Θέλω την διαγραφή μου παρακαλώ! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 104
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάθε φορά που έρχεται στο σπίτι μου η γιαγιά μου ξέρεις τι μου λέει?
    Πόσο ευλογημένοι είμαστε που έχουν βγει τα πλυντήρια ,τα σίδερα ,οι ηλεκτρικές κουζίνες και όλα αυτά που κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη ..
    Ακόμα και οι υπολογιστές που αναφέρεις εγώ το θεωρω πραγματικά πολύ μεγάλο επίτευγμα να μπορώ να βλέπω το παιδί μου,τον αδελφό μου που είναι μακρυα μας μέσα από μια κάμερα ..
    Όλα έχουν την οπτική τους γωνία πιστεύω.Αν θέλει κάποιος την τενολογία να την δει σαν μέσο αποξενωσεις ,δεν αναιρεί το γεγονός ότι για εμένα αυτή την στιγμή η τεχνολογία μου χαρίζει στιγμές που δεν θα μπορούσα να τις ζήσω διαφορετικά ...
    Όλα έχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά.
    Εσύ και όποιος άλλος διαλέγεται να βλέπετε μόνο την αρνητική τους πλευρά ποιος ευθύνεται?
    Όχι πάντως η όλη εξέλιξη της ζωής μας ...
    Δεν βλεπω μονο την αρνητικη τους πλευρα μαριλου, δεν ειμαι αρνητικος ανθρωπος , ουτε καταστροφολογος , αλλα μην καταδικασουμε τις παλιες εποχες ως υποδεεστερες ........η ως δυστυχεστερες , αν θες.......η καθε ανακαλυψη εχει τα θετικα της και ταρνητικα της αλλωστε ......η οποιαδηποτε ανακαλυψη.......οι ηλ. υπολογ. εχουν εξελιχτει σε μαστιγα για την νεα γενια , και οχι μονον αυτη , που εχει εθιστει στην χρηση η καταχρηση τους .................. για μενα ειναι ενα καλο εργαλειο, για να πληρωνω λογ/μους , και ναχω αντι για μια εγκυκλοπαιδεια που θα ζυγιζε 1000+ κιλα , εχω το γκουγκλ, αλλα ως εκει , δεν εχω σμαρτ φον, ουτε συμμετεχω σε σοσιαλ μιντια , τα θεωρω παρακμιακα .........ακομη και ταεροπλανο θεωρω σπουδαια εφευρεση , δεν εφευρεθηκε για να βομβαρδιζει , κι ομως ................... και με την ανακαλυψη του πετρελαιου ως κινητηριος δυναμη για κινηση αυτοκινητων , και αλλων μεσων , καταστρεψαμε το κλιμα ...................... εβλεπα σενα ντοκυμαντερ οτι πρωτη φορα στα εκατονταδες χιλιαδες χρονια υπαρξης του στην γη , ο ανθρωπος επενεβη με καταστρεπτικο τροπο στο κλιμα , τα τελευταια 120 χρονια εγινε αυτο .............οσο για την προοδο της ιατρικης , που με την εφευρεση των αντιβιοτικων , δλδ. διπλασιασμο του Μ.Ο. ζωης , παραγιναμε πολλοι σε αυτον τον πλανητη , και δεν μπορει να μας θρεψει ολους ......οπου εχει παει αυτο το ον, ο ανθρωπος , για καποιο αγνωστο λογο, σπερνει τον θανατο......δεν τοκανει κανενα αλλο ον αυτο .....
    οντως , ολα εχουν δυο μετρα και δυο σταθμα ,........... ειμαι ρεαλιστης ομως , εσυ θα με αποκαλεσεις αρνητικο, ξερω .......................

    ο πολιτισμος μας ΄ ξυπναει ΄ρετροιους , σαν το AIDS η τον covid 19 ( με το λιωσιμο των παγων η την αποψιλωση των δασων ) , ναι υπηρξαν πριν απο εκατομμ. χρονια , ποσους αλλους θα ' ξυπνησουμε ' αραγε ?
    Last edited by Macgyver; 23-12-2020 at 13:13.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ............................................

  3. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Επειδή ακριβώς παίζει περίεργο θεματακι με την διαχείρηση αν θες να είσαι ακόμα εδώ μέσα και να μην επηρεάζεται η ψυχολογία σου βάλε όρια στο τι διαβάζεις και με ποιους συνομιλείς .

    Άλλωστε υπάρχουν και ομάδες στο facebook που εκεί οι διαχειριστές δεν αφήνουν κανένα τέτοιο κακόβουλο άτομο ούτε μια μέρα να "σουλατσαρει".Εκεί να δεις τι αξιόλογες συζητήσεις γίνονται και πόσα άτομα λαμβάνουν βοήθεια ..

    Τυχαίο που υπάρχουν εκεί τόσα ενεργά μέλη και εδώ δεν αντέχουν και πολλοί?
    Εκεί να δεις ωραίες συζητήσεις με άτομα που δεν έχουν καθόλου ζήλια και καμιά μέσα τους και μάλιστα σε συμβουλεύουν .ε τόσο όμορφο και ευγενικό τρόπο.

    Και αν μου πεις ότι εδώ καλύπτεσαι πίσω από την ανωνυμία σου και εκεί υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν δηλώσει ότι έκαναν ένα άσχετο προφίλ μόνο και μόνο γιατί έτσι νιώθουν πολύ πιο άνετα να συζητάνε τα θέματα τους ..
    .
    θέλεις να μιλήσεις ανοικτά και να αναφέρεις τι περίεργο θεματάκι παίζει με τη διαχείριση;

    Γιατί εδω Marilou έχουμε μια περίπτωση, εσένα, που δημιούργησες πολλά προβλήματα στη διαχείριση, κάνοντας τα εν οίκω, εν δήμω, και τώρα με κάποιο τρόπο, έρχεσαι να ζητήσεις και τα.... ρέστα!
    Επειδή διαολίζομαι με τα υπονοούμενα, πες ανοικτά τι περίεργο θεματάκι παίζει με τη διαχείριση ή εναλλακτικά, εφόσον βιώνεις τόσο περίεργη και προβληματική κατάσταση εδώ μέσα, μήπως καλύτερα να σκεφθείς το ενδεχόμενο να αποχωρήσεις, συνεχίζοντας τις συζητήσεις σου σε αυτές τις υπέροχες κοινότητες που οι άνθρωποι βοηθιούνται απεριόριστα και οι διαχειρίσεις είναι ακριβώς όπως τις επιθυμείς?

  4. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Τις προηγουμενες δυο φορες που επιτεθηκε με τον ιδιο τροπο στον Κυκνο, ο πανου αποκλειστηκε απο το φορουμ για διμηνο και μηνα αντιστοιχα, εχοντας ακολουθησει ακριβως το ιδιο μοτιβο συμπεριφορας τις μερες που ειχαν προηγηθει και τοτε.

    Τελικα τι νοημα εχει να κανουμε ριπορτ, οταν το συστημα ποινων δεν εφαρμοζεται, με τα τοξικα μελη αρκετα πολλων ποστ/παλαιων εγγραφων ειτε να μην αποκλειονται καθολου, ειτε για 1-2 μοναχα μηνες;


    Αν συνεχιστει η κατασταση αυτη, προβλεπω επιστροφη στην μεχρι προ δυο ετων κατασταση, με τα παλαιοκρασα αποθρασυνμενα και πεπεισμενα για την ατρωσια τους, και τους καινουργιους εναλλακτικους γιατρους, τοξικους και λοιπους να μην υπαρχει πια κανεις να τους κανει ριπορτ.
    Oboro, εκτιμώ τη βοήθεια που προσφέρεις στο φόρουμ, δεν μπορώ όμως να διαβάζω ότι το σύστημα ποινών δεν εφαρμόζεται ή εφαρμόζεται για 1-2 μήνες μονάχα.
    Τι θα ήθελες να κάνουμε δηλαδή? Να βάλουμε ισόβια;
    Φόρουμ αυτοβοήθειας είμαστε, όχι η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Δηλαδη οι μονες εναλλακτικες ειναι ή αποκλεισμοι 1-2 μηνων ή ισοβια/διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος/γιουροπολ; Να επαναφερετε τους οριστικους αποκλεισμους λεω, φυσικα. Εχουν παψει απο την ανοιξη ενω κι εσεις δημοσια παραδεχτηκατε πως επιδιωκετε οσο λιγοτερους αποκλεισμους γινεται (στο θρεντ της boo.) και πως η μονη αδυναμια της διαχειρισης ειναι η υποστελεχωση. Ελα ομως που η πλειονοτητα των παραβασεων γινεται απο μια χουφτα ατομα με επαναλαμβανομενα τοξικη συμπεριφορα... Ποιο λοιπον το αποτελεσμα αυτης της στρατηγικης; Η επαναλαμβανομενη τοξικοτητα, εστω και με μπανο-παυσεις, που γραφω πιο πανω. Ειναι πχ η τριτη φορα που ο πανου κανει ακριβως το ιδιο πραγμα: αρχικα ηρεμα ποστ, αντε καμια υπερβολη απο εδω και απο κει, μετα παρεμβασεις/εισβολες σε θρεντ με στοχο παντα το θεματοθετη, που καταληγουν σε τεραστιο ζητημα με ακραιες θεσεις/επιθεσεις σε ενα θρεντ που τον κραζουν πλεον οι παντες, και αφου ηρεμησουν καπως τα πραγματα, επιθεση στο θρεντ του Κυκνου...

    Τουλαχιστον τις προηγουμενες 2 φορες, τον αποκλεισατε κιολας. Για λιγο, δηλαδη.

    Ενα φορουμ αυτοβοηθειας βαζει σε προτεραιοτητα την ασφαλεια των μελων του, μεταξυ αλλων απο τα τοξικα μελη, και οχι την προστασια των πλεον τοξικων.
    Last edited by oboro; 22-12-2020 at 18:13.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Υ.Γ. ο fuego21 επισης εχει αποκλειστει τουλαχιστον 2 φορες για υβρεις και επικινδυνες φαρμακευτικες προτροπες. Πρωτο πραγμα που εκανε επιστρεφοντας; Τα ιδια παντελη μου, ξεκινωντας απο αυτο το θρεντ...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σε ενα αλλο ακραιο προσφατον παραδειγμα, μελος που δεν μπορω να κατονομασω γιατι δεν εχει γραψει σε αυτο το θρεντ, εκανε ακομα μια φαρμακευτικη προτροπη, του κατεβασαν το ποστ, και μετα ειχε το θρασος να ρωτησει δημοσια την διαχειριση 1) αν εχει καψει εγκεφαλικα κυτταρα 2) αν παιρνει ληγμενα, που τολμησε να του κατεβασει το ποστ! Το αποτελεσμα; Του εξαφανισαν, απλα, το ποστ που ωρυοταν. Ουτε προσωρινος αποκλεισμος ουτε τιποτε. Σημειωτεον, το εν λογω μελος εχει κανει μεχρι σημερα αρκετες παραβασεις (προτροπες υβρεις κ.α.) για 2-3 μονιμους αποκλεισμους τουλαχιστον (και το εχω ακουσει απο ενα σωρο ατομα). Δεν εχει αποκλειστει ουτε μια φορα. Βρισκομαστε βλεπετε, σε μια περιοδο του φορουμ οπου μελος με απειρες παραβιασεις ικετευει τη διαχειριση να τον μπαναρει οριστικα, μονο αιτηση με παραβολο δεν κανει, και... τιποτα.


    Δεν ειναι απιστευτο;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    θέλεις να μιλήσεις ανοικτά και να αναφέρεις τι περίεργο θεματάκι παίζει με τη διαχείριση;

    Γιατί εδω Marilou έχουμε μια περίπτωση, εσένα, που δημιούργησες πολλά προβλήματα στη διαχείριση, κάνοντας τα εν οίκω, εν δήμω, και τώρα με κάποιο τρόπο, έρχεσαι να ζητήσεις και τα.... ρέστα!
    Επειδή διαολίζομαι με τα υπονοούμενα, πες ανοικτά τι περίεργο θεματάκι παίζει με τη διαχείριση ή εναλλακτικά, εφόσον βιώνεις τόσο περίεργη και προβληματική κατάσταση εδώ μέσα, μήπως καλύτερα να σκεφθείς το ενδεχόμενο να αποχωρήσεις, συνεχίζοντας τις συζητήσεις σου σε αυτές τις υπέροχες κοινότητες που οι άνθρωποι βοηθιούνται απεριόριστα και οι διαχειρίσεις είναι ακριβώς όπως τις επιθυμείς?
    Ότι έχω να πω το λέω ανοιχτά Aron δεν έχω κανένα θέμα ..

    Άλλωστε το βλέπω ακόμα μια φορά τι γίνεται..

    Για πες μας ποια προβλήματα δημιούργησα ?
    Το ότι έκανα αναφορά σε ένα μέλος που με απείλησε ανοιχτά με αυτοκτονία ?
    Που σβηστεκε η άποψη μου στο τι σκέφτεσαι χωρίς να αναφέρω ποτέ ονόματα ενώ υπάρχουν αερολογιες ένα σωρό εκεί?
    Οι κανόνες είναι ξεκάθαροι και τους ξέρω ...

    Που έφαγα ποινή επειδή απέτρεψα ένα μέλος να ειρωνεύεται και να μου στέλνει μυνήματα προσωπικά εκβιαστικά και του είπα ότι από εδώ και πέρα να μιλάμε.μονκο δημόσια γιατί έτσι δεν μπορεί να.μιυ λέει ότι να ναι?

    Αυτά είναι τα θέματα που δημιούργησα αλήθεια τώρα???
    Και άντε να δεχτώ την ποινή ..Την ίδια γιατί δεν υπήρχε και για το άλλο μέλος ?
    Και εκείνου τα μηνύματα σβήστηκαν άρα ?
    Εδώ δεν μιλάμε για ευνοηκη μεταχείριση?


    Καθημερινά βλέπουμε ένα σωρό άλλα σχολια πολύ χειρότερα και δεν γίνεται καμία παρέμβαση ..

    Στην δική μου περίπτωση το λέω ξεκάθαρα και δεν υπονοω τίποτα πλέον υπήρξε άλλη μεταχείριση ...
    Και η μη μεταχείριση έγινε με την βοήθεια και αλλού μέλους το οποίο αν θέλεις στο λέω σε μήνυμα ..

    Ξανά σε αυτή την διαδικασία δεν θα ξαναμπώ ...

    Το γνωρίζω πολύ καλά γιατί ξέρω την σχέση του συγκεκριμένο μέλος με παλιό μέλος του φόρουμ το οποίο απ' ότι καταλαβαίνω έχει κάποιο ρόλο στην διαχείρηση...

    Βλέπεις Aeon ότι έχω σταματήσει να ασχολουμε και έχω βρει την ησυχία μου αλλά τα μηνύματα θριάμβου κάνουν τον γύρω ακόμα του φόρουμ ..
    Γνωρίζεις άλλωστε γιατί μέιλ έχουν σταλθεί και σε εσένα ..
    Δεν θέλω να πω τίποτε άλλο, πραγματικά, έχω μπλοκάρει πλέον τα άτομα που με ενοχλούσαν .
    Βρήκα τον τρόπο μόνη μου...
    Και όχι δεν θα αποχωρήσω γιατί πρώτων και κύριων είμαι εδώ γιατί γουστάρω να είμαι και επιτέλους ασχολουμε με αυτό για το οποίο ήταν η αιτία για την εγγραφή μου και δεύτερων δεν θα κάνω την χάρη σε κανέναν και καμιά ...
    Γιατί αυτό θέλουν και μου το είπαν άλλωστε..


    Το ξαναλέω στην δική μου περίπτωση κρίνοντας από όλα αυτά τα χρόνια που είμαι εδώ μέσα χωρίς να δημιουργήσω το παραμικρό βλέπω υπήρχε διαφορετική μεταχείριση από την στιγμή που ξεσκεπάστηκαν κάποια πράγματα ..

    λυπάμαι αλλά αυτά μου λένε τα γεγονότα ..
    Και το ξαναλέω και δίκιο να είχατε στην ποινή μου έπρεπε να υπάρχει και αντίστοιχη ..
    Εφόσον δεν υπήρχε με πολύ πιο απαράδεκτα μυνήματα τα οποία είναι ακόμα αναρτημένα στο εν λόγο θέμα του γιατί εκεί ήταν η αρχική του προσεγγισει έχω κάθε λόγο νομίζω να υποστηρίζω την άποψη μου ..

    Όπως και το σημερινό μήνυμα ..Ποτέ άλλωστε δεν υπήρχε παρόμοιο μήνυμα δικό σου και σε άτομα που λένε χειρότερα καμιά φορά ...

    Aeon δεν χω να πω τίποτε άλλο πάνω στο θέμα ..
    Για εμένα έχει λήξει εδώ και καιρό και δεν .ε ενδιαφέρει τίποτα πλέον ..
    Μπροστά στην ηρεμία μου δεν κάνω καμιά παραχώρηση πλέον και αν θες να έχεις μέλη εδώ μέσα που καλλιεργούν άρρωστες συμπεριφορές και να κρύβονται πίσω από δηθεν ψυχικές νόσους είναι δικαίωμα σας ..

    Πιστεύω να έγινα κατανοητή ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    oboro εχεις καταλαβει φανταζομαι οτι αυτα που γραφεις ουτε εσυ δεν μπορεις να τα πιστεψεις! Εαν κοιταξει καποιος ποσες φορες εχεις αναφερθει στο ονομα μου και ποσες εγω τοτε θα καταλαβει ξεκαθαρα ποιος εχει προβλημα εδω μεσα!
    Εξαλου στο λενε και αλλα μελοι οτι αυτο που κανεις ειναι υπερβολικο και ασχημο, επειδη εγω δεν ψαρωνω και δε ασχολουμε μαζι σου ,μαλον σε εχει νευριασει πιο πολυ απο το να ασχολιομουν,αλλα λυπαμαι δε θα το καμω! Αρα ειναι στην αποφαση των διαχειρηστων να κανουν οτι θελουν ,προσωπικα παραμενω προσυλομενος στο καταστατικο του φορουμ, οπου μλαει για αυτοβοηθεια και αλληλεγγυη, το αντιθετο δλδ απο αυτο που κανει εσυ συνεχως, να προσβαλεις και να νομιζεις οτι εγω θα ενοχληθω εαν εσυ με βρισεις! ,
    Ειχα σκοπο να γραψω κι αλλα ,αλλα βαριεμαι τελικα να απασχολουμαι με ανθρωπους που ενδιαφερον τους ειναι πως θα προσπαθησουν να επιτεθουν σε καποιον που εχει ψυχικη ασθενια.
    Δεεν ασχολουμε αλλο, κι πολυ ασχοληθικα. Αυτο που εχω να πω ειναι οτι εαν θελεις μπορεις και υπαρχουν κρατικες αρχες να με καταγγηλεις εαν σου κανω κακο! ΚΑΝΤΩ! ,αφου οπως λες σου επιτηθομαι κι αλλα τετοια .
    Σκοπος προσωπικος εδω μεσα ειναι μεσα απο την βοηθεια που προσφερω η που νομιζω οτι παρεχω σε αλλα ατομα μεσα απο αυτους να βοηθηθω κι εγω, ειτε με την ικανοποιηση της πραξης ειτε με το λεγομενο "καθρευτισμο" του προβληματος.
    '

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν βλεπω μονο την αρνητικη τους πλευρα μαριλου, δεν ειμαι αρνητικος ανθρωπος , ουτε καταστροφολογος , αλλα μην καταδικασουμε τις παλιες εποχες ως υποδεεστερες ........η ως δυστυχεστερες , αν θες.......η καθε ανακαλυψη εχει τα θετικα της και ταρνητικα της αλλωστε ......η οποιαδηποτε ανακαλυψη.......οι ηλ. υπολογ. εχουν εξελιχτει σε μαστιγα για την νεα γενια , και οχι μονον αυτη , που εχει εθιστει στην χρηση η καταχρηση τους .................. για μενα ειναι ενα καλο εργαλειο, για να πληρωνω λογ/μους , και ναχω αντι για μια εγκυκλοπαιδεια που θα ζυγιζε 1000+ κιλα , εχω το γκουγκλ, αλλα ως εκει , δεν εχω σμαρτ φον, ουτε συμμετεχω σε σοσιαλ μιντια , τα θεωρω παρακμιακα .........ακομη και ταεροπλανο θεωρω σπουδαια εφευρεση , δεν εφευρεθηκε για να βομβαρδιζει , κι ομως ................... και με την ανακαλυψη του πετρελαιου ως κινητηριος δυναμη για κινηση αυτοκινητων , και αλλων μεσων , καταστρεψαμε το κλιμα ...................... εβλεπα σενα ντοκυμαντερ οτι πρωτη φορα στα εκατονταδες χιλιαδες χρονια υπαρξης του στην γη , ο ανθρωπος επενεβη με καταστρεπτικο τροπο στο κλιμα , τα τελευταια 120 χρονια εγινε αυτο .............οσο για την προοδο της ιατρικης , που με την εφευρεση των αντιβιοτικων , δλδ. διπλασιασμο του Μ.Ο. ζωης , παραγιναμε πολλοι σε αυτον τον πλανητη , και δεν μπορει να μας θρεψει ολους ......οπου εχει παει αυτο το ον, ο ανθρωπος , για καποιο αγνωστο λογο, σπερνει τον θανατο......δεν τοκανει κανενα αλλο ον αυτο .....
    οντως , ολα εχουν δυο μετρα και δυο σταθμα ,........... ειμαι ρεαλιστης ομως , εσυ θα με αποκαλεσεις αρνητικο, ξερω .......................

    ο πολιτισμος μας ΄ ξυπναει ΄ρετροιους , σαν το AIDS η τον covid 19 , ναι υπηρξαν πριν απο εκατομμ. χρονια , ποσους αλλους θα ' ξυπνησουμε ' αραγε ?
    Καλημερα Mac !

    Αφου υποστηρίζεις οτι εισαι ρεαλιστης δηλαδη άνθρωπος που βασίζεται στις πράξεις του και στην αντίληψη της πραγματικότητας που εχουν δεν μπορεις να μην παραδεχτεις λοιπον οτι τα παλια χρονια εκρυβαν και παρα πολυ δυστυχία ...
    Παρε παραδειγμα τις πραξεις υποβιβασμου πoυ ανεφερα ασο αφορoυσαν την αξια της γυναικιας παρουσιας μεσα σε ενα γαμο και μια οικογενεια ..Ουτε σεβασμος ουτε τιποτα .Και γνωριζουμε πολυ καλα οτι τα περιστατικα αυτα ηταν παρα πολλα ....

    Οσο αφορα την τεχνολογια και εδω παλι μιλας καθαρα για εσενα .Γιατι για εμενα(ως επαγγελματία πλεον και για πολλους) αν δεν υπηρχαν αυτα τα σμαρτφον που λες ή οι υπολογιστες ή οτιδηποτε αλλο υπαρχει δεν θα ειχα δουλεια αυτη την στιγμη.Για εμενα αυτη η εξελιξη της τεχνολογιας μου επιτρεπει εκτος απο το να εχω μια καλη δουλεια ,να βγαζω αξιοπρεπεστατα το ψωμι μου ,να εχω την δυνατοτητα να προσφερω και σε αλλους ανθρωπους δουλεια ωστε να ζουν και εκεινοι με αξιοπρεπεια......Κοινος μου επιτρεπει να ζω πιο ανθρωπινα .
    Να μην ειμαι αναγκασμενη να ειμαι 24 ωρες το 24 ωρο μεσα σε ενα γραφείο χωρις να εχω την δυνατοτητα να φυγω καποιες μερες ή καποιες ωρες και να παω στην οικογενια μου .Να γιορτασω και εγω τις γιορτες σαν ανθρωπος,να χαρω τα παιδια μου στις σχολικες γιορτες και ποσα μα ποσα αλλα που αν δεν υπηρχε ολη αυτη η τεχνολογια δεν θα ζουσα ,θα ημουν αναγκασμενη να δουλευα μονο...Και οχι μονο εγω αλλα και τα παιδια που εχουμε στην δουλεια ...

    Ακομα και αυτο που λες οτι ειναι εργαλειο για εσενα γιατι πληρωνεις τους λογαριασμους σου ειναι παρα πολυ σημαντικο.Σκεψου με ολη αυτη την κατασταση να ησουν αναγκασμενος να πηγαινεις σε ουρες τραπεζων για να τα πληρωνεις ?Τι κίνδυνο θα εβαζες την υγεια σου δεδομένων των καταστάσεων...

    Η τεχνολογια υπηρξε θα υπαρξει και μακαρι να εξελισετε για να κανει την δικη μας ζωη ευκολοτερη.
    Αν καποιος επιλεγει αυτη την εξελιξη να την εκμεταυλευτει για να κοροιδεψει ,να κλεψει ,να απομωνωθει ή οτιδηποτε αλλο αρνητικο ποιος φταει?
    Η τεχνολογια ?Οχι βεβαια !

    Τωρα για τα εμβολια τι να πω ..Σκεψου μονο τι προσδοκιμο ζωης υπηρχε παλιοτερα και τι υπαρχει σημερα ..Τα νουμερα εξηγουν τα παντα ..

    Και οχι δεν σε λεω αρνητικό ,σου λεω να δεις τα πραγματα απο την πραγματικη τους διάσταση ,την έμπρακτη που αποδεικνύει οτι η ζωη μας μπορει να ειναι πολυ καλύτερη σημερα αρκει να μαθουμε εμεις να την διαχειριζομαστε σωστα και να μην τα βλεπουμε ολα μαυρα ...
    Να γινεις αυτο που λες ,πραγματικός ρεαλιστης !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #56
    Elenia781
    Guest
    Το δόγμα του politically correct βασιλευει,το να μας δινοντε απλοχερα δικαιωματα χωρις να αναλογιζομαστε τις "δεσμεύσεις",τον λογο μας , κατα που φυσσαει ο ανεμος, να δινουμε κακομαθημενες εντολες και να υλοποιουντε μπαπ μπαπ ολα στη σειρα .
    Ολα μοιαζουν αδικα, και εχουμε εφευρει κουτακια που με παθος τα υιοθετουμε και γενναμε και αλλα κουτακια να κρυψουμε τις ανασφαλειες μας.... αρκει να μην χαλάσει η ζαχαρενια μας.
    Last edited by Elenia781; 24-12-2020 at 08:50.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αγαπητη μαριλου , εχουμε διαφορετικες αποψεις , δεν εχει νοημα να προσπαθησει να πεισει ο εις τον αλλον για την ορθοτητα των αποψεων του .....η διαφορετικη οπτικη γωνια αν θες , αφου εσενα σεξυπηρετουν τα σμαρτ φον , εχω ενα μικρουλη κινητο, παλιας γενιας , για μενα το ................μεγεθος μετραει , το μικρο ( του τηλεφωνου εννοω ) που πηγε το μυαλο σου , πονήρω ? !!!! το να μου γραφεις οτι πρεπει τα πραματα στην πραματικη τους διασταση αν θελω ναμαι ρεαλιστης , ουσιαστικα μου λες να συμφωνησω μαζι σου σε ολα , ε δεν συμφωνω !! .......νομιζω τα εγραψα ολα στο ποστ μου #46.....περαν αυτου , νομιζω οτι η κουβεντα ειναι πλεον ανουσια ........
    πραματικα , μου κανει εντυπωση οτι υπογραμμιζεις στο ποστ μου #55 το οτι θα με αποκαλεσεις αρνητικο, μονο αυτο σενδιαφερει, αν εχεις εσυ δικιο η εγω ? δεν μενδιαφερει ναχω δικιο, αλλα να κανω ενδιαφερουσες συζητησεις ....

    καλημερα και σε σενα ......
    Last edited by Macgyver; 23-12-2020 at 17:24.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    --------------------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 23-12-2020 at 14:00.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ελα ομως που η πλειονοτητα των παραβασεων γινεται απο μια χουφτα ατομα με επαναλαμβανομενα τοξικη συμπεριφορα... Ποιο λοιπον το αποτελεσμα αυτης της στρατηγικης; Η επαναλαμβανομενη τοξικοτητα, εστω και με μπανο-παυσεις, που γραφω πιο πανω.
    Ενα φορουμ αυτοβοηθειας βαζει σε προτεραιοτητα την ασφαλεια των μελων του, μεταξυ αλλων απο τα τοξικα μελη, και οχι την προστασια των πλεον τοξικων.
    Έχει πολύ ενδιαφέρον το ότι μέσα σε ένα ποστ αναφέρθηκες 4 φορές στην "τοξικότητα" και σε "τοξικά μέλη". Θα μπορούσες για παράδειγμα να αναφερθείς σε άτομα που παραβιάζουν τους όρους χρήσης του φόρουμ. Όμως όχι! Εσύ αναφέρεσαι σε "τοξικούς" θέλοντας να κάνεις σύνδεση μεταξύ "τοξικότητας", με την παραβίαση των όρων χρήσης. Δηλαδή όποιος παραβιάζει του όρους χρήση είναι τοξικός! Έχει πολύ ενδιαφέρον αυτό διότι έχουμε μάθει πολύ καλά πλέον, ότι μπορεί κάλλιστα κάποιος να είναι τοξικός, χωρίς ωστόσο να παραβιάζει τους όρους χρήσης. Για ποιο λόγο θα σε εξυπηρετούσε αυτή η σύνδεση άραγε;
    Last edited by aeolus74; 24-12-2020 at 00:47.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Και κάτι ακόμα ομπορο, αν έχεις εφεύρει κανένα τοξικόμετρο, δώστο στη διαχείριση ώστε να τη διευκολύνεις να αποδίδει ποινές πιο αποτελεσματικά. Αν και η άποψή μου είναι ότι κάτι τέτοιο δεν θα ήταν προς το συμφέρον σου.

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By YokoChoco in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2020, 15:44
  2. Θελω διαγραφη....
    By kavkaz in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 45
    Last Post: 24-07-2017, 11:28
  3. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 09:00
  4. θελω την γνωμη σας,σας παρακαλω
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 20:44
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.
    By nikolasath in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •