πως λεγεται αυτο....
    Και ξερεις τι ειδους γυναικες το κανουν ελαφρα την καρδια ,και εσυ συνεχιζεις να την βλεπεις ανταξια σου και οτι μπορειται να φτιαξετε κατι ομορφο μαζι...

    Παρ ολα αυτα δηλαδη εσυ θεωρεις αλλαγη σε ενα ανθρωπο οτι ειναι μαζι σου ενω ειναι και με ενα παντρεμενο και να σου πω και κατι...Μπορει να ειναι ή να ηταν και με αλλους και εσυ να μην εχεις παρει χαμπαρι ...
    Το γεγονος οτι πηγε σε ψυχολογο τι λεει δηλαδη ,οτι αλλαξε?
    Βλεπεις εσυ καμια αλλαγη?Ασε γιατι την δικαιολογια οτι παει καποιος σε ψυχολογο και τον εχει βοηθησει την εχω δει και την εχω διαπιστωσει με τα ματια μου ,κατα ποσο βοηθαει ενας ψυχολογος ανθρωπους που εχουν μαθει να λειτουργουν ετσι στην ζωη τους .
    Εγω βλεπω μια κοπελα που αρεσκεται στο να μειώνει την αξιοπρέπεια της ...Δεχοταν ξυλοδαρμους ,εμπλεκε με οτι κατακαθι κυκλοφορουσε ,μπαινει αναμεσα σε οικογενειες με παιδια που για εμενα αυτο ειναι το πιο ανηθικο πραγμα που μπορει να κανεις ενας ανθρωπος ,και το πιο εξοφρενικο εχει βρει ενα θυμα ,εσενα (με συνχωρεις αλλα ετσι σε βλεπω)που το εκμεταλευεται στο επαρκω για να ειναι μονο εκεινη καλα και κανενας αλλος.

    Θυμα μεγάλης και αρρωστημενης εκμεταλευσης εισαι και μακαρι να ειχες δυο φιλους κοντα σου να σου δωσουν μια στην κυριολεξια να σε ταρακουνησουν μπας και παρει στροφες το μυαλο σου και δεις την πραγματικοτητα...

    Γιατι να σου πω και κατι ,εγω δεν νομιζω οτι εισαι ερωτευμενος μαζι της ή δεν ξερεις πραγματικα τι παει να πει ερωτας ...Ειναι δυνατον να δεχεσαι τον ανθρωπο σου να τον αγγιζει αλλος και μαλιστα εν γνωση σου?Ειστε δεν ειστε μαζι...Ειπες σε ενα σημειο οτι ειχε φασοθει και μετα συναντηθηκατε και στο ειπε κιολας..
    Ειμαστε με τα καλα μας ?Θα δεχτω εγω ενα τετοιο ανθρωπο να ειναι κοντα μου και να τον παρηγορω κιολας?
    Αυτο πραγματικα μου κανει πολυ άρρωστο ...Να ξερω οτι ο ανθρωπος μου ειναι με καποιον αλλον και πηδιεται και εγω να ειμαι άνετη?
    Να ριχνω το φτιξιμο στον αλλον και οχι στο δικο μου που πεφτει τοσο χαμηλα?Τι να περιμενεις μετα απο τετοιους χαρακτηρες ...
    Αυτο απο μονο του ειναι τρελλα με συγχωρεις παρα πολυ ...
    Κανενας νοημων ανθρωπος θα μπορουσε οχι να εχει σχεση με μια τετοια κοπελα, που πισω απο τα ψυχολογικα της κανει τερατα ,καταπατωντας καθε ηθικη αξια που υπαρχει μονο και μονο για να ειναι αυτη καλα .αλλα να την εχει και στην ζωη του ...

    Αν θες να το παιξεις σωτήρας ανοιξε τα ματια σου και πηγαινε να την ρωτησεις ευθεως αν θελει πρωτα η ιδια να σωσει τον ευατο της απο αυτη την καταντια και μετα αποφασισε ..
    Σε πληροφορω ομως οτι τετοιοι ανθρωποι πολυ δυσκολα μπορουν να φτιαξουν κατι ομορφο και αξιοπρπες στη ζωη τους ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Οι άλλες σχέσεις της γνώριζαν τους φίλους της, αλλά όπως έγραψα και παραπάνω είχε συμβεί να την χτυπήσουν και να της φερθούν άσχημα και μπροστά σε φίλους τους οποίους μετά φυσικά δεν ξαναείδε ποτέ από ντροπή. Για αυτό απέφευγε να γνωρίσει άτομα σε φίλους της. Με εμένα όμως το έκανε.

    Σχετικά με αυτό που λες για τους άλλους τρεις δεν ξέρουμε τι θα ανέχονταν. Μπορεί και να την έβρισκαν βάρους ρίχνει κέρατο. Επίσης ούτε σε εμένα ήξερε εκ των προτέρων τι θα ανεψχθβω κα τι όχι. Μπορεί κι εγώ να έφευγα.

    Για τον παντρεμένο είχε μιλήσει στους φίλους της. Δεν χρειαζόταν να καλύψει κάτι. Στην αδελφή της που με γνώρισε δεν ήξερε για τη παντρεμένο. Η άλλη κα ο πατέρας της ξέρανε επειδή είχε πάει η γυναίκα του στο μαγαζί τους τους είχε βρισει
    Οπότε δεν γνώρισε εσενα μόνο.... Δεν έκανε βήμα το έκανε και με τους άλλους απλα από ντροπή το σταμάτησε κ λογικό...
    Για τον παντρεμένο ξέρουν όλοι εκτός από την αδερφή? Κ δεν χρειάζεται να σε καλύψει μόνο στην αδερφή.. Ήθελε να δείξει την καινούργια σχέση της σε όλους.. Ίσως κ από ντροπή για το τι όνομα θα της βγαζαν ας πούμε...
    Πιο πάνω διάβασα κ αυτό που είπες με την φίλη σου.. Η φίλη σου έμενε σε μια κατάσταση όπου λογικά δεν πέρναγε καλά αλλά ήταν κολλημένη κανένα συναίσθημα δεν υπήρχε απλά είχε πρόβλημα κ αυτή... Όταν κάποιος σε βασανίζει κ. Μένεις απλά έχεις πρόβλημα
    Τα πράγματα είναι απλά η ο άλλος κάνει ριζικές αλλαγές για καλύτερη ζωή η ζει μέσα στην κόλαση.. Δεν μου απάντησες που είναι ο έρωτας τις κοπέλας για εσένα?
    Αλλαγή είναι να σε γνωρίσει σε φίλους? Αφού είχε γνωρίσει κ τους άλλους
    Αν την χτύπαγες κ εσύ φυσικά θα σε έκρυβε..επισης αν έφευγες εσύ θα πήγαινε αλλού εννοείται ότι δεν ήξερε τι θα έκανες... Τύφλα πήγαινε κ ότι κάτσει..
    Και δεν είναι αλλαγή το ότι σε έβαλε στη ζωή της όλοι βάζουμε ανθρώπους στις ζωές μας αλλά συμπεριφερομαστε το ίδιο σκατα απλά σε διαφορετικούς ανθρώπους .
    Το μόνο θετικό είναι ο ψυχολόγος που πήγε κ αυτό ίσως γιατι ξέρει ότι κάτι πάει στραβά η για να δικαιολόγησει κ την ζωή της
    Εκεί που θέλω να σταθώ είναι πως νομίζω πως έχεις διαφορά θέματα κ εσύ αλλά δεν μπορείς να το καταλάβεις κ αυτό είναι το χειρότερο...
    Κοιτάς την καμπούρα της κοπέλας αλλά όχι την δική σου...
    Η κοπέλα αν ήταν ερωτευμένη θα ήταν μαζί σου κ μόνο εξ αρχής... Τα μικρα βήματα που τα βλέπεις εσύ σαν αλλαγή αλλά ουσιαστικά δεν είναι γιατί τα έκανε με όλους είναι ανασφάλεια για να μην μείνει μόνη της
    Επίσης όλα τα μέλη εδώ έχουμε πει ακριβώς τα ίδια δηλαδή κατά περίεργο λόγο συμφωνούμε όλοι οι αγνώστοι μαζί που ακόμα κ ενα θέμα που ανέπτυξαν εγώ για την βία μέχρι κ εκεί υπήρχε ένταση κ κάτι σνα διαφωνία... Εδώ όλοι συμφωνούμε
    Δεν θέλουμε να σου αλλάξουμε γνώμη αλλά να δεις πως μέσα σου κάτι σου λείπει
    Το συναίσθημα είναι ωραίο όταν ο άλλος σου βγάζει κάτι θετικό με αξίες με αγάπη αληθινή κ έρωτα είναι κρίμα να υπάρχουν κοπέλες σαν αυτή που φαίρεται έτσι κ πιο κρίμα είναι να υπάρχουν αγόρια σαν εσένα που ανέχονται τέτοιες υποτιμιτηκες καταστάσεις...

  15. #90
    Εγώ εχοντας διαβάσει μονο το πρωτο σου ποστ εχω να πω τα εξης.

    Λες σε καποιο σημείο, ότι ήσουν με αυτή τη κοπελα επειδή δεν υπάρχουν αλλες επιλογες.
    Στη θεση της, ετσι και καταλάβαινα ότι εισαι μαζί μου από ελλειψη επιλογών και οχι επειδή θελεις με τα 1000, θα την εκανα με ελαφρά.

    Λες επισης οτι της ειπες ψεματα οτι ειχες σχεσεις.
    Επισης στη θεση της θα ετρεχα. Συνήθως αν μας λεει καποιος παραμύθια σε εναν τομέα αρχιζουμε να σκεφτομαστε οτι λεει ψεματα και για αλλα θεματα.

    Λες οτι της δημιουργουσες ανασφάλειες με τα λαικ που πατουσες σε αλλες. Εξαρταται. Αν ψαχνοσουν , να δεις και τι αλλο παιζει εκτος απο αυτη και αν εχεις ελπίδες, εισαι πολύ φαουλ.

    Εψαχνες κινητα...
    Μιλουσες με φιλη της πισω αποτη πλατη της...

    Απαράδεκτη η κοπελα δεν λεω. Εξισου απαραδεκτη η δικη σου συμπεριφορα. Μην ανεχεσαι συμπεριφορες που σε κανουν να νιωθεις σκατά και μαθε να φερεσαι σπαθί στο εξης. Εσυ να εισαι κυριος. Αν ειναι αυτή φαουλ, το συζητατε μια δυο φορες ήρεμα, αν δεν αλλαξει , φευγεις.

    Σορυ αν αυτα που λεω εχουν ειπωθει πιο πανω, δεν τα διαβασα ολα :)

Page 6 of 18 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 16:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •