Δεν αντέχω άλλο!!! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 93
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Ας λήξει ναι...σταματάω κ εγώ να γράφω γιατί μάλλον έχει όρεξη χθες κ σήμερα κ τελικά μπορεί να ξεσπάει σε άλλους κ έχω αρχίσει να χαλιεμαι...εύχομαι όλα καλά να σου πάνε κύκνος κ στα υπόλοιπα παιδιά...να βγούμε αλώβητοι όσο γίνεται από αυτή την ιστορία!!
    Σ' ευχαριστώ πολύ! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Προσωπικά θεωρώ ότι δεν είναι κακό να σκεφτόμαστε την καλοπέραση μας εφόσον αυτό δεν βλάπτει τους άλλους... Δηλαδή για παράδειγμα αν γίνω κι εγώ δυστυχισμένη θα θεραπευτεί ο άρρωστος με κορονοϊό; Δεν το νομίζω...
    Σε εσένα απαντώ καλή μου! Εννοείται! Πρέπει να σκεφτούμε τους εαυτούς μας ,ειδικά όσοι πάσχουν από τέτοια ασθένεια...να τον προσέξουμε ,να τον περιποιηθούμε να τον κάνουμε καλά...να βλέπουμε κ τα χειρότερα κ να είμαστε ευγνώμονες για όσα έχουμε ,αλλά να παλεύουμε κ για τα καλύτερα γιατί κ αυτά υπάρχουν...μπορεί να ακούγεται άσχημο το για μπύρες αλλά για πολύ καιρό δεν έβγαινα από το σπίτι κ είχα χάσει τους φίλους μου κ ένιωθα μόνη κ είχα αρχίσει να κοινωνικοποιουμε ξανά κ να νιώθω λίγο κοπέλα της ηλικίας μου...τώρα άντε πάλι σπίτι και δεν έχω όρεξη να βγω ούτε σούπερ μάρκετ.. έχω αρχίσει να εύχομαι να μην λήξει η καραντίνα για να μην αναγκάζομαι να πηγαίνω στην δουλειά....ενταξει,δεν τραβάω για τα πάνδεινα,δεν είμαι τετραπληγική,οπότε ας μην παραπονιέμαι, κανένας μας μην παραπονιεται...και ο ανάπηρος να μην παραπονιεται γιατί υπάρχει κ ο νοητικά ανάπηρος κ πάει λεγοντας....δεν πάει έτσι...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    ...να βλέπουμε κ τα χειρότερα να είμαστε ευγνώμονες για όσα έχουμε ,...

    νομιζω οτι αυτο ειναι το σημαντικοτερο ...............

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Σε εσένα απαντώ καλή μου! Εννοείται! Πρέπει να σκεφτούμε τους εαυτούς μας ,ειδικά όσοι πάσχουν από τέτοια ασθένεια...να τον προσέξουμε ,να τον περιποιηθούμε να τον κάνουμε καλά...να βλέπουμε κ τα χειρότερα κ να είμαστε ευγνώμονες για όσα έχουμε ,αλλά να παλεύουμε κ για τα καλύτερα γιατί κ αυτά υπάρχουν...μπορεί να ακούγεται άσχημο το για μπύρες αλλά για πολύ καιρό δεν έβγαινα από το σπίτι κ είχα χάσει τους φίλους μου κ ένιωθα μόνη κ είχα αρχίσει να κοινωνικοποιουμε ξανά κ να νιώθω λίγο κοπέλα της ηλικίας μου...τώρα άντε πάλι σπίτι και δεν έχω όρεξη να βγω ούτε σούπερ μάρκετ.. έχω αρχίσει να εύχομαι να μην λήξει η καραντίνα για να μην αναγκάζομαι να πηγαίνω στην δουλειά....ενταξει,δεν τραβάω για τα πάνδεινα,δεν είμαι τετραπληγική,οπότε ας μην παραπονιέμαι, κανένας μας μην παραπονιεται...και ο ανάπηρος να μην παραπονιεται γιατί υπάρχει κ ο νοητικά ανάπηρος κ πάει λεγοντας....δεν πάει έτσι...
    Συμφωνώ απόλυτα!
    Εγώ πάντως θέλω να λήξει η καραντίνα και να πάρω λίγο αέρα...
    Τώρα σπάω το κεφάλι μου για το τι δώρο να πάρω στον αδελφό μου για την Πρωτοχρονιά ώστε να χαρούμε λίγο... Ο περιορισμός στις αγορές δεν με διευκολύνει να βρω ιδέες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συμφωνώ απόλυτα!
    Εγώ πάντως θέλω να λήξει η καραντίνα και να πάρω λίγο αέρα...
    Τώρα σπάω το κεφάλι μου για το τι δώρο να πάρω στον αδελφό μου για την Πρωτοχρονιά ώστε να χαρούμε λίγο... Ο περιορισμός στις αγορές δεν με διευκολύνει να βρω ιδέες...
    Λιώσε το ίντερνετ να ψάχνεις!!βρες σε site ιδέες κ κάνε σχέδια για μόλις ανοίξουμε...αξιοποίησε τον χρόνο να φτιάξεις κ πράγματα...όσο γινόμαστε λίγο δημιουργικοί απασχολουμε το μυαλό κ μας κάνει καλό...δες ιδέες με βιντεάκια κ άρχισε ζωγραφική,πλέξιμο κτλ κτλ,εγώ από το ίντερνετ έμαθα να φτιάχνω κασκόλ
    κ θα δεις θα περάσει γρήγορα ....τώρα στα άλλα παιδιά που γράψαμε για προβλήματα σοβαρά υγείας εύχομαι όλα να πάνε καλά και υπομονή!!!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Καλησπερα...ειναι οτι χειροτερο πραγματικα αυτη η ιστορια,ειδικα οταν εχεις αρρωστους...εχει χειροτερεψει η μανα μου ολη μερα παραληρημα,φωνες ,ουρλιαχτα...πλεον παω και καθομαι στο αμαξι για να μπορω να ησυχαζω λιγο δεν παλευεται..ουτε καν κατι μεροκαματα που εκανα δεν μπορω τωρα σταματησα.Ποιος θα το πιστευε οτι θα μπλεκαμε ετσι με αυτη την ιστορια...οσο για τα χριστουγεννα...για μενα εδω και 4 χρονια δεν διαφερουν απο μια οποιαδηποτε μερα...παλια ερχονταν τα ξαδερφια μου ,τα ανηψακια μου,τρωγαμε πιναμε...τωρα τιποτα.Ενα σπιτι με μια βαρια ατμοσφαιρα ,με 2 βαρια αρρωστους.Ουτε δεντρο δεν στολιζω,δεν με ενδιαφερει πια.
    Μάνο να σε ρωτήσω κάτι; Δεν παίρνει η μάνα σου κάποιο ηρεμιστικό; Το ρωτάω γιατί έχεις ξαναγράψει για φωνές ουρλιαχτά κτλ; Επίσης αν είναι τόσο βαριά άρρωστοι οι δικοί σου μήπως θα ήταν καλύτερα σε κάποια σχετική δομή; Δεν το θες για ηθικούς/συναισθηματικούς λόγους ή δεν γίνεται για οικονομικούς/πρακτικούς;

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    [QUOTE=Sonia;1141398]Μάνο να σε ρωτήσω κάτι; Δεν παίρνει η μάνα σου κάποιο ηρεμιστικό; Το ρωτάω γιατί έχεις ξαναγράψει για φωνές ουρλιαχτά κτλ; Επίσης αν είναι τόσο βαριά άρρωστοι οι δικοί σου μήπως θα ήταν καλύτερα σε κάποια σχετική δομή; Δεν το θες για ηθικούς/συναισθηματικούς λόγους ή δεν γίνεται για οικονομικούς/πρακτικούς;[/QUOTΕ Της δινω λεξοτανιλ,δυστυχως τα αντιψυχωσικα που ειναι πιο αποτελεσματικα (πχ risperdal,seropin)της τσακιζουν την πιεση και λιποθυμαει στο καροτσι απανω...το λεξοτανιλ καποιες φορες την πιανει,καποιες οχι ,δεν μπορουμε να δωσουμε πολυ διοτι μπορει να παθει πνευμονια απο εισροφηση...δεν καταπινει καλα μετα τα εγκεφαλικα.Εχουμε δοκιμασει αρκετα φαρμακα...Οσο μπορουμε το παλευουμε απλα καποιες φορες δεν την πιανει τιποτα...Οσο για δομη...αστο καλυτερα...ζητανε πολλα λεφτα (τουλαχιστον 900 ευρω+ φαρμακα γιατρους,αναλωσιμα)και ουσιαστικα δεν περιποιουνται τους ασθενεις.Βλεπεις ανθρωπους να ανοιγουν και να κανουν τρυπες μεχρι το κοκαλο...εγω εχω μια μακρινη συγγενη που ερχεται σπιτι μας μαγειρευει ,καθαριζει και με βοηθαει λιγο με πλυσιματα,αλλαγματα με τη μανα μου.Ο πατερας μου εχει ΧΑΠ,και περυσι επαθε καταγμα ισχιου,κινειται με Π.Εχω μπλεξει δυστυχως ασχημα...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Στους όρους χρήσης λέει όταν χρειάζεστε βοήθεια ν' ανοίξετε δικό σας θέμα κι όχι να γράφετε άσχετα σε θέμα που έχει ανοίξει άλλο μέλος για δικό του πρόβλημα... Λίγο σεβασμός δεν θα έβλαπτε, ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    OK, συγγνώμη, Τι θα ήθελες να συζητήσουμε ακριβώς πάνω στο θέμα σου Κύκνε;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πρίν λίγο διάβασα (αν δεν αλλάξει πάλι γνώμη η κυβέρνηση) ότι θα ανοίξει και τα κέντρα αισθητικής πάντως. Κάτι είναι κι αυτό.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Δεν νομιζω Κυκνε οτι εδειξα καποια ασεβεια...οπως και εσυ τον πονο μου λεω.Οπως ολοι.Ο καθενας ειπε πανω στο θεμα του λοκνταουν την προσωπικη του αποψη και κατασταση.Δεν ειναι ασεβεια αυτο...εν πασει περιπτωση συγνωμη εαν εγινα ενοχλητικος,δεν θα ξαναγραψω.
    Last edited by ΜΑΝΟΣ 14; 14-12-2020 at 23:29.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πρίν λίγο διάβασα (αν δεν αλλάξει πάλι γνώμη η κυβέρνηση) ότι θα ανοίξει και τα κέντρα αισθητικής πάντως. Κάτι είναι κι αυτό.
    Προφανώς λες νύχια τέτοια, αυτά ναι θα ανοίξουν, άντε να τα χαρείτε, εγώ θα ήθελα να ανοίξουν οι καφετέριες, αλλά δεν πρόκειται τέλος πάντων δεν πειράζει!!!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Δεν νομιζω Κυκνε οτι εδειξα καποια ασεβεια...οπως και εσυ τον πονο μου λεω.Οπως ολοι.Ο καθενας ειπε πανω στο θεμα του λοκνταουν την προσωπικη του αποψη και κατασταση.Δεν ειναι ασεβεια αυτο...εν πασει περιπτωση συγνωμη εαν εγινα ενοχλητικος,δεν θα ξαναγραψω.
    Μανο, ειδες τον τιτλο του θρεντ ' δεν αντεχω αλλο ' και το θεωρησες σκοπιμο να γραψεις το προβλημα σου , δεν ειναι κακο ..., καλα εκανες κατ εμε .....δεν εδειξες ασεβεια , μονο που ολοι ειμαστε τσιτωμενοι λογω λοκνταουν και παρεξηγουμαστε με το παραμικρο, ετσι το βλεπω ...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    ..όσο γινόμαστε λίγο δημιουργικοί απασχολουμε το μυαλό κ μας κάνει καλό...δες ιδέες με βιντεάκια κ άρχισε ζωγραφική,πλέξιμο κτλ κτλ,εγώ από το ίντερνετ έμαθα να φτιάχνω κασκόλ
    !!
    Σου αξιζει ενα μπραβο........

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    OK, συγγνώμη, Τι θα ήθελες να συζητήσουμε ακριβώς πάνω στο θέμα σου Κύκνε;
    Καλημέρα Σόνια...

    Δεν ξέρω, νιώθω πολύ χάλια και δεν ξέρω τι να κάνω... Νιώθω ότι έχω χάσει την όρεξη μου για ζωή... Για παράδειγμα κανονικά βλέπω τις καθημερινές μια σειρά που μ' αρέσει πολύ αλλά τα τελευταία βράδια κοιμάμαι με τις κότες επειδή δεν νιώθω καλά και τη χάνω... Μάλλον πρέπει να πάω στο γιατρό κι ούτε αυτό δεν έχω όρεξη να κάνω αλλά θα προσπαθήσω να τον πάρω τηλέφωνο...

    Όσο για τα κέντρα αισθητικής κι εγώ για τα νύχια άκουσα ότι θ' ανοίξουν, περιμένω να δω αν θα έχουμε καμιά άλλη εξέλιξη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο
    By Incomplete in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-08-2017, 01:18
  2. Δεν αντέχω άλλο!
    By Χριπ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2017, 19:56
  3. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 12:58
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-2012, 22:35
  5. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •