Βοήθεια είναι κατάθλιψη;;;;;;;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Υπομονη βρε κοπελια, υπομονη! δυστυχως οταν το θελουμε ο χρονος αργει να περασει και αντιθετος οταν περναμε ομορφα και θελουμε οι στιγμες εκεινες να κρατησουν πιο πολυ ,ανταυτου περναν πολυ γρηγορα! Ετσι ειναι η ζωη τι να κανουμε , ισως ο Θεος την εκαμε ετσι για να μην ειμαστε γελαστει για πολυ καιρο αφου οπως γνωριζεις θεωρειτε αμαρτια μεγαλη μαλιστα να γελας συνεχως.
    Συγκεκριμενα, μπορεις να συζητησεις το προβλημα με τον ανδρα σου, δεν ειναι λογικο να "κολωνεις" να του τα λες, αν δε τα πεις σε αυτον σε ποιον θα τα λες? αυτος ειναι που σε αγαπαει πιο πολυ απο ολους τους ανθρωπους , αυτος ειναι ου θα τρεξει , και θα ειναι μαζι σου στα δυσκολα! δεν θα ειναι ουτε ο γιατρος, ουτε κανενας απο εδω, απο το φορουμ.
    Επισης, μπορεις πλεον να επικοινωνεις με ολο τον κοσμο και με οποιον θες για οσο θες! χαρεις τις εφαρμογες που υπαρχουν και χωρις πολλα λεφτα, αρα μπορεις λοιπον να βαλεις την καμερα και να μηλας με τις ωρες το πρωι που θα λυπει ο ανδρας σου στην δουλεια να μιλας με φιλες σου.Οσο για τα παιδακια σου, μην ξεσπας πανω τους, δεν ειναι και το καλυτερο, βεβαια εαν κανουν κακο μαλωσετα ,τιμορισετα με δυναμη!
    Οσι για την υγεια σου, κοιτα, αφου εκανες εξετασεις ,μαγνιτικη και πηγες οπως λες σε νευρολογους και σου ειπαν οτι δεν εχεις κατι, τοτες ολα καλα, ομως δεν ξερω αν ηταν καλος ο γιατρος, και καλα θα κανεις να πας κι σε αλλον, διοτις κανουν λαθος πολλες φορες.Πριν ενα μηνα μια φιλη μου ειχε τρομερους πονοκεφαλους ειδικα στη δουλεια της, πηγε για μαγνιτικη , ο πρωτος γιατρος της ειπε οτι δεν εχει κατι,αυτη ομως μετα απο καιρο δεν αντεξε και πηγε μεσο γνωστη της σε εναν αλλο οπου τελικα της βρηκε ανευρισμα! και μαλιστα αυτο υπηρχε περιπου 14 μηνες!!! ο αλλος ο βλακας ο γιατρος δεν ειχε παρει χαμπαρι, αποτελεσμα? η κακομοιρα να πρεπει την επομενη εβδομαδα να μπει για επεμβαση.
    Οσο γι τα φαρμακα οπου σου εγραψε ο ψυχειατρος, θελουν καμια 15 αρια μερες να δεις αλλαγη.
    Δεν ειμαι γιατρος, δεν θελω να καμω τον εξυπνο, αλλα μερικες φορες, αναροτιεμαι ειναι τοσο καραμπηνατες οι λυσεις πως δεν τις βλεπουν οι γιατροι? και τις βλεπουμε εμεις?
    Eixa γραψει μια δικη μου γνωμη για ποιο φαρμακο θα επρεπε να παρεις και σε ποση ποσωτητα, αλλα μετα απο σκεψεις δεν το εγραψα διοτις σεβομαι το φορουμ και τους κανωνες που λενε να μην πρωτεινουμε φαρμακα και να μην κανουμε γνοματευσεις.Ομως ειναι τοσο καραμπινατο οτι στην συγκεκριμενη φαση χρειαζετε κατι που να κανει γρηγορα επαναπρολυψη σεροτονινης και να ξανα φερνει την ορεξη για φαγητο! Ωρες ωρες αναροτιεμαι με καποιους γιατρους! ποσο λαθος ειναι, τελικα η εμπειρια που εχουμε αποκτησει μερικες φορες απο την ασθενια εμεις οι ιδιοι μας κανει καλυτερους γνωστες απο τους γιατρους ! ειμαι συγουρος οτι σε καποιες ασθενιες ψυχειατρικες, αλλα και σε μερικες ορθωπεδικες ,οπως ακρας χηρας ,ειμαι καλυτερος απο αρκετους γιατρους.
    Last edited by giorgos panou; 27-12-2020 at 03:50.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    16
    Giorgos panou τελικά ο ψυχοθεραπευτής μου έγραψε Ladose και Xanax ,τα παίρνω εδώ και 10 μέρες ,έχω δει διαφορά σίγουρα στην διάθεση αλλά νιώθω συνέχεια μια ατονία υπνηλία ,και πια δεν ξέρω αν το προκαλούν τα χάπια η είμαι έτσι γενικά ,δηλαδή αυτό που φοβόμουν να μην με πιάνει η αδυναμία αυτό έχω.Με έχει πιάσει κι ένα άγχος για την υγεία και έτρεχα σε ένα σορό γιατρούς ,βρήκα κάτι φουσκάλες στο λαιμό έψαξα στο ιντερνετ και έπαθα σοκ,πηγα σε 3 ωρυλα σε παθολόγο όλοι λένε δεν είναι τίποτα αλλά κανείς δεν λέει κάτι συγκεκριμένο.Λένε ξεχνά το πάντα το ειχες τώρα το ειδες.Με το Xanax εννοείται χαλαρώνω αλλά το πρωί πάλι που ξυπνάω έχω ταχυπαλμίες και άγχος λέω να μην με πιάσει η αδυναμία και με πιάνει .Περιμένω δηλαδή να μου φύγει αυτό το πρωινο άγχος και η αδυναμία για να πω οκ είμαι όπως πριν .Τι να πω ελπιζω στον Θεό να περάσουν όλα .

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by MKri View Post
    Giorgos panou τελικά ο ψυχοθεραπευτής μου έγραψε Ladose και Xanax ,τα παίρνω εδώ και 10 μέρες ,έχω δει διαφορά σίγουρα στην διάθεση αλλά νιώθω συνέχεια μια ατονία υπνηλία ,και πια δεν ξέρω αν το προκαλούν τα χάπια η είμαι έτσι γενικά ,δηλαδή αυτό που φοβόμουν να μην με πιάνει η αδυναμία αυτό έχω.Με έχει πιάσει κι ένα άγχος για την υγεία και έτρεχα σε ένα σορό γιατρούς ,βρήκα κάτι φουσκάλες στο λαιμό έψαξα στο ιντερνετ και έπαθα σοκ,πηγα σε 3 ωρυλα σε παθολόγο όλοι λένε δεν είναι τίποτα αλλά κανείς δεν λέει κάτι συγκεκριμένο.Λένε ξεχνά το πάντα το ειχες τώρα το ειδες.Με το Xanax εννοείται χαλαρώνω αλλά το πρωί πάλι που ξυπνάω έχω ταχυπαλμίες και άγχος λέω να μην με πιάσει η αδυναμία και με πιάνει .Περιμένω δηλαδή να μου φύγει αυτό το πρωινο άγχος και η αδυναμία για να πω οκ είμαι όπως πριν .Τι να πω ελπιζω στον Θεό να περάσουν όλα .
    φιλε μου, πρωτα απο ολα καλα χριστουγεννα. Λυπαμαι αλλα δεν επιτρεπεται να σου γραψω επακριβως καποια πραματα σχετικα με θεραπειες η φαρμακολογια, και δεν εχεις και ακομα συμπληρωσει το δικαιωμα προσωπικων μηνυματων.
    Ομως θα σου πω το εξεις, τα Ladose μαζι με τα Xanax φερνουν υπνηλια, το γραφει εξαλου και στα χαρτια μεσα.Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να τα παιρνεις λιγο πιο νωρις το βραδυ ,ωστε η δραση τους να εχει φυγει το πρωι που θα σηκωθεις, ετσι θα σηκωθεις καπως πιο δυναμικα.
    Οσο για το προβλημα με τις φουσκαλες που αναφερεις,αν θες γινε λιγο πιο συγκεκριμενος , δλδ σε ποιο σημειο ακριβως ειναι, ποσο μεγεθος εχουν, τι χρωμα ειναι, αν μαζευουν πυον, η αν ειναι κενο, η αν εχει αιμα μεσα?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    16
    Καλά Χριστούγεννα και σε σένα .Είναι πίσω δεξιά κοντά στην αμυγδαλή κάτι σαν κυστουλες,φαίνονται άδειες ίδιες με το χρωμα του βλεννογόνου ,μια είναι μικρή και μια πίσω πιο μεγάλη ,πηγα σε ένα ωρυλα λέει δεν είναι τίποτα κάνε γαργάρες ,ο δεύτερος που θεωρείται κορυφή να το πω λέει είναι γευστικοί κάλυκες απλώς έχουν αυτήν την μορφή σε σένα ,ξαναπάω σε άλλον ορυλα πάλι πολύ καλό και αυτός μου λέει είναι φυσιολογικό .Το ίδιο και η παθολόγος μου,ξεχνά το μου λένε όλοι αλλά εγώ λόγο του άγχους που βιώνω τελευταία μου περνάνε διαφορά από το μυαλό και σε συνδυασμό με την υπνηλία που νιώθω αγχώνομαι πιο πολύ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Είναι κατάθλιψη;
    By deletedmember060818a in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 26-03-2018, 00:32
  2. Κατάθλιψη τρίτης ηλικίας ΒΟΉΘΕΙΑ!!!!!
    By OuraniaK in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-2016, 11:36
  3. Replies: 13
    Last Post: 18-05-2012, 21:52
  4. ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..ΒΟΗΘΕΙΑ
    By CHRPAP in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 176
    Last Post: 11-07-2008, 10:16
  5. Καταθλιψη-Μοναξια-Βοηθεια
    By thetimeisnow in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 09-04-2008, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •