Έχουμε κοινό πρόγονο με τους πιθήκους? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ειναι μυθος (χα) οτι χρησιμοποιουμε μονο μικρο ποσοστο του εγκαφαλου μας. Αν ισχυε αυτο τα περισσοτερα εγκεφαλικα επεισοδια θα ειχαν απο μικρες μονο εως ελαχιστες επιπτωσεις, αφου θα ειχαν μονο μια στις 6-7 φορες πιθανοτητα να συμβουν εξ' ολοκληρου σε περιοχη του εγκεφαλου που χρησιμοποιειται. Αλλα υπαρχουν και αλλα δεδομενα που καταρριπτουν το μυθο αυτο απ' τις νευροεπιστημες.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω!!
    Απλά ακούω τις προτάσεις των άλλων και είμαι ανοιχτή!
    ποσο μου αρεσουν οι ανθρωποι που χρησιμοποιουν την εκφραση ' δεν ξερω ' , αυτο δειχνει καποιον δεν ειναι ξερολας και ειναι οντως ετοιμος η ανοικτος και εχει την διαθεση να μαθει .......... και οχι μονο πανω στις μπυρες .....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ποσο μου αρεσουν οι ανθρωποι που χρησιμοποιουν την εκφραση ' δεν ξερω ' , αυτο δειχνει καποιον δεν ειναι ξερολας και ειναι οντως ετοιμος η ανοικτος και εχει την διαθεση να μαθει .......... και οχι μονο πανω στις μπυρες .....
    Ναι,όπως έχεις καταλάβει,άμα ξέρω κάτι το λέω και άμα δεν ξέρω κάτι επίσης το λέω!και πάντα είμαι ανοιχτή να μάθω!

  4. #19
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    φαντασου εποχες , την δεκαετια του 60 και πιο πριν ' βρε ζωον ' θεωρειτο βρισια , που τα πραματικα ζωα , απεδειχθη οτι ειμαστε εμεις , οι ανθρωποι ......

    και η θεωρια της εξελιξης του Δαρβινου , αληθινοτατη , εχει αποκηρυχθει απο την ( αναχρονιστικη ) εκκλησια ......
    Ποτε απεδειχθη και δεν το πηραμε χαμπαρι; Γιατι εγω ξερω οτι η θεωρια του Δαρβινου παραμενει μια θεωρια για μικρα παιδια.

    Εχεις δει ποτε πιθηκο να μεταλλασεται σε ανθρωπο; Μπορεις να μου εξηγησεις τον τροπο με τον πποιον ενα βακτηριο μπορει μετα απο Χ γενιες να μας δωσει μια φαλαινα;

  5. #20
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 15-12-2020 at 19:03.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Ναι,όπως έχεις καταλάβει,άμα ξέρω κάτι το λέω και άμα δεν ξέρω κάτι επίσης το λέω!και πάντα είμαι ανοιχτή να μάθω!
    Τοχω καταλαβει, ναι .....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Ποτε απεδειχθη και δεν το πηραμε χαμπαρι; Γιατι εγω ξερω οτι η θεωρια του Δαρβινου παραμενει μια θεωρια για μικρα παιδια.

    Εχεις δει ποτε πιθηκο να μεταλλασεται σε ανθρωπο; Μπορεις να μου εξηγησεις τον τροπο με τον πποιον ενα βακτηριο μπορει μετα απο Χ γενιες να μας δωσει μια φαλαινα;
    Αυτο μπορει να στο εξηγησει μονο η Dr. maragel .........

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο μπορει να στο εξηγησει μονο η Dr. maragel .........
    Χαχα
    Μπορώ αλλά θέλει να περιγράψουμε κάποια δις χρόνια εξελιξης....
    Άσε που ο φίλος μας δεν είναι διατεθειμένος να μάθει...άμα δεν κατάφερε ολόκληρη ιατρική σχολή να του μάθει,σίγουρα δεν μπορώ εγώ!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Χαχα
    Μπορώ αλλά θέλει να περιγράψουμε κάποια δις χρόνια εξελιξης....
    Άσε που ο φίλος μας δεν είναι διατεθειμένος να μάθει...άμα δεν κατάφερε ολόκληρη ιατρική σχολή να του μάθει,σίγουρα δεν μπορώ εγώ!!
    Σαρεσε το χιουμορακι, ε ? εχω τις στιγμες μου , τις εχεις κι εσυ ομως ........... εχεις δικιο, πρεπει να περιγραψεις καποια δις χρονια εξελιξης .......

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σαρεσε το χιουμορακι, ε ? εχω τις στιγμες μου , τις εχεις κι εσυ ομως ........... εχεις δικιο, πρεπει να περιγραψεις καποια δις χρονια εξελιξης .......
    Από στιγμές άλλο τίποτα!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Από στιγμές άλλο τίποτα!

    Εμμ , ναι, γιατι απο διαρκείας ........................μας τελειωσαν !!

    μηπως εχουμε αποκλινει ελαφρως απο το θρεντ του θεματοθετη , λεω γω ? ....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμμ , ναι, γιατι απο διαρκείας ........................μας τελειωσαν !!

    μηπως εχουμε αποκλινει ελαφρως απο το θρεντ του θεματοθετη , λεω γω ? ....
    Νομίζω ότι ο θεματοθετης πήρε και την απάντηση της θρησκείας ,από τον φίλο μας, και της επιστήμης από εμένα!
    Λέω να ανοίξουμε άλλο θρεντ με θέμα :στιγμές ή διαρκείας;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Λέω να ανοίξουμε άλλο θρεντ με θέμα :στιγμές ή διαρκείας;

    Γεια και παλι, δοκτωρ ......... νομιζω πιο πολυ απηχηση θαχε ενα θρεντ με θεμα , στιγμιαιο η φραπογαλο ? ( δεν ξερω αν το λεω σωστα , δεν πηγαινω για καφεδες , γενικως ) , αλλα η γενια αυτη παραπηγαινει για καφε , τοχει βαφτισει και χομπυ ! ................... αν και νομιζω οτι εισαι καπου στα 20something , αρα νεα γενια , εγω 59 ......περασαν τα χρονια .....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γεια και παλι, δοκτωρ ......... νομιζω πιο πολυ απηχηση θαχε ενα θρεντ με θεμα , στιγμιαιο η φραπογαλο ? ( δεν ξερω αν το λεω σωστα , δεν πηγαινω για καφεδες , γενικως ) , αλλα η γενια αυτη παραπηγαινει για καφε , τοχει βαφτισει και χομπυ ! ................... αν και νομιζω οτι εισαι καπου στα 20something , αρα νεα γενια , εγω 59 ......περασαν τα χρονια .....
    Όλες οι γενιές θα ακολουθούσαν σε αυτό το θρεντ,εγώ 30+, σιγά που σε πήραν τα χρόνια,μια χαρά νέος άνθρωπος, ας μην πηγαίνεις για καφέδες ,πήγαινε για μπύρες

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Όλες οι γενιές θα ακολουθούσαν σε αυτό το θρεντ,εγώ 30+, σιγά που σε πήραν τα χρόνια,μια χαρά νέος άνθρωπος, ας μην πηγαίνεις για καφέδες ,πήγαινε για μπύρες

    Οχι , καλα ειναι τα χρονια μου , δεν μενοχλουν ( ενταξει, λιγακι ) , επινα κρασι-μπυρες , κι ειχα παχυνει, τακοψα ολα προ 6μηνου , και πηγα απο τα 98-99 κιλα στα 77 ( + μυς απο την πολυχρονη γυμναστ. βαρη ) , καλα για το 1,77 υψος μου , δεν θελω να ξαναπαχυνω ......αυτο να το διαβασουν ολοι κι ολες παραπονιουνται για τα κιλα τους , μια αποφαση ειναι , ολα ειναι μια αποφαση , ( παλι ενταξει , οχι ολα ) .....30+ ε ? μαλιστα ......νεωτατη λοιπον .....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 21:56
  2. Replies: 9
    Last Post: 21-02-2013, 08:50
  3. Έχουμε γίνει σαν τους ναζί
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 29-02-2012, 18:52
  4. ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΜΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΘΕΜΑ
    By boubourina in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 47
    Last Post: 18-07-2011, 22:43
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 19:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •