Μπερδεμένη κατάσταση, την πλήγωσα, την θέλω ακομα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 266
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Δεν μας λες κάτι περίεργο. Είσαι η κλασική περίπτωση ανθρώπου που κόλλησε με κάποιον άνθρωπο μη διαθέσιμο. Την θες και κολλάς μαζί της επειδή σε φτύνει. Θες να ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια και να παλέψεις για να τη κερδίσεις. Και αυτό σου ανεβάζει την αδρεναλίνη. Πόσοι άνθρωποι κόλλησαν με κάποιον που τους έφτυνε;

    Αυτός που μας φτύνει μοιάζει άπιαστος, μοιάζει ακριβός και τον θέλουμε γιατί δεν τον έχουμε ολοκληρωτικά. Δεν.ειναι κάτι νέο. Έχει γίνει κλισέ.

    Δεν τη πληγώσες όπως λες. Δεν νομίζω ότι μπορείς να τη πληγώσεις ουσιαστικά. Γιατί είναι αλλού η κοπέλα. Σε κάποιον που και αυτός τη φτύνει. Όπως φτύνει αυτή εσένα.

    Αφηστε τα φτυσιματα και τις ρομαντικές ταινίες. Συμφωνώ με αυτο που σου είπαν ότι σε βλεπει ως το καλο παιδι, το διαθέσιμο, που δεν της χαλάει χατήρι. Αλλά δεν σε θέλει πραγματικά.

    Άσε την αυτή. Και βρες κάποια που θα σε βλέπει ως τον άντρα των ονείρων της και όχι σαν παρηγορήτρα ή στη καλύτερη σαν τη χλιαρη καβατζα για να περνάει το χρόνο της.
    Εξαρτάται τι εννοείς φτύσιμο. Αφού είχαμε ξεκινήσει με την κοπέλα, πως με έφτυνε? Αφού κάθε φορά όταν την έγραφα εγώ, πως με έφτυνε? Αφού κάθε φορά που μου έλεγε η ίδια να χωρίσουμε και της έλεγα ενταξει, σε μερικές ώρες γυρνάτε, πως με έφτυνε? Νομίζω δεν είναι ακριβώς το φτύσιμο. Πες ότι οι τη είδα σωτήρας καί θέλω να δώσω μια κοπέλα. Οκ πες ότι μου ανέβασε την αδρεναλίνη και σίγουρα θα ανέβει και ο εγωισμός μου γνωρίζοντας ότι μια κοπέλα με τέτοια προβλήματα, κατάφερε να τα ξεπεράσει εξαιτίας μου. Οκ πες ότι μια κοπέλα που την κυνηγάνε τόσοι, θα με εξιταρει η και με εξιταρε να διαλέξει εμένα. Αλλά και πάλι φτύσιμο δεν νομίζω ότι παίζει. Στο λέω κιόλας επειδή ξέρω τον εαυτό μου. Στις άλλες κοπέλες που με απέρριπταν δεν κολλάω. Το αντίθετο, έλεγε δεν με γουστάρει, δεν επιμένω. Απλά πράγματα. Ούτε να την κυνηγήσω ούτε τίποτα.

    Με την συγκεκριμένη όμως ήταν αλλιώς. Με γουστάρε. Και για εμένα έφτασε σε δύσκολα για εκείνην επίπεδα. Δεν το λέω εγώ, η ίδια το είπε. Για αυτό και είμαι εδώ. Η μάλλον ΚΑΙ για αυτο

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Επειδή όπως λες είσαι ρομαντικός τεινεις μα το εξιδανικευεις. Τραβάει ζόρι με τον άλλον. Αυτό που λες ότι εκείνη φταίει που την χειρίζεται ο άλλος έχεις δίκιο. Όμως το ίδιο κάνεις και εσύ. Αφήνεις κάποια να σε χειρίζεται. Και εσύ έχεις φταιξιμο σε αυτό.

    Γιατί λες ότι θα έπρεπε να είναι μαζί σου;;;;; δεν υπάρχουν πρέπει στον έρωτα....δεν υπάρχουν πρέπει στις σχέσεις. Μαζί σου δεν θα είναι αν δεν λιώνει για σένα και εάν δεν σε βλέπει σαν μοναδικό άντρα στη ζωή της.

    Ναι λογικά θα έπρεπε να είναι. Γιατί εσύ νοιαζεσαι για αυτήν, εσύ της φέρεσαι ωραία. Αλλά δεν είναι τόσο απλά. Γιατι ως γνωστόν δυστυχώς κολλάμε πάντα σε όσους μας φτυνουν.Μπορεί να μην έχει κάνει με τη στάση σου ωστόσο. Μπορεί να μην έχει τόση χημεία μαζί σου, να μη της κάνεις. Η επιλογή συντρόφου είναι τόσο υποκειμενικό θέμα. Μπορεί να μη της το βγάζεις.

    Μη κάθεσαι να χάνεις τον χρόνο σου αλλο.
    Έγραψα Κάπου ότι πρέπει να είναι μαζί μου? Σόρρυ λάθος θα είναι η εκ παραδρομής. Και σε ρωτάω πως γίνεται να ξεκινάει μαζί μου αν δεν έχει χημεία? Γιατί γυρνούσε αν δεν είχαμε χημεία? Γιατί ακόμα κι όταν ήταν με τον άλλον και ΔΕΝ το ήξερα γυρνούσε και σε εμενα? Γιατί με έβαζε στην ζωή της αν δεν είχαμε χημεία? Έχω δει τέτοια ζευγάρια και είναι αστείο. Δεν νομίζω ότι ήταν αυτό που λες Δεν σε κατηγορώ που τα σκέφτεσαι αυτά. Ορθώς τα σκέφτεσαι και τα έχω σκεφτεί κι εγώ και , πίστεψέ με, θα ήταν πιο εύκολο να τα διαχειριστώ όλα αυτά αν ίσχυαν. Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δυστυχως

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Επίσης meditation το γεγονός ότι την πλήγωσα μου το είπε η ίδια και το κατάλαβα. Όντως αυτά που έκανα την πλήγωσαν. Μπορεί το όλο θέμα της να ήταν ότι κατάλαβα τι κοπέλα ήταν και τι έλεγε τόσο καιρό. Αλλά πράγματι πληγωθηκε

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Roto el ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω προσωπικά ότι πέτυχα στην πρώτη κοπέλα που ανταποκρίθηκε ένα εκρηκτικό μείγμα. Δηλαδή ψυχολογικά, άσχημη σχέση με γονείς και οικογένεια, αποδοχή βίας από άλλους, απιστίες, κακο ιστορικό με πρώην, παντρεμένους, ζήλια σε υπερβολικό βαθμό, ανασφάλεια κτλ. Ταυτόχρονα είχε και όλο το πακέτο που με ελκύει. Έτσι ο πρώτος χωρισμός στην ζωή που είναι πιστεύω και ο πιο σκληρός γιατί δεν το έχεις ξανακάνει, εγινε βουνό και πολύ δύσκολος. Ίσως επίσης να έχω μια πολύ ιδεατή άποψη για τον έρωτα και όπως μου έχει πει ένας φίλος μου πρέπει να απογαλακτιστω από τα ιδανικά που μεγάλωσα καθώς τα πράγματα εκεί έξω είναι πολύ διαφορετικά.

    Τώρα αυτό που λες ότι η κοπέλα δεν έχει αισθήματα για κανέναν πιστεύω ότι το λες σωστά κατά το ήμισυ. Δηλαδή πιστεύω ότι έχει αισθήματα όντως για τους αλλους. Απλά αυτά τα αισθήματα της δημιουργούνται επειδή θέλει να λύσει κάποια ψυχολογικά. Είναι σαν να πηγαίνει κάποιος η κάποια με κάποια η κάποιον για να εκδικηθεί τον πρώην του η για την εμπειρία και τελικά να φτάνει να τον ερωτεύεται και να πέφτει στο λάκκο που ο ίδιος έσκαψε. Αυτό πιστεύω παθαίνει αυτή η κοπέλα. Αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα δεν ήταν έτσι με εμένα. Το έχω ξαναγράψει σε σχέση με άλλους έκανε όντως τεράστια βηματα αν αναλογιστεί κανείς το ιστορικό της. Δεν ήταν τυχαίο κατά τη γνώμη μου αυτό. Πράγματι ένιωσε πράγματα και πράγματι ένα κομμάτι του εαυτού της όντως ήθελε να φύγει από τα σκ@τ@ μια να κάνει κάτι πιο νορμάλ και σοβαρό. Απλά αυτό δεν ήταν το μόνο κομμάτι που είχε μέσα της. Είχε και ένα άλλο κομμάτι, σκοτεινό, φοβισμένο, που νόμιζε ότι αξίζει να της φέρονται έτσι και εκείνη αξίζει να φέρεται έτσι. Και δυστυχώς δεν κατάφερα να της βγάλω το καλό κομμάτι της αλλά το καλό. Για αυτό , ναι, ίσως να κατηγορώ λίγο τον εαυτό μου
    Εμεις σαν τρίτοι δεν βλέπουμε αυτά που ζησατε εσείς οι δύο ούτε έχουμε νιώσει τα συναισθήματα σας και δεν είμαστε στην θέση σας... Δεν έχουμε γελάσει με εσας και δεν έχουμε μοιραστεί τις λύπες σας Που κάνατε εσείς οι 2 σαν ζευγάρι η πες το όπως θες.
    Εμεις βλέπουμε τα γεγονότα και απαντάμε ανάλογα, διακρίνω από μέρος σου πως την υπεράσπιζεσαι και μου βγάζεις το αίσθημα πως νιώθεις ότι φταις που είναι ακόμη εκεί που είναι.. Που φταις που τόσα που έχει περάσει δεν κατάφερες να την τραβήξεις από όλο αυτό
    Δυστηχως η ευτυχώς δεν μπορούμε να σώσουμε κανέναν από τον ευατο του, αν δεν πάρει τα χαμπάρια της η κοπέλα θα είναι πάντα έτσι δεν θα εμφανιστεί ο πρίγκιπας που με την αγάπη του θα την σώσει...
    Και οταν λέω δεν νιώθει συναισθήματα δεν εννοώ πως είναι ρομπότ η μηχάνημα εννοώ πως τα συναισθήματα που νιώθει τα έχει έμμεσα συνδεδεμένα με τις ανάγκες της..
    Οποία ανάγκη κ αν είναι..
    Δηλαδή εσένα Η ανάγκη σου ήταν ο έρωτας...
    Βρήκες μια κοπέλα και την συνδέσεις με αυτή κ την ερωτεύτηκες...
    Δεν ήρθε από μόνο του είχες ανάγκη τον έρωτα ασυνείδητα η όχι
    Δεν ξέρω αν μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ, αλλά όταν έχουμε ανάγκη κάτι γατζωνομαστε από αυτό κ φυσικά μας δημιουργούνται συναισθήματα.... Γιατί πρέπει να μας δημιουργηθούν δεν είμαστε μηχανές αλλά από ανάγκη.. .φαντάσου να έπρεπε να αγαπήσεις έναν άνθρωπο απλά επειδή είναι αυτός που είναι και όχι από την ανάγκη μας να μας αγαπήσει κ αυτός...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Εμεις σαν τρίτοι δεν βλέπουμε αυτά που ζησατε εσείς οι δύο ούτε έχουμε νιώσει τα συναισθήματα σας και δεν είμαστε στην θέση σας... Δεν έχουμε γελάσει με εσας και δεν έχουμε μοιραστεί τις λύπες σας Που κάνατε εσείς οι 2 σαν ζευγάρι η πες το όπως θες.
    Εμεις βλέπουμε τα γεγονότα και απαντάμε ανάλογα, διακρίνω από μέρος σου πως την υπεράσπιζεσαι και μου βγάζεις το αίσθημα πως νιώθεις ότι φταις που είναι ακόμη εκεί που είναι.. Που φταις που τόσα που έχει περάσει δεν κατάφερες να την τραβήξεις από όλο αυτό
    Δυστηχως η ευτυχώς δεν μπορούμε να σώσουμε κανέναν από τον ευατο του, αν δεν πάρει τα χαμπάρια της η κοπέλα θα είναι πάντα έτσι δεν θα εμφανιστεί ο πρίγκιπας που με την αγάπη του θα την σώσει...
    Και οταν λέω δεν νιώθει συναισθήματα δεν εννοώ πως είναι ρομπότ η μηχάνημα εννοώ πως τα συναισθήματα που νιώθει τα έχει έμμεσα συνδεδεμένα με τις ανάγκες της..
    Οποία ανάγκη κ αν είναι..
    Δηλαδή εσένα Η ανάγκη σου ήταν ο έρωτας...
    Βρήκες μια κοπέλα και την συνδέσεις με αυτή κ την ερωτεύτηκες...
    Δεν ήρθε από μόνο του είχες ανάγκη τον έρωτα ασυνείδητα η όχι
    Δεν ξέρω αν μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ, αλλά όταν έχουμε ανάγκη κάτι γατζωνομαστε από αυτό κ φυσικά μας δημιουργούνται συναισθήματα.... Γιατί πρέπει να μας δημιουργηθούν δεν είμαστε μηχανές αλλά από ανάγκη.. .φαντάσου να έπρεπε να αγαπήσεις έναν άνθρωπο απλά επειδή είναι αυτός που είναι και όχι από την ανάγκη μας να μας αγαπήσει κ αυτός...
    Νομίζω ότι δεν κατηγορώ τον εαυτό μου ακριβώς για αυτό. Θα σου εξηγήσω. Πιστεύω ότι πάντα κάποιος οποία ψυχολογικά κι αν έχει, ότι κι αν έχει περάσει, όσο δύσκολο κι αν είναι αυτό, αν βρει ένα μεγάλο έρωτα η την πραγματική αγάπη θα τα υπερνικήσει όλα αυτά για να είναι μαζί με τον άλλον. Αυτό θεώρησα ότι συνέβη με εμένα και την κοπέλα αυτή. Ότι έστω και για μια στιγμή η για ένα διάστημα το κατάφερε. Και νομίζω κι εκείνη το πίστεψέ. Για εκείνο που με κατηγορώ είναι για το λάθος που έκανα να ψάξω το κινητό της και να μιλήσω στην φίλη της για αυτά. Έπρεπε να κάνω υπομονή, να μην χαθώ, δεν ξέρω. Πάντως δεν έπρεπε με μια κοπέλα που είχε περάσει τόσα να βάλω κι εγώ ένα μικρό έστω λιθαράκι σε όσους την είχαν μεταχειριστεί άσχημα. Αυτό, ναι, το σκέφτομαι.

    Σε αυτό που συνδέεις ανάγκες και συναισθήματα συμφωνώ, οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές. Προφανώς. Και εδώ έρχεται η διαφωνία που είχα με την @remedy πιο πάνω. Η κοπέλα αυτή είχε ανάγκη να τιμωρήσει εντός εισαγωγική τους δικούς της. Για αυτό και ερωτεύονταν όλους αυτούς. Εσύ το εθεσες πιο εύστοχα απ' ότι εγώ.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Νομίζω ότι δεν κατηγορώ τον εαυτό μου ακριβώς για αυτό. Θα σου εξηγήσω. Πιστεύω ότι πάντα κάποιος οποία ψυχολογικά κι αν έχει, ότι κι αν έχει περάσει, όσο δύσκολο κι αν είναι αυτό, αν βρει ένα μεγάλο έρωτα η την πραγματική αγάπη θα τα υπερνικήσει όλα αυτά για να είναι μαζί με τον άλλον. Αυτό θεώρησα ότι συνέβη με εμένα και την κοπέλα αυτή. Ότι έστω και για μια στιγμή η για ένα διάστημα το κατάφερε. Και νομίζω κι εκείνη το πίστεψέ. Για εκείνο που με κατηγορώ είναι για το λάθος που έκανα να ψάξω το κινητό της και να μιλήσω στην φίλη της για αυτά. Έπρεπε να κάνω υπομονή, να μην χαθώ, δεν ξέρω. Πάντως δεν έπρεπε με μια κοπέλα που είχε περάσει τόσα να βάλω κι εγώ ένα μικρό έστω λιθαράκι σε όσους την είχαν μεταχειριστεί άσχημα. Αυτό, ναι, το σκέφτομαι.

    Σε αυτό που συνδέεις ανάγκες και συναισθήματα συμφωνώ, οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές. Προφανώς. Και εδώ έρχεται η διαφωνία που είχα με την @remedy πιο πάνω. Η κοπέλα αυτή είχε ανάγκη να τιμωρήσει εντός εισαγωγική τους δικούς της. Για αυτό και ερωτεύονταν όλους αυτούς. Εσύ το εθεσες πιο εύστοχα απ' ότι εγώ.
    Δεν ξέρω αν δεν έψαχνες το κινητό της αν πραγματικά είχε αλλάξει κάτι και ανν ήσασταν ακόμη μαζί...
    Αλλά να ήσαστε μαζί ενώ μιλάει με κάποιον άλλον σου κάνει?
    Για εμένα σκέψου είναι το αλφα κ το ωμέγα μην με χρησιμοποιήσει κάποιος...
    Δεν θα αντεχα να ξέρω πως μιλάει με πρώην ο άνθρωπος μου... Γενικά δεν θα αντεχα να έρθω δεύτερη επιλογή...
    Μου αρέσει αυτό που είπες με τον έρωτα κ ότι όλα τα νικάει... Αλλά ρε γαμωτο ο άνθρωπος έχει χαλάσει γενικά και δεν ξέρω πλέον αν μπορεί να ερωτευτεί αληθινά κ χωρίς τις ανάγκες του πρώτα...
    Είναι ωραίο να έχεις στο μυαλό σου όλο αυτό για τον έρωτα αλλά ας βλέπαμουμε ρεαλιστικά.
    Εσύ με όλες αυτές εδώ τις συζητήσεις... Αν γύρναγε η κοπέλα θα ξνα προσπαθούσες μαζί της?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Δεν ξέρω αν δεν έψαχνες το κινητό της αν πραγματικά είχε αλλάξει κάτι και ανν ήσασταν ακόμη μαζί...
    Αλλά να ήσαστε μαζί ενώ μιλάει με κάποιον άλλον σου κάνει?
    Για εμένα σκέψου είναι το αλφα κ το ωμέγα μην με χρησιμοποιήσει κάποιος...
    Δεν θα αντεχα να ξέρω πως μιλάει με πρώην ο άνθρωπος μου... Γενικά δεν θα αντεχα να έρθω δεύτερη επιλογή...
    Μου αρέσει αυτό που είπες με τον έρωτα κ ότι όλα τα νικάει... Αλλά ρε γαμωτο ο άνθρωπος έχει χαλάσει γενικά και δεν ξέρω πλέον αν μπορεί να ερωτευτεί αληθινά κ χωρίς τις ανάγκες του πρώτα...
    Είναι ωραίο να έχεις στο μυαλό σου όλο αυτό για τον έρωτα αλλά ας βλέπαμουμε ρεαλιστικά.
    Εσύ με όλες αυτές εδώ τις συζητήσεις... Αν γύρναγε η κοπέλα θα ξνα προσπαθούσες μαζί της?
    Προφανώς και δεν μου κάνει αυτό που λες να μιλάει με τον άλλον αλλά και πάλι πάντα πίστευα ότι αυτή η σχέση της με τον άλλον κάποια στιγμή θα τελειώσει. Θα καταλάβει δηλαδή ότι δεν έχει μέλλον και θα σταματήσει. Εκεί πόνταρα όλα τα λεφτά μου.

    Πες ρομαντικό, χαζό, βλάκα η ότι άλλο θες, αλλά αυτό για τον έρωτα το πιστεύω. Πιστεύω ότι αν κάποιος αγαπάει τον άλλον πραγματικά θα αλλάξει τα πάντα, ακόμα και τον εαυτό του για να είναι μαζί του.

    Αλλά νομίζω η θέλω να πιστεύω ότι αυτό δεν είναι αδύνατο, αλλά σπάνιο. Αν μπορεί κάποιος να ερωτευτεί αληθινά εξαρτάται. όταν βλέπεις ανθρώπους μέχρι τα ογδόντα τους πχ να είναι ερωτευμένοι και να κοιτάζονται στα μάτια τότε ναι υπάρχει. Και έχω τέτοια παραδείγματα να σου πω.

    Επίσης δεν είναι κακό ο ερωτας να συνδυαζεται και με την ικανοποίηση κάποιων άλλων αναγκών. Δεν θεωρώ ότι είναι κακό επίσης κάποιος να βοηθάει τον άλλο να λύσει κάποια προβλήματα του εφόσον υπάρχουν η προκύψουν. Κακό είναι ο άνθρωπος να ερωτεύεται τις ανάγκες του. Δεν γίνεται εγώ να είμαι ερωτευμένος μαζί σου πχ για τα λεφτά σου. Γιατί τότε δεν είσαι ο σκοπός μου. Τότε σε κάνω μέσον με σκοπό τα λεφτά σου.

    Γενικότερα νομίζω φταίει η κοινωνία και ο τρόπος που μεγαλώνουμε. Το μόνο που μας νοιάζει είναι λεφτά κτλ. Δεν θέλω να τΟ παίξω υπεράνω, κάθε άλλο. Αλλά έτσι είναι. Κοιτάμε καριέρα χρήμα και χάνουμε άλλα πράγματα. Και τελικά γινόμαστε πολλές φορές δυστυχισμένοι, γιατί αυτά από μόνα τους δεν φέρνουν την ευτυχία. Καλώς η κακως

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Εσύ μάλλον ελπίζεις ότι με κάποιο μαγικό τρόπο εκείνη θα καταλάβει ότι εσύ είσαι το κατάλληλο ταίρι για εκείνη και ξαφνικά η σχέση σας θα γίνει έτσι όπως την ονειρεύεσαι. Και οκ, πες πως γίνεται έτσι. Πες πως επιλέγει εσένα, ξεκόβει με τον άλλον και πως για κάποιο καιρό ζείτε όμορφα και ωραία τον έρωτά σας. Πιστεύεις πως μελλοντικά δε θα σου βγει το αίσθημα της αδικίας, της ταλαιπωρίας, το ότι είσαι με κάποια που σου συμπεριφέρθηκε τόσο τραγικά όσο εκείνη και σε υπέβαλλε σε τόσα συναισθηματικά μαρτύρια; Η κάθε περίεργη σχέση περνάει από το στάδιο της απομυθοποίησης, είναι εκεί που αναλογίζεσαι τα άσχημα που σου έχει κάνει ο άλλος και που ξενερώνεις τελικά. Θέλω να πω πως ακόμα κι αν ζήσεις τον παραμυθένιο έρωτα που θέλεις μαζί της, στο τέλος θα είσαι εσύ εκείνος που θα τη χωρίσεις. Θα έχεις χάσει εντωμεταξύ πολύ χρόνο και πολλές ευκαιρίες να είσαι με μια κοπέλα που θα σου συμπεριφερόταν τίμια. Καλέ, αυτή εδώ είναι καμένο χαρτί. Τι της βρίσκεις δεν καταλαβαίνω. Υπάρχουν τόσες αξιόλογες κοπέλες εκεί έξω που είναι μόνες. Λες ότι έτσι κι αλλιώς δε σου παρουσιάστηκε άλλη ευκαιρία, αλλά hello, πού να σου παρουσιαστεί όταν δε βλέπεις καμία άλλη και δεν ασχολείσαι με τίποτα άλλο πέρα από αυτήν; Φοράς παρωπίδες. Και εννοείται ότι περνάς χειρότερα τώρα όπως λες, αφού είσαι φρεσκοχωρισμένος. Περίμενε άλλον έναν μήνα ακόμα και θα δεις ότι θα πετάς μετά. Θα γελάς με τον εαυτό σου. Έχε υπομονή και προς Θεού, μην το παλεύεις άλλο, δεν αξίζει να την κατακτήσεις. Δεν είναι η πριγκίπισσα του παραμυθιού, μάλλον με μάγισσα μοιάζει. Να μη σε νοιάζει το παρελθόν της και η παιδική της ηλικία, τίποτα δε δικαιολογεί τη διαστρεβλωμένη της προσωπικότητα, μόνο την εξηγεί κάπως.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Εσύ μάλλον ελπίζεις ότι με κάποιο μαγικό τρόπο εκείνη θα καταλάβει ότι εσύ είσαι το κατάλληλο ταίρι για εκείνη και ξαφνικά η σχέση σας θα γίνει έτσι όπως την ονειρεύεσαι. Και οκ, πες πως γίνεται έτσι. Πες πως επιλέγει εσένα, ξεκόβει με τον άλλον και πως για κάποιο καιρό ζείτε όμορφα και ωραία τον έρωτά σας. Πιστεύεις πως μελλοντικά δε θα σου βγει το αίσθημα της αδικίας, της ταλαιπωρίας, το ότι είσαι με κάποια που σου συμπεριφέρθηκε τόσο τραγικά όσο εκείνη και σε υπέβαλλε σε τόσα συναισθηματικά μαρτύρια; Η κάθε περίεργη σχέση περνάει από το στάδιο της απομυθοποίησης, είναι εκεί που αναλογίζεσαι τα άσχημα που σου έχει κάνει ο άλλος και που ξενερώνεις τελικά. Θέλω να πω πως ακόμα κι αν ζήσεις τον παραμυθένιο έρωτα που θέλεις μαζί της, στο τέλος θα είσαι εσύ εκείνος που θα τη χωρίσεις. Θα έχεις χάσει εντωμεταξύ πολύ χρόνο και πολλές ευκαιρίες να είσαι με μια κοπέλα που θα σου συμπεριφερόταν τίμια. Καλέ, αυτή εδώ είναι καμένο χαρτί. Τι της βρίσκεις δεν καταλαβαίνω. Υπάρχουν τόσες αξιόλογες κοπέλες εκεί έξω που είναι μόνες. Λες ότι έτσι κι αλλιώς δε σου παρουσιάστηκε άλλη ευκαιρία, αλλά hello, πού να σου παρουσιαστεί όταν δε βλέπεις καμία άλλη και δεν ασχολείσαι με τίποτα άλλο πέρα από αυτήν; Φοράς παρωπίδες. Και εννοείται ότι περνάς χειρότερα τώρα όπως λες, αφού είσαι φρεσκοχωρισμένος. Περίμενε άλλον έναν μήνα ακόμα και θα δεις ότι θα πετάς μετά. Θα γελάς με τον εαυτό σου. Έχε υπομονή και προς Θεού, μην το παλεύεις άλλο, δεν αξίζει να την κατακτήσεις. Δεν είναι η πριγκίπισσα του παραμυθιού, μάλλον με μάγισσα μοιάζει. Να μη σε νοιάζει το παρελθόν της και η παιδική της ηλικία, τίποτα δε δικαιολογεί τη διαστρεβλωμένη της προσωπικότητα, μόνο την εξηγεί κάπως.
    Σε ευχαριστώ φίλε φίλη με έκανες και γέλασα εκεί που την αρομοιασεις με μάγισσα.

    Πιστεύω ότι αν όντως συνέβαινε αυτό θα περνούσαμε ένα διάστημα μαζί. Μικρό μεγάλο δεν ξέρω. Πάντως θα το περνούσαμε. Τώρα πιστεύω ότι θα μου μείνει ένα απωθημένο. Ξέρεις το γράφω πρώτη φορά αλλά σε έναν από τους καυγάδες μας που με έκλαιγε επειδή εκανα λαϊκ σε μια άλλη μου είχε πει ακριβώς αυτό. Ότι με τον άλλον δεν έχει μέλλον και θα το λήξει ενώ μαζί μου θα μπορούσε να είχε μέλλον η φάση και εγώ φταίω που δεν ζει επειδή κάνω λαϊκ. Και της λέω καλά όλα αυτά για ένα λαϊκ? Και μου λέει ναι είμαι ζηλιάρα και έχω πρόβλημα αλλά εσύ δεν το καταλαβαίνεις κι εσύ φταις. πιστεύω ότι δεν προσποιήθηκε σε αυτό που είπε. Όντως δεν έχει μέλλον με τον άλλον και το έχει καταλάβει και αυτή. Αρχικά τον επέλεξε πιστεύω ακριβώς για αυτό. Επειδή δεν ήθελε κάτι με μέλλον που θα μπορούσε να την πληγώσει. Κάποια στιγμή όμως αυτό θα άλλαζε.

    Ευκαιρίες όπως προανέφερα είχα άλλες δύο. Αλλά με την μία δεν μου άρεσε και η άλλη είχε κι εκείνη μια μπερδεμένη κατάσταση στην ζωή της και απομακρύνθηκαν γιατί δεν άντεχα και δεύτερη θεοπλααβη.

    Επίσης στο τελευταίο έχεις δίκιο. Δεν είπα ότι δικαιολογώ αυτα που κάνει λόγω του παρελθόντος της. Είπα ότι τα κατανοω

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Τη σκηνή ζηλοτυπίας την έκανε από εγωισμό, όχι από αγάπη. Δε λες συστηματικά ψέματα σε κάποιον που αγαπάς και δεν τον πληγώνεις μ’αυτό τον τρόπο. Ούτε εσένα αγαπάει, ούτε τον παντρεμένο, αν σε ανακουφίζει το τελευταίο. Αν αγαπούσε πραγματικά τον παντρεμένο, δε θα έψαχνε καβάντζες, δε θα έβλεπε κανέναν πέρα από αυτόν, όσο άσχημα και να της φερόταν. Το ότι δεν τον αγαπάει, όμως, δε σημαίνει ότι θα αγαπήσει εσένα, ούτε ότι πρέπει να θέλεις να σε αγαπήσει. Δεν πάει καλά. Και ευτυχώς που γλίτωσες από τη δεύτερη θεοπάλαβη, ήρθε η ώρα να γλιτώσεις και από την πρώτη. :)

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Εξαρτάται τι εννοείς φτύσιμο. Αφού είχαμε ξεκινήσει με την κοπέλα, πως με έφτυνε? Αφού κάθε φορά όταν την έγραφα εγώ, πως με έφτυνε? Αφού κάθε φορά που μου έλεγε η ίδια να χωρίσουμε και της έλεγα ενταξει, σε μερικές ώρες γυρνάτε, πως με έφτυνε? Νομίζω δεν είναι ακριβώς το φτύσιμο. Πες ότι οι τη είδα σωτήρας καί θέλω να δώσω μια κοπέλα. Οκ πες ότι μου ανέβασε την αδρεναλίνη και σίγουρα θα ανέβει και ο εγωισμός μου γνωρίζοντας ότι μια κοπέλα με τέτοια προβλήματα, κατάφερε να τα ξεπεράσει εξαιτίας μου. Οκ πες ότι μια κοπέλα που την κυνηγάνε τόσοι, θα με εξιταρει η και με εξιταρε να διαλέξει εμένα. Αλλά και πάλι φτύσιμο δεν νομίζω ότι παίζει. Στο λέω κιόλας επειδή ξέρω τον εαυτό μου. Στις άλλες κοπέλες που με απέρριπταν δεν κολλάω. Το αντίθετο, έλεγε δεν με γουστάρει, δεν επιμένω. Απλά πράγματα. Ούτε να την κυνηγήσω ούτε τίποτα.

    Με την συγκεκριμένη όμως ήταν αλλιώς. Με γουστάρε. Και για εμένα έφτασε σε δύσκολα για εκείνην επίπεδα. Δεν το λέω εγώ, η ίδια το είπε. Για αυτό και είμαι εδώ. Η μάλλον ΚΑΙ για αυτο
    και μονο που παει παραλληλα με αλλον και στο λεει στα μουτρα σου, δλδ δεν την ενδιαφερει αν τελικα φυγεις, ειναι τεραστιο φτυσιμο... ειναι σαν να σου λεει "εγω αυτον θελω, αλλα δεν μπορω να ειμαι μαζι του. αν θες να κανουμε παρεα οταν φευγει, εχει καλως. αλλιως κανε οτι θες"..
    αν αυριο της ελεγε ο παντρεμενος οτι χωριζει οντως, δεν ξερουμε τι θα εκανε. αυτο ειναι επιλογη. το να σε προτιμαει ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. δεν ειναι επιλογη το να επιστρεφει, επειδη δεν την θελει ο αλλος.
    τι σε εξιταρει; το να εισαι η καβαντζα της και να γυρναει να παιρνει επιβεβαιωση, οταν ο αλλος παει σ την γυναικα του;
    αυτος ειναι ο ρολος που σε εξιταρει;
    γιατι μεχρι τωρα, μονο αυτο εζησες.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Τη σκηνή ζηλοτυπίας την έκανε από εγωισμό, όχι από αγάπη. Δε λες συστηματικά ψέματα σε κάποιον που αγαπάς και δεν τον πληγώνεις μ’αυτό τον τρόπο. Ούτε εσένα αγαπάει, ούτε τον παντρεμένο, αν σε ανακουφίζει το τελευταίο. Αν αγαπούσε πραγματικά τον παντρεμένο, δε θα έψαχνε καβάντζες, δε θα έβλεπε κανέναν πέρα από αυτόν, όσο άσχημα και να της φερόταν. Το ότι δεν τον αγαπάει, όμως, δε σημαίνει ότι θα αγαπήσει εσένα, ούτε ότι πρέπει να θέλεις να σε αγαπήσει. Δεν πάει καλά. Και ευτυχώς που γλίτωσες από τη δεύτερη θεοπάλαβη, ήρθε η ώρα να γλιτώσεις και από την πρώτη. :)
    Χαχα. Γελάω με τις θεοπαλαβες στο τέλος.
    Πιστεύω ότι κατά κάποιον τρόπο οι εμπειρίες και τα προβλήματα της την ωθούν σε αυτήν τη συμπεριφορά. Να φέρεται δηλαδή έτσι. Επίσης ίσως επειδή έχει πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση να λέει ότι οι με όσους περισσότερους πάω τόσο καλύτερα, αφού περνάει η μπογιά μου. Και αυτό το έχω ξαναδεί κα σε άντρες και σε γυναίκες. Τώρα αν αγαπάει κάποιον, εκείνη το ξερει

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και μονο που παει παραλληλα με αλλον και στο λεει στα μουτρα σου, δλδ δεν την ενδιαφερει αν τελικα φυγεις, ειναι τεραστιο φτυσιμο... ειναι σαν να σου λεει "εγω αυτον θελω, αλλα δεν μπορω να ειμαι μαζι του. αν θες να κανουμε παρεα οταν φευγει, εχει καλως. αλλιως κανε οτι θες"..
    αν αυριο της ελεγε ο παντρεμενος οτι χωριζει οντως, δεν ξερουμε τι θα εκανε. αυτο ειναι επιλογη. το να σε προτιμαει ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. δεν ειναι επιλογη το να επιστρεφει, επειδη δεν την θελει ο αλλος.
    τι σε εξιταρει; το να εισαι η καβαντζα της και να γυρναει να παιρνει επιβεβαιωση, οταν ο αλλος παει σ την γυναικα του;
    αυτος ειναι ο ρολος που σε εξιταρει;
    γιατι μεχρι τωρα, μονο αυτο εζησες.
    Ένα λεπτό, γιατί δεν έγινε σαφές αυτό που είπα και μάλλον εγώ φταίω. Αρχικά μου έλεγε ότι έχει ξεκόψει με τον άλλον. Και όσο έμεναν μαζί έλεγε και σε εμένα αλλά και σε φίλους της ότι δεν έκαναν σεξ. Σε μια φάση εμένα μου είπε ότι έπεσε ένα φάσμα και κάτι τέτοια, αλλά όχι σεξ. Βέβαια εγώ κατάλαβα αλλά από τα μηνύματα της. Γενικότερα η συμπεριφορά της έδειχνε άτομο που δεν το έχει λήξει με τον άλλον, αφού του έστειλε σε σκέφτομαι, μου λείπεις και τέτοια. Επίσης όταν οι δυο μας πηγαίναμε κάπου έξω, όταν ήμασταν σε περιοχή κοντά στο σπίτι του δεν ήθελε να δοκιμάστε, γιατί θα μας έβλεπαν.

    Επίσης, γιατί το θεωρείς τόσο σημαντικό αυτό με την παρέα. Δεν νομίζω ότι το ζήτημα της ήταν να της κρατάει κάποιος συντροφιά σε φιλικό επίπεδο. Πίστεψέ με δεν το έκανα αυτό και υπήρχαν πολλοί φιλοι να της το κάνουν.

    Επίσης επειδή λες ότι επέστρεφε όταν δεν την ήθελε ο άλλος, μου έστελνε εκείνη να βγούμε ακόμα κι όταν ο άλλος ήταν στο σπίτι της. Και εκ των υστέρων όταν είδα τα μηνύματα της είδα ότι ήταν μαζί και με τον άλλον. Επομένως, δεν επέστρεφε όταν την έδιωχνε ο άλλος.

    Αυτό που είπα ότι με εξιταρει ήταν μια έκφραση που χρησιμοποίησε ο/η roto el νομίζω πιο πάνω. Είπε ότι ίσως να με εξιταρει το να την τραβήξω από αυτήν την αρρωστημένη κατάσταση που έχει μπλέξει και να την βοηθήσω να ξεπεράσει τα προβλήματα της. Να την βοηθήσω, όχι να της τα λύσω, καθώς δεν μπορώ εγώ. Αυτό είπα ότι ίσως να με εξιταρει κα ίσως να είναι μια αιτία που να δικαιολογεί το γεγονός ότι την θέλω ακομα

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ένα λεπτό, γιατί δεν έγινε σαφές αυτό που είπα και μάλλον εγώ φταίω. Αρχικά μου έλεγε ότι έχει ξεκόψει με τον άλλον. Και όσο έμεναν μαζί έλεγε και σε εμένα αλλά και σε φίλους της ότι δεν έκαναν σεξ. Σε μια φάση εμένα μου είπε ότι έπεσε ένα φάσμα και κάτι τέτοια, αλλά όχι σεξ. Βέβαια εγώ κατάλαβα αλλά από τα μηνύματα της. Γενικότερα η συμπεριφορά της έδειχνε άτομο που δεν το έχει λήξει με τον άλλον, αφού του έστειλε σε σκέφτομαι, μου λείπεις και τέτοια. Επίσης όταν οι δυο μας πηγαίναμε κάπου έξω, όταν ήμασταν σε περιοχή κοντά στο σπίτι του δεν ήθελε να δοκιμάστε, γιατί θα μας έβλεπαν.

    Επίσης, γιατί το θεωρείς τόσο σημαντικό αυτό με την παρέα. Δεν νομίζω ότι το ζήτημα της ήταν να της κρατάει κάποιος συντροφιά σε φιλικό επίπεδο. Πίστεψέ με δεν το έκανα αυτό και υπήρχαν πολλοί φιλοι να της το κάνουν.

    Επίσης επειδή λες ότι επέστρεφε όταν δεν την ήθελε ο άλλος, μου έστελνε εκείνη να βγούμε ακόμα κι όταν ο άλλος ήταν στο σπίτι της. Και εκ των υστέρων όταν είδα τα μηνύματα της είδα ότι ήταν μαζί και με τον άλλον. Επομένως, δεν επέστρεφε όταν την έδιωχνε ο άλλος.

    Αυτό που είπα ότι με εξιταρει ήταν μια έκφραση που χρησιμοποίησε ο/η roto el νομίζω πιο πάνω. Είπε ότι ίσως να με εξιταρει το να την τραβήξω από αυτήν την αρρωστημένη κατάσταση που έχει μπλέξει και να την βοηθήσω να ξεπεράσει τα προβλήματα της. Να την βοηθήσω, όχι να της τα λύσω, καθώς δεν μπορώ εγώ. Αυτό είπα ότι ίσως να με εξιταρει κα ίσως να είναι μια αιτία που να δικαιολογεί το γεγονός ότι την θέλω ακομα
    η παρεα δεν ειναι μονο σε φιλικο επιπεδο...
    αυτη ειχε αναγκη απο εναν ανδρα που να την επιβεβαιωνει σαν γυναικα, επειδη αυτος που κυνηγαει την απορριπτει.
    την συνανταει, αλλα δεν θελει να ειναι μαζι της.
    γι αυτο και θελει "παρεα" με σεξ. για να επιβεβαιωνεται οτι για καποιον μετραει σαν γυναικα και τον εχει για καβαντζα, οπως εχει εκεινην για καβαντζα ο παντρεμενος...

    ΑΡΧΙΚΑ σου ειπε οτιε χει ξεκοψει, αλλα γρηγορα καταλαβες οτι δενε χει ξεκοψει, και στην συνεχεια σου ειπε οτι τον φιλοξενει κιολας και καλυτερα να κοψετε γιατι θα συνεχισει να τον φιλοξενει...
    το οτι δεν σε πειραξε ουτε αυτο και προτιμησες να σε εχει παραλληλα, απο το να απομακρυνθεις, δεν σημαινει οτι ησουν η επιλογη της...
    το οτι ηταν με τον αλλον μαζι σε εναν χωρο, δεν σημαινει οτι εκεινος ηθελε να ειναι μαζι μονιμα. γιατι αν ηθελε, θα ηταν. ετρωγε απορριψη σε αυτα που ηθελε, γι αυτο και σου εστελνε. για να παρει απο εσενα επιβεβαιωση , γιατι ο αλλος δεν αφηνε την γυναικα του.
    αυτη πιθανοτατα με την 'φιλοξενια' του αλλου, ηλπιζε κι οτι θα μεινουν οριστικα μαζι, αλλα και παλι την παρατησε. μπορει και οχι.. σε καθε περιπτωση στο ειπε ξεκαθαρα οτι μενει μαζι της και οτι θεωρει καλυτερο να φυγεις... αυτο, το λες και φτυσιμο οσο να ναι...

  15. #60
    Meditation
    Guest
    Θεματοθετη νομίζω ότι δεν δέχεσαι να ακούσεις τίποτα. Μάλλον δεν είσαι σε θέση να δεχτείς απόψεις.

    Έχεις φτιάξει ένα συγκεκριμένο τρόπο για να βλέπεις τη κατάσταση. Ότι αυτή κατά βάθος εσένα θέλει ότι είστε ζευγάρι ότι υπάρχει μέλλον.

    Δεν θέλω να σου το χαλάσω, αλλά θα στο χαλάσω .....το γεγονός ότι έχει συνάψει σχέση μαζί σου, και όλες αυτές οι ζηλειες και τα κλάματα της σου έχουν δώσει τρελή ελπίδα ότι σε θέλει σε μεγάλο βαθμό, και σε έχουν κοιμησει.

    Η κοπέλα έχει απωθημένο με άλλον. Εσύ είσαι το συμπαθητικό παιδί που μπορεί να έχει σχέση μαζί του επειδή ο άλλος τη φτύνει. Αλλά δεν είσαι εσύ το όνειρο της, ούτε η προτεραιότητα της.

    Για σκέψου εσένα να ήσουν στη θέση της. Σκέψου να ήθελες πάρα πολύ, να ήσουν κολλημένος με μια γυναίκα που δεν σε θέλει. Με μια γυναίκα που σε παίζει για λίγο σεξ, που ονειρεύεσαι να είσαι μαζί της ζευγάρι αλλά εκείνη σε βλέπει σαν κομμάτι κρέας και γυρνάει στον μόνιμο άντρα της. Για σκέψου ότι σκέφτεσαι αυτή και τη ποθείς, και σκέψου ότι υπάρχει και ένα κορίτσι που σε θέλει, που είναι εκεί για σένα, που τη συμπαθείς και σου αρέσει και λίγο. Αλλά δεν καίγεσαι κιόλας. Γιατί το μυαλό σου είναι κολλημένο στην άλλη.

    Αυτό νιώθει και η κοπέλα αυτή για σένα.

    Το μυαλό της το εξιτάρει ο άλλος. Στη φαντασία της ονειρεύεται ότι είναι ζευγάρι με τον παντρεμένο. Αυτός είναι προτεραιότητα της, αυτός είναι το απωθημένο της, το ιδανικό της.

    Εσύ είσαι ο διαθέσιμος. Αυτό που η ζωή της φέρνει, η σκληρή πραγματικότητα που της έφερε ένα παιδί που δεν καίγεται για αυτό, αλλά όμως στην αναβροχια καλό και το χαλάζι.

    Εσύ είσαι το χαλαζι. Είσαι β'ρολος. Όχι ο πρωταγωνιστής στο παραμύθι της. Και δεν φταίει ο άλλος για αυτό. Απλά εσύ δεν της βγάζεις το κάτι παραπάνω για να σε ερωτευτεί.

    Εσύ μπορεί να νομίζεις πως ο λόγος που δεν της έχεις σε αποκλειστικότητα είναι ο παντρεμένος. Τον θεωρείς εμπόδιο στο να είστε καλά μαζί. Όμως ΔΕΝ είναι αυτός η αιτία που δεν γίνεται το όνειρο σου μαζί της πραγματικότητα!!!!!!!!

    Αυτό που φταιει είναι ότι ΕΣΥ ΔΕΝ της βγάζεις τη καψα, είναι ότι εσύ δε τη καλύπτεις απόλυτα ώστε να τη κάνεις να ξεχασει τον άλλον. Όχι επειδή κάνεις κάτι λάθος, αλλά επειδή δεν της κάνεις ως άνθρωπος, ως άντρας.

    Γιατί εάν ήταν πραγματικά ερωτευμένη μαζί σου και εάν της έκανες τότε θα τον είχε ξεχάσει τον παντρεμένο και θα ήταν κολλημένη μαζί σου !!!!!! Να είσαι σίγουρος.

    Άμα θες το δέχεσαι, εάν όχι πρόβλημα σου. Αυτή είναι η αλήθεια. Ή θα το τερματίσεις για να βρεις τη γυναίκα που πραγματικά σε θέλει, ή θα δεχτείς τον ρόλο του κομπάρσου, της καβάτζας και όπου βγει.

    Εγώ πάντως ξέρεις τι πιστεύω. Ότι καμία μέρα θα στη κάνει αυτή. Όχι με τον παντρεμένο. Με κάποιον που θα γνωρίσει και θα τον ερωτευτεί πραγματικά. Κάποιον τρίτο που θα γνωρίσει και θα την ενθουσιάσει. Και τότε θα κάνει σχέση μαζί του και θα ξεχάσει και τον παντρεμένο και εσένα.

    Ο παντρεμένος για αυτήν δεν κάνει γιατί δε τη θέλει και τη χρησιμοποιεί.

    Ούτε και εσύ της κάνεις, γιατί η ίδια δεν νιώθει αρκετά για σένα. Και ας κλαίει και ας ζηλεύει και ας χτυπιέται. Όλοι θέλουν το ενδιαφέρον των άλλων έστω και αν δεν καίγονται για αυτούς. Η κοπέλα βγάζει κόμπλεξ για αυτό ζηλεύει. Σε θέλει κολλημένο στο βρακί της για να παίρνει την αγάπη που της λείπει, για να γεμίζει τα κενά της χωρίς να ενδιαφέρεται ουσιαστικά για σένα. Τη κολακεύει να υπάρχει ένα καλό παιδί που νοιάζεται, που την αποδέχεται όπως είναι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι προτεραιότητά της και ότι την καλύπτεις.

    Καλή συνέχεια σε ότι αποφασίσεις

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  2. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  3. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  4. Θελω ακομα να πεθανει..
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2010, 16:18
  5. την θελω ακομα
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 18-09-2006, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •