εχω φρικαρει.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    xaka10
    Guest
    και οι εφηβοι μπλεκουν με τις ουσιες που ειναι ευαλωτοι σαν χαρακτηρες και δεν εχουν ωριμη προσωπικοτητα να πουν οχι γι αυτο πρεπει το κρατος να δινει χρηματα στην προληψη και στην απαγουρευση εμποριας ουσιων σε σχολεια

  2. #32
    xaka10
    Guest
    η ουσια ειναι μια εχω σχιζοφρενεια,αγχος και καταθλιψη και αισθανομαι ενας απο τους πιο στιγματισμενους στον κοσμο

  3. #33
    hlias1988
    Guest
    συμφωνω μαζι σου φιλε μου!! με φοβιζει πολυ αυτο που ειπες ποιο πανω οτι ο ψυχασθενεις μπορει να κανει κακο σε αλλους... ειχα τετοιες τασεις.. τι καταπολεμησα δεν θελω να μου ξανα επανελθουν... θελω να ειμαι ασφαλης εγω και η οικογενεια μου... και να παμε παρακατω..
    και εν τελει να φυγω απο τα φαρμακα... αν και δεν θα αλλαξει και τιποτα...
    με πειραζει που ο κοσμος με βλεπει καπως.... αυτο ειναι οτι χειροτερο που μπορεις να παθεις... αλλα αμα εισαι ακακος ελπιζω με το χρονο να το ξεχασουν και να με ξανα εμπιστευτουν...

  4. #34
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    συμφωνω μαζι σου φιλε μου!! με φοβιζει πολυ αυτο που ειπες ποιο πανω οτι ο ψυχασθενεις μπορει να κανει κακο σε αλλους... ειχα τετοιες τασεις.. τι καταπολεμησα δεν θελω να μου ξανα επανελθουν... θελω να ειμαι ασφαλης εγω και η οικογενεια μου... και να παμε παρακατω..
    και εν τελει να φυγω απο τα φαρμακα... αν και δεν θα αλλαξει και τιποτα...
    με πειραζει που ο κοσμος με βλεπει καπως.... αυτο ειναι οτι χειροτερο που μπορεις να παθεις... αλλα αμα εισαι ακακος ελπιζω με το χρονο να το ξεχασουν και να με ξανα εμπιστευτουν...
    θα σου λεγα αν εχεις οντως ψυχωση να μην κοψεις τα φαρμακα απο μονος σου και επειδη το ζυπρεξα εχει πολλες παρενεργειες μπορεις να το αλλαξεις με αλλο οπως risperdal solian seroquel ειναι εξισου καλα και δεν παχαινουν τοσο σαν αυτο το χασαποφαρμακο δοκιμασε αυτη την αλλαγη αλλα οχι να μην παιρνεις τιποτα γιατι οντως μπορει κανεις κατι ακραιο αν φυσικα εχεις ψυχωση γιατι η υποτροπη μπορει να αργησει να ερθει αλλαθα ερθει σιγουρα καποια στιγμη και θα ειναι πολυ χειροτερα απο την προηγουμενη φορα και τα συμπτωματα αλλα και η πορεια της ιασης

  5. #35
    hlias1988
    Guest
    οκ σε ευχαριστω για την συμβουλη!
    παντως ελπιζω να φυγει απο επανω μου ο στιγματισμος...

  6. #36
    hlias1988
    Guest
    αυτο παντως με τα βιωματα παιζει πολυ σε εμενα... οι αλλοι σε κρινουν ως τρελο χωρις να ξερουν τι εχεις περασει......

  7. #37
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οκ σε ευχαριστω για την συμβουλη!
    παντως ελπιζω να φυγει απο επανω μου ο στιγματισμος...
    θα πρεπει φιλε μου να μην ανοιγομαστε γι αυτο το θεμα και ας καταλαβαινουν οτι μπορει να αντιμετωπιζουμε τετοιο προβλημα σημασια εχει να μην το αναφερουμε εμεις και να τους το αρνηθουμε οταν μας κριτικαρουν για το προβλημα γιατι αλλιως να βγαζουμε μονοι μας τα ματια αλλιως να το λεει ενα αλλος αλλιως να το παραδεχομαστε εμεις.γιατι καμια φορα δεν κρυβεται οταν με πιανουν τα ψυχωτικα νιωθω παρανοιες και καμια φορα μου ξεφευγει να πω στον αλλον οτι φοβαμαι μην μου κανει κακο ο αλλος αλλα δεν του λεω οτι εχω ψυχωση και ας το καταλαβει και μου το λεει μετα του λεω απλα οτι εχω καποιες φοβιες χωρις να του πω οτι πασχω απο σχιζοφρενεια και εχω νοσηλευτει.παλια ειχα πει σε ενα πρωην φιλο μου οτι παιρνω αντιψυχωτικα και με εκοψε στη στιγμη απο παρεα και η τραγικη ειρωνια ειναι οτι ο πατερας του ειναι ψυχιατρος και θα μπορουσε να ειχε διαφορετικη αποψη απο αυτην που δεν εχουν ιδεα απο ψυχικες παθησεις.γι αυτο το κρυβω να λεω οτι πασχω απο σχιζοφρενεια και οτι εχω νοσηλευτει και ας τι καταλαβαινει ο αλλος απο την συμπεριφορα μου

  8. #38
    hlias1988
    Guest
    εγω φιλε ειμαι αλλης λογικης... το λεω.. οχι με το καλημερα σας αλλα το λεω... το λεω για να το βγαλω απο πανω μου.. το λεω για να μην το παιζουν εξυπνοι και το μαθαινουν απο αλλου... ολοι μου λενε το αντιθετο.. να μην το λεω.. μπορει να ειχα και δουλεια αυτην την στιγμη.. μπορει να ειχα και φιλους που δεν εχω... μπορει να ημουν ποιο προσιτος...οι φιλοι εφυγαν οταν το εμαθαν...
    αλλα ξερεις κατι.. αφου εκανα την βλακεια θα το παω μεχρι το τελος.........

  9. #39
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω φιλε ειμαι αλλης λογικης... το λεω.. οχι με το καλημερα σας αλλα το λεω... το λεω για να το βγαλω απο πανω μου.. το λεω για να μην το παιζουν εξυπνοι και το μαθαινουν απο αλλου... ολοι μου λενε το αντιθετο.. να μην το λεω.. μπορει να ειχα και δουλεια αυτην την στιγμη.. μπορει να ειχα και φιλους που δεν εχω... μπορει να ημουν ποιο προσιτος...οι φιλοι εφυγαν οταν το εμαθαν...
    αλλα ξερεις κατι.. αφου εκανα την βλακεια θα το παω μεχρι το τελος.........
    εστω στη αρχη δεν ηξερες και το λεγες θα μπορουσες απο δω και περα να το αρνηθεις και πεις οτι λεει ψεματα ο αλλος.μην περιμενεις κατανοηση και αποδοχη αν το πεις στο αλλον στην καλυτερη περιπτωση να στεναχωρηθει και να σε λυπηθει αλλα δεν νομιζω να θελεις να σε λυπουνται γιατι και αυτο δεν κραταει πολυ μπορει μετα να σε αποφευγει στην χειροτερη περιπτωση θα κοιταξει να σε χλευασει και να σε εκμεταλλευτει.βλεπε εφη θωδη που ολα τα καναλια την εκμεταλλευτηκαν με τα παλαβα που ελεγε για να εχουν τηλεθεαση και οταν τρελαθηκε τελειως την ξεχασαν ολοι και ουτε ενδιαφερθηκε κανεις αν ειναι καλα και πως ζει το παιδι της.γι αυτο φιλε μου να το κρυβεις και να με θυμηθεις κανε τον κινεζο αν σου πει καποιος οτι εμαθε οτι παιρνεις φαρμακα.Απαντησε δεν παιρνω τιποτα.πως σε μερικες κλειστες κοινωνιες κολλανε σε ψυχικα ασθενεις την ταμπελα του τρελου του χωριου και τον συνοδευει για αρκετο καιρο αυτη η ρετσινια

  10. #40
    hlias1988
    Guest
    ενας μου ειχε πει ρε Ηλια σου αρεσει να σε λυπουντε?
    αυτο με λυγησε να σου πω την αληθεια.. τι να πω δεν ξερω....

  11. #41
    hlias1988
    Guest
    με λυπουντε... εκει καταντησα... δεν ξερω τι πρεπει να κανω με αυτο πλεον............

  12. #42
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    με λυπουντε... εκει καταντησα... δεν ξερω τι πρεπει να κανω με αυτο πλεον............
    μπορεις να το αλλαξεις απο δω και περα κανοντας τον κινεζο οσον αφορα γιατα ψυχοφαρμακα και την ψυχικη παθηση.Η Ελλαδα ειναι πολυ πισω στην αποδοχη ατομων με ψυχικα προβληματα.Δεν ειμαστε Σουηδια ή Αμερικη που εκει σχεδον εχουν ολοι ψυχολογικα και δεν το θεωρουν κατι ιδιαιτερο να εχεις ας πουμε ψυχωση.εδω στην Ελλαδα εχουμε πολλα βηματα να κανουμε στο θεμα αποδοχης μας.βεβαια και εκει στην Σουηδια που τους αποδεχονται θεωρω οτι οι γιατροι συμπεριφερονται σαν ναζι μεχρι τι 1994 δε θυμαμαια ακριβως το ετος εκαναν στειρωσεις σε μεταναστες και ψυχικα ασθενεις

  13. #43
    xaka10
    Guest
    δες εδω το αρθρο: Μηχανή του Χρόνου: Στείρωσαν 230.000 ανθρώπους γιατί 'νόθευαν την καθαρότητα της φυλής'
    Μηχανή του Χρόνου: Στείρωσαν 230.000 ανθρώπους γιατί 'νόθευαν την καθαρότητα της φυλής'
    Η ανατριχιαστική αποκάλυψη για το πρόγραμμα που εφάρμοζε επί 40 χρόνια η Σουηδία
    news24727 Απριλίου 2017 10:08
    Από τη Μηχανή του Χρόνου :

    Το 1997 η σουηδική εφημερίδα «Dagens Nyheter» έκανε μια ανατριχιαστική αποκάλυψη που συγκλόνισε την παγκόσμια κοινή γνώμη. Από το 1935 έως το 1976, οι Σουηδοί εφάρμοσαν ένα πρόγραμμα με σκοπό να διατηρήσουν την «καθαρότητα της φυλής».

    Στο πλαίσιο του προγράμματος περισσότεροι από 60.000 άνθρωποι, στην πλειονότητά τους γυναίκες, στειρώθηκαν, καθώς θεωρούνταν «κατώτεροι» είτε διότι ήταν μιγάδες, είτε επειδή είχαν νοητική υστέρηση, ψυχολογικά προβλήματα ή «παρεκκλίνουσα» συμπεριφορά, όπως έντονη σεξουαλική δραστηριότητα. Σε γενικές γραμμές το πρόγραμμα εφαρμόστηκε σε όσους τα χαρακτηριστικά τους θεωρήθηκε ότι δεν άρμοζαν στο πρότυπο της άριας φυλής.

    Το πρόγραμμα στειρώσεων άρχισε να εφαρμόζεται μετά τη ψήφιση σχετικού νόμου το 1934. Οι σουηδικές αρχές διεξήγαγαν το πρόγραμμα με άκρα μυστικότητα. Την έρευνα έκανε ο δημοσιογράφος Ματσιέχ Ζαρέμπα και στο ρεπορτάζ του φιλοξένησε τη μαρτυρία μιας γυναίκας. Η Μαρία Νόρντιν, κατήγγειλε ότι όταν ήταν μαθήτρια δεν έβλεπε καλά τον πίνακα καθώς είχε μυωπία, αλλά δεν φορούσε γυαλιά.

    Ένας γιατρός μου είπε: δεν είσαι και πολύ έξυπνη, δεν πρέπει να κάνεις παιδιά

    https://www.news247.gr/mixani-tou-xr...s.6506122.html

    μεχρι το 1976 γινοντουσαν οι στειρωσεις νομιζω λεει το αρθρο πολυ μετα την καταρρευση των ναζι

  14. #44
    hlias1988
    Guest
    ρε φιλε.. σε ευχαριστω ευχομαι να εισαι καλα και εσυ!!!
    τον κινεζο θα κανω απο εδω και περα...ειναι μαλακες ρε συ... αλλα ξερεις κατι δεν το βαζω κατω... πιστευω οτι κατι θα αλλαξει με την παρτη μου.. ελπιζω και σε εσενα...

  15. #45
    xaka10
    Guest
    στο ιδιο αρθρο λεει μεχρι το 1996 γινοντουσαν στειρωσεις στην Σουηδια για <<ελλατωματικους>> καλα θυμομουν
    δες το αρθρο απο την προοδευτικη Σουηδια οπως νομιζουν καποιοι οτι ειναι παραδεισος για τους σοβαρα ψυχικα πασχοντες σαν εμας μεχρι το 1996 γινοντουσαν καλα ακουσετε 24 χρονια πριν δεν ειναι πολυ παλια
    αρθρο:Το 1976 ψηφίστηκε νέος νόμος που όριζε ως αναγκαία την προηγούμενη συγκατάθεση των ενδιαφερομένων. Στα χρόνια που ακολούθησαν έως το 1996, υπέστησαν στείρωση περίπου άλλοι 166.000 άνθρωποι.
    https://www.news247.gr/mixani-tou-xr...s.6506122.html

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ok, έχω φρικάρει κι επίσημα πια...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 29-07-2018, 15:11
  2. Εχω φρικαρει!!!
    By zinovia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 21-09-2010, 23:30
  3. πάσχω από ΙΨΔ...εχω φρικάρει!
    By ΧΡΗΣΤΟΣ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 14-05-2010, 19:24
  4. τα νευρα μου εχουν φρικαρει
    By stellou1989_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 26
    Last Post: 26-01-2010, 10:57
  5. εχω φρικαρει......βοηθεια..........
    By Leondicrazy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 30-10-2009, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •