Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 266
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Καλά τα γράφεις, το κέρατο δε δικαιολογείται. Και αν εκείνη ήταν σωστή απέναντί σου, θα έπρεπε να σου πει να τελειώνετε και να μην κάνει πισωγυρίσματα, Yugi. Και ούτε εσύ θα έπρεπε να αμφιταλαντεύεσαι για κάτι τόσο προφανές. Το ότι σου μίλησε ανοικτά για τον άλλον (όταν τη στρίμωξες) δεν αναιρεί το ότι σε κεράτωσε. Βλέπω ότι για τους άλλους γράφεις δυναμικά, έχεις την αποφασιστικότητα μέσα σου, το βλέπεις λογικά και όχι με συναίσθημα και άλλα τέτοια που έλεγες πιο πάνω. Έχεις τετράγωνη λογική και δεν είσαι μαλθακός τελικά.Ευτυχώς, γιατί νόμιζα ότι μας τρολλάρεις. Εφάρμοσέ τα πάνω σου, αυτά που τόσο αυστηρά έγραψες στη Meditation. Το έχεις, πιστεύω σ’εσένα!
    δεν τον κερατωσε μονο με περιστασιακο και επιδερμικο τροπο, την ειδε να παρακαλαει τον αλλον, του το εθεσε σαν δεδομενο οτι θα συνεχισει να τον κερατωνει αν εκεινος επιλεξει να μεινει.
    δλδ, ποση περισσοτερη απορριψη να νοιωσει κανεις και να καθεται;;

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν τον κερατωσε μονο με περιστασιακο και επιδερμικο τροπο, την ειδε να παρακαλαει τον αλλον, του το εθεσε σαν δεδομενο οτι θα συνεχισει να τον κερατωνει αν εκεινος επιλεξει να μεινει.
    δλδ, ποση περισσοτερη απορριψη να νοιωσει κανεις και να καθεται;;
    Πραγματικά. Δεν είναι και λίγο αδικία για τις τόσες αξιόλογες κοπέλες που κυκλοφορούν μόνες εκεί έξω, το ότι πολλοί άντρες κολλάνε με κάτι τέτοιες ξεπεταγμένες που τους παίζουν μια κρύο μια ζέστη, τους τα φοράνε, τους λένε ψέματα, κτλ; Και οι άντρες, ιδιαίτερα οι μικροί σε ηλικία, κολλάνε γιατί τελικά αυτό που τους αρέσει περισσότερο είναι η εξωτερική εμφάνιση. Για χάρη της εξωτερικής εμφάνισης συγχωρούν απίστευτα πράγματα. Ας είναι. Η κάθε ηλικία έχει τα δικά της.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Πραγματικά. Δεν είναι και λίγο αδικία για τις τόσες αξιόλογες κοπέλες που κυκλοφορούν μόνες εκεί έξω, το ότι πολλοί άντρες κολλάνε με κάτι τέτοιες ξεπεταγμένες που τους παίζουν μια κρύο μια ζέστη, τους τα φοράνε, τους λένε ψέματα, κτλ; Και οι άντρες, ιδιαίτερα οι μικροί σε ηλικία, κολλάνε γιατί τελικά αυτό που τους αρέσει περισσότερο είναι η εξωτερική εμφάνιση. Για χάρη της εξωτερικής εμφάνισης συγχωρούν απίστευτα πράγματα. Ας είναι. Η κάθε ηλικία έχει τα δικά της.
    Κολλανε γιατι δεν εχουν αλλες επιλογες οχι λογω εξωτερικης εμφανισης.Πρωτον δεν μας ειπε πουθενα ο θεματοθετης οτι ειναι ιδιαιτερα ομορφη αυτη που τον βασανιζει και δευτερον αν ειχε καποια νορμαλ επιλογη σιγουρα θα παραταγε αυτην την σκυλα και θα ζουσε μια χαρα.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Κολλανε γιατι δεν εχουν αλλες επιλογες οχι λογω εξωτερικης εμφανισης.Πρωτον δεν μας ειπε πουθενα ο θεματοθετης οτι ειναι ιδιαιτερα ομορφη αυτη που τον βασανιζει και δευτερον αν ειχε καποια νορμαλ επιλογη σιγουρα θα παραταγε αυτην την σκυλα και θα ζουσε μια χαρα.
    Είχε και άλλες επιλογές, αλλά δεν του άρεσαν τόσο. Εμφανισιακά φαντάζομαι, εκτός κι αν με διαψεύσει ο θεματοθέτης.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Είχε και άλλες επιλογές, αλλά δεν του άρεσαν τόσο. Εμφανισιακά φαντάζομαι, εκτός κι αν με διαψεύσει ο θεματοθέτης.
    μπα δεν ηταν εμφανισακο το προβλημα,ας τοποθετηθει και ο ιδιος.Αλλα συνηθως οι περισσοτεροι αντρες που ανεχονται τετοιες καταστασεις,το κανουν γιατι η μοναξια μετα ειναι παρα πολυ πιθανη και οι επιλογες ειναι λιγες

  6. #171
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την εμφανησει αλλά σαν το παράδειγμα του σαδιστη με την μαζόχα. Δεν αποτελούν ωραίο ζευγάρι αλλά τα ψυχολογικά τους δένουν. Μόλις ο ένας απ τους δύο ανέβει επίπεδο θα κάνει καλύτερες επιλογες

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ο θεματοθέτης γράφει ξεκάθαρα ότι οι άλλες δεν του άρεσαν τόσο όσο η λεγάμενη. Τι δεν του άρεσε, ο εσωτερικός τους κόσμος; Προτίμησε την τωρινή γιατί έχει καλύτερο εσωτερικό κόσμο από τις άλλες; Δε νομίζω. Η τωρινή δε μου φαίνεται κανένας άγγελος. Άρα τι μένει; Η εξωτερική εμφάνιση. Δεν είναι και πυρηνική φυσική, ρε παιδιά.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,401
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ο θεματοθέτης γράφει ξεκάθαρα ότι οι άλλες δεν του άρεσαν τόσο όσο η λεγάμενη. Τι δεν του άρεσε, ο εσωτερικός τους κόσμος; Προτίμησε την τωρινή γιατί έχει καλύτερο εσωτερικό κόσμο από τις άλλες; Δε νομίζω. Η τωρινή δε μου φαίνεται κανένας άγγελος. Άρα τι μένει; Η εξωτερική εμφάνιση. Δεν είναι και πυρηνική φυσική, ρε παιδιά.
    Νομίζω κάνεις λάθος εδώ ,δεν παίζει κανένα ρόλο η εμφανιση..
    Η ψυχολογική της κατάσταση είναι αυτή που τον τραβάει στην όλη υπόθεση ..
    Το είπε και το δειχνεουν οι πράξεις του από την αρχή,να την βοηθήσει θέλει ,να την κάνει να ξεχάσει όλα αυτά ..
    Έχει δει τον ευατο του σωτήρα ...Αν ήταν μόνο η εμφάνιση που τον τραβούσε όταν είχε ανακαλύψει όλη αυτή την παραβατική και χειριστικη συμπεριφορά που του ασκεί θα είχε φύγει με χίλια ..

    Αλλού βασίζεται αυτή η σχέση και σίγουρα δεν είναι μόνο η εμφάνιση ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ο θεματοθέτης γράφει ξεκάθαρα ότι οι άλλες δεν του άρεσαν τόσο όσο η λεγάμενη. Τι δεν του άρεσε, ο εσωτερικός τους κόσμος; Προτίμησε την τωρινή γιατί έχει καλύτερο εσωτερικό κόσμο από τις άλλες; Δε νομίζω. Η τωρινή δε μου φαίνεται κανένας άγγελος. Άρα τι μένει; Η εξωτερική εμφάνιση. Δεν είναι και πυρηνική φυσική, ρε παιδιά.
    Επειδη μιλησα pm με το παιδι,οι αλλες περιπτωσεις που του ετυχαν ηταν πολυ πιο κουλες με πολυ μεγαλυτερη παρανοια.Οποτε δεν ηταν εμφανισιακο το θεμα.Κανει πισωγυρισματα με την τωρινη ψυχασθενη επειδη δεν εχει αλλη επιλογη,σε κανεναν ανθρωπο δεν αρεσει να βασανιζεται,αν εβρισκε κατι καλυτερο θα εφευγε τρεχοντας οσο μητερα τερεζα και αν ειναι

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά και συγγνώμη που έλειψα τόσο πολύ. Απ' ότι βλέπω υπάρχει ένα θέμα με την εμφάνιση της κοπέλας. Έχει δίκιο ο fuego. Η κοπέλα εξωτερικά κινείται προς το καλό. Είναι μια όμορφη κοπέλα η οποία όμως θα μπορούσε να περάσει και απαρατήρητη. Δεν είναι δηλαδή κάτι εντυπωσιακό η η ομορφότερη κοπέλα που έχω δει ποτέ στη ζωή μου.

    Αναρωτιεστε γιατί κόλλησα. Γιατί πολύ απλά σαν άντρα δε με ενδιέφερε μόνο η εξωτερική εμφάνιση. Έπαιζε ρόλο, δεν λέω, αλλά και πάλι δεν ήταν μόνο αυτό. Ήταν το χιούμορ της, η προσωπικότητα της, ο τρόπος που μιλούσε και άλλα. Εμφανισιακά ξαναλέω είναι απλά μια όμορφη κοπέλα. Αλλά δεν φτάνει μόνο αυτό για να ερωτευτείς. Δεν κόλλησα μόνο από αυτό.

    Κάποιοι λέτε επίσης ότι δεν είχα εναλλακτικές. Υπήρξε όπως έγραψα στο αρχικό μου ποστ και μια άλλη κοπέλα. Αλλά δεν μου βγήκε μαζί της. Πρώτον επειδή ήταν πιο μέτρια εμφανισιακά και δεύτερον επειδή από άποψη προσωπικότητας δεν συγκρίνονται μεταξύ υους

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Πραγματικά. Δεν είναι και λίγο αδικία για τις τόσες αξιόλογες κοπέλες που κυκλοφορούν μόνες εκεί έξω, το ότι πολλοί άντρες κολλάνε με κάτι τέτοιες ξεπεταγμένες που τους παίζουν μια κρύο μια ζέστη, τους τα φοράνε, τους λένε ψέματα, κτλ; Και οι άντρες, ιδιαίτερα οι μικροί σε ηλικία, κολλάνε γιατί τελικά αυτό που τους αρέσει περισσότερο είναι η εξωτερική εμφάνιση. Για χάρη της εξωτερικής εμφάνισης συγχωρούν απίστευτα πράγματα. Ας είναι. Η κάθε ηλικία έχει τα δικά της.
    Δεν ισχύει χάος. Όπως έγραψα και στο αραπανω ποστ μου δεν ήταν μόνο η εξωτερική εμφάνιση. Και δεν κολλάνε οι άντρες μόνο για αυτά που λες. Επίσης από δική μου εμπειρία βλέπω ότι οι αξιόλογες κοπέλες δεν είναι και τόσο πολλές. Τουλάχιστον μπορεί να μην υπάρχουν στον κύκλο μου

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ο θεματοθέτης γράφει ξεκάθαρα ότι οι άλλες δεν του άρεσαν τόσο όσο η λεγάμενη. Τι δεν του άρεσε, ο εσωτερικός τους κόσμος; Προτίμησε την τωρινή γιατί έχει καλύτερο εσωτερικό κόσμο από τις άλλες; Δε νομίζω. Η τωρινή δε μου φαίνεται κανένας άγγελος. Άρα τι μένει; Η εξωτερική εμφάνιση. Δεν είναι και πυρηνική φυσική, ρε παιδιά.
    Οι άνθρωποι δεν ερωτεύονται μόνο λόγω της εξωτερικής εμφάνισης. Είναι απαραίτητο να είναι καλός ο άλλος ως προς αυτό, αλλά ποτέ δεν κοίταξα μόνο μοντέλα. Η άλλη όπως λες δεν το είχε οσν αφορά την προσωπικότητα. Μπορεί να μην δεναμε η να μην ταιριάζαμε. Αλλά δεν...

    Επίσης και η άλλη κουβαλάτε πολλά ψυχολογικά. Πολλά όμως. Δεν τα έγραψα γιατί δεν χρειαζόταν για το θέμα. Αν θέλετε ανοίγω και άλλο θέμα. Ενδεικτικά θα πω ότι με την άλλη είχαμε ανταλλάξει μονο μερικά φιλία και το είχε δέσει σχοινί κορδόνι ότι θα παντρευτούμε και θα κάνουμε παιδιά. Όντως. Και όταν της είπα τέλος επειδή ξαναγύρισα στην άλληζ η αντίδραση της επίσης μαρτυρούσε πολλά ψυχολογικα

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Νομίζω κάνεις λάθος εδώ ,δεν παίζει κανένα ρόλο η εμφανιση..
    Η ψυχολογική της κατάσταση είναι αυτή που τον τραβάει στην όλη υπόθεση ..
    Το είπε και το δειχνεουν οι πράξεις του από την αρχή,να την βοηθήσει θέλει ,να την κάνει να ξεχάσει όλα αυτά ..
    Έχει δει τον ευατο του σωτήρα ...Αν ήταν μόνο η εμφάνιση που τον τραβούσε όταν είχε ανακαλύψει όλη αυτή την παραβατική και χειριστικη συμπεριφορά που του ασκεί θα είχε φύγει με χίλια ..

    Αλλού βασίζεται αυτή η σχέση και σίγουρα δεν είναι μόνο η εμφάνιση ..
    Συμφωνώ με Μαριλου. Ίσως την έχω δει σωτήρας με αυτήν την κοπέλα και ότι θα καταφέρω το ακατόρθωτο, να την κάνω να ξεπεράσει τα προβλήματα της και να προχωρήσει. Και αυτό μάλλον ήταν ένα λάθος μου. Ίσως εχωαυτο το σύνδρομο του Σωτήρα όπως είπα παραπάνω καποιος

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Δηλαδή βρίσκεις την προσωπικότητά της ερωτεύσιμη. Και σου βγάζει και χιούμορ ανάμεσα στα κλάματα, τσακωμούς και δράματα. Εντάξει, τι να πω. Μάλλον δεν έχεις γνωρίσει ένα νορμάλ άτομο μέχρι τώρα για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης. Κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Υπομονή.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ειτε ειναι η εμφανιση, ειτε ειναι η προσωπικοτητα, ειτε και τα δυο μαζι, αυτα ισχυουν για να σε ελξει καποιος.
    απο την στιγμη που εμφανιζει ΤΟΣΟ προβληματικες συμπεριφορες προς την σχεση την ιδια, προς εσενα, οχι απλα προς τον εαυτο του, τοτε το προβλημα το εχεις εσυ, αν καθεσαι και τον καμαρωνεις. ποσο δε μαλλον να του ζητας να μεινεις ασχετως συνθηκων (πχ σαν τριτος στην σχεση της με τον παντρεμενο).
    επομενως, ασε τα προβληματα της να τα λυσει με τον ψυχ της, και λυσε εσυ τα δικα σου, γιατι θα ζησεις μεγαλη ταλαιπωρια και στο μελλον, αν ασχολεισαι με γυναικες που σε εχουν σαν καβαντζα κι οχι σαν προτεραιτητα.
    Last edited by Remedy; 21-12-2020 at 09:15.

Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 16:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •