Διαζύγιο τώρα ή προσεχώς; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Είναι άλλο το αναλαμβάνω το νοικοκυριό και ο άντρας φέρνει τα λεφτά στο σπίτι. . Και άλλο το επειδή ο άντρας φέρνει τα λεφτά (που στην τελική δεν τους τα ζήτησε και κανείς, αλλά το κάνουν γιατί θέλουν στο σπίτι την δούλα) έχει το δικαίωμα να λέει "θα την σχολασω γιατί μου έπρηξε τα αρ@@@@".
    Ας μη τα ισοπεδωσουμε όλα....
    Οταν μια γυναικα ειτε δε μπορει να δουλευει ειτε δε θελει να δουλεψει,ουσιαστικα εμμεσα ζηταει απο τον αντρα της να την συντηρησει,οποτε ουσιαστικα του το ζηταει,αλλιως πως θα πληρωθουν οι λογαριασμοι,ο πελαργος θα φερει τα λεφτα?.Δε νομιζω να την θεωρει δουλα,οι δουλες δε πληρωνονται,οι νοικοκυρες ομως εμμεσα πληρωνονται εφοσον συντηρουνται απο τους ανδρες τους και πληρωνουν τους λογαριασμους και αυτο δεν ειναι καθολου κακο,οσα χρονια και αν περασουν το φυσιολογικο ειναι ο αντρας να φερνει την τροφη στο σπιτι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Οταν μια γυναικα ειτε δε μπορει να δουλευει ειτε δε θελει να δουλεψει,ουσιαστικα εμμεσα ζηταει απο τον αντρα της να την συντηρησει,οποτε ουσιαστικα του το ζηταει,αλλιως πως θα πληρωθουν οι λογαριασμοι,ο πελαργος θα φερει τα λεφτα?.Δε νομιζω να την θεωρει δουλα,οι δουλες δε πληρωνονται,οι νοικοκυρες ομως εμμεσα πληρωνονται εφοσον συντηρουνται απο τους ανδρες τους και πληρωνουν τους λογαριασμους και αυτο δεν ειναι καθολου κακο,οσα χρονια και αν περασουν το φυσιολογικο ειναι ο αντρας να φερνει την τροφη στο σπιτι.
    Καθόλου φυσιολογικό δεν είναι. Αλλά θεωρείται φυσιολογικό γι αυτούς που είτε θεωρούν την γυναίκα άχρηστη για δουλειά, είτε είναι φουλ στην ανασφάλεια και φοβούνται πώς αν η γυναίκα πάει στην δουλειά θα πατήσει στα πόδια της και θα τους "σχολάσει", είτε όντως χρειάζονται την δούλα στο σπίτι γιατί είναι άχρηστοι οι ίδιοι να κάνουν μόνοι τους το οτιδήποτε.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    τι σχεση εχουν αυτα που λες με το ολο θέμας?
    Ο σεβασμος προς ενα ανθρωπο εξαρταται με το αν φερνει τα λεφτα στο σπιτι ή οχι?
    Δηλαδη για εσενα οποιος φερνει πιο πολλα λεφτα σε μια οικογενεια πρεπει να εχει και τον μεγαλυτερο σεβασμο απο ολα τα μελη?

    Πλεον δεν υπαρχει ο διαχωρισμος αντρας γυναικας για το ποιος φερνει τα λεφτα μεσα σε μια οικογενεια.Ειδικα στις μερες μας που ενας απο τους δυο εχει χασει την δουλεια του ή ειναι σε αργια και δουλευει μονο ο ενας ..
    Αυτες οι οικογενεις δηλαδη που ο μονος εργαζομενος ειναι η μητερα τι ειναι?Ο αντρας ειναι λιγοτερο αντρας ?
    Σε αυτη την περιπτωση που η γυναικα ειναι ολη μερα στη δουλεια και ο αντρας αναγκαστικα μενει στο σπιτι και αναλαμβανει καποια πραγματα τι πρεπει να πουμε ?Να τον υποτιμησουμε?
    Αυτα πραγματικα ειναι απαραδεκτα να λεγονται εν ετη 2020....
    δε κολλαει καπου με το θεμα,απλα σου απαντησα στην ανοησια που ειπες οτι καποιοι αντρες παντρευονται για να εξασφαλιστουν οικονομικα,απο εκει ξεκινησε η ολη απαντηση μου.
    Πουθενα δεν εγραψα οτι καποια γυναικα δεν ειναι αξια σεβασμου επειδη δε δουλευει,μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.
    Ε λιγοτερο αντρας δεν ειναι αλλα οσο και να πεις χανονται οι ισσοροπιες,Δεν ειναι κακο αν δουλευουν και οι δυο να βοηθαει και ο αντρας στο σπιτι,αλλα οχι και να αναλαμβανει ολες τις δουλειες του σπιτιου και η γυναικα να δουλευει νυχτα μερα για να συντηρησει σπιτι και παιδια.Ξερω οτι ακουγονται φουλ παλιομοδιτικα αυτα που λεω αλλα προσωπικα δε ξερω και πολλες οικογενειες που να μην εχουν φασαρια νυχτα μερα οταν ο αντρας δε μπορει να βοηθησει καθολου οικονομικα στο σπιτι.Οπως και να το κανεις ειναι ηθικη υποχρεωση στον αντρα αν οχι να συντηρησει τουλαχιστον να βοηθηαει οικονομικα στο σπιτι,ετσι μας εχει προγραμματισει η φυση.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καθόλου φυσιολογικό δεν είναι. Αλλά θεωρείται φυσιολογικό γι αυτούς που είτε θεωρούν την γυναίκα άχρηστη για δουλειά, είτε είναι φουλ στην ανασφάλεια και φοβούνται πώς αν η γυναίκα πάει στην δουλειά θα πατήσει στα πόδια της και θα τους "σχολάσει", είτε όντως χρειάζονται την δούλα στο σπίτι γιατί είναι άχρηστοι οι ίδιοι να κάνουν μόνοι τους το οτιδήποτε.
    Ελεος με την λεξη δουλα που χρησιμοποιεις συνεχεια,κανεις αντρας (νορμαλ αντρας τουλαχιστον) ειδικα οταν εχει και μια οικογενεια πισω του δε θεωρει δουλα την μανα των παιδιων του.Μη μεταφερεις το δικο σου κομπλεξ στον αντρικο πληθυσμο.Εσυ υποσεινηδητα θεωρεις δουλες τις γυναικες που δε δουλευουν και απλα ασχολουνται με το νοικοκυριο και τα παιδια.Λες και ειναι κατι ευκολο να εχεις ενα σπιτι στην τελειοτητα και να μεγαλωνεις παιδια.Επισης εγραψα το φυσιολογικο ειναι ο αντρας να φερνει την τροφη στο σπιτι,οχι να την φερνει αποκλειστικα εκεινος,οποτε οτι αλλο εγραψες αναιρειται.Αν μια γυναικα μπορει να βοηθησει οικονομικα ας το κανει αλλα δεν ειναι και υποχρεωτικο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    δε κολλαει καπου με το θεμα,απλα σου απαντησα στην ανοησια που ειπες οτι καποιοι αντρες παντρευονται για να εξασφαλιστουν οικονομικα,απο εκει ξεκινησε η ολη απαντηση μου.
    Πουθενα δεν εγραψα οτι καποια γυναικα δεν ειναι αξια σεβασμου επειδη δε δουλευει,μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.
    Ε λιγοτερο αντρας δεν ειναι αλλα οσο και να πεις χανονται οι ισσοροπιες,Δεν ειναι κακο αν δουλευουν και οι δυο να βοηθαει και ο αντρας στο σπιτι,αλλα οχι και να αναλαμβανει ολες τις δουλειες του σπιτιου και η γυναικα να δουλευει νυχτα μερα για να συντηρησει σπιτι και παιδια.Ξερω οτι ακουγονται φουλ παλιομοδιτικα αυτα που λεω αλλα προσωπικα δε ξερω και πολλες οικογενειες που να μην εχουν φασαρια νυχτα μερα οταν ο αντρας δε μπορει να βοηθησει καθολου οικονομικα στο σπιτι.Οπως και να το κανεις ειναι ηθικη υποχρεωση στον αντρα αν οχι να συντηρησει τουλαχιστον να βοηθηαει οικονομικα στο σπιτι,ετσι μας εχει προγραμματισει η φυση.

    δεν ξερεις μαλλον τι διαβαζεις ..
    Για πες μου σε παρακαλω που ειπα οτι καποιοι αντρες παντρεύονται για να εξασφαλιστουν?Αυτες οι αποψεις ουτε καν υπαρχουν στο δικο μου μυαλο...
    Με συνχωρεις αλλα το προνομιο της ανοησιας εσυ την εχεις αυτη την στιγμη..

    Εγω δεν βαζω λογια σε κανενος το στομα .Συμπερασματα βγαζω απο αυτα που λεει .Τωρα αν εσυ εννοεις αλλο και γραφεις αλλο δεν ειναι δικο μου θεμα..

    Ξαναδιαβασετα λιγο απο την αρχη γιατι κατι εχεις μπερδεψει μαλλον,αλλιως τζαμπα μιλαμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    δεν ξερεις μαλλον τι διαβαζεις ..
    Για πες μου σε παρακαλω που ειπα οτι καποιοι αντρες παντρεύονται για να εξασφαλιστουν?Αυτες οι αποψεις ουτε καν υπαρχουν στο δικο μου μυαλο...
    Με συνχωρεις αλλα το προνομιο της ανοησιας εσυ την εχεις αυτη την στιγμη..

    Εγω δεν βαζω λογια σε κανενος το στομα .Συμπερασματα βγαζω απο αυτα που λεει .Τωρα αν εσυ εννοεις αλλο και γραφεις αλλο δεν ειναι δικο μου θεμα..

    Ξαναδιαβασετα λιγο απο την αρχη γιατι κατι εχεις μπερδεψει μαλλον,αλλιως τζαμπα μιλαμε ...
    Εσυ διαβαζεις αποσπασματικα και λες οτι σου κατεβει,η meditation εγραψε αυτη την εκφραση και εγω απαντησα σε εκεινη και μετα πεταχτηκες εσυ και μου την ειπες οτι βγαινω εντελως εκτος θεματος χωρις να διαβασεις την απαντηση σε παραθεση που εγραψε,για αυτο την επομενη φορα διαβαζε ολες τις συζητησεις απο τον πρωτο user ως τον τελευταιο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Εσυ διαβαζεις αποσπασματικα και λες οτι σου κατεβει,η meditation εγραψε αυτη την εκφραση και εγω απαντησα σε εκεινη και μετα πεταχτηκες εσυ και μου την ειπες οτι βγαινω εντελως εκτος θεματος χωρις να διαβασεις την απαντηση σε παραθεση που εγραψε,για αυτο την επομενη φορα διαβαζε ολες τις συζητησεις απο τον πρωτο user ως τον τελευταιο.
    Αρα στην meditation πηγαινε η απαντηση περι ανοησιας δηλαδη ....
    Μαλιστα ..τοτε καποιος αλλος τα εχει κανει μπαχαλακι....Αλλος ρωταει αλλου απαντάει....
    Ξερεις και κατι αλλο?Οταν γραφεις σε ενα δημοσιο φορουμ και μπαινεις σε μια συζητηση δεν λεγεται "πεταγομαι " λεγεται συμμετεχω...
    Εκφερεις μια αποψη σε δημοσια συζητηση οποτε θα υποστεις και τον αντιλογο.Αν δεν μπορεις να το διαχειριστής δεν φταιω ,λυπαμαι ...

    Παμε παρακατω τωρα ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αρα στην meditation πηγαινε η απαντηση περι ανοησιας δηλαδη ....
    Μαλιστα ..τοτε καποιος αλλος τα εχει κανει μπαχαλακι....Αλλος ρωταει αλλου απαντάει....
    Ξερεις και κατι αλλο?Οταν γραφεις σε ενα δημοσιο φορουμ και μπαινεις σε μια συζητηση δεν λεγεται "πεταγομαι " λεγεται συμμετεχω...
    Εκφερεις μια αποψη σε δημοσια συζητηση οποτε θα υποστεις και τον αντιλογο.Αν δεν μπορεις να το διαχειριστής δεν φταιω ,λυπαμαι ...

    Παμε παρακατω τωρα ....
    βρε γλυκια μου κοπελα,απαντησα στη meditation αμεσα στην φραση που ειπε,και μου εγραψες απο κατω τι σχεση εχει ολο αυτο με το ολο θεμα?Και σου εξηγησα οτι δεν εχει με το θεμα αμεσα αλλα εχει με την απαντηση της meditation.Επισης εγραψες κατι εντελως ατοπο οτι συμφωνα με τα λεγομενα μου ο σεβασμος ενος ανθρωπου φαινεται απο το ποιος φερνει τα λεφτα στο σπιτι,ενω εγω δεν ανεφερα ουτε υποτιμησα τις γυναικες που δε δουλευουν μη σου πω οτι της εκθειασα κιολας γιατι κατα την γνωμη μου δεν ειναι καθολου ευκολο το νοικοκυριο και το να μεγαλωνεις παιδια.Αν θες να κανεις αντιλογο να εισαι 100% μεσα στο θεμα.
    Παμε παρακατω λοιπον

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Ελεος με την λεξη δουλα που χρησιμοποιεις συνεχεια,κανεις αντρας (νορμαλ αντρας τουλαχιστον) ειδικα οταν εχει και μια οικογενεια πισω του δε θεωρει δουλα την μανα των παιδιων του.Μη μεταφερεις το δικο σου κομπλεξ στον αντρικο πληθυσμο.Εσυ υποσεινηδητα θεωρεις δουλες τις γυναικες που δε δουλευουν και απλα ασχολουνται με το νοικοκυριο και τα παιδια.Λες και ειναι κατι ευκολο να εχεις ενα σπιτι στην τελειοτητα και να μεγαλωνεις παιδια.Επισης εγραψα το φυσιολογικο ειναι ο αντρας να φερνει την τροφη στο σπιτι,οχι να την φερνει αποκλειστικα εκεινος,οποτε οτι αλλο εγραψες αναιρειται.Αν μια γυναικα μπορει να βοηθησει οικονομικα ας το κανει αλλα δεν ειναι και υποχρεωτικο
    Κανένα κόμπλεξ δεν έχω. Έχω υπάρξει και με άντρα και χωρίς. Και επίσης έχω υπάρξει και σε δουλειά και άνεργη.
    Το κόμπλεξ το έχεις εσύ που νομίζεις ότι η γυναίκες όλες έχουν την ανάγκη των αντρών στο οικονομικό κομμάτι. Λες και μέχρι τη μέρα που παντρευόμαστε είχαμε πεθάνει από την πείνα.
    Όπως δεν είναι υποχρεωτικό να βοηθάει οικονομικά η γυναίκα, το ίδιο ισχύει και για τον άντρα. Κανείς δεν τον υποχρεωνει για τίποτα.
    Αα και δούλα την γυναίκα δεν την θεωρώ εγώ, αλλά οι άντρες που νομίζουν πως το καθήκον τους είναι μόνο να πάνε στη δουλειά τους και να φέρουν λεφτά στο σπίτι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Fuego, ανεξάρτητα από το οικονομικό θέμα, διάβασε αν θέλεις και την παλιότερη ανάρτηση του StephenG, για να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του ανθρώπου που υπερασπίζεσαι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κανένα κόμπλεξ δεν έχω. Έχω υπάρξει και με άντρα και χωρίς. Και επίσης έχω υπάρξει και σε δουλειά και άνεργη.
    Το κόμπλεξ το έχεις εσύ που νομίζεις ότι η γυναίκες όλες έχουν την ανάγκη των αντρών στο οικονομικό κομμάτι. Λες και μέχρι τη μέρα που παντρευόμαστε είχαμε πεθάνει από την πείνα.
    Όπως δεν είναι υποχρεωτικό να βοηθάει οικονομικά η γυναίκα, το ίδιο ισχύει και για τον άντρα. Κανείς δεν τον υποχρεωνει για τίποτα.
    Αα και δούλα την γυναίκα δεν την θεωρώ εγώ, αλλά οι άντρες που νομίζουν πως το καθήκον τους είναι μόνο να πάνε στη δουλειά τους και να φέρουν λεφτά στο σπίτι.
    Δεν ειπα πουθενα οτι ο αντρας πρεπει να πληρωνει επειδη η γυναικα δε μπορει(πουθενα δεν το εγραψα αυτο,δεν ειπα οτι οι γυναικες ειναι ανικανες να συνεισφερουν οινομικα,ειπα οτι εχει την ηθικη υποχρεωση τουλαχιστον να συμμετεχει οικονομικα και να προσφερει στο σπιτι ανεξαρτητα αν καποια γυναικα εξαρταται η οχι οικονομικα απο αυτον.Το να φερνουν λεφτα στο σπιτι δεν ειναι το μοναδικο τους καθηκον αλλα ειναι και αυτο ενα απο τα καθηκοντα τους,ειδικα οταν κανουν οικογενεια.

  12. #27
    Meditation
    Guest
    Πέρα από τις αντιπαραθέσεις στο ερώτημα σου κύριε για το εάν θα σχολάσεις τη γυναίκα σου τώρα η μετά. Να τη σχολάσεις ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ. Αυριο να της πεις να χωρίσετε.

    Αφού έχεις πάρει την απόφαση να χωρίσεις να το κάνεις το συντομότερο δυνατόν. Να δώσεις το χρόνο στη γυναίκα σου να το διαχειριστεί μέσα της και να έχει το χρόνο να δει πως θα το περάσει όλο αυτό και στο παιδί. Δεν οφελει κανέναν να περιμένεις. Ούτε να τρως τν χρόνο της γυναίκας που διάλεξες για σύντροφο σου. Να απελευθερωθεί και αυτή επιτέλους και να βρει τις ισορροπίες της. Μην ζεις παρασιτικά εις βάρος της αλλο, γιατί είναι πασιφανες ότι η γυναίκα κοντεύει να τρελαθεί,έχει χάσει τη ψυχραιμία της με τη συμπεριφορά σου και ξεπέφτει σε "γυναικουλιστικες" όπως λες συμπεριφορές.εαν έχεις λίγη ντροπή πάνω σου και λίγο φιλότιμο φύγε τώρα.

    Ξεκουμπιδια μια ώρα αρχύτερα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Δεν ειπα πουθενα οτι ο αντρας πρεπει να πληρωνει επειδη η γυναικα δε μπορει(πουθενα δεν το εγραψα αυτο,δεν ειπα οτι οι γυναικες ειναι ανικανες να συνεισφερουν οινομικα,ειπα οτι εχει την ηθικη υποχρεωση τουλαχιστον να συμμετεχει οικονομικα και να προσφερει στο σπιτι ανεξαρτητα αν καποια γυναικα εξαρταται η οχι οικονομικα απο αυτον.Το να φερνουν λεφτα στο σπιτι δεν ειναι το μοναδικο τους καθηκον αλλα ειναι και αυτο ενα απο τα καθηκοντα τους,ειδικα οταν κανουν οικογενεια.
    Αυτο που τα βλέπετε όλα με το χρήμα με ξεπερνάει. Ο άνθρωπος εδώ που άνοιξε το θέμα δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το πρόβλημά του είναι πώς θα "σχολάσει" αυτή την νόμιμη που "του έχει πρήξει τα αρ@@@".. Εσύ το πήγες στο οικονομικό λέγοντας του να παραμείνει σε διάσταση για να μην πληρώνει διατροφή.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αυτο που τα βλέπετε όλα με το χρήμα με ξεπερνάει. Ο άνθρωπος εδώ που άνοιξε το θέμα δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το πρόβλημά του είναι πώς θα "σχολάσει" αυτή την νόμιμη που "του έχει πρήξει τα αρ@@@".. Εσύ το πήγες στο οικονομικό λέγοντας του να παραμείνει σε διάσταση για να μην πληρώνει διατροφή.
    Η meditation το ξεκινησε με την βλακεια που εγραψε γιαυτο το θεμα πηρε αλλη τροπη,επισης μαλλον δε ξερετε να διαβαζετε εδω μεσα,ο ανθρωπος εγραψε οτι ναι μεν εργαζεται αλλα οι αποδοχες του δεν ειναι και τοσο καλες ωστε να πληρωσει καποια επαγγελματια να κραταει το παιδι του Γιαυτο του προτεινα καλυτερα να μεινει σε διασταση.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Η meditation το ξεκινησε με την βλακεια που εγραψε γιαυτο το θεμα πηρε αλλη τροπη,επισης μαλλον δε ξερετε να διαβαζετε εδω μεσα,ο ανθρωπος εγραψε οτι ναι μεν εργαζεται αλλα οι αποδοχες του δεν ειναι και τοσο καλες ωστε να πληρωσει καποια επαγγελματια να κραταει το παιδι του αρα ουσιαστικα μας λεει οτι η γυναικα του μπορει και να παρατησει και το παιδι.Γιαυτο του προτεινα καλυτερα να μεινει σε διασταση.
    Ο άνθρωπος είπε ότι δεν μπορεί να ζητήσει την επιμέλεια του παιδιού επειδή δεν έχει καλές αποδοχές.
    Προφανώς κανείς δεν του είπε ότι στην ηλικια που είναι το παιδί, και εκατομμύρια να έχει, δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαζύγιο
    By Alexis74 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 111
    Last Post: 26-12-2019, 09:22
  2. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 17:37
  3. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 12:49
  4. ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ!!!!
    By ada_gia_pada in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 24-05-2012, 18:42
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 15:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •