Θέλω την διαγραφή μου παρακαλώ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 104
  1. #16
    xaka10
    Guest
    γενικα πρεπει να υπαρχει κατανοηση μεταξυ μας μην ξεχναμε ολοι αντιμετωπιζουμε ψυχολογικες δυσκολιες και μας οδηγησαν να γραφτουμε εδω και να κανουμε εστω μια λεκτικη εκφορτωση να ξαλαφρωνουμε.ο πραγματικος εχθρος δεν ειναι εδω μεσα που ειναι και ανωνυμος αλλα ενας γειτονας που μπορει να σου δημιουργει μπελαδες στην καθημερινοτητα ή ενας συγγενης που στοχευει να σου φαει ολη την κληρονομια ή ενας εργοδοτης που σου βγαζει το λαδι στην δουλεια και δεν σε πληρωνει αυτοι ειναι οι πραγματικοι εχθροι.εδω μεσα ειμαστε ολοι ανωνυμοι και με ψυχολογικα θεματα και λογω των ημερων δεν πρεπει να κραταμε κακια πλησιαζουν χριστουγεννα.αν δεν συμφωνουμε με καποιον το βαζουμε αγνοηση και δεν του απανταμε στα μυνηματα δεν χρειαζεται να γινονται επιθεσεις και αντεπιθεσεις.Ειρηνη υμιν δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα το λεω για ολους μας εδω στο φορουμ δεν εχω διαβασει τη φασαρια που εγινε αλλα πειτε οτι τελειωσε οι πραγματικοι εχθροι ειναι οι παραπανω που ανεφερα.

    κυκνος εισαι τοσα χρονια ας ακυρωθει η διαγραφη σου.ενταξει ολοι ειμαστε πιεσμενοι ειδικα τωρα με την δευτερη καραντινα και τον ιο αλλα μην ξεχνας κυκνος οτι ολοι εδω μεσα εχουμε τα ψυχολογικα θεματα μας οπως και συ ετσι και εμεις μην τα βαζεις τοις μετρητοις δεν απαντανε ψυχολογοι αλλα ασθενεις και μπορεις να ανταλλαξεις αποψεις για θεματα φαρμακα και οτιδηποτε αλλο απο θεμα εμπειριας του καθενος και πως αντιμετωπισε την καθε κατασταση

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    γενικα πρεπει να υπαρχει κατανοηση μεταξυ μας μην ξεχναμε ολοι αντιμετωπιζουμε ψυχολογικες δυσκολιες και μας οδηγησαν να γραφτουμε εδω και να κανουμε εστω μια λεκτικη εκφορτωση να ξαλαφρωνουμε.ο πραγματικος εχθρος δεν ειναι εδω μεσα που ειναι και ανωνυμος αλλα ενας γειτονας που μπορει να σου δημιουργει μπελαδες στην καθημερινοτητα ή ενας συγγενης
    Aγαπητε makaris , ειχα διαβασει παλαια το εξης ευστοχο , ' με στεναχωρουσε που δεν ειχα παπουτσια να φορεσω , μεχρι που ειδα καποιον δεν ειχε πόδια ' .............. δλδ . το προβλημα του καθενος φανταζει το μεγαλυτερο στα ματια του ,η το βιωνει ετσι ........ να μπουμε στην θεση του αλλουνου ειναι αδυνατον , οσο και να θελουμε , δεν εχουμε τα βιωματα του , ουτε την ψυχολογια του ...αν μας ' χαλαει ' το προβλημα του αλλου , επειδη το θεωρουμε ασημαντο μπροστα στο δικο μας , η και γενικοτερα ασημαντο , δεν του απευθυνομαστε καν , και ληγει η υποθεση ..... οντως , δεν υπαρχει λογος επιθεσεων ............
    παντα να ειμαστε ευγενεις σε αλλα μελη , λεω γω ........ τις προαλλες ειχα ανοιξει το θεμα ' εγω .....' μπαινει λοιπον ενα μελος , εμβολιμο , μεσουσης συζητησεως , και ρωταει κατι ασχετο, ο ανθρωπος δεν ηξερε πως νανοιξει ενα θρεντ , και μπηκε στο δικο μου θεμα και ρωτησε τον τροπο, δεν χαλαστηκα , του απαντησα ευγενως , και με ευχαριστησε ευγενως , δεν διαπραγματευομασταν στο θρεντ μου τους ορους της Συνθηκης των Σεβρών δα !!!!
    Last edited by Macgyver; 20-12-2020 at 12:11.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δε νομιζω να σε εχω παρεξηγηση , πρωτα απο ολα διοτις δεν σε κατηγορισα για μεγα επαρση! , εαν καταλαβες τι γραφω , γραφω οτι ολοι μας εχουμε την αναγκη να νιοσουμε οτι ο κοσμος ενδιαφερεται για εμας ! οποιος πει το αντιθετο απλα λεει ψεματα η εχει ψυχικη ασθενια! Το προβλημα ειναι το πως το εκδηλονει ο καθε ενας μας και σε πιο βαθμο! αυτο αναφερα σχετικα με εσενα! , εαν δλδ εκανα καποιο λαθος στο μηνυμα μο ηταν για τον τροπο που εκφραζεις αυτην την αναγκη που ολοι μας την εχουμε!
    Οσο για το μνυμα σου, λυπαμαι αλλα δεν προλαβα να το διαβασω αφου το εχουν διαγραψει. Αλλα φανταζομαι οτι θα με εβριζες , θα εκφραζες τα αληθεινα σου συναισθηματα στο προσωπο μου δλ.
    Και πάλι λάθος κάνεις, δεν το έχουν διαγράψει το δικό μου μήνυμα αλλά το δικό σου... Στο δικό μου σου ζήτησα απλά να μην γράφεις στα θέματα μου γιατί με ενοχλείς αλλά δεν το σέβεσαι και συνεχίζεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    γενικα πρεπει να υπαρχει κατανοηση μεταξυ μας μην ξεχναμε ολοι αντιμετωπιζουμε ψυχολογικες δυσκολιες και μας οδηγησαν να γραφτουμε εδω και να κανουμε εστω μια λεκτικη εκφορτωση να ξαλαφρωνουμε.ο πραγματικος εχθρος δεν ειναι εδω μεσα που ειναι και ανωνυμος αλλα ενας γειτονας που μπορει να σου δημιουργει μπελαδες στην καθημερινοτητα ή ενας συγγενης που στοχευει να σου φαει ολη την κληρονομια ή ενας εργοδοτης που σου βγαζει το λαδι στην δουλεια και δεν σε πληρωνει αυτοι ειναι οι πραγματικοι εχθροι.εδω μεσα ειμαστε ολοι ανωνυμοι και με ψυχολογικα θεματα και λογω των ημερων δεν πρεπει να κραταμε κακια πλησιαζουν χριστουγεννα.αν δεν συμφωνουμε με καποιον το βαζουμε αγνοηση και δεν του απανταμε στα μυνηματα δεν χρειαζεται να γινονται επιθεσεις και αντεπιθεσεις.Ειρηνη υμιν δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα το λεω για ολους μας εδω στο φορουμ δεν εχω διαβασει τη φασαρια που εγινε αλλα πειτε οτι τελειωσε οι πραγματικοι εχθροι ειναι οι παραπανω που ανεφερα.

    κυκνος εισαι τοσα χρονια ας ακυρωθει η διαγραφη σου.ενταξει ολοι ειμαστε πιεσμενοι ειδικα τωρα με την δευτερη καραντινα και τον ιο αλλα μην ξεχνας κυκνος οτι ολοι εδω μεσα εχουμε τα ψυχολογικα θεματα μας οπως και συ ετσι και εμεις μην τα βαζεις τοις μετρητοις δεν απαντανε ψυχολογοι αλλα ασθενεις και μπορεις να ανταλλαξεις αποψεις για θεματα φαρμακα και οτιδηποτε αλλο απο θεμα εμπειριας του καθενος και πως αντιμετωπισε την καθε κατασταση
    Καλημέρα macaris, αν συνεχιστεί η ενόχληση θ' ακούσω την συμβουλή σου περί αγνόησης... Αρκετά προβλήματα έχω για να έχω και επιθέσεις από πάνω να με κάνουν να νιώθω χειρότερα... Όσο για τη διαγραφή θα στείλω μήνυμα να ακυρωθεί αν γίνεται...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Και πάλι λάθος κάνεις, δεν το έχουν διαγράψει το δικό μου μήνυμα αλλά το δικό σου... Στο δικό μου σου ζήτησα απλά να μην γράφεις στα θέματα μου γιατί με ενοχλείς αλλά δεν το σέβεσαι και συνεχίζεις...
    Πρωτα απο ολα δεν σε ενοχλω , μειτε βριζω μειτε σε προσβαλω - οπως μου εχεις κανει εσυ στο παρελθον -, αρα δεν ισχυει αυτο που γραφεις.
    Δευτερον, ο ορισμος ενος φορουμ ειναι να ανεβαζει καποιος ενα θρεντ και μετα τα υπολοιπα ατομα μελοι του φορουμ να σχολιαζουν με ελευθερια εκφρασης , την αποψη τους η οποια βεβαια δε πρεπει να ειναι προσβλητικη, να βριζει και γενικα πρεπει να ειναι καπως ευπρεπως γραμμενα. Ετσι λοιπον αυτο που ζητας, δλδ να παψω να γραφω δεν υπαρχει, δεν εχεις δικαιωμα να ζητας κατι τετοιο.
    Αυτο εχεις το δικαιωμα να το κανεις εαν φτιαξεις ενα δικο σου φορουμ, η αν δημιουργησεις ενα δικο σου χωρο με κωδικους και με δηλωμενα μελοι, αυτο μπορεις να το κανεις και εδω, τοτες ναι δεν θα μπορω να μπω μεσα, οπως και κανεις παρα μονο οσοι θα εχεις εσυ διαλεξει.
    Μεχρι εκεινη την στιγμη ομως πρεπει να μαθεις να δεχεσαι τις αποψεις των ανθρωπων που δεν γουσταρεις, πρεπει να αντιληφθεις οτι το ιντερνετ ειναι κατα καποιο τροπο μια κοινωνια που οπως και εκει εξω, δεν μπορεις να λες ποιος και που θα πηγαινει!η λογοκρισια δεν υπαρχει στις δυτικες κοινωνιες, η ελευθερια εκφρασης μεσα απο αγωνες και θανατους ανθρωπων εχει κερδισει αυτο το δικαιωμα οπου αποκαλουμαι .Καταλαβες ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Πρωτα απο ολα δεν σε ενοχλω , μειτε βριζω μειτε σε προσβαλω - οπως μου εχεις κανει εσυ στο παρελθον -, αρα δεν ισχυει αυτο που γραφεις.
    Δευτερον, ο ορισμος ενος φορουμ ειναι να ανεβαζει καποιος ενα θρεντ και μετα τα υπολοιπα ατομα μελοι του φορουμ να σχολιαζουν με ελευθερια εκφρασης , την αποψη τους η οποια βεβαια δε πρεπει να ειναι προσβλητικη, να βριζει και γενικα πρεπει να ειναι καπως ευπρεπως γραμμενα. Ετσι λοιπον αυτο που ζητας, δλδ να παψω να γραφω δεν υπαρχει, δεν εχεις δικαιωμα να ζητας κατι τετοιο.
    Αυτο εχεις το δικαιωμα να το κανεις εαν φτιαξεις ενα δικο σου φορουμ, η αν δημιουργησεις ενα δικο σου χωρο με κωδικους και με δηλωμενα μελοι, αυτο μπορεις να το κανεις και εδω, τοτες ναι δεν θα μπορω να μπω μεσα, οπως και κανεις παρα μονο οσοι θα εχεις εσυ διαλεξει.
    Μεχρι εκεινη την στιγμη ομως πρεπει να μαθεις να δεχεσαι τις αποψεις των ανθρωπων που δεν γουσταρεις, πρεπει να αντιληφθεις οτι το ιντερνετ ειναι κατα καποιο τροπο μια κοινωνια που οπως και εκει εξω, δεν μπορεις να λες ποιος και που θα πηγαινει!η λογοκρισια δεν υπαρχει στις δυτικες κοινωνιες, η ελευθερια εκφρασης μεσα απο αγωνες και θανατους ανθρωπων εχει κερδισει αυτο το δικαιωμα οπου αποκαλουμαι .Καταλαβες ?
    Φυσικά και ενοχλείς και προσβάλλεις... Και μόνο την χυδαία παροιμία που μου έγραψες να σκεφτείς "εδώ ο κόσμος καίγεται και..." (ντρέπομαι και να γράψω τη συνέχεια) με πρόσβαλλες... Αλλά επειδή εσύ δεν καταλαβαίνεις τίποτα από αυτή τη στιγμή σε βάζω στη λίστα αγνόησης οπότε δεν πρόκειται να σου απαντήσω ξανά και μίλα μόνος σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Φυσικά και ενοχλείς και προσβάλλεις... Και μόνο την χυδαία παροιμία που μου έγραψες να σκεφτείς "εδώ ο κόσμος καίγεται και..." (ντρέπομαι και να γράψω τη συνέχεια) με πρόσβαλλες... Αλλά επειδή εσύ δεν καταλαβαίνεις τίποτα από αυτή τη στιγμή σε βάζω στη λίστα αγνόησης οπότε δεν πρόκειται να σου απαντήσω ξανά και μίλα μόνος σου...
    δεν εγραψα ουτες εγω την συνεχεια στην παροιια που αναφερεις . Κατα τα αλλα θα μπορουσες να κοιταξεις λιγακι πισω να δεις ποσες φορες χωρις να σου εχω απευθηνει καποιο μηνυμα , εσυ απο μονη σου αναφεροσουν σε εμενα και φυσικα με οχι καλο τροπο.
    Σχετικα με το σημερινο μηνυμα, οτι θα με βαλεις σε λιστα αγνοησης οπως λες, πολυ ευχαριστως! εξαλου οι σχολιασμοι που κανω δεν εχουν το χαρακτηρισμο του δυαλογου μαζι σου.
    Τελος αναφορικα με το συγκεκριμενο θρεντ, τελικα ειχα δικιο ! οτι δεν υπηρχε περιπτωση να αποχωρησεις απο το φορουμ! ο λογος που εκανες το θρεντ ηταν ξεκαθαρος και ειχε να κανει με το ενδιαφερον των μελων του φορουμ σχετικα με εσενα. Κατις το οποιο προσωπικα δεν το βρισκω κακο!! το εχω ξανα αναφερει!οτι αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ , να υπαρχει αλληλεγγυη και ενδιαφερον εκαστος .Απλα με ενοχλει η υποκρισια .

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δεν εγραψα ουτες εγω την συνεχεια στην παροιια που αναφερεις . Κατα τα αλλα θα μπορουσες να κοιταξεις λιγακι πισω να δεις ποσες φορες χωρις να σου εχω απευθηνει καποιο μηνυμα , εσυ απο μονη σου αναφεροσουν σε εμενα και φυσικα με οχι καλο τροπο.
    Σχετικα με το σημερινο μηνυμα, οτι θα με βαλεις σε λιστα αγνοησης οπως λες, πολυ ευχαριστως! εξαλου οι σχολιασμοι που κανω δεν εχουν το χαρακτηρισμο του δυαλογου μαζι σου.
    Τελος αναφορικα με το συγκεκριμενο θρεντ, τελικα ειχα δικιο ! οτι δεν υπηρχε περιπτωση να αποχωρησεις απο το φορουμ! ο λογος που εκανες το θρεντ ηταν ξεκαθαρος και ειχε να κανει με το ενδιαφερον των μελων του φορουμ σχετικα με εσενα. Κατις το οποιο προσωπικα δεν το βρισκω κακο!! το εχω ξανα αναφερει!οτι αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ , να υπαρχει αλληλεγγυη και ενδιαφερον εκαστος .Απλα με ενοχλει η υποκρισια .
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-12-2020 at 12:57.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-12-2020 at 12:57.

  10. #25
    Elenia781
    Guest
    εν ετει 1996 και ενω δουλευα σε μια εταιρεια παραγωγης κυκλοφορουσα πολυ στο Κέντρο καπου στην Πανεπιστημιου που ηταν το Ελληνικο Κεντρο Κινηματογραφου. Λογω του συνωστισμου στα πεζοδρομια ειχα το εξης μοτο: Δεν θελω να με ακουμπαει κανεις!!τους σιχαινομαι!!ειχα θυμο,πιεζομουν Ετυχε να το πω στον Δημητρη Κολλατο μια μερα που βρισκοταν εκει, και μου λεει ....βρε Ελενα οχι και κανεις ,δεν γινεται αυτο νεο κοριτσι!παρτο αλλιως
    Τελικα τι συμβαινει? Δεν φτανει μονο να πιστευουμε κατι και να το φωναζουμε οπου σταθουμε και οπου βρεθουμε .Ολοι για καποιο λογω "κυκλοφορουμε" κανουμε προσωπικες διαδρομες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ελενα , καλη η συμβουλη ' παρτο αλλιως ' μπορει νακουγεται κατι ευκολο κι απλο , αλλα εχει ουσια αυτο που γραφεις .....

  12. #27
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aγαπητε makaris , ειχα διαβασει παλαια το εξης ευστοχο , ' με στεναχωρουσε που δεν ειχα παπουτσια να φορεσω , μεχρι που ειδα καποιον δεν ειχε πόδια ' .............. δλδ . το προβλημα του καθενος φανταζει το μεγαλυτερο στα ματια του ,η το βιωνει ετσι ........ να μπουμε στην θεση του αλλουνου ειναι αδυνατον , οσο και να θελουμε , δεν εχουμε τα βιωματα του , ουτε την ψυχολογια του ...αν μας ' χαλαει ' το προβλημα του αλλου , επειδη το θεωρουμε ασημαντο μπροστα στο δικο μας , η και γενικοτερα ασημαντο , δεν του απευθυνομαστε καν , και ληγει η υποθεση ..... οντως , δεν υπαρχει λογος επιθεσεων ............
    παντα να ειμαστε ευγενεις σε αλλα μελη , λεω γω ........ τις προαλλες ειχα ανοιξει το θεμα ' εγω .....' μπαινει λοιπον ενα μελος , εμβολιμο , μεσουσης συζητησεως , και ρωταει κατι ασχετο, ο ανθρωπος δεν ηξερε πως νανοιξει ενα θρεντ , και μπηκε στο δικο μου θεμα και ρωτησε τον τροπο, δεν χαλαστηκα , του απαντησα ευγενως , και με ευχαριστησε ευγενως , δεν διαπραγματευομασταν στο θρεντ μου τους ορους της Συνθηκης των Σεβρών δα !!!!
    εχεις δικιο στο ειχα γραψει και στο θεμα σου που ανοιξες με το θεμα εγω.ολοι φανταζονται τις δυσκολιες τους τις μεγιστες και οτι ολοι οι αλλοι ή δεν περνανε ασχημα ή περνανε λιγοτερα βασανα.δεν υπαρχει ανθρωπος επι της γης να μην εχει πονεσει σε κατι απο το πιο μικρο μεχρι το πιο μεγαλο.ας πουμε κατι μικρο η προδοσια ενος φιλου μεχρι απωλεια συγγενικου του προσωπου ή οικονομικου στοιχειου οπως πλειστηρασμος σπιτιου και ουτω καθε ξης


    στο μηνημα που εγραψα στο θεμα σου το εγω που κοπηκε και εχει απαντησει μια κοπελα οτι οι νεοι περνανε δυσκολα και μεταναστευουν για μια καλυτερη ζωη.δεν διαφωνω οτι ειναι δυσκολα αλλα αμα δει καποιος ντοκιμαντερ για τον α παγκοσμιο πολεμο ή τον β παγκοσμιο πολεμο αυτα εδω που περνανε οι νεοι ειναι παιχνιδακι.Π.χ για τον α παγκοσμιο πολεμο που το ειχε σε ντοκιμαντερ η ερτ 3 και εδειξε 4 επεισοδια και δειχνει το τελευταιο νομιζω τεταρτη στις 22:00 σκοτωνοντουσαν τοσοι νεοι ακρωτηριαζονταν πολεμουσαν σε χαρακωματα και εσκαγαν χιλιαδες οβιδες μεσα σε ποντικια.ολοι αυτοι οι νεοι ειχαν περασει ολες αυτες τις παιδικες ασθενειες που εμεις τις αποφευγουμε λογω των εμβολιων οπως ιλαρα ερυθρα παρωτιτιδα ευλογια και ουτω καθ εξης.

    επισης στο β παγκοσμιο πολεμο χαναν μητερες πατεραδες παιδια τα σπιτια του βομβαρδιζοντουσαν δεν ειχαν νερο τροφη στεγη λεφτα.βιασμοι γινοντουσαν απο στρατιωτες εκτελεσεις και ανεφερα το παραδειγμα μια 22χρονης που γνωριζω οτι δηλωνει οτι εχει καταθλιψη ενω τα εχει ολα οπως οτι μενει σε δικο της σπιτι αυτη και η αδελφη της.ειναι σε πολυ καλη σχολη με αμεση επαγγελματικη αποκατασταση οι γονεις της ζουνε και ειναι απολυτα υγιεις χωρις υποκειμενα νοσηματα.Εχουν οι γονεις της περιπου 20 διαμερισματα στο 1 μενουν οι δυο αδελφες στο αλλο δυοροφο οι γονεις και παιρνουν πανω απο 10 ενοικια μηνιαιως συν μισθους πανω απο 1000 ευρω απο την δουλεια τους ( οι γονεις) και εχει λεει η κορη καταθλιψη που προσεχει την διατροφη της δεν καπνιζει δεν πινει και δηλωνει καταθλιψη για να την προσεχει η μανα της.

    τοτε τι να πω αν αυτη η 22χρονη με ολες αυτες τις ανεσεις και παροχες εχει καταθλιψη τι να λεγανε οι στρατιωτες του α παγκοσμιου πολεμου που βλεπαν καθε μερα νεκρους και χαναν χερια ποδια και παραμορφωνονταν στο προσωπο.

    δηλαδη θεωρω οτι καποιοι επινοουν ψυχικες δυσκολιες για να εχουν την στηριξη και επισης αυτα που λεει οτι εχει η 22χρονη δεν συγκρινονται με τιποτα με αυτα που εζησαν οι παλιοι ανθρωποι

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    εχεις δικιο στο ειχα γραψει και στο θεμα σου που ανοιξες με το θεμα εγω.ολοι φανταζονται τις δυσκολιες τους τις μεγιστες και οτι ολοι οι αλλοι ή δεν περνανε ασχημα ή περνανε λιγοτερα βασανα.δεν υπαρχει ανθρωπος επι της γης να μην εχει πονεσει σε κατι
    στο μηνημα που εγραψα στο θεμα σου το εγω που κοπηκε και εχει απαντησει μια κοπελα οτι οι νεοι περνανε δυσκολα και μεταναστευουν για μια καλυτερη ζωη.δεν διαφωνω οτι ειναι δυσκολα αλλα αμα δει καποιος ντοκιμαντερ για τον α παγκοσμιο πολεμο ή τον β παγκοσμιο πολεμο αυτα εδω που περνανε οι νεοι ειναι παιχνιδακι.Π.χ για τον α παγκοσμιο πολεμο που το ειχε σε ντοκιμαντερ η ερτ 3 και εδειξε 4 επεισοδια και δειχνει το τελευταιο νομιζω τεταρτη στις 22:00 σκοτωνοντουσαν τοσοι νεοι ακρωτηριαζονταν πολεμουσαν σε χαρακωματα και εσκαγαν χιλιαδες οβιδες
    ι
    θυμαμαι πολυ καλα τι ειχες γραψει στο θεμα μου ' εγω ' οπως και το μελος που αντεδρασε με τα γραφομενα και των δυο μας ........για να κανω ομως και τον δικηγορο του διαβολου , εχω να γραψω για τις κακουχιες του παγκοσμιου πολεμου οτι επειδη ο οργανισμος , η ο ανθρωπινος εγκεφαλος αν θες, ειναι ενα θαυμαστα αυτοπροστατευομενο συστημα , οταν εχει να διαχειριστει δυο δυσκολιες , αποβαλλει την υποδεεστερη κατ αυτον δυσκολια , το βιωσα αυτο οταν νοσηλευτηκα με εγκεφαλιτιδα τον 7/2020, και κινδυνευε η ιδια μου η ζωη , δεν αισθανομουν καμμια κτθλψη , ενω πασχω απο αυτην επι 18 χρονια ......
    τωρα γι αυτην την γενια , δεν ξερω τι να πω , θα επιμεινω ομως οτι ταχουν ολα , δεν εχουν βιωσει δυσκολιες, και με το παραμικρο , παρτον κατω ....βλεπω σε τηλεπαιχνιδι που ρωτανε ' ποια ειναι τα ενδιαφεροντα σου' απαντ. στανταρ , βγαινω βολτες με φιλους -ες , παω για καφε , οι καφετεριες γεματες ειναι απο πρωίας ............ε , δεν ειναι ενδιαφεροντα αυτα , εμεις τα καναμε αυτα οταν απλα βαριομασταν .....
    για να μην αναφερθω στην γενια του πατερα μου , που περασαν πραματικα δυσκολα , και δεν παραπονιοντουσαν για τιποτα .......

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα που ξέρετε εσείς ότι οι άνθρωποι που έχουν ζήσει πολέμους κι ένα σωρό δεινά δεν είχαν πάθει κατάθλιψη, δεν είχαν μετατραυματικά σύνδρομα κι ένα σωρό άλλα;;;;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Τι συγκρίνεται τωρα βρε παιδιά αν είναι δυνατόν ..

    Υποτίθεται ότι ο κόσμος εξελίσσετε ώστε να γίνεται η ζωή μας καλύτερη.
    Αν είναι να συγκρίνουμε και εμείς αυτούς που ήταν στον Α παγκόσμιο πόλεμο με αυτούς που γεννήθηκαν στην παλαιολιθική εποχή ..
    Αν είναι δυνατόν ..Τι γνώσεις είχαν τότε και τι γνώσεις έχουμε σήμερα ...

    Όταν μιλάμε και συζητάμε εδώ πέρα πάντα μιλάμε με γεγονότα και εποχές που έχουμε ζήσει εμείς οι ίδιοι..
    Ξέρεις αν τότε όπως λέει και η Σόνια υπήρχε διάγνωση σε τέτοια ψυχολογικά θέματα?
    Είναι δυνατόν όλα αυτά τα άτομα που γυρνούσαν από τέτοιους πολέμους με τέτοια τραύματα να μην είχα ψυχολογικά θέματα και να ζούσαν μια νορμάλ ζωή μετά?

    Μου θυμιζεται που παλιά πριν γίνει γνωστή η δυσλεξια στα παιδιά ,έλεγαν ,ε το παιδί μου δεν τα παίρνει τα γράμματα στο σχολείο..
    Που να ξέρουν ότι το παιδί τους ανήκε σε αυτή την κατηγορία ....

    Και πόσα άλλα παράδειγμα μπορούμε να αναφέρουμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By YokoChoco in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2020, 16:44
  2. Θελω διαγραφη....
    By kavkaz in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 45
    Last Post: 24-07-2017, 12:28
  3. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 10:00
  4. θελω την γνωμη σας,σας παρακαλω
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 21:44
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.
    By nikolasath in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2010, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •