Τί κρύβεται πίσω από την απέχθεια για κάποιον;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Τί κρύβεται πίσω από την απέχθεια για κάποιον;

    Πολλές είναι εκείνες οι φορές που γνωρίζεις κάποιον και τα αισθήματα είναι αμοιβαία που λέει και το τραγούδι. Αντιπάθεια ή συμπάθεια ή ακόμη και ουδετερότητα.
    Τί γίνεται στην περίπτωση που γνωρίζεις κάποιον, τον συμπαθείς παρά πολύ, τον επιθυμείς ερωτικα και μετά από κάποιες λάθος καταστάσεις οδηγείται ή οδηγείσαι στην αντιπάθεια ή ακόμα και απέχθεια.
    Υποβόσκει ακόμα μέσα το ερωτικό κομμάτι; Πώς μπορεί ο σεξουαλικός ποιος να συνδεθεί με τα αρνητικά συναισθήματα; Ακόμα ακόμα πώς μπορούν να αντιστραφούν αυτά τα συναισθήματα και να υπάρξει πάλι συμπάθεια;

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    δεν υπαρχουν λαθος καταστασεις αλλα χειρισμοι. εγω θα πηγαινα να μου πουν τον καφε αν θα υπαρξει επανασυνδεση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Πολλές είναι εκείνες οι φορές που γνωρίζεις κάποιον και τα αισθήματα είναι αμοιβαία που λέει και το τραγούδι. Αντιπάθεια ή συμπάθεια ή ακόμη και ουδετερότητα.
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Τί γίνεται στην περίπτωση που γνωρίζεις κάποιον, τον συμπαθείς παρά πολύ, τον επιθυμείς ερωτικα και μετά από κάποιες λάθος καταστάσεις οδηγείται ή οδηγείσαι στην αντιπάθεια ή ακόμα και απέχθεια.
    Υποβόσκει ακόμα μέσα το ερωτικό κομμάτι; Πώς μπορεί ο σεξουαλικός ποιος να συνδεθεί με τα αρνητικά συναισθήματα; Ακόμα ακόμα πώς μπορούν να αντιστραφούν αυτά τα συναισθήματα και να υπάρξει πάλι συμπάθεια;


    πολυ γενικες ερωτησεις που δενε χουν συγκεκριμενη απαντηση.
    δεν μπορεις να τσουβαλιαζεις ετσι. καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Πολλές είναι εκείνες οι φορές που γνωρίζεις κάποιον και τα αισθήματα είναι αμοιβαία που λέει και το τραγούδι. Αντιπάθεια ή συμπάθεια ή ακόμη και ουδετερότητα.
    Τί γίνεται στην περίπτωση που γνωρίζεις κάποιον, τον συμπαθείς παρά πολύ, τον επιθυμείς ερωτικα και μετά από κάποιες λάθος καταστάσεις οδηγείται ή οδηγείσαι στην αντιπάθεια ή ακόμα και απέχθεια.
    Υποβόσκει ακόμα μέσα το ερωτικό κομμάτι; Πώς μπορεί ο σεξουαλικός ποιος να συνδεθεί με τα αρνητικά συναισθήματα; Ακόμα ακόμα πώς μπορούν να αντιστραφούν αυτά τα συναισθήματα και να υπάρξει πάλι συμπάθεια;
    Καλημερα !

    Αν μιλας για την υποθεση που σε απασχολει τον τελευταιο καιρο, κρατας τα δεδομενα και ενεργεις βαση αυτων .
    Βαζεις στην ακρη το συναισθημα και κυριαρχει η λογικη που στην προκειμενη περιπτωση ειναι να κανεις μια διαγραφη στο συγκεκριμενο ατομο απο παντου και να πας παρακατω.

    Η παραμικρη επαφη μαζι του μονο την ψυχικη σου ταλαιπωρια θα πετυχει.

    Αν μιλας γενικα, θα σου πω οποιαδηποτε σχεση στο τελος μας δημιουργει αρνητικα συνισθηματα, την απορρίπτουμε και προσπαθουμε να αντιμετωπισουμε τις συνεπεις με οσο το δυνατον λιγοτερες ψυχολογικες παρενεργεις εχει κατι τετοιο...

    Η τοξικοτητα δεν εχει θεση στην ζωη κανενος.Ο καθενας μας εχει δικαιωμα απο λαθος χειρισμο να κανει καπιον να αισθανθει ασχημα .Αν αυτο ομως επαναλαμβανεται οδηγουμαστε σε μια μια αρρωστη εξαρτησει με την τοξικοτητα του εκαστοτε ατομου.

    Ερωτας ,σεβασμος ,επιθυμία κάλλιστα μπορουν να γινουν απεχθεια ,μισος ,εγωισμος αν αντιληφθουμε το ποσο τοξικος και χειριστικος μπορει να γινει καποιος μεσα σε μια σχεση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    εφ όσον υπάρχει απέχθεια τί να ασχοληθείς παραπάνω; εγώ το λέω ένστικτο. ίσως πάλι να το κατάλαβα λάθος. πάντως αν δε σου γουστάρει ο άλλος, μην περιμένεις να αλλάξει αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by user View Post
    εφ όσον υπάρχει απέχθεια τί να ασχοληθείς παραπάνω; εγώ το λέω ένστικτο. ίσως πάλι να το κατάλαβα λάθος. πάντως αν δε σου γουστάρει ο άλλος, μην περιμένεις να αλλάξει αυτό.
    Κάποιος που είχαμε κάτι ερωτικό τώρα δείχνει να με απεχθάνεται. Και θέλω αυτό να αλλάξει. Με αποφεύγει συνέχεια και δεν μου μιλάει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Κάποιος που είχαμε κάτι ερωτικό τώρα δείχνει να με απεχθάνεται. Και θέλω αυτό να αλλάξει. Με αποφεύγει συνέχεια και δεν μου μιλάει.
    δεν μπορεις να χειριστεις τα συναισθηματα των ανθρωπων. αν σε απεχθανεται, ειναι δικο του θεμα.
    αν σε προβληματιζει τοσο, ρωτα τον. γιατι δειχνει τοσο αρνητικη στασηε νω εδειχνε να σε συμπαθει;;; κατι αλλο δεν βλεπω να μπορεις να κανεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    κοίτα. εγώ δεν θα προσπαθούσα να αλλάξω τίποτα. η συμπεριφορά αυτή λέει πολλά για το πώς αντιμετωπίζει μια κοπέλα.
    ίσως πάλι και όχι, εσύ τον ξέρεις περισσότερο.
    γενικότερα, η πίεση και το να προσπαθείς να φέρεις τον άλλο στη θέση να σε βλέπει όπως θέλεις εσύ και να σου φέρεται όπως θελεις εσύ -δεν μιλάμε να μη σε σέβεται, εννοείται να σε σέβεται- είναι χαμένος χρόνος για μένα.
    απο την άλλη, δική σου επιλογή, αν θες να βρεις απαντήσεις.

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 27-04-2019, 06:28
  2. Πώς θα γυρνούσε πίσω?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-08-2013, 10:20
  3. πισω στα παλια...
    By swaggy97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2013, 23:55
  4. Τι κρυβεται πισω απο την οθονη...
    By ImLost in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2011, 22:41
  5. ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ...?
    By depressedkitten in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 43
    Last Post: 24-09-2010, 15:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •