Θέλω την διαγραφή μου παρακαλώ! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 104
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Έχει πολύ ενδιαφέρον το ότι μέσα σε ένα ποστ αναφέρθηκες 4 φορές στην "τοξικότητα" και σε "τοξικά μέλη". Θα μπορούσες για παράδειγμα να αναφερθείς σε άτομα που παραβιάζουν τους όρους χρήσης του φόρουμ. Όμως όχι! Εσύ αναφέρεσαι σε "τοξικούς" θέλοντας να κάνεις σύνδεση μεταξύ "τοξικότητας", με την παραβίαση των όρων χρήσης. Δηλαδή όποιος παραβιάζει του όρους χρήση είναι τοξικός! Έχει πολύ ενδιαφέρον αυτό διότι έχουμε μάθει πολύ καλά πλέον, ότι μπορεί κάλλιστα κάποιος να είναι τοξικός, χωρίς ωστόσο να παραβιάζει τους όρους χρήσης. Για ποιο λόγο θα σε εξυπηρετούσε αυτή η σύνδεση άραγε;
    Επειδη λοιπον ο Σωκρατης ειναι ανθρωπος, ολοι οι ανθρωποι ειναι ο Σωκρατης. Με τη διαφορα πως αυτο συμπερανες εσυ απο το ποστ μου, και οχι εγω απο την αναγνωση οσων συμβαινουν εδω μεσα απο την ανοιξη και μετα. Ξεκαθαρα αναφερομαι οχι στην εφαρμογη των ορων χρησης γενικα, αλλα συγκεκριμενα του συστηματος ποινων οταν φτανει στο οριο, και ξεκαθαρα εστιαζω στα τοξικα μελη απο την αρχη. Οσο για την τοξικοτητα, μια χαρα ξερουν και οι διαχειριστες και οι περισσοτεροι που διαβαζουν, τι ειναι. Αποφασιστικοτητα στην αντιμετωπιση της δεν υπαρχει, απο τοτε που οι μονιμοι αποκλεισμοι καταργηθηκαν ενω και οι προσωρινοι πλεον γινονται πολυ πιο σπανια. Ουσιαστικα δεν αμφισβητεις την αντιμετωπιση του προβληματος, αλλα ακομη και οτι υπαρχει προβλημα τοξικοτητας, προσπαθωντας να το υπονομευσεις σαν εννοια οπως υπαγορευεται απο πλειαδα παραδειγματων. Οχι πως ειναι η πρωτη φορα και το πρωτο φαινομενο για το οποιο το επιχειρεις βεβαια - στο εξαφανισμενο πλεον θρεντ για τη βια κατα των γυναικων, το ιδιο πραγμα εκανες...

    Για την ιστορια, εγω οχι ποινη, ουτε καν προειδοποιηση δεν εχω λαβει ολα τα χρονια που ειμαι εδω. Ως εκ τουτου δεν βλεπω πως μια πιο δυναμικη σταση απεναντι σε οσους φτανουν στο οριο των προειδοποιησεων θα μπορουσε να "μη συμφερει" εμενα.

    Αληθεια εσυ εχεις παρει ποτε ποινη, αιολε; Πχ ξερω γω, για χυδαια συκοφαντικη δυσφημιση; 'Η για χλεασμο αλλου μελους με οπλο την ιδια τη διαγνωση του;


    Υ.Γ. Ευχαριστω για το ενδιαφερον σχετικα με το τοξικομετρο. Περιμενω την εγκριση απο τον ΕΜΑ (οϊροπεεν μεδισεεν αζενσεε). Ξερετε πως ειναι ο ΕΜΑ στο θεμα της ασφαλειας
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αγαπητη μαριλου , εχουμε διαφορετικες αποψεις , δεν εχει νοημα να προσπαθησει να πεισει ο εις τον αλλον για την ορθοτητα των αποψεων του .....η διαφορετικη οπτικη γωνια αν θες , αφου εσενα σεξυπηρετουν τα σμαρτ φον , εχω ενα μικρουλη κινητο, παλιας γενιας , για μενα το ................μεγεθος μετραει , το μικρο ( του τηλεφωνου εννοω ) που πηγε το μυαλο σου , πονήρω ? !!!! το να μου γραφεις οτι πρεπει τα πραματα στην πραματικη τους διασταση αν θελω ναμαι ρεαλιστης , ουσιαστικα μου λες να συμφωνησω μαζι σου σε ολα , ε δεν συμφωνω !! .......νομιζω τα εγραψα ολα στο ποστ μου #46.....περαν αυτου , νομιζω οτι η κουβεντα ειναι πλεον ανουσια ........
    πραματικα , μου κανει εντυπωση οτι υπογραμμιζεις στο ποστ μου #55 το οτι θα με αποκαλεσεις αρνητικο, μονο αυτο σενδιαφερει, αν εχεις εσυ δικιο η εγω ? δεν μενδιαφερει ναχω δικιο, αλλα να κανω ενδιαφερουσες συζητησεις ....

    καλημερα και σε σενα ......
    Μάλιστα ξεκινήσαμε με το αγαπητή μαριλου και φτάσαμε "στο που πήγε το μυαλό σου πονηρο?

    Δεν νομίζω αγαπητέ Mac να σου έχω δόσει τέτοιο θάρρος για να εκφραζομαστε μεταξύ μας έτσι ...

    Δεν θα πω τίποτε άλλο πρώτων γιατί θα θεωρήσω όλο σου το μήνυμα ότι έγινε κάτω από μια όχι και τόσο καλή στιγμή που να ήσουν επηρεασμένος από το θέμα της υγείας σου και δεύτερον και σημαντικότερο από σεβασμό στην ηλικία σου ...
    Άλλωστε τόσο καιρό μόνο ουσιαστικές συζητήσεις κάναμε ...

    Καλά Χριστούγεννα να έχεις λοιπόν από εμένα και ειλικρινά σε τέτοιο επίπεδο δεν θέλω να έχω ούτε εγώ πλέον καμία συζήτηση με κανέναν εδώ μέσα ....

    Ότι καλύτερο να σου φέρει η Γέννηση του Κυρίου μας και φυσικά πάνω απ' όλα η υγεία μας!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάλιστα ξεκινήσαμε με το αγαπητή μαριλου και φτάσαμε "στο που πήγε το μυαλό σου πονηρο?
    Δεν νομίζω αγαπητέ Mac να σου έχω δόσει τέτοιο θάρρος για να εκφραζομαστε μεταξύ μας έτσι ...
    !
    Βρε μαριλου , ουτε μια πλακιτσα δεν καταλαβαινεις οτι κανω ? και δεν ειπα οτο πηγε το μυαλο σου στο πονηρό
    , σε ειπα πονήρω , εμφανης η πλακιτσα......αμα διαβασεις τα συμφραζομενα ......
    Καλα Χριστουγεννα και σε σενα ευχομαι .......
    αλλωστε ξερεις οτι δεν γραφω ποτε κακοπροαιρετα ......
    τωρα τι σχεση εχει η ηλικια μου , και η υγεια μου, δεν μπορω να καταλαβω .......

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βρε μαριλου , ουτε μια πλακιτσα δεν καταλαβαινεις οτι κανω ? και δεν ειπα οτο πηγε το μυαλο σου στο πονηρό
    , σε ειπα πονήρω , εμφανης η πλακιτσα......
    Καλα Χριστουγεννα και σε σενα ευχομαι .......
    αλλωστε ξερεις οτι δεν γραφω ποτε κακοπροαιρετα ......
    τωρα τι σχεση εχει η ηλικια μου , και η υγεια μου, δεν μπορω να καταλαβω .......
    Εγώ λέω να το αφήσουμε και να το αποδοσουμε σε μια κακή στιγμή γιατί όταν συζητάμε δεν θέλω να γίνονται τέτοιες πλακιτσες ....
    Και γενικά πλακιτσες τέτοιου περιεχομένου δεν μου αρέσουν καθόλου ...

    Άντε ας μην χαλάμε την όμορφη διάθεση που έχουμε τέτοια μέρα δεν αξίζει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ λέω να το αφήσουμε και να το αποδοσουμε σε μια κακή στιγμή γιατί όταν συζητάμε δεν θέλω να γίνονται τέτοιες πλακιτσες ....
    Και γενικά πλακιτσες τέτοιου περιεχομένου δεν μου αρέσουν καθόλου ...

    Άντε ας μην χαλάμε την όμορφη διάθεση που έχουμε τέτοια μέρα δεν αξίζει ...
    Ενταξει............................ δεν θελεις καθολου πλακες , το καταλαβα ...

    αν ολα ταποδιδεις σε μια κακη στιγμη , δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω .....δεν ηταν κακη στιγμη ....

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Επειδη λοιπον ο Σωκρατης ειναι ανθρωπος, ολοι οι ανθρωποι ειναι ο Σωκρατης. Με τη διαφορα πως αυτο συμπερανες εσυ απο το ποστ μου, και οχι εγω απο την αναγνωση οσων συμβαινουν εδω μεσα απο την ανοιξη και μετα. Ξεκαθαρα αναφερομαι οχι στην εφαρμογη των ορων χρησης γενικα, αλλα συγκεκριμενα του συστηματος ποινων οταν φτανει στο οριο, και ξεκαθαρα εστιαζω στα τοξικα μελη απο την αρχη. Οσο για την τοξικοτητα, μια χαρα ξερουν και οι διαχειριστες και οι περισσοτεροι που διαβαζουν, τι ειναι. Αποφασιστικοτητα στην αντιμετωπιση της δεν υπαρχει, απο τοτε που οι μονιμοι αποκλεισμοι καταργηθηκαν ενω και οι προσωρινοι πλεον γινονται πολυ πιο σπανια. Ουσιαστικα δεν αμφισβητεις την αντιμετωπιση του προβληματος, αλλα ακομη και οτι υπαρχει προβλημα τοξικοτητας, προσπαθωντας να το υπονομευσεις σαν εννοια οπως υπαγορευεται απο πλειαδα παραδειγματων. Οχι πως ειναι η πρωτη φορα και το πρωτο φαινομενο για το οποιο το επιχειρεις βεβαια - στο εξαφανισμενο πλεον θρεντ για τη βια κατα των γυναικων, το ιδιο πραγμα εκανες...

    Για την ιστορια, εγω οχι ποινη, ουτε καν προειδοποιηση δεν εχω λαβει ολα τα χρονια που ειμαι εδω. Ως εκ τουτου δεν βλεπω πως μια πιο δυναμικη σταση απεναντι σε οσους φτανουν στο οριο των προειδοποιησεων θα μπορουσε να "μη συμφερει" εμενα.

    Αληθεια εσυ εχεις παρει ποτε ποινη, αιολε; Πχ ξερω γω, για χυδαια συκοφαντικη δυσφημιση; 'Η για χλεασμο αλλου μελους με οπλο την ιδια τη διαγνωση του;


    Υ.Γ. Ευχαριστω για το ενδιαφερον σχετικα με το τοξικομετρο. Περιμενω την εγκριση απο τον ΕΜΑ (οϊροπεεν μεδισεεν αζενσεε). Ξερετε πως ειναι ο ΕΜΑ στο θεμα της ασφαλειας
    Κρίμα που έχει εξαφανιστεί το θρεντ στο οποίο αναφέρθηκες, δεν το γνώριζα. Διαφορετικά θα μπορούσα να αποδείξω ότι για ακόμα μία φορά γράφεις κακοήθειες, δλδ συνειδητά ψεύδη προκειμένου να εκθέσεις και να ενοχοποιήσεις κάποιον. Αυτό αποτελεί παραβίαση όρων χρήσης; Όχι. Είναι τοξικό για αυτόν που δέχεται αυτή τη συμπεριφορά; Σίγουρα ναι. Έτσι ένα μικρό παράδειγμα για να καταλάβεις αυτά που κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις

    Αλλά δεν πειράζει, καταλαβαίνουν όλοι οι υπόλοιποι.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Για την ιστορια, εγω οχι ποινη, ουτε καν προειδοποιηση δεν εχω λαβει ολα τα χρονια που ειμαι εδω. Ως εκ τουτου δεν βλεπω πως μια πιο δυναμικη σταση απεναντι σε οσους φτανουν στο οριο των προειδοποιησεων θα μπορουσε να "μη συμφερει" εμενα.
    Πάλι μπερδεύεσαι, ή διαστρεβλώνεις σκόπιμα αυτά που είπα. Αλλά δεν έχει σημασία. Εγώ δεν είπα ότι μια πιο δυναμικη σταση απεναντι σε οσους φτανουν στο οριο των προειδοποιησεων θα μπορουσε να "μη συμφερει" εσένα, αλλά το εάν κριτήριο προκειμένου να αποδοθούν ποινές θα ειναι η τοξικότητα δεν θα συμφέρει εσένα.

    Το κατάλαβες καλύτερα τώρα;

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ουσιαστικα δεν αμφισβητεις την αντιμετωπιση του προβληματος, αλλα ακομη και οτι υπαρχει προβλημα τοξικοτητας, προσπαθωντας να το υπονομευσεις σαν εννοια οπως υπαγορευεται απο πλειαδα παραδειγματων.
    Και πάλι μπερδεύεσαι ή διαστεβλώνεις σκόπιμα τα λεγόμενά μου. Αντιθέτως εγώ όχι μόνο δεν υπονομεύω την έννοια της τοξικότητας αλλά την τονίζω. Πρόβλημα τοξικότητας σαφώς και υπάρχει, έχω εισπάρξει εγώ αλλά και άλλα μέλη πολύ τοξικότητα από εσένα για παράδειγμα. Αλλά το πρόβλημα είναι το ότι μπορεί κάποιος να είναι τοξικός χωρίς να προσβάλει παράλληλα τους όρους χρήσης του φόρουμ (όπως εσύ για παράδειγμα). Μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. Κάποιος να προσβάλλει τους όρους χρήσης αλλά χωρίς να είναι τοξικός.

    Το κατάλαβες τώρα καλύτερα;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οσο για την τοξικοτητα, μια χαρα ξερουν και οι διαχειριστες και οι περισσοτεροι που διαβαζουν, τι ειναι.
    Δεν είμαι και πολύ σίγουρος γι' αυτό. Αν ίσχυε αυτό που λες θα είχες πάρει τον πουλόπουλο από το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό. Αλλά μπορεί και όχι αφού τοξικόμετρο δεν έχει εφευρεθεί ακόμα.
    Last edited by aeolus74; 25-12-2020 at 02:13.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    . Ουσιαστικα δεν αμφισβητεις την αντιμετωπιση του προβληματος, αλλα ακομη και οτι υπαρχει προβλημα τοξικοτητας, προσπαθωντας να το υπονομευσεις σαν εννοια οπως υπαγορευεται απο πλειαδα παραδειγματων. Οχι πως ειναι η πρωτη φορα και το πρωτο φαινομενο για το οποιο το επιχειρεις βεβαια - στο εξαφανισμενο πλεον θρεντ για τη βια κατα των γυναικων, το ιδιο πραγμα εκανες...
    Δηλαδή, το ότι με κατηγορείς για κάτι που και καλά έκανα σε ένα θρεντ που λες ότι είναι εξαφανισμένο (δλδ έχει διαγραφεί και άρα δε μπορεί κάποιος να δει τι πραγματικά έγραψα), με ξεπερνά! Υπονοώντας βέβαια ότι τα σχόλιά μου σε αυτό ήταν η αφορμή για τη διαγραφή και μάλιστα σε ένα θρεντ που αφορούσε τη βία κατά των γυναικών (έχει σημασία που αναφέρεις το θέμα) , αφήνοντας να εννοηθεί ότι ή εγώ είμαι υπέρ της βίας κατά των γυναικών ή ότι δικαιολογώ τη βία. Δηλαδή τι άλλο το μεμπτό μπορεί να έκανε κάποιος σε ένα τέτοιο θέμα συζήτησης; Και το χρησιμοποιείς αυτό το επιχείρημα για να στηρίξεις μια άλλη μπούρδα, για την οποία απάντησα σε προηγούμενο ποστ.

    Το παραπάνω σχόλιό σου θα μπορούσε να διδαχτεί σε σεμινάριο manipulation tactics.

    Σε ευχαριστώ για αυτά τα σχόλια που κάνεις, πραγματικά.
    Last edited by aeolus74; 25-12-2020 at 02:34.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Όμπορο ,τα παιχνιδάκια που παίζεις προσωπικά δε με αγγίζουν. Βλέπεις, μετά την τελευταία μου εμπειρία (βλέπε ακατανόμαστο θρεντ με τις πολλές σελίδες), έχω μάθει πολλά.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-12-2020 at 13:07.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 31-12-2020 at 13:07.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-12-2020 at 13:07.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    ειμαι 7 χρονια εδω , και εχω να πω για τον Γ.Πανου οτι ειναι καλοπροαιρετο μελος .............που απλα αμυνεται σε μια κακοπροαιρετη επιθεση που δεχεται, ......
    Last edited by Aeon; 31-12-2020 at 13:08.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By YokoChoco in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2020, 16:44
  2. Θελω διαγραφη....
    By kavkaz in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 45
    Last Post: 24-07-2017, 12:28
  3. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 10:00
  4. θελω την γνωμη σας,σας παρακαλω
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 21:44
  5. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.
    By nikolasath in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2010, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •