αν καποιος με γνωριζει εστω και ενα ελαχιστο και ξερει τις συνηθειες μου θα καταλαβει αμεσως τι προσπαθω να πω το τελευταιο καιρο με περιβαλουν γυρω μου ατομα που με ενα απιστευτα χειριστικο τροπο και θρασος προσπαθουν να με μετατρεψουν στο ακριβως αντιθετο ανθρωπο που ειμαι τωρα γιατι νομιζουν οτι ετσι θα γινω δεκτικος στο πεσκεσι που θελουν να μου πασαρουν γι παραδειγμα οταν λεω δεξια αντι να μου πουν απαιτω με φασιστικο τροπο να γινεις αλλος ανθρωπος μου λενε θα παμε αριστερα και πλεον το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να λεω ασπρο και να μου λενε κατραμι χωρις να τους ενδιαφερει απολυτως τιποτα αλλο! για πραδειγμα εκεινη την ημερα που ελεγα οτι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι αυτο βρηκα εξω παρατημενη μια σακουλα που ειχε αυτο ακριβως που ελεγα πχ για παραδειγμα ας πουμε οτι ελεγα οτι ειναι σημαντικο να τρωει καποιος χειρινη μπριζολα και μεσα στη σακουλα ειδα παρατημενο αυτο που ελεγα και πει καποιος οτι αυτο δεν ειναι συνομοσια κατι που δε το πιστευω ειναι σιγουρα φασισμος και συμπαρασταση στο σπουδαιο προσωπο ου θελουν να μου πασαρουν απαιτωντας να το δεχτω ενω εγω κανω το ακριβως αντιθετο και αφου δε καταλαβαινουν και συνεχιζουν τους εκβιασμους και αυτη την απιστευτη χειριστικη συμπεριφορα ολοιδια με τη χουντα οταν θα γινουν ρεζιλι παντου και παρουν χαμπαρι τι λεω θα γελασει το συμπαν μαζι τους και θα γινουν περιγελος παντου πχ για παραδειγμα θυμαμαι μια μερα που ελεγα οτι θα παμε απο αυτο το δρομο και μετα εμφανιστηκε ενας τυπος που εκλεισε το δρομο αυτο αφου παρκαρε οπως βρηκε γιατι νομιζουν οτι ετσι θα με γεμισουν θυμο και μισος γιατι νομιζουν οτι δεν εχω καταλαβει οτι ολο αυτο το κανουν επιτηδες γιτι νομιζουν οτι θα υποκυψω στον εκβιασμο