Διαζύγιο τώρα ή προσεχώς;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145

    Διαζύγιο τώρα ή προσεχώς;

    Γεια σε όλες/ους,
    Ήθελα τις απόψεις σας στο εξής θέμα: εδώ και κάμποσο καιρό η νόμιμη σύζυγος έχει αρχίσει και μου σπάει τα αρ****α κανονικά.
    Όχι ότι έχει κάνει κάτι φοβερό, αυτές τις γυναικουλίστικες κατινιές και υστερίες της καθημερινής ζωής, ξέρετε τώρα. Κι όσο γερνάει χειροτερεύει, νομίζω (ενώ βέβαια γίνεται και πιο αδιάφορη σεξουαλικά).
    Επειδή βαριέμαι τους καυγάδες και είμαι φανατικά κατά της άσκησης σωματικής βίας σε γυναίκα (το θεωρώ άνανδρο) σκέφτομαι να τη σχολάσω.
    Υπάρχει ωστόσο μια αξιαγάπητη κορούλα 7 ετών, την οποία δεν θέλω να αποχωριστώ. Ούτε μπορώ να ζητήσω την επιμέλεια του παιδιού σε περίπτωση διαζυγίου, διότι πρακτικά μου είναι αδύνατο να μεγαλώσω παιδί μόνος μου. Εργάζομαι μεν αλλά οι αποδοχές μου δεν μου επιτρέπουν να πληρώσω γυναίκα να κρατάει το παιδί όσο εκείνη δεν έχει σχολείο αλλά εγώ λείπω.

    Οπότε υπάρχει το δίλημμα: σχολάω τη νόμιμη σύζυγο αποχωριζόμενος το παιδί και πιθανότατα στενοχωρώντας το ή περιμένω να το κάνω υπό ευνοϊκότερες συνθήκες;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Με τον ορο σχολαω τι εννοεις ? οτι η οικογενεια που δημιουργησες με αυτη την γυναικα ειναι μια δουλεια που επρεπε να εκπληρωσεις και πλεον δεν σου ειναι χρησιμη?
    Ολοι περναμε δυσκολα με την καραντινα ποσο μαλλον οι παντρεμενοι που μενουν περισσοτερο χρονο μαζι. Και ολοι αλλαζουν με τα χρονια απλα δεν το ειχες παρατηρησει. Μηπως αλλαξες εσυ και την εκνευριζει αυτο?

  3. #3
    Οταν λες γυναικουλίστικες κατινιές και υστερίες;
    Σαν τι την ενοχλεί δηλαδή;

    Καταλαβαινω ότι εχεις αγανακτήσει μαζι της, εσύ τι της κανεις ωστε να παραπονιεται και να γινεται αδιάφορη σεξουαλικά ;

    Της εχεις πει για αυτά που σε ενοχλουν; Που καταλήξατε με αυτή τη συζητηση;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Γεια σε όλες/ους,
    Ήθελα τις απόψεις σας στο εξής θέμα: εδώ και κάμποσο καιρό η νόμιμη σύζυγος έχει αρχίσει και μου σπάει τα αρ****α κανονικά.
    Όχι ότι έχει κάνει κάτι φοβερό, αυτές τις γυναικουλίστικες κατινιές και υστερίες της καθημερινής ζωής, ξέρετε τώρα. Κι όσο γερνάει χειροτερεύει, νομίζω (ενώ βέβαια γίνεται και πιο αδιάφορη σεξουαλικά).
    Επειδή βαριέμαι τους καυγάδες και είμαι φανατικά κατά της άσκησης σωματικής βίας σε γυναίκα (το θεωρώ άνανδρο) σκέφτομαι να τη σχολάσω.
    Υπάρχει ωστόσο μια αξιαγάπητη κορούλα 7 ετών, την οποία δεν θέλω να αποχωριστώ. Ούτε μπορώ να ζητήσω την επιμέλεια του παιδιού σε περίπτωση διαζυγίου, διότι πρακτικά μου είναι αδύνατο να μεγαλώσω παιδί μόνος μου. Εργάζομαι μεν αλλά οι αποδοχές μου δεν μου επιτρέπουν να πληρώσω γυναίκα να κρατάει το παιδί όσο εκείνη δεν έχει σχολείο αλλά εγώ λείπω.

    Οπότε υπάρχει το δίλημμα: σχολάω τη νόμιμη σύζυγο αποχωριζόμενος το παιδί και πιθανότατα στενοχωρώντας το ή περιμένω να το κάνω υπό ευνοϊκότερες συνθήκες;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.
    Εγώ θα σιυ πω 2 απόψεις μου...
    Δεν κάνω επίθεση απλά είναι η άποψη μου..
    Τι εννοείς σπάει τα @@@@@@?ενας άνθρωπος που έχεις μια κόρη σου σπάει τα α@@@@@???
    Απο τον τρόπο σου συγνωνη κ ολας αλλά φαίνεται ότι δεν την σέβεσαι κ σαν άνθρωπο... Καλύτερα να έγραφες έχεις ένα πρόβλημα πάρα αυτό...
    Επίσης τι εννοείς θα την σχολασεις??αυτές τις λέξεις τις ξέρω κ τις έχω ακούσει απλά από εναν πατέρα κάπως μου φαίνονται...
    Θα ήθελες ο μελλοντικός άντρας τις κόρης σου να γράφει κάτι τέτοιο για εκείνη αύριο μεθαύριο? Γίνε αυτός που θα έχει σαν υποδείγμα η κόρη του...και ξανά λέω δνε κάνω επίθεση απλά κάπως βρήκα τον τρόπο σου..
    Επίσης χώρισε την, την. Κοπέλα τώρα μην περιμένεις ευνοϊκές συνθήκες γιατί μέσα από την γκρίνια κάνετε κακό στο παιδί και θα του μείνουν ίσως μελλοντικά ανασφάλειες κ τέτοια... Μην ξεχνάμε πω όλα δημιουργούνται από την οικογένεια.. Τα περισσότερα δηλαδή...χώρισε την ήρεμα ώστε να μπορείς να βλέπεις την κορούλα σου χωρίς τσακωμούς και τέτοια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Γιατί τονίζεις το "νόμιμη σύζυγος? Έχεις και παράνομη?
    Εμείς εδώ τι να σου πούμε... Έτσι όπως παρουσιάζεις εσύ την κατάσταση είναι σαν να λες "δεν έγινε κάτι, απλά τι είχα τι έχασα".. Τι ακριβώς σε ενοχλεί και σκέφτεσαι να χωρίσεις?
    Εσύ, για τον εαυτό σου, τι θέλεις?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Για να υπαρχει η νομιμη συζυγος υπαρχει και παρανομη σχεση αραγε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Γεια σε όλες/ους,
    Ήθελα τις απόψεις σας στο εξής θέμα: εδώ και κάμποσο καιρό η νόμιμη σύζυγος έχει αρχίσει και μου σπάει τα αρ****α κανονικά.
    Όχι ότι έχει κάνει κάτι φοβερό, αυτές τις γυναικουλίστικες κατινιές και υστερίες της καθημερινής ζωής, ξέρετε τώρα. Κι όσο γερνάει χειροτερεύει, νομίζω (ενώ βέβαια γίνεται και πιο αδιάφορη σεξουαλικά).
    Επειδή βαριέμαι τους καυγάδες και είμαι φανατικά κατά της άσκησης σωματικής βίας σε γυναίκα (το θεωρώ άνανδρο) σκέφτομαι να τη σχολάσω.
    Υπάρχει ωστόσο μια αξιαγάπητη κορούλα 7 ετών, την οποία δεν θέλω να αποχωριστώ. Ούτε μπορώ να ζητήσω την επιμέλεια του παιδιού σε περίπτωση διαζυγίου, διότι πρακτικά μου είναι αδύνατο να μεγαλώσω παιδί μόνος μου. Εργάζομαι μεν αλλά οι αποδοχές μου δεν μου επιτρέπουν να πληρώσω γυναίκα να κρατάει το παιδί όσο εκείνη δεν έχει σχολείο αλλά εγώ λείπω.

    Οπότε υπάρχει το δίλημμα: σχολάω τη νόμιμη σύζυγο αποχωριζόμενος το παιδί και πιθανότατα στενοχωρώντας το ή περιμένω να το κάνω υπό ευνοϊκότερες συνθήκες;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.
    η γυναικα σου δουλευει?την κορη σου μπορεις να την βλεπεις και τα σαββατοκυριακο,η σχεση που εχετε αν ειναι δυνατη δε θα χαλασει.Το οτι ειναι σε μικρη ηλικια δε θα την σκοτωσει σε περιπτωση που χωρισετε.Καταλαβαινω οτι ειναι μικρουλα ακομα και θες να την χαρεις,αλλα και να καταστραφει η ηρεμια σου και να παθεις ψυχολογικα δεν ειναι λυση.Επισης δε χρειαζεται απαραιτητα να παρεις διαζυγιο μπορειτε να ειστε σε διασταση και να δινεις παλι αυτα που δινεις τωρα για την κορη σου,απλα να μενεις σε καποιο αλλο σπιτι για να μην εχεις στο κεφαλι σου την γυναικα σου που δεν την λες και γυναικα σου απο οσο καταλαβα οποτε ας πουμε καλυτερα την συγκατοικο σου.Ετσι θα γλυτωσεις και την διατροφη.Η επιλογη δικη σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Γεια σε όλες/ους,
    Ήθελα τις απόψεις σας στο εξής θέμα: εδώ και κάμποσο καιρό η νόμιμη σύζυγος έχει αρχίσει και μου σπάει τα αρ****α κανονικά.
    Όχι ότι έχει κάνει κάτι φοβερό, αυτές τις γυναικουλίστικες κατινιές και υστερίες της καθημερινής ζωής, ξέρετε τώρα. Κι όσο γερνάει χειροτερεύει, νομίζω (ενώ βέβαια γίνεται και πιο αδιάφορη σεξουαλικά).
    Επειδή βαριέμαι τους καυγάδες και είμαι φανατικά κατά της άσκησης σωματικής βίας σε γυναίκα (το θεωρώ άνανδρο) σκέφτομαι να τη σχολάσω.
    Υπάρχει ωστόσο μια αξιαγάπητη κορούλα 7 ετών, την οποία δεν θέλω να αποχωριστώ. Ούτε μπορώ να ζητήσω την επιμέλεια του παιδιού σε περίπτωση διαζυγίου, διότι πρακτικά μου είναι αδύνατο να μεγαλώσω παιδί μόνος μου. Εργάζομαι μεν αλλά οι αποδοχές μου δεν μου επιτρέπουν να πληρώσω γυναίκα να κρατάει το παιδί όσο εκείνη δεν έχει σχολείο αλλά εγώ λείπω.

    Οπότε υπάρχει το δίλημμα: σχολάω τη νόμιμη σύζυγο αποχωριζόμενος το παιδί και πιθανότατα στενοχωρώντας το ή περιμένω να το κάνω υπό ευνοϊκότερες συνθήκες;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας.
    Eγω λεω χωρις καθολου δόση ειρωνείας να την σχολασεις την νομιμη συζηγο μπας και γλυτωσει η γυναικα απο εναν αντρα που δεν την εκτιμαει και δεν την σεβεται .
    Τι εγινε τελικα γιατι σου σπαει τα αρ@@@@@? μηπως πηρε χαμπαρι το θεμα που εχεις και ψαχνεσαι σε οικους ανοχης για επιβεβαβιωση .....


    Θα ηθελα να μαθω παρα πολυ τις γυναικουλιστικες κατινιες και υστερίες ,καθημερινες κιολας,που κανει μετα απο τοσα χρονια γαμου ..
    Γιατι αραγε να αντιδρα αυτη η γυναικα ετσι μετα απο τοσα χρονια γαμου?????

    Να θυμασαι παντως πως συνεχιζεις ακομα και σε αυτο σου το θεμα να εκφράζεσαι με πολυ μισογυνικο τροπο οχι για μια γυναικα που απλα εισαι παντρεμενος μαζι της επειδη σε τυλιξε τον άβγαλτο ,αλλα εκρφαζεσαι ετσι για την μητερα της κορης σου ...

    Το κοριτσακι σου ομως δεν το σκεφτεσαι ?Με ενα πατερα με τετοιες αποψεις καλυτερα να το αφησεις με την μητερα του και εσυ ελευθερος πλεον να ψαχνεις να βρεις οτι θελεις ..
    Θα ηθελα παρα πολυ ομως να δω την αντιδραση σου οταν μετα απο χρονια σου ερθει κανας "αντρας" και σου πει..
    StehenG δεν την μπορω αλλο την κορη σου μου σπαει τα αρχ@@@@@@ και με εχει πριξει με τα γυναικουλιστικα της ...γι αυτο και εγω την εχω ταραξει στο κερατο ...

    Εσυ τι θα του πεις ?εχεις δικιο παλικαρι μου δεν σε αφηνει να ζησεις και να εκφραστεις ελευθερα οποτε σχολασε την να παει στην ευχη ....

    Πραγματικα ειμαι περιεργη να μαθω τα καθημερινα γεγονοτα που την κανουν να εχει τον αμεριστο σεβασμο σου ...
    Και κατι ακομα ,περαν απο το πουλι σου υπαρχει κατι αλλο να συζητας με την γυναικα σου χωρις να βαριασε ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Meditation
    Guest
    Η οικογένεια δεν είναι να τη κάνεις μια μέρα επειδή έτσι σου κάπνισε. Την οικογένεια την κάνεις εφόσον είσαι σίγουρος ότι είσαι αρκετά ώριμος και έτοιμος να αναλάβεις ευθύνες. Και φυσικά εφοσον πιστεύεις σε ικανοποιητικό βαθμό ότι έχεις βρει και την κατάλληλη γυναίκα. Η οικογένεια δεν είναι εύκολο πράγμα, πρέπει να βάζεις τα "θέλω" σου πολλές φορές σε δεύτερη μοίρα,να κάνεις θυσίες, να πολεμάς, αλλα στο τέλος της ημέρας θα είσαι χαρούμενος γιατί θα βλέπεις ευτυχισμένους τους ανθρώπους που αγαπάς. Και αυτή θα είναι η αμοιβή σου στο να συνεχίσεις.

    Εάν δεν ήσουν έτοιμος και θεωρείς ότι δεν είσαι άνθρωπος που να μπορεί να στηρίξει συναισθηματικά μια οικογένεια, τότε έπρεπε να σκεφτείς διπλά πριν την δημιουργήσεις. Δεν είναι όλα χαχαχα και χουχουχου. Και δυσκολίες θα υπάρξουν, και εμπόδια και τριβή στη σχέση ανάμεσα στο ζευγάρι. Το θέμα είναι να αγαπάς πραγματικά και να σεβεσαι την γυναίκα που επέλεξες να μοιραστείς τη ζωή σου μαζί της, ώστε να συζητάτε και να ξεπερνατε τις κρίσεις που προκύπτουν.

    Από ότι φαίνεται βέβαια ΕΣΥ τη γυναίκα σου ΔΕΝ τη σέβεσαι και δεν την υπολογίζεις ΚΑΘΟΛΟΥ εφόσον πετάς λέξεις όπως "σχολάω". Οι άνθρωποι που έχεις δίπλα σου και επηρεάζονται από σένα δεν είναι παιχνίδια, δεν είναι αντικείμενα να τα χρησιμοποιείς κατά βούληση οπότε εσύ γουστάρεις.

    Φυσικά και το παιδάκι θα πληγωθεί, και θα αναταραχθεί η ισορροπία του με ο,τι συνέπειες θα έχει αυτό στη ψυχική και συναισθηματικη του ωρίμανση. Φυσικά και θα είναι ένα ακομα παιδί χωρισμένων γονιών που θα κουβαλάει όλα τα κενά και όλες τις πληγές που κουβαλούν παιδιά που στερήθηκαν μια σταθερή και ενωμένη οικογένεια.

    Στη περίπτωση που εκτιμούσες και σεβοσουν τη γυναίκα που έφερε στο κόσμο το παιδί σου, θα σου έλεγα να πας να συζητήσεις ειλικρινα με τη σύντροφό σου για τη σχέση σας, για τα παράπονα σου για τα προβλήματα που υπάρχουν, μήπως βρείτε μια κοινή λύση. Ώστε να μη χρειαστεί να διαλύσετε το σπίτι σας. Θα σου έλεγα να κάτσετε και να δείτε το σεξουαλικό σας θέμα κατάματα και να δούλεψετε και οι δύο ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

    Να κάτσετε να συζητήσετε για να δείτε τι είναι σημαντικό σε αυτή τη ζωή;

    το πουλί σου;;;;; ή η ευτυχία και η θαλπωρή σε μια οικογένεια, που δεν είναι ιδανική, αλλά που τη χτίζεις σιγά σιγά με κόπο και γεύεσαι τους καρπούς της;

    Αυτά θα σου έλεγα να κάνεις. Όμως τόσο υποτιμητικά που μιλάς για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου το μόνο που θα σου πω να κάνεις είναι να εξαφανιστείς αμέσως κιολας από δίπλα της. Να γλυτώσει η γυναίκα από τον μισογυνη που παντρεύτηκε. Όσο για τη κόρη σου, και αυτηνης καλό θα της κάνει η απουσία σου. Δεν φαίνεται να είσαι και το τέλειο πατρικο πρότυπο για εκείνη.

    Οπότε εφοσον το πουλί σου είναι η μόνη προτεραιότητα και η μόνη πηγή απόλαυσης για σένα πάρτο και φύγετε. Αφού δεν είσαι ικανός να βρεις λύση και να δεις εάν βελτιώνεται ο γάμος σου

  10. #10
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Eγω λεω χωρις καθολου δόση ειρωνείας να την σχολασεις την νομιμη συζηγο μπας και γλυτωσει η γυναικα απο εναν αντρα που δεν την εκτιμαει και δεν την σεβεται .
    Τι εγινε τελικα γιατι σου σπαει τα αρ@@@@@? μηπως πηρε χαμπαρι το θεμα που εχεις και ψαχνεσαι σε οικους ανοχης για επιβεβαβιωση .....


    Θα ηθελα να μαθω παρα πολυ τις γυναικουλιστικες κατινιες και υστερίες ,καθημερινες κιολας,που κανει μετα απο τοσα χρονια γαμου ..
    Γιατι αραγε να αντιδρα αυτη η γυναικα ετσι μετα απο τοσα χρονια γαμου?????

    Να θυμασαι παντως πως συνεχιζεις ακομα και σε αυτο σου το θεμα να εκφράζεσαι με πολυ μισογυνικο τροπο οχι για μια γυναικα που απλα εισαι παντρεμενος μαζι της επειδη σε τυλιξε τον άβγαλτο ,αλλα εκρφαζεσαι ετσι για την μητερα της κορης σου ...

    Το κοριτσακι σου ομως δεν το σκεφτεσαι ?Με ενα πατερα με τετοιες αποψεις καλυτερα να το αφησεις με την μητερα του και εσυ ελευθερος πλεον να ψαχνεις να βρεις οτι θελεις ..
    Θα ηθελα παρα πολυ ομως να δω την αντιδραση σου οταν μετα απο χρονια σου ερθει κανας "αντρας" και σου πει..
    StehenG δεν την μπορω αλλο την κορη σου μου σπαει τα αρχ@@@@@@ και με εχει πριξει με τα γυναικουλιστικα της ...γι αυτο και εγω την εχω ταραξει στο κερατο ...

    Εσυ τι θα του πεις ?εχεις δικιο παλικαρι μου δεν σε αφηνει να ζησεις και να εκφραστεις ελευθερα οποτε σχολασε την να παει στην ευχη ....

    Πραγματικα ειμαι περιεργη να μαθω τα καθημερινα γεγονοτα που την κανουν να εχει τον αμεριστο σεβασμο σου ...
    Μπράβο ρε μαριλου, ειλικρινά σκεφτήκαμε τα ίδια. Η γυναίκα του εχει το θέμα . Που κάνει γυναικουλιστικα..οχι αυτός που της έχει ρίξει κερατο ή ψάχνει να βρει να της ρίξει κερατο. Αλλά αυτό είναι δεύτερευον. Το κυρίαρχο πρόβλημα είναι ότι δεν τη σέβεται. Ίσως να μην έμαθε ο εν λόγω κύριος να σέβεται ποτέ μια γυναίκα. Ίσως να μην ξέρει πως να κάνει μια γυναίκα ευτυχισμένη.

    πιστεύω πως όταν υπάρχει σεξουαλικό θέμα στο ζευγάρι πάντα φταίνε και οι δύο που άφησαν τη σχέση να βαλτωσει. Όμως με τη συμπεριφορά και τη στάση του "κυρίου" πιστεύω πως έχει βάλει σε μεγάλο βαθμό ο ίδιος το χέρι του που η γυναίκα του εχει γίνει κρυα και απόμακρη. Εαν δεν είσαι αξιος να σταθείς συναισθηνατικα στη γυναίκα σου και το παιδί σου, εάν δε ξέρεις να εκτιμάς, εάν δεν ξέρεις να είσαι αγαπητικος σύντροφος και φροντιστικος τότε και η γυναίκα δεν θα θέλει να χει ερωτικές επαφές μαζί σου!!!!

    Άνθρωποι είμαστε οχι ρομπότ να ανοιγουν τα πόδια κατά βούληση οπότε το προστάξει ο αντρας αφέντης. Ανεξάρτητα από το πως φέρεται στη γυναίκα του στα πλαίσια της σχέσης τους.

    Πάνε και κάνουν οικογένειες ενώ είναι αναξιοι να τη στηρίξουν μόνο και μόνο για να βολευτούν. Να βολευτούν οικονομικά, υλικά και φυσικά να έχουν μια δουλαρα να τους υπηρετεί. Χωρίς αυτοί να κάνουν τίποτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μπράβο ρε μαριλου, ειλικρινά σκεφτήκαμε τα ίδια. Η γυναίκα του εχει το θέμα . Που κάνει γυναικουλιστικα..οχι αυτός που της έχει ρίξει κερατο ή ψάχνει να βρει να της ρίξει κερατο. Αλλά αυτό είναι δεύτερευον. Το κυρίαρχο πρόβλημα είναι ότι δεν τη σέβεται. Ίσως να μην έμαθε ο εν λόγω κύριος να σέβεται ποτέ μια γυναίκα. Ίσως να μην ξέρει πως να κάνει μια γυναίκα ευτυχισμένη.

    πιστεύω πως όταν υπάρχει σεξουαλικό θέμα στο ζευγάρι πάντα φταίνε και οι δύο που άφησαν τη σχέση να βαλτωσει. Όμως με τη συμπεριφορά και τη στάση του "κυρίου" πιστεύω πως έχει βάλει σε μεγάλο βαθμό ο ίδιος το χέρι του που η γυναίκα του εχει γίνει κρυα και απόμακρη. Εαν δεν είσαι αξιος να σταθείς συναισθηνατικα στη γυναίκα σου και το παιδί σου, εάν δε ξέρεις να εκτιμάς, εάν δεν ξέρεις να είσαι αγαπητικος σύντροφος και φροντιστικος τότε και η γυναίκα δεν θα θέλει να χει ερωτικές επαφές μαζί σου!!!!

    Άνθρωποι είμαστε οχι ρομπότ να ανοιγουν τα πόδια κατά βούληση οπότε το προστάξει ο αντρας αφέντης. Ανεξάρτητα από το πως φέρεται στη γυναίκα του στα πλαίσια της σχέσης τους.

    Πάνε και κάνουν οικογένειες ενώ είναι αναξιοι να τη στηρίξουν μόνο και μόνο για να βολευτούν. Να βολευτούν οικονομικά, υλικά και φυσικά να έχουν μια δουλαρα να τους υπηρετεί. Χωρίς αυτοί να κάνουν τίποτα
    καλα σε ποιο ουρανιο και τοξο ζεις?Ποιος αντρας εξασφαλιζεται οικονομικα και υλικα απο την γυναικα του?Το αντιθετο συμβαινει αρκετα συχνα αυτο που λες ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ.Τωρα για το ποιος φταιει στη σχεση δε μπορουμε να το κρινουμε εμεις ,δεν ειναι στο big brother το ζευγαρι να εχουμε μια καμερα και να τους παρακολουθουμε 24 ωρες το 24ωρο για να εχουμε αντικειμενικη αποψη.

  12. #12
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    καλα σε ποιο ουρανιο και τοξο ζεις?Ποιος αντρας εξασφαλιζεται οικονομικα και υλικα απο την γυναικα του?Το αντιθετο συμβαινει αρκετα συχνα αυτο που λες ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ.Τωρα για το ποιος φταιει στη σχεση δε μπορουμε να το κρινουμε εμεις ,δεν ειναι στο big brother το ζευγαρι να εχουμε μια καμερα και να τους παρακολουθουμε 24 ωρες το 24ωρο για να εχουμε αντικειμενικη αποψη.
    Α σώπα..δεν παντρεύονται κάποιοι για να έχουν οικονομικές απολαβες ή οποιαδήποτε άλλη υλική ασφάλεια. Δεν παντρεύονται οι άντρες για να έχουν μια χαζή να τους πλένει, σιδερωνει, ξεσκονιζει; Όχι αυτά δεν έχουν γίνει..

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο εν λόγω κύριος παντρεύτηκε και τι κάνει σπίτι του αλλα με τον τρόπο που γράφει μπορεί εύκολα να συμπεράνει κάποιος πως ίσως έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης που η σχέση του με τη γυναίκα του δεν πάει καλά σε όλα τα επίπεδα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Α σώπα..δεν παντρεύονται κάποιοι για να έχουν οικονομικές απολαβες ή οποιαδήποτε άλλη υλική ασφάλεια. Δεν παντρεύονται οι άντρες για να έχουν μια χαζή να τους πλένει, σιδερωνει, ξεσκονιζει; Όχι αυτά δεν έχουν γίνει..

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο εν λόγω κύριος παντρεύτηκε και τι κάνει σπίτι του αλλα με τον τρόπο που γράφει μπορεί εύκολα να συμπεράνει κάποιος πως ίσως έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης που η σχέση του με τη γυναίκα του δεν πάει καλά σε όλα τα επίπεδα.
    οικονομικες απολαβες ξερεις τι σημαινει?Να πληρωνεσαι η η συζηγος να σου πληρωνει το ρευμα,το νερο το ενοικιο του σπιτιου,το φαγητο κλπ.Ξερεις πολλες γυναικες που αναλαμβανουν οικονομικα εναν αντρα?Αυτο δε συμβαινει ΠΟΤΕ.Το αντιθετο αρκετες φορες,συνηθως ο αντρας αναλαμβανει να συντηρησει την οικογενεια του,ακομα και σε καποιες οικογενειες που ειναι πιο προχωρημενες τα εξοδα τα πληρωνει το ζευγαρι 50 50 οποτε κανεις δε βγαινει ουτε κερδισμενος ουτε χαμενος.Και ναι οταν ο Αντρας φερνει τα λεφτα στο σπιτι και η γυναικα δε δουλευει,οφειλει εκεινη να αναλαβει εξ ολοκληρου το νοικοκυριο.Αν αυτο το θεωρεις εκμεταλλευση-εξασφαλιση μπες στη θεση του αλλου και θα καταλαβεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    οικονομικες απολαβες ξερεις τι σημαινει?Να πληρωνεσαι η η συζηγος να σου πληρωνει το ρευμα,το νερο το ενοικιο του σπιτιου,το φαγητο κλπ.Ξερεις πολλες γυναικες που αναλαμβανουν οικονομικα εναν αντρα?Αυτο δε συμβαινει ΠΟΤΕ.Το αντιθετο αρκετες φορες,συνηθως ο αντρας αναλαμβανει να συντηρησει την οικογενεια του,ακομα και σε καποιες οικογενειες που ειναι πιο προχωρημενες τα εξοδα τα πληρωνει το ζευγαρι 50 50 οποτε κανεις δε βγαινει ουτε κερδισμενος ουτε χαμενος.Και ναι οταν ο Αντρας φερνει τα λεφτα στο σπιτι και η γυναικα δε δουλευει,οφειλει εκεινη να αναλαβει εξ ολοκληρου το νοικοκυριο.Αν αυτο το θεωρεις εκμεταλλευση-εξασφαλιση μπες στη θεση του αλλου και θα καταλαβεις
    Είναι άλλο το αναλαμβάνω το νοικοκυριό και ο άντρας φέρνει τα λεφτά στο σπίτι. . Και άλλο το επειδή ο άντρας φέρνει τα λεφτά (που στην τελική δεν τους τα ζήτησε και κανείς, αλλά το κάνουν γιατί θέλουν στο σπίτι την δούλα) έχει το δικαίωμα να λέει "θα την σχολασω γιατί μου έπρηξε τα αρ@@@@".
    Ας μη τα ισοπεδωσουμε όλα....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    καλα σε ποιο ουρανιο και τοξο ζεις?Ποιος αντρας εξασφαλιζεται οικονομικα και υλικα απο την γυναικα του?Το αντιθετο συμβαινει αρκετα συχνα αυτο που λες ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ.Τωρα για το ποιος φταιει στη σχεση δε μπορουμε να το κρινουμε εμεις ,δεν ειναι στο big brother το ζευγαρι να εχουμε μια καμερα και να τους παρακολουθουμε 24 ωρες το 24ωρο για να εχουμε αντικειμενικη αποψη.
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    οικονομικες απολαβες ξερεις τι σημαινει?Να πληρωνεσαι η η συζηγος να σου πληρωνει το ρευμα,το νερο το ενοικιο του σπιτιου,το φαγητο κλπ.Ξερεις πολλες γυναικες που αναλαμβανουν οικονομικα εναν αντρα?Αυτο δε συμβαινει ΠΟΤΕ.Το αντιθετο αρκετες φορες,συνηθως ο αντρας αναλαμβανει να συντηρησει την οικογενεια του,ακομα και σε καποιες οικογενειες που ειναι πιο προχωρημενες τα εξοδα τα πληρωνει το ζευγαρι 50 50 οποτε κανεις δε βγαινει ουτε κερδισμενος ουτε χαμενος.Και ναι οταν ο Αντρας φερνει τα λεφτα στο σπιτι και η γυναικα δε δουλευει,οφειλει εκεινη να αναλαβει εξ ολοκληρου το νοικοκυριο.Αν αυτο το θεωρεις εκμεταλλευση-εξασφαλιση μπες στη θεση του αλλου και θα καταλαβεις
    τι σχεση εχουν αυτα που λες με το ολο θέμας?
    Ο σεβασμος προς ενα ανθρωπο εξαρταται με το αν φερνει τα λεφτα στο σπιτι ή οχι?
    Δηλαδη για εσενα οποιος φερνει πιο πολλα λεφτα σε μια οικογενεια πρεπει να εχει και τον μεγαλυτερο σεβασμο απο ολα τα μελη?

    Πλεον δεν υπαρχει ο διαχωρισμος αντρας γυναικας για το ποιος φερνει τα λεφτα μεσα σε μια οικογενεια.Ειδικα στις μερες μας που ενας απο τους δυο εχει χασει την δουλεια του ή ειναι σε αργια και δουλευει μονο ο ενας ..
    Αυτες οι οικογενεις δηλαδη που ο μονος εργαζομενος ειναι η μητερα τι ειναι?Ο αντρας ειναι λιγοτερο αντρας ?
    Σε αυτη την περιπτωση που η γυναικα ειναι ολη μερα στη δουλεια και ο αντρας αναγκαστικα μενει στο σπιτι και αναλαμβανει καποια πραγματα τι πρεπει να πουμε ?Να τον υποτιμησουμε?
    Αυτα πραγματικα ειναι απαραδεκτα να λεγονται εν ετη 2020....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαζύγιο
    By Alexis74 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 111
    Last Post: 26-12-2019, 09:22
  2. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 17:37
  3. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 12:49
  4. ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ!!!!
    By ada_gia_pada in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 24-05-2012, 18:42
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 15:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •