SERTRAL 100mg(ZOLOFT)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17

    SERTRAL 100mg(ZOLOFT)

    καληπσερα,ειμαι καινουριος στο foroum.Ειμαι 42 χρονων και τα τελευται χρονια παλευω με το αγχος και κρισεις πανικου,στην αρχη με πιανανε εκτακτες και ετρεχα σε καρδιολογους οπου με καναν ολες τις εξετασεις πολλακις φορες και καπως ετσι περασαν τα χρονια και προσπαθουσα να το διαχειριστω,τους τελευταιους μηνες ομως με τσακισε το αγχος και ολο χειροτερευαι με πολλους πονοκεφαλους και πηγα σε νευρολογο οπου με εδωσε τα SERTRAL 100mg για αρχη την πρωτη εβδομαδα περα παρα μερα και μετα καθε μερα και στον μηνα πανω να παω να με δει πως παω,το πρωτο χαπι το πηρα 12/12/2020 τωρα δηλαδη και νομιζω οτι με εκανε καποιες παρανεργειες οπως ναυτια αδυναμια και ανησυχια, εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?ειναι δυνατον να κανει παρενεργειες απο το πρωτο χαπι το φαρμακο?υποχωρησαν παντως τα εντονα και ξεχασα να πω οτι την μερα που το πηρα δεν ειχα ορεξη και δεν εφαγα τιποτα,ημουν λες και ειμαι αρρωστος,σημερα κυριακη 13/12 ειναι να παρω το επομενο χαπι και φοβαμαι μην με ξιαναπιασουν τα ιδια,τι να κανω?ο γιατρος που με τα εδωσε ειναι απο τοποκο υποκαταστημα ΙΚΑ και δεν μπορω να μιλησω μαζι του(πρωτη φορα πηγα σε αυτον) τι να κανω?

  2. #2
    Έπαθα τα ιδια με το cybalta. Υπεφερα ολο το βραδυ. Ο γιατρός αφου τον ενημερωσα την επομένη , μου ειπε να πιω λιγο ζαναξ κ να μην το.πιω μια μερα. Εν τελη το σταματησα μονος μου γιατι τρομαξα. Καλο θα ειναι να εχεις επικοινωνια αμεση με το γιατρο που σου χορηγει χαπια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17
    υποτιθεται στο δινουν για το αγχος και αγχονεσαι πιο πολυ με αυτα τα χαπια απο οτι καταλαβα

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17
    το σταματησα τελικα το χαπι,πηρα 3 φορες μονο με δοσολογια μερα παρα μερα που ηταν η οδηγια του γιατρου γιατι με επιασε ενα παραξενο αγχος με σφιξιμο στο κεφαλι με την αισθηση οτι τωρα κατι εχω σοβαρο μετα ενα καψιμο στο κεφαλι και στο κατω μερος του σωματος,με πηγαν στα επειγοντα σε κατασταση σοκ,ειχε στεγνωσει το στομα μου,πρωτη φορα το εχω παθει να μην εχω σαλιο καθουλου,με κανανε εξεταση αιματος,καρδιογραφημα και αξονικη στο κεφαλι και ευτυχως ολα καλα στο τελος,ελεγα παει αυτο ειναι το επαθα το κακο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Καλημέρα και καλά Χριστούγεννα. Καλά έκανες και το έκοψες. Μπορεί να μην σου ταιριάζει το συγκεκριμένο φάρμακο. Αλλά αφού έχεις τόσο αγχος μην το αφήσεις, σκέψου και την ψυχοθεραπεία εκτός από την φαρμακευτική αγωγή. Επίσης ένας έλεγχος σε βασικές βιταμίνες για την ψυχική μας υγεία θα απέκλειε τυχόν ελλείψεις (b 12, φυλλικό οξύ, d).

Similar Threads

  1. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 56
    Last Post: 28-10-2021, 19:45
  2. Zoloft απο 50 σε 100mg
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 23-05-2019, 08:55
  3. zoloft
    By Michalis333 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2019, 00:18
  4. 5-htp 100mg. Έχει δει κάποιος βελτίωση..;
    By potis74 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2016, 00:26
  5. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •