Το απόλυτο κενό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    4

    Το απόλυτο κενό

    Έβγαινα με μια κοπέλα ένα δίμηνο το καλοκαίρι , που σε αυτό το διάστημα (του πρώτου μήνα) , με ήθελε και προσπαθούσε , εγώ ήμουν πιο μαγκωμενος , φόβους πώς θα συμπεριφερθω , μην φανώ βιαστικος και την χάσω..
    Υπάρχει ξενερωμα από την μεριά της , μου ξεκαθαρίζει ότι δεν της βγαίνει το ερωτικό , εγώ εκεί ξύπνησα και την διεκδίκησα , αδίκως όμως , παρόλο που είχαμε επαφές και βγαίναμε , δεν έκανα ποτέ κίνηση με αποτέλεσμα να κόψουμε με δική της πρωτοβουλία.
    Δύο μήνες (Σεπτέμβρη/Οκτώβρη) , δεν είχαμε επαφές , πέραν του ότι που και που βλεπομασταν εκεί που δουλεύει (σερβιτόρα σε μαγαζί)
    Υπήρχαν ματιές πολλές , αλλά πλέον έβγαινε με άλλον και είχαν και ερωτική επαφή , πράγμα που με μένα δεν είχε (δεν κάναμε ποτέ σεξ).
    Τέλη Οκτώβρη με προσεγγίζει (εφόσον είχε κόψει με τον άλλον , από δική της επιλογή) , μετανιωμένη και ότι της έλειπα και ότι με θέλει.
    Τα βρίσκουμε για μία βδομάδα ακριβώς..
    Όλα ωραία , με πολλά λόγια μεγάλα για το μέλλον , κοιμόμουν σπίτι της , και γενικά κάθε μέρα μαζί..
    Πάλι δεν κάναμε σεξ (έτυχε σε φάση που είχε περίοδο ) και ξαφνικά μια μέρα με χωρίζει πάλι..
    Ένιωθε ότι πιέζει τον εαυτό της και ότι δεν νιώθει όπως ένιωθα και εγώ , παρόλο που έδειχνε απόλυτα σίγουρη..
    Έδρασε παρορμητικα ,μου ανέφερε..
    Και ότι φεύγει τώρα για να μην φύγει μετά που θα είναι πιο δύσκολο..
    Είδε το πρώην της στον δρόμο και έγινε ότι έγινε..
    Νιώθει ότι δεν έχει ξεπεράσει..
    Εγώ διακρίνω έντονο φόβο στο να αφεθεί..
    Εν τέλει δεν έχουμε πλέον καμία επαφή , μιας και με μπλοκάρει και από τα social (που δεν καταλαβαίνω τον λόγο , μιας και άλλους πρώην τους έχει κανονικά)
    Εγώ είμαι 30 και αυτή 33..
    Η ερώτηση μου είναι , στο αν σε τέτοιες περιπτώσεις είναι εφικτή η επανασύνδεση..
    Έχω στείλει και λουλούδια πρόσφατα (μιας και έχουμε καραντίνα) , βέβαια δεν πήρα κανένα μύνημα ή τηλέφωνο ή έστω κάτι ..
    Είναι γυναίκα που την κυνηγάνε αρκετοί άντρες η αλήθεια είναι..
    Έχει πολλές επιλογές αν θέλει , σε αντίθεση με εμένα προφανώς..
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πώς γνωριστήκατε με την κοπέλα? Και θα σου πω περαιτέρω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Επανασύνδεση σε τι; Αφού δεν είχατε "σύνδεση" !
    Η κοπέλα δεν γουστάρει, δεν της βγαίνει κι αν τυχόν θελήσει να γίνει κάτι θα είναι επειδή μπορεί να σε θεωρεί καλό παιδί ή κάποιος που είναι εκεί stand by όποτε τον χρειαστεί επειδή αισθάνεται ανασφάλεια κι όχι κάποιος που την ελκύει ερωτικά. Γυναίκα ιδίως 30αρα, που δεν είναι κλεισμένη σε κανέναν σπήλαιο, αν υπάρχει χημεία κι έρωτας στο κάνει πολύ σαφές από την αρχή και θα σε διεκδικήσει με τον τρόπο της, δεν ξενερώνει μέσα σε ένα μήνα τόσο εύκολα. Άλλο ένας ενθουσιασμός σε μία καινούρια γνωριμία κι άλλο έρωτας και/ή κ*βλα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    4
    Sonia σαφώς και δεν είχαμε κάτι συγκεκριμένο.. Υπήρχε έλξη από την μεριά της ειδικά στις αρχές..
    Εγώ φουλ μαγκωμενος για λόγους καθαρά ψυχολογικούς δικούς μου..
    Δεν έκανα ποτέ κίνηση για κάτι όσο και να ήθελα.. Λόγια αρκετά αλλά δεν τα έκανα πράξεις..
    Δεν είμαι και κανένας κούκλος για να πω ότι ενθουσιάστηκε , αλλά ταιριάζαμε αρκετά σε πολλά θέματα..
    Όταν κόψαμε για κάνα δίμηνο , είχα γίνει πιο ψυχρός , αυτή προσπαθούσε με τρόπο να με προσεγγίσει , αλλά εγώ ήμουν απόμακρος , κυρίως εφόσον αυτή με έδιωξε τότε και ξεκίνησε κάτι με κάποιον άλλον..
    Υπήρχε ένα μικρό φλερτ από την μεριά μου και ανταποκρίθηκε , μέχρι που ένα βράδυ με πήρε τηλέφωνο και μου εξομολογήθηκε ότι όλο αυτό το διάστημα της έλειπα , με ήθελε , αλλά ήθελε και από μένα να δει όλα αυτά που της έλεγα..
    Έχει ανασφάλειες φουλ , επίσης έχει και φόβους πλέον για σχέση , δεν μπορεί να αφεθεί..
    Προφανώς και δεν της βγαίνει (τουλάχιστον στον βαθμό που επιθυμεί)..
    Συγκεκριμένα δεν μπορεί να πιέσει τον εαυτό της να είναι με έναν άνθρωπο που το δικός της συναίσθημα είναι μικρότερο του δικού μου..
    Εν τέλει , δεν ξέρω αν αξίζει καν να υπάρξει μια ακόμα προσπάθεια , μου έδειξε ότι είναι σίγουρη , ίσως έπαιξε ίσως και όχι..
    Μου εκμυστηρεύτηκε ότι όταν είδε τον πρώην της , πάγωσε και δεν μπορούσε να συνεχίσει..
    Πλέον δεν υπάρχει επαφή καμία , ειδικά εν μέσω καραντίνας..
    Μπορεί να βγει το ερωτικό σε τέτοιες περιπτώσεις? Ήμουν ο μόνος που της βγήκε να κάνει ή έστω να προσπαθήσει να κάνει μια σχέση μετά τον χωρισμό της , εγγυημένα στο λέω (λόγο κοινών γνωστών).. Κάπου κόλλησε ..
    Ίσως είναι και αυτό που λές.. Ίσως αδίκως ελπίζω σε κάτι..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    4
    Kerasi με την κοπέλα γνωριστήκαμε , σε μαγαζί που δουλεύει..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Υποψιάζομαι οτι ειναι κολλημένη με τον πρώην της, ειναι γνωστή κατηγορία γυναικών αυτη, ψάχνονται λιγο παραπερα αλλα δεν είναι έτοιμες ψυχολογικά για σοβαρά με κατι νέο. Θέλει ειδικούς χειρισμούς. Ξέρεις με αυτον τον πρώην πριν ποσο καιρό χωρίσανε και για ποιο λόγο?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    4
    Kerasi τον λόγο δεν τον ξέρω ακριβώς , ξέρω ότι αυτη τον χώρισε όμως , επειδή (νομίζω) την κερατωνε..
    Είναι ένας χρόνος..
    Το θέμα είναι ότι ψάχνει σχέση και έναν άνθρωπο να προχωρήσει στην ζωή της.. Ήταν ξεκάθαρη από την αρχή..
    Στο τέλος μου λέει ότι δεν ένιωθε έτοιμη , ότι δεν μου αξίζει και ότι έχει αυτή το θέμα με τον εαυτό τής.. Δικαιολογίες μου ακούγονται όλα αυτά.. Ίσως δεν μπορούσε να πει ότι δεν γουστάρει , μιας και αυτή έκανε την κίνηση μετά από δύο μήνες και στην βδομάδα πάνω με ξανά έστειλε..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    11
    Mamop εσυ την κοπελα την ξανασυναντησες απο την τελευταια φορα που εφυγε, που κοψατε επαφες?
    Ισως να φοβηθηκε την αδρανεια σου να το πω ετσι, ισως να ηθελε να παιξει μαζι σου, εν ολιγοις να πληρωσεις εσυ τα σπασμενα του πρωην της. Δηλ οπως της φερθηκε ο πρωην, ξαναγυρισε και καλα κοντα σου οτι θα τα ξαναφτιαχνατε και πανω που εσυ εχτιζες ελπιδες για το οτι κατι παει να γινει, εκει ακριβως εφυγε και σε μπλοκαρε.
    Εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι δεν ένιωσε καν γιατι αν ένιωθε αισθηματα για σενα θα δοκιμαζε μαζι σου να δει πως θα παει ολο αυτο.
    Απλα σου "ξύπνησε " το ερωτικο αυτο υποθετω και καλα ηταν η πρωτη σου γιατι αν ειχες ηδη εμπειριες θα ηξερες οτι αυτο ολο ηταν fake απο την πλευρα της και δε θα ασχολιοσουν τοσο. Θα τη σουταρες κι εσύ να το γραψω αλλιως.
    Για να εχεις φαει τοσο τρομερο κολλημα ενα δειχνει, οτι εισαι πρωτάρης, ενω αυτη που ηταν ψημενη στις σχεσεις και στους χωρισμους ειδες πως σε πλησιασε επαιξε και καλα το παιχνιδακι της οτι σε γουσταρει και μετα εγινε καπνος και εμεινες εσυ να αναρωτιεσαι τι πηγε λαθος.
    Απλα επαιξε μαζι σου. Οσο και αν αρνείσαι να το παραδεχτείς.
    Και εσυ μενεις κολλημενος στο οτι αυτη ηταν η μονη κοπελα και μπλα μπλα. Απλα σου ξύπνησε το ερωτικο. Για μενα τιποτα δεν ηταν.
    Απο τη στιγμή που εχει σχεση και επαιζε μαζι σου και βαλε ερωτηματικό με ποσους ακομα? Ειναι να την παρεις στα πολυ σοβαρα τη συγκεκριμενη.
    Απλα ωριμασε δες την αλήθεια και προχωρησε.
    Θα μεγαλωσεις και θα μαθεις κι εσυ οπως μαθαμε ολοι μας.
    Και θα τα θυμασαι αυτα και θα γελας με το πως φερονταν καποια ατομα.

Similar Threads

  1. Το απόλυτο κενό..
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 05-03-2019, 19:08
  2. Μοναξιά, το απόλυτο κενό!
    By Σ-σκορπινα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 15-09-2017, 15:11
  3. Όταν αγγίζεις το απόλυτο... και το χάνεις άθελα σου... τότε...ΤΙ; ΚΕΝΟ...
    By JenMs in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 03-06-2013, 04:56
  4. Το απολυτο κενο...........
    By mariaanna0 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 37
    Last Post: 03-03-2012, 00:27
  5. Το απολυτο αδιεξοδο
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 20-01-2011, 10:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •